Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 05 Geg 2024 04:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 20 Lap 2011 15:28 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27132
Miestas: Ignalina
Kokios Europos Sąjungos mes norime?


http://www.lrytas.lt/-13217800081320698 ... norime.htm

Marius Laurinavičius
2011-11-20 11:06

       Po šios savaitės Vyriausybės sprendimo nacionalizuoti banką „Snoras” euro zonos problemos Lietuvai turbūt atrodo dar tolimesnės. Ne itin savos, regis, daugeliui mūsų šalies žmonių jos buvo ir iki šiol, bet dabar prilygsta nebent tolimo griaustinio aidui.

       Ir vis dėlto apie euro zonos ir net visos Europos Sąjungos ateitį viešą diskusiją pradėti metas ir Lietuvoje.

        Priežastis paprasta – euro zonos krizė pačią Europos Sąjungą nustūmė ant radikalių permainų slenksčio. Permainų, kurios, norime to ar nenorime, turės įtakos ir mums.

        Daugiau kaip prieš savaitę Prancūzijos prezidentas N.Sarkozy viešai pareiškė, kad tolesnis euro egzistavimas yra neįmanomas be didesnės ekonominės integracijos. Todėl Europa, pasak jo, turėtų judėti dviem greičiais. Euro zonoje – vienu, o už jos ribų – kitu.

        Jei šie žodžiai būtų nuskambėję kitu metu, gal ir nebūtų verta į juos kreipti daug dėmesio. Tačiau jie ištarti kaip tik tuo metu, kai į viešumą prasiskverbė ir kitos žinios.

        Esą Vokietija kartu su Prancūzija jau netgi derina planus, kaip gana radikaliai pertvarkyti ES struktūrą.

        Esą euro zona galėtų būti mažesnė ir labiau integruota.

        Vokietijos kanclerė A.Merkel jau senokai neslepia kitais metais sieksianti ir Lisabonos sutarties pataisų, kad glaudesnė euro zonos šalių integracija, galinti padėti išvengti panašių krizių, taptų realybe.

        Taigi vadinamosios dviejų greičių Europos vizija, apie kurią tai prabylama, tai nutylama jau keleri metai, įgyja labai konkrečius kontūrus.

        Tiesa, pati savaime ši vizija nėra nei grėsmė, nei joks blogis.

        Nors būtent taip iki šiol ją dažnai vertindavo bent jau dalis Lietuvos diplomatų. Tačiau pasirinkti, kuriuo keliu žengti, ir mūsų šalis, atrodo, gali būti priversta jau artimiausiais metais.

        Tiesa, Lisabonos sutarties keitimo procesas nebus toks lengvas ir greitas, kaip galbūt norėtų Vokietija ir Prancūzija. Kai kurie apžvalgininkai net įspėja, kad tai gali būti savotiška Pandoros skrynia, kurios atvėrimas ne sustiprins, o dar labiau įklampins Europos Sąjungą.

        Pabrėžiama, kad net dalis pačios euro zonos šalių, pavyzdžiui, Suomija ar Nyderlandai, kol kas gana skeptiškai vertina Lisabonos sutarties keitimo ir galimo radikalaus ES pertvarkymo galimybę.

        Euro neturintys britai taip pat neslepia, kad jie nežada sutikti būti palikti ES sprendimų priėmimo pakraštyje, nors prie bendros ES valiutos šlietis ir neketina.

        Galiausiai galima prisiminti, kaip sunkiai buvo patvirtinta pati Lisabonos sutartis. Šis dokumentas, anksčiau vadintas netgi ES Konstitucija, iš pradžių per referendumus buvo atmestas net dviejose ES šalyse – Prancūzijoje ir Nyderlanduose.

        Vėliau dokumentas buvo patrumpintas kiek papudruotas ir bandyta jį priimti be referendumų – vien šalių parlamentuose. Tačiau Airijoje referendumo vis dėlto išvengti nepavyko. Ir rinkėjai 2008 metais Lisabonos sutartį atmetė.

        Tik dar po metų – po milžiniško spaudimo Airijai ir nemažų jos išsiderėtų išimčių bei garantijų sutartis pagaliau patvirtinta antruoju referendumu.

       Ar galima tikėtis, kad dabar, kai Europos Sąjungą iš esmės bus bandoma suskaidyti į dvi grupes, viskas pavyks daug lengviau? To tikėtis tikrai būtų naivu.

