Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 08:58

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 12 Vas 2013 15:50 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
A.Guogis. Dvi Lietuvos - ne mitas, bet realybė


http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/agu ... d=60618593

Arvydas Guogis, Mykolo Romerio universiteto Viešojo administravimo instituto profesorius,
http://www.DELFI.lt
2013 m. vasario 12 d. 09:23

Pas mus „kalbantieji“ ir „tylintieji“ vieni kitiems yra tarsi priešai.

O ar gali būti kitaip globalizacijos eroje, kuri neša ne tik teigiamas, bet ir neigiamas įtakas?

„Nugalėtojams“ ji neša pelnus, geresnes gyvenimo ir kelionių sąlygas, materialinį ir dvasinį komfortą. Tai – daugiausia „kalbančiosios klasės“, sugebančios išreikšti ir apginti savo interesus.

Tačiau egzistuoja ir didžiulė „tylinčiųjų klasių“ dauguma, kurios tik dalį galima priskirti viduriniesiems sluoksniams.

Daugelis iš „tylinčiųjų klasių“ atsiduria nepavydėtinoje padėtyje, nesugeba aiškiau artikuliuoti savo interesų ir už juos kovoti.

Tomis jų silpnybėmis puikiai naudojasi „kalbančiosios klasės“, kurioms pirmiausia ir yra reikalinga globalizacija su jos teikiamomis galimybėmis. Tačiau globalizacija dažnai pablogina „tylinčiųjų klasių“ padėtį.

Susikuria globalizacijos antipodas – glokalizacija, kuri tarsi įkalina tylinčiąsias mases dėl pajamų stygiaus, ligų, amžiaus, negalios, įgūdžių neturėjimo, negalėjimo pakeisti gyvenamosios vietos ir pan.

Ištisi sluoksniai globalizacijos sąlygomis marginalizuojasi – kai kurie lieka gyventi tik iš socialinių išmokų, kiti nesugeba pragyventi iš menkų atlyginimų, tretiems belieka prieglaudos ir patiltės.


Daugelio ekonomistų ir sociologų yra įrodyta, kad ekonominis augimas, kurį skatina globalizacija, savaime nepašalina skurdo ir socialinės atskirties.

Turi egzistuoti arba stipresnė ir aktyvi socialinė politika, arba pakankamos bendruomenės paramos formos, kurios neizoliuotų ir nemarginalizuotų didelių gyventojų masių.

Kai kuriose Vakarų Europos šalyse egzistuoja tiek stipri valstybinė socialinė apsauga, tiek įvairios „komunitarinės“ bendrabūvio formos, kaip socialiniai partneriai, iš kurių išsiskiria profsąjungos, taip pat nevyriausybinės organizacijos, kitos asociatyvios organizacijos.

„Tylinčiosios masės“ gali pasiekti laimėjimų prieš „kalbančiąsis mases“, tik būdamos organizuotos ir galėdamos artikuliuoti savo interesus.
Tai, kad atskiri „tylinčiųjų“ atstovai, įgiję geresnį išsilavinimą arba nusišypsojus sėkmei, pereina į „kalbančiojo elito“ pusę dar nepaneigia to fakto, kad „tylinčiosios masės“ negali išsiugdyti joms tikrai atstovaujančių lyderių, kurie tiek darbo rinkos, tiek socialinės apsaugos požiūriu gins „tylinčiąsias mases“.

Įvairių kontraversiškų politinių lyderių atsiradimas šiuolaikinėje Lietuvos padangėje leidžia daryti išvadą, kad „tylinčiosios„ ir „kalbančiosios masės“ dažnai labai skirtingai vertina įvykius ir procesus. Tai – kaip du tarpusavyje nesusisiekiantys indai, kurie vieni apie kitus beveik nieko nežino arba nenori žinoti.

Taigi dvi Lietuvos yra ne mitas, o realybė, ir neatsižvelgus į tai galima padaryti didelių vertinimo ir prognozavimo klaidų.

Ne paslaptis, kad beveik nė vienas Lietuvos mokslininkas ar žurnalistas savo laiku nepranašavo Rolando Pakso atėjimo į prezidento postą ar Vytauto Šustausko išrinkimo į Seimą. Bet įvyko taip, kaip įvyko.

