Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 13 Geg 2024 18:18

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 03 Bir 2007 20:09 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Krikdemų ir konservatorių lyderiai prakalbo apie galimą partijų susijungimą


Jūratė Damulytė, http://www.DELFI.lt
2007 birželio mėn. 3 d.

    Lietuvos krikščionys demokratai (LKD) ir opozicinė Tėvynės sąjunga (TS) svarsto galimybę iki artėjančių Seimo rinkimų 2008 m. jungtis į vieną partiją.

    Apie galimą naują darinį partijos konferencijoje šį šeštadienį kalbėjo krikdemų vadovas Valentinas Stundys, kuris neslepia, jog šią idėją neoficialiai yra aptaręs su konservatorių partijos pirmininku Andrium Kubilium.

    Tačiau kai kurie krikdemai tokias kalbas apie galimą sąjungą su konservatoriais vadino partijos sunaikinimo strategija ir teigė, jog susijungimas su konservatoriais reikštų krikdemų susinaikinimą.

    Krikščionys demokratai konferencijoje rinko naują partijos pirmininką - juo dar kartą perrinktas Molėtų meras V.Stundys, iš viso surinkęs 130 balsų.

    Vienintelis jo varžovas teisininkas Ignas Vėgėlė rinkimuose sulaukė 70 delegatų balsų.


    „Tai buvo tik pirminė diskusija dėl partijos raidos perspektyvos ir dėl galimų variantų. Pirminė diskusija negali sudėlioti taškų, viso labo tai tebuvo pasidalinimas mintimis ir toliau turėsime modeliuoti situaciją galbūt galvojant ir apie naują politinį darinį. Diskusijoje buvo mintis, kad reikia stiprios dešinės politinės partijos. Kandidatuodamas atvirai išsakiau požiūrį, kad turime žiūrėti į tai, kas klostosi Europoje, mes kaip ir konservatoriai esame Europos Liaudies partijos asocijuoti nariai“, - DELFI sakė V.Stundys.

    Anot krikdemų vadovo, partijos pirmininko rinkimų rezultatai taip pat parodė, kad tokia naujos susivienijusios dešinės partijos subūrimo idėja priimtina nemažai daliai partijos narių, palaikiusių jo kandidatūrą.

    V.Stundys taip pat teigė, jog konferencijoje nebuvo pritarta galimam LKD įsijungimui į kurią nors partiją, buvo kalbama apie naują politinį darinį.

    Pasak LKD pirmininko, dėl jo iškeltos idėjos, taip pat ir dėl kitų siūlymų bus diskutuojama partijos skyriuose.

   „Tikriausiai rudenį turėsime susirinkti ir turėti tam tikrą rezultatą“, - sakė V.Stundys.

    Pasak jo, LKD yra sulaukusi siūlymų dėl galimo bendradarbiavimo ne tik iš konservatorių, bet ir iš socialliberalų, valstiečių liaudininkų, liberalcentristų, Liberalų sąjūdžio.

    „Kokia raidos kryptis bebūtų - mūsų programiniai principai ir vertybinės nuostatos bus kaip pamatas bet kokiems naujiems dariniams“, - pabrėžė V.Stundys.

I.Vėgėlė: susijungimas su konservatoriais reikštų krikdemų išnykimą


    V.Stundžio kalba konferencijoje brėžiant galimą naują LKD kryptį ir užsimenant apie galimą naują vieningą dešiniąją partiją kai kuriems krikdemams buvo netikėta, o daliai jų - visiškai nepriimtina.

    Krikdemas I.Vėgėlė DELFI teigė visiškai neketinęs pretenduoti į LKD pirmininkus, tačiau jo kandidatūra spontaniškai buvo pasiūlyta kaip alternatyva V.Stundžiui ir jo netikėtai išsakytai programai.

   „Mano supratimu, pirmininkas ne tik kad išsakė galimybę (dėl naujos partijos - DELFI), bet jis pasakė, kad jis mato vienintelę alternatyvą ir jo vienintelė regima strategija - jungimamsis su konservatoriais. Mano manymu, jei tai būtų įgyvendinta - tai galėtų atsitikti taip, kad krikdemai išnyktų iš politinio žemėlapio. Mano pagrindinė mintis buvo ta, kad vis tik krikdemai turėtų išlikti krikdemais, vien dėl to, kad nėra nė vienos partijos, kuri išpažintų krikščioniškosios demokratijos vertybes“, - aiškino I.Vėgėlė.

    Anot jo, jei būtų siekiama susijungti su konservatoriais, krikščionys demokratai gali skilti.

    „Aš manau, kad partijos pirmininkas suvokdamas partijos narių nuotaikas, kad apie pusė partijos narių nepritaria tokiam jungimuisi, neturėtų elgtis tokiu būdu, kaip jis pasielgė konferencijoje. Aš turiu vilties, kad nugalės racionalus protas ir partijos pirmininkas neišsives iš partijos dalies ar pusės jos narių“, - sakė I.Vėgėlė.

A.Kubilius: norime ilgalaikio rezultato, o ne susitarimo vieniems rinkimams


    Apie galimą susijungimą su krikdemais atvirai kalba ir konservatorių vadovas A.Kubilius.

    Ar kalbos pavirs konkrečių rezultatu, anot A.Kubiliaus, priklausys nuo politinės valios.

    „Tokios kalbos vyksta. Kiek suprantu, krikdemai tai diskutavo ir toliau viskas priklausys nuo to, kiek bus politinės valios pasiekti tokį rezultatą. Tas rezultatas, kurio norėtųsi - kad dvi Europos liaudies partijos asocijuotos narės, krikščionys demokratai ir konservatoriai, dirbtų kartu“, - teigė A.Kubilius.

    Anot TS pirmininko, ar partijos jungsis, ar pasirinks kokią kitą bendradarbiavimo formą - tai yra techniniai dalykai.

    Tačiau A.Kubilius tuo pačiu pripažino, jog šiuo atveju daugiau kalbama ne apie galimą rinkimų koaliciją, bet apie ilgalaikį bendradarbiavimą.

    „Tie nauji dariniai nėra kažkas nepaprasto revoliucingo - jungdamiesi su Politiniais kaliniais ir tremtiniais turėjome kurti naują partiją kaip numatė Civilinis kodeksas. (...) Mes norėtume matyti susitarimus, kurie duotų ilgalaikį ir pastovų rezultatą, o ne rezultatą vieniems rinkimams“, - sakė konservatorių lyderis.

    Anot jo, galimų susitarimų su krikdemais terminus diktuoja Civilinis kodeksas ir tikslas ateinančiuose Seimo rinkimuose dalyvauti išvien.

    1996 m. Seimo rinkimus laimėję konservatoriai ir Krikščionių demokratų partija buvo sudarę valdančiąją koaliciją, tačiau ši dar iki tuometinės Seimo kadencijos pabaigos žlugo dėl abiejų partijų nesutarimų.

    Šiuo metu Lietuvos krikščionys demokratai Seime neturi nei vieno atstovo, o opoziciniai konservatoriai - 24 narių frakciją Seime.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

vegeliukas, 2007 06 03 19:24

   bande pasinaudodamas situacija suskaidyti krikdemu partija , o baigesi tuo ,kad jis pralaimejo rinkimus, ne tik i partijos pirmininkus , bet nebuvo isrintas i vicepirmininkus (liko sestas is septyniu kandidatu) ,ir, galiausiai nepateko net i partijos Taryba. Po dvieju nesekmiu jo niekas nebepasiule i tarybos narius...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 17 Geg 2008 23:01. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2007 21:20 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Konservatoriai bandys praryti tautininkus


http://www.alfa.lt/straipsnis/148327
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=14211826
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... 1&s=2&no=0


_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 17 Geg 2008 23:03. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Rgs 2007 19:21 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina

Krikdemams durys pas konservatorius atviros iki rinkimų


http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/67150

2007-09-08

    Tėvynės sąjunga (konservatoriai) mielai į savo glėbį priimtų mažesnę Lietuvos krikščionių demokratų partiją (LKD) iki Seimo rinkimų, vėliau apie jungimąsi kalbos gali ir nebūti, taip pareikšta šeštadienį vykusiame konservatorių tarybos posėdyje.

    Pasak konservatoriaus Rimanto Dagio, kuris ir dviejų dešiniųjų partijų konsultacijas dėl susijungimo, ilgai "gumos tampyti neverta", būtinas greitas susijungimas be ilgų pereinamų laikotarpių.

    "Šnekos apie susijungimo ėjo jau prieš savivaldybių rinkimus, tačiau aiškaus entuziazmo nebuvo, dabar jau patys krikdemai atėjo ir pasiūlė, prasidėjo konsultacijos, o oficialiai apie susijungimą galėsime pradėti aiškiai kalbėti, kai abi pusės jau žinosime, kad jungsimės, o tai turi vykti iki rinkimų, jei nepavyks, tai nepavyks, tada gal apie kitas bendradarbiavimo formas ", - šeštadienį kalbėjo konservatorius R.Dagys.

     Politikas kalbėdamas pabrėžė, jog kol kas jokių susitarimų tarp dviejų partijų nėra, vyksta tik pirminės konsultacijos.

     Tuo tarpu konservatoriai atsargiau komentavo Tautininkų partijos norą įsilieti į jų partija. Tarybos posėdyje pasigirdo siūlymų, jog pirmiausia reikia sutarti su krikdemais ir taip atsisakyti tautininkus priimti.

     "Tautininkų partijoje paveldo yra visokio ir nelabai gero, tai su jų partija jokios kalbos negali būti, nes yra tik pavadinimas. Tautininkai gretinami su patriotizmu, o išties gali būti spekuliantai, juk jie puldinėjo mus, kai agitavome už Europos Sąjunga, aiškino, kad reikia pakibti beorei erdvėje, tai reiktų atidėti tą Tautininkų sąjungą", - posėdyje kalbėjo buvęs ilgametis konservatorių lyderis Vytautas Landsbergis.


