Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 10 Geg 2024 12:59

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 31 Sau 2008 19:30 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina

http://www.zygis.vu.lt

http://docs.google.com/RawDocContents?d ... strip=true

Vilniaus Universiteto žygeivių klubui 50 metų
http://www.zygis.vu.lt/index.php?language=lt&page=62

Paveikslėlis

2008-aisiais Vilniaus Universiteto žygeivių klubas švęs 50 metų jubiliejų

Paveikslėlis

Kreipimasis į klubo narius ir veteranus

 
        Brangūs klubiečiai, klubo draugai ir jam prijaučiantys,

        2008-aisiais sukanka 50 metų nuo mus visus vienijančio Vilniaus universiteto žygeivių klubo įkūrimo. Tai puiki proga ne tik visiems kartu susirinkti, susitikti senus draugus, prisiminti jau nužygiuotus kelius, pasiektas viršūnes ar įveiktus slenksčius, bet ir galimybė naujais įspūdingais žygiais bei renginiais pažymėti šią neeilinę datą.

Kviečiame VISUS, norinčius padėti, turinčius idėjų, galinčius paremti finansiškai ar žinančius, kaip kitaip prisidėti prie šventės kūrimo, susisiekti su mumis.

       Rašykite:

vuzk50@biuras.lt arba skambinkite +370 686 52123
(Edvardas Vinogrodskis)

       MES siūlome:

       - 2008 m. kovą jubiliejinius Žygeivių klubo metus pradėti švente Vilniaus universitete, į kurią susirinktų visų kartų žygeiviai;

       - įpusėjus pavasariui visus esamus ir buvusius VUŽK narius bei klubo draugus pakviesti į šventinį pavasario sąskrydį;

       - 2008 m. vasarą organizuoti mūsų alpinistų žygį į kalnus, kurio metu jie pabandytų įveikti naują perėją (ar net viršūnę!) ir suteiktų jai Vilniaus universiteto žygeivių klubo vardą;

       - taip pat parengti pačių gražiausių Žygeivių klubo istorijos ir dabarties nuotraukų parodą, kuri būtų eksponuojama Vilniaus universitete ir kai kuriose Vilniaus miesto galerijose, bei išleisti nuotraukų albumą;

       - gal net sukurti filmą apie mūsų klubą...
Siūlykite ir JŪS!!! Lauksime jūsų idėjų, atsiliepimų ir paramos.
                                                                               
VUŽK 50-mečio iniciatyvinė grupė

        P.S. Norime, kad ši informacija pasiektų kuo daugiau esamų ir buvusių VUŽK narių. Todėl, jei galite, pasistenkite ją išplatinti. Taip visi turės galimybę prisidėti kuriant šventę sau ir kitiems...

Plačiau:

http://www.zygis.vu.lt/getimage.php?id=226

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 02 Bal 2008 14:38. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Kov 2008 17:05 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Vilniaus universiteto žygeivių klubo 50-ties metų jubiliejaus renginys

    Vakaronė 2008 m. balandžio 18 d. Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto (M.K.Čiurlionio 21/27) Didžiojoje Auloje.


     Vilniaus universiteto žygeivių klubo 50-ties metų jubiliejaus renginiai prasideda iškilminga vakarone, kuri vyks šių metų balandžio 18 d. Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto (M.K.Čiurlionio 21/27) Didžiojoje Auloje.

     Visus prisimenančius laužo dūmų kvapą ir svajojančius apie dainas po žvaigždėtu dangumi maloniai kviečiame į renginį.

     Renginio programa:

18:00 Įžanginis žodis, sveikinimai, nuotraukos ir filmai
20:00 Vakaronė su „Ratilio“ bei vaišės

     Taip pat Jūsų lauks jubiliejinės fotografijų parodos pristatymas, švediškas stalas, dainos ir šokiai. Tikimės, kad pagal galimybes prisidėsite prie renginio išlaidų padengimo. Pinigus galėsite palikti specialioje dėžutėje renginio vietoje.

Plačiau:

http://www.zygis.vu.lt/getimage.php?id=226

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Bal 2008 22:38 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
     Šiandien gavau gana įdomų pranešimą į mano asmeninių laiškų dėžutę forume, pasirašytą jovainynas.

