Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 27 Bal 2024 22:22

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 14 Kov 2013 20:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27103
Miestas: Ignalina
Liepsna iš po žemės. Kokia turi būti Rusijos nacionalinė idėja?


http://www.geopolitika.lt/index.php?artc=5926

Andrejus Stoliarovas
2013 03 14

Tinklaraštis novayagazeta.ru kovo 12 d. išspausdino rašytojo ir žurnalisto Andrejaus Stoliarovo straipsnį – viešąją paskaitą apie Rusijos nacionalinę idėją.

Pateikiame šiek tiek sutrumpintą šio straipsnio vertimą. Straipsnį galima rasti adresu: http://www.novayagazeta.ru/society/57148.html

Perestroikos laikais prezidentas Jelcinas, matyt, patartas vieno iš savo patarėjų, netikėtai pareiškė, kad Rusijai reikalinga nacionalinė idėja.

Pasipylė nuomonės: vieni teigė, kad nacionalinė idėja nereikalinga, kiti – kad nacionalinę idėją turi siūlyti ne valdžia, o liaudis, treti nurodė, kad Rusija jau turi savo nacionalinę idėją – tai demokratijos kūrimas, arba rusiško dvasingumo atgimimas, arba didžiosios galybės sukūrimas, arba rusų nacionalinės valstybės formavimas ir t. t.

Diskusija taip ir baigėsi be rezultatų, tačiau nuo to laiko į nacionalinę idėją imta žiūrėti su pašaipa. Bet nacionalinė idėja – tai ne kabinetinis pramanas, o realybė, ne kartą pasitvirtinusi istorijos eigoje. Tiesiog nacionalinė idėja turi griežtai apibrėžtus parametrus ir randasi ji ne bet kada, o tik tam tikromis sąlygomis.

Išskirtinis nacionalinės idėjos bruožas yra pasionarumas (šį terminą, reiškiantį aistrą, afektą, savo veikaluose pirmasis pavartojo rusų istorikas ir etnografas L. Gumiliovas – vert. past.).

Šią savybę galima apibrėžti kaip nacijos gebėjimą sutelkti jėgas siekiant numatyto tikslo, o rezultatas čia gali būti tikrai stebuklingas.

Mažytė Olandija kadaise nugalėjo Ispanijos imperiją ir iškovojo nepriklausomybę.

Tarybinė armija prie Maskvos įveikia Hitlerį.

Lenkų kariuomenė, atrodytų, tragiškoje situacijoje nugali Raudonąją armiją („stebuklas prie Vyslos“).

Pavyzdžių gali būti daugybė, tačiau visi jie rodo, kad esant pasionarumo maksimumui tauta veikia kaip vienas žmogus: bendri interesai persveria asmeninius, aukojimasis tampa norma ir tai atveria didžiulį išteklių potencialą.

Pasionarumas – svarbiausias nacionalinės idėjos požymis.

Nacionalinių projektų rinkinys, kitados pasiūlytas prezidento D. Medvedevo, nacionalinės idėjos lygio aiškiai neatitinka, nors jiems šią savybę bandyta suteikti. Neatitinka ir modernizacijos idėja, kuri rusams nekėlė entuziazmo: jam reikia – tegu sau modernizuoja.

Istorinė analizė liudija, kad nacionalinė idėja „įsijungia“ trimis atvejais.

Pirmiausia – tai nacijos kūrimas: etninių jėgų konsolidacija, nepriklausomybės iškovojimas, savo valstybės sukūrimas.

Antra – nacijos išsaugojimas (išgelbėjimas): didelio masto grėsmės – karinės, gamtinės ar socialinės ekonominės katastrofos – įveikimas.

Ir trečia – nacijos pasikeitimas: etnosocialinės kultūros modernizacija, jos atvedimas į būvį, atitinkantį naujojo laiko konfigūraciją.

Matome, kad visais trimis atvejais čia iškyla ontologinis iššūkis, susijęs su nacijos gyvavimu /negyvavimu. Atsakant į tokį iššūkį vykdomas milžiniškas bendranacionalinis projektas, reikalaujantis visų nacijos jėgų įtempimo.

Šis iššūkis gali būti dviejų formų – fizinis ir metafizinis.

Fizinis iššūkis reiškia konkrečią, aiškiai matomą grėsmę – didelio masto katastrofą ar karą, o ne bet kurią katastrofą ir ne bet kurį karą.