    Apie 4 tūkst. narių turintys LKD yra neparlamentinė partija, tačiau savivaldybių tarybų rinkimuose šį pavasarį sugebėjo pelnyti daugiau nei 5 proc. rinkėjų pasitikėjimą.

    Lietuvos krikščionys demokratai susikūrė 2001 m. susijungus Algirdo Saudargo vadovaujamai Lietuvos krikščionių demokratų partijai (LKDP) ir Kazio Bobelio Krikščionių demokratų sąjungai (KDS).

    Opoziciniai konservatoriai Seime turi 25 vietas.

Komentarai
http://www.bernardinai.lt/index.php?url ... 150/DESC/1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Rgs 2007 22:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
   Ar nepasprings berydami :img06:

    Songailos ir Birbilo kliedesiai - dar ne visų tautininkų pozicija.

    Vis daugiau žmonių juos už tokius dalykus palieka.

    Ypač piktinamasi Tarybos sprendimo už tautinių partijų asociaciją boikotu.

    Šio rudens eigoje planuojame Suvažiavimą, ten ir paaiškės - kas yra kas
:img06:

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Rgs 2007 16:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Gru 2006 13:46
Pranešimai: 46
Miestas: Šiauliai
    Sveiki Puritonai,

    Kaip tik ir norėjau paklausti, kokia ten tikroji padėtis su Konservatoriais?

    Konservatorių atstovai Šiauliuose kaip ir įsitikinę visišku partijų susiliejimu. Matomai viskas jau suderinta iš anksto :smile78: , liko tik demonstratyvioji pusė - aktų pasirašymas ir užantspaudavimas :smile38: .

    Kaip pasakys Konservatoriai, taip Songaila su Birbilu ir padarys. :smile
63:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Spa 2007 16:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Andrius rašė:
    Sveiki Puritonai,

    Kaip tik ir norėjau paklausti, kokia ten tikroji padėtis su Konservatoriais?

    Konservatorių atstovai Šiauliuose kaip ir įsitikinę visišku partijų susiliejimu. Matomai viskas jau suderinta iš anksto :smile78: , liko tik demonstratyvioji pusė - aktų pasirašymas ir užantspaudavimas  :smile38: .

    Kaip pasakys Konservatoriai, taip Songaila su Birbilu ir padarys. :smile
63:


    Sveiki.

    Lai sau Birbalas su Songaila patys eina pas konservatorius, mums ne galvoj :img01:  

    Partiečiai tokiam variantui visiškai nepritaria.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 10 Spa 2007 21:43 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
G. Vagnorius beldžiasi į konservatorių duris


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=14666231

Jūratė Damulytė, http://www.DELFI.lt
2007 spalio mėn. 10 d.

    Buvęs premjeras ir vienas buvusių konservatorių vadovų dabartinės Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos (KKSS) pirmininkas Gediminas Vagnorius artėjant rinkimams vėl ieško kelių, kaip sugrįžti į aktyviąją politiką, tačiau kol kas nesėkmingai.

    DELFI žiniomis, G.Vagnorius šią savaitę buvo susitikęs su Tėvynės sąjungos vadovu Seimo pirmininko pavaduotoju Andrium Kubilium, kuriam siūlė svarstyti galimybes jo sąjungai prisijungti prie konservatorių.

    „Buvo domimasi dėl partijos (Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos - DELFI) galimybių prisijungti prie mūsų, kaip ir kitoms partijoms, vakar pateikiau šią informaciją prezidiumui, ir entuziazmo pareikšta nebuvo“, - DELFI trečiadienį sakė A.Kubilius.

     G.Vagnorius buvo mažiau kalbus ir teigė, jog pokalbio su A.Kubilium neverta vadinti susitikimu.

    „Jokių viešų susitikimų nebuvo, iš to nedaryčiau įvykių, jei išgeriame kavos ar arbatos - tai iš to nedaryčiau jokios naujienos. (...) Jokių siūlymų nebuvo“, - sakė G.Vagnorius.

     Žiniasklaidoje jau anksčiau skelbta apie G.Vagnoriaus bandymus tartis su socialliberalų lyderiu Artūru Paulausku, tačiau ir šie pasitarimai kol kas buvo nevaisingi.

     G.Vagnorius buvo trijų Seimo kadencijų parlamentaras, III ir VIII Vyriausybių ministras pirmininkas. Buvęs Tėvynės sąjungos valdybos pirmininkas, triukšmingai pasitraukęs iš šios partijos ir įsteigęs Nuosaikiųjų konservatorių sąjungą.

    Vėliau ši sąjunga susijungė su Jaunųjų krikščionių demokratų lyga ir tapo Krikščionių konservatorių socialine sąjunga.


    KKSS turi vadovą G.Vagnorių, ir dar - interneto svetainę, kurioje paskutiniai įrašai - 2004 m.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Spa 2007 21:41 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina

Lapkritį konservatoriai planuoja politines vedybas

Atnaujinta 18.40, ELTA
2007 spalio mėn. 24 d.

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=14799040

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Tomas J., į temą, 2007 10 24 23:22


   2001.10.20 keturios partijos susijungė į vieną bendrą.

   Tos keturios - tai Tėvynės Liaudies partija, Nepriklausomybės Partija, Lietuvos Laisvės Lyga, Lietuvos Demokratų partija. Po susijungimo pasivadino Lietuvos Dešiniųjų Sąjunga (LDS).

   2003.11.08 LDS prisijungė prie Konservatorių partijos (TSLK). Tokiu būdu 4 dešiniosios partijos išnyko, dalis jų narių tapo konservatoriais. Kokia dalis, KIEK žmonių - žino tik patys konservatoriai.

   Kokia šių susijungimų reikšmė, kokie rezultatai?

1. Iš Lietuvos politinio spektro dingo 4 tikrai dešiniosios (pakankamai antikomunistinės) partijos.

2. Būrys politiškai aktyvių žmonių, turinčių nemažą partinės veiklos patirtį, tapo nepartiniais (nes nepanoro būti konservatoriais).

3. Konservatorių partijai kokybine prasme įtakos tai neturėjo, ji nuo to netapo dešinesnė ar antikomunistiškesnė, naujai įstojusieji įsiliejo ir ištirpo.

     Nepamirškime, kad panašiu būdu 2004.02.07 išnyko Politinių Kalinių ir Tremtinių Sąjunga, turėjusi 15000 narių.

     Dešinioji, antikomunistinė LR politinio spektro pusė dar labiau ištuštėjo.. Ar tai nebuvo gerai apgalvota ir iš anksto suplanuota akcija?

     Konservatorių partija pagal savo nuveiktus darbus niekad nebuvo antikomunistinė.

     TSLK yra partija, kurioje savo laiku rado prieglobstį daug buvusių raudonųjų komunistų (netgi LKP CK darbuotojai!): Vytautas Petras Knašys, Sigitas Kaktys, Vidmantas Žiemelis, Zygmunt Mackevič, Juozas Dringelis, Nijolė Oželytė, Antanas Račas, Bronislovas Kuzmickas, Ignas Aleškevičius ir kt. (dalis jų šiuo metu jau palikę TSLK).

     TSLK niekad nenorėjo desovietizacijos, nes savo partijoje desovietizacijos principų netaikė ir netaiko.

     Konservatorių frakcijoje Seime yra LKP CK dirbęs komunistas, kuris 1991 viešai aktyviai priešinosi desovietizacijos idėjoms - Liudvikas Sabutis.

     Kai komunistai buvo stiprūs, konservatoriai bent jau viešai, atvirai jų nerėmė.

     Bet kai komunistai politiškai nusilpo, kai nepajėgūs net Vyriausybės sudaryti be paramos iš šalies - tada ir paaiškėjo tikrasis konservatorių veidas: vietoj to, kad pribaigtų okupacijos laikų kolaborantines žiurkes - konservatoriai ėmė atvirai remti komunistus..

     Ar verta stoti į tokią partiją, ar gali tikri dešinieji su ja jungtis? Turite galvą ant pečių – spręskite patys.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Spa 2007 19:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Jungdamiesi su "mikropartijomis", konservatoriai siekia eliminuoti potencialius konkurentus?


2007-10-24

http://www.bernardinai.lt/?url=articles/69000

Komentarai Bernardinai.lt
http://www.bernardinai.lt/index.php?url ... 000/DESC/1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Spa 2007 22:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Menkai viliojantis motyvas: "...iš Briuselio raginama"

E.Vareikis. Konservatoriai ir krikdemai – tarp šeimos ir partnerystės

http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... d=14814886

Egidijus Vareikis, „Atodangos“, „XXI amžius“
2007 spalio mėn. 26 d.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... &com=1&s=1


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Spa 2007 22:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
To 11:45, 2007 10 27 22:33

    Nustokit tyčiotis iš to garbaus amžiaus berankio žmogaus, bailiai ir kinkadrebiai. Jums labai toli iki to garsaus konstruktoriaus. Gėda, kad Lietuvoje priviso visokių aktoriūkščių, kurie nebežino kas besą už Dujotekanos babkes.

    Jo gyvenimo kelias ir darbai, tai ne jūsų, parsidavėlių okupantams, keliai kelialiai. Gėdintumėtės kartu su artistais iš "Dvyračio žynių" ir "Ragų partijos" bei "Liet. komsomolkos".


   Labai pritariu, bet gal Jums bus naujiena, jog "Ragų partija" oficialiai vadinasi Tėvynės sąjunga, o jos vadovas viešai atsiribojo nuo Algirdo Petrusevičiaus?

