Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 27 Bal 2024 09:34

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 08 Rgp 2012 20:24 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27102
Miestas: Ignalina
Jonas Vaiškūnas: kas trukdo antrai Sąjūdžio bangai?


http://www.balsas.lt/naujiena/613130/j- ... zio-bangai

2012.08.06 18:44

Pastarųjų metų įvykiai kaip niekada iki šiol aiškiai parodė, kad aukščiausia Lietuvos valdžia nebevaldo Lietuvos, nes pati yra valdoma neaiškių, bet galingų šešėlinių darinių, veikiančių per pirmojo Sąjūdžio taip ir nepertvarkytas teisėtvarkos ir jėgos struktūras.

Tapo akivaizdu, kad savo valstybėje turime aukštesnę už Seimą ir įtakingesnę už Prezidentę valdžią be kontrolės, be atsakomybės ir be atskaitomybės Lietuvos piliečiams, politinės švytuoklės principu kaitaliojančia vietas Seimo amfiteatro parteryje.

Per 22 nepriklausomybės metus valdančios, o tuo pačiu ir kitos politinės partijos, regis, neteko autoriteto, kaip demokratinės šalies valdymo įrankiai, nes nematomų galių veikiamos per dažnai elgėsi kaip šių galių įkaitės bei poreikių tenkintojos.

Pastarojo meto visuomenės nerimas ir aktyvumas viršūnę pasiekęs vykdant Garliavos mergaitės „aukojimą“, vardan supuvusios sistemos stabilumo, rodos pranašavo naują visuomeninio sąjūdžio bangą. Brutuali parodomoji Garliavos mergaitės „aukojimo apeiga“ prikišamai parodė, kad politiškai ir juridiškai Lietuva nėra laisva, o tik gorbačioviškai „persitvarkiusi“, pasipudravusi, persiuvusi vėliavas, pakeitusi himno žodžius bei sąjunginių žvaigždžių spalvą...

22 metus gyvuojančios nepriklausomos Respublikos piliečiai ėmė suvokti, jog 1988-1990 m. Sąjūdžio bangos iškelti lyderiai, atvedę tautą į laisvę ir nepriklausomybę, pasitraukė nuo politinės scenos per anksti, nepabaigę įgyvendinti 1-ojo Sąjūdžio uždavinių. Pribrendo antrosios Sąjūdžio bangos poreikis. Tačiau Sąjūdis vien iš žmonių noro nekyla, jam atsirasti reikalingos specifinės aplinkybės. Anuomet jos buvo. Šių metų pavasarį atrodė, kad jos ir vėl subrendo.

Tad, kodėl trūksta noro, energijos, o svarbiausia vienybės bendram veikimui gebančiam priartinti tautos laukiamas permainas, kas kliudo kilti antrai Sąjūdžio bangai?

„Valdžios lovys nešvarus“, o „politikavimas“ smerktinas


Valdžios ložes besidalinantys sisteminių valdžios partijų atstovai savo politinius varžovus nuolat įvairiais būdais stengiasi sulaikyti nuo noro „eiti į valdžią“.

Vienas iš paprasčiausių valdančiųjų ideologinių triukų – tautai nuolat transliuojami nešvaraus „valdžios lovio“ ir smerktino „politikavimo“ mitai. Valdantiesiems šie mitai padeda jaustis saugiau. Juk prie nešvaraus valdžios lovio nenorės eiti švarūs ir nenorintys susitepti žmonės. Toks įvaizdis labai naudingas trokštantiems palaimingąjį lovį savo žinioje išlaikyti kuo ilgėliau.

