Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 28 Bal 2024 02:52

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 02 Vas 2007 17:55 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Stalino ir Hitlerio derybos 1939-1943 metais

Šaltinis - http://www.xxiamzius.lt/numeriai/2005/0 ... sa_02.html

"XXI amžius", 2005, Nr.21 (1322)

Faktai, kurių nenorima prisiminti

Petras Katinas

    Rusijos propaganda iki šiol vis dar kalba ir kuria kino filmus apie Vokietijos karinės vadovybės atstovo SS grupenfiurerio Volfo derybas su amerikiečių žvalgybos atstovu būsimuoju JAV valstybės sekretoriumi D.F.Dalesu.

    Tačiau ar kas žino, kad kritiškiausiu Vokietijos ir Sovietų Sąjungos karo metu Stalinas bandė sudaryti paliaubas ir iš naujo pasidalyti Europą su Hitleriu?

    Iš tiesų kai dar Rusijoje nebuvo taip liaupsinamas generalisimas Stalinas, Gorbačiovo ir Jelcino laikais, spaudoje buvo pasirodžiusi ne viena publikacija, paremta aukštų generolų ir NKVD karininkų atsiminimais, jog, nepaprastai išsigandęs didelių pralaimėjimų fronte, Stalinas ieškojo būdų susitarti su Hitleriu.

    Kai buvo suimtas visagalis sovietinio saugumo šefas Lavrentijus Berija, N.Chruščiovo trumpo atšilimo laikais buvo pasirodžiusios L.Berijos apklausos protokolų ištraukos.

    Viename jų rašoma, kad 1941 metų liepos pradžioje, vokiečiams jau užėmus Minską ir sparčiai žygiuojant tolyn, į Kremlių buvo skubiai iškviestas Bulgarijos pasiuntinys SSRS Ivanas Stamenovas.

    Visiškai pasimetęs Stalinas prašė pasiuntinio nedelsiant susisiekti su Berlynu ir padėti užmegzti derybas dėl paliaubų.

    Iš tiesų I.Stamenovas buvo tiesiog idealus tarpininkas, nes Bulgarija tada buvo Vokietijos sąjungininkė, o, kaip teigia istorikai, bulgarų ambasadorius jau buvo sovietinio saugumo užverbuotas.

    Kremliaus kabinete, be I.Stamenovo, buvo trys SSRS vadovai – Stalinas, L.Berija ir užsienio reikalų komisaras V.Molotovas. L.Berijos teigimu, daugiausia susitikime kalbėjo V.Molotovas, kuris reikalavo nedelsiant sudaryti paliaubas su Hitleriu.

  Mainais už tai Kremliaus vadai žadėjo atiduoti Vokietijai Baltijos šalis, Vakarų Ukrainą, dalį Baltarusijos ir Moldovos.

   Yra dvi versijos, kodėl derybos neįvyko. Pagal vieną jų, I.Stamenovas atsisakė tarpininkauti, pagal kitą, jis perdavė į Berlyną Kremliaus siūlymus, bet Hitleris juos atmetė pareiškęs, kad jis ir taip pasiimsiąs, ko jam reikia.

   Rusijos rašytojas istorikas Vladimiras Karpovas, pats buvęs frontininkas, pateikė dar vieną faktą apie derybas su Hitlerio asmeninio štabo atstovu

   SS grupenfiureriu Volfu, įvykusias vokiečių užimtame Mcensko mieste 1942 metų vasario pabaigoje. Stalinas į šias derybas pasiuntė savo atstovą – vidaus reikalų komisaro pirmąjį pavaduotoją, žinomą Berijos budelį Merkulovą. Jis pasiūlė nutraukti visus karo veiksmus Rusijos – Vokietijos fronte 1942 m. gegužės 5 d. šeštą valandą ryto ir kartu kariauti su JAV ir Anglija.

  V.Karpovas savo knygoje pateikia vieno labai įdomaus dokumento kopiją:

Visiškai slaptai. Maskva. Kremlius 1942 vasario 27 d. e-1/2428

Draugui Stalinui

Raportas

    1942 m. vasario 20-27 d. Mcenske vykusiose derybose su Reichfiurerio štabo SS grupenfiureriu Volfu vokiečių karinė vadovybė nesutiko su mūsų pasiūlymais. Mums buvo pasiūlyta palikti sienas iki 1942 metų pabaigos, nutraukiant karo veiksmus. Vokiečių vadovybė neatmeta galimybės kartu pradėti karo veiksmus prieš Angliją ir JAV.

