Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 19 Kov 2024 06:51

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 10 Kov 2010 14:24 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 26989
Miestas: Ignalina
Operacija "Vysla" - ukrainiečių deportacija Lenkijoje


Šaltinis - Operacijos „Vysla“ 60-metis
http://www.voruta.lt/print.php?id=966

    Ukrainą, kaip ir Lietuvą, palietė ne viena emigracijos banga. XIX a. antroje pusėje ir XX a. pradžioje jie, kaip ir lietuviai, vyko į Amerikos žemyną ieškoti geresnio duonos kąsnio ar bėgo nuo okupacinės valdžios teroro, nenoro tarnauti priešo kariuomenėje. Vėliau emigracijos priežastys keitėsi.

    Tačiau Ukrainoje vyko ir prievartinė emigracija, kurią daugelį metų siekta nutylėti.

     Pirmoji tokios emigracijos banga – lenkų ir vokiečių iškėlimas į Ukrainos teritorijos pasienio ruožus 1934–1936 m.

     Antroji (1944–1946) ir trečioji (1947) deportacijos banga – tai ukrainiečių iškėlimas iš jų etninių teritorijų Lenkijos valstybėje.

Prievartinė emigracija


     1944–1946 m. beveik 488 tūkstančiai ukrainiečių priverstinai (nors visur buvo deklaruotas laisvanoriškumo principas) buvo perkelti į Ukrainos Sovietinę Socialistinę Respubliką – nuo Lvovo iki Donecko.

     Tačiau po tokio masinio „tautų perkėlimo“ taip vadinamojoje Užkerzonės teritorijoje (Padliesė, Chelmas, Nadsiania, Lemkovščina) dar likosi apie 150 tūkstančių ukrainiečių, kurie priešinosi deportacijai, slėpėsi miškuose ir gebėdavo sugrįžti į savo gimtus namus.


     Tada juos nusprendė perkelti į vakarinius ir šiaurinius regionus, į buvusios Rytų Prūsijos teritoriją, kuri atiteko Lenkijai, vokiečiams pralaimėjus Antrajame pasauliniame kare.

Operacijos „Vysla“ pradžia


    Formali operacijos „Vysla“ pradžia – Lenkijos gynybos ministro pavaduotojo generolo Karolio Sverčevskio (1897 02 22–1947 04 28) nužudymas. Jis buvo dalyvavęs 1917 m. spalio perversme, respublikonų pusėje kovęsis Ispanijoje, dalyvavo formuojant Lenkijos kariuomenę ir užėmė aukštas pareigas.

    Pagal oficialią versiją generolas K. Sverčevskis 1947 m. balandžio 28 d. inspekcinės kelionės į Beščadą metu pateko į Ukrainos sukilėlių armijos (UPA) pasalą. Tačiau tyrinėtojai liudija, kad tuometiniai komunistinės Lenkijos valdytojai ir jų globėjai Maskvoje patys susidorojo su populiariu ir mėgiamu generolu K. Sverčevskiu.

    Jau kitą dieną įvyko Lenkijos politbiuro pasitarimas, kuriame buvo priimtas sprendimas dėl operacijos „Vysla“ pradžios. Šį itin slaptą nutarimą Gomulka ir Berut pasirašė slapyvardžiais: Veslav ir Tomaš.

     Taip buvo siekiama galutinai išspręsti ukrainiečių klausimą „nebus žmonių – nebus problemų!“

     Buvo bandoma įrodinėti, kad perkėlus ukrainiečius, susilpnės UPA veikla. Tačiau tuo metu Lenkijos teritorijoje, pagal lenkų žvalgybos duomenis UPA karių buvo apie 1700 ir jie realios grėsmės komunistiniam rėžimui jau nebekėlė.

Gyventojų deportacija


    Karinė operacija „Vysla“ prasidėjo 1947 m. balandžio 28 d. ryte, ketvirtą valandą.

     Miegančius kaimus apsupo kariniai daliniai. Buvo atidžiai stebima, kad niekas nepasitrauktų ar nepasiliktų. Buvo pranešta, kad tokie asmenys bus skelbiami banditais ir jiems bus taikomos ypatingos priemonės. Pasirengti kelionei buvo duota nuo 2 iki 5 valandų, tačiau kai kuriose vietose teliko tik 20 minučių. Trūko transporto, todėl žmonės mažai ką galėjo pasiimti. Likosi jų pastatai, kuriuos buvo statę tėvai ar proseneliai, gyvuliai, sukaupti daiktai...