Ir šis vaizdinys puikiai veikia. Ne vienas šviesuolis yra tvirtai ir net išdidžiai pareiškęs: „aš prie valdžios lovio nesiveržiu ir į politiką eiti neketinu“. Tad ir toliau likdami išdidžioje Deus oteosus nuošalėje teisuoliai gyvena atsidavę akademiniams apmąstymams, keikdami blogą valdžią ir mokydami tautą kokia morali ir pilietiškai susipratusi ji turi būti, ir kokią teisingą valdžią turi išsirinkti, svajoja apie ateisiančius laikus, kuomet jie gaus reikiamus svertus kontroliuoti ir prižiūrėti valdžią iš savo akademinių aukštumų...

Na, o tie kas vis tik nepasigėdija mitinio lovio ir įeina į Valdžios rūmus, nusiteikę už tą pačią Tėvynę bent kiek padirbėti, būna pakertami antro magiško valdančiųjų užkalbėjimo – „nepolitikuok!“.

Vos tik pradėję pilietiškai ir politiškai veikti, jie iš partijos piramidės viršaus išgirsta šį šūkį, ir baugščiai nuleidę akis, kelia į viršų rankas pagal piramidės faraono nurodymą.

Nepasiduodantys užkalbėjimams gydomi pažeminimais rinkimų sąraše ar priverstiniais perkėlimais į prablaivinančias vienmandates rinkimų apygardas. O tie patys, save išsikelę ir jokių faraonų virš savęs neturintys Seimo nariai, jei nepa(r)siduoda faraonui, tai būna priversti prisiminti lietuvių liaudies patarlę: „Vienas Seime ne karys“.

Tad pirmas vaistas nuo šių užkeikimų poveikio, tai įsisąmoninimas – jei tas mitinis lovys nešvarus, tai eisiu politikuodamas prie lovio, kad žodžiais ir darbais jį išvalyčiau. O, kad sąžiningai einantys neliktų Seime kariais po vieną, būtina antra sąlyga – bendras ėjimas susivienijus su kuo didesniu pulku panašių į save.

Holizmo principas arba kai 4 plius 1 gali prilygti 7


Priešingai nei 1988 m. Sąjūdžiui, išvedusiam Lietuvą iš Sovietinės priespaudos į nepriklausomybę, šių lakų Sąjūdžiui vien sąžiningų ir protingų asmenybių sambūrio jau nepakanka (sovietijoje to pakako, nes politinių partijų paprasčiausiai nebuvo), reikia – politinių partijų sutarimu grindžiamo plataus nesisteminių partijų susivienijimo. Nes būtent partinės savitalkos principai demokratinėje Respublikoje sudaro pagrindus, ugdo gebėjimus ir duoda svertus veikti organizuotame politiniame procese.

Naujoji Sąjūdžio banga turėtų būti grindžiama jungtine politine struktūra – politinių jėgų vektorių suma, pvz., kuo platesne nesisteminių (ir tradicinių, ir prieš Seimo rinkimus naujai įsikūrusių) partijų koalicija. Būtent to iš nesisteminių politikų dabar labiausiai ir tikisi rinkėjai – kuo platesnės politinių darinių santarvės, sąjungos.

Kuo platesnių politinių jėgų junginys – tuo didesnį pasitikėjimą ir ryžtą jį palaikyti įgauna rinkėjas.

Nes žinojimas, kad balsai, atiduoti už tokį darinį kris į vieną taupyklę, neišsisklaidys, neišsidalins, veja lauk abejones, stiprina įsitikinimą ir kelia ūpą.

Susivieniję ir veikiantys kartu, ant politinio gyvenimo pakylos kopiantys politiniai veikėjai ne žodžiais, o darbais rodo, kad moka pasiekti santarvę, suderinti įvairiakryptes politines pažiūras ir veikti išvien.

Juk būtent tokių gebėjimų ir prireiks gavus valdžią, ir siekiant ją deramai panaudoti visuomenės labui. Tik taip susivienijus galima tikėtis, jog suveiks Aristotelio suformuluotas holizmo principas – „visuma yra daugiau nei jos dalių suma“.

