Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 28 Bal 2024 07:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 16 Lap 2010 14:31 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Č.Iškauskas. Rusija nusidažo raudonai ruda spalva...


Česlovas Iškauskas, http://www.iskauskas.lt, http://www.DELFI.lt
2010 lapkričio mėn. 14 d. 14:06

http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=38556327

     Nacizmas ir nacionalizmas. Tos dvi išvestinės sąvokos, iš pirmo žvilgsnio, tėra tik panašios lingvistinės konstrukcijos, bet istorijos bėgyje jos dažnai įprasminamos skirtinguose poliuose.

     Pirmoji dažniausiai sutapatinama su praėjusio amžiaus pradžioje Vokietijoje kilusiu nacionalsocialistiniu judėjimu ir politinės partijos (NSDAP) veikla bei ideologija.

     Čia šliejasi ir Italijoje ypač išsiplėtojęs fašizmas, ir iš už Atlanto atkeliavęs rasizmas, įgavęs kraštutinį antisemitinį pobūdį, ir eugenikos (geros, išskirtinės, tai yra arijų kilmės) propagavimas, ir nesutaikoma kova prieš komunizmą...

     Sudėjęs visą šiuos ideologinius įsitikinimus į savo „Main Kampf“, A.Hitleris niekino demokratiją ir ją vadino destabilizuojančia bolševikine sistema, o štai nacių ideologiją padarė valstybine.

     Gi nacionalizmas – ne tas pat kaip tautiškumas, nors kalbininkai linkę vartoti būtent tokį atitikmenį. Sovietinė ideologija mums piršo neigiamą tautiškumo supratimą, ir pokario ginkluotą partizaninį pasipriešinimą laikė buržuazinių nacionalistinių likučių siautėjimu, o vėliau lietuvišką Sąjūdį vadino nacionalistų sambūriu. Kas išėjo iš tų sąvokų ideologizavimo, mes puikiai žinome.

     Bet šįkart ne apie tai.

     Lapkričio pradžioje per pasaulį nuvilnijo perspėjimai, kad Rusijoje vėl galvas kelia nacistai. Jie turėjo galimybių kaip reikiant pasireikšti, nes šalyje net keturias dienas tęsėsi šventės – nuo lapkričio 4-ąją pažymimos Liaudies vienybės dienos iki Spalio revoliucijos 93-ųjų metinių lapkričio 7 d.

      Iki 1997 metų Rusija dar švęsdavo bolševikų perversmo 1917 m. metines. Vėliau ši šventė buvo pavadinta Susitaikymo ir santarvės diena. Jau pats jos pavadinimas buvo nevykęs, rašė laikraštis „XXI amžius“. Koks gali būti susitaikymas, kai per tą bolševikų revoliuciją ir po jos buvo išnaikinta dešimtys milijonų Rusijos, o paskui visos SSRS žmonių, o tie, kurie ir šiandien mini šią dieną, niekada niekieno neatsiprašė ir neatgailavo?

      2004-ųjų gruodį prezidentas V.Putinas, kaip teigiama, paveiktas Stačiatikių Bažnyčios patriarcho Aleksijaus II, pasirašė dekretą, jog lapkričio 7-oji išbraukiama iš valstybinių švenčių sąrašo, o lapkričio 4-oji skelbiama Liaudies vienybės diena. Taigi, V.Putinas ir Aleksijus II siekė dviejų tikslų: paminėti išsivadavimą nuo lenkų ir lietuvių „interventų“ ir stačiatikybės pergalę prieš katalikus.

      Trumpas ekskursas į istoriją. XVI-XVII amžių sandūroje, kai Rusijoje prasidėjo vadinamoji Didžioji sumaištis („Velikaja smuta“), atsirado net du dar vaikystėje nužudyto caro Ivano Rūsčiojo sūnaus Dmitrijaus stebuklingai išsigelbėję įpėdiniai. Vienas jų, istorijoje vadinamas Dmitrijumi Apsišaukėliu („Lžedmitrij“), netgi buvo paskelbtas Rusijos caru.

       Bet, kilus maištui, jis buvo nužudytas, o, 1610 metais Lenkijos ir Lietuvos kariuomenei užėmus Maskvą, Rusijos bojarinai nuvyko pas Lenkijos karalių Zigmantą Vazą tartis, kas užims Rusijos caro sostą. Tada buvo sutarta, kad naujuoju caru taps Zigmanto Vazos sūnus Vladislavas.

       Didžioji sumaištis tęsėsi ir po 1612 m. lapkričio 4-osios, kai lenkų ir lietuvių būriai iš Žečpospolitos kariuomenės buvo atblokšti nuo Maskvos. Dabar ši data tapo Liaudies vienybės diena, nors jokia vienybe to meto Rusijoje net nekvepėjo. O dabartinėje?

       Jau 2005 m. lapkričio 4 dieną, kai ši šventė buvo pirmą kartą oficialiai švenčiama, Maskvoje įvyko pirmosios "Rusų eitynės", kuriose dalyvavo keli tūkstančiai šovinistinių grupių atstovų.

       Akcijos metu ne kartą skambėjo itin radikalūs šūkiai, nukreipti prieš kitų tautybių atstovus, kai kurie dalyviai kėlė rankas nacių pasveikinimui. Ir taip kasmet, išskyrus 2008-uosius, kai J.Lužkovas uždraudė radikalams marširuoti Maskvos gatvėmis. Šiais metais Maskvos valdžia vėl leido surengti "Rusų eitynes" Maskvos pakraštyje - Liublino rajone. Jose dalyvavo Judėjimo prieš nelegalią imigraciją, Slavų sąjungos, draugijos "Atmintis" ir kitų radikalių organizacijų nariai.

       "Rusų eitynių" organizatoriai primygtinai teigė, kad neskatina žmonių, kurie skelbia atvirai fašistinius šūkius, o tik kovoja už rusų tautos teises. Tačiau vieno šių eitynių dalyvio - Slavų sąjungos - tinklalapyje yra įdėtas visas A. Hitlerio knygos "Mano kova" tekstas, o jos emblema šiek tiek primena svastiką.

       Kaip pažymi BBC, tarp "Rusų eitynių" šūkių šiais metais - "Tauta, tauta - aukščiau visko", "Rusų tvarka arba karas!" ir "Maskva - rusų miestas". Tarp žygiuojančių matėsi „raudonųjų“ ir „baltųjų“ tiesioginiai politiniai palikuonys, Dvarininkų susirinkimo (po 1905 m. Valstybės Dūmoje susikūrusios frakcijos, vadinamos Dvarininkų kurijos) atstovai, emigrantų palikuonys bei Komunistų partijos nariai. Vakarų spauda rašo, kad taip Maskvoje įsitvirtina Nacionalizmo diena. „Vokiečių banga“ („Deutsche Welle“) skelbia, kad šios keturios dienos rusų kalendoriuje nuspalvintos raudonai ruda spalva, o „Rusų eitynės“ parodė „didžiarusiškojo šovinizmo grimasas“.

