Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 05 Geg 2024 11:21

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 11 Lap 2007 16:23 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27132
Miestas: Ignalina
Lietuva priskirta prie kariaujančių Šaltąjį karą


http://www.lrt.lt
2007 lapkričio mėn. 10 d.

    Lietuva ir Lenkija – šių dienų „Šaltojo karo karės“, atvirai demonstruojančios priešiškumą, nuolat besinaudojančios veto teise derantis su Maskva.

    Taip teigiama šią savaitę paskelbtame Europos tarptautinių santykių tarybos (ECFR) pranešime. Europos Sąjunga, kaip rašoma ataskaitoje, užleidžia pozicijas kylančiai Rusijai, tad blokui būtina kurti naują strategiją.

     Analitikų teigimu, pagal požiūrį į Rusiją ES šalis galima suskirstyti į „draugiškus“, „pragmatikus“ bei „naujus Šaltojo karo karius“. Pastarieji tik du – Lietuva ir Lenkija.

    „Manau, kad tai tiesiog nesusipratimas. Faktiškai nuo nepriklausomybės atgavimo Rusija su Lietuva palaikė gerus santykius, o su Latvija ir Estija – prastus. Prisiminkime šią vasarą, kai kilo ginčas tarp Rusijos ir Estijos dėl kario paminklo.

    O pranešime Lietuva „kare“ įvardyta gal autoriui pastebėjus, kad ES susitikimo išvakarėse Lietuva riteriškai pasisiūlė prisidėti prie Lenkijos veto. Manau, kad ir pati Rusija nelaiko Lietuvos šaltojo karo kare“, – Lietuvos radijui teigė politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

    Paklaustas, ar išties tik Lenkija ir Lietuva kaltos dėl susiskaldžiusios Europos, politologas, MRU politikos mokslų katedros vedėjas Antanas Kulakauskas sutiko, kad vienybės Sąjungoje nėra, tačiau istoriškai pažvelgus į Europą, jos niekada ir nebuvo.

    „Pačios ES susikūrimas yra mėginimas rasti bendrą vardiklį Europai kalbėti bendru vardu, bet tai vis dar nepavyksta dėl istorinio paveldo, skirtingų požiūrių į pasaulį. Skirtingos ES šalys, ypač didžiosios, skirtingai mąsto. Skirtinga jų padėtis, žinoma“, – kalbėjo politologas.

     Pasak A. Kulakausko, Lenkija mėgina užimti lyderio pozicijas Vidurio Rytų Europoje, tuo metu Lietuva – ryškiausiai matomas jaunesnysis šios šalies partneris.

     K. Girnius, pritardamas A. Kulakauskui, teigė, kad kitos šalys yra „gudresnės, jos supranta, kad pakanka vieno veto sustabdyti deryboms“.

     Pasak jo, Šaltasis karas tikrai nevyksta, nors egzistuoja brutali ekonominė, ūkio kova. „Kita vertus, jei Šaltasis karas vyktų, reikėtų dviejų blokų, o Rusija yra gerokai silpnesnė. Ji ginkluote negali grasinti, nebent branduoliniais ginklais“, – LR laidoje „Ryto garsai“ dėstė politikos apžvalgininkas K. Girnius.

     Kaip teigiama ataskaitoje, ES nesugebėjimas susitarti dėl vieningos politikos Rusijos atžvilgiu, Kremliui suteikia galimybę daryti didesnę įtaką ES pasirašant dvišales energetikos sutartis.

    V. Putino valdymo metais Maskva dvišalius santykius palaikė su 11 ES šalių, įskaitant Litvinenkos bylą Jungtinėje Karalystėje, Lenkijos mėsos eksporto draudimą bei prekybos klausimų svarstymą su Olandija.

     Savo požiūriu į Rusiją ES šalys rikiuojasi į dvi pagrindines stovyklas. Vienos mėgina „laipsniškai integruoti“ Rusiją į europietišką sistemą, kitos siekia sumažinti grėsmę „švelnaus tramdymo“ politika.

     Šios stovyklos dar skyla į penkias šalių kategorijas.

     Graikija ir Kipras minimos kaip „Trojos arkliai“, mat jų vyriausybės dažnai laikosi Rusijai artimos politikos, dėl kurios galėtų vetuoti ir ES sprendimus.

      Vokietija, Prancūzija, Italija ir Ispanija ataskaitoje įvardijamos „strateginėmis partnerėmis“, nes šių šalių vyriausybės palaiko glaudžius dvišalius santykius su Rusija. Pastaraisiais metais šios šalys susitelkė į ekonominį bendradarbiavimą ir galios dalybas, pamiršdamos tokius ES užsienio politikos aspektus kaip Rusijos vidaus problemos ir Rytų kaimynystė.

     „Draugiškų pragmatikų“ grupei priskiriamos Austrija, Belgija, Bulgarija, Suomija, Malta, Portugalija, Vengrija, Slovakija, Slovėnija bei Liuksemburgas. Šios šalys laikosi Vokietijos ir Prancūzijos formuojamos politikos ir stengiasi neerzinti Rusijos, nes nori pasinaudoti jos ekonominio augimo teikiamomis galimybėmis.

     Tuo metu Čekija, Danija, Estija, Airija, Latvija, Olandija, Švedija, Rumunija ir Jungtinė Karalystė, anot EK pateiktos ataskaitos, yra „šaltos pragmatikės“. Nors šios šalys yra pragmatiškos ir vadovaujasi verslo interesais, jos nuolat reiškia nepasitenkinimą dėl demokratijos ir žmogaus teisių padėties Rusijoje ir yra linkusios mesti jai iššūkius, kuomet pažeidžiamos diplomatinės normos ir verslo interesai.

http://www.lrt.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 28 Sau 2008 22:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Lie 2007 17:18
Pranešimai: 442
Miestas: Vilnius - Birštonas
    Manau, kad "Fermeris" žodžiais deklaruoja, bet mes Rusijai Kaliningrade atveriame duris su Lietuvos viza į "Šengeno erdvę", - tad pavadinti tai nors kokiu "kariuku su Rusija" yra per daug. Vyksta prekyba.