Tik susivienijusios politinės valdžios užribiuose („patvoriuose“) seniai veikiančios nesisteminės ir naujai susikūrusios partijos gali tikėtis šio dėsnio poveikio, kuomet 3+1 prilygsta 5, o 4+1 gali duoti net 7.

Kodėl sunku vienytis partijoms?


Kuo sunkiau sekasi vienytis, tuo garsiau ir įtikinamiau skamba nuomonės, esą aktyviai veikia priešininkų politinį užsakymą vykdančios išorinės jėgos, sąmoningai kliudančios nesisteminiams politiniams dariniams susivienyti į platų Sąjūdį.

Sunku įrodyti, kad tokios jėgos neveikia, tačiau susitaikymas su šiuo įsitikinimu gali įnešti dar didesnę destrukciją – ką mes galime padaryti, kai prieš mus metamos tokios didelės jėgos, sakome ir... nurimę nuleidžiame rankas.

Tai primena Ezopo lapės verdiktą – „vynuogės žalios“, tik skirtumas tas, kad lapė aukštai kabančią vynuogės kekę bandė pasiekti šokinėdama, o mes nė nebandę nuleidžiame rankas iš anksto susitaikę su tuo, kad laikas vienybei esą nepribrendo.

Taigi, galiausiai ir labiausiai vienijimuisi trukdo mūsų pačių įvairūs vidiniai kompleksai.

Ir vienas iš tokių – „vado liga“. Kuo mažesnė ir neįtakingesnė partija, tuo didesnė vado liga, pasireiškianti tuo, kad partijos vadovas ir jo aplinka bijo prarasti pirmaujančią padėtį platesniame susivienijime ir jo rinkiminiame sąraše.

Antra liga, ypač paūmėjanti prieš kiekvienus artėjančius rinkimus į Seimą, „savivertės miražas“, kuomet iki šiol neįtakingos politinės partijos vadovui ir artimiausiai jo palydai staiga ima dingotis, kad rinkėjai pagaliau juos pastebėjo ir įvertino kaip seniai laukta alternatyvą nusipelniusia užimti valdžią ir vesti tautą... Todėl veržiamasi eiti į rinkimus pavieniui, negaištant laiko bendrų santarvės kelių paieškai su kitų pakraipų politinėmis srovėmis.

„Už Lietuvą Lietuvoje“ ir „2 DK“ projektai


Platų politinį antisisteminį koalicinį junginį prieš 2012-ųjų Seimo rinkimus bandančios kurti 3 nesisteminės partijos – Tautininkai, Centristai ir neprisijungę prie LDDP socialdemokratai – bei visuomeninis judėjimas „Už teisingumą“ Seime inicijavę bendrus Apvalaus stalo pasitarimus (AS), ir bandantys derinti veiksmus su visuomeniniais judėjimais, siekiant sudaryti jungtinį Nacionalinį rinkimų sąrašą, susidūrė su Dariaus Kuolio ir „Drąsos Kelio“ („2 DK“) efektu. Šios prie Apvalaus stalo kiekvieną savaitę bendrus veiksmus derinusios, ir vienytis linkusios jėgos, priėjo kryžkelę.

Pirmiausia, aktyvusis visuomenininkas Darius Kuolys (D.K), nelaukdamas Apvalaus stalo dalyvių nuoseklių palaipsnių žingsnių bendro tikslo link, visuomeninio judėjimo vardu „Už teisingumą“ nuskubėjo į S.Daukanto aikštę ir ėmė „fluksuodamas“ kurti improvizacinę „Lietuvos sąrašo“ partiją.

Tai paskatino kitą besiformuojančią „Drąsos Kelio“ (DK) politinę partiją pyktelėti, pajutus, kad D.K. ima perimti politinę energiją sukauptą heroiškų Garliavos mergaitės gynėjų asmeninio pasiaukojimo pastangomis. Dėl to DK partija buvo priversta nedelsiant pareikšti, esą tikrąjį Lietuvos sąrašą formuosianti ji. Ta linkme ir bandyta veikti.