O dėl to turėtų prisiimti kaltę tik globalizaciją, elitą bei „kalbančiąsias mases“ matantys analitikai, kurie dažniausiai yra visiškai atitrūkę nuo Lietuvos tikrovės, jos žmones supančių vargų ir glokalizacijos procesų.

Darbo partijos trečioji vieta paskutiniuose Seimo rinkimuose aiškiai demonstruoja, kad socialiai atskirtuosius galima patraukti į savo pusę žadant jiems „alaus ir saldainių“ ar kaip kitaip paperkant.

„Tylinčiosios daugumos“ ignoravimas vėliau seniesiems valdantiesiems atsirūgsta trigubai, kai reikia nekonstituciniu būdu griauti naujai laimėjusiųjų eile“, blokuoti jų priėjimą prie valdžios ar kaip kitaip apriboti.

Tai yra Lietuvos politinio elito kova su pasekmėmis, o ne su priežastimis, kodėl tokios partijos leidžia tokiems politiniams veikėjams, kaip Viktoras Uspaskichas, manipuliuoti masėmis, o vėliau nuo jų nusisukus, perimti valdžią ir vykdyti savo klaninę politiką.

Kaip savotišką „tylinčiųjų masių“ proveržį galima vertinti ir kontraversiškos „Drąsos kelio“ partijos patekimą į Seimą, deleguojant ten septynis narius.

Tačiau svarbiausia Lietuvos politinėje arenoje dabartiniu metu yra seniai nematyti Lietuvos socialdemokratų partijos bandymai formuoti tikrą kairiąją politiką, kuri sugebėtų perskirstyti viešąjį valstybės biudžetą mažiau uždirbančiųjų labui, kelti kapitalo ir turto apmokestinimo klausimus, siekti socialinės nelygybės mažinimo, ginti viešąjį interesą ir viešąsias paslaugas.

Pasipriešinimas tokiai socialdemokratų politikai iš dešiniųjų, liberaliųjų jėgų pusės kyla didžiulis, tad galima užduoti natūralų klausimą, ar tokia politika neapsiribos tik deklaratyviu turiniu ir žengs toliau į praktiką?

Tiek metų rūpinęsi privatizacija ir tarnavę stambiajam kapitalui, socialdemokratai, atrodo, demonstruoja persitvarkymą ir socialinį dėmesį bei nori iš tiesų šioje kadencijoje kažką konkretaus nuveikti „tylinčiųjų masių“ naudai.

Tačiau vien principų demonstravimo neužtenka, būtini ir konkretūs metodai, kaip to pasiekti nesugriaunant ekonomikos, o taip pat nesupriešinant viešojo ir privataus sektoriaus.

Tokia politika yra sudėtinga ir reikalaujanti daugiau pastangų, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Socialinį teisingumą, socialinės rinkos ekonomiką, taip pat kaip ir viešąjį interesą visada bus sunkiau logiškai pagrįsti palyginus su darvinistiškai konkrečia laisvosios rinkos argumentacija.

P.S. Po paskutinių socialdemokrato Broniaus Bradausko prišnekėjimų dėl turto mokesčių nereikalingumo, atrodo, galima suabejoti mano aukščiau išdėstytais teiginiais, tačiau vis dar viliuosi, kad šio tipiško nomenklatūros atstovo nuomonė atstovauja mažesnės Socialdemokratų partijos dalies įsitikinimus.

Įdomu, prie kurių – tradicionalistų ar progresyvistų pozicijos - „Veido“ žurnalo leidėjas A. Šindeikis priskirtų tokią B. Bradausko nuomonę, kuri kliūva net jau visada liberalizmu ir globalizmu garsėjusiam Tarptautiniam Valiutos Fondui?

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/agu ... &com=1&s=1

Saulius Kulvičius
2013-02-12 14:31


Pavadinkime tai naująja pasauline, ne mažiau nusikalstama, tvarka, kaip fašizmas ar bolševizmas.

Ši sistema nusprendžia, kiek žmonių nusipelnę likti gyventi.