    Užtai neatsiribojo nuo Algio Ramanausko-Greitai, kuris yra oficialus Tėvynės sąjungos narys, daugybės pornografinių siužetų kūrėjas ir Vilniaus miesto savivaldybės narys nuo Tėvynės sąjungos?
Štai, tokie dalykai mane ir glumina :img06:

    Gerai žinau, jog Tėvynės sąjungoje esama puikių žmonių ir tikrų patriotų, bet kol jai vadovaus Andrius Kubilius ir atstovaus Algis Ramanauskas - jokių jungimųsi: nei krikščionims, nei tautininkams.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Lap 2007 13:31 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
M.Vidūnaitė. Kodėl socialdemokratams netapus konservatoriais?


Morta Vidūnaitė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja, ELTA
2007 lapkričio mėn. 12 d.

     Visai netrukus, dar šį mėnesį, Tėvynės sąjunga ketina priimti politinį sprendimą dėl susijungimo su Krikščionių demokratų partija ir Lietuvių   tautininkų sąjunga. Pasak konservatorių partijos pirmininko pavaduotojos Rasos Juknevičienės, partijoms į stiprią dešiniąją alternatyvą būtina telktis tam, kad Lietuvoje prasidėtų rimtos permainos.
 
     Savaime suprantama, kad po ilgų aštuonerių, opozicijoje praleistų metų Tėvynės sąjunga beatodairiškai tikisi, kad ji pagaliau laimės Seimo rinkimus. Tačiau tuo, išskyrus pačius konservatorius, turbūt beveik niekas daugiau netiki. Iš ateinančių Seimo rinkimų greičiausiai, kaip ir per praėjusius bei užpraėjusius rinkimus, daugiausia išloš socialdemokratai.

     Todėl gal konservatoriams tapus socialdemokratais?


      Aišku, Tėvynės sąjungos niekas nepriverstų virsti kairiaisiais. Nors jų valdymo laikais šalies ūkio politika buvo kairuoliškesnė nei kada nors socialdemokratų, kultūrine vertybine prasme jie yra tikri dešinieji. Be to, politinį kairumą jie vis dar automatiškai tapatina su sovietiniu komunizmu.

     O kodėl socialdemokratams netapus konservatoriais?

     Dabartinių socialdemokratų liberalesnės nei dabartinių konservatorių kultūrinės vertybės galėtų būti lengvai užskaitytos kaip dešiniosios, ypač dabar, kai Lietuva skaičiuoja jau ketvirtus narystės ES metus ir yra priversta siekti europinių vertybinių standartų.

     Ideologiškai dabartinę Socialdemokratų partiją su politine kaire sieja tik jos šaknys sovietinėje komunistų partijoje ir, kad ir kaip būtų ironiška, seniausioje ideologiškai autentiškoje Lietuvos partijoje - Socialdemokratų partijoje, įkurtoje dar XIX a. Tačiau sąsajos su sovietine komunistine praeitimi nėra autentiškos europietiškos kairiosios partijos skiriamasis bruožas, o autentiškus socialdemokratus buvę Lietuvos sovietiniai komunistai sėkmingai asimiliavo vos per kelerius metus.

     Tačiau dabartiniams socialdemokratams labiau tiktų vadintis dešiniąja politine partija pirmiausia dėl jų vykdomos ūkio politikos. Dabartinio premjero socialdemokrato Gedimino Kirkilo vadovaujama vyriausybė įgyvendina tik simbolinę kairiąją politiką, o visą kitą tepridengia kairuoliška retorika.

     Vis dėlto tai, kad socialdemokratai nėra autentiška kairioji partija, labiausiai atskleidžia faktas, kad kitaip galingi ir įtakingi socialdemokratai, sudarydami mažumos Vyriausybės daugumą ir apskritai būdami jau beveik visą antrąją iš eilės Seimo kadenciją valdžioje, taip ir nesugebėjo net pradėti merdinčio Lietuvos viešojo sektoriaus reformos.

     Žinoma, Lietuvos socialdemokratams tapus konservatoriais, politinė konkurencija dešiniajame ideologiniame sparne ypač suintensyvėtų.

      Šiuo atveju dabartiniai konservatoriai turėtų arba prisijungti prie konservatoriais tapusių socialdemokratų (o to jie tikrai nepadarys), arba išgalvoti nepaprastą būdą, kaip sustiprinti savo pozicijas. Todėl ar ne geriau būtų, jei Tėvynės sąjunga pagaliau ryžtųsi radikaliai atnaujinti savo partiją?

     Partija turi stipriausią jiems ištikimą elektoratą, bet jo kaip ir 2000-aisiais bei 2004 metais nepakaks pergalei kitų metų Seimo rinkimuose. Krikščionių demokratų ir kitų save konservatyviaisiais dešiniaisiais belaikančių partijų parama konservatoriams tikrai nepakenks. Tačiau jiems kur kas labiau nei naujo partinio partnerio reikia naujų idėjų, kurios patrauktų paprastai už populistus balsuojančius ar išvis rinkimuose nedalyvaujančius rinkėjus.

     Europarlamentaras profesorius Vytautas Landsbergis, pelnytai savo tėvynėje atgavęs populiarumą, galėtų bent trumpam grįžti į aktyvią nacionalinę politiką. Galbūt jis į lietuviškąjį konservatizmą pajėgtų atversti labiausiai nusivylusius aštuoniolika nepriklausomybės metų Lietuvos piliečius.

     Ekonomistas Raimondas Kuodis Lietuvos politikams siūlo nustoti vaidinti "ideologinę kovą", bent jau vykdant ekonominę ir socialinę politiką, nes politikų takelis dėl globalizacijos bei europinių ir tarptautinių įsipareigojimų esąs siauras.

     Ekonomistas taip pat cituoja žymųjį JAV dienraščio "The New York Times" žurnalistą Thomą L. Friedmaną, kuris nacionalinių vyriausybių galimybes apibūdina kaip pasirinkimą tarp pepsikolos ir kokakolos.

     Tačiau ar pasirinkimas tarp fundamentalių viešojo sektoriaus reformų ir pelno mokesčio mažinimo, kai šaliai su smarkiai išaugusia infliacija gresia ekonomikos perkaitimas, o kitų metų planuojamas biudžetas yra apytuštis, yra pasirinkimas tarp pepsikolos ir kokakolos?

     Regis, Lietuvai būtent reikia nesuvaidintos tradicinės ideologinės kovos ir, turint galvoje necivilizuotai mažus mokytojų, dėstytojų, gydytojų ir policininkų atlyginimus bei tebeaugančią socialinę diferenciaciją, nuoseklaus žingsnio kairėn.

     Bet ar šalies politinės partijos pagaliau bent nustos apsimetinėti ir išdrįs pasakyti nors minimalią tiesą, t.y. kam jos iš tiesų atstovauja?

     Visiems rinkėjams tikrai būtų gerokai aiškiau, už ką balsuoti kitų metų rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

ELTA

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1

eigu, 2007 11 12 16:33

     partijos pasakytu ka is tikro atstovauja? Bet ar tai nepasimate per buvima valdzioje?

sulauksim, 2007 11 12 16:35

     Jo, kad visi tokie protingi būtų... Deja, teks gyventi burokų valstybėje su burokų rinkta valdžia. Boboms ir mužikams nepaaiškinsi kas už ko stovi ir kieno interesus atstovauja. "Klausimėlį" pažiūrėkit, ir taps aišku kas į rinkimus vaikšto.

pats laikas, 2007 11 12 16:59


    Tas abi partijas zmones vadina jau vienodai KONSERVKOMUNIAGOS.

o pats laikas, 2007 11 12 17:02

    Dar vadina PARAZITAI

Šaunu, 2007 11 12 17:10

    Gan geras atsiliepimas apie politines organizacijas. Tik Morta galėjo jas įvardinti, kaip pseudopartijas. Nes jei skelbiesi socdemu, o elgiesi, kaip liberalas ar atvirkščiai, reiškia nesi joks partinis, o tik kažkoks apsimetėlis. Pseudopartinis. Dar liūdniau, kai šie pseudopartiečiai išgirdę apie politinės partijos kūrimą, pradeda desperatiškai jaudintis. Kad tik neatimtų iš jų kąsnio.Morta teisi ir klausdama, kam atstovauja tos "partijos".

    Tai gal laikas vienytis alternatyvai? Ar jau perskaitėte http://www.vienybeskeliu.lt ?

bet tačiau, 2007 11 12 17:23

    Dabartiniai socdemai, vadovaujami AMB, yra tipiški konservatyvūs valdžią turintys veikėjai. Todėl jie niekada neginė ir negins darbo žmonių interesų. Tai sėkmingai įrodė savo valdymo metais, kai per tą laiką daugiausia emigravo darbininkų iš Lietuvos. Tačiau oligarchai neemigravo, tik dar labiau padidino savo turtus. VP-geriausias pavyzdys, ir lubys taip pat Todėl konservatoriams reikia pasivadinti "Tikrieji Lietuvos Socialdemokratai"- gal tada geriau atitiktų savo paskirtį ir laimėtų rinkimus.

skenduolis, 2007 11 12 18:09

  Konservai buvo tik SOCDEMU PALAIKYMO KOMANDA, kad jie nenuskęstų.

aha, 2007 11 12 20:42

   jei bent vienas komunistas, pvz.amb pereitų į konservatorius, tuoj laikraščiai pradėtų liaupsinti saviškį ir konservatorių partiją,ir V.Landsbergis taptų gerbiamu

pakankamai durnas, 2007 11 12 21:13

   autorės įrodymai iš pat pradžių remiasi klaidinga sąlyga:
Lietuvos socdemai nėra SOCIALDEMOKRATAI. Tai su buvusia sovietine okupacine administracija susijusių asmenų sambūris, suburtas konkuruoti su Sąjūdžiu ir tvarkyti buvusį KPSS/LKP/LKDP turtą.

xxx, 2007 11 12 21:31


    Kaip raso "nors viesbuciu ir nebelyko prichvatizuot jie bus patenkinti prie lovio..." Jie patenkinti todel, kad savo bizneliui ir mokescius lengvatinius pasidare - PVM viesbuciams tik 5 proc... Siems zmonems partija yra tik priemone savo tikslams pasiekti.. Joje patys gudriausi zmones, jie puikiai yra ivalde prisitaikyti prie salygu ir tomis salygomis pasinaudoti - cia ju sekme. Mat konsevatoriai yra buki - jie galva bando pralauzti siena, kad pereitu i kita puse, kai socdemai - paprasciausiai nepatingi ja apeiti, nors tuo metu tenka kojas suslapti

Fredis*, 2007 11 12 21:51

   Teoretikės pasamprotavimai. Jei partijos atskleistų kam jos atstovauja, tai pasirašytų nuosprendį sau tą pačią sekundę. Pažiūrėkite kaip tauta verkia dėl Grigaravičiaus ir suprasite kokio mentaliteto mes esame. Kalba iš tiesų vyksta ar apskritai mes galime turėti šiuolaikinę valstybę. Pakolkas ji yra sukabinta silpnais siūlais, šiaip taip laikosi, viskas trūkinėja, braška

Baltas, 2007 11 12 21:58

   Sveiki Broliai Lietuviai. Komunistų, socialdemokratų, lddp partijos visos kairiosios pakraipos dar 1939 m. prezidento A.Smetonos ir Lietuvos respublikos teismo uždraustos. Lietuvos respublikos teritorijoje jokie teismai tai nepanaikino.