Deja, pradinė jungtinio Nacionalinio sąrašo idėja tų veiksmų išdavoje buvo nuvertinta, kilo pasimetimas ir vienybės trūkumo pojūtis aktyvioje visuomenėje.

Ir ne tik dėl to, kad jungtinio Lietuvos sąrašo kūrimo darbą ėmė savintis skirtingos politinės jėgos, bet dar daugiau dėl to, kad plačios politinių jėgų ir visuomeninių organizacijų bei veikėjų koalicijos pagrindu formuotą Lietuvos sąrašą pabandyta paversti vienos kurios partijos sąrašu.

Net jei ir toliau deklaruojamas sąrašo atvirumas bei kviečiami į jį įsilieti visų politinių srovių atstovai ir nepolitiški visuomenininkai, tačiau taip veikiant politinių jėgų vienybė destabilizuojama, o besiformuojančios 2-ojo Sąjūdžio šaknys lieka apkarpytos.

Skeptiškai vertindamas sistemines politines partijas D.K. savo skepticizmą ta pačia apimtimi perkėlė ir antisisteminėms aplink susivienijimą „Už Lietuvą Lietuvoje“ besitelkiančioms partijoms.

Nusiteikęs prieš nuoseklaus politinio veikimo formas D.K., jo paties žodžiais tariant, „fliuksuodamas“ ir tarsi šaipydamasis iš tradicinio politinio veikimo formų, su laisvais menininkais-visomenininkais mitingais ir vaikštynėmis pakylėjęs tautos dvasią tuo pačiu išplovė formalizuoto politinio veikimo ribas, kurdamas – „nepartinių partiją“. Jau pats jos kūrimo būdas akivaizdžiai demonstravo D.K. protestą prieš esamą sistemą ir jos darinius.

O šios neordinariai kuriamos partijos-nepartijos stebėtinai lengva legitimacija valdančiųjų Teisingumo ministerijoje privertė suklusti ir suabejoti: jei tai nuoširdaus politinio „fliuksavimo“ vaisius, o ne sisteminių jėgų projektas kuriamas principu „skaldyk ir valdyk“, vadinasi jis visiškai nepavojingas, o gal net ir naudingas valdančiųjų tandemui.

„Drąsos Kelias“ (DK) susiformavęs kaip spontaninis visuomeninis judėjimas ginti Garliavos mergaitę, ir ieškodamas teisingumo transformavęsis į partiją, kaip tiesioginis skaudžių Garliavos įvykių betarpiškas dalyvis, jautėsi turįs visas moralines teises perimti Lietuvos sąrašo kūrimą.

Tačiau visuomenę sukrėtusių Garliavos įvykių įkvėptiems DK lyderiams ėmė dingotis, kad Seimas ir valdžia pati nukrito į rankas, tad jiems ne tik nereikalinga jokia reklama, bet ir nėra reikalo jungtis į kokias nors koalicijas ar ieškoti sutarimo dėl bendrų veiksmų su esamomis partijomis. Kas nori į Seimą teateinie į visiems sąžiningiems atvirą DK partinį sąrašą... ir eime į valdžią. Na nebent, kaip rašo DK ideologas Saulius Stoma – būtų galima pasislinkti šiek tiek žemyn sąraše įsileidžiant kitų partijų vadovus vardan to, kad jos eidamos pavieniui neatimtų iš DK kelių procentų, nes tuomet DK laimėjus rinkimus būtų kebliau formuoti vyriausybę...

Bet juk šie žodžiai išduoda jau ne tik „vado ligą“ ir „savivertės miražo“ sindromą, čia jau girdisi stambių sisteminių Lietuvos partijų retorikos ir nešvaraus „valdžios lovio“ mito kūrėjų filosofijos aidas.