Pasionarus atsakas į iššūkį būna tik tada, kai kyla reali grėsmė.

Metafizinis iššūkis reiškia ateities iššūkį: didėjantis nacionalinio (valstybinio) būvio parametrų neatitikimas naujojo pasaulio būvio. Skirtingai negu fizinis, konkretus iššūkis, jis egzistuoja neaiškia, nereflektuota forma. Jam suvokti būtinos intelektualinės nacionalinio elito pastangos, tačiau kaip tik to dažnai nebūna.

Ateities iššūkio kadaise nesuvokė imperinė Rusija, įsitraukusi į revoliucijos ir pilietinio karo kataklizmus, nei kitos šalys, patyrusios panašias katastrofas.

Nesigaudymas situacijoje, suvokimo klaidos paprastai atsiranda dėl to, kad kognityvinis valdžios, ypač autoritarinės, elito lygis nėra itin aukštas.

Dabar atsigręžkime į Rusiją.

Jos padėtis formaliai atrodo gana gera. Globalią krizę ji įveikė be didesnių sukrėtimų, gyvenimo lygis nors ir neaukštas, bet vis dėlto daugumai priimtinas, vidaus situacija gana stabili, protesto proveržiai valdžios vertikalės neišjudino. Fizinio – aiškaus ir tiesioginio – iššūkio Rusijai nekyla.

Užtai metafizinis iššūkis visiškai akivaizdus.

Rusijos ekonomika silpna, laikosi tik dėl žaliavų eksporto. Rusijoje nepaliaujamai mažėja gyventojų skaičius, tęsiasi etninis išsiskirstymas: rusai palieka nacionalines respublikas ir daugelyje iš jų jau tapo mažuma.

Pastaruoju metu madinga svarstyti įvairius scenarijus.

Tai štai, labiausiai tikėtinas Rusijos ateities scenarijus yra toks: lėtas gesimas ir vėlesnis vangus šalies subyrėjimas į nacionalines teritorijas. Nuo Rusijos atkris ne tik dauguma nacionalinių respublikų, bet ir Sibiras bei Tolimieji Rytai. Dabartinio pavidalo Rusija nustos egzistavusi.

Ar šią grėsmę suvokia dabartinė Rusijos valdžia?

Jei ir suvokia, tai to neparodo.

Ar šią grėsmę suvokia intelektualinis šalies elitas? Ne, nes bent viešojoje erdvėje pavojaus trimitai negaudžia.

Ar suvokia ją Rusijos gyventojai? Vėlgi ne: jie nusiteikę gana geraširdiškai, dauguma yra įsitikinę, kad viskas kaip nors susitvarkys.

Atkreipkime dėmesį į šią aplinkybę: metafizinis iššūkis reikalauja nacijos pasikeitimo. Po tokios transformacijos faktiškai atsiranda „nauja tauta“, pasižyminti aukštu pasionarumo lygiu.

Pavyzdžių čia – daugybė. Viduramžių chaose atsirado nauja nacija – riteriai, ir būtent nacija – su vieninga religija (krikščionybė), kultūra (riterių kodeksas) ir kalba (frankų).

XVI–XVII amžiais Europoje, kaip atsakas į religinius karus, ėmė rastis naujos nacijos, kūrėsi vieningos valstybės, imperijos.

Tarybinė liaudis, atsiradusi kaip Spalio revoliucijos produktas, taip pat pasižymėjo pasionarumu: industrializacija, pergalė kare, atominė bomba, kosmosas.

Taip pat ir „etninė revoliucija“ JAV 1960–1980 m., kai faktiškai rasinė valstybė tapo įvairiakultūre, pripažįstančia lygias visų žmonių teises.

Ir štai čia reikia pabrėžti svarbų aspektą: visais nacijos pasikeitimo atvejais idėja, kuri transformavo tautą, buvo ne ekonominė (materialinių gėrybių dauginimas), o metafizinė, kurianti vertybių horizontą: krikščionybės sklaida, socializmo statyba, imperijų kūrimas, žmonių lygybė.

Taigi atsakas į metafizinį iššūkį turi rastis metafizinių koordinačių erdvėje.

Aišku, kad tradicinis ekonominis kelias veda Rusiją į aklavietę.