AKM-47, 2007 11 12 23:01

    Tėvynės sąjunga+LSDP=Psedokumunistų partija

esu, isitikines, 2007 11 12 23:30

    kad ts/kp savo tradicijas semiasi is komunistu partijos,nes dauguma priklause kp ar komjaunimui,darbo stilius grynai bolsevikinis17-22m-tik griovimas,buvusio lyderio ir vladimiro lenino inicijalai sutampa,prie partijos sliejasi karjeristai ir lytiniai iskrypeliai.kas cia iziuri desiniasias vertybes?tai yra moderni komunistu partija

vytautas, mailas, 2007 11 13 07:43

    Autorė turbūt kvaištelėjo,kaip jie gali pasakyti,jei patys nežino kam atstovauja.

    Nežinau kur tas teigiamas momentas, kad reikalaujame Lansbergio aktyvesnio dalyvavimo nacionalinėje politikoje.Neduok Dieve šio žmogaus suaktyvėjimo.Mums šiandien reikia galvoti apie tautos vienybę,o šis politikas ,apart dar didesnio susiskaldymo, nieko doro neatneš.

     Bėda tame,kad turėdamas didžiulę politinę patirtį,gausybę žinių,intuiciją,neturi meilės savo tautai, eiliniam piliečiui,neturi sugebėjimo pateikti savo įdėjų visiems suprantamai ir aškiai."Šaltas kaip ledas".Viduje tuščia,negailestingai naudojasi visomis juodosiomis technologijomis,tuščiagarbis ir piktas.Ne ,mieloji autore,šis žmogus savo padarė,bet ateitis priklauso ne jam ir ne jo metodams.

     Socialdemokratai tikrai nevykdo politikos susietos su jų tradicinėmis vertybėmis ir jie dabar atrodo kaip tas chamelijonas - reikia raudinas,žalias,geltonas ar mėlynas,

    Konservatoriai - neturi rimtos perspektyvos,nes jų elektoratas išeina.Paqprasčiausiai jiems pavyko uzurpuoti tremtinių,politkalinių,nacionalistų galveles,bet tai laikina.

    Mažėjant šiam gyventojų sluoksniui tenka skelbti save vieninteliais krikščionimis.Liberalų kaip ir neturime,kitų politinių varijacijų neįsileidžiame.

    Politinė partija,kuriai tikrai rūpėtų valstybė ir jos gyventojai,kultūrinio tapatumo išlaikymas,geri santykiai su kaimynais ir kuri turėtų įdėją bei viziją nors dešimtčiai metų į priekį - kolkas viešoje ervėje neegzistuoja.

Tomas J., 2007 11 13 08:25

"Lietuva skaičiuoja jau ketvirtus narystės ES metus ir yra priversta siekti europinių vertybinių standartų."

    Kas tos EUROPINĖS VERTYBĖS?
    Globalizacija? O gal pataikavimas Kremliui?
Apsaugok Viešpatie nuo tokių vertybių..


apžvalgininkas, 2007 11 13 10:06

Paksas atstovauja - Borisovą, Putramentą, savo chebrą ir lenkų interesus,
Darbo partiją - Uspaskich interesus ir atkato sistemą,
Abonento partija - Janukonio chebrą rubiconą.
AMB partija - savo klano interesus, VP Market.

Alik, 2007 11 13 12:53

   Pats idomiausias momentas tas, kad socialdemokratai ir TS neturi jokios realios ideologijos. Pavyzdziui, A.Kubilius gali viena diena ateiti i baznycioje, o kita- kalbeti apie homofobija. Tas pats ir su G.Kirkilu: jis remia baznycios lukescius, o kartu tokie plastines chirurgijos daktarai kaip J.Olekas padeda zmonems pakeisti lyti, is karto gauti "nauja" pasa.

   Kitas momentas ekonomika: G.Kirkilas kalbasi su "VP Maxima" vadovu del infliacijos mazinimo, kuria mokama AM, sekmingai sudaro bankrotus Alitos tekstilei, Ekranui, EBSW t.t., kurios po to privatizuoja sociademokratu partijos nariu artimieji.

    Be to kaip nekeista butu TS nera milijonieriu, o pas socialdemokratus- labai daug. Akivaizdu, TS pagal savo ideologija yra kairioji partija, o pagal retorika - desinioji, su socialdemokratais viskas atvirksciai.

    Galima padaryti isvada, kad sitos partijos yra arba politiskai sizefreniskos ir tokiu budu formuoja panasia visuomene arba jos yra susijusios su kriminalinemis strukturomis, kuriose apskritai neturi dvasiniu vertybiu, ideologines tapatybes, ten tik finansiniai interesai, ir jos tokiu budu formuoja valstybes moduli pagal kalejimo taisykles. Bet kokiu atveju Lietuva deka TS ir socialdemokratu tapo savotisku misiniu tarp ligonines ir kalejimo.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Lap 2007 23:46 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Tautininkų sąjunga susijungė su konservatoriais


2007-11-21, BNS

    Tautininkų sąjungą trečiadienį pasirašė prisijungimo prie Tėvynės sąjungos sutartį.

    Prisijungimas galutinai bus baigtas šeštadienį, nes partijų sprendimą dar turi patvirtinti Andriaus Kubiliaus konservatorių bei Gintaro Songailos Tautininkų sąjungos suvažiavimai.

    Tautininkų sąjunga yra viena mažiausių iš 38 oficialiai įregistruotų politinių partijų Lietuvoje. Jį neturi savo atstovų dabartiniame Seime. Per praėjusį vasarį vykusius savivaldos rinkimus sąjunga visoje Lietuvoje gavo vos 5 tūkstančius balsų ir tik tris mandatus Akmenės rajono taryboje.

    Tėvynės sąjungos artimuose planuose yra ir susijungimas su Molėtų mero Valentino Stundžio vadovaujamais krikščionimis demokratais.

    Šiam žingsniui taip pat dar turi pritarti konservatorių suvažiavimas ir gruodžio 15 dieną rengiama krikščionių demokratų konferencija.

    Krikščionys demokratai irgi yra neparlamentinė partija, vienijanti apie 4,5 tūkst. narių.

    Šie susijungimai realiai įgyvendins kairiųjų vykdoma politika nepatenkintų konservatorių raginimus centro dešiniosioms partijoms burtis į "Dešiniąją alternatyvą".

     Dabartinę valdančiąją mažumos koaliciją sudaro daugiausia kairiajai ideologijai priskiriamos partijos - socialdemokratai, valstiečiai liaudininkai bei nuo "darbiečių" atskilusi Pilietinės demokratijos partija. Dešiniesiems šioje koalicijoje atstovauja Artūro Zuoko liberalcentristai.

Komentarai
http://www.lrytas.lt/?data=&id=11956440 ... 564&view=6
http://www.bernardinai.lt/index.php?url ... 109/DESC/1

Ivardinkim daiktus savais vardais 2007-11-21 15:16

    Jungiasi i viena darini senos komunistu kuopeles,kurios pabande gyventi persikrikstije kitais vardais.Kubiliaus sangulavimo su Kirkilu istorija daugeli ikvepe minciai,kad buti komunistu Lietuvoje-naudinga,o visas sis surmulis tik dar labiau priartina vienpartine sistema de fakto,o dvipartine de jure.

    Isitvirtins dvi komunistu atmainos - kirkiliniai ir kubiliniai, kurie keis vieni kitus, o padetis tik bloges.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lap 2007 19:58 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
V.Laučius. Duobėtas dešiniųjų vienijimosi kelias


Vladimiras Laučius, „Veidas“
2007 lapkričio mėn. 23 d.

    Konservatoriai per savo partijos suvažiavimą lapkričio 24 dieną žada galutinai apsispręsti dėl Tautininkų sąjungos prisijungimo prie Tėvynės sąjungos (TS). Taip pat planuojama pritarti dokumentų projektams dėl susijungimo su krikščionimis demokratais (LKD), kurie šiuo klausimu apsispręsti ketina gruodžio viduryje.

    Dešiniųjų jungimosi vajų TS vadovas Andrius Kubilius vadina „dešiniąja alternatyva“. Į talką besivienijančioms partijoms kviečiami ir pilietiniai judėjimai bei visuomeniškai aktyvūs nepartiniai dešiniųjų pažiūrų asmenys.