Lietuvą besidalinančioms ir iš savo gniaužtų paleisti nežadančioms partinėms struktūroms palankiau, kad į Seimą praeitų DK partijos atstovai ir (ar) D.K. buriami pavieniai kandidatai nei TS-LKD vadams nemažai „kraujo pagadinusi“ organizuota Tautininkų Sąjungos telkiamo viršpartinio junginio „Už Lietuvą Lietuvoje“ koalicija šiuo metu jau vienijanti 4 nesistemines partijas.

Einant skirtingais keliais į rinkimus ir demonstruojant negebėjimą vienytis, net jei pavyktų praeiti, tai galima sąjunga po rinkimų būtų kur kas mažiau efektyvi arba net ir negalima, nes jei pristigo valios susivienyti prieš rinkimus, iš kur gali rastis valia susivienyti atėjus į valdžios rūmus?

Tad nekyla abejonės, jog labai bijoma, kad prieš rinkimus nesusidarytų plati koalicija jungianti antisisteminių partijų ir aktyvių visuomenės veikėjų bei visuomeninių organizacijų pajėgas, nes būtent ji įgytų realias galimybes platesniu frontu prasiveržti į Seimą ir būtų pajėgi pažadinti sąjūdinį ūpą bei sutelkti kur kas daugiau Lietuvos piliečių balsų nei sudarytų pavieniams politiniams dariniams atiduotų balsų aritmetinė suma. Tuomet ir galėtų rastis naujas tikėjimas, nauja kokybė ir prielaidos antrai Sąjūdžio bangai.

Šaltinis: Pilietinė visuomenė

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/j-vaisk ... i-apacioje

Vardas nebūtinas 2012-08-06 23:51:02

Partija kuriama žmonių, turinčių panašius ideologinius įsitikinimus.

Tų naujų darinių net partijom nepavadinsi.

Viskas prasidėjo efektingai ir pakiliai, bet oras išėjo, Sąjūdis 2.0 subliūško, nes tai užprogramuota jo genuose: kas gali būti bendro tarp Patacko ir Gylio, tarp Čekučio ir Kuolio?

Juos sieja tik kvazirevoliucinė dvasia.

O paėmus valdžią, jų valstybės vizijos išsiskaidytų į kelias sroves: patackinį tautinį, kuolinį liberalųjį, akstininį socialistinį bei ozolinį unikalųjį (nes jam niekas niekad neįtinka).

Civilizuotose Vakarų valstybėse dominuoja 2-3 stambios tradicinės partijos, kurių ideologijos remiasi konservatyvia, socialdemokratine arba liberalia mintimi.

O mūsų kaimui 45 partijų per mažai. Vienu žodžiu, mūsų laukia ilgas demokratijos mokymosi kelias.

Išvada: kol berazumiai blaškysis, mąstantys dešiniuoju pusrutuliu balsuos už [:::] ir leis jiems tęsti pradėtus svarbius strateginius projektus.

Inga Baranauskienė 2012-08-07 14:25:49

Tamstos mąstymas atsilieka geru 50 metų.

Tradicinė Dešinės-Centro-Kairės sistema Europoje ėmė irti 7-8-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ir tai tęsiasi iki šiol, nes pasikeitė politinė darbotvarkė (pvz., šiandien niekas iš esmės nediskutuoja dėl socialinių garantijų būtinumo, o esminės priešpriešos kyla, pvz., dėl tautinių ar moralinių dalykų).

O partijų normaliose demokratinėse valstybėse (pvz., Jungtinėje karalystėje) paprastai būna daug - per 200. Taigi...

Jonas Vaiškūnas 2012-08-08 01:25:04

Teks pamąstyti jau ir kairiuoju.