Rusijoje klimatas šaltesnis nei Europoje ar JAV, ir tai didina gamybos kainą. Jei prie klimato „mokesčio“ pridėsime didelę transportavimo kainą, susijusią su atstumais, tampa aišku, kad gamindami „tą patį“ mes visada atsiliksime nuo Vakarų šalių.

Taip pat ir demografinė krizė artimiausiu metu lems, kad nuslops visi inovaciniai projektai.

Atotrūkis tarp Rusijos ir Vakarų pasaulio tik didės. Vienintelė galimybė jį sumažinti – be fizinių išteklių, kurie senka, naudotis metafiziniu resursu, gimdančiu papildomą energetiką.

Kad išgyventų, rusai turi pasikeisti į kitokią tautą, pereiti į kokybiškai kitą civilizacinį lygį.

Rusijai reikalinga ne ekonomikos modernizacija, gerinanti buitį, o būties modernizacija – sukurti naciją, gebančią gyventi šiuolaikišką gyvenimą. O inovacinė ekonomika, kaip ir pilietinė visuomenė, taps neišvengiamomis šios metamorfozės komponentėmis.

Tad kokia gi turi būti Rusijos nacionalinė idėja?

Perestroikos laikais man buvo užduotas klausimas: „Jeigu tu toks protingas, tai kodėl tu neturtingas?“ Aš atsakiau taip: „Ne visiems reikia būti turtingiems, kai kam reikia būti ir protingam.“

Galbūt čia ir yra tikroji perspektyva? Gal į šį inovacinį aspektą verta atkreipti dėmesį?

Pažymėsiu, kad intelektualinė renta, kurią gaunant visiškai galima gyventi, tuo ir skiriasi nuo žaliavinės, kad sukuria unikalų produktą. Tai, kaip pasakė A. Neklessa, savotiškas „techno-Versačė“, kuris nurodo inovacines madas keleriems metams.

Tiesa, yra aksioma: tam reikalinga transformacija. „Nauja tauta“ visada atsiranda naujų vertybinių prioritetų pagrindu.

Šiuo metu rusų socialinis idealas yra valdininkas ir verslininkas.

O turi būti – mokslininkas, išradėjas, intelektualas. Arba paprasčiau: gerbti ne tą, kuris turtingas, o tą, kas išsimokslinęs, talentingas, protingas.

Tai, aišku, didelis darbas. Savotiška „vidinė revoliucija“. Pavirsti nauja tauta. Bet, man rodos, dėl šito verta pasistengti.

Komentarai
http://www.geopolitika.lt/index.php?artc=5926&c=1

Žygeivis, 2013 03 14 19:41

Autoriui vertėtų aiškiai apibrėžti apie kokią Rusiją jis kalba - Rusijos imperiją, užgrobusią šimtų tautų žemes, ar istorinę-etninę Rusiją, susiformavusią baltų galindų ir finų merių, muromų ir kitų žemėse, šioms per amžius suslavėjus.

Rusijos imperija nėra normali tautinė valstybė.

Tai jau 500 metų Absoliutaus Blogio imperija, užgrobusi daugiau kaip 100 tautų žemes, ir didele dalį tų tautų sunaikinusi.

Ir pati rusų tauta tapo šitos nežabotos ekspansijos auka.

Nes seniai nebėra jau tikros senosios Rusų tautos - liko tik jos menki likučiai - "skeveldros", išbarstytos po visą imperiją.

O ta šimtamilijoninė baudžiauninkų-vergų masė, dar papildomai ir sovietizuota per 1918-1991 m., yra tik didelė krūva savo tautinę atmintį praradusių mankurtų - įvairiataučių mišrūnų ir apskritai prasigėrusių betaučių šiukšlių.

Galima neabejoti, kad Kaukazo ir Pavolgio tautos jau greitai atliks trečiąjį ir paskutinį Rusijos imperijos padalijimą.

Po to likusi daugiau mažiau etninė Rusija arba taps normalia tautine Rusų valstybe, arba apskritai išnyks iš pasaulio žemėlapio (ypač jei tą padalinimą "atliks" Kinijos imperija, kurios "planetinėje įtakos orbitoje" Rusija vis labiau "skrieja").

Ir todėl mes siūlome tautiškai nusiteikusiems rusams kurti savo nuosavą, tikrai rusišką, valstybę rusų istorinėse-etninėse žemėse (jų tikslesnio arealo nenurodau, bet iš esmės tai yra senosios šiaurės ir rytų baltų žemių dalys (pvz., šiaurinių galindų) bei dalis senovinių finų genčių žemių (tų, kurios jau labai seniai suslavėjo - meriai, meščerai, muromai...) - iki dabartinių finų ir tiurkų tautų vis dar gyvenamų žemių.