     Žinoma, tuoj parašiau ir atitinkamą atsakymą į šį laišką (irgi į forumo asmeninių laiškų dėžutę).

     Vis tik, pusdienį pamąstęs, padariau išvadą, kad tai toli gražu nėra paprastas ir eilinis, tuo labiau asmeninis dviejų žmonių susirašinėjimas, kuris niekam neįdomus, išskyrus mudu (aš juk nepažįstu ir niekada nesu sutikęs šio laiško autorių). Tuo labiau,  kad ir laiškas savo forma yra visai ne asmeninis, o oficialus (Nuo Universiteto Žygeivių Klubo).

     Manau, kad laiške pateiktos mintys akivaizdžiai yra susijusios ne tik su esama padėtimi Vilniaus Universiteto Žygeivių Klube, bet ir su Lietuvoje susiklosčiusia bei besiklostančia situacija.

     Įsigilinus, šis laiškas man labai priminė sovietinių laikų  "pamokymus" ir "prašymus", kuriuos ir aš, ir įvairūs mano draugai įvairiu metu gaudavo iš "gerų draugų" ir netgi tiesiai iš asmenų, dirbančių Universiteto rektorate (aš, pvz., asmeniškai gavau tokį "tarybinio studento tinkamo elgesio pamokymą" iš labai gerai žinomo mano kartai prorektoriaus Broniaus Sudavičiaus; atrodo, tuo pat metu jis buvo ir KGB pulkininkas ?). Niekam apie tai smulkiau nepasakojau (deja, niekada nesi visai tikras, su kuo kalbi ir "kas yra kas"), bet dabar jau galiu atvirai pasakyti, kad tada vos neišlėkiau iš Universiteto, vis tik man pavyko gana įtikinamai suvaidinti "beviltišką pusaklį durnelį-matematiką", kuris nieko realiame gyvenime nesupranta - vėliau šią pasiteisinusią taktiką pastoviai ir dažnai vartodavau, ir, reikia pasakyti, pakankamai ilgai vedžiojau už nosies "organus").

    Tiesą sakant, šis laiškas, mano nuomone, tai ne koks eilinis prašymas, o tam tikra politinės cenzūros forma, nors ir gerai bei mandagiai užmaskuota. Ir, mano nuomone, akivaizdus bandymas "atsijoti" iš būsimo Universiteto Žygeivių Klubo 50- mečio minėjimo bei renginių tam tikrą "nepageidaujamą kontingentą" - būtent tokį, kuris skaito štai tokius forumus, kaip "Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas".

    Todėl dabar nusprendžiau viešai paskelbti ir gautą laišką, ir mano atsakymą į jį (tik šiek tiek papildžiau (kadangi nutariau atskleisti kai ką, apie ką daug metų tylėjau), paredagavau ir "suliteratūrinau" stilių).

    Įdomu, ką šiuo klausimu mano įvairių kartų žygeiviai - turiu omeny visų pirma sovietmečio laikus.


[size=150]jovainynas[/size] rašė:
    Sveiki,

     radome informaciją apie Vilniaus universiteto žygeivių klubo jubiliejinius renginius. Ši informacija, nors ir viešai platinama yra skirta žmonėms keliavusiems su klubu, taigi adresatų ratas vis tik yra ribotas.

     Mes nesame tikri, ar tikslinga laikyti informaciją apie renginius jūsų forume, tad prašome jos šioje erdvėje neplatinti.

     Tikimės Jūsų supratimo.

     Pagarbiai,

     Justinas


Mano atsakymas:

    Gerb. Justinai,

    Šiek tiek paaiškinsiu situaciją:

