Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 05 Geg 2024 02:26

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 25 Sau 2015 20:45 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27132
Miestas: Ignalina
Laurynas Kasčiūnas. Multikultūrinė Europa pasmerkta žlugimui


http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... z3PTtPMOUa

Dr. Laurynas Kasčiūnas, VU TSPMI dėstytojas,
www.DELFI.lt
2015 m. sausio 21 d. 19:51

Teroristinis išpuolis Paryžiuje ne tik sukrėtė Prancūzijos ir kitų Europos šalių visuomenes, bet ir vėl aktualizavo multikultūralizmo dilemas bei paskatino skirtingų ideologinių stovyklų debatus apie tai, kaip Europai reikės gyventi toliau.

Būtent Europos ateities vizija yra silpnoji visų šių diskusijų grandis.

Bet pradėkime nuo to, jog vis dar pasitaiko tvirtinančių, kad Europa šiandien susiduria ne su islamizacijos, žlungančio multikultūralizmo, o tik su radikalių islamistų tarptautinio terorizmo grėsme. Tokie balsai girdimi nepaisant to, jog ką tik teroristines atakas surengė Prancūzijos piliečiai, antros kartos imigrantai, savo gyvenimuose jau turėję peržengti įvairius švietimo ir kultūrinės integracijos į Prancūzijos visuomenę etapus. Tačiau jie pasirinko ne lojalumą Prancūzijai, o teroristinei transnacionalinei kvazivalstybei.

Prancūzijos multikultūralizmo modelis yra paremtas agresyvaus sekuliarizmo (laicizmo) principu.

Tačiau net ir tokioje visuomenėje iš 6,5 milijonų musulmonų daugiau nei 100 tūkstančių sudaro konvertitai į islamą. Teigiama, jog Islamo valstybės gretose kovoja apie 3000 Vakarų Europos piliečių, daugiausia iš jų – prancūzai. Pabrėžtina, kad tai vyksta valstybėje, kuri save iki šiol mato kaip kultūrinį Europos centrą. Dar vienas paradoksas, kuris liudija, jog Prancūzijos multikulturalizmo modelis neveikia – net 13,5 proc. Prancūzijos žydų 2014 m. rugsėjo mėnesį buvo pasiruošę balsuoti už antiimigracinę politiką siūlantį M. Le Pen Nacionalinį Frontą. Taip, už tą pačią (galbūt kiek modernizuotą) partiją, kurios įkūrėjas J-M. Le Penas koncentracijos stovyklas yra pavadinęs „istorijos detale“.

Ar gali Europa būti daugiakultūrinė?


Tad ar gali Europa būti daugiakultūriška? Profesorius L. Donskis teigia, jog gali. „Turime daugybę istorinių pavyzdžių, kai skirtingų kultūrų, religijų, pasaulėžiūrų atstovai puikiai sugyvendavo kartu. Viduramžių Ispanijoje musulmonai ir kitų konfesijų atstovai kartais netgi melsdavosi tuose pačiuose maldos namuose. Prisiminkime ir religinę toleranciją Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Kur tik esama šių atramų, ten daugiakultūriškumas ir skirtingos pasaulėžiūros gali egzistuoti kartu“, – pastebi L. Donskis. Reikėtų tik pabrėžti, jog įvairių kultūrų sugyvenimas šiose valstybėse buvo įmanomas todėl, kad šiose šalyse egzistavo bendrabūvį formuojantis turinys. Ir šį turinį pirmiausia pasiūlė krikščionybė. Būtent krikščionybė padėjo pamatus vakarietiškai įvairovės sampratai ir sugyvenimui su skirtingomis kultūromis.

Tačiau situacija keičiasi, nes krikščionybė stumiama į viešojo gyvenimo paraštes, nebelieka bendrabūvį formuojančio turinio, o jį keičia tušti laisvių ir teisių postulatai. Tokiose sekuliariose ir savo pamato nežinančiose visuomenėse ima skleistis visokio plauko ekstremistai ir teroristai, kurie naudojasi europiečių dvasiniu pasimetimu, jų deklaruojamų postulatų tuštumu ir negebėjimu imtis riboti veiklas net ir tada, kai paneigiami visi principai, kurie turėtų būti surašyti Europos valstybių svečių knygose.