    Operacijoje dalyvavo 5 pėstininkų divizijos, viena vidaus saugumo divizija, visa tų vietovių milicija. Be to, kovinėje parengtyje buvo Sovietų Sąjungos ir Čekoslovakijos pasienio kariai, kad ukrainiečiai negalėtų pabėgti į šias teritorijas. Operacijai „Vysla“ vadovavo generolas Stefan Mossar.

    Deportuotus ukrainiečius apgyvendino ne miestuose, o kaimuose ir vienoje vietoje ne daugiau 10 procentų deportuoto kaimo gyventojų. Jiems neleido apsigyventi arčiau 50 km nuo pasienio sausumoje ir 30 km – jūros pasienio bei srities centrų. Galutinis tokio išblaškymo tikslas – asimiliacija.

Osvencimo filialas – Javožnas


    Istorikams ir dabar kyla vis dar neatsakytas klausimas, kodėl Stalinas po beveik 500 tūkstančių ukrainiečių deportacijos 1944 – 1946 m. vėliau nusprendė į savo teritoriją nepriimti 150 tūkstančių?

    1947 m. gegužės 6 d. - 1949 m. sausio pabaigoje Javožne veikė koncentracijos stovykla – Osvencimo filialas (po karo vokiečių įkurtame Osvencimo lageryje jau sovietai, o vėliau lenkai, įrengė savo komunistinį konclagerį, kuriame kalino ir žudė komunistiniam režimui neįtikusius asmenis).  

    Čia vyko deportuotų ukrainiečių taip vadinamas perrūšiavimas - buvo įkalinami tie, kurie buvo laikomi banditais ar jų ryšininkais.

    Per nepilnus dvejus metus Javožno stovykloje buvo įkalinta apie 4 tūkstančiai ukrainiečių, tarp jų 700 moterų ir vaikų. Čia buvo ir visi Užkerzonės teritorijos ukrainiečiai dvasininkai: 22 graikų apeigų katalikai ir 5 stačiatikiai.

    Galutinis operacijos „Vysla“ aukų skaičius – arti 10 tūkstančių ukrainiečių: vyrų, moterų ir vaikų..

Ukrainos prezidento V. Juščenkos dėmesys istoriniam atminimui


    Artėjant skaudžios operacijos „Vysla“ 60-mečio jubiliejui ir siekiant pagerbti aukas, objektyviai nušviesti šiuos tragiškus Ukrainos istorijos puslapius 2007 m. balandžio 5 d. Ukrainos prezidento V. Juščenkos įsakymu Nr. 274/2007 buvo nuspręsta Kijeve bei kituose miestuose organizuoti gedulingus vakarus, tematines mokslines konferencijas, skleisti žinias apie įvykius, susietus su operacija „Vysla“, šią temą įtraukti į mokyklines programas, užrašyti liudininkų atsiminimus, parengti ir išleisti dokumentų rinkinį bei tyrinėjimų medžiagą.

    Įsakyme nurodyta Lvovo, Voluinės, Rivnensko ir Ternopilio sričių administracijoms rūpintis paminklo deportacijos aukoms pastatymu Lvove.

    Įsakyme taip pat nurodyta Ukrainos užsienio reikalų ministerijai suaktyvinti pasitarimus su Lenkijos Respublika dėl renginių Lenkijos teritorijoje ir Lenkijos bei Ukrainos prezidentų dalyvavimo.

    Nurodyta visapusiškai išplėsti masinę informaciją apie „Vyslos“ operaciją bei renginius.

Prezidentų susitikimas Varšuvoje


    2007 m. balandžio 27 d. Ukrainos prezidentas V. Juščenka oficialaus vizito Varšuvoje metu su Lenkijos Respublikos prezidentu Lechu Kačinskiu pasirašė bendrą kreipimąsi dėl operacijos „Vysla“ 60-mečio minėjimo ir kitus 2007–2008 metų bendradarbiavimo dokumentus. Kaip Ukrainos spaudoje rašyta, abu prezidentai yra giliai įsisąmoninę istorinio supratimo ir susitaikymo svarbą ir būtinybę.