    Iš pirmo žvilgsnio procesas atrodo gražus ir logiškas. Stipri ir vieninga politinė dešinė – seniai puoselėjama idėja, kurios įgyvendinimas, regis, ne už kalnų. Išskyrus susiskaldžiusius ir, anot visuomenės apklausų, per Seimo rinkimus 5 proc. barjero neperžengsiančius liberalus, visos centro dešinės partijos telkiasi po TS vėliava. Dešiniųjų vienybės žodis tampa politiniu kūnu. Tačiau anaiptol nėra savaime suprantama, kad šis naujas kūnas bus sveikesnis ir patrauklesnis rinkėjams už senąjį.

    TS jau prisijungė kelias nykštukines partijas, kurių veik niekas nepastebėjo nei iki, nei po susijungimo. Vienintelė Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga tarp šių partijų vaidino kažką panašaus į politinį vaidmenį, kad ir menką. Susijungusi su TS ji ne tiek sustiprino konservatorius, kiek išgelbėjo save nuo akivaizdaus rinkėjų abejingumo. Nepaisant vargu ar padidėjusio TS politinio svorio, kurį nuošimčiais galėtų išreikšti nebent po nulio ir kablelio rašomi skaičiai, konservatoriai šį jungimąsi pateikė kaip didelį pasiekimą dešiniųjų vienijimosi kelyje.

    Dabartinis jungimosi su krikščionimis demokratais ir tautininkais vajus šiek tiek primena aną situaciją. Tiesa, darytinos svarbios išlygos: Tautininkų sąjunga, palyginti su anksčiau prijungtomis nykštukinėmis partijomis, turi ideologinį stuburą ir tradicijos brandinamą tapatumą, o ideologiškai taip pat „tradicinė“ LKD per pastaruosius savivaldos rinkimus pademonstravo turinti nemažai rėmėjų. Ir tautininkų, ir krikščionių demokratų įsiliejimas praturtina TS idėjinę orientaciją; tai ypač svarbu. Jei šios partijos sugebės „neištirpti“ po susijungimo ir laikytis savo vertybių, konservatyvioji dešinė turi šansų praplėsti savo politinio atstovavimo pagrindą.

    Vis dėlto krikdemų ir tautininkų atžvilgiu TS yra daugiau donorė nei politinių dividendų gavėja. Akivaizdu, kad partijoje atsirasiančios naujos jėgos kovos ne tik už idėjas, bet ir už postus, vietas rinkimų sąrašuose bei kitas galimybes apčiuopiamai įtvirtinti savo įtaką, kuri nebūtinai atitiks politinį jų atstovų potencialą. Tai tik sumažins ir taip menkai išnaudojamą TS atsinaujinimo rezervą, nes partijos vadovybėje ir kandidatų į politinį atstovavimą sąrašuose stiprės konjunktūrinis stumdymasis dėl vietų bei aiškinimasis dėl „krikdemiškų“ kvotų. Ši aplinkybė nedidina optimizmo, ypač turint omenyje, kad krikščionys demokratai tikrai nestebina Lietuvos gausia ir stipria gabių ir viešojoje erdvėje gerai žinomų politikų komanda. Juk rinkimai vyksta ne tik Molėtuose.

    Kelia abejonių ir LKD rinkėjų ištikimybė savo atstovams, kai šie taps jungtinės partijos dalimi. Seniau vykdytos LKD vidaus apklausos anaiptol neliudijo šios partijos rinkėjų meilės TS. Gajus stereotipas, kad krikdemų ir konservatorių rinkėjai yra kone tie patys, kad skirtumai tarp jų menki ir paviršutiniški, neatitinka tikrovės. Skeptiškai nuteikia ir ta aplinkybė, kad kai kuriose savivaldybėse šių dviejų partijų atstovai ne tik nebendradarbiauja, bet ir atsiduria skirtingose barikadų pusėse.

    Galiausiai pereinant prie ideologijų ir nuomonių formavimo lygio, tenka pripažinti nemenkus skirtumus tarp LKD ir TS politinių pasaulėžiūrų. Šiuo metu kuriamo bendro programinio dokumento nuostatomis šiuos skirtumus mėginama užtušuoti, tačiau atsirandanti idėjų eklektika, įsigilinus, verčia nejaukiai jaustis. Dokumente įsipareigojama „stiprinti Lietuvoje krikščioniškosiomis vertybėmis grindžiamą demokratiją“, tačiau nei Bažnyčios tradicija, nei daugelis Vakarų konservatorių krikščioniškųjų vertybių nelaiko demokratijos pagrindu. Jei krikdemų nuomonė šiuo klausimu kitokia, tai – jų problema, kurią jie, kaip ir kitas savo problemas, atsineša į TS.

„Veidas“

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1

kalaviją jums į šik...ą, 2007 11 23 17:19


    O mums dzinn... Kad jie išstiptų ir nebedarytų sąlygų kolonijų Lietuvoje steigimui. Geriau jau mirti negu į negrus ir čainikus Gedimino prospekte žiūrėti. Laikas jungtis į partizanus ir ginti Tėvynę, kuria partijų išgamos pardavė už paramą jiems. Kaip, kad 1939, 1940. Paskui dešimtims tūkstančių teko mirti, kad atkovotų. Dabar vėl "mes Europiečiai" parduoda už sorošistų, USA žvalgybų, Kinų ir kitų programų pinigu[color=Blue]s.

jei Kirkilo draugelis Kubilius, 2007 11 23 17:33[/color]

    desinysis tai as pranasas Machometas.Jie abu su TS ir socialdemokratu viirsunelem priklauso VIENINGAJAI KIAULIU LOVIO PARTIJAI.Sios partijos idealogija paprasta-griebk ir vok viska ka pasieki ,o jei pagauna uz rankos tai nutaisai kiaules snuki ir reki-as nekaltas,as viska tik del tos lietuvos darau.Nematau esminio skirtumo tarp tu kurie vagia baznycia ar viesbuti.....

Įdomu, 2007 11 24 19:06

    Ar kas bent atsiprašys tautos už tuos 17 metų? Žmonių, kurie buvo apvogti, apiplėšti, apgauti, išprievartauti, nuskurdinti, kurių tėvai ar seneliai buvo banditų nugalabyti (galabijami ir dabar) dėl kelių litų...

    Ar kas atsiprašys pensininkų, šventai tikėjusių nepriklausomybe ir laisva Lietuva, o dabar pasmerktų maitintis nukainuotomis atliekomis?

    Ar kas atsiprašys emigrantų, priverstų bėgti iš TĖVYNĖS - nuo tos lagerinės zekų "demokratijos"? Emigracija 2001 - 2006 pasiekė neregetus mastus.

     Kas antras išvykęs patvirtins, kad bėgo, pirmiausiai, iš landsberginės-brazauskinės švonderių valstybės, kurioje, nepriklausant nomenklatūros klanui, normaliai prasigyventi - jokių prošvaisčių...

    Šitoje valstybėje viskas daroma tik turtingųjų ir savos "chebros" klanams.

sausio tryliktos radijožvalgas, 2007 11 25 18:48

    Brangieji, sveikinu visus su Lietuvos kariuomenės diena. Kaip Lietuvos kariuomenės kūrėjas, rėmėjas ir Nepriklausomybės gynėjas, dažniau nei kas nors kitas patiriu priekaištus dėl kasdienių problemų.

    Dažnai meta į akis: "O tu kūrei, o tu gynei, matai kas darosi!!!". Tenka tylėti, bet praeis visi blogmečiai, neleiskime mafijai pavogti tris milijardus spekuliuojant atominės elektrinės statyba, ir tai, manau, bus paskutinė kova.

    Yra pikta, kada Nepriklausomybės pradžioje aukojome pinigus atsikuriančiai kariuomenei, nes trūko visko. O gudrūs banditėliai spekuliavo pilstuku,prakutę steigė parduotuves,tapo VĖPĖ MARKETAIS...


    Taigi, su švente, Brangieji sveikatos visiems ir daug, daug laimės.

A.Reičiūnas

Ronius, 2007 11 25 20:17
Radijo žvalgui,

     Kartu gynėme televizijos bokštą, Seimo rūmus, kartu kovojome už NEPRIKLAUSOMYBĖS įtvirtinimą, kartu buvome kandidatai į L.R. SEIMĄ.

     Tą blogmetį, apie kurį kalbi, padarė kaip tik tie, kuriuos tuo metu gynėme ne tik mudu, bet ir visa LIETUVA.

     Išvadinę dorą žemdirbį runkeliu,TAUTĄ šunauja, rusą neprileido prie vamzdžio, kurio pasekmės visiems yra labai aiškios.

     Užuot atsiprašę TAUTOS UŽ TĄ BLOGMETĮ, kuriame dabar gyvename, jie visomis keturiomis ir visokiais būdais siekia valdžios olimpo.

     Dabartinis rinkėjas yra muštas ir luptas ir gerai supranta, kur veda įvairios prišrinkiminės konservatorių sąjungos.


Artojas, 2007 11 25 20:56

    Koks skirtumas, ar komunistas konservatorius, ar komunistas tautininkas, ar komunistas krikščionis demokratas, ar bet koks liberalas ar kitas, visi to pačio raugo ir tų pačių užmaišyti.

    Laksto iš vienų pas kitus, kad tik arčiau prie lovio prilįsti, o Lietuvos žmonės jiems svarbūs tik tiek, kad juos rinktų.

    Vienintelis, šiuo metų, drąsus politikas-patriotas, atsidavęs Tautai, yra Mindaugas Murza (patriotų yra ir daugiau, tačiau, švelniai tariant, nedrąsūs).

    Kas manote, kad Murza neteisus, kvieskite į TV ir įrodykite visai Tautai, kad jus esate protingesni, o niekina tie, kurie neturi nei ką pasakyti, nei kultūros, paprasčiausiai bolševikinio mentaliteto.

Rasa, 2007 11 25 22:09

    Kai 1939 m i Lietuva buvo ivestos Rusijos kariaunos, veliau jos eme tremti is tevynes kitaip manancius ir kitaip galvojancius...