Žygeivis 2012-08-08 20:39:34

"Civilizuotose Vakarų valstybėse dominuoja 2-3 stambios tradicinės partijos, kurių ideologijos remiasi konservatyvia, socialdemokratine arba liberalia mintimi."
------------------------------------------------------------------------------

Jau visiškai akivaizdu ir Vakarų Europoje (o tuo labiau Centrinėje ir Rytų Europoje), kad pokarinės "tradicinės nomenklatūrinės" partijos neišvengiamai keliauja į savo valdymo galą, o jas keičia tautinėmis ir religinėmis ideologijomis besiremiančios partijos. Priežasčių daug - ir jos skirtingos Vakaruose bei "posovietinėje erdvėje", tačiau politinės pasekmės visur bus vienodos.

Deja, manau, kad taikaus valdžios perėjimo, greičiausiai, nebus - matyt, kaip ir kiekvieno šimtmečio pirmame ketvirtyje per pastaruosius kelis šimtus metų, turėsime dar vieną visą Europą apimsiančią maištų ir revoliucijų bangą, gal ir rimtą karą (tik dar neaišku, kas su kuo kariaus).

Clo 2012-08-07 10:05:08

Aš kai pamačiau Daukanto aikštėje prie Kuolio ir Venckienės besisukiuojančius Songailą, Uoką, Ozolą ir kitus panašius veikėjus, iškart pagalvojau, kad tai provokatoriai, kurių užduotis - sukompromituoti naujus pilietinius judėjimus su savo "antiglobalistiniais" ir ksenofobiniais lozungais.

Taip ir išėjo - kai Kuolys ir Venckienė pajuto klastą ir jų neprisileido, jie pradėjo šmeižti pilietininkus ir skaldyti antisisteminį frontą. Gaila, kad pilietiškumo egzameno neišlaikė ir su šiais fašistais susidėjo Matulevičius (kaip dar anksčiau - ir Akstinavičius), nes tokiu būdu yra klaidinami paprasti žmones, kurie gali nežinoti, jog visokius tautininkus ir ozolininkus čia paliko Maskva.

Inga Baranauskienė 2012-08-07 14:16:29

Išties įdomu, iš kur pas patį (ar pačią) "žinios" apie Songailos arba Ozolo "ryšius" su Maskva? Turbūt VSD pametėjo?

Tik turėkite omenyje, kad mus irgi vieną dieną gali pakyrėti iš piršto laužti kaltinimai fašizmu bei kitom nesąmonėm, ir tuomet tamstai teks atsakyti teisme už šmeižtą.

Žygeivis 2012-08-08 20:59:57

Šis Clo komentaras ypatingai vaizdžiai parodo tikrąją Lietuvoje (o ir Europoje bei visame dabartiniame pasaulyje) egzistuojančią principinę ideologinę ir realią takoskyrą - tarp tautininkų (nacionalistų) ir kosmopolitų (globalistų).

O visos tos taip vadinamos "tradicinės pokarinės partijos" tėra tų pačių kosmopolitų-globalistų įrankiai.

Tačiau jau visiškai akivaizdu, kad šie seni "įrankiai" jau sudilo ir lūžinėja tai vienoje pasaulio šalyje, tai kitoje... Iš čia ir vis augantis kosmopolitų-globalistų įniršis bei siutas.

Tačiau istorijos rato sukimosi dar niekam niekada nepavyko sustabdyti. O visos tokios beviltiškos pralaiminčiųjų buvusių pasaulio valdovų pastangos tik padidindavo pralieto kraujo kiekį, o ir jie patys tada po tokios aršios ir kruvinos priešpriešos būdavo totaliai išnaikinami...

--------------------------------------------------------------------------------------

Komentarai Alkas.lt
http://alkas.lt/2012/08/06/j-vaiskunas- ... ment-59257

Žygeivis:
2012 08 08 23:38


Vis aiškiau matome Lietuvoje (o ir Europoje bei visame dabartiniame pasaulyje) egzistuojančią principinę ideologinę ir realią takoskyrą – tarp tautininkų (nacionalistų) ir kosmopolitų (globalistų).