       Italijos komunistinės pakraipos laikraštis „Il Manifesto“ net perspėjo, kad lapkričio 7-ąją Rusijoje rengiamas karinis perversmas, kurio organizatorius – atsargos generolas Vladislavas Ačalovas. Sukilėliai turėjo sunaikinti Rusijos slaptąją tarnybą (FST), pareikalauti iš D.Medvedevo atstatydinti „buvusį prekeivį baldais“, gynybos ministrą Anatolijų Serdiukovą, o jei prezidentas to nedarys, - užgrobti Kremlių. Kaip pranešė svetainė MR7.ru, prie perversmininkų žadėjo prisijungti kazokai, nacionalistiniai jaunimo būriai ir t.t.

       Antrojo perversmo neįvyko. Tačiau naujieji Rusijos naciai pasiautė iki valiai net 24-uose Rusijos miestuose. „Vokiečių banga“ surinko pranešimus apie eitynes Jekaterinburge, kur gruodžio 9-ąją ketinama panašiai švęsti Tėvynės didvyrių dieną (tai Rusijos karo Čečėnijoje pradžia, ją V.Putinas nurodė pažymėti 2007 m.), nacionalbolševikų riaušes Sankt Peterburge (čia jų lyderis Andrėjus Dmitrijevas sulaikytas, pateikus kaltinimą „ekstremistinės organizacijos veiklos organizavimu“) ir, žinoma, Maskvoje.

       Rusijos vidaus reikalų ministerijos paskaičiavimu, šiuo metu šalyje veikia apie 150 neonacistinių grupuočių, ir prognozuojama, kad jų skaičius augs. Pernai „Rusų eitynėse“ Maskvoje ir jos priemiesčiuose dalyvavo apie 10000 nacistine simbolika išsiskyrusių žmonių. Jų idėją „Rusija – tik rusams“, analitinio tyrimų centro „Levada“ duomenimis, palaiko daugiau kaip 50 proc. Rusijos gyventojų, nors prieš 5 m. tokių tebuvo 22 proc. Bet aktyvių neonacistų skaičius Rusijoje nesikeičia nuo monitoringo pradžios 1988 m. ir sudaro apie 5-10 proc. visų gyventojų.

       Interneto laikraštis „Versija“ pastebi, kad po tokių švenčių padaugėja nusikaltimų etniniais motyvais. Antai po „Rusų eitynių“ pernai šalies sostinės apylinkėse įvykdyta beveik 90 nacistinių išpuolių, kurių metu žuvo 22 žmonės ir sužeista 105. Per visą laikotarpį iki 2008-ųjų žuvo 78 žmonės.

       Politologas Viačeslavas Lichačiovas tvirtina, kad nacistai labiausiai agresyvūs čečėnų, kitų išeivių iš Kaukazo, romų, tamsios odos spalvos žmonių ir atvykusių iš Baltijos šalių atžvilgiu. Negalima sakyti, kad Rusijos naciai nepersekiojami: kaip rašo Rytų Europos tyrimų centro ekspertas Rinalds Gulbis, per pirmąjį šių metų pusmetį už nusikaltimus rasistiniu pagrindu Rusijoje nuteisti 199 žmonės.

       Tačiau, kita vertus, pabrėžia R.Gulbis, Kremlius, panaudodamas nacistus, kuria tautos vidaus ir išorės priešo įvaizdį, skatina didžiarusiškąją idėją, kuri yra dalis Maskvos koncepcijos apie Rusų pasaulį ir nacijos konsolidaciją. Regėdamas neonacistinių judėjimų aktyvumą Baltijos šalyse, Kremlius užsimerkia prieš nacizmo klestėjimą prie savo sienų.

http://www.DELFI.lt

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Lap 2010 14:49 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Kremliaus patriotai nusirašė nuo J. Goebbelso


Šaltinis - http://www.anarchija.lt/politika/28897- ... belso.html

      Kremlių remianti patriotinė jaunimo organizacija „Naši“ pateko į eilinį skandalą. Interneto puslapyje, skirtame šios organizacijos projektui „Plienas“, buvo paviešinti projekto dalyvių „Garbės įsakai“, kurie beveik sutampa su J. Goebbelso „Nacionalsocializmo priesakais“.

      Aptarti „Plieno“ dalyvių „Garbės įsakus“ pirmieji ėmėsi Jaroslavlio internautai. Lapkričio 11 d. Jaroslavlio „Solidarumo“ judėjimo tinklaraštyje „yarsolidarnosc“ pasirodė straipsnis, kuriame vienas greta kito puikavosi 10 našistų „Garbės įsakų“ ir 8 nacistų „Principai“. Palyginkite juos.

    „Plieno“ judėjimo narių garbės įsakai

1. Tavo Tėvynė – Rusija. Mylėk ją labiau už viską – darbais, o ne žodžiais.

2. Rusijos priešai – tavo priešai.

3. Kiekvienas tėvynainis, net pats vargingiausias, yra Rusijos dalelė. Mylėk jį kaip pats save!

4. Reikalauk sau tik pareigų. Tada Rusijoje suklestės teisingumas!

5. Didžiuokis Rusija! Turi didžiuotis Tėvyne, dėl kurios milijonai atidavė savo gyvybes.

6. Atmink, jei kas kėsinasi į tavo teises, tu turi teisę jam ištarti „NE“!

7. Nesigėdyk savo darbų, jei jie tarnauja Didžiajai Rusijai!

8. Tikėk ateitim. Tada tapsi nugalėtoju!

     P. J. Goebbelso „10 nacionalsocializmo priesakų“

1. Tavo Tėvynė – Vokietija. Mylėk ją labiau už viską – darbais, o ne žodžiais.

2. Vokietijos priešai – tavo priešai. Nekęsk jų visa širdimi!

3. Kiekvienas tėvynainis, net pats vargingiausias, yra Vokietijos dalelė. Mylėk jį kaip pats save!

4. Reikalauk sau tik pareigų. Tada Vokietijoje suklestės teisingumas!

5. Didžiuokis Vokietija! Turi didžiuotis Tėvyne, dėl kurios milijonai atidavė savo gyvybes.

6. Tas, kuris nuplėš garbę Vokietijai, nuplėš garbę tau ir tavo protėviams. Nukreipk prieš jį savo kumštį!

7. Nesigailėk nenaudėlių! Atmink, jei kas kėsinasi į tavo teises, tu turi teisę jam ištarti „NE“!

8. Neleisk žydams savęs apgaudinėti. Atidžiai skaityk „Berliner Tageblatt“!

9. Nesigėdyk savo darbų, jei jie tarnauja Naujajai Vokietijai!

10. Tikėk ateitim. Tada tapsi nugalėtoju!

     „Plieno” projekto organizatoriai, nepaisydami akivaizdžių panašumų, teigė, jog jų parašyti garbės įsakai yra teisingi. „Plieno“ koordinatorius Jaroslavlyje Artiomas Kozlovas sakė: „Šiaip ar taip, šiose tezėse neįžiūriu nieko bloga. Vokietijos kelius tiesė nacistai, tačiau tai dar nereiškia, kad mes turime juos sugriauti.“.

      Ironiška, kad „Plieno“ projektą vykdanti „Naši“ organizacija laiko save antifašistine.

