|
Svetainės tvarkdarys |
|
Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16 Pranešimai: 27437 Miestas: Ignalina
|
G.Songaila, J.Vaiškūnas. Lisabonos sutartis: per greitai sutinkame
Gintaras Songaila, Jonas Vaiškūnas, http://www.DELFI.lt 2008 balandžio mėn. 29 d. http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... d=16851647
Balandžio 29 d. Seime vėl bus svarstomas įstatymo dėl ES Lisabonos sutarties ratifikavimo projektas. Pagal savo turinį iš esmės tai ta pati sutartis dėl "Konstitucijos Europai", kurią prieš beveik ketverius metus Seimas itin paskubėjo ratifikuoti.
Naujame sutarties variante jau nėra žodžio "konstitucija", nėra himno, vėliavos ir nacionalinės šventės (Europos dienos). Tačiau visa kita – išliko ir net atsirado šiokių tokių naujovių, kaip pavyzdžiui, "glaudesnio bendradarbiavimo" mechanizmas (kitaip tariant, "dviejų greičių" tvarka, kuriai Lietuvos oficialioji politika iki šiol visada priešinosi). Be to, Lisabonos sutartis nenaikina visų ankstesnių sutarčių, kaip anksčiau siūlytoji "konstitucinė" sutartis – ji tik "iš dalies" pakeičia Europos bendrijų bei ES veikimo sutartis. Tokiu būdu bandoma pasiekti, kad jos ratifikavimui kiek įmanoma užtektų nacionalinių parlamentų sprendimo (kol kas tik Airijos atstovai pareiškė, kad dėl sutarties ratifikavimo šioje šalyje bus rengiamas referendumas).
URM sekretorius Žygimantas Pavilionis susirūpino, kad prasidėjus viešai diskusijai dėl Lisabonos sutarties "Lietuvoje atsirado bandymų susieti šios sutarties ratifikavimą su Ignalinos atominės jėgaines klausimais". Šis klausimas tapo aktualus, kai praėjusį ketvirtadienį svarstant Lisabonos sutartį dvi opozicinės frakcijos pareikalavo pertraukos bei siūlė neskubėti, netgi nukeliant galimą šios sutarties ratifikavimą į rudens sesiją. Be to, dar dvi frakcijos, kurios dalyvauja valdančioje koalicijoje, jau pareiškė, kad reikėtų susieti Lisabonos sutarties ratifikavimą su derybomis dėl Ignalinos AE uždarymo termino atidėjimo.
Priminsime, kad į Lietuvą atvykęs ir Seime tuo metu kalbėjęs Europos parlamento pirmininkas Hansas Gertas Pioteringas vėl priminė, kad Ignalinos AE turės būti uždaryta iki kitų metų pabaigos. Kita vertus, jis išreiškė viltį, kad Lietuva, "kaip ir buvo žadėta" ratifikuos Lisabonos sutartį iki balandžio pabaigos (beje, šiandieninis antradienis yra jau paskutinė galimybė Seimui įvykdyti šį nežinia kieno duotą pažadą). Jau kitą dieną svečias kiek atlyžo ir sutiko, kad Lietuvos argumentai dėl Ignalinos AE turėtų būti "rimtai apgalvoti" ir kad Lietuva dėl to turėtų "tęsti konsultacijas su Europos komisija". Betgi dėl Ignalinos AE esą reikėtų kalbėtis atskirai, nesuplakant šių reikalų su Lisabonos sutarties ratifikavimo procesu.