    Po konsultacijų su Berlynu, Volfas pareiškė, jog, pertvarkant pasaulį, tuo atveju, jeigu SSRS priims Vokietijos pasiūlymus, Vokietija atsisakys kai kurių teritorijų Rytuose Sovietų Sąjungos naudai.

    Tolesniuose svarstymuose išryškėjo pozicijos, dėl kurių nesutarėme:

    1. Lotynų Amerika turi priklausyti Vokietijai.

    2. Gana sudėtinga padėtis sprendžiant Rusijos problemas. Vokietijos vadovybės nuomone, Kinija turi tapti okupuota teritorija ir priklausyti Japonijos imperijos protektoratui.

    3. Arabų pasaulis Šiaurės Afrikoje turi tapti Vokietijos protektoratu.

    Taip derybų metu išaiškėjo visiškas pozicijų ir nuomonių skirtumas.

    Vokietijos vadovybės atstovas Volfas kategoriškai atmetė galimą vokiečių pralaimėjimą šiame kare ir teigė, kad karas su Rusija gali užsitęsti dar kelerius metus, bet šis karas vis dėlto baigsis Vokietijos pergale.

    Pirmasis SSRS vidaus reikalų komiteto komisaro pavaduotojas Merkulovas.

    Beje, 1970 metais Anglijoje išleista žinomo britų istoriko Lidelo Harto knyga „Antrojo pasaulinio karo istorija“.

    Joje L.Hartas tvirtina, kad 1943 metų liepos mėnesį Molotovas buvo susitikęs su Ribentropu Kirovograde.

    Pasak L.Harto, tuomet Ribentropas pasiūlė naujas sienas su Rusija nustatyti palei Dnepro upę, o Molotovas reikalavo sugrįžti prie prieškarinių sienų.

    Jeigu tikėsime britų istoriku, tos derybos buvo nutrauktos, nes apie jas sužinojo Vašingtonas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Vas 2007 18:04 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Šaltinis - Algimantas Čekuolis, Europos laiku, Nr. 6, 2007 m. sausis,
17-18 puslapiai
http://www.laimaandrikiene.lt/repositor ... aiku_6.pdf

Kaip SSRS tapo antihitlerinės koalicijos dalyve - Stalino archyvus atidarius


    Antihitlerinė koalicija ir jos pergalė antrajame pasauliniame kare – naujausia korta geopolitiniuose žaidimuose. Ji vėl ištraukta kaip manipuliacijųir spaudimo įrankis, šiandien vėl ruošiantis jei ne perdalinti, tai bent įtakoti Europą. Nūnai gal tik ekonominiu spaudimu, tačiau įtartinai primenančiu ekonominį karą. O gal ir ne tik ekonominį.

    Ar kartais nesama paralelių tarp Trockio mirties Meksikoje ir naujausių įvykių Londone?

    Šiuolaikinio žmogaus akimis pažvelkime į vadinamosios antihitlerinės koalicijos radimąsi.
 
    Vienoje pusėje – agresijos šalys: hitlerinė Vokietija, fašistinė Italija, Vengrija, militaristinė Japonija. Kitoje pusėje – Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV. Kur tuomet stovėjo Sovietų Sąjunga? Politiškai Maskva ir Berlynas – broliai: diktatoriaus valdžia, teroras prieš bendrapiliečius, teritorinės pretenzijos ir ekspansija.

    Praktiškai – bendradarbiavimas: Vokietijos žygius perdalijant Europą rėmė sovietų žaliavos, nafta ir grūdai.

   Pagaliau Nepuolimo sutartis ir bendradarbiavimas, rengiant „kadrus“, kurie „lemia viską“, pavyzdžiui, represijų, ar dalijantis patirtimi tardymo srityje, kurią sovietai teikė tuomet menkiau šioje srityje pažengusiai Vokietijai. Ribbentropo–Molotovo paktas, Hitlerio ir Stalino inspiruotas Europos pasidalijimas, brėžiant liniją nuo Juodosios jūros iki Liepojos: Latvija ir Estija iš karto atiduodama sovietams, Lietuva gi pradiniu pasidalijimu patenka Vokietijai.