      „Plieno“ judėjimo narių garbės įsakai buvo sukurti siekiant įdiegti jaunimui patriotizmo jausmą. Šio judėjimo portale rašoma: „Projekto koncepcija paremta mūsų siekiais įvertinti pačią PATRIOTIZMO sampratą. Dabar, kai Rusijos pozicijos stiprėja, patriotizmas tampa šalies saugumo faktoriumi.“.

Pagal http://www.sova-center.ru ir http://www.antifa.ru parengė en arche

2010 11 16

Komentarai Anarchija.lt
http://www.anarchija.lt/politika/28897- ... belso.html

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2011 15:36 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Nacionalizmo užtaisas Rusijoje


http://www.geopolitika.lt/index.php?artc=4558

Viktor Denisenko
2011 03 21

     Rašant apie Rusiją, nacionalizmas tampa viena „prakeiktųjų“ temų – temų, prie kurių nuolatos tenka grįžti. Jau ne vienus metus aš pats kartkartėmis nagrinėju šį reiškinį, todėl pradėsiu straipsnį nuo bendrų pastebėjimų, kuriuos vėliau detalizuosiu. Šiandien agresyvus rusiškas nacionalizmas tapo rimtu galvos skausmu Rusijos valdžiai. Naujausiųjų laikų nacionalizmo Rusijoje renesansas prasidėjo maždaug prieš dešimt metų, kai į valdžią atėjęs Vladimiras Putinas, kurdamas savo „valdžios vertikalę“, iš dalies pasinaudojo nacionalistine retorika (nors ne tik ja). Tai lėmė gana palankų ir atlaidų požiūrį į smulkias nacionalizmo apraiškas buitiniame lygmenyje. Tačiau kaip tik šis atlaidus požiūris leido nacionalistų grupuotėms pajusti sąlyginį nebaudžiamumą, o tai sukūrė terpę kraštutinei jų radikalizacijai.

Įžūlus radikalizmas


      Šiandien jau pačioje Rusijoje su nerimu kalbama apie bauginančią išpuolių, turinčių nacionalistinį atspalvį, statistiką. Nacionalistinės grupuotės, pajutusios tam tikrą valdžios ir jėgos struktūrų palankumą (ilgą laiką išpuolius prieš kitataučius buvo įprasta fiksuoti ne kaip nacionalistinius, o kaip paprastą chuliganizmą), labai suįžūlėjo. Kaip neseniai pasirodžiusiame interviu pabrėžė Maskvos žmogaus teisių biuro direktorius Aleksandras Brodas, radikalių nacionalistų nusikaltimai tampa vis demonstratyvesni [ http://www.niros.ru/news/17472.html ]. Jis taip pat teigia, kad kiekvienais metais tokių nusikaltimų skaičius didėja 10–15 procentų.

      Informacinis analitinis centras „Sova“ nuo 2004 m. kiekvieną mėnesį vykdo ksenofobinių išpuolių, ypač susijusių su etniniu ir religiniu nepakantumu, monitoringą. Preliminariais duomenis, per pirmą šių metų mėnesį Rusijoje nuo nacionalistų išpuolių nukentėjo mažiausiai 45 žmonės. Keturi iš jų buvo nužudyti. Tarp miestų, kuriose buvo vykdomi išpuoliai, minimi Maskva, Sankt Peterburgas, Voronežas, Samara [ http://www.sova-center.ru/racism-xenoph ... 02/d20874/ ].

     A. Brodas pabrėžia, kad šiandien Rusijoje apie 55 proc. šalies gyventojų yra linkę į ksenofobiją, o 5 proc. teigia esantys pasiryžę imtis radikalių smurtinių veiksmų prieš atvykėlius (pirmiausia prieš ekonominius migrantus – vadinamuosius gastarbeiterius).

     Apie stiprėjantį radikalaus nacionalizmo pavojų Rusijoje verčia kalbėti ir garsūs įvykiai Maniežo aikštėje Maskvoje 2010 m. gruodžio 11 dieną. Tada į aikštę suplūdo kelių tūkstančių nacionalistiškai angažuotų jaunuolių minia. Jėgos struktūros, įpratusios vaikyti iš negausių mitingų taikius liberalus, nebuvo pasiruošusios tokiam agresyviai nusiteikusių radikalų antplūdžiui. Minia skandavo nacionalistinius šūkius, ragino susidoroti su kaukaziečiais (masinės akcijos priežastimi tapo vieno futbolo aistruolio žūtis per konfliktą su išeiviais iš Kaukazo). Nebuvo išvengta ir susirėmimų su milicija. Įvykiai Maniežo aikštėje dar kartą patvirtino, kad rusiškas nacionalizmas nėra amorfinis ar įsivaizduojamas. Jis tapo rimta Rusijos visuomenės liga, kurios simptomai darosi vis akivaizdesni.

Rusiški nacionalistiniai mitai


      Masinio nacionalizmo ištakų reikėtų ieškoti Rusijos istorinėje ir politinėje mitologijoje. Galima fiksuoti kelias jo šaknis, pradedant XIX a. rusų inteligentų – vadinamųjų slavofilų (славянофилы) ir vakariečių (западники) – ginčais ir baigiant dirbtine tautų draugyste sovietmečiu. Istoriniai ir politiniai mitai yra labai gajūs. Be to, kartais aptinkama ir vienas kitam prieštaraujančių mitų sąveikų.

      Rusų visuomenę nuo seno ir iki mūsų dienų veikia keli mitologizuoto pobūdžio įsitikinimai. Vienas jų – kad rusų tauta yra savo valstybėje engiama kitataučių, dėl kurių ir kyla visos šalies bėdos. Šiuo mitologiniu požiūriu, 1917 m. revoliuciją organizavo „žydai kartu su raudonaisiais šauliais – latviais“. Remiantis tokia mitologija taip pat labai patogu prisiminti, kad Stalinas buvo kilęs iš Gruzijos ir tikrasis jo vardas Josifas Džiugašvilis.

      „Rusų tautos engimo“ konceptas gajus iki mūsų dienų: kaip teigia centro „Sova“ ekspertas profesorius Aleksandras Verchovskis (čia ir toliau cituojamas A. Verchovskio straipsnis «Русское националистическое движение: 20 лет после Перестройки» iš Eurasian Review, vol. 3, 2010), „nuomonę, kad rusai Rusijoje yra diskriminuojami ir skriaudžiami, visiškai ar iš dalies 2006 m. palaikė 33 proc. piliečių, 2007 m. – 30 proc., o 2009 m. jau 43 procentai“.