Todėl ir p.Ž.Pavilionis toliau rašo: "Tačiau nederėtų klaidinti žmonių sukeliant nepagrįstus lūkesčius. Reikia aiškiai pasakyti, kad Ignalinos atominės elektrinės uždarymo terminai ir sąlygos yra reglamentuoti kitoje sutartyje - Lietuvos stojimo į ES sutartyje. Lisabonos sutartis nepanaikina stojimo sutarties ir nekeičia atskirų jos dalių. Taigi, nepriklausomai nuo to, ar įsigalios Lisabonos sutartis, ar ne, lieka galioti tokia Lietuvos stojimo į ES sutartis, kokią pasirašėme 2003 metais". Dar daugiau, straipsnio autorius prideda, kad kaip tik Lisabonos sutartyje yra "įrašytas bendras ES narių įsipareigojimas veikti solidariai, jei sutriktų energijos išteklių tiekimas". Skirtingai nei Aiškinamajame rašte įstatymui dėl Lisabonos sutarties ratifikavimo, URM jau neteigia, kad Lisabonos sutartis kaip nors padės Lietuvai susitarti dėl Ignalinos AE. Net ir tuo atveju, jei ši sutartis galėtų padėti, kiekvienas sveikos nuovokos dar nepraradęs asmuo jau supranta, kad ratifikavimas tikrai užtruks, o darbai dėl Ignalinos AE uždarymo prasidės vėliausiai šių metų pabaigoje.
Kas dėl solidarumo, tai jis arba yra, arba jo nėra (ir tuomet net sutartyje įrašyta abstrakti nuostata kažin ar padės). Pavyzdžiui, šio taip pageidautino ES šalių solidarumo su Lietuva kol kas nematyti, kai ES bando pradėti derybas su Rusija, neatsižvelgdama į Lietuvos rūpesčius dėl naftos tiekimo iš šios šalies. Jeigu mandatą tokioms deryboms būtų galima suteikti kvalifikuota balsų dauguma (kaip tai daugeliu atveju numato Lisabonos sutartis), o ne vienbalsiškumo principu (kaip tai yra dabar), kažin ar kas nors iš viso Europos sąjungoje dar kreiptų dėmesį į Lietuvos argumentus. Pagaliau, jei šis solidarumas būtų, ES jau seniai būtų pradėjusi rimtas derybas dėl Ignalinos AE uždarymo atidėjimo.
Todėl svarstymai apie ryšį tarp Lisabonos sutarties ir ES stojimo sutarties protokolo dėl Ignalinos AE toli gražu nėra beprasmiai. Nors formaliai žiūrint, stojimo sutarčių Lisabonos sutartis nekeičia, tačiau ji iš esmės keičia pačias Lietuvos dalyvavimo Europos sąjungoje sąlygas. Kadangi dabar galiojančioms sąlygoms tauta pritarė referendumu, tai jų keitimas nėra toks jau paprastas "techninis" dalykas, niekaip nesusijęs su įstojimu į šią valstybių sąjungą. Juo labiau, kad Lisabonos sutartimi ES, kaip valstybių sąjunga, iš esmės jau būtų paversta į federacinę valstybę. Ir pats skubotas Ignalinos AE uždarymas nėra kokia nors smulkmena. Juk nuostoliai Lietuvos ekonomikai dėl tokio uždarymo gali viršyti visą Lietuvos gaunamą ES struktūrinių fondų paramą...
Būtų buvę logiška, jei Lietuvos diplomatai praėjusiais metais, kai vyko Tarpvyriausybinė konferencija dėl "reformų sutarties" (pagal jos pasirašymo vietą pavadintos "Lisabonos sutartimi"), būtų padėję ant derybų stalo bent jau pasiūlymą dėl Lietuvai aktualaus Ignalinos AE protokolo pakeitimo. URM Aiškinamajame rašte teigiama, kad šiai Tarpvyriausybinei konferencijai pirmininkavusi Vokietija labai griežtai laikėsi derybų mandato (suprask, būtų neleidusi Lietuvai nukrypti nuo derybų dėl Europos bendrijų bei Europos sąjungos sutarčių keitimo ir svarstyti stojimo sutarties klausimus). Tačiau kas nustatė tokį derybų mandatą? Susidaro įspūdis, kad Lietuvos diplomatai derybas dėl Ignalinos AE buvo jau pralaimėję, jų net nepradėję (tiksliau, net nepabandę pradėti tokių derybų), t.y. kai sutiko derėtis dėl ES sutarčių keitimo, nesiejant šio keitimo su stojimo į ES sąlygomis.