    Tokiu pat analogisku "iniciatyvu" gali laukti ir prijungti Tautininkai.
Nekelia abejoniu, kad sios partijos bus apvalytos nuo nepageidaujamu asmenu.


_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 25 Lap 2007 23:48. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lap 2007 22:40 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
    Reiktų būtinai išsaugoti LTS, nes iš dabartinių tautinės pakraipos partijų ji pati stipriausia.

    Jei tai suvažiavime pavyktų, tuoj po to reiktų iš karto ir nieko nelaukiant, tame pat suvažiavime, pareikalauti, kad Songaila ir jo "padchalimai" būtų išmesti iš LTS - tiesiai pas "konservus". Kitaip jie vėl atsigaus ir sukurps naują planą kaip LTS "pridurti" prie "konservų".

    O jau po to rinkti naują, patriotiškesnę, vadovybę.

-------------------------------------------------------------------

    Visuomenei pastoviai peršama mintis, kad politika gali būti tik "kairė" arba "dešinė", na blogiausiu atveju dar koks nors "centras" tarp jų.

    Tyčia nutylima, jog Markso laikai jau seniai baigėsi ("kairė" ir "dešinė" jau seniai sulipo į vieną bendrą mafiją) ir dabar pasaulyje iš tikro yra visai kitos dvi esminės antagonistinės politinės kryptys - kosmopolitinė (antitautinė) ir tautinė (mūsų atveju - lietuviška).

    LTS likvidacija ir jos "prilipdymas" prie kosmopolitinės (antitautinės) savo esme pakraipos partijos tik susilpnintų tautinę kryptį - o to iš tikro ir siekiama, ypač atsižvelgiant į dabar ES vykstančius procesus, kada tautinės jėgos vis auga ir jau net nugali kai kuriose valstybėse.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2007 16:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Šaltinis - http://www.elta.lt/zinute_pr.php?inf_id=776015

Štai tokia įdomi sutartis:

2007-11-21

LIETUVIŲ TAUTININKŲ SĄJUNGOS PRISIJUNGIMO PRIE
TĖVYNĖS SĄJUNGOS
SUTARTIS


Vilnius, 2007 m. lapkričio 21 d.

Lietuvių tautininkų sąjunga (toliau vadinama "LTS”), atstovaujama jos pirmininko Gintaro Songailos, veikiančio pagal LTS Įstatus, iš vienos šalies,
ir
Tėvynės sąjunga (toliau vadinama ,”TS”), atstovaujama jos pirmininko Andriaus Kubiliaus, veikiančio pagal TS Įstatus, iš kitos šalies,
toliau kartu vadinamos Šalimis, sudarė šią Sutartį:

1. Sutarties dalykas
Sutarties dalykas yra nustatyti LTS prisijungimo prie TS sąlygas. Šalys sutaria, kad įstatymų nustatyta tvarka įvykdys reorganizaciją, kai LTS, kaip juridinis asmuo, veikiantis pagal Lietuvos Respublikos Politinių partijų įstatymą, bus prijungtas prie TS ir baigs savo, kaip atskiros politinės partijos veiklą, o visas jo teises ir įsipareigojimus perims TS, ir jeigu tokiai reorganizacijai pritars LTS ir TS suvažiavimai.
2. Šalių įsipareigojimai:

2.1. LTS įsipareigoja:
2.1.1. Savo Įstatų bei įstatymų nustatyta tvarka sušaukti neeilinį LTS suvažiavimą LTS prisijungimui prie TS svarstyti (toliau visur - "LTS suvažiavimas”). Į LTS suvažiavimo darbotvarkę įtraukti nutarimą reorganizuoti LTS, prijungiant ją prie TS pagal šios Sutarties sąlygas (toliau vadinama - "Nutarimas-l”).
2.1.2. LTS suvažiavimui priimant Nutarimą 1 siekti, kad kartu būtų pritarta ir Tautininkų frakcijos Tėvynės sąjungoje Steigiamosios deklaracijos bei Statuto projektai, kurie kartu su nutarimu dėl reorganizacijos bus pateikti tvirtinti TS suvažiavimui. Statutas turi atitikti TS Įstatus bei šią Sutartį ir, patvirtintas TS suvažiavime (šios Sutarties Priedas Nr.2), kartu su Steigiamąja deklaracija (šios Sutarties Priedas Nr.l) taps neatsiejama šios Sutarties dalimi.
2.1.3. Iki TS suvažiavimo (arba jo metu), į kurio darbotvarkę bus įtrauktas nutarimas dėl reorganizacijos, prijungiant LTS prie TS (toliau vadinama "Nutarimas-2”), pateikti ne mažiau kaip šimto LTS narių, kurie LTS prisijungus prie TS pareiškia savo valią tapti Tėvynės sąjungos Tautininkų frakcijos nariais, sąrašą (toliau visur vadinama "Tautininkų frakcija”, "Frakcija”, "Frakcijos narių sąrašu”, "Sąrašu”).
2.1.4. Iki TS suvažiavimo (arba jo metu) pateikti būsimosios Frakcijos narių siūlomą jos pirmininko kandidatūrą, kuri TS Įstatų nustatyta tvarka turi būti tvirtinama jos suvažiavime, o taip pat - pagal šioje Sutartyje nustatytas kvotas Tautininkų frakcijai - kandidatūrų į TS Tarybos ir TS Prezidiumo bei Priežiūros komiteto narius sąrašą.
2.1.5. Iki TS suvažiavimo (arba jo metu) pateikti siūlomų visuomeninių organizacijų, kurios suvažiavime būtų patvirtintos bendradarbiaujančiomis su TS, sąrašą.
2.1.6. Ne vėliau kaip iki 2007 m. gruodžio 31 d. perduoti TS Vykdomajam direktoriui visą LTS narių sąrašą ir duomenų apie juos bazę.
2.1.7. Atlikti visus kitus įstatymuose nustatytus teisinius formalumus (paskelbti reorganizacijos sąlygas, atitinkančias šią Sutartį, raštu informuoti kreditorius, atlikti auditą ir kt.), būtinus LTS reorganizacijai, prijungiant ją prie TS, įgyvendinti.

2.2. TS įsipareigoja:
2.2.1. Savo Įstatų ir įstatymų nustatyta tvarka sušaukti TS suvažiavimą LTS prisijungimui prie TS svarstyti. Į surengto TS suvažiavimo darbotvarkę įtraukti Nutarimą-2.
2.2.2. TS suvažiavime priimant Nutarimą-2 kartu įsteigti TS Tautininkų frakciją ir patvirtinti jos Steigiamąją deklaraciją bei Statutą, kurių projektams pritarė LTS suvažiavimas (šios Sutarties Priedai Nr.1 ir Nr.2), ir padaryti atitinkamus TS įstatų pakeitimus. Šios Sutarties nustatytomis sąlygomis TS Suvažiavimui priėmus nutarimą dėl Frakcijos steigimo - siekti, kad būtų patvirtintas Frakcijos narių siūlomas - jos pirmininkas, o pagal šioje Sutartyje nustatytas kvotas - TS Tarybos, Prezidiumo, Priežiūros komiteto nariai. Taip pat siekti, kad Frakcijos siūlomos organizacijos TS suvažiavime būtų patvirtintos bendradarbiaujančiomis su TS organizacijomis.
2.2.3. Sutikti, kad Frakcija turės teisę be apribojimų naudotis patalpomis (tomis, kurios reorganizacijos tvarka pereis iš LTS Tėvynės sąjungos nuosavybėn, ir tomis, kurių panaudos teisę iki reorganizacijos turėjo LTS). TS Įstatų nustatyta tvarka Frakcija turės teisę rinkti savo narių įnašus, naudoti lėšas savo reikmėms.
2.2.4. Sutikti, kad būtų nustatyta kvota Frakcijos deleguotiems atstovams TS struktūrose, o taip pat - į TS siūlomų kandidatų Seimo rinkimuose sąrašą daugiamandatėje apygardoje bei vienmandatėse apygardose ir, pagal galimybes, visur kitur, kur viešai atstovaujama TS.
2.2.5. Nustatyti, kad Frakcijos atstovavimo minimali kvota būtų skaičiuojama santykiu 1:9 (t.y. ne mažiau kaip vienas Frakcijos deleguotas atstovas kiekviename dešimtuke - kiekviename TS institucijos, TS siūlomų kandidatų į Seimą sąrašo dešimtuke). Į TS Tarybą Frakcija deleguoja 15 renkamų Tarybos narių, į TS Prezidiumą - 2 renkamus Prezidiumo narius, į Sekretoriato samdomų darbuotojų grupę - 1 Frakcijos atstovą, į Politikos komitetą - 1 Frakcijos atstovą; į Priežiūros komitetą - 1 Frakcijos atstovą; atitinkamai Frakcija taip pat turės teisę deleguoti ne mažesne kaip 10-ties nuošimčių proporcija savo atstovus ir į visas kitas institucijas (skyrių tarybas, skyrių sueigų tarybas ir t.t.).
2.2.6. Nustatyti, kad 2008 m. Seimo rinkimų vienmandatės apygardos pasidalijamos taip, kad Frakcijos deleguotiems kandidatams tenka dešimtadalis visų Tėvynės sąjungos bendrai skirstomų apygardų. Šis pasidalijimas gali būti keičiamas abipusiu sutarimu, atsižvelgiant į susitarimus dėl vienmandačių apygardų pasidalijimo su kitomis dešinės partijomis ir į kandidatų laimėjimo perspektyvas. Konkrečiomis apygardomis tarp buvusios LTS ir TS pasiskirstoma atsižvelgiant į kandidatų populiarumą ir jų potencialią galimybę laimėti. Ten, kur nepavyks susitarti, kandidatai bus atrenkami pirminiuose rinkimuose, tačiau bendra kandidatų proporcija turi išlikti.
2.2.7. Nustatyti, kad 2008 metų Seimo rinkimuose TS kandidatų sąraše daugiamandatėje apygardoje Frakcijos kvota deleguotiems kandidatams yra proporcinga Frakcijos dydžiui, bet ne mažesnė kaip 1/9.
2.2.8. Nustatyti, kad po 2008 m. Seimo rinkimų TS Taryba turės teisę TS įstatų nustatyta tvarka keisti Frakcijos atstovavimo kvotą, bet be TS suvažiavimo pritarimo ji negali būti mažesnė kaip 1/9. Tėvynės sąjungai rinkimuose sudarant koalicinius sąrašus Frakcijos atstovavimo kvota juose taip pat negalės būti mažesnė, kaip 1/9.
2.2.9. Garantuoti, kad jei TS vykdys reorganizaciją, kurioje dalyvaus tretieji asmenys, jos įsipareigojimai pagal šią Sutartį bus perduoti naujam juridiniam asmeniui, jeigu vietoj TS bus įsteigtas naujas asmuo (arba, kad jų vykdymas nesikeis, jeigu prie TS bus prijungtas kitas juridinis asmuo).