  - aš pats esu buvęs daugelį metų (nuo 1980 iki 1991 m.) vienas iš Universiteto Turistų Klubo (vėliau Žygeivių Klubo) aktyvių dalyvių bei vadovų (tiesą sakant, faktiškai būtent aš eilę metų vadovavau klubui (ypač idėjiškai), palaipsniui per keletą metų surinkau patikimą jaunų žygeivių aktyvą, kurio padedamas subūriau tuo metu jau į atskiras grupeles KGB ir jo įtakos agentų įvairiomis intrigomis bei gąsdinimais išsklaidytą klubą, įtikinau įvairių sekcijų vadovus bei aktyvistus, kad būtina visiems vėl susivienyti į bendrą viso Universiteto klubą, o taip pat užmegzti ir palaikyti tamprius ryšius su kitais Lietuvos žygeivių klubais bei senaisiais aktyvistais, nors oficialiai (dėl tam tikrų priežasčių - visų pirma siekdamas išvengti aktyvaus KGB dėmesio bei kontrolės, bet buvo ir kitų priežasčių) buvau tik ilgametis klubo tarybos narys, atsakingas už klubo istoriją bei kitus klausimus);

   - tai aš per daugelį metų sunkaus ir labai kruopštaus darbo surinkau ir sutvarkiau klubo istorinę-archyvinę medžiagą nuo pat 1948 metų, sudėjau į bylas pagal metus (iki 1991 metų); suradau ir sutvarkiau išmėtytus įvairiuose sandėliuose, archyvuose, fakultetų turistų sekcijose įvairius albumus su žygių, sąskrydžių, maratonų ir taip toliau, fotonuotraukomis bei klubo emblemomis, įvairius senus plakatus iš sąskrydžių bei renginių, įtikinau, kad juos verta saugoti bendrame klubo archyve, nes sekcijose žmonės keičiasi ir istorinė medžiaga išsimėto;

   - įkūriau klube Klubo istorijos muziejuką, kuriame kaupėme įvairius įdomius eksponatus (pats pirmas ar vienas iš pirmųjų eksponatas, kiek prisimenu, buvo mano skardomis apkaustyti ir vielomis susiūti vibramai - tiksliau tai, kas iš jų liko po trijų mėnesių nepertraukiamų žygių po Kopet-Dagą, Pamirą, o po to dar ir Altajų). Deja, vėliau (po 1991 metų) dauguma to muziejuko eksponatų išsimėtė;

   - surinkau ir padauginau bei įrišau daugelio metų įvairių klubo narių rašytų žygių dienoraščių tris gana storus tomus;

   - užrašiau iš daugelio įvairių Lietuvos žygeivių ir turistų dainų autorių bei dainininkų į magnetofono juostas, po to dešifravau, surašiau jų autorių metrikas, sugrupavau surinktą medžiagą pagal tematiką, dar vėliau su Konservatorijos žygeivių pagalba organizavau užrašytų žygeivių, liaudies  ir Lietuvos partizanų dainų bei įvairių skanduočių, žaidimų melodijų natų užrašymą, ir galų gale išleidau (nelegaliai padauginau apie 30 egzempliorių - bet be natų - įvairiems žygeivių klubams bei aktyvistams) Žygeivių dainų rinkinį (kelių šimtų puslapių leidinį). Vėliau jo pagrindu buvo parengti ir rotoprintu atspausdinti keli nestori ("žyginio formato") Žygeivių dainų rinkinukai;

   - per eilę metų sukūriau labai efektyviai veikusį įvairios nelegalios ir pusiau legalios spaudos  bei įvairiausių žemėlapių dauginimo bei platinimo tinklą (dauginome A. Šapokos "Lietuvos istoriją", Šilo ir Samboros "Vadovą po Mažąją Lietuvą", Lietuvos, Mažosios Lietuvos, kitų lietuvių etninių žemių, visos Sovietų Sąjungos įvairiausių pasienio rajonų, kalnų ir dykumų lietuviškus ir slaptus karinius žemėlapius, žygeivių dainynus, žygių dienoraščius ir kt., vėliau Sąjūdžio spaudą). Kitą - lygiagretų ir nepriklausomą  - dauginimu užsiimančių žmonių tinklą sukūrė Nerijus Kisielius (vėliau jis rūpinosi "Žygeivio" leidinio dauginimu); Dabar, matyt, sunku suprasti, kad tuo metu, kiekvienas, dalyvavęs tokioje veikloje, rizikavo ne tik savo ir savo šeimos narių karjera, besąlygišku pašalinimu iš aukštosios mokyklos ir bet kokio rimtesnio darbo, bet ir realia galimybe pakliūti daugeliui metų į Sibiro ar Vorkutos lagerius. Įvairių buvo žmonių - vieni dirbo iš idėjos, kiti imdavo už tai nemažus pinigus. Bet rizikavo visi vienodai. Dabar galiu pasakyti, kad mes atspausdinome, padauginome ir išplatinome šimtus egz. įvairių knygų, kitų leidinių, tūkstančius pačių įvairiausių žemėlapių - tame tarpe ir tokių, už kuriuos galėjo pritaikyti straipsnį "Šnipinėjimas"; Vėliau vien "Žygeivio" leidinio įvairių numerių buvo padauginta apie 10000 egzempliorių.