Šioje programoje šeimai, tautai vietos nėra.

Vaikų teisių apsaugos tarnyba už jus nuspręs,kas geriau augins jūsų vaikus.


Jei jūsų vaikas sugalvos vartoti narkotikus, - jūs neturėsit teisės jam tai drausti, nes pažeisit jo žmogaus teises rinktis.

Kunigai bijos sakyti: - Dievo tėvas, motina,nes tuo pažeidžia seksualinių mažumų teises.

Jau dabar ne Lietuva sprendžia ar mes ką gaminsim, ar negaminsim, ką valgysim.

Tradicijos, - tai atsilikimas-stabdis. Jei nepatinka,- turi teisę išvažiuoti.

Partijos, - 22 metai tas pats per tą patį - klanų įtakos zonų dalybos.

Joms chaosas reikalingas (dvipartinė sistema). Visi kiti - sistemos priešai.

Tai karas, ir karas toks kokio dar nebuvo,- jau dabar tauta nukraujavo daugiau nei nuo Stalino ir Hitlerio kartu sudėjus.

Žygeivis
2013-02-12 15:02


Europą, Aziją ir Afriką (gal ir Pietų bei Šiaurės Ameriką) jau apima pasaulinė Revoliucija, kuri nušluos dabartinę oligarchinę liberalkosmopolitinę sistemą.

Senoji tvarka, paremta senomis ideologijomis "išsisėmė" - todėl ateina naujos ideologijos ir naujos tvarkos...

Pasaulis vėl labai aktyviai kinta - ir mes, visų tautų tikrieji nacionalistai, neturime "miegoti", matydami kaip įvairios kitos ideologijos (visų pirma paremtos įvairiomis religinio imperinio fundamentalizmo idėjomis - pradedant "grynojo" islamo (sunitiško arba su juo aršiai konkuruojančio šiitiško) ir baigiant induizmo bei pravoslavijos) skverbiasi, užimdamos idėjiškai, politiškai bei ekonomiškai jau žlugusio bolševizmo (įvairių jo atmainų) ir pokaryje pasaulyje įsigalėjusios "liberaliojo globalizmo" ideologijos, tačiau šiuo metu jau akivaizdžiai nykstančios, sparčiai užleidžiamas pozicijas.

Šiuolaikinio nacionalizmo esminis socialinis šūkis:

"Negali Valstybė būti tautinė, jei joje nemaža dalis Tautos badauja."


Žygeivis - Daliui
2013-02-12 19:11


Dalis
2013-02-12 15:32

Žygeivis rašė:
Europą, Aziją ir Afriką (gal ir Pietų bei Šiaurės Ameriką) jau apima pasaulinė Revoliucija, kuri nušluos dabartinę oligarchinę liberalkosmopolitinę sistemą,.

yra 4 atsakymai
Žygeivi, žygeivi sugalvojo jis kovoti su pravoslavija. Juk pravoslavai krikščionys kaip ir tu.
-------------------------------------- ----------------------

Visų pirma, aš nesu krikščionis. :)

Ir antra - mane nedomina šie religinių grupių kivirčai.

Nes mano tikslas - nušluoti dabartinę oligarchinę liberalkosmopolitinę sistemą ir sukurti Tautų Europą.

O kiekviena tauta jau pati pasirinks, kokias religijas jai išpažinti ar neišpažinti.

pastabusis
2013-02-12 16:48


CITATA - "kad „tylinčiosios masės“ negali išsiugdyti joms tikrai atstovaujančių lyderių"

Taigi iš straipsnio aiškiai jau matosi, kad šio straipsnelio rašytojas atstovauja būtent tą 'kalbančiąją klasę", nes tik jos dėka

VISI ŽEMUTINĖS KLASĖS LYDERIAI YRA:

APJUODINAMI
SUMENKINAMI
PERSEKIOJAMI
NIEKINAMI
SUVULGARINAMI
APŠMEIŽIAMI
ŠANTAŽUOJAMI
TYČIOJAMASI IŠ JŲ
PADAROMI PAJUOKOS OBJEKTAIS
SU JAIS SUSIDOROJAMA ir t.t.