Vietoj to, kad Lietuvos diplomatai būtų pateikę derybų partneriams argumentus dėl konstitucinių problemų Lietuvai sudaryti tokią sutartį ir ją parlamente ratifikuoti, o taip pat, dėl ekonominių ir problemų skubotai uždaryti Ignalinos AE, kai naftos kainos pasiekė astronomines aukštumas, bei dėl energetinio saugumo, jie nuolankiai sutiko su didžiųjų ES šalių primestomis derybų ribomis. Mūsų diplomatai taip pat sutiko su traktavimu, kad šios ES reformos – tai tik veiksmingesnės "sprendimų priėmimo" tvarkos paieška.
Panašu, kad Lietuvos diplomatai pasiryžę iš anksto sutikti su bet kokiu iš Briuselio, Berlyno ar Paryžiaus nuleistu sutarčių rėmu, o mūsų pačių valstybės konstituciniai rėmai yra visai nebesvarbūs (anot Ž.Pavilionio žodžių pasakytu susitikime su Tėvynės sąjungos frakcija – mūsų Konstitucijoje yra įrašyta Europos teisės viršenybė, todėl "čia jokios problemos nebėra"). Buvo pamiršta mažytė smulkmena, kad tokia Europos teisės viršenybė yra pripažįstama tik tuomet, kai ji "išplaukia iš ES sutarčių". O mes šiandien ir svarstome – reikėjo ar nereikėjo sudaryti Lisabonos sutartį, reikia ar nereikia ją ratifikuoti, pagaliau - reikia ar nereikia skubėti tai padaryti. Panašu, kad Užsienio reikalų ministerijai mažiausiai terūpi Konstitucijos ginamas valstybės ir tautos suverenitetas. Turbūt tai ir yra tikroji derybų dėl Lisabonos sutarties pralaimėjimo priežastis, kai šiandien belieka aiškinti, jog nėra jokio ryšio tarp visų ES sutarčių. Per daug greitai su viskuo sutinkame.
Bet ar dėl šio pralaimėjimo kalti tik diplomatai? Pagaliau, ar tai jau galutinis pralaimėjimas? Manome, kad kol Lisabonos sutarties dar neratifikuota, ir ypač jei dėl jos ratifikavimo būtų surengtas referendumas, kaip to reikalauja LR Konstitucija, derybos dėl Ignalinos AE ir kitų spręstinų Lietuvos problemų iš tikrųjų dar yra nesibaigusios. Daugiausiai čia lemia ne Užsienio reikalų ministerijos, bet Prezidento ir Vyriausybės pozicija, jų požiūris į pačią valstybę bei tautos suteiktą mandatą.
Be to, Lietuvos Respublikos Seimas, neskubėdamas ratifikuoti Lisabonos sutartį, dar gali suteikti Vyriausybei laiko ištaisyti strategines klaidas ir aplaidumą dėl nepanaudotų galimybių iš naujo susiderėti Ignalinos AE klausimu. Nieko nuostabaus, kad kitos Europos sąjungos šalys ir Europos komisija iki šiol net ir neketino dėl to derėtis, nes iš Lietuvos gaudavo laiškus, kad jokių problemų nebus. Juk anot tradicinės aiškinamuose raštuose pateikiamos formuluotės: "neigiamų pasekmių nenumatoma".
Atrodo, kad didelė Seimo narių dalis jau puikiai supranta, kad klausimas, ar Europos sąjunga bus pertvarkyta į federacinę valstybę, ar ne – tai epochinės reikšmės dalykas, kuris kartu yra ir itin rimtas konstitucinis iššūkis Lietuvai, o ne tik šiaip koks tai sėdynių pasikasymas. Europos sąjunga – tai mes, o ne Briuselis. Bent jau iki šiol.
http://www.DELFI.lt
Komentarai DELFI http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1
Šiaurys, 2008 04 29 10:45
"Kaip diedukas pasakys, taip ir bus gerai". Tokia taisykle vadovavosi Seimas, prieš keturis metus patvirtinęs ES konstituciją, tokia taisykle, ko gero, bus vadovaujamasi ir šiandien, patvirtinant Lisabonos sutartį. O gal, vis tik, bus suabejota "dieduko" argumentais?
Logiškiausia būtų skelbti referendumą spalio 12 dieną dėl šios sutarties patvirtinimo. Ne "diedukai", o pati tauta turi spręsti Lietuvos gyvenimo esminius klausimus!!