    Ukrainos prezidentas tikisi, kad Ukraina ir Lenkija artėja į bendrą operacijos „Vysla“ įvertinimą. V. Juščenka atkreipė dėmesį, kad į šį istorijos puslapį reikia žiūrėti itin atsakingai – tarpusavio susitaikymo ir atleidimo žvilgsniu.

    Kituose dokumentuose paliestas nacionalinių mažumų Lenkijoje ir Ukrainoje klausimas.

    Abu prezidentai dalyvavo ekumeninėse pamaldose, skirtose operacijos „Vysla“ aukoms, kurios vyko Varšuvoje, prezidento rūmų koplyčioje.

Iškilmingas minėjimas Lvove ir kiti renginiai


    2007 m. balandžio 27 d. Lvovo Salomėjos Krušelnickos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyko iškilmingas minėjimas, skirtas operacijos „Vysla“ 60-mečiui paminėti. Ukrainos prezidentas V. Juščenka suspėjo atvykti į Lvovą ir dalyvauti renginyje.

    Buvo neįprastai malonu išgirsti, kad prezidentas, pradėdamas kalbą, pasisveikino krikščioniškai. Savo kalboje V. Juščenka akcentavo, kad reikia gerai žinoti savo tautos ir valstybės istoriją, nepamiršti nekaltų žuvusių, pabrėžė, kad operacijos „Vysla“ kaltininkai – komunistinis totalitarinis režimas, kuris turi būti tvirtai ir galutinai pasmerktas Ukrainos, Lenkijos ir viso pasaulio.

    Po pranešimų buvo išklausyta A. Kos-Anatolskio penkių dalių oratorija „Nuo Niagaros iki Dniepro“. Ją atliko Ukrainos Taraso Ševčenkos nacionalinės premijos laureatės   nusipelniusi Ukrainos kapela „Trembita“, Lvovo valstybinė choro kapela „Dudaryk“, taip pat Lvovo Salomėjos Krušelnickos nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro simfoninis orkestras. Solistai – šio teatro sopranas Svetlana Mamčur bei baritonas Orestas Sydor. Dirigentas – Ukrainos Taraso Ševčenkos nacionalinės premijos laureatas, liaudies artistas, profesorius Jurijus Luciv.

     Sausakimša Lvovo operos ir baleto salė ilgais aplodismentais dėkojo atlikėjams, karštai plojo prezidentui ir skandavo jo vardą.

     Balandžio 28 Lvove paskelbta nukentėjusių dėl prievartinio ukrainiečių iškėlimo iš etninių žemių (Lemkivščinos, Nadsianijos, Pidliašės, Cholmščinos) per operaciją „Vysla“ atminimo – skausmo diena. Vėliavos buvo perjuostos juodais kaspinais, o 12 valandą dienos suskambo Lvovo šventyklų varpai, kurių skambesys virpino sielas, tą momentą straipsnio autorė matė ne vieną braukiantį ašarą. Lvovo srities vadovai padėjo gėlių toje vietoje, kurioje numatyta dar šįmet pastatyti paminklą 1944–1951 metų visų keturių pagrindinių Lvovo srities teritorijų deportacijų aukoms.

     Sekmadienį, balandžio 29 d., Lvovo srities taryba Laisvės prospekte, prie paminklo T. Ševčenkai, organizavo akciją, skirtą operacijai „Vysla“.

Operacijos „Vysla“ 60-mečio minėjimas Lenkijoje


     Peremyšlyje (Lenkija) operacijos „Vysla“ aukoms paminėti renginiai vyko 2007 m. balandžio 27–30 dienomis. Jau minėtas balandžio 27 d. Lenkijos ir Ukrainos prezidentų susitikimas ir jų dalyvavimas ekumeninėse gedulingose šv. Mišiose. Be to, tą pačią dieną Pietryčių moksliniame institute atidaryta darbų, skirtų deportacijoms, paroda. Bandūristų kapela padainavo ukrainietiškų dainų.

     Kitą dieną Peremyšlyje vyko tarptautinis istorijos seminaras „Akcija „Vysla“ karo ir pokario deportacijų fone“, kuriame dalyvavo mokslininkai iš Ukrainos, Lenkijos, Prancūzijos bei JAV. Graikų katalikų apeigų bažnyčios kurijoje įvyko dokumentinio rinkinio „Šaltiniai iš Ukrainos graikų apeigų katalikų bažnyčios veiklos Lenkijoje 1944–1989 metais“ prezentacija.