Gangrenuojantis liberalizmas


Tiesa, Vakarų pasaulyje plačiai diskutuojama, ar gali islamas sugyventi su vakarietiška teisės viršenybe? Skeptikai teigia, jog tikintys musulmonai visada bus lojalūs iš šariato kylančioms normoms ir praktikoms, o ne liberaliosios demokratijos principams ir vakarietiškai teisinei sistemai, net jei ji skelbiasi esanti vertybiškai neutrali. Dažnai teigiama, jog Vakarų Europoje musulmonai ima gyventi sekuliarų gyvenimą ir todėl neva šariato normos jų gyvenimuose nėra tokios svarbios, tačiau apklausos rodo, kad net 75 procentai Prancūzijos musulmonų save laiko tikinčiais, o tai lygiai toks pats rodiklis kaip ir 1989 metais.

Tad svarbiausia multikultūralizmo Vakarų Europoje žlugimo priežastis yra ta, kad egzistuoja gilus, bet dar Vakarų Europos liberaliuose sluoksniuose iki galo nesuvoktas prieštaravimas tarp liberaliosios demokratijos ir jos apologetų taip pamėgto tolerancijos principo. Kaip galima toleruoti tuos, kurie patys netoleruoja įstatymų viršenybės ir savo uždarose bendruomenėse puoselėja nedemokratiškas praktikas? Būtent tada, kai liberalios Vakarų Europos visuomenės susiduria su neliberaliomis kultūromis ir iškyla esminė ir niekaip neįveikiama multikultūralizmo dilema. Norėdami „švęsti įvairovę“ Vakarų liberalai iki galo nesuvokia, kad žvelgiant iš kultūrinių mažumų perspektyvos, liberali demokratija su visa savo teisine viršenybe, teisių ir laisvių samprata priimama kaip grėsmė tos kultūrinės bendruomenės tapatybei. Nepaisant to, liberalai ir toliau tvirtina, kad imigracija – bene vienintelė galimybė įveikti senstančios Europos demografines problemas.

Taigi, nesant autentiško bendruomeninio pamato, įvairūs socialinės inžinerijos projektai konstruojantys daugiakultūrinę visuomenę yra tiesiog pasmerkti sužlugti. Ir tai nėra radikalios dešinės sąmokslo teorija, o tiesiog įrodymas, kad liberalizmas neturi atsakymo į vieną iš egzistencinių XXI a. iššūkių Europai.

Nereikėtų abejoti, jog šių įvykių kontekste Vakarų Europos šalių vyriausybės, siekdamos išvengti radikalios dešinės populiarėjimo, konjunktūriškai imsis įgyvendinti daug griežtesnę pilietiškumo formavimo strategiją, kuri turėtų akcentuoti didesnę imigrantų pareigą integruotis, valstybinės kalbos mokymąsi, pilietinės integracijos egzaminus ir daug kitų panašių dalykų. Gali būti, kad pagaliau bus aiškiai suvokta, jog turi atsirasti „svečių knyga“, kurią kiekvienas imigrantas turi pasirašyti ir tų nuostatų laikytis. Vis dėlto neatsakytas ir toliau liks klausimas – o kas toje knygoje bus parašyta?

Paskutinė galimybė Europai?


Prieš dešimtmetį vykusiose diskusijose dėl to, ar paminėti krikščioniškas Europos šaknis taip ir nepriimtoje Europos Konstitucijoje, tuomet dar kardinolas Ratzingeris taikliai pastebėjo, kad musulmonai Europoje nejaučia pavojaus dėl mūsų krikščioniškų moralinių pamatų, o kaip tik atvirkščiai – jų integracijai trukdo sekuliariosios kultūros cinizmas, neigiantis Europos pamatus. Anot Ratzingerio, kitų religijų išpažinėjus žeidžia ne Dievo minėjimas, o tai, kad bandoma kurti žmonių bendruomenę, kurioje Dievo visai nebūtų. Krikščionybės, kuri yra universali ir visas kultūras gerbia vienodai, išstūmimas nėra sąlyga tolerancijai atsirasti, o greičiau atvirkščiai – agresyvus sekuliarizmas tampa vieno mąstymo šablono suabsoliutinimu, kuris nepriima kitų kultūrų.