      Kitas labai stiprus mitas – apie „ypatingą Rusijos ir rusų tautos kelią bei misiją“. Nors šis mitas gimė XIX a., jo puoselėjimui daug dėmesio skyrė jau minėti slavofilai, pratęsimą ir palaikymą jis rado ir sovietmečiu. Įdomu, kad kaip vieną iš šio mito elementų galima paminėti to paties J. Stalino tostą, kurį jis pasakė 1945 m. birželio 24 d. Kremliuje Pergalės parado dalyvių garbei. Štai pirmieji šio tosto žodžiai: „Aš norėčiau pakelti tostą už sovietinės liaudies sveikatą ir pirmiausia už rusų liaudies sveikatą. Geriu už rusų liaudies sveikatą dėl to, kad ji yra labiausiai nusipelniusi nacija iš visų Sovietų Sąjungos nacijų.“

      Šiandien „ypatingojo kelio“ koncepciją palaiko vadinamieji eurazijiečiai. Tiesa, jie labiau veikia ideologinėje ir filosofinėje plotmėje – vargu ar juos būtų galima tiesiogiai susieti su nacionalistinėmis grupuotėmis, puldinėjančiomis kitataučius gatvėse. Vienas ryškiausių eurazijietiškumo ideologų yra filosofas Aleksandras Duginas, svajojantis apie naująją Eurazijos imperiją, kurios branduoliu taptų, žinoma, Rusija.

Naujųjų laikų nacionalizmas


      Apžvelgdamas pastarųjų dviejų dešimtmečių Rusijos nacionalizmo raidą profesorius A. Verchovskis pabrėžia, kad šiandieniniai aktyvūs Rusijos nacionalistai yra netapatūs tiems nacionalistams, kurie atsirado šalyje po Sovietų Sąjungos žlugimo. Pasak jo, praėjusio amžiaus dešimto dešimtmečio pradžioje atgijo dvi pagrindinės rusiško nacionalizmo formos. Viena jų sėkmingai sujungė etninį rusišką mitą su sovietiniu, stalininiu mitu. A. Verchovskio tvirtinimu, šios jėgos „vertino realų rusiškąjį komunizmą kaip „rusų dvasios“ emanaciją, o ne kaip importuotą iš Vakarų ideologiją“. Tokios nacionalistinės sąmonės atspindį iš dalies galima pastebėti ir oficialioje šiandieninėje Rusijos ideologijoje.

      Kitos rusiško nacionalizmo formos šaknys siekia carinės Rusijos „Juodosios šimtinės“ («Чёрная сотня»; nacionalistinis judėjimas, gimęs 1905 m., iš esmės politiškai besiremiantis Stačiatikių bažnyčios ideologija) tradicijas. Pasak A. Verchovskio, ši atgimusi nacionalizmo atmaina buvo ne tokia gyvybinga kaip pirma paminėtoji.

      Savotišką piką atgijęs rusiškas nacionalizmas pasiekė 1993–1995 m., kai naudotis nacionalistine retorika nevengė ir kai kurios politinės jėgos (pavyzdžiui, Vladimiro Žirinovskio Liberalų demokratų partija). Tais metais politiniame ir visuomeniniame Rusijos horizonte „sužibėjo“ ir Aleksandro Barkašovo sukarinta radikali organizacija „Rusų nacionalinė vienybė“ («Русское национальное единство»). Tačiau vėliau nacionalistų populiarumas smuko, antroje XX a. dešimto dešimtmečio pusėje nacionalistai atsidūrė ten, kur jiems ir vieta – visuomenės paraštėse.

      Naują, dabar Rusiją kamuojančią nacionalizmo bangą vertėtų sieti su V. Putino atėjimu į valdžią. Kaip jau rašiau, tuometinis šalies vadovas iš dalies pasiskolino nacionalistų retoriką – tai jam, pavyzdžiui, pravertė sankcionuojant Antrąjį Čečėnijos karą.

      Reikia atsižvelgti ir į tai, kad Putino-Medvedevo laikotarpio nacionalizmas jau yra kitoks. A. Verchovskio teigimu, nuo 2000 m. Rusijoje pradėjo stiprėti vakarietiško pavyzdžio nacionalistiniai skustagalvių (skinheads) judėjimai. Ekonominis Rusijos pakilimas tapo jiems gera terpe – į Rusiją, ieškodami galimybės užsidirbti, plūstelėjo migrantai iš buvusių sovietinių Centrinės Azijos respublikų. Šiandien Rusijoje paplitęs nacionalizmas nesiremia kokia nors filosofine koncepcija ar ideologija, o yra tiesiog agresyvaus rasistinio pobūdžio. Jo ištakos yra tokios pat kaip panašių judėjimų Vakaruose ir remiasi įsitikinimu, kad „svetimtaučiai“, atvažiavę į šalį, „užėmė mūsų darbo vietas, pasiėmė mūsų pinigus“ etc. Tokio pobūdžio įsitikinimai lengvai patraukia sunkiai savo vietą gyvenime randantį jaunimą, daugiausia – iš žemesnių socialinių visuomenės sluoksnių.

Žaidimas su ugnimi


       Šiandien Rusijoje bandoma aktyviau kovoti su radikaliuoju nacionalizmu, negu tai buvo daroma prieš penkerius metus. Sunku nustatyti tikslią ribą, tačiau maždaug nuo 2007 m. Kremlius suprato, kad jau nebeįmanoma užmerkti akių į didėjantį nacionalistų įžūlumą. Nuo 2006–2007 m. vis daugiau išpuolių prieš kitataučius pasibaigdavo jų mirtimi, o nacionalistų grupuotės pradėjo atvirai puikuotis savo „žygdarbiais“ internete. Ko gero, svarbiausias klausimas – ar nebuvo praleistas momentas, kai stiprėjančią nacionalizmo bangą dar buvo galima pažaboti? Maniežo aikštės įvykiuose galima įžvelgti tam tikrą dėsningumą, nors patys įvykiai ir tapo nemalonia staigmena ne tik Rusijos valdžiai, bet ir visuomenei.

       Valdžia žaidė su nacionalistais, nuolaidžiavo jiems ne vienus metus. Tokia strategija turėjo keletą aspektų. Vienas jų – ideologinis. Nacionalizmo problema kartais buvo ignoruojama sąmoningai, nes „šalyje, nugalėjusioje Didžiajame Tėvynės kare fašistinę Vokietiją“, nacionalizmo neva nėra ir negali būti (atėjus į valdžią V. Putinui, Pergalės diena tapo svarbiausia politine ir ideologine švente).

       Toks žaidimas turėjo ir pragmatinį aspektą: valdantysis režimas siekė užsitikrinti visuomenės palaikymą. Galiausiai, kaip buvo minėta, Rusijoje ksenofobiškas ir nacionalistines idėjas vienaip ar kitaip palaiko apie 55 proc. šalies gyventojų. Pasak A. Verchovskio, nustatyta, kad šis procentas yra gana stabilus ir nekintantis. Valdžiai tai buvo papildomas argumentas suteikti savo retorikai tam tikrą nacionalistinį atspalvį.

       Bet kuriuo atveju žaidimas nacionalistinėmis nuotaikomis buvo žaidimas su ugnimi. Nuolat didėjantis Rusijoje užpuolamų ir nužudomų kitataučių skaičius yra vienas iš baisių šio žaidimo padarinių. Koks bus galutinis jo rezultatas – nežinia. Belieka tikėtis, kad nacionalistai vis dėlto šio žaidimo nelaimės.