       Kad ir kaip būtų, Lietuvai padėtis iš esmės nesikeičia – artėja metas, kai reikės apsispręsti ir dėl mūsų šalies pozicijos šių dramatiškų permainų Europos Sąjungoje akivaizdoje.

       Bet ar kas nors dabar galėtų pasakyti, kokia bus Lietuvos pozicija. Galiausiai ar kas nors žino, kokios Europos Sąjungos nori Lietuvos žmonės.

       Iki šiol viskas buvo tarsi aišku – stojimas į ES paprasčiausiai buvo grįžimo į Europos šeimą dalis. Todėl didesnių ginčų dėl to nebuvo.

       Atvirkščiai, dabar daugelis sutaria, kad stojimo į ES laikotarpis buvo sėkmingiausių reformų mūsų šalyje metas. Mat tiesiog nebuvo iš ko rinktis – reikėjo tiesiog vykdyti įstoti keliamus reikalavimus ir keistis pagal ES normas.

       Be to, Lietuva kol kas neatsisakė ypač daug savo suvereniteto, o kartu yra gausiai maitinama iš ES fondų. Todėl rinktis lyg ir nebuvo reikalo.

       Dabar viskas, ko gero, bus kiek kitaip. Mat tolesnė ES branduolio integracija taip pat reikš didesnį kiekvienos šalies suvereniteto atsisakymą.

       Ar Lietuvai to reikia? Štai, pavyzdžiui, bent jau dalis ekonomistų tvirtina, kad mokesčių sistemos suvienodinimas kuo greičiau ES senbuves ekonomiškai pasivyti norinčiai atsiliekančiai šaliai nebūtų naudingas. O juk tai – ne vienintelė dilema.

       Kita vertus, perdavę dar didesnę mūsų šalies suvereniteto dalį Briuseliui, gal galėtume išvengti bent dalies lietuviškos politikos grimasų.

       Juk iš Lietuvos politikų būtų tiesiog atimta teisė spręsti tai, kas būtų sprendžiama centralizuotai Briuselyje. O ten juk ir korupcijos mažiau.

       Žodžiu, pasirinkimas tikrai nevienareikšmis. Todėl pradėti diskutuoti tikrai metas. Kitaip gali atsitikti kaip balsuojant dėl ES Konstitucijos Lietuvoje – Seimas ją paskubėjo patvirtinti daugeliui parlamentarų net neperskaičius, ką tvirtina.

Komentarai
http://www.lrytas.lt/?id=13217800081320698250&view=6

2. Žygeivis
2011-11-20 14:19


      Ko nori tokie kosmopolitai, kaip p. Laurinavičius - žinoma jau labai seniai.
   
      Dar nuo tada, kai jų pirmtakai važiavo į Maskvą atvežti "raudonąją Stalino saulę", o kiek vėliau važiavo į Briuselį atvežti kitą "saulę", šį kartą jau "žydrąją jievrosojuzinę" (ne be reikalo būtent "maksimos" savininkai ir persidažiusi į "Lietrytį" "Komtiesa" taip aktyviai propagavo šią "žydrąją saulę").

      Šitie Lietuvių Tautos amžinųjų gyvybinių interesų išdavikai nori lygiai to paties, ko jie norėjo ir tada, kai Lietuva buvo okupuota Sovietų imperijos - maitintis iš savo šeimininkų paliekamų išėdų.

      Žymiai svarbiau yra tai, ko nori Lietuvių Tauta - ar laimingai, pasiturinčiai ir gerai gyventi savo nuosavoje Tėvynėje, ar būti kokios nors dvesiančios ir supuvusios imperijos baudžiauninkais - pigia ir "mobilia" "darbo jėga", kraunančia milžiniškus turtus pasauliniams antitautiniams oligarchams...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lap 2011 19:13 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27132
Miestas: Ignalina
Daugiau ar mažiau Europos reikia Lietuvai?


http://www.lrytas.lt/-13218861141321371 ... etuvai.htm

Vytautas Plečkaitis
2011-11-22 07:00

Komentarai
http://www.lrytas.lt/?id=13218861141321371435&view=6

26. Žygeivis
2011-11-23 18:10


      Visų pirma vertėtų klausti:

      - Kokios Europos Lietuvai reikia: tautinės ar kosmopolitinės, lygių tautų sąjungos ar dar vienos globalistinės imperijos?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007