Arvydas, 2008 04 29 11:10
Ne,ne ir ne! Islaikyt Lietuvos savarankiskuma. Jokiu, ja panaikinanciu , sutarciu pasirasymui!
Arturas, 2008 04 29 11:13
Seime,nebuk Lietuvos geda.Jokiu Lisabonos sutarties ratifikavimu! Lietuvos ateities garantija tik liekant nepriklausoma Lietuvos valstybe! Negi net tiek neimanoma isisamonint?
..., 2008 04 29 11:23
Taigi, realiai vel gristam i Tarybu sajunga, kur ir vel Lietuvos balso nesigirdes. O musu diplomatai visai neturi stuburo ar del to kad nesuvokia ka daro ar del to kad sedi kitu valstybiu kisenese. Ta pati matome santykiuose su Rusija - bijome uzrustinti Maskva, tas pati santykiuose su Kinije del Tibeto, ta pati santykiuose su Briuseliu - kur jau patys diplomatai kvieciasi "paprastus zmones" nes jau taip isisuke i save jog nesuvokia kaip paprasti zmones gyvena, tas pats ir santykiuose su JAV kuriai teikiam visus duomenis apie savo salies piliecius ir kuriai padovanojom Mazeikius (nes kad Wiljamsui butu atiduota Nafta ambasadorius labai rupinosi, kaip dabar stengdamasis prastumdi GMO Lietuvoje). Ta prasme toks jausmas jog musu valdzia, kuria atstovauja musu diplomatai visai nesirupina Lietuva ir tuo kas geriau jai. O uztektu tiek nedaug - tiesiog zinoti ko nori ir tai isreiksti bei laikytis. Neleisti jog mes ES taptumem pastumdeliais kuriais didesnes valstybes naudojasi kaip atlieku savartynu, pigios darbo jegos gamykla, kenksmingos gamybos perkelimo vieta ir patiems rupintis savo laisve ir statusu. Laisve nera dovanojama, uz ja reik pastoviai kovoti, nes kitaip po kurio laiko pamatysim jog patys "savo" rankomis pancius uzsidejome.
Railler, to Arturas, 2008 04 29 11:24
Su mintim sutinku, tačiau prieš 'šokant ant Seimo', gal vertėtų 'ant kilimėlio' pasikviesti deleguotą 'garbingą narį' ir paaiškinti liaudies poziciją?
Tuo pačiu būtų įdomu pasitikrint, kiek veikia žmonių, o kiek klanų ir visokių "diedukų" (pagal Šiaurį 2008 04 29 10:45) svoris :)
vol, 2008 04 29 11:47
ant palinkusios shakos visos avys myzha, jau viena kart ratifikavo net neskaite tai dabar ir spaudzia ish vis uz ta praeita ratifikavima visus seimo narius reikia teisti, jei jie taip "rupinasi" salies ateitimi, bl.. priims bet ka neskaite, o pas kui kazkas stebesis, kad priimti lietuvai zhalingi sprendimai, ash cia labiausiai stebiuosi ne seimu, ten - bestuburiu gauja ar ishkamshu gauja, kurias tampo uz virvuciu, bet ash stebiuosi tu kurie tampo - verslininku (tikiuosi lietuvos ne uzsienio valstybiu) bukumu ir trumparegishkumu.
Eglė, 2008 04 29 12:01
Čia dabar skiname prieš 4 metus įvykusio balsavimo rezultatus. Išsirinkome beraštį, ar dar blogiau - išdavikišką seimą. O paskui stūgaujame, kaip blogai, koks seimas, kaip balsuoja, ką ratifikuoja. Viskas prasideda MŪSYSE.