Komentarai
http://www.geopolitika.lt/index.php?artc=4558&c=1

Žygeivis, 2011 03 22 14:09

      Šiame straipsnyje eilinį kartą panaudojami seni sovietiniai-imperiniai stereotipai (propagandiniai "štampai"), kada imperijos išsaugojimo propagandos sumetimais buvo "sukeistos" nacionalizmo ir šovinizmo sąvokos, jau nekalbant apie imperialistinio mentaliteto paplitimą Rusijos imperijos "rusakalbių" tarpe.

      Nacionalizmo kertinis principas - kiekviena pasaulio tauta turi prigimtinę teisę sukurti savo atskirą nepriklausomą valstybę savo istorinėje-etninėje teritorijoje.

       Jei tokia teisė pripažįstama tik tam tikroms "išrinktosioms" tautoms, tai jau visai ne nacionalizmas, o elementarus šovinizmas ir imperializmas, kadangi taip siekiama pateisinti svetimų etninių žemių užgrobimą bei daugiataučių imperijų egzistavimą (kalbu ne apie įvairius imigrantus ir kolonistus, o apie autochtonines tautas jų istorinėse-etninėse teritorijose).

       Taigi, klausimas panašių į šį - "Nacionalizmo užtaisas Rusijoje" - "straipsnių" rašytojams ir skaitytojams: išvardykite Rusijos "nacionalistinius" judėjimus ar partijas, kurios besąlyginę teisę sukurti savo nepriklausomas valstybes tų tautų istorinėse-etninėse žemėse (nepaisant visų rūšių vėlesnių kolonistų ir imigrantų) pripažįsta visoms Rusijos imperijos užgrobtoms autochtoninėms tautoms?

       Aš, pvz., tokios partijos ar politinio judėjimo dabartinėje Rusijos imperijoje nežinau nei vieno.

       Bet jei kas žino, parašykite. :)

Žygeivis, 2011 03 22 14:30
Papildymas


       Rusų atveju nacionalizmo idėjų plitimo (tikrųjų, o ne rusiškųjų šovinistinių-imperialistinių) problema yra ypač sudėtinga netgi grynai teoriniu požiūriu, kadangi visos dabartinės Rusijos imperijos užimtos žemės yra pagrobtos iš kitų tautų, pradedant 11 amžiaus grobimais (kada išeiviai iš Kijevo Rusios užgrobė galindų žemes ir jų pilį Mazgavą - dabartinę Maskvą).

       Taigi, kur rasti tą žemės plotą, kuris yra rusų tautos istorinė-etninė teritorija, į kurią neturi pagrįstų istorinių-etninių teisių kitos tautos?

       Beje, šis klausimas yra problematiškas praktiškai visoms slavų tautoms. Nes visos jos užgrobė kitų tautų žemes ir jose įsikūrė, pradedant maždaug nuo 7 mūsų eros amžiaus.

       Pvz., labai pamokantis pavyzdys yra albanų konfliktai su serbais bei kitais vakarų slavais, gyvenančiais albanų protėvių žemėse.

       Kadangi jau yra bent du tarptautiniai teisiniai precedentai (žydų grįžimas į savo protėvynę, iš kurios juos išvijo romėnai dar 2 mūsų eros amžiuje - taigi prieš 1800 metų; bei albanų Kosovo valstybės tarptautinis pripažinimas - o Kosovą serbai užgrobė 11 amžiuje), tai praktiškai visos slavų tautos patenka į šiuos 1800 - 900 metų "laiko rėmus", kadangi savo dabartinėse teritorijose jos gyvena ne ilgiau kaip 1400-900 metų.

Žygeivis, 2011 03 22 20:05

      Dėl terminų - ypač patariu perskaityti dėl kokių būtent priežasčių rusų kalboje buvo "pakeista" europinio termino "nacionalizmas" prasmė (ir ši prasmė "įdiegta" Rusijos bei Sovietinės imperijos užgrobtose teritorijose):

      Многозначность понятия «национализм» в русском языке

    В современном русском языке наиболее употребительное значение слова «национализм» отличается от описываемой в данной статье идеологии и по смыслу приближается к шовинизму и ксенофобии.

    Оно имеет выраженный негативный оттенок и делает акцент на превосходстве своей нации, национальном антагонизме и национальной замкнутости.

    Русская языковая традиция также приравнивает понятие «нация» к этничности.

    Это связано, с одной стороны, с тем, что Россия в целом слабо знакома с идеологией национализма, а с другой стороны, с намеренным искажением принятого в мире значения этого термина царским и советским режимами.

    Следствием является подмена терминов, которую в своих целях используют как противники национализма, так и сторонники национального антагонизма[27].

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Lie 2011 20:35 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Rusų nacionalšovinistinės imperinės organizacijos

1. Русское ДПНИ

2. Правая Лига

3. ДЕЙСТВИЕ ОРГ

4. ФНЕ Имперский Союз

5. Союз (Собор) Русского Народа

6. РОД (М)

7. Национал- Патриоты России

8. Национальный Союз

9. НДПР

10. Русская Здравость

11. ПО «Феникс»

12. Светлая Русь

13. Молодёжный экологический союз «Зелёнка»

14. Журнал «Наш Взгляд»

15. Оборона Люблино

16. Русское Действие (РОД)

17. ПЗРК «РУСЬ»

18. РОО «Ижевский защитник»

19. Координатор движения «Русская Москва»

20. Союз Национал-Социалистов

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 29 Kov 2012 22:29 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Националистами заинтересовалась как власть, так и оппозиция


http://www.novayagazeta.ru/politics/50796.html

Политика / Выпуск № 11 от 3 февраля 2012

02.02.2012 Теги: наци

В субботу в доме Союза писателей России на Комсомольском проспекте (мероприятия с коричневатым оттенком проходят там еще со времен перестройки) состоялся круглый стол «Русские националисты и гражданский протест».

Мероприятие было прорекламировано в том числе в блоге Алексея Навального, упорно лоббирующего вовлечение ультраправых в протестные акции. Некоторым представителям оппозиции также явно хочется опереться на что-то с виду большое и брутальное. Как известно, националистам дадут сформировать свою колонну на шествии 4 февраля, а на круглом столе выступал Гарри Каспаров, говоривший, что «шиза есть в каждом движении», а с конструктивными людьми, дескать, можно иметь дело.

Если бы Каспаров пару часов побродил по сетевым поисковикам, он понял бы, с какими замечательными «конструктивными людьми» сидел за одним столом. От Георгия Боровикова, лидера остатков «Памяти» и прихожанина Катакомбной церкви истинно православных христиан, паства которой молится «иконе» с Адольфом Гитлером, до Александра Поткина и Владимира Ермолаева, лидеров запрещенного ДПНИ, активисты которого неоднократно оказывались вовлеченными в расистские преступления, Константина Крылова и Владимира Тора, лидеров «цивилизованного» РОДа, называющего «политзаключенными» расистских серийных убийц. Кого конкретно сейчас представляет присутствовавший и председательствовавший там Сергей Бабурин, не очень понятно, но он за свою длительную политическую карьеру также неоднократно сотрудничал с крайними националистами.

Националисты-антипутинцы призывают к амнистии по 282-й статье УК РФ. Звучит замечательно, хотя большая часть нынешних сидельцев-ультраправых отбывает срока не столько «за слова», сколько за насильственные преступления.