Nes šioms dviems Rusijoms nacionalinės idėjos yra visai priešingos.


Kitos šalys

Liepsna iš po žemės. Kokia turi būti Rusijos nacionalinė idėja? (14)

Komentarai:

Žygeivis - Mongolui, 2013 03 16 16:03

JAV tu tikrai gali išeiti į gatvę su bet kokiu plakatu.

Kitas reikalas, kad ten, kaip ir pas mus, visa didžioji masinė žiniasklaida yra valdoma kelių oligarchinių klanų - ir tave ten su tavo šūkiais parodys tik tada, jei nutars, kad jiems tai naudinga arba bent jau nepakenks. :)

Šiuolaikinė valdoma demokratija kaip tik ir yra paremta masinių informacijos priemonių valdymu.

Tik štai vis labiau plintantis internetas šią monopoliją palengva griauna, todėl masė rimtų institutų visame pasaulyje tiria, kaip suvaldyti šią "stichiją".

Pas mus tai daroma metant labai didelius pinigus ir išpopuliarinant tam tikras svetaines (pvz., DELFI, Lietrytį, Atgimimą ir pan.), o kitas - kosmopolitiniam "isteblišmentui" neįtinkančias - labai įvairiais būdais "nugesinant" arba tiesiog sužlugdant finansiškai.

Taip pat tai daroma kontroliuojant komentarus - kaip taisyklė, tiesiog ištrinant neįtinkančius komentarus bei užblokuojant aktyvius komentatorius.

Tačiau bet kuriuo atveju JAV - bent jau kol kas - yra gerokai daugiau ir teorinės,ir realios žiniasklaidos laisvės nei Lietuvoje, jau nekalbu apie Rusijos imperiją.

Beje, šioje srityje pas mus - kol kas - daug daugiau laisvės nei Skandinavijos valstybėse, kur tolerastija jau visiškai įsigalėjo ir pasiekė vos ne absoliutų viešpatavimą.

Žygeivis - Mongolui, 2013 03 15 17:53

O kur tu esi skaitęs, jog aš teisinčiau Pindosinę imperiją? :)

Vienintelis - bet labai svarbus skirtumas - nuo Rusijos imperijos yra tai, kad JAV egzistuoja beveik absoliuti žodžio laisvė (mums Lietuvoje iki jos irgi kaip iki mėnulio).

Tai ir padeda JAV išsilaikyti ir nesubyrėti, kadangi visi gali išsilieti kritikuodami tai, kas jiems nepatinka.

Vis tik JAV subyrėjimas irgi yra neišvengiamas - kaip ir visų kitų daugiataučių, daugiakalbių, daugiakultūrinių imperijų.

Ekonominės problemos plius pietinių valstijų vis spartesnė "lotynizacija" neišvengiamai sukurs dvi "amerikas" - angliakalbę ir ispanakalbę, turinčias taip pat ir labai skirtingą mentalitetą.

Beje, panaši padėtis ir Kanadoje - santykiai tarp prancūzakalbio Kvebeko ir likusios angliakalbės Kanados dalies kasmet vis aštrėja. Ir jų "išsiskyrimas" tik laiko klausimas.

O bet kokia rimtesnė ekonominė krizė šį procesą nepaprastai pagreitins.

mongol to zygeivis, 2013 03 15 22:52

Stipriai suabejočiau dėl žodžio laisvės, ten irgi yra kontrolė, tik mažiau matoma. Atsimeni kaip buvo su Osetijos mergaite, kur su mama rusams dėkojo, tai greitai isjungė is eterio.

Žygeivis - Mongolui, 2013 03 16 16:03

JAV tu tikrai gali išeiti į gatvę su bet kokiu plakatu.

Kitas reikalas, kad ten, kaip ir pas mus, visa didžioji masinė žiniasklaida yra valdoma kelių oligarchinių klanų - ir tave ten su tavo šūkiais parodys tik tada, jei nutars, kad jiems tai naudinga arba bent jau nepakenks. :)

Šiuolaikinė valdoma demokratija kaip tik ir yra paremta masinių informacijos priemonių valdymu.