   - parašiau, o po to kasmet papildydavau Universiteto žygeivių klubo ir Lietuvos Žygeivių  bei Ramuvos judėjimų istoriją (pakankamai plačią apžvalgą iki pat 1991 metų) - įvairiais metais ji buvo atspausdinta keliuose žygeivių leistuose leidiniuose;

   - parengiau ir organizavau atspausdinimą, o po to padauginimą kelių šimtų puslapių "Keliautojo vadovo", daugiausią skirtą išgyvenimo metodams ekstremaliose gamtinėse sąlygose;

    - daug metų vedžiau įvairias grupes į taip vadinamus ekstremalius žygius - visų pirma Lietuvoje (dabar savo buvusiems bendražygiams jau galiu atvirai pasakyti, jog mes ne šiaip be tikslo braudavomės per pelkes iki pilvo lediniame vandenyje, nepereinamus brūzgynus, naktimis ir orientuodamasi pagal žvaigždes, o aš vis vaidindavau, kad mes paklydome ir reikia eiti tik ten, kur baisiau :img01: , mokiau miegoti po atviru dangumi ant sniego, visada nakvodavome tik po polietileniniu juodu tentu, plaukėme plaustais iš palapinių, prikištų balionėlių ir taip toliau - iš tikrųjų visa tai buvo dalis kovinio partizano-diversanto pasirengimo, kurio gal būt kada nors prireiks; kartu šiuose žygiuose buvo stebimi ir atrenkami tinkami žmonės - 1991 metais jau atrodė, kad teks šituos įgūdžius panaudoti realiai - tačiau, ačiū dievams, neteko);

    - pasiūliau, įkūriau bei parengiau (kartu su keliais mano jaunesniais bendražygiais, visų pirma mano pagrindiniu ilgamečiu pagalbininku ir padėjėju matematiku Nerijumi Kisieliumi) Universiteto žygeivių klubo, o vėliau ir Lietuvos žygeivių sąjungos leidinį "Žygeivis", o taip pat padėjau parengti ir pradėti leisti Žygeivių leidinį Panevėžyje "Atbalsis" (beje, klube palikau pilną komplektą "Žygeivio" numerių (išskyrus patį paskutinį numerį, kurį jau vėliau išleido Nerijus Kisielius), bei kitų klubų žygeivių leistų leidinių);

   - daug metų pats rinkau (ir kitus įvairių klubų žygeivius "įkinkiau" į šį darbą) istorinę-pažintinę medžiagą "Lietuvos žygeivio enciklopedijai" - pagal kiekvieną iš tuo metu egzistavusių 44 Lietuvos rajonų (surinkau viso apie 100 storų bylų, bet, deja, ši medžiaga ir liko rankraščių forma - labai panašaus pobūdžio darbą yra padaręs ir A.Kviklys keturtomyje "Mūsų Lietuva");

   - sudariau etninės Lietuvos (tai yra visų lietuviškų žemių) turistinės - pažintinės - žygeiviškos literatūros katalogą - maždaug nuo 1900 metų iki 1987 m. (dauginau jį kseroksu - išplatinau kelias dešimtis egzempliorių);  

   - organizavau (kartu su kitais žygeiviais, visų pirma Nerijumi Kisieliumi ir Dainiumi Balčiūnu iš Panevėžio) keletą Lietuvos žygeivių judėjimo krivūlių (respublikinių pasitarimų), kuriuose buvo suformuluoti ir priimti pagrindiniai Žygeivių judėjimo principai, kurie papildė pirmųjų žygeivių krivūlių priimtą  Universiteto žygeivio, matematiko, Vidmanto Kučo parengtą "Atmeną turistui" (vėliau kiek modifikuotą ir pavadintą "Atmena žygeiviui") bei Punios sutartį;