    Tačiau vokiečių tankams reikia geležies rūdos ir mangano, ir Lietuva – jau sovietų voro auka.

     Skaudžios padalijimo pasekmės ir šiandien jaučiamos Rytų ir Centrinės Europos valstybėse, kaip fizinio ir psichologinio genocido pasekmės. Tarp jų – ir labiausiai jaudinantys šios dienos svarstymai Seime ir visuomenėje.

                         Stalinas ir Hitleris – priešai ar bendradarbiai?

     Prisiminkime, kada gi vyko Baltijos valstybių okupacija. Neabejotinai sumaniai priderintu grafiku.

     Hitleriui užėmus Paryžių 1940 m. birželio 14 d. Baltijos valstybių okupacija paskendo Europos didžiųjų aimanose.

      Gal kartais labai antagonistiški santykiai Stalino valstybæ priešpastato Japonijai? Po nedidelių karinių epizodų ties Hasanu ir Chalkin Golu – ilgalaikė taikos ir nepuolimo sutartis.

    Kokias geopolitines ambicijas tuomet puoselėjo J. Stalinas? Ogi senąsias Rusijos: išsiveržti iš beveik uždaros Juodosios į Viduržemio jūrą per Bosforą ir Dardanelus, kontroliuoti Suecą, ko gero, ir Artimųjų Rytų naftą, veržtis į neužšąlantį Indijos vandenyną, nuo seno britų, prancūzų, pastaraisiais šimtmečiais ir JAV intereso kontroliuojamą.

    Santykius su Britanija iki antrojo pasaulinio karo vidurio ir net ilgiau gerai iliustruoja sovietų karo vadų įsakymai ir pasisakymai. Generalinio štabo viršininkas generolas S. Štemenko pareiškė:

    „40-ųjų rudenį Štabe daugiausiai dirbome ruošdamiesi karui Artimuosiuose Rytuose. Generolams Batovui ir F. Tolbuchinui vadovaujant Užkaukazėje įvyko dideli manevrai.“ Buvo mokomasi kautis su britų naikintuvais ore.

    1940-ųjų balandį Šiaurės laivyno vado Drozdo įsakyme nurodyta: „Artimiausiu laiku mūsų priešas bus Anglija ir Norvegija, nors pastaroji gal būt kariniuose veiksmuose aktyviai nedalyvaus“.

    Juodosios jūros laivyno vado Oktiabrskij įsakyme skambėjo: „Beveik tikra, kad Anglija, Prancūzija, Rumunija ir Turkija vienu metu užpuls Sovietų Sąjungą.“ Žinant to meto sovietų valstybės retorika reikėtų skaityti: „SSRS užpuls Angliją ir kitas minėtas.“

    Garsusis Tupolevas, gavæs užduotį sukurti tolimų skridimų bombonešį, savo inžinieriams pranešė: „Karas neišvengiamas. Pagrindinis mūsų priešas visada buvo ir lieka Anglija. Didžiausia jos jėga – karinis laivynas. Todėl turime sukurti ginklą kovai su Anglijos laivynu.“

    1940 m. lapkritį Molotovo vizito Berlyne metu Hitleris ir Ribbentropas sakė:

    „Ponas Stalinas teisingai pasakė, kad Anglija prarado teisæ valdyti pasaulį. Mes esame darę didelius dalykus anksčiau, kodėl jų nepadarius dar? Sovietų Sąjunga galėtų dalyvauti pasidalijant Britų imperijos teritoriją, veržliai judėdama Persų įlankos kryptimi“.

    Derybų protokoluose užfiksuota, kad „Molotovas priėmė tuos reicho kanclerio pasiūlymus ir užtikrino, kad jie atitinka tiek Sovietų Sąjungos, tiek Vokietijos interesus.“

    Ilgiau derėtasi dėl karinių bazių Bulgarijoje ir Bosfore – Dardaneluose, dėl Suomijos prijungimo. Maskvoje Stalinas patvirtino šiuos susitarimus.