Tegu ta "kalbančioji klasė'" šiandien dar dėkoja Ponui Dievui, kad dar turi įvaldžiusi KGB metodus, oi kas bus tuomet, kai senoji karta išmirs, o jaunikliai nebeturės KGB metodikos ir bus prisikvėpavę GLOBALIZACIJOS DŪMŲ, - tuomet ir ateis tos "kalbančiosios klasės" saulėlydis.

Jei tos "kalbančiosios klasės" nebūtų, - Lietuva jau seniai būtų pasukusi NACIONALIZMO keliu ir jokių šiandienos globalizacijos išgalvotų krizių, recesijų, nuopoilių, milijonierių, emigracijų ir visos kitos išnaudotojų bjaurasties iki pat valdžios viršūnių seniai nebūtume radę nė su žiburiu.

Deja, yra kaip yra, todėl šis RAŠANČIOJO POSTRINGAVIMAS kaip tik parodo, jog viskas dar ateityje ir "tylinčioji klasė" prakalbės.

Tik kam bus tai naudinga, o kam ne - parodys laikas ir rezultato mastas.

Žygeivis - Zenotepui
2013-02-12 19:32


zenotep al mauri
2013-02-12 15:56

Žygeivis rašė:
Europą, Aziją ir Afriką (gal ir Pietų bei Šiaurės Ameriką) jau apima pasaulinė Revoliucija, kuri nušluos dabartinę oligarchinę liberalkosmopolitinę sistemą,.

yra 4 atsakymai
Sakote: -"Negali Valstybė būti tautinė, jei joje nemaža dalis Tautos badauja" ?
-------------------------------------- -----------------------

Taip ir nesupratau:

- ar jūs tvirtinate, kad Lietuva jau yra Tautinė Valstybė, nes joje niekas nebadauja?

- ar ji yra tautinė, kadangi aš ir jūs asmeniškai nebadaujame?

Mano nuomone, Lietuva apskritai dar nėra Tautinė Valstybė, nes ją valdo oligarchai kosmopolitai, kuo toliau tuo aršiau naikinantys Lietuvybę.

Ir Lietuvoje badaujančių tikrai nemažai.


Todėl tada, kai mes paimsime valdžią ir sunaikinsime visus dabartinius Lietuvos "valdovus" - visų "spalvų bei atspalvių" vagis, kyšininkus ir svetimų Lietuvybei jėgų tarnus bei šnipus ((tai pirmas mūsų uždavinys), antras mūsų uždavinys turi būti - sutvarkyti socialinę sritį Lietuvių Tautos Valstybėje taip, kad badaujančių Lietuvoje nebūtų - kalbu, žinoma apie tuos, kas pats savimi dar negali arba jau nebegali pasirūpinti.

O visi kiti, kad galėtų patys dirbti ir užsidirbti.

Tai be abejo sudėtingi uždaviniai, bet jie įveikiami.

zenotep al mauri
2013-02-12 22:15


Žygeivis - Zenotepui rašė:

Europą, Aziją ir Afriką (gal ir Pietų bei Šiaurės Ameriką) jau apima pasaulinė Revoliucija, kuri nušluos dabartinę oligar...

yra 1 atsakymas

Tam ŽYGEIVIS:

Kažkas žygeiviui atsitiko. Anksčiau rašydavote visai nieko komentarus.

Šį kartą leiskite Jūsų teiginiams kiek paprieštarauti:

- Pasaulyje daug tautų, kurios badauja. Tačiau jos turi Tautines Valstybes. Mano supratimu, tautybė nepriklauso nuo gerbūvio lygio. Greičiau atvirkščiai.

Lietuvos Konstitucija teigia, kad suverenitetas šalyje priklauso Tautai. Jūs gi, norėdami paneigti Tautos suverenitetą šalyje, kažkam eksploatuojate bado (kurio nėra) baubą. Nerimta!

- Jeigu aš nebadauju, nors esu vienas skurdžiausių Lietuvos gyventojų (nežinau kaip Jūs), koks čia pagrindas abejoti dėl Tautinės valstybės? (Lietuvoje 83,5 procento lietuvių)

- O kad šalį valdo oligarchai, čia Jūs, ko gero, teisus. Tik, matote, čia aš jaučiu ir savo asmeninę kaltę, Jūs, kiek suprantu, tokios atsakomybės vengiate.