Šie popiežiaus emerito Benedikto XVI-ojo žodžiai gali paaiškinti net iš pirmo žvilgsnio paradoksalius reiškinius. Pavyzdžiui, Švedijos sociologai yra pastebėję, kad nemaža dalis Švedijos piliečių musulmonų balsuoja už ne itin įtakingą Švedijos krikščionių demokratų partiją, kuri protestantiškoje Švedijoje buvo įkurta kaip protestas prieš vietos socialdemokratų sprendimą panaikinti tikybos pamokas mokyklose. Ši tendencija aiškinama Švedijos musulmonų siekiu remti tuos, kurie visuomenei siūlo aiškius moralinius orientyrus kaip alternatyvą kultūriniam reliatyvizmui. O juk krikščionybės paminėjimo Europos Konstitucijoje buvo atsisakyta argumentuojant (ir visų pirma reikalaujant prancūzams!), jog tai gali įžeisti kitų tikinčiųjų jausmus. Tad reikėtų kelti klausimą – galbūt musulmonai Europos multikultūralizmą atmeta ne dėl krikščionybės, o būtent dėl apleisto europiečių tikėjimo?

Būtent europiečių bendrabūvį formuojančio turinio sukūrimas (susigrąžinimas?) yra bene vienintelė likusi galimybė įrodyti, jog Europos kraštutiniai dešinieji nėra teisūs skelbdami grėsmingą diagnozę Europai.

www.DELFI.lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2015 21:22 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27132
Miestas: Ignalina
Paveikslėlis

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 08 Gru 2017 23:36 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27132
Miestas: Ignalina

https://imhoclub.lv/ru/material/detej_v ... /c/1221133

№223 Kęstutis Čeponis, Литва - arvid miezis (№218)

---Так Вам нравится плодовитость "не развитых"?----

"Нравится - не нравится" - это эмоциональное определение, а не логическое.

Такая плодовитость гарантировала выживание рода в условиях очень высокой смертности, особенно среди детей.

И сейчас во многих малых и цивилизационно отсталых этносах именно такая плодовитость является им спасением от вымирания.

Однако, когда медицина развитая, а плодовитость, из за медленно меняющегося менталитета, большая, то это приводит к разным проблемам (как в Китае и Индии).

А вот в Европе плодовитость стала настолько низкой, что правительства для поддержания экономики и более низкой стоимости рабсилы (особенно низкоквалифицированной) начали политику увеличения иммиграции из менее развитых стран.

Но это "палка с двумя концами" - как только относительное число иммигрантов (особенно ментально и религиозно чуждых Европе) достаточно увеличивается, то они начинают "бузить" - и для их усмирения придется тратить все больше средств и ресурсов - и в конце концов прибыль (выгода) от иммигрантов станет меньше от ими приносимого экономического вреда.

А тогда начнется развал всей системы и кровавые разборки - все более ожесточенные.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 10 Sau 2018 19:32 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27132
Miestas: Ignalina
Беженцы или захватчики?
О провале политики мультикультурализма


https://imhoclub.lv/ru/material/bezhenc ... ahvatchiki

Андрей Бабицкий, Россия
Российский журналист

Премьер-министр Венгрии вновь привлёк к себе внимание антиисламским заявлением, хотя антиисламским его можно считать лишь постольку, поскольку в нём затронута сама тема расселения мусульман в Европе.

В интервью изданию Bild Виктор Орбан назвал мигрантов «мусульманскими захватчиками», чем дал прекрасный повод обвинить себя в агрессивной исламофобии. С точки зрения европейской либеральной элиты переселенцы из мусульманских стран не могут считаться захватчиками, они — беженцы, старающиеся спасти свои жизни.

Но это лишь одна причина, почему слова Орбана обязательно вызовут бурю негодования у сторонников безграничной толерантности. Другая заключается в том, что венгерский премьер — человек, который смеет покушаться на основы одной из самых дорогих для либералов теорий, называя её иллюзией.

Эта теория — мультикультурализм, который утверждает, что люди, культуры, религии в основе своей одинаковы и потому имеют равные права, что все они опираются на ценности любви, милосердия и взаимопомощи. И если их перемешать, то, когда путём притирки будут сглажены первые неизбежные противоречия, на выходе волк возляжет с ягненком, а исламист обнаружит свою ангельскую сущность.

Более того, из-за старательно продвигаемой в массмедиа, законодательство, область моды и все возможные смысловые сферы концепции толерантности в Европе сложилась практика фактического ущемления прав коренного европейского населения и предоставления преимущественных возможностей исламским общинам.