3. Bendros sąlygos
3.1. Šalys sutaria, kad ši Sutartis įsigalioja nuo to momento, kai ją savo nutarimais patvirtina LTS ir TS tarybos ir kai ją pasirašo šių partijų vadovai.
3.2. Šalys sutaria, kad šalių reorganizacijos, prijungiant LTS prie TS, pradžia laikomas momentas, kai TS Suvažiavimas šioje Sutartyje nustatytomis sąlygomis priima Nutarimą-2.
3.3. Šalys sutaria, kad reorganizacijos pabaiga laikoma 2008 m. sausio 24 d. arba kitas šalių įgaliotų atstovų raštiškai suderintas terminas, kai bus baigtos įstatymų nustatytos procedūros Teisingumo ministerijoje ir Valstybės registrų centre (įskaitant ir TS Įstatų pakeitimų, susijusių su naujos Frakcijos įsteigimu, įregistravimą). Nuo to momento įsigalios ir TS suvažiavimo nutarimas steigti Frakciją, patvirtinti jos Statutą, Steigiamąją deklaraciją, patvirtinti jos pirmininką, Frakcijos deleguotus atstovus. Kitą dieną nuo šių nutarimų įsigaliojimo visi LTS nariai bus laikomi TS nariais, išskyrus atvejus, kai buvę LTS nariai raštu informuos TS, kad jie nesutinka tapti TS nariais.
3.4. Šalys sutaria, kad po reorganizacijos pagal šią Sutartį kiekvienas buvęs LTS narys ne vėliau kaip per 12 mėnesių per Frakcijos įgaliotus atstovus turi teisę kreiptis į TS dėl TS nario pažymėjimo jam išdavimo, o TS privalo tokį pažymėjimą išduoti.
3.5. Tų buvusių LTS narių, kurie per 12 mėnesių po reorganizacijos proceso pabaigos (šioje Sutartyje nustatyto pereinamuoju laikotarpiu) nesikreips į TS dėl TS nario pažymėjimo išdavimo, TS narystė savaime nutrūksta.
3.6. Šalys nustato, kad rinkti į TS valdymo organus, balsuoti dėl sprendimų sudaryti kandidatų į Seimo narius ir Europos Parlamento narius sąrašus turi teisę tik tie buvę LTS nariai (nuo prisijungimo momento - Frakcijos nariai), kurie kreipėsi į TS dėl TS nario pažymėjimo išdavimo, o taip pat tie buvę LTS nariai, kurie buvo įrašyti TS suvažiavimui pateiktame Frakcijos narių sąraše.
3.7. Šioje Sutartyje numatytame TS suvažiavime stebėtojų teisėmis gali dalyvauti visi asmenys, kandidatai į Frakcijos narius, kurių Sąrašą LTS pateiks TS suvažiavimui.
3.8. Šalys sutaria, kad jei kuri nors Šalis neįvykdys vieno ar daugiau įsipareigojimų pagal šią Sutartį, kitos Šalies įgalioti atstovai turi pateikti jai raštišką pretenziją, ir jei šie galimi pažeidimai nebus ištaisyti ar ginčas dėl jų nebus išspręstas iki 2008m. sausio 24d., LTS ir TS reorganizacija tokiu atveju bus laikoma neįvykusia, išskyrus, jeigu Šalių įgalioti atstovai raštu nesutars šio termino pratęsti pažeidimams ištaisyti. Jei įstatymų nustatytos jungimosi procedūros dėl trečiųjų šalių kaltės (veikimo ar neveikimo) užtruks ilgiau, nei numato ši Sutartis, reorganizacijos pabaigos terminas pratęsiamas iki tol, kol šie trukdžiai bus pašalinti.
3.9. Lietuvių tautininkų sąjunga ir Tėvynės sąjunga jungiasi pagal Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso numatytas politinių partijų jungimosi (LTS prisijungiant prie Tėvynės sąjungos) procedūras. Abi šalys įsipareigoja atlikti šias procedūras, kaip nustato įstatymai.
3.10. Teisių ir pareigų perdavimo aktus pasirašo abiejų pusių įgalioti atstovai. LTS turtas ir lėšos perduodamos TS Civilinio kodekso nustatyta tvarka. Teisių ir pareigų perdavimo aktai yra neatskiriama šios Sutarties dalis, aktų priedus gali surašyti materialiai atsakingi asmenys.
3.11. Turtas, kurio perleidimui Lietuvos Respublikos įstatymai nustato specialią formą ir registravimo tvarką, turės būti perregistruojamas įstatymų nustatyta tvarka, atitinkamai pakeičiant duomenis apie savininką. LTS turto perdavimo-priėmimo aktai turės būti suderinti su atitinkamomis valstybės institucijomis, jei tokia pareiga yra numatyta atitinkamais norminiais aktais.
3.12. Prieš perduodant turtą ir pareigas bei teises Tėvynės sąjungai LTS turi atlikti auditą.
3.13. Per du mėnesius po LTS turto, lėšų ir pareigų bei teisių perdavimo turi būti surengti Tėvynės sąjungos skyrių bei kitų struktūrų susirinkimai, kuriuose atitinkamos Tėvynės sąjungos valdymo institucijos bus papildytos Frakcijos atstovais.

4. Baigiamosios nuostatos
4.1. Ši Sutartis galioja iki reorganizacijos pabaigos, o jos nuostatos, kurioms numatomas ilgesnis galiojimo terminas, turi būti perkeltos į Frakcijos Statutą ir/arba TS institucijų nutarimus.
4.2. Ši Sutartis gali būti papildyta ar pakeista tik raštiškai ir tokie papildymai ar pakeitimai įsigalioja, jei juos pasirašo abiejų Šalių įgalioti atstovai.
4.3. Sutarties galiojimas nutrūksta, jei LTS suvažiavimas nepriima Nutarimo-1 pagal šios Sutarties sąlygas arba jei TS suvažiavimas nepriima Nutarimo-2 pagal šios Sutarties sąlygas.
4.4. Kilusius ginčus Šalys spręs geranoriškų derybų būdu, o nesutarus - Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
4.5. Ši Sutartis pasirašoma dviem egzemplioriais lietuvių kalba, kurių po vieną tenka Sutarties Šalims.
5. Šalių parašai

TS pirmininkas LTS pirmininkas
A. Kubilius G. Songaila

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2007 21:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Mindaugas3 rašė:
Ne tik Songaila, bet ir suvažiavimas pasisakė už LTS likvidavimą. :smile7:  


   Vadinasi, buvo gerai pasirengę - ką aš, deja, ir numačiau ... :smile7:

2007 m. lapkričio 24 d. Lietuvių tautininkų sąjunga nutarė prisijungti prie Tėvynės sąjungos


     2007 m. lapkričio 24 d. Lietuvos rašytojų sąjungos salėje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) įvyko neeilinis Lietuvių tautininkų sąjungos suvažiavimas.

     Trys ketvirtadaliai  posėdyje dalyvavusių suvažiavimo delegatų (84 iš 111) balsavo už nutarimą reorganizuoti Lietuvių tautininkų sąjungą, jai prisijungiant prie Tėvynės sąjungos ir įkuriant joje Tautininkų frakciją.

     Suvažiavimas taip pat patvirtino konkrečius dokumentus, nustatančius LTS prisijungimo prie TS tvarką ir apibrėžiančius Tautininkų frakcijos programinę platformą bei statusą: LTS prisijungimo prie TS Sutartį, Tautininkų frakcijos Tėvynės sąjungoje Steigimo deklaraciją bei Statutą.

     Buvo patvirtinti į TS Tarybą bei Prezidiumą deleguojami Tautininkų frakcijos atstovai.

     Frakcijos pirmininku išrinktas LTS pirmininkas Gintaras Songaila.

     Tą pačią dieną įvykęs Tėvynės sąjungos suvažiavimas taip pat pritarė LTS prisijungimui prie Tėvynės sąjungos, Tautininkų frakcijos įkūrimui ir patvirtino su tuo susijusius dokumentus.

      LTS prisijungimo prie TS Sutartį 2007 m. lapkričio 17 d. patvirtino Tėvynės sąjungos Taryba, o lapkričio 18 d. - ir Lietuvių tautininkų sąjungos Taryba. Ja numatomas Tautininkų frakcijos įkūrimas Tėvynės sąjungoje ir jos atstovavimas TS valdymo organuose bei rinkimų sąrašuose ne mažesniu santykiu kaip 1:9. Šią sutartį lapkričio 21 d. pasirašė LTS pirmininkas Gintaras Songaila ir TS pirmininkas Andrius Kubilius. Abiejų partijų suvažiavimams priėmus nutarimus dėl LTS prisijungimo prie TS, jungimosi procesą planuojama galutinai užbaigti po mėnesio.