    Dar 1941 m. „Pravdoje“ išspausdintas J.Stalino straipsnis, demagogiškai įrodinėjantis, kad vargšė Vokietija užpulta Europos valstybių.

    Kas gi atsitiko, kad Berlynas ne tik delsė pradėti bendrus veiksmus, bet ir neilgai trukus užpuolė sąjungininką?

    Kaip žinoma, abu diktatoriai pasižymėjo patologiniu įtarumu ir nepasitikėjimu, lėmusiu persekiojimus savo valstybių viduje.

    Pasak rusų perbėgėlio žvalgybininko V. Suvorovo ir remiantis 1938 m. Generalinio štabo viršininko B. Šapošnikovo parengtu planu žaibiškai užimti vienintelę Vokietijos kontroliuojamą Ploešti naftos verslovę Rumunijoje arti Sovietų sienos, tai galėjo išprovokuoti Vokietijos puolimą. Nors Stalinas tą planą atmetė, bet nepakankamai giliai paslėpė archyvuose, kad jo negautų britai ir nepakištų vokiečiams.

                                Slapti susitikimai žūstant milijonams

    Ar tai buvo motyvas, ar tiesiog logiška vorų kovos stiklinėje išdava, bet Vokietija užpuolė SSRS.

    Paradoksalu, kad Rusijoje žūstant milijonams žmonių slapti santykiai tarp hitlerinės ir stalinistinės valstybių ir toliau vystėsi.

    Maršalo G. Žukovo liudijimu dar 1941 m. lapkritį Sofijoje įvyko aukštų pareigūnų susitikimas, 1942 m. vasario 20–27 d. vėl susitikta Mcenske, Baltarusijoje.

    Stalino nurodymu Valstybės saugumo komisaras, žvalgybos viršininkas V. Merkulovas Wolfui siūlė grįžti prie ankstesnių susitarimų ir drauge pulti Angliją. Vokiečiams laimint jų ambicijos neleido susitarti.

    1942 m. lapkritį dar vienos derybos įvyko Stokholme, kuriose Maskva siūlė du alternatyvius sprendimus: taika arba bendras puolimas Vakarų kryptimi.

    1943 m. gegužę Ankaroje sovietai bandė gąsdinti vokiečius gręsiančiu Vakarų puolimu Balkanuose su prastomis pasekmėmis abiem buvusiems sąjungininkams.

    Britų istoriko sero Basilo Liddelo–Harto liudijimu, pagrįstu vokiečių karo belaisvių parodymais, prie pat Maskvos (380 km), Kirovograde keturias dienas vėl tarėsi Ribentropas ir Molotovas.

    Molotovo vadovaujama delegacija buvo priimta vokiečių užimtame Kirovograde su aukščiausia karine pagarba. Ribentropo siūlymas taikos sieną brėžti Dniepro upe atsimušė į rusų reikalavimą grįžti prie 1939 m. sutarties ir Rytų Europos pasidalijimo.

    Derybos atidėtos ir vėl pratęstos Stokholme.

    Tuo pačiu metu Rusijos pusė derėjosi su Vokietijos užsienio reikalų ministerija, kaip pašalinti kietakaktį Ribbentropą. Ir net sutiko atiduoti vokiečiams Lenkiją už Ribbentropo „nuėmimą“.

    Tą puse lūpų patvirtino ir pats Ribbentropas Niurnbergo procese, pasakodamas, kaip Hitleris braižė Rusijos pusę tenkinančius Europos padalijimo žemėlapius.

    Išlikęs B. Musolinio ir Hitlerio pasitarimo protokolas patvirtina susitarimo su Rusija bandymus.

    1943 m. rugsėjį sovietai staiga pasitraukė iš derybų. Priežastis – rengiama sąjungininkų ir Sovietų Sąjungos vadovų konferencija Teherane. Ši konferencija sąlygota sąjungininkų turimos informacijos apie galimą Vokietijos–SSRS susitarimą.

    Todėl sąjungininkų pasiūlymai buvo „turtingesni“, dosnesni, nei siūlė Hitleris. Sovietams atiteko visa Rytų Europa, iš karto atsinaujino parama Raudonajai Armijai maistu, ginklais, degalais, amunicija.