   - įkūriau Lietuvos žygeivių sąjungą ir buvau išrinktas šios Sąjungos pirmininku (Nerijus Kisielius, o vėliau Dainius Balčiūnas, tapo mano pavaduotojais);

   - būtent aš pasiūliau Universiteto Turistų Klubą pervadinti Universiteto Žygeivių Klubu (o ne turistų klubu) ir mes tai padarėme, o vėliau ir oficialiai perregistravome;

   -  1990 m. pavasarį nutariau, kad būtina pagaminti naują klubo vėliavą (senoji jau visai buvo sudriskusi ir net kažkur pasimetė, be to klubas dabar vadinosi Žygeivių klubu): nusprendžiau, kad reikia vėliavos vimpelo formos (raudonos, su Geležiniu Vilku palapinės fone), bet primenančios lietuvių karines viduramžių vėliavas - su iškarpytais galais (ne taip, kaip buvo senojoje vėliavoje). Nupiešiau eskizą, o mano žmona Violeta vėliavą pasiuvo (Klubo 50-metyje kabėjo kita vėliava, bet faktiškai kopija mūsų pasiūtos - tik raidės nebe UŽK, o VUŽK).

     Visa ši medžiaga turėtų būti klubo archyve, jei, žinoma, kas nors per praėjusius metus neišnešiojo.

    Prieš keletą metų, peržiūrėjęs Internete paskelbtą informaciją apie Žygeivių judėjimą (ir netgi Ramuvos judėjimą - nors čia situacija daug geresnė, ypač Universiteto žygeivio Jono Trinkūno dėka įkurtos Ramuvos svetainės), pamačiau, kad nėra bendros Interneto svetainės (arba bent  skyriaus), kurioje būtų paskelbta labai gausi istorinė medžiaga - kiekvienas klubas turi savo svetaines, ir tai jose, deja, labai retai skelbia istorinę informaciją, ypač iš ikinepriklausomybinių laikų.

    Būtent todėl dabar jau mažai kas žino bei tuo labiau skelbia tai viešai, kad Žygeivių klubai ir visos Lietuvos žygeivių judėjimas (bei jo pagrindu vėliau įkurtas Ramuvos judėjimas) yra labai reikšmingi ne tik Lietuvos visuomeniniai, bet ir politiniai reiškiniai  - būtent šie judėjimai ir jų aktyvistai sovietmečiu buvo pats svarbiausias ir masiškiausias (kas ypač svarbu, lyginant su mažytėmis kelių ar keliolikos "juodai" užsikonspiravusių disidentų grupelėmis), gerai organizuotas, gana atviras ir viešas lietuvių tautinio pasipriešinimo židinys sovietinės valdžios vykdytai labai aktyviai lietuvių nutautinimo politikai bei Lietuvos Valstybės istorinės atminties ištrynimui - "išlietuvinimui".

    Lietuvos ir Lietuvių Tautos istorijoje tai yra labai didelę įtaką padarę visuomeniniai-politiniai judėjimai, kurių nariai suvaidino (dabar tai jau galima sakyti be jokių užuolankų) lemiamą vaidmenį 1987-1992 metais, atkuriant Lietuvos Valstybės nepriklausomybę - ne tik Sąjūdyje, bet ir kitose lietuvių tautinėse organizacijose.

     Būtent žygeiviai (o jų tarpe dauguma buvo iš Universiteto Žygeivių Klubo), dalyvaudami pačių įvairiausių organizacijų veikloje bei vadovybėje, koordinavo bendrą įvairių Lietuvos grupių ir grupelių, klubų bei klubelių veiklą, vesdami Lietuvą į tikrą nepriklausomybę, o ne į "ribotą suverenitetą", kaip buvo suplanuota SSSR Kompartijos Politbiuro bei aktyviai įgyvendinama labai gausios KGB agentūros tose pačiose organizacijose (ir ypač Sąjūdyje), kur veikė ir žygeiviai.