- Žadate ateityje rūpintis negalinčiais pasirūpinti savimi? Esu gilus pensininkas su gana nedidele pensija (900 litų), bet bado nejaučiu!

- Kad visi galėtų dirbti ir užsidirbti? Bet juk taip nebūna! Kiek pinigų beturėsi, jų niekada nebus gana. O poreikiai dažnai būna nepasotinami!

Dar rašote: - "Kaip mes paimsime valdžią". ... Leninas irgi kažką panašaus bus sakęs...

Aš tokių pareiškimų vengčiau, nes esu idėjinis tautininkas...

Nėra kitos Lietuvos! Čia tik nevykusios pastangos įvilioti į alternatyvos paieškas!

Žygeivis - Zenotepui
2013-02-12 23:03


zenotep al mauri
2013-02-12 22:15

.....nes esu idėjinis tautininkas...
-------------------------------------- ----------------------

Sprendžiant iš jūsų vartojamo slapyvardžio jūs esate ne idėjinis lietuvių tautininkas, o koks nors idėjinis arabų tautininkas - nes joks lietuvis tautininkas tokį slapyvardį nevartos.

Nebent mes skirtingai suprantame lietuviško žodžio "tautininkas" prasmę. :)

Vis tik jei esate tikras tautininkas, tai prašom prisistatyti savo tikruoju vardu ir pavarde, nes neturiu laiko rimtai diskutuoti su įvairiais anonimais.

P.S. Aš esu Kęstutis Čeponis, vienas iš Lietuvių Tautinio Centro įkūrėjų bei Lietuvos Žygeivių Sąjungos pirmininkas, kaip tik todėl internete visada pasirašau vardu Žygeivis.

Ir tai yra jau daugybę metų viešai paskelbta mano tvarkomoje svetainėje Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė).

Žygeivis - Zenotepui
2013-02-12 23:16


zenotep al mauri
2013-02-12 15:56

- Pasaulyje daug tautų, kurios badauja. Tačiau jos turi Tautines Valstybes. Mano supratimu, tautybė nepriklauso nuo gerbūvio lygio. Greičiau atvirkščiai.
-------------------------------------- --------------------------------------- --------

Akivaizdu, kad mes abu, vartodami tuos pačius žodžius, labai skirtinai suvokiame, ką jie reiškia.

Pradedant terminu "tautininkas" ir baigiant terminu "Tautinė Valstybė".

Pvz., jūs tvirtinate, kad Lietuva yra Tautinė Valstybė, o aš teigiu, kad Lietuvių Tautos Tautinę Valstybę mums dar reikės sukurti...

Nes Tautinėje Valstybėje tokie politiniai išsigimėliai, kaip Lietuvybės išdavikas ir senas kompartijos nomenklatūrininkas Linkevičius, su jo ilgamete komunistine praeitimi ir aktyvia tarnyba Lietuvos Valstybę okupavusios Sovietų sąjungos "valdovams", niekada netaptų ne tik ministrais, bet ir savivaldybės sandėlio sargais.

zenotep al mauri
2013-02-13 14:25


Žygeivis - Zenotepui rašė:
zenotep al mauri
2013-02-12 15:56

- Pasaulyje daug tautų, kurios badauja. Tačiau jos turi Tautines Valstybes. Mano supratimu, tautybė nepriklauso nuo gerbūvio lygio. Gre...

yra 1 atsakymas

Žygeiviui:

... Nežinau ar perskaitysite, nes tema nukelta toliau.

Padrikai:

Seniai kažkas atvedė Linkevičių į Tautininkų sąjungos Kauno skyrių tikslu "padaryti" jį tautininku (???).

Kaune, skirtingai nuo Vilniaus, buvo nuostata - buvusių komunistų į savo gretas nepriimti.