    Taip SSRS tapo antihitlerinės koalicijos dalyve.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Vas 2007 19:00 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
jvarg
http://www.kyrgyz.ru/forum/index.php?ac ... entry41823

   "Ага, видимо Гитлер и Сталин вели переписку по литовски, раз на других языках эти планы не сохранились…"

KestaS

    Конечно сохранились (на английском - переводы разведки, на немецком и русском - оригиналы) - но, к сожелению, у меня (в Интернете) имеются только переводы на литовский.

    Если хорошо знаете языки, поищите сами по названиям местностей, фамилиям и датам на английских и немецких сайтах - не сомневаюсь, что найдете. На Западе это открытые документы, правда, их сильно не рекламируют.

    А некоторые документы были оглашены (для парт актива) и в СССР, сразу после растрела Берии. Но потом все быстро "закрыли".

           В Рамблере нашел кое что и на русском языке:

*****************************************************************************************

Источник - http://forums.airbase.ru/index.php?act= ... pid=520076

   Из культового фильма «Семнадцать мгновений весны» мы прекрасно знаем о сепаратных переговорах нациста Вольфа и американца Даллеса.

   Куда меньше известно о том, что в критические дни войны Сталин пытался заключить перемирие с Гитлером.

                                     Брестский мир-2

    О первой попытке переговоров стало известно из допросов Берия в 1953 году. Лаврентию Палычу как раз вменялись государственная измена и шпионаж в пользу Германии, вот он и раскололся.

    В начале июля 1941 года, когда немцы уже взяли Минск, в Кремль был вызван болгарский посол в СССР Иван Стаменов. Растерянный Сталин требовал срочно наладить контакт с Берлином.

    Стаменов оказался идеальным кандидатом. С одной стороны, София являлась союзником Германии в войне, а с другой - дипломата, по слухам, к этому времени уже успешно завербовали наши спецслужбы.

    В кабинете, кроме посла, были еще трое: Сталин, Берия и Молотов. Как вспоминал потом на допросах Лаврентий Палыч, вождь все больше молчал, а говорил в основном нарком иностранных дел. Молотов настаивал на немедленном перемирии с Гитлером. Взамен мы были готовы отдать Германии Прибалтику, Западную Украину, часть Белоруссии и Молдавии.

    Существуют две версии того, что произошло потом. Как заявил в интервью «КП» директор Центра международных исследований США и Канады доктор исторических наук Анатолий УТКИН, Стаменов сказал присутствующим, что посредником не будет, поскольку, «если вы отступите хоть до Урала, то все равно победите». На этом переговоры с Германией и закончились. По другой версии, болгарин все же донес предложения Кремля до Гитлера, но тот отверг их. Фюрер посчитал, что Брестский мир-2 на таких условиях ему невыгоден.

                Генералиссимус был готов воевать с Америкой?

     Второй раз Сталин запросил перемирия уже после нашего контрнаступления под Москвой. По версии известного писателя-историка и бывшего фронтовика Владимира Карпова, генералиссимус просто блефовал: ему нужна была передышка для того, чтобы перегруппировать части.

    Встреча якобы состоялась в оккупированном немцами Мценске в конце февраля 1942 года. Сталин командировал туда первого зама наркома внутренних дел Меркулова, Германию представлял оберстгруппенфюрер СС Вольф, который весной 1945-го попытается договориться о сепаратном мире уже с американцами. СССР предложил немцам прекратить военные действия по всему фронту с 6 часов утра 5 мая 1942 года.

    А дальше согласно плану воевать мы будем уже вместе, только против Англии и США. Карпов в своей книге даже приводит копию этого соглашения.

   - Мне кажется, что эти документы - обычная фальшивка. Не знаю, кто их состряпал, но ошибок в них полно, - утверждает в беседе с «КП» сотрудник Института всеобщей истории РАН кандидат исторических наук Михаил МЯГКОВ.