     Pavyzdžiui, Lietuvos Aukščiausioje Taryboje (dabar vadinamoje Atkuriamuoju Seimu) būtent žygeiviai bei ramuviečiai (dauguma jų iš Universiteto Žygeivių Klubo) sudarė daugiau kaip trečdalį narių ir buvo patys aktyviausi, kietai reikalaudami nedelsiant skelbti Nepriklausomybę be jokių išlygų.

     Buvau tą atmintiną Kovo 11 d. (ir beveik metus iki to laiko bei po to) Aukščiausioje Taryboje (tiesa, ne Tarybos nariu, kaip daug mano draugų-žygeivių, pvz. Vidmantas Povilionis) ir pats stebėjau, kaip tai vyko iš tikrųjų. Dabar jau galiu prisipažinti, kad ir pats prie to meto įvykių šiek tiek prisidėjau, ir kad pati didžiausia mūsų klaida tuo metu buvo ta, kad tik daug vėliau supratome, jog ne tik Landsbergis mus išdavė komunistams, bet ir visa eilė kitų asmenų, netgi žygeivių - paaiškėjo, kad KGB per daugelį metų regztas tinklas buvo tikrai tankus.  

     Kadangi per 30 metų esu surinkęs labai gausią istorinę ir archyvinę medžiagą, nutariau palaipsniui paskelbti įvairią šią (visų pirma kur nors internete jau įvestą) medžiagą Internete, ir tam tikslui savo redaguojamame forume įkūriau atskirą skyrių, skirtą būtent Žygeivių ir Ramuvos judėjimams bei jų istorijai.

    Universiteto Žygeivių Klubas užima labai garbingą, faktiškai pagrindinę, vietą šių judėjimų istorijoje.

*************************************************************

    Dėl šių priežasčių, o taip pat todėl, jog mano tvarkomą forumą skaito daug buvusių Universiteto Žygeivių Klubo aktyvių žygeivių, manau, kad yra tikslinga forume, atskirame skyriuje, skelbti ne tik Universiteto Žygeivių Klubo istoriją, dainas, leidinius ir kt., bet ir informaciją apie 50 metų klubo įkūrimo jubiliejų bei jo renginius - tai, beje, irgi yra labai svarbi klubo istorijos dalis.

   P.S.Draugai man pasakojo, kad šiuo metu Universiteto Žygeivių Klubas, deja, jau beveik prarado savo senąją ilgametę lietuviškos žygeivystės dvasią (nors vienas iš pagrindinių žygeivių judėjimo įkūrėjų Tadas Šidiškis vis dar bando ją palaikyti) bei tikslus.

    Kiek teko girdėti, visuomenine-politine veikla bei lietuvybės skleidimu ir palaikymu klubas jau daug metų nebeužsiima, ir kultivuoja iš esmės tik sportinį (ir šiek tiek pažintinį) turizmą.

    Deja, tai, ką nepavyko padaryti sovietmečiu gausiam KGB aparatui ir jo agentūrai, kurią reguliariai infiltruodavo į klubą, bei Universiteto komunistinei-kagėbistinei valdžiai, nesunkiai įgyvendino dabartiniai kosmopolitiniai veikėjai, valdantys ne tik Lietuvą, bet ir Universitetą, ir visą žiniasklaidą bei žmonių nuotaikas.

   Žinoma, man ir mano buvusiems bendražygiams dėl to labai apmaudu - juk klubui mes, tiesiogine šito žodžio prasme, paaukojome ne vieną dešimtį savo gyvenimo metų - bet yra taip, kaip yra.

   Todėl man aiškios priežastys, kodėl yra nepatenkintų, jog lietuviškame tautiniame-patriotiniame forume skelbiama medžiaga apie šiuo metu jau seniai depolitizuotą klubą, kuris realiai jau ir vėl yra ne Žygeivių Klubas, o tik eilinis turistų klubas...

    Tačiau jūs turite suprasti ir įsisąmoninti, kad Universiteto Žygeivių Klubas ir jo istorija priklauso ne tik dabar jį lankantiems nariams, o visiems tiems, kas jį kūrė nuo pat 1952 metų (o faktiškai dar nuo 1948 metų), buvo tampomi KGB, metami iš Universiteto ir sodinami į lagerius.