O visos tos taip vadinamos “tradicinės pokarinės partijos” tėra tų pačių kosmopolitų-globalistų įrankiai.

Tačiau jau visiškai akivaizdu, kad šie seni “įrankiai” jau sudilo ir lūžinėja tai vienoje pasaulio šalyje, tai kitoje… Iš čia ir vis augantis kosmopolitų-globalistų įniršis bei siutas.

Tačiau istorijos rato sukimosi dar niekam niekada nepavyko sustabdyti. O visos tokios beviltiškos pralaiminčiųjų buvusių pasaulio valdovų pastangos tik padidindavo pralieto kraujo kiekį, o ir jie patys tada po tokios aršios ir kruvinos priešpriešos būdavo totaliai išnaikinami…

Jau visiškai akivaizdu ir Vakarų Europoje (o tuo labiau Centrinėje ir Rytų Europoje), kad pokarinės “tradicinės nomenklatūrinės” partijos neišvengiamai keliauja į savo valdymo galą, o jas keičia tautinėmis ir religinėmis ideologijomis besiremiančios partijos. Priežasčių daug – ir jos skirtingos Vakaruose bei “posovietinėje erdvėje”, tačiau politinės pasekmės visur bus vienodos.

P.S. Deja, manau, kad taikaus valdžios perėjimo iš kosmopolitų į nacionalistų rankas visoje Europoje, greičiausiai, nebus – matyt, kaip ir kiekvieno šimtmečio pirmame ketvirtyje per pastaruosius kelis šimtus metų, turėsime dar vieną visą Europą apimsiančią maištų ir revoliucijų bangą, o gal ir rimtą pasaulinį karą (tik dar neaišku, kas su kuo kariaus), nes artėjantis JAV ir Izraelio (kurį parems bent jau dalis NATO šalių) karas su Iranu ir jo labai įvairios ir sunkiai prognozuojamos globalinės pasekmės (finansinės, ekonominės ir politinės) greičiausiai “išjudins” visą dabartinę kol kas dar gana stabilią pasaulio “pasidalijimo į įtakos zonas” sistemą. O Kinijai ir Rusijai šių dabartinių įtakos zonų “perdalijimas” yra “peilis po kaklu”. Ir Sirijoje tai aiškiai matome. Nes akivaizdu, jog po Sirijos bus karas su Iranu.

Gintaras Šidlauskas:
2012 08 07 12:37


Koneveikti Darių Kuolį yra nesisteminio elito gero tono ir politikos išmanymo požymis.

Lietuviškos “politikos” realybė: ieškokite kalto.

Rytas:
2012 08 07 14:51


Niekas jo nekoneveikia. Tiesiog žmogus “su praeitimi” (Sorošas ir kt.). Bet ir tai nieko. Na, pvz., kodėl žmogus neėmė Sadūnaitės, Endriukaičio parašų?

Citata: “Europos Parlamento narys Leonidas Donskis, Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys bei Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius Henrikas Mickevičius (lenkų žiniasklaidoje Henryk Mickiewicz) šiandien laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę bei Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę, kuriame aukščiausių valstybės pareigūnių prašo atsakyti į klausimus, susijusius su Eglės Kusaitės byla.”

. Europarlamente Leonidas Donskis, Viktoras Uspaskichas, Vilija Blinkevičiūtė, Justas Paleckis bei Zigmantas Balčytis balsavo už tai, kad šeima būtų laikomos ir tos pačios lyties asmenų sąjungos.

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... nuspresta/

Dabar, kas nenori, nepastebi:

Kodėl?

Jūs parodykit, kokia žiniasklaida informavo, kad 2 kartus tautininkų registracija buvo atmesta, kada įregistruota registrų centre?

Ir kodėl visi net ir Lietuvos ryto grupė informuoja apie KIEKVIENĄ Kuolio žingsnelį?