Tik štai vis labiau plintantis internetas šią monopoliją palengva griauna, todėl masė rimtų institutų visame pasaulyje tiria, kaip suvaldyti šią "stichiją".

Pas mus tai daroma metant labai didelius pinigus ir išpopuliarinant tam tikras svetaines (pvz., DELFI, Lietrytį, Atgimimą ir pan.), o kitas - kosmopolitiniam "isteblišmentui" neįtinkančias - labai įvairiais būdais "nugesinant" arba tiesiog sužlugdant finansiškai.

Taip pat tai daroma kontroliuojant komentarus - kaip taisyklė, tiesiog ištrinant neįtinkančius komentarus bei užblokuojant aktyvius komentatorius.

Tačiau bet kuriuo atveju JAV - bent jau kol kas - yra gerokai daugiau ir teorinės,ir realios žiniasklaidos laisvės nei Lietuvoje, jau nekalbu apie Rusijos imperiją.

Beje, šioje srityje pas mus - kol kas - daug daugiau laisvės nei Skandinavijos valstybėse, kur tolerastija jau visiškai įsigalėjo ir pasiekė vos ne absoliutų viešpatavimą.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 22 Kov 2013 17:48 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27103
Miestas: Ignalina
Šaltinis - Игры патриотов в Литве и России
http://ru.delfi.lt/blog/neformat/igry-p ... d=60865549

ru.DELFI.lt
пятница, 8 марта 2013 г. 17:06

http://ru.delfi.lt/blog/neformat/igry-p ... &com=1&s=1

Žygeivis
08.03.2013 19:01


Неучам почитать...

Nacionalizmas, patriotizmas ir imperinis šovinizmas

Patriotizmas - meilė savo šaliai, savo Valstybei, savo Tėvynei...

Nacionalizmas - kiekvienos Tautos teisė gyventi savo nuosavoje tautinėje Valstybėje.

Imperinis šovinizmas - siekis užgrobti kitų tautų istorines-etnines žemes ir sukurti iš jų daugiatautę imperiją, visas tas tautas "suliejant" į bendrą imperinę "liaudį" (kaip taisyklė, kartu sunaikinant ir imperiją sukūrusią tautą, jai susimaišant su užkariautomis tautomis) (pvz., Rusija).

"Liberalusis" imperinis šovinizmas - daugiataučių imperijų kūrimas "savanorišku" pagrindu (pvz., Jievrosojuzo "savanoriškas" plėtimas).

"Rasinis" imperinis šovinizmas - imperijos kūrimas, sumaišant įvairias tautas, bet išsaugant vieną rasę (pvz., Kinija).

"Daugiarasis" imperinis šovinizmas - imperijos kūrimas iš įvairių tautų ir rasių, visas jas sumaišant (pvz., JAV).

Todėl kiekvienas nacionalistas yra patriotas, bet ne kiekvienas patriotas yra nacionalistas (pvz., imperinės valstybės patriotas, kurių labai daug Rusijos, JAV ir kitose imperijose).

Mes - Lietuviai - gyvename savo Tautos žemėje, o ne kosmopolitinėse iš įvairiaspalvių ir įvairiataučių imigrantų, užgrobusių vietinių indėnų tautų žemes, sulipdytose JAV.

Todėl mes ir esame nacionalistai - tai tarptautinis žodis, lietuviškai verčiamas kaip "tautininkas".

Tauta (Natione) ir Tėvynė (Patria) - neatsiejamos sąvokos tautinėse valstybėse, tokiose kaip Lietuva.

O visi nacionalistai ir yra tikri savo Tėvynės Patriotai.

Kaip tik todėl "buržuaziniai nacionalistai" buvo patys baisiausi sovietų sistemos priešai, ir KGB generolai rašė vadovėlius kaip su mumis kovoti.

Na o dabar mes tokie patys baisūs ir mūsų vietiniams tolerastams-pederastams, ir jų jievrofiliniams globėjams.

Jie juk puikiai supranta, kas iškas duobę "žydrajam" jievrosojuzui. :)

_________________

Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.

Жигейвису
08.03.2013 19:54


------------------
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.
------------------

Только вот процветать то больно за чужой счет любите, все подачки от ЕС выпрашиваете.

Žygeivis
08.03.2013 21:25


Kvaily, būtent nacionalistai sugriovė "raudonojo blogio" imperiją, sugriaus ir "žydrojo blogio" imperiją....