to:vol, 2008 04 29 12:14
kai ratifikuoji net neskaitęs ir netasiklausęs tautos, iš tiesų tai netgi labai naudingas dalykas, nes visuomet apsigalvojęs gali atsisakyti - pamąstyk apie tai prieš piktinęsis :))))
Deja, nepavykus staigiai iš ES padaryti tvirtesnio darinio nei amorfinis popierinių pinigų prikištas maišas, tolesni integraciniai bandymai, aiškiai nepavyks arba bus neefektyvūs, taip kad mums mūsų Rytų politikos kontekste visiškai neįdomūs. Su ekonomika viskas tvarkoj - sėkmingai vejamės, su Ignalina - kaip ir nieko nepadarysi (nebent tokiu būdu "uždaryti", kad po 20-30 metų ar atėjus X-valandai nesunkiai būtų galima vėl atidaryti)
Kai ko, 2008 04 29 12:18
nesuprantu: juk songaila,įlindęs pas konservus per vieną net nepamuilintą vietą dabar atstovauja šią "geriausią ir teisingiausią" politinę jėgą. Tai kur oficiali Konservatorių pozicija? Ar čia ir vėl žaidžiamas primityvus ir valstybei LABAI žalingas žaidimas kaip su Leo.Iš pradžių rėmė ir palaikė visą kirkilinių gaują, o po to jau staiga puolė kritikuoti. Nieko nėra baisiau už melą ir veidmainystę politikoje,o juo labiau kai sunaikinta visa tautininkų jėga,vardan finansinio lovio.Br...
MARTYNAS, ser@man.ltT, 2008 04 29 12:22
Dar nuo smetonos laikų pastebėta, kad Lietuvos politikai iš kitų išsiskiria ypatingai dideliu kinkų drebėjimu. Kur jau jiems kur nors suabejot, ar prieštaraut.Šliužu gimę, padangėm neskraido. Nu jei Bušas lieptų, tai ir nuoga sėdyne ežį užspaustų.
hm, 2008 04 29 12:25
Ir kur problema? Ar vienintele Lisabonos sutarties problema yra eilinis pabambejimas del Ignalinos AE? Kiek metu prabego jau nuo tada, kai zinojom, kad reiks uzdaryt? Ka nors doro per ta laikotarpi nuveike Seimas? Net ir dabar visais budais stabdomas naujos AE statybu procesas. Tai dabar Lisabonos situartis kalta, kad paciu snukis kreivas ir esame neveiksnus? Eilini syki reikia surast atpirkimo ozi, kad pateisinti savo dalykine impotencija ir nekompetetinguma.
Janė, 2008 04 29 12:34
Lisabonos sutarties ratifikavimo atidėjimas ryšium su Lietuvos energetinių problemų sprendimu ES mąstu būtų gera proga pradėti LIETUVOS kaip DRĄSIOS šalies įvaizdžio formavimui. Tad būkite drąsūs seimūnai, pagaliau!
Alvydas, 2008 04 29 12:44
Seimunai, bukite principingi, neskubekite pritarineti sutarciai kol nera sudereta del Ignalinos AE. Nebukite tautos reikalu isdavikais.
butu buve..., 2008 04 29 12:52
o kur jus gudruoliai tada buvot? visi gudrus po laiko
euroentuziastas, 2008 04 29 13:18
Ateis toks laikas, kai ES taps FEDERACIJA. Ir kuo anksciau tai ivyks, tuo visiems bus geriau.
Gaila, kad toks pakankamai ismintingas zmogus, kaip J. Vaiskunas stojo euroskeptiku pusen.... Ir as esu romuvietis - senosios baltu religijos pasekejas. Taciau i eurointegracija ziuriu labai palankiai.
piliete, 2008 04 29 13:49
deja, jau per velu taisyti aplaidzias strateginias klaidas. Reikia kaltinti ne diplomatus kad sie ne taip susiderejo del AE uzdarymo, bet Lietuvos politikus Seime ir Vyriausybeje kurie zinodami kur eina pasirasydami tokias stojimo sutartis tik dabar susigriebe kad jokios alternatyvio strategijos AE nera. Per daug politikai uzsimeme savais skandalais ie net nesuvokia kad tai jie turi kuti ilgalaikius Lietuvos planus ir strategijas. Kas pasirasyta stojimo sutartys, privaloma vykdyti. PACTA SUNT SERVANDA! ir nera reikalo plakti viska i viena kaip straispnio autoriai daro.