O, pvz., apie 5 politinių jėgų susivienijimą NIEKAS neinformuoja. Rašykit kiek norit. Kodėl???


Rytoj bus apvalusis stalas. Kas parodys? (Slaptai ir Alkas). Viskas.

Tai kas SISTEMINIS?

Žygeivis:
2012 08 10 20:12


“Nesutarimų” tarp kosmopolitų ir tautininkų esmė ir priežastis yra akivaizdūs – Kuolio ir jo “draugelių” požiūris į tai, kokia yra pagrindinė Nepriklausomos Lietuvos Valstybės paskirtis ir egzistavimo prasmė yra visai priešinga negu tautiškai mąstančių lietuvių,

Mums Lietuvos Valstybė yra Lietuvių Tautos Nuosavi Namai, o Nepriklausomos Lietuvos Valstybės esminė paskirtis – sukurti sąlygas klestėti Lietuvių kalbai ir Lietuvių Tautai.

Kuoliui Lietuvių Tauta nerūpi – ji jam tik trukdo, ir todėl jis ją nori pakeisti “naujadaru” – “Lietuvos tauta” (tik jam vertėtų naudoti teisingą lietuvišką žodį – ne “tauta”, o “liaudis”, nes Lietuvoje gyvena tik viena Tauta – Lietuvių).

Beje, sovietai lygiai taip pat vietoje imperijos okupuotų tautų “kūrė” abstrakčią “sovietų liaudį”.

Todėl Kuoliui rūpi tik nežinia kokių abstrakčių “Lietuvos piliečių” “pilietinės teisės”, o ne pagrindinė ir besąlyginė Lietuvių Tautos teisė – teisė savarankiškai tvarkytis savo nuosavuose Namuose – savo Valstybėje – taip, kaip Lietuvių Tautai yra patogiau ir naudingiau.

Naglis Puteikis:
2012 08 07 17:48


Apmaudu dėl to, kad užuot vienijęsi tam, kad gintų bendrąjį gėrį ir viešą interesą, nesisteminių partijų atstovai įniko vienas kitą kiek tik įmanoma skaudžiau kritikuoti. Sistemininkai juokiasi ir džiaugiasi, nes visos kalbos apie vieningą frontą baigiasi vieni kitų žudančia kritika.

Vakar Jonas Vaiškūnas , šiandien lziniose.lt Alvydas Medalinskas taršo kiek tik begali potencialius sąjungininkus. Iš viso to gausis LSDP ir Darbo partijos pergalė Seimo rinkimuose, o nesistemininkai pralaimės. Ir ne tiek dėl to, kad neina bendru sąrašu, o dėl to, kad energiją skiria vieni kitų juodinimui ir šmeižimui (kaip taisyklė tokių straipsnių pradžioje išvardinami nesami “faktai” apie kritikuojamąjį, o jau tada tas sukapojamas į smulkius gabaliukus). Tai tiesiog neprotinga.

Jonas Vaiškūnas:
2012 08 08 01:31


Tikrai, Nagli, o kodėl pats nesivieniji, o sėdi konservatorių užantyje? Darius Kuolys irgi pareiškė, kad neis į jokias koalicijas, Drąsos Kelias nuolat kartoja tą patį. Tad nėra ko priekaištauti tiems kurie jau suvienijo 4 partijas ir kviečia vienytis kitas.

Žygeivis:
2012 08 10 21:03


Nesivienija, nes paaiškėjo, jog kardinaliai nesutampa Kuolio, DK (tų, kas šį sąrašą finansuoja ir taip jį realiai valdo) ir Valstiečių (irgi būtent tų, kas ten “muziką užsako”) esminiai pragmatiniai ir idėjiniai interesai – ir tarpusavyje, ir tuo labiau su lietuviškai tautiškai mąstančiais žmonėmis, susijungusiais į “Už Lietuvą Lietuvoje”.


_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007