     29 d. iš Lvovo į Peremyšlį išvyko didžiulė autobusų vilkstinė. Jais keliavo prieš 60-metį į operaciją „Vysla“ pakliuvusių giminaičiai, mokslininkai, valdžios atstovai. Peremyšlyje Graikų katalikų apeigų bažnyčiose ir stačiatikių cerkvėse buvo aukojamas šv. Mišios, o Pikuličių karių kapinėse – ekumeninės gedulingos maldos už mirusius ir operacijos „Vysla“ aukas.

     Buvo organizuota spaudos konferencija „Ukrainiečiai Lenkijoje – postulatai: operacijos „Vysla“ 60-metis“. Graikų apeigų katalikų katedroje įvyko koncertas, o tėvų bazilijonų bažnyčioje   dokumentinio filmo „Akcija „Vysla“ prezentacija ir susitikimas su autore Jadvyga Novakivska.
Pirmadienį (balandžio 30 d.) Peremyšlio Tautos namuose vyko lenkiškų bei ukrainietiškų filmų ir reportažų pokario deportacijos tematika prezentacija.

Tautos stiprybės šaknys


     Operacijos „Vysla“ renginiai liudija vieningą tautos ir valstybės požiūrį – pagarbą savo istorijai, jos asmenybėms, skausmingų įvykių iškėlimą ir žinių apie juos sklaidą, tikro kaltininko – komunistinio totalitarinio režimo įvardinimą ir reikalavimą, kad tokie veiksmai ir jų vykdytojai būtų tvirtai ir galutinai pasmerkti viso pasaulio. Tik gerbiant ir branginant savo praeitį, galima pasisemti stiprybės ateities kūrybai.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 03 Bir 2020 17:20 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 26989
Miestas: Ignalina
Этническая чистка или конец бандеровскому террору: в Польше спорят об операции «Висла»


https://www.rubaltic.ru/article/politik ... sii-visla/

2 Июня 2020
Автор: Сергей Широколобов

В Польше прошли памятные мероприятия, посвященные очередной годовщине операции «Висла» — массовой депортации украинского населения Польши после Второй мировой войны. Эти мероприятия активизировали споры о событиях 1947 года.

Союз украинцев в Польше потребовал от властей страны однозначного осуждения операции «Висла». Требование украинцев вызвало понимание в либеральных СМИ Польши и резкое отторжение у польских националистов, которые напомнили Союзу украинцев о «Волынской резне» как о непосредственной причине «Вислы».

В конце апреля 1947 года подразделения Войска Польского начали операцию «Висла», направленную на ликвидацию бандформирований УПА (Украинская повстанческая армия, запрещена в РФ — прим. RuBaltic.Ru) на территории страны.

В ходе операции украинское население, проживающее на юго-востоке, было переселено на так называемые «Возвращенные земли» — территории Германии, переданные Польской Народной Республике (ПНР) по итогам Второй мировой войны.

Так была подорвана хозяйственная, мобилизационная и социальная база УПА, в результате чего эта организация прекратила свое существование в Польше.

В 1990 году польский Сенат осудил операцию «Висла», оценив ее как преступление «тоталитарного режима», однако часть поляков, особенно представители кресовян, имеет другое мнение и считает, что операция была необходима для того, чтобы покончить с бандеровским подпольем. Таким образом, в польском обществе до сих пор нет единой точки зрения по данному вопросу.

В то же время украинская сторона придерживается мнения, что произошедшее было «этнической чисткой с признаками геноцида» и «преступлением польского коммунистического режима», распространяя нарратив о том, что члены бандформирований УПА стали «жертвами политических репрессий».

Вот и в этом году Союз украинцев в Польше выступил с заявлением, в котором призвал власти Республики Польши «однозначно осудить акцию Висла». В документе отмечается, что это «особенно важно в связи со звучащими сегодня голосами об "обоснованности" проведения принудительного выселения украинцев с родных земель коммунистическими властями».

В обращении также содержится требование возврата бывшим владельцам или их потомкам утраченных земельных владений либо предоставления финансовой компенсации.