Самое забавное, что те националисты, которые ходят на антипутинские митинги, в последние годы неоднократно оказывались вовлеченными в одни и те же мероприятия с Рогозиным и его окружением.

Вряд ли они по правде сейчас рассорились. Скорее, крупье в политическом казино разрешил националистам поставить и на белое, и на черное.

Партии «для русских»


http://www.novayagazeta.ru/politics/51843.html

Политика / Выпуск № 35 от 30 марта 2012

Националисты готовятся к новым политическим возможностям
27.03.2012

Как и другие политические силы, националисты заявили о желании создавать партии в рамках начавшейся политической реформы. Наблюдатели предсказывают появление до десяти ультраправых партий, претендующих на регистрацию по новым правилам. Впрочем, их реальные шансы на это и дальнейшие электоральные перспективы представляются весьма туманными

Во время и в ходе зимних протестов многие либеральные политики проявили ранее не характерную лояльность к националистам, хотя во главе структур последних в основном все те же лица, замешанные в многолетней веренице расистских скандалов. Недавнее заявление главы ФМС Константина Ромодановского о том, что их партии не стоит разрешать, осталось и без общественной, и без чиновничьей поддержки. Хотя произойдет ли допуск в парламентскую политику факторов, уменьшающих число ксенофобских преступлений, пока предсказать нельзя.

Радикальная публика создаст, видимо, самую крупную из подобных партий — на основе Этнополитического объединения «Русские». Эта структура формируется сейчас на базе запрещенных ДПНИ и «Славянского союза», а также еще около сорока ультраправых организаций из разных регионов России. Правда, сами «Русские» признают, что в регионах объединительный процесс у них идет тяжко.

Недавно я интервьюировал Дмитрия Демушкина, лидера «Русских». То, что он описывал, по задумке больше всего похоже на Ку-клукс-клан: партия для «Русских» будет лишь одним из проектов, а вообще это «этнополитическое объединение», призванное отстаивать интересы русской нации самыми разными способами: «Любой человек, родившийся русским, является членом нашей организации, даже если не разделяет наши цели».

Демушкин за последние пару лет сильно изменился: из карикатурного бритоголового, которого активно подозревали в работе на милицию, он превратился в начинающего политика, как минимум умеющего спокойно и связно рассказывать на камеру о своих идеях. Хотя эти идеи мало изменились со времен его членства в РНЕ, да и татуировку со свастикой со своего плеча он сводить не рвется.

В России есть два основных так называемых «национал-демократических» проекта.

Формируется «Российская национал-демократическая партия» во главе с достаточно известными деятелями Владимиром Тором и Константином Крыловым, а также лидером «Русского гражданского союза» Антоном Сусовым. Второй подобный проект — «Новая сила» профессора МГИМО Валерия Соловья. В принципе последний — это самый солидный партийный проект ультраправых, хотя в руководство «Новой силы» входит Игорь Артемов, лидер Русского общенационального союза (РОНС), достаточно справедливо запрещенного за экстремизм (например, соратники РОНС были осуждены за теракт на Черкизовском рынке). Проекты Соловья и Крылова выглядят политически перспективными, но их актив на сегодняшний день вряд ли многочислен.

Появляется на митингах и активизировал свою деятельность лидер небольшой организации «Российский общенародный союз», национал-державник со стажем Сергей Бабурин. Давно хочет зарегистрироваться маленькая Партия защиты российской Конституции «Русь». Наблюдатели предсказывают, что всего националистических партий может появиться до десятка.

То, что националистические настроения имеют в обществе серьезное распространение, несомненно. Другой вопрос, во что они конвертируются во время голосования. Националистическое движение переживает сегодня не лучшие времена. Последние лет пятнадцать серьезную роль — в сфере пиара и мобилизационного ресурса — играли насильственные преступления наци-радикалов. Но правоохранители уменьшили их количество в несколько раз, пересажав около двух тысяч участников силовых акций. Это снизило упоминаемость движения в СМИ и привело к серьезной апатии в рядах наци.

До акции на проспекте Сахарова практически все уличные мероприятия националистов собирали лишь по несколько сотен человек — на Болотной площади 10 декабря их колонна не была многочисленной. В этой среде в последнее время распространено недоверие к тем, кто позиционирует себя в качестве политиков-националистов: большая часть нынешних лидеров начинала публичную деятельность в начале нулевых, и рядовые националисты нередко воспринимают их как мошенников или лузеров, мало чего смогших добиться за десятилетие.

Во время «снежных акций» националисты несколько раз обещали «возглавить протест, отнять его у мальчиков из девяностых». А на практике ни на один из митингов за честные выборы они не привели и десяти процентов участников. Им несколько раз давали слово, но это сопровождалось массовым свистом и криками вроде «фашист, убирайся!». После президентских выборов на известном экстремистском портале «Правые новости» был размещен текст, в котором ультраправые обещали силовые акции и беспорядки, но за пределами интернета на улицах Москвы, видимо, не произошло ни одного подобного действия. Таковы нынешние мобилизационные возможности ультраправых.

Правда, «Русский марш»-2011 был очень многочисленным, собрав около 10 000 участников, но присутствовавшие на нем наблюдатели отмечали, что собравшиеся очень холодно принимали большинство ораторов (собственно, тех, кто сейчас и создает партии), а с наибольшим интересом слушали Алексея Навального. Кстати, если Навальный пожелает создать свою партию, она, очевидно, не будет чисто националистической, но займет значительную часть этого политического сегмента.

Екатеринбургский борец с наркотиками Евгений Ройзман, для которого «борьба с этнопреступностью» — почти специализация, получит место в руководстве будущей партии Михаила Прохорова. Как показала последняя думская кампания, националистическую риторику могут использовать и многие партии, не являющиеся националистическими. И за кого будут голосовать в этой ситуации националисты — за «чужого, но солидного» политика или за «своего, но маргинального», это сейчас предсказать нельзя.

В этой связи непонятно, что произойдет с электоратом ЛДПР, когда партия Владимира Жириновского вынуждена будет конкурировать на выборах с маленькими, но последовательно националистическими партиями.

В СМИ также постоянно появляются слухи о том, что «Единую Россию» могут разделить на несколько партий. Даже если этого не произойдет, еще вопрос, каким образом в выборах в законодательные органы будут участвовать те, кого собрали в «Общероссийском народном фронте», — от этого будет зависеть тактика структур, близких к Дмитрию Рогозину.

Националисты уже заявили, что создадут координационный совет, который будет распределять места на региональных выборах, дабы ультраправые не конкурировали друг с другом. Несомненно, на региональных выборах у них вполне есть шансы регулярно проводить своих депутатов. Но до серьезной партии националистов, могущей легко попасть в парламент, видимо, пока еще далеко.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 09 Gru 2012 20:45 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Вестник Революционного Национализма

http://nr-info.blogspot.com

https://vk.com/nr_info

(Идеологически это примерно автономный национализм и националсоциализм)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 14 Geg 2013 18:10 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
ИА REGNUM » Новости » Политика » Идеологические мутанты и веймарский…

http://www.regnum.ru/news/polit/1657836.html

2013-05-14

Идеологические мутанты и веймарский сценарий: эксперты о перспективах России


Пока идеологическое разделение российского общества весьма аморфно, но то, что это разделение свершилось, факт.