     O ginklų iš JAV negauname kaip Lenkija, kuri tikrai ruošiama jau karštam karui su Rusija. Nes JAV siekia nukraujinti Rusiją, susilpninti - tai akivaizdu, bet tas verčia rimčiau ginkluotis Lietuvą ir kitas NATO nares.

     Bet kitos valstybės pačios gaminasi ginkluotę ir mes nežinome jų tikro potencialo. Čekai turi daug tankų /apie 500/, Slovakija 272 = 1 divizija T-72/. Tad gal pigiau galėtume iš Čekijos nors batalioną nupirkti, nes užėmus gynybą reikalinga būti pasiruošus staigiems išpuoliams.

     Yra tikimybė, kad Baltarusija gali imituoti traukimąsi, o nuo rusų aviacijos tai gausime kaip reikiant - pasius 2 bandytojus SU-27 ir  patvarkys tuos 4 Šiaulių karo policininkus F-16.

     Tarp kitko, rimčiausiai budėjo tikrai tik lenkų ir norvegų lakūnai. Lenkai būtų kovęsi rimtai, o vokiečiai dabar turi Lenkijos buferį nuo Rusijos ir nerimtai elgiasi.

     Skaičiumi Lietuva laiko per mažą armiją ir blogai paruošti puskarininkiai  Reikėtų įkurti tokią kaip "suvoroviečių" karo mokyklą. Jūrininkų kadetų turime Juodkrantėje - tas gerai. Bet nori taikos - ruoškis karui...

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 02 Vas 2008 01:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Lie 2007 17:18
Pranešimai: 442
Miestas: Vilnius - Birštonas
    ŠAUKIAMOJO AMŽIAUS SULAUKUSIO LIETUVIO PAREIGA YRA ATITARNAUTI LIETUVOS ARMIJOJE.

      KAS TO NEDARO, NEGALI SAVĘS LAIKYTI ATIDAVUSIU MAŽĄ DUOKLĘ TEVYNEI - VARDU LIETUVA.

     LIETUVI - BŪK LIETUVIU. TAVO GYSLOMIS TEKA PROTĖVIŲ KRAUJAS - GERŲ KARIŲ, DRĄSIŲ VYRŲ, KURIE ANT SAVO ŽIRGŲ NUJODAVO IKI MASKVOS IR VARŠUVOS, O PRIEŠAI BĖGDAVO VIEN APIE JUOS IŠGIRDĘ.

     DIDŽIUOKIS LIETUVIO VARDU.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Vas 2008 21:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Spa 2007 18:45
Pranešimai: 170
    Aš pritariu šiai nuomonei, nes Lietuvos pajėgos, mano nuomone, apgailėtinos.

     O NATO mums nieko nepadėtų. Jie tikrai nesiveltų i karą. Jie geriau paaukotų mažą valstybę, kad tik išlaiktytų taiką.

     O lietuviai sako, o mus NATO saugo...

     Mane piktumas ima. Reik militarizmo Lietuvoje. Kad, įvykus karui, Lietuva galėtų pabūti liūtu nors vieną dieną...

     Ir kad nepasikartotų ta gėda, kai CCCP atėjo i Lietuvą be jokių sunkumų, nes Smetona ''tepė'' slides. Galėjo nors pamėgint priešintis.

     Mano mėgstamas pasakymas: ''Istorija kartojasi visada, tik skiriasi laikas ir technika''


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: O nacionalistas teisus
StandartinėParašytas: 03 Vas 2008 01:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Lie 2007 17:18
Pranešimai: 442
Miestas: Vilnius - Birštonas
   Kartotis - taip. Tokia tendencija yra ir ją skatina RINKOS REIKALINGUMAS - PARDUOTI PREKĘ.

    ŠIAIP LIETUVA ATRODO MAŽAI GINKLUOTA, BET TURIME TIKRAI STIPRIĄ APSAUGĄ PRIEŠTANKINĖS GYNYBOS /TEKO SUSIPAŽINTI/. TODĖL  TANKŲ ATAKA BEVILTIŠKA, NES PATAIKOMUMAS 100 procentų.    "Boforsai" ir sistema "JAWELIN.

    Ginamės ir ore lyg tai, nes dabar naudojamas terminas "lėktuvas nukrito" tam, kad nesipykti su Rusija - nuo 1990 m. mano žiniomis LIETUVA yra numušusi 2 rusų naikintuvus.

    Tik tą, pro Šakius, mūsų raketa ilgai vijosi - o po to pranešta: "žioplas lakūnas skraidyti nemoka" - ir jokio tarptautinio piktumo.

    TURIME 430 šarvuočių "M-113" - patikimi, greiti, dėk kokią nori ginkluotę - net raketas,

    Latvynas pakankamai stiprus, nes saugo naftos telkinius ir prie Būtinges /budėjimai jūroje neišlipant į krantą po 7 dienas/. Vienu metu budi 4 laivai, plaukiantys kvadratu.

    DĖL TANKŲ, LĖKTUVŲ IR LAIVŲ - TURIME DIDINTI JŲ  SKAIČIŲ.

    PRIEŠINTIS GALIMA ILGOKAI - BE PAGALBOS 2 SAVAITES - DIDELI MŪŠIAI UŽVIRTŲ. O po to partizaninis KARAS, NES DABAR JAU IR MŪSŲ BIJO.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007