Чего стоит одна история о выходцах из мусульманских стран, годами насиловавших в английских городах и принуждавших к проституции девушек от 11 до 15 лет? Полиция, зная о совершаемых преступлениях, закрывала на них глаза, поскольку обвинения в преследовании мусульман рядовому полицейскому могли обойтись куда дороже, чем неисполнение своих прямых обязанностей.

В интервью Орбан объясняет, почему он не считает «захватчиков» потенциальными европейскими гражданами, которые когда-либо будут в состоянии стать полноценными членами общества. Вот цитата:

«Большое количество мусульман обязательно ведёт к образованию параллельных обществ».

Опыт западноевропейских стран, принявших не только в последние года, а в течение по меньше мере 30 лет колоссальное количество выходцев из мусульманских стран, доказывает со всей очевидностью, что венгерский премьер нисколько не преувеличивает.

Мусульмане создают закрытые, культурно замкнутые в себе анклавы в тех европейских странах, где они поселились. Под их контроль переходят целые районы и даже отдельные города.

При этом они уверены, что нет никакой необходимости считаться с обычаями и традициями, адаптироваться к обстоятельствам европейской жизни, исполнять законы и следовать правилам и устоям. И дело тут вовсе не в терроре и радикальном исламе, который является лишь верхушкой айсберга.

Большинство мусульман из арабского мира или африканских стран, не склонных применять насилие, отстаивать свои взгляды с оружием в руках или шашкой тротила на поясе, всё равно уверены, что европейское общество глубоко порочно и обречено на гибель. А с пороком можно лишь соседствовать, а считать его путеводителем по жизни или подчиняться ему нельзя.

В понимании даже самых миролюбивых сторонников ислама европейцы давно отошли от принципов и ценностей нормального человеческого существования, предали саму природу человека и человеческих отношений.

Paveikslėlis

«Ислам будет господствовать в мире!» — с таким плакатом мусульмане вышли
на демонстрацию в... центре Лондона.



Те, кто говорит, что ислам — это религия мира и любви, правы лишь отчасти.

Например, в России, где мусульмане столетиями вынуждены уживаться с христианами, согласовывать с ними не только интересы, но и убеждения, это действительно так, хотя попытки инфильтрации радикализма в мусульманские российские регионы предпринимаются и сегодня. Но в арабском мире ислам, утверждающий, что весь мир должен уверовать в слово Аллаха — где это возможно, силой убеждения, а где нет — так и силой оружия — одержал уверенную победу ещё в XX веке, и сегодня его популярность только растёт.

Если иметь в виду многие миллионы мусульман, то, конечно же, только незначительная часть из них готова действовать с помощью террора, но подавляющее большинство разделяет ту версию мусульманского учения, которое базируется на позднейших сурах Корана. А они призывают к бескомпромиссной, хотя и поэтапной борьбе с инаковерующими — язычниками, иудеями и христианами.

Вся эта огромная по численности масса, сама того не осознавая и не желая, становится социальной базой терроризма. Именно поэтому он настолько многолик и легко воспроизводит себя снова и снова, несмотря на все попытки найти и уничтожить его носителей.

Хотя большинство и не одобряет террористических методов, но террор — это абсолютно органичный вывод из веры в необходимость сокрушить бастионы погрязшего в пороке и неподлинной вере христианского мира.

И, кстати, именно для того, чтобы не смешивать собственное чистое с окружающим нечистым мусульманские общины и воздвигают стены, отделяющие их от европейского миропорядка.

Не будучи придавленными глыбой мультикультурализма, теории, складывавшейся на протяжении десятилетий после Второй мировой войны, только страны Восточной Европы сегодня продолжают оказывать на уровне своих правительств открытое и жёсткое противодействие мусульманской миграции. Или захватнической войне, если воспользоваться терминологией Орбана.

Чехия, Словакия, Венгрия и Польша отказываются принимать беженцев-мусульман по квотам Европейского союза. Надолго ли хватит им упорства, предсказать невозможно. Но пока они держатся, раз за разом отклоняя требования Брюсселя.

Но похоже, что на помощь им приходят свежие силы — уже и в странах Западной Европы, во Франции, Австрии и Германии, становятся всё более популярными партии и общественные движения, которые принято именовать правыми или националистическими. Они также считают миграцию в её нынешних формах недопустимой.

Есть все основания надеяться, что уже в ближайшие годы в Европе оформится широкая коалиция сил, выступающих за национальные интересы. В этом случае теории мультикультурализма и мусульманскому изоляционизму придётся сильно потесниться.

life.ru

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007