    Atsiminkite, kad su Universiteto Žygeivių Klubu, pradedant nuo 1948 metų (kai klubo dar nebuvo, o tik kūrėsi turistų sekcija), keliavo keliolika tūkstančių žmonių (tame tarpe ir aš, o vėliau ir mano būsima žmona).

    Aš į forumą nededu informaciją apie įvairius dabartinius eilinius klubo žygelius ir sąskrydžius (kaip nededu ir kitų Lietuvos žygeivių klubų panašią eilinę informaciją, nors man dažnai ir atsiunčia apie įvairius renginius), tačiau informaciją apie Vilniaus Universiteto Žygeivių Klubo 50-metį ir jubiliejinius renginius tikrai paliksiu - tai jubiliejus, skirtas visų pirma tokiems žmonėms, kaip aš ir daugybė mano senų bendražygių.

   Su pagarba

   Kęstutis Čeponis (Žygeivis)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 28 Rgp 2008 15:34. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Bal 2008 20:05 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
šaltinis - N.Vasiliauskaitė. Apie „gerąjį“ nacionalizmą, arba „esu kvailys, nes mane taip auklėjo“

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=2

Žygeivis, "gerai informuotiems lietuviško saugumo veikėjams", 2008 04 21 19:59

------------------------------- --------------------
to Žygeivis, 2008 04 21 19:15
O nenori plačiau papasakoti apie savo paties tėtušį?
------------------------------- ---------------------

    Kai ką paaiškinsiu "gerai informuotiems lietuviško (o gal ir rusiško ar lenkiško) saugumo veikėjams":

    Mano tėtis, jūsų žiniai, dvi savaites Ignalinos stribynėje per naktis buvo tardomas, norint išmušti prisipažinimą, kad jis bandė nudobti mokyklos komjaunimo sekretorių ir palaiko ryšius su partizanais. Ir jis to niekada nepamiršo, ir neatleido.

    Vis tik mano tėvui ir dar keletui jo bendraklasių labai pasisekė. Jų pačių klasiokas - MGB agentas, juos įskundęs - neturėjo jokių rimtų įrodymų, o tik nugirdo už durų pokalbį, jog kažkam reikia duoti į snukį.

    Laimei, tėvas, nors ir iš tikrųjų turėjo ryšių su partizanais - visų pirma savo paties pusbroliais, nepriklausė vietinei mokinių pogrindinei organizacijai (jam tai buvo griežtai draudžiama pačių partizanų).

    Kaip paaiškėjo iš MGB archyvų, partizanai buvo teisūs - šitos mokinių organizacijos sekretoriumi ir vado pavaduotoju nuo pat įkūrimo buvo tas pats jų klasiokas, ir tuo pat metu MGB agentas, fiksavęs visus šios pogrindinės mokinių organizacijos veiksmus.

    Tėvas ir dar keletas jo klasiokų po kelių savaičių buvo paleisti, nenustačius jų ryšių su partizanais - labai padėjo tai, kad visi laikėsi labai tvirtai ir nieko neprisipažino, nors ir buvo įvairiai provokuojami - byloje išliko labai išsamūs jų tardymo protokolai.

    Prieš keletą metų iš Ypatingojo archyvo gavau šitų tardymo protokolų kopijas ir pats viską perskaičiau.

    Byloje yra ir MGB pažyma apie agentą (nurodytas ir vardas, ir pavardė, o ne tik agentūrinis slapyvardis), kuris išdavė savo klasiokus - nurodoma, jog jis nedalyvaus teisme, kadangi "siunčiamas į Kauno apskritį išaiškinti nacionalistinį pogrindį".

    Beje, ir tada organizacijos nariai įtarė, kad tai jis išdavė, o byloje rasta daugybė jo rašytų ataskaitų ir pranešimų į MGB - pasirodė, kad jis rašė daugiau kaip metus viską apie šią organizaciją.

    MGB per ją tikėjosi "išeiti" į tikrus partizanus, bet nepavyko, ir tada visi tikri organizacijos nariai nariai buvo suimti, o siekiant užmaskuoti operaciją bei MGB agentą, suėmė dar krūvą kitų mokinių, tame tarpe ir mano tėvą.

    Tai pirma.