Кроме того, Союз украинцев потребовал «правовой защиты мест захоронения украинских жертв этнических чисток и солдат украинского вооруженного подполья» и «урегулирования этих вопросов в местах, где захоронения отсутствуют или были разрушены в 2015–2016 годах».

По сути, в документе идет речь об установке в Польше новых памятников членам бандформирований УПА и восстановлении мемориалов в честь бандеровцев, ранее демонтированных поляками.

Текст заявления Союза украинцев был опубликован на страницах Gazeta Wyborcza. Материалы, посвященные годовщине операции «Висла», опубликовали и другие польские либеральные издания.

Популярный портал Onet.pl выложил инфографику «акции Висла». В статье https://wiadomosci.onet.pl/kraj/akcja-w ... ka/2rf2y65 отмечается, что целью операции было «окончательное решение украинской проблемы в Польше», а члены бандформирований УПА сочувственно именуются «партизанами».

«1 135 человек (согласно официальным данным УПА) потеряла УПА во время акции Висла, в том числе 543 было убито. Погибли почти все командиры украинских партизан», — сообщается в тексте.

Paveikslėlis

Фото: wiadomosci.onet.pl

Аналогичный материал https://www.newsweek.pl/wiedza/historia ... 47/k6ggf3j под заголовком «Планировали полное решение украинского вопроса» опубликовал и польский Newsweek. В нем, в частности, приводятся воспоминания переселенных украинцев.

Государственный телеканал TVP Historia показал документальный фильм Akcja Wisła 1992 года, в котором были продемонстрированы интервью с «солдатами УПА, солдатами и милиционерами, воевавшими на польской стороне».

Впрочем, подобная трактовка истории и притязания Союза украинцев по поводу возврата утраченных владений и установки памятников членам УПА нравятся далеко не всем в Польше.

Так, на сайте petycjeonline.com появилась петиция https://www.petycjeonline.com/uchyli_ha ... _akcj_wisa кресовян из «Взаимопонимания кресовых поколений» и «Общепольской кресовой инициативы» с требованием отменить «позорную для Польши и поляков резолюцию сената, осуждающую акцию "Висла"».

«Эта скандальная, противоречащая польским национальным интересам резолюция, внесенная на волне победы "Солидарности" сенаторами, представляющими украинское меньшинство в Польше, является не чем иным, как осуществлением секретной резолюции так называемого Провода ОУН (Организация украинских националистов, запрещена в РФ — прим. RuBaltic.Ru) от 22 июня 1990 года», — говорится в тексте.

В петиции подчеркивается, что данная операция была «направлена против УПА и ОУН» и заключалась в массовом переселении украинского населения, чтобы «таким образом отрезать УПА от естественного тыла и снабжения». По мнению авторов текста, дальнейшее сохранение в силе резолюции, осуждающей операцию «Висла», «равносильно толерантному отношению к антипольской деятельности на территории республики вооруженных формирований иностранного государства, а это уже имеет признаки явной измены».

«С таким же предательством мы имеем дело и сейчас, и мы видим его в "подмене" граждан Польши украинскими гражданами, чье неконтролируемое перемещение в Польшу происходит уже в массовом масштабе. Многие из приезжих привозят с собой символы бандеровской "религии" вместе с материалами, прославляющими бандеризм и ложь, являющимися отрицанием исторической правды», — сообщается в петиции.

В то же время Общество увековечивания памяти жертв преступлений украинских националистов (SUOZUN) во Вроцлаве обращает внимание, что операция «Висла» была не этнической чисткой и выселением, а переселением.

«Истребление 1,5 млн армян (геноцид армян в Османской империи — прим. RuBaltic.Ru), 120 тысяч поляков (массовое уничтожение ОУН этнических поляков на Западной Украине — прим. RuBaltic.Ru) — это, по мнению украинских властей, не геноцид, а переселение 140 тысяч украинцев — это "этническая чистка". Фальсификация понятий — украинский еженедельник в Польше "Наше слово" последовательно называет операцию "Висла" выселением, что предполагает изгнание на улицу, без предложения взамен земли и домов», — говорится в материале на портале организации.