Tuo metu Kauno skyriaus pirmininko pavaduotoju buvo toks Zenonas Skrickus, vienas iš radikalesniųjų to meto tautininkų, kuris teigė, kad jeigu individas įstojo į nusikaltėlišką organizaciją, tai tokia jo veika vertintina ketinimu įvykdyti nusikaltimą ir už tai turėtų būti baustina.

Vėliau tas Skrickus "už arogantišką elgesį ir nesiskaitymą su kitų nuomone" iš Tautininkų sąjungos buvo pašalintas!

Prezidentu tapo ... AMB! Dabar... Grybauskaitė! Tuos buvusius galima vardinti ir vardinti!

Tautinė valstybė - idėja. O idėja - sunki užduotis, bet, kaip Jūs rašote, pasiekiama. Tai siekiamybė! Sakyčiau, čia kaip mūsų vėliava! O kova dėl Lietuvos dar nepasibaigė, ir ko gero, greitai nesibaigs!

Dabar prieš Lietuvių Tauta vedamas aršus psichologinis karas! O šalies atitinkamos struktūros to lyg ir nepastebi! Valstybė, beje, kaip ir kiekvienas jos pilietis, turi teisę, o ir privalo, gintis!

Tas puolimas vykdomas ir DELFI skiltyse.

Prisipažinsiu, man apmaudu, kad toks visumoje gana išprusęs Žygeivis, imasi kartoti kažkieno sugalvotą "bajerį", esą dabar Lietuvoje badas (suprask, prie ruso šito nebuvo).

P.S. Manyčiau, kad Jums būtų pravartu pasikalbėti su Skrickumi. Jo adresas: skrickusz@zebra.lt

Žygeivis - Zenotepui
2013-02-13 16:00


zenotep al mauri
2013-02-13 14:25

Prisipažinsiu, man apmaudu, kad toks visumoje gana išprusęs Žygeivis, imasi kartoti kažkieno sugalvotą "bajerį", esą dabar Lietuvoje badas (suprask, prie ruso šito nebuvo).
-------------------------------------- --------------------------------------- -

Akivaizdu, kad mudu nesusikalbame. :)

Aš niekur neteigiu, kad Lietuvoje badas - kaip jūs pastoviai pabrėžiate...

Aš teigiu, kad dalis Lietuvių Lietuvos Valstybėje šiuo metu gyvena pusbadžiu arba ir apskritai badauja - tačiau ne todėl, kad Lietuvoje nėra maisto (jo pilnos parduotuvės ir turgūs), o todėl, kad jie tiesiog neturi už ką nusipirkti tą maistą.


Ir tai ne kokios nors pasakos, o mūsų gyvenimo realybė.

Daugybė pensininkų, invalidų, bedarbių, daugiavaikių šeimų iš tikrųjų gyvena pusbadžiu.

Aš jau nekalbu apie benamius, kurių tarpe irgi toli gražu ne visi yra prasigėrę bomžai.

Kaip tik todėl aš teigiu, kad nauja revoliucija Lietuvoje privalo būti ne tik tautinė, bet ir socialinė, kurios pasekoje reali valdžia iš dabartinio kosmopolitinio-oligarchinio "elito" bei jų tarnų rankų atiteks Lietuvių Tautos taip vadinamai viduriniajai klasei.

Ir nei Tautininkų sąjunga, nei kuri kita iš dabartinių daugiau mažiau tautiškai nusiteikusių partijų niekada nelaimės rinkimų, jei neatsižvelgs ir į socialines problemas.

P.S. Aš nesu nei Tautininkų sąjungos narys, nei kurios nors kitos iš dabar egzistuojančių partijų.

Manau, kad mums dar reikia sukurti tikrą Tautos Partiją, kuri būtų nusiteikusi labai ryžtingai - ir gelbėjant naikinamą Lietuvybę, ir sutvarkant socialinio teisingumo klausimus, ir garantuojant teisinę pirmenybę Lietuviškoms įmonėms visose ekonominėse bei finansinėse srityse (o ne kokiems nors Skandinavijos, Lenkijos, Rusijos ar Vokietijos statytinių bankams).

O Jievrosojuzas yra Europos tautų naikinimo įrankis globalistų-oligarchų rankose, ir jį būtina kuo greičiau panaikinti.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007