Nacionalizmas yra šiuolaikinis antiimperializmas.

Tarptautinį terminą "nacionalistai" vartojame visiškai sąmoningai, nes esame įsitikinę, jog privalome bendradarbiauti su viso pasaulio tikrais nacionalistais ir kartu su jais drauge naikinti pasaulyje dar likusias imperijas.

Yra bendras pasaulinis kosmopolitų frontas, žudantis visas tautas, jų kalbas ir kultūras.

O mes - nacionalistai - privalome sukurti savo bendrą pasaulinį nacionalistų antikosmopolitinį frontą. Nes tik taip mes galime nugalėti.

Mūsų tikslas - sukurti tikrą Laisvų Tautų Pasaulį, prieš tai, be abejo, galutinai likvidavus visas kosmopolitines, tautas pavergusias ir jas, jų kalbas ir kultūras naikinančias, imperijas.

Nes tik laiku sukurta tikra tautinė valstybė pajėgi išsaugoti ją sukūrusią tautą, jos kalbą ir kultūrą.

Kaip tik todėl šiuolaikiniai nacionalistai visų pirma yra besąlyginiai antiimperialistai - visų tipų ir rūšių imperijų naikintojai.

Pradėti reikėtų nuo vartojamų sąvokų tikslių apibrėžimų, kadangi terminu "nacionalizmas" ir Rytų, ir Vakarų (ypač kairiųjų bei liberaliųjų "rašytojų" kūriniuose) labai dažnai vadinamas imperinis didžiavalstybinis šovinizmas - absoliuti priešingybė nacionalizmui.

Nacionalizmo pagrindinė idėja - kiekviena tauta turi prigimtinę teisę sukurti savo nepriklausomą valstybę savo istorinėse-etninėse žemėse, ir toje valstybėje tvarkytis pagal savas, per amžius susiformavusias kultūrines-istorines nuostatas.

O visų imperijų "apologetai" (kairieji, dešinieji, "raudonieji" ir "rudieji", krikščioniškieji ir islamiškieji, ir dar daugybė įvairių "atšakų") įvairiais "išaiškinimais" bando šią prigimtinę tautų teisę paneigti - tiek neleisdami sukurti tautines valstybes, tiek ir pastoviai kišdamiesi į jau sukurtų valstybių vidaus reikalus.

Pvz., apie kokį nacionalizmą galima kalbėti, kada Rusijos imperija užpuola ir užgrobia Gruzijos teritoriją, arba JAV imperija užpuola ir okupuoja Iraką ir Afganistaną?

Tai yra pačios tikriausios imperinės geopolitikos pasekmės, su jokiu tikru nacionalizmu neturinčios absoliučiai jokio ryšio.

Pastaruosius eilę metų išryškėjęs islamistų siekis sukurti pasaulinį (ar bent jau kokį nors mažesnį) Islamo kalifatą taip pat yra iš esmės ta pati imperinė politika, griežtai priešinga nacionalizmo principams - normalių tautinių valstybių sukūrimui.

Lygiai kaip imperializmu buvo ir jau galutinai žlugęs pasaulinės komunistinės imperijos sukūrimo pabandymas.

Žygeivis (tęsinys)
08.03.2013 21:27


Sovietų Sojuzas buvo daugiatautė imperija, ir jos ideologai labai gerai suvokė, kokį realų pavojų šiai imperijai kelia bet kurios tautos (įskaitant ir rusų) nacionalistai: juk visų nacionalistų tikslas yra vienas - imperijų naikinimas ir tautinių valstybių kūrimas (visai nepriklausomai nuo tų imperijų socialinių santvarkų ir valdymo formų).

Kaip tik todėl SSSR valdantieji visada - nuo pat bolševikų partijos įsikūrimo - nekentė ir klaikiai bijojo bet kokių nacionalistų - ir "buržuazinių", ir "socialistinių", ir "anarchistinių".

Sovietų "lageryje" tyčia pastoviai buvo iškraipomos sąvokos - nacionalizmas buvo tapatinamas su šovinizmu, o internacionalizmas - su kosmopolitizmu.

Sovietai "internacionalizmu" vadino elementarų nutautėjimą, be to ne bet kokį, o būtent surusėjimą.

Dabar lygiai tokį patį "internacionalizmą" propaguoja naujieji kosmopolitai - tik šį kartą jie visoms tautoms siūlo "suanglėti".