    O antra - mano tėvas vėliau (jau Brežnevo laikais) dirbo Vidaus reikalų ministerijoje Skaičiavimo centre (jis pagal išsilavinimą fizikas-chemikas ir programistas-inžinierius) - išdirbo iki pat 1992 m. vidurio, kol išėjo į pensiją.

    KGB jį tikrino priimant į darbą, bet kadangi nebuvo teistas, nerado bylos, kurioje jis buvo tardomas - laimei, tuo metu kompiuterinė technika dar nebuvo ištobulinta taip kaip mūsų laikais ir egzistavo tik nuteistų už politinius nusikaltimus kartoteka, o tardytų, bet nenuteistų, kartotekos nebuvo.

    Dabar jau galiu pasakyti, jog būtent mano tėvo dėka Aukščiausios tarybos Apsaugos skyrius gavo įvairių duomenų apie į VRM iš Maskvos atsiųstus planus ir kitą informaciją. Taip pat buvo išsaugoti duomenys apie iš Lietuvos ištremtus žmones - slapta buvo padarytos net kelios magnetinių juostų kopijos ir paslėptos.

    O taip pat daug stribų bylų, kurios buvo saugomos VRM archyve, buvo išgelbėtos, prieš jas "oficialiai" sunaikinant - ministerijoje dirbę kagėbistai pradėjo šį "naikinimo darbą" dar prie Lisausko, o pabaigė jau konservatorių valdymo metu ("ministraujant" ponui Žiemeliui).

    Vis tik dalį bylų pavyko išgelbėti, laiku informavus reikiamus žmones - ir sunkvežimiai su "makulatūra" buvo sustabdyti.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Lie 2008 20:46 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Įdomi informacija "iš šalies" apie žygeivius:

Šaltinis - http://www.lrytas.lt/?id=12083196301208 ... iew=9&p=14

46. Nepykit   08:44 04-16       IP: 62.212.202.50

   Man regis problemos mąstas daug didesnis nei įsivaizduojate.

   Dar 90-ųjų pradžioje dalyvavau keliuose VU Žygeivių klubo renginiuose, man jų veikla patiko, tačiau jau tada pastebėjau, kad ten vyrauja perdėm nacionalistinės nuotaikos, susidarė įspūdis, kad baidarės, kalnai ir t.t. yra ne pagrindinė klubo veikla.

    Kas gali man paaiškinti, kodėl tiek daug informacijos apie šį klubą yra "Nacionalistas, tautininkas, patriotas" interneto portale, adresas:
www. lndp. lt/ diskusijos/ viewforum. php?f= 75& sid=bc73de87ba8437 ebb0cb71609eb33b1a (visus tarpus ištrinti):

Žygeivių ir ramuviečių sukurtos organizacijos
www.lndp.lt/diskusijos/viewforum.php?f= ... 609eb33b1a

    Ten pat puikuojasi daugybė kitų organizacijų (žaliųjų, alpinistų, KTU klubas Ąžuolas). Žodžiu, žinau, kiek populiarios yra šios organizacijos inteligentiško, išsilavinusio jaunimo tarpe ir man, tiesą sakant, baisu.

--------------------------------------------------------------------------------

   Žygeivio pastaba - KGB archyvai rodo, jog tokių - "dalyvavusių ir stebėjusių Universiteto žygeivių klubo "nacionalistinius" susirinkimus" - sovietmečiu buvo ne vienas ir ne du ...

   Dabar visi jie galėtų parašyti savo "istorinius prisiminimus".

   Arba reiktų paskelbti jų rašytus "pranešimus" apie "nacionalistiškai nusiteikusius asmenis Universiteto turistų klube".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 13 Geg 2009 23:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
    MAN ŽYGEIVIŲ KLUBAS LABAI ARTIMAS ATRODO ANGLIŠKAI SKAUTŲ ORGANIZACIJAI /vokiškai PFADFINDER/.

   BŪTŲ ĮDOMU PASKAITYTI PALYGINIMŲ - GAL MES JAU NUO TADA GALIME LAIKYTI TAI SKAUTŲ ORGANIZACIJOS PRADŽIA-ATKŪRIMU.

   TOKS DARBAS VERTAS PREZIDENTINIO APDOVANOJIMO.

   J.PR.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007