Faina, 2008 04 29 14:01
Ignalinos Ae darbo nutraukimas vyks dešimtmečius todė ir dabartinių ponų vaikai pajus tą skonį. Je tai būtų lenkams lenkai būtų karą paskelbusi ES.Mes per daug seni ir tvarkome ne valstybės reikalus bet savo ūkį(turtus, įskaitant paežeres).
vaivorai, 2008 04 29 14:03
Ratifikavimo nereikia spausti, nes tai būtų nauja kilpa Lietuvai. Įdomu, kas tą Europos Federacijos sutartį sumanė? Juk toje federacijoje mes visiškai ištirpsime.
vincas, 2008 04 29 14:06 tai kokios problemos su Lisabonos sutartimi taip ir nesupratau. gal neratifikuokim sutarties, kol vidutines Lietuvos pilieciu pajamos nebus lygios ES vidurkiui, arba kol nepakvies Ukrainos i ES, arba kol puse lietuvaiciu, isvykusiu is Lietuvos, nesuigris
Giedrius, 2008 04 29 16:05
Visa tai tiesa.
Tiktai visi tie išgamos Seime, Vyriausybėje, Prezidentūroje ir ministerijose yra taip įpratę lįsti komisarams į užpakalį, kad ir šią sutartį paklusniai ratifikuos.
Dauguma jų taip apsivogę, kad bijo, jog jei išdrįs nors pyptelti, susilauks laiškelio iš kokios nors Prancūzijos, Britanijos, Lenkijos ar netgi Lietuvos (ne paslaptis, kad Lietuvos specialiosios tarnybos dirba visų pirma JAV ir pan. valstybių emisarams) specialiosios tarnybos su savo pokalbių įrašais, sąskaitų Kaimanuose numeriais ir pan.
algis, 2008 04 29 22:29
ES elitas (tarp ju Grybauskaite, Pavilionis, Sakalas, ir dar vienas sakalas, sudzius, Arunas Degutis) mus netrukus pavers ES eunuchu provincija.
ne sutarčiai, 2008 04 29 22:17
Buvome tarybu sajungoje ,daba esame europos sajungoje,niekas nepasikeitė, niekas nesikeičia -patys esame dėl to kalti. Po nepriklausomybes atkurimo reikejo vyt lauk visus komunistus,kegebistus ir partinius ,neprileisti prie valdžios.Man bjauru žiūrėt į tuos ištinusius jų snukius,besišaipančius iš lietuvių tautos.
algis, 2008 04 29 21:58
Songaila ir Vaiskunas, nors ir geri zmones, yra bailiai - jie nekelia nekelia aliarmo del to, kad mes kaip tauta prarasime savo laive po Lisabonos sutarties ratifikavimo, jie tik apeliuoja i tai, kaip mums issizadant savo kaip tautos laisves, islaikyti veikiancia Ignalinos elektrine.
LIETUVOS, 2008 04 29 21:54
nepriklausomybe yra tai ko mes ilgejomes sovietmeciu ir ka iskovojome sajudzio laikais,
todel jeigu Lisabonos sutartis reiskia nepriklausomybes praradima
a) tai turi buti ivardinta ir saukiamas referendumas b) jeigu seimas nubalsuos uz tai ko tauta neigaliojo tai bus neteiseta ir istoriskai neilgam.
valdas, 2008 04 29 21:43
Y-tube Bukovskis, garsusis CCCP disidentas, ES itikinamai vadina nauja CCCP.
Neturiu nuorodos, bet naudojant Google'a galima rasti.
Giedrius, 2008 04 29 21:31
O aš iš viso nebalsuosiu.
Nenoriu, kad nauji subinės girtųsi išrinkti rinkimuose, kuriuose ir aš dalyvavau.
Slibinas, 2008 04 29 21:09
euroentuziastui, 2008 04 29 13:18
Geriau persivadink euroafrikiečiu. Vaiškūnas teisingai kalba. Ne vien romuviečiai yra senosios baltų religijos pasekėjai. Tik mus dabar vienija viena problema: EU blogiau už CCCP, ten išnyks ir neliks baltų, nebus ir jų religijos. Buvai tu bent pats Jorėj, romuvieti? Aš buvau pasižiūrėt į jūsų šventę - mačiau dešimtis kiniečių statybininkų... Čia tik pradžia - tu gal nori kad beliktų 10-20 baltų ir darytų savo apeigas apsupti 500 kitų rasių atstovų, susirinkusių pažiūrėt "cirko"? Taigi, gal patylėk kai išmintingesni žmonės kalba...