Об этом свидетельствуют результаты исследования "Российское идеологическое безвременье в зеркале социальных медиа", о которых "Огоньку" рассказал руководитель этого проекта, доктор политических наук, профессор НИУ ВШЭ Эмиль Паин.

По его словам, тотальная мобилизация общества в мирных условиях в России исключена, стало меньше возможности манипуляции людьми.

С другой стороны есть опасная тенденция - российское интеренет-сообщество - самое раздробленное, его идеологические "кусты" слабо связаны друг с другом, умение разговаривать и договариваться так и не появилось.

Настораживает и то, что во всех идеологических течениях (либеральное, левое, националистическое и провластное) появляются своеобразные элитарные ячейки, способные усложнять политическое дробление. "Элитарный уровень левых, например, разделился на убежденных ксенофобов и защитников разного рода меньшинств.

Однако при всех различиях просматривается несколько признаков, общих для всех течений.

Во-первых, негативная консолидация преобладает над позитивной: если мы дружим, то только против кого-то.

Во-вторых, нарастает недовольство. Ни одна из идеологических групп, включая провластную, не выражает удовлетворенности текущим положением дел и нынешнюю власть оценивает в лучшем случае как меньшее из зол.

В-третьих, во всех группах преобладает скепсис в отношении позитивных перемен. Мало кто верит, что у нас может стать лучше, и уж тем более, что скоро станет лучше. Это и есть важнейший признак безвременья - настоящее безобразно, а будущее бесперспективно", - отмечает Паин.


По его словам, интернет сегодня - это зеркало всего общества, отражающее сложившиеся в нем идеологические приоритеты. И если сейчас численно преобладает группа провластных, за ней идут объединенные левые, а замыкают список "демократы-либералы" и националисты, то по способности к самоорганизации и объединению лидируют левые и националисты. От них заметно отстают провластные, а наименьший интерес к самоорганизации у либералов.

Авторы исследования не исключают, что лидерами гонки окажутся совершенно новые силы - идеологические мутанты, возникшие из сочетания ксенофобного национализма и левого социального популизма.

"Их появление вызвано запросом снизу.

Наше исследование показало, что единственная идея, общая для массовой аудитории каждой из четырех групп,- это ксенофобия. Исламофобия, кавказофобия, мигрантофобия распространены даже среди либералов, а в других течениях они еще сильнее.

Растет популярность также идеи социальной справедливости.


Согласно последним соцопросам, россияне все большее значение придают условиям жизни, комфорту и защищенности - по сравнению с тем же увеличением зарплаты. А власти, конечно, гораздо легче прибавить зарплату и индексировать пенсии, чем разбираться с ЖКХ.

Назревает недовольство. Подстраиваясь под эту реальную повестку дня, националисты и левые мутируют.

Самые активные ячейки слева и справа подхватывают лозунги друг друга, сливаясь в своеобразный национал-социализм российского разлива", - пояснил Паин.

Он считает, что эпоха безвременья в России уходит:

"Фундаментом безвременья была политическая стабильность, пусть и застойная. В таких условиях большинство идеологических группировок оставались пассивными и могли позволить себе абстрактно размышлять на тему, а нужны ли нам программы действий. Но это была шаткая конструкция, и стоило какой-то из ее частей проявить активность, как равновесие нарушилось.

После серии митингов в декабре - мае прошлого года включилась власть. Ее новую стратегию Владислав Сурков назвал "долгожданной жесткостью", а политическая оппозиция (практически всех ее оттенков) - репрессиями. Так или иначе, возникает цепная реакция - действие рождает противодействие.

То, что Сурков назвал "однозначной победой" власти, может быть всего лишь естественным запаздыванием ответа оппозиционных сил на действия властей.

В начале прошлого века этот ответ растянулся на 12 лет (между 1905 и 1917 годом), сегодня сроки способны сжиматься, а варианты "отдачи" - быть еще более непредсказуемыми".

Резюмируя, он добавил, что история в таких ситуациях, как сегодняшняя российская, предлагала два варианта сплочения граждан на общей платформе:

"Либо испанский сценарий - пакт Монклоа: когда разные группы объединились в неприятии режима Франко и выработали "дорожную карту" демократического транзита; либо сценарий эволюции Веймарской республики - от авторитаризма к диктатуре.

Во втором случае, как мы помним, объединение происходило не за счет диалога и учета мнений оппонентов, а за счет устранения и выдавливания всех, кто не подписывался под общей программой. Я не говорю, что в России невозможен первый сценарий.

Однако опасность второго налицо: он гораздо проще и, если ничего не предпринимать, в силу исторической инерции может осуществиться именно он".

Подробности: http://www.regnum.ru/news/polit/1657836 ... z2THPPKCJt
Любое использование материалов допускается только при наличии гиперссылки на ИА REGNUM

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 07 Sau 2014 16:35 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Ими занимается Ежов
http://www.agentura.ru/press/about/join ... n/nacbols/

Марина Латышева, Андрей Солдатов / http://www.agentura.ru специально для "Московских Новостей"/
2013

Союз ультралевых и правых


Сейчас акции национал-большивистской партии, более известной как партия Эдуарда Лимонова, уже не выглядят шутовством или спектаклем, как это было пять лет назад. Захват здания Министерства здравоохранения юными членами партии вызвал интерес не только у журналистов, но и понимание в обществе, возмущенного отменой льгот.

Сегодня, когда политической борьбы нет даже в Госдуме и разница в партийных программах не очевидна, то, что называется парламентскими методами борьбы, потеряло всякий смысл. Неузнаваемые фамилии депутатов и министров, секретность даже в Госдуме привели к ожидаемому результату: политика стала неинтересной.

Все, что остается на этом поле -- привлекающие внимание акции: закидывание помидорами политиков, разбрасывание листовок в Большом театре и т.п. При этом никого уже не интересует, какая у лимоновцев платформа, что они думают об экономике и прочее. Главное, что они против режима. Значит, союзники. В результате соратники Лимонова стали носителями определенной технологии, пусть и не ими придуманной. Эта технология оказалась востребована.

Эдуард Лимонов:

- Я надеюсь, что либеральные молодежные движения будут радикализироваться и действовать нашими методами и даже, может быть, совместно с нашей партий. Но дело в том, что мы - партия, а они - молодежные движения, и у них есть старшие товарищи. И я не знаю, их руководители разрешат им работать с нами или нет. То есть, многое зависит не от самих этих молодежных движений. Впрочем, мы открыты для контактов, и мы говорили об этом, когда создавали движение "Россия без Путина", движение всех против абсолютизма власти. У нас нет к союзникам никаких требований, главное, что все мы - против режима.