Dokumentai:

   *     Lietuvių tautininkų sąjungos prisijungimo prie Tėvynės sąjungos Sutartis
http://www.lts.lt/pareiskimai/sutartis2007-11-21.htm

   *     Tautininkų frakcijos Tėvynės sąjungoje Steigimo deklaracija
http://www.lts.lt/pareiskimai/deklaracija2007-11-13.htm

   *     Tautininkų frakcijos Statutas
http://www.lts.lt/tf_statutas.htm

   Vadinasi dabar perims ir LTS svetainę, ir patalpas, ir tuos parsidavėlius, kurie už pažadėtus postus ir vietas rinkimuose, laiku (dar iki suvažiavimo) perbėgo pas "konservus" - "juodosios šimtinės" nariai:

    "2.1.3. Iki TS suvažiavimo (arba jo metu), į kurio darbotvarkę bus įtrauktas nutarimas dėl reorganizacijos, prijungiant LTS prie TS (toliau vadinama "Nutarimas-2”), pateikti ne mažiau kaip šimto LTS narių, kurie LTS prisijungus prie TS pareiškia savo valią tapti Tėvynės sąjungos Tautininkų frakcijos nariais, sąrašą (toliau visur vadinama "Tautininkų frakcija”, "Frakcija”, "Frakcijos narių sąrašu”, "Sąrašu”).

     2.1.4. Iki TS suvažiavimo (arba jo metu) pateikti būsimosios Frakcijos narių siūlomą jos pirmininko kandidatūrą, kuri TS Įstatų nustatyta tvarka turi būti tvirtinama jos suvažiavime, o taip pat - pagal šioje Sutartyje nustatytas kvotas Tautininkų frakcijai - kandidatūrų į TS Tarybos ir TS Prezidiumo bei Priežiūros komiteto narius sąrašą."

   O juk LIETUVIŲ TAUTININKŲ SĄJUNGOS PRISIJUNGIMO PRIE TĖVYNĖS SĄJUNGOS SUTARTIS visiškai, nei vienu žodžiu, neužsimena apie programinius dalykus ir vertybinę orientacija - tik kiek vietų gaus sąrašuose (tai numatyta labai smulkiai :oops:  ):

     "2.2.4. Sutikti, kad būtų nustatyta kvota Frakcijos deleguotiems atstovams TS struktūrose, o taip pat - į TS siūlomų kandidatų Seimo rinkimuose sąrašą daugiamandatėje apygardoje bei vienmandatėse apygardose ir, pagal galimybes, visur kitur, kur viešai atstovaujama TS.

     2.2.5. Nustatyti, kad Frakcijos atstovavimo minimali kvota būtų skaičiuojama santykiu 1:9 (t.y. ne mažiau kaip vienas Frakcijos deleguotas atstovas kiekviename dešimtuke - kiekviename TS institucijos, TS siūlomų kandidatų į Seimą sąrašo dešimtuke). Į TS Tarybą Frakcija deleguoja 15 renkamų Tarybos narių, į TS Prezidiumą - 2 renkamus Prezidiumo narius, į Sekretoriato samdomų darbuotojų grupę - 1 Frakcijos atstovą, į Politikos komitetą - 1 Frakcijos atstovą; į Priežiūros komitetą - 1 Frakcijos atstovą; atitinkamai Frakcija taip pat turės teisę deleguoti ne mažesne kaip 10-ties nuošimčių proporcija savo atstovus ir į visas kitas institucijas (skyrių tarybas, skyrių sueigų tarybas ir t.t.).

     2.2.6. Nustatyti, kad 2008 m. Seimo rinkimų vienmandatės apygardos pasidalijamos taip, kad Frakcijos deleguotiems kandidatams tenka dešimtadalis visų Tėvynės sąjungos bendrai skirstomų apygardų. Šis pasidalijimas gali būti keičiamas abipusiu sutarimu, atsižvelgiant į susitarimus dėl vienmandačių apygardų pasidalijimo su kitomis dešinės partijomis ir į kandidatų laimėjimo perspektyvas. Konkrečiomis apygardomis tarp buvusios LTS ir TS pasiskirstoma atsižvelgiant į kandidatų populiarumą ir jų potencialią galimybę laimėti. Ten, kur nepavyks susitarti, kandidatai bus atrenkami pirminiuose rinkimuose, tačiau bendra kandidatų proporcija turi išlikti.

     2.2.7. Nustatyti, kad 2008 metų Seimo rinkimuose TS kandidatų sąraše daugiamandatėje apygardoje Frakcijos kvota deleguotiems kandidatams yra proporcinga Frakcijos dydžiui, bet ne mažesnė kaip 1/9.  " :smile89:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 25 Lap 2007 16:54. Iš viso redaguota 5 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2007 22:00 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Margeris rašė:
Nu lauksim ka Puritonas pasakys, Jis kaip suprantu pas konservus neis  :img06:  


   Neis daugelis normalių tautininkų.

   Beje, manau, kad jų ir nepriims - esu tikras, kad ir Songaila, ir "konservai' turi sudarę "proskripcinius sąrašus" - aiškių "kenkėjų" ir potencialių "nepatikimųjų". Priims tik Songailos "podchalimus".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lap 2007 14:24 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Mindaugas3 rašė:
Pagal veiksmus aš nematau skirtumo tarp konservatorių ir socdemų ir kitų Seimo partijų. Juk tuos tris metus labai draugiškai dirbo, o dabar ėmė vaidinti priešus. Gal užkibs tauta? O po to vėl koalicija ir laimingas tranų gyvenimas.


    Tarp vadinamųjų "socialdemokratų" ir vadinamųjų "konservatorių" yra vienas didelis skirtumas - socdemų vadai visų pirma prisikiša savo kišenes, o "konservų" vadai pirmiausia Lietuvos turtą atiduoda tarptautinei žydų mafijai (pvz., milijardinė "Mažeikių naftos" afera ir dar nemažai smulkesnių pavyzdžių), o po to maitinasi jų numetamomis nuograužomis. :smile49:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lap 2007 16:23 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Žygeivis, 2007 11 25 15:21

Žygeiviui, 2007 11 25 14:12
_"O juk LIETUVIŲ TAUTININKŲ SĄJUNGOS PRISIJUNGIMO PRIE TĖVYNĖS SĄJUNGOS SUTARTIS visiškai, nei vienu žodžiu, neužsimena apie programinius dalykus ir vertybinę orientacija - tik kiek vietų gaus sąrašuose"_

Nežinai kur ko ieškoti, o jau darai apbendrinimus. Žiūrėk frakcijos steigiamąją deklaraciją lts.lt"
------------------------------- ---------------------

    Kur ką ieškoti, žinau puikiai.

    Deja šis projektas tautininkų svetainėje atsirado tik dabar - jau po suvažiavimo. Jame net priėmimo datos dar nėra.

------------------------------------------------
Projektas

Tautininkų frakcijos Tėvynės sąjungoje
Steigimo deklaracija
„Pagrindinės tautininkų politinės nuostatos“

Vilnius, 2007 m. lapkričio ... d.
--------------------------------------------------


    Tik įdomu, ką pasakys koks nors Landsbergis ar Juknevičienė, paskaitę šį Projektą?

    Ar neteks po to kardinaliai perrašinėti? :smile38:

    Juk tokiam projektui net aš mielai pritariu - jis beveik pažodžiui ir papunkčiui (tik labiau išplėsta forma) pakartoja mano pasiūlytos Deklaracijos tekstą (net punktų lygiai 12). :img01:

    Duok Dieve, kad bent vieną iš tų punktų naujajai konservatorių-tautininkų  frakcijai pavyktų įgyvendinti, kada jos nariai pateks į Seimą. :smile100:

   Deja, pernelyg gerai pažįstu įvairius Konservatorių vadus ir jų vykdomą tikrąją  ("realią") politiką (o ne deklaratyvius pareiškimus, kuriais jie pastoviai mulkina lietuvių tautą), kad patikėčiau, jog žemiau pateikiami principai būtų šitų idėjinių kosmopolitų palaikyti.


************************************************************

Šaltinis - http://www.lts.lt/pareiskimai/deklaracija2007-11-13.htm

Projektas

Tautininkų frakcijos Tėvynės sąjungoje
Steigimo deklaracija
„Pagrindinės tautininkų politinės nuostatos“

Vilnius, 2007 m. lapkričio ... d.


          Tautininkų frakcija,

          siekdama tęsti tautininkų politinės srovės tradiciją bei pritaikyti ją naujomis istorinėmis sąlygomis,

          atsižvelgdama į Lietuvių tautininkų sąjungos ir Tėvynės sąjungos programinių nuostatų artimumą bei galimybę jas suderinti, o taip pat - į bendrą visų centro dešiniųjų partijų tikslą užtikrinti sąlygas Lietuvos laisvei ir gerovei,

          tikėdama aukščiausiomis lietuvybės vertybėmis, kurių vardan savo jėgas skyrė Lietuvos kartų kartos, o sunkiais laikais šviesiausi jos gynėjai aukojo savo gyvybes,

          siekdama mokytis iš praeities, kaupiant valstybinę išmintį ir valią, o taip pat – pritaikyti šiuolaikines idėjas ir žinias, stiprinant konstitucinius valstybės pagrindus ir tobulinant joje demokratijos sistemą,

          susirūpinusi dėl pavojaus lietuvių tautos gyvybingumui naujomis istorinėmis aplinkybėmis, kurioms būdingas atvirumas išorės poveikiams ir didelė emigracija,

          suprasdama, kad tautiškumo puoselėjimas itin svarbus Lietuvos ateičiai šiame globalizmo amžiuje, o lietuvių bei baltiškoji kultūra gali ir turi atlikti reikšmingą bei savarankišką vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje,

          skatindama kuo platesnį politinį bendradarbiavimą, siekiant įveikti