Paveikslėlis

Фото: suozun.org

В статье отмечается, что операция положила конец «кровавому бандеровскому террору», от которого в том числе страдали сами украинцы, и в подтверждение приводятся воспоминания боевика СБ ОУН Василя Куцыя вел Федир Столыца (Kucyj Wasyl vel Fedir Stołycia), псевдоним «Прут»:

«Я рад, что все закончилось. Если бы прошло еще полгода, а может, и меньше, то в моем селе [Завой, село чисто украинское] нужно было бы повесить семь человек [украинцев], и все в моем селе знали бы, что это моя работа, [что я ответственен за это, они бы обвинили меня]. Они [эти семеро из села Завой] уже были в списке, но Бог положил конец этому, а у наших была очень хорошая разведка, <...> когда начали вывозить, эти люди стали храбрыми [перестали бояться] и говорили моей матери, что "Ваши уже кончились"».

Также, по мнению SUOZUN, Союз украинцев в своем обращении к польским властям, по сути, «требует, чтобы Польша заплатила за последствия преступной деятельности ОУН-УПА».

Старейший еженедельник Myśl Polska опубликовал http://www.mysl-polska.pl/2294 статью Станислава Левицкого, в которой публицист подверг критике нарратив, продвигаемый Союзом украинцев Польши. По его мнению, заявление этой организации о том, что операция «Висла» была «величайшим коммунистическим преступлением» в истории Польши, является курьезным. Левицкий напомнил, что еще в 2008 году постановлением прокуратуры Института национальной памяти запрос Союза украинцев о начале расследования операции Висла был отклонен из-за несовершения преступления, что впоследствии было одобрено решением Окружного суда в Варшаве.

«Было признано, что акция "Висла" была не репрессивной, а лишь превентивной деятельностью и имела целью лишить УПА тыла, а принятие решения о переселении не являлось преступлением в свете действовавшего тогда Уголовного кодекса 1932 года. Союз украинцев попытался подать жалобу в Европейский суд по правам человека, но она не была принята», — пишет журналист.

Paveikslėlis

Фото: mysl-polska.pl

Левицкий отмечает, что от бандформирований УПА страдали не только поляки, но и украинцы, и в доказательство приводит примеры записей из журнала событий в одном из повятов, где говорится о том, «что бандеровцы вешали то солтыса (сельского старосту — прим. RuBaltic.Ru), который встретился с представителями польской власти, то крестьянина, который не хотел отдать теленка, то молодого человека, который не хотел идти в УПА, то женщину, которая приняла польский документ, удостоверяющий личность».

«Акция "Висла" прекратила также и этот террор, и многие люди, независимо от национальности и вероисповедания, вероятно, почувствовали облегчение от того, что все наконец закончилось», — подчеркивает он.

По мнению публициста, переселения в рамках операции, несомненно, принесли определенные неудобства и страдания для населения, однако «были также эффективным методом прекращения деятельности ОУН-УПА на этой территории».

Профессор Вроцлавского университета Богуслав Паж прокомментировал обращение Союза украинцев на своей странице в Facebook https://www.facebook.com/gedeania/posts ... 8109813626 :

«Наглость достигла предела. Поддерживаемый из польского бюджета Союз украинцев требует от Сейма осудить операцию "Висла", которая положила конец массовому геноциду УПА в отношении поляков на польской территории. Ни слова о преступлениях, совершенных ОУН-УПА через два года после окончания войны на польской территории. Я предлагаю, чтобы парламент Украины осудил захват польских территорий 2-ой Речи Посполитой, изгнание миллионов поляков и зверское уничтожение 200 000 из них!»

Из реакции кресовян и патриотично настроенных польских деятелей видно, что далеко не все в Польше готовы каяться за операцию «Висла» и уж тем более мириться с присутствием памятников бандеровцам на польской земле.

Тем не менее Союз украинцев (входит в канадскую НКО «Всемирный конгресс украинцев», деятельность которой признана нежелательной в России — прим. RuBaltic.Ru), пользуясь поддержкой польских властей и местных либеральных медиа, последовательно продвигает свой нарратив об этих событиях.

Украинские националисты, с одной стороны, пытаются представить произошедшее «этнической чисткой», чтобы приравнять «Вислу» к Волынской резне, а с другой — изобразить членов бандформирований УПА жертвами «тоталитарного коммунистического режима», чтобы добиться легализации их памятников в Польше.

Эти силы действуют в стране очень активно и настойчиво и со временем вполне могут добиться своих целей.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007