                    Риббентроп снова принуждал Молотова к пакту

    В 1970 году в Англии вышла книга британского историка Лиддела Гарта «История второй мировой войны». Он утверждает, что в июне 1943 года Молотов и Риббентроп встретились в Кировограде. Главу немецкого МИДа устроили бы рубежи по Днепру, в то время как Молотов предлагал вернуться к довоенным границам. По версии Гарта, встреча была прервана после того, как о ней стало известно за океаном - в Вашингтоне.

   - Слух о переговорах Молотова и Риббентропа в 1943 году вполне мог быть хорошо спланированной акцией одной из воюющих сторон. Москве это нужно было для того, чтобы США и Англия быстрее открыли второй фронт. А немцы таким образом могли попытаться вбить клин между союзниками по антигитлеровской коалиции накануне битвы под Курском, - считает Михаил Мягков.

    После победы на Курской дуге Сталин больше к теме сепаратных переговоров с Берлином не возвращался. Судьба войны решалась на поле битвы, а не за столом переговоров.

*****************************************************************************************

 Совершенно секретно

Москва, Кремль, 27 февраля 1942 г.

       э 1/2428

 Товарищу СТАЛИНУ

                                               Р А П О Р Т

     В ходе переговоров в Мценске 20 - 27 февраля 1942 года с представителем германского командования и начальником персонального штаба рейхсфюрера СС группенфюрером СС Вольфом германское командование не сочло возможным удовлетворить наши требования.

     Нашей стороне было предложено оставить границы до конца 1942 года по линии фронта как есть, прекратив боевые действияѕ

     Германское командование не исключает, что мы можем создать единый фронт против Англии и США.

     После консультаций с Берлином Вольф заявил, что при переустройстве мира, если руководство СССР примет требования германской стороны, возможно, Германия потеснит свои границы на востоке в пользу СССР.

    При обсуждении позиций возникли следующие расхождения:

1) Латинская Америка должна принадлежать Германии.

2) Сложное отношение к пониманию китайской цивилизации. По мнению германского командования, Китай должен стать оккупированной территорией и протекторатом Японской империи.

3) Арабский мир должен быть германским протекторатом на севере Африки.

    Таким образом, в результате переговоров следует отметить полное расхождение взглядов и позиций.

    Представитель германского командования Вольф категорически отрицает возможность разгрома германских вооруженных сил и поражения в войне. По его мнению, война с Россией затянется еще на несколько лет и окончится полной победой Германии. Основной расчет делается на то, что, по их мнению, Россия, утратив силы и ресурсы в войне, вынуждена будет вернуться к переговорам о перемирии, но на более жестких условиях, спустя 2 - 3 года.

Первый заместитель народного комиссара
Внутренних дел СССР (МЕРКУЛОВ).


********************************************************************************

Источник - http://rusbalt.flybb.ru/topic27.html

                                      Польша - цена Сталина

    Польское общество, наученное истории этой войны псом Шариком и четырьмя танкистами, никогда не слышало, что первый шантаж случился в первые дни войны, когда посол Советского Союза в Великобритании Иван Майский угрожал Черчиллю сепаратным миром с Германией.

    Это не помешало ему на переговорах с поляками выставлять условия и требования по вопросу восточной границы, демаркированной Молотовым и Риббентропом.

    Следующая угроза русско-немецкого (так в тексте - прим. пер.) соглашения застигла мир врасплох в октябре 1941 года в ходе переговоров в Софии, впервые упомянутых в воспоминаниях маршала Жукова.

    Очередные советско-немецкие переговоры состоялись 20-27 февраля 1942 года в Мценьске (Белоруссия), где Меркулов по приказанию Сталина представил группенфюреру Вольфу предложения о перемирии до августа и совместных военных действиях против Англии и США.

     Следующие советские предложения по выходу из войны или изменению союзов были сделаны в ноябре 1942 года в Стокгольме, где после переговоров с Александрой Коллонтай мир должен был быть подписан в течение восьми дней,

     и в апреле 1943 года в Анкаре, где советское посольство через турецкое министерство иностранных дел предложило мирные переговоры Францу фон Папену. По его заявлению, русские опасались, что наступление союзников на европейский континент произойдет через Балканы и для того, чтобы избежать этого, были готовы выти из войны.