С другой стороны, важно и то, что у нас есть преимущество сегодня, ведь мы давно на улице, мы давно проводим такие протесты, у нас есть навыки, опыт, кадры. Я желаю удачи всем, кто будет такими методами протестовать, потому что борьба общая. Но я пока сомневаюсь в будущем тех партий, которые только сегодня оказались на улице. В общем, им надо учиться. В любом случае, сейчас все общество должно объединиться, потому что нынешней власти не нужны ни капиталисты, ни коммунисты, ни даже просто какие-либо союзники. Что касается власти, ее к нам отношения и того, насколько она понимает, что сегодня все уже готовы выйти на улицу и действовать по нашим технологиям, то все-таки не надо ждать от правоохранительных органов, чтобы они были мудрыми стратегами, они таковыми не являются. В ФСБ уже много лет понимают нашу серьезность. Но при этом вряд ли они задумываются о таких вещах, как технологии, тактика борьбы и пр. Это не в их стиле.

Леваки из "Авангарда Красной молодежи" используют такие же радикальные методы в проведении своих акций. В июне в знак протеста против отмены льгот члены организации сковались наручниками и заблокировали Ильинку, спровоцировав многочасовую пробку в центре.

А пару недель назад к опыту лимоновцев обратилось молодежное движение Яблоко, идеология которого мало в чем совпадает с национал-большевистской. "Яблочники" забросали краской барельеф Андропова на Лубянке.

Дошло до того, что в марте на совместном митинге молодежного "Яблока" и СПС Илья Яшин, лидер молодежного "Яблока", обозначил лимоновцев как союзников: "С одной стороны есть бюрократическое болото, с другой - гражданское общество, к которому можно отнести "Яблоко", СПС и даже таких радикалов, как лимоновцы". Его мнение подтвердил лидер молодежного СПС Сергей Жаворонков: "Мы выступаем против режима Путина, нас объединила объективная необходимость".

А после того, как в июле нацболы ворвались в Госдуму, Илья Яшин выпустил специальное заявление, в котором призвал общественность следить за тем, чтобы в милиции лимоновцев не били. Вскоре юные "яблочники" обозначили свою позицию более четко: "Власть уничтожает институты гражданского общества. Мы объявляем о намерении организовать акции гражданского неповиновения и прямого давления на власть".

Владимир Линдерман, второй человек в национал-большевистской партии после Лимонова, лидер латвийского отделения партии, уверен, "что демократы и либералы будут радикализироваться и дальше, у них просто нет другого выхода". Он рассказал "МН", что нацболы стали контактировать с молодежным "Яблоком" после того, как партия провалилась на выборах в парламент. "Пока мы общаемся на личном уровне, а там посмотрим. "Яблоку" предстоит пройти большой путь. Ведь наши методы - это не только суды и паблисити, это еще и избиения в отделениях милиции. Я не уверен, что они к такому готовы".
Под надзором у всех

После захвата кабинета Зурабова в бункер нацболов на улице Марии Ульяновой явились сотрудники самых разных силовых ведомств - оперативники "Центра Т" при ГУБОПе, сотрудники ФСБ, следователи Московской городской прокуратуры. В результате создалось впечатление, что власти бросили на лимоновцев тех, кто подвернулся под руку. На самом деле это абсолютно не так, силовики долго и последовательно создавали систему политического сыска.

"Центр Т" при МВД был сформирован в прошлом году, но в его функции сразу же прописали борьбу с экстремизмом.

В ФСБ уже шесть лет идет процесс создания подразделений, аналогичных охранке или пятому (идеологическому) управлению КГБ.

В 1998-м там возродили управление конституционной безопасности ("Управление К").

На следующий год в составе департамента по борьбе с терроризмом возникло Управление борьбы с терроризмом и политическим экстремизмом (офицеры как раз этого управления и занимались уголовным делом самого Эдуарда Лимонова).

Это управление возглавил Борис Мыльников, который быстро пошел на повышение, и сейчас является начальником Антитеррористического центра СНГ в ранге замдиректора ФСБ.

Между тем, самые любопытные метаморфозы пришлись на долю Московского Управления ФСБ. Именно этому управлению благодаря своему столичному статусу отведена роль форпоста в борьбе с инакомыслием.

Раньше в московском УФСБ существовала Служба по борьбе с терроризмом и защите конституционного строя. То есть на уровне регионального управления ФСБ повторялась структура центрального аппарата, просто на одну ступень ниже. Если в центре это департамент по защите конституционного строя и борьбе с терроризмом, то в Управлении - одноименная служба.

После "Норд-Оста" Служба была разделена на две части.

В УФСБ появилась так называемая Служба БТ (то есть борьбы с терроризмом), и совершенно новая структура с непроизносимой аббревиатурой СЗОКС и БПЭ (Служба защиты основ конституционного строя и борьбы с политическим экстремизмом).

Примечательно, что впервые в истории российских спецслужб борьба с политическим экстремизмом была отделена от антитеррора. В настоящее время службой руководит полковник Алексей Ежов.

По некоторым данным, под его началом служит не меньше 70-ти человек. Насколько известно, состав Службы формировали из сотрудников, ранее работавших по линии антитеррора, поэтому нередки случаи, когда специалиста по исламистам перебрасывали курировать столичные вузы.

Сами нацболы крайне мало знают о надзирающем за ними ведомстве. По их данным, один из сотрудников этой службы - некий Андрей-чеченец. Он говорил нацболам на допросах, что он уже пять лет "занимается" партией, и у него семь томов документов. Про Андрея-чеченца нацболы говорят, что он человек совершенно отмороженный. Известны и другие люди, например, сотрудники ФСБ Стрелецкий и Дубровский. Правда, поскольку они всякий раз показывают разные удостоверения, не исключено, что на самом деле у них совсем другие фамилии. Кстати, со Стрелецким сталкивались и молодые "яблочники".

Технологии


Акции по закидыванию чиновников продуктами и цветами начались с броска помидора в Никиту Михалкова в 1999 г. Телевидение показало тогда, как охранник и сам режиссер набросились на виновника - юного Дмитрия Бахура. Затем в 2000 г. была пощечина гвоздиками Михаилу Горбачеву, в 2001 г - гвоздиками отхлестали принца Чарльза. Регулярными эти акции стали в 2003 г - в предвыборный период, когда продукты питания летели в Александра Вешнякова, Анатолия Чубайса, Михаила Касьянова, Владимира Жириновского и Геннадия Зюганова.

Акции по захвату зданий начались с проникновения на борт крейсера "Аврора" в Санкт-Петербурге в 1997 г. Затем последовали захват башни в Севастополе в 1999 г., башни Св. Петра в Риге в 2000 г. Нынешним летом была акция в вагоне поезда Москва-Вильнюс, проникновение в Кремль под лозунгом "отдайте народу яйца Фаберже", прорыв в Госдуму и захват здания Минздрава.

В 2003 г. Праге во время саммита НАТО нацболы забросали помидорами генерального секретаря Джорджа Робинсона. После этого о них заговорили во всем мире. На их партийные сайты зачастили иностранцы, поэтому теперь веб-ресурсы НБП работают и на английском языке. Сочувствующие НБП группы появились в 15 западных странах. В Швеции и Израиле действуют отделения партии, сейчас такое отделение формируется и в Британии из российских подростков, учащихся в Англии.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007