Bet visa tai joks ne internacionalizmas, o pats tikriausias kosmopolitizmas - siekis sunaikinti visą pasaulio tautų, kalbų, kultūrų, religijų, rasių įvairovę ir palikti tik vieną pilką masę - "mobilią darbo jėgą".

Ir dabar dar ši propaganda yra labai stipri - tik ją dabar naudoja jau nebe sovietų ideologai, o įvairūs kosmopolitiniai "liberastai" ir imperijų šalininkai.

Жигейвису
09.03.2013 18:36


---------------------
Tarptautinį terminą "nacionalistai" vartojame visiškai sąmoningai, nes esame įsitikinę, jog privalome bendradarbiauti su viso pasaulio tikrais nacionalistais ir kartu su jais drauge naikinti pasaulyje dar likusias imperijas.
---------------------

Подам тебе руку, если следующие будут Штаты....

Žygeivis
10.03.2013 15:25


Цель националистов - ликвидация всех империй - и Москальской, и Еесовской, и Пиндосской, и Китайской, и так далее ...

И создание вместо них национальных государств.


А в "Единый Европейский дом" тянут совсем не националисты, а часть космополитов ("прозападнических оттенков").

В свою очередь в Москальскую империю тянут космополиты "другого цвета" - москальско-совкового.

Любую проблему надо решать не частично и временно, а основополагающе и на веки.

В том числе и экономические, и торговые, и другие...

Однако, как говорит Леонтьев :), не ликвидировав Москальскую империю, разделив ее на независимые национальные государства, все эти многочисленные проблемы не решить.

Так как любая империя всегда в основу ставит не экономическую, а "политическую" выгоду (как "вожди" и "элита" империи ее понимают).

Чем это кончается, мы все хорошо знаем.

Сейчас то же самое происходит в "связях" Москальской империи с Белорусью и Украиной (да и другими соседями Москалистана).

Совершенно аналогично действует и Пиндосская империя, и Евросоюз, и Китай, и Индия,... :)

Поэтому все эти империи надо прикончить.

P.S. Как этого добиться - это уже отдельная тема. :)

Дмитрий. Минск.
10.03.2013 21:32


---------------------
Цель националистов - ликвидация всех империй - и Москальской, и Еесовской, и Пиндосской, и Китайской, и так далее...
---------------------

Поясните, как собираетесь ликвидировать империию зла - Россию? Что? Своими силами?

Žygeivis
22.03.2013 16:33


В Москальськой империи порабощены космополитами свыше ста народов - в том числе и русский.

И в каждом народе имеются свои борцы за независимость от этой империи вечного зла - то есть националисты.

Вот они и прикончат Москальскую империю, а вместо нее создадут свои независимые национальные государства на своих историко-этнических землях.

Žygeivis (дополнение)
22.03.2013 17:12

Главные принципы настоящего национализма:


- На Земле необходимо сохранять разнообразие людей - все расы, народы, языки, культуры, религии, этнические традиции и обычаи в землях, где эти народы являются автохтонными, то есть местными "первопроходцами".

- Каждый народ в мире имеет неотъемлемое право создать свое независимое государство на своей историко-этнической земле, где этот народ является автохтонным, в не зависимости от того, какие завоеватели и оккупанты сколько времени эту территорию оккупировали и сколько своих колонистов и мигрантов туда переселили.

- Каждый народ в мире имеет неотъемлемое право в таком своем независимом государстве жить по таким своим собственным законам, которые этому народу нравятся, а не по таким законам, которые им навязывают разные внешние силы.

Национализм в своей основе проповедует не вражду и ненависть к представителям иных наций и народов, а политическую независимость и работу на благо собственного народа, объединение национального самосознания для практической защиты условий жизни нации, её территории проживания, экономических ресурсов и духовных ценностей.

------------------------------------------------------------

Многозначность понятия «национализм» в русском языке

В современном русском языке наиболее употребительное значение слова «национализм» отличается от описываемой выше идеологии и по смыслу приближается к шовинизму и ксенофобии.

Это связано, с одной стороны, с тем, что Россия в целом слабо знакома с идеологией национализма, а с другой стороны, с намеренным искажением принятого в мире значения этого термина царским и советским режимами.

Следствием является подмена терминов, которую в своих целях используют как противники национализма, так и сторонники национального антагонизма.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007