                                        Переговоры делящих

    Наиболее необычный факт этой тайной войны обнародовал британский историк сэр Бэзил Лиддел Гарт (Basil Liddel-Hart), который в своей истории II-й мировой войны, основываясь на донесениях высших немецких офицеров, утверждает, что

    в июне 1943 года в Кировограде (Украина), 380 километрах от Москвы, состоялась сверхсекретная встреча Риббентропа и Молотова.

    Деталей четырехдневных переговоров никто не знает. Наверное, все протоколы и стенограммы уничтожены. Скорее всего, по инициативе немецкой стороны, поскольку Кировоград оставался в зоне немецкой оккупации.

    Известно, что советская делегация в составе двадцати человек была с почетом встречена на аэродроме. Известно, что обсуждались возможные условия окончания войны на востоке.

    По докладам немецких офицеров, Риббентроп должен был предложить границу вдоль Днепра, с чем Молотов не согласился, требуя возврата к предвоенному состоянию, т.е. границе, определенной 28 сентября 1939 года. Скорее всего, из-за этого разногласия во мнениях переговоры были прекращены.

    Прекращены, потому что у истории нет никаких сомнений в том, что в это же самое время, 18 июня 1943 года, 'разочарованные позицией Англии и США' русские по другому политическому каналу через доктора Петера Клейста (Peter Kleist), специалиста по вопросам Востока в министерстве иностранных дел, предложили соглашение с Германией, по которому получили бы границу от 1939 года. Причем в этом случае они были склонны оставить Польшу в немецкой сфере влияния.

    В связи с отсутствием документов эта тайная история остается в области гипотезы. Тем более что возможно больной Риббентроп весь июнь должен был провести в Австрии, не вставая с постели.

    Однако одновременно история сможет доказать, что это Риббентроп предложил русской стороне вернуться к переговорам 4-8 сентября 1943 года в Стокгольме и что русские, 'недовольные отклонением их июньского предложения', согласились на ведение дальнейших переговоров при условии снятия его с должности министра иностранных дел.

   Вопрос представляется тем более правдивым, что об этом пишет в своих воспоминаниях сам Риббентроп, добавляя, что сам Гитлер рисовал на карте демаркационную линию, которая должна удовлетворить русских, а в беседе с Муссолини, которая застенографирована, заявил, что хочет договориться с Россией (так в тексте - прим. пер.).

   28 сентября 1943 года русские неожиданно отказались от всех предложений.

   Может быть потому, что, как оказалось скоро в Тегеране, Сталин получил от союзников все, чего добивался от Германии. Может быть также и потому, что вместе со странной не выясненной смертью генерала Сикорского в Гибралтаре, польский вопрос решился сам собой, а может быть просто потому, что

    с ноября союзники возобновили приостановленные с марта конвои с вооружением и оснащением для Красной Армии.

    Это удивительная, неизвестная история войны.

    Те, кто считает, что так называемая холодная война началась только в 1946 году, в свете новых исследований и новых фактов наверняка должны будут когда-нибудь изменить свое мнение.

************************************************************************************

Источник -  http://www.mn.ru/issue.php?2002-47-16

    Герой Советского Союза писатель Владимир Карпов, автор апологетической книги "Генералиссимус", нынче утверждает, что опубликовал в своей книге подлинное письмо тов. Сталина тов. Гитлеру от 19 февраля 1942 года с предложением о перемирии и совместных военных действиях против Англии и США с одновременным обвинением международного еврейства в лице названных стран в разжигании войны.

    За это Карпов сильно одобряет Сталина, который, если верить Карпову, предлагал Гитлеру в 1943 - 1944 гг. "вести совместные боевые наступательные действия в целях переустройства мирового пространства" и победы над "мировым сионизмом".

    Публикуется и рапорт первого заместителя наркома внутренних дел Меркулова Сталину о переговорах в Мценске 20 - 27.02.1942 с группенфюрером СС Вольфом, известным по фильму "Семнадцать мгновений весны"...

    Иными словами, то ли Герой Советского Союза стал отвязным постмодернистом и фантастом, кончившим тем, с чего Сорокин начал, то ли Сорокин, любитель копрофагических и садистских описаний, оказался реалистом, и жизнь развивается по предугаданным им законам. Право, стоит за это дать если не Букера, то хотя бы медаль "За лучшие произведения литературы".



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007