Su pagarba,
Mūsų senajam tikėjimui
Jonas, 2008 04 29 21:02
Atrodo geguzes 8 d. gali paaisketi kas bus ANTISIGNATARAI.
algis, 2008 04 29 20:38
Deramiausia nuostata ES atzilgiu yra ne skepticizmas, bet cinizmas.
aurimas, 2008 04 29 20:01
Atėję balsuoti dėl stojimo į ES gavome veltui tuoaletinio popieriaus, skalbimo miltelių arba butelį alaus. Gal būtume ir nėję, gal būtume ir nebalsavę,bet ko nepadarys alkoholikų ir ubagų valstybės žmonės už butelį.
Dabar irgi būtina rengti referendumą dėl Lisabonos sutarties. Vilniaus prekyba tapo Lietuvos valdove, galėtų po du butelius pastatyti ta proga.
Virgis, 2008 04 29 19:31
Straipsnio autoriai skaito kad nuostoliai del uzdarymo.....gali virsyti gaunamas dotacijas is ES. Mano direktoriu(konservatorius is pasaknu) skaito kad nieko tokio neivyks (uzdarius)Elektra gamins Elektrenai.....arba pirksim is .....kazkur.
As irgi suprantu, kad zeme neprades suktis i kita puse, bet taip pat suprantu kad mokesiu uz elektra visai kitus pinigus. Beliks....... UZSIDIRBTI brestancios ekonomines krizes salygomis. Rasysime .....juodaji obeliska.....lietuviskai.
to Taigi, 2008 04 29 18:55
Lietuva be ES, tai vizos i Vakarus, muitai musu prekem i Vakarus, Rusijos rinkos praradimas, nebent Lietuvos ekonomikos ir politikos valdyma perimtu Rusijos oligarchai, del issiustu musu emigrantu,kaip nebe ES pilieciu grizimas i Lietuva, didziule bedarbyste, dar didesne inflacija ir dar daugiau augancios kainos!
Taigi..., 2008 04 29 18:44
Pabėgome iš TSRS. Įstojome į ES. Ir kokios gi pasekmės?
1.Visko jau prisivogusieji milijonieriai dar labiau pralobo;
2.Šimtai tūkstančių lietuvių emigravo;
3. Kuro kainos dėl padidėjusių akcizų pakilo;
4. Butų ir daugelio maisto produktų kainos išaugo keletą kartų;
5.Lietuvoje Lietuvos teisė prarado viršenybę – nuolat girdime, jog PRIVALOME šokti pagal ES dūdą, ir dar būsime TOTALIAI sekami, dangstantis kovos su terorizmu demagogija;
6. Mus privertė daug anksčiau laiko uždaryti Ignalinos atominę, dėl ko patirsime 80 milijardų lt nuostolių;
7.Savo laivus supjaustę jūrininkai ir pieną liovęsi pardavinėti valstiečiai už tai gavo ES pinigų;
8. Pinigų negavusiems smulkiems ūkininkams pranašaujamas greitas galas, nes tik kolūkių, atsiprašau, bendrovių ir stambių dvarponių karvės duoda „europietišką“ pieną;
9. Lietuviškus gerus maisto produktus išvežame į Vakarus, sau iš ten atsivežame apgedusius ir pasenusius;
10. Infliacija pasiekė nuo Vagnoriaus laikų neregėtas aukštumas...
Dar turime būrį labai brangiai iš Lietuvos biudžeto apmokamų europarlamentarų, kurie dar ir nemokamai (už mūsų pinigus) kas savaitę skraido Vilnius - Briuselis, gauna tūkstančius trintukams ir pieštukams, ir t. t.
Na, o, kaip buvo skelbiama reklamoje per radiją, 1/5 žmonių gyvena žemiau skurdo ribos, 1/3 kaimiečių - skurdžiai, 140.000 vaikų - nuolatiniuose nepritekliuose, 50.000 vaikų auga be tėvų, nes tie emigravę, 20.000 vaikų – tėvų visiškai palikti našlaičiai...
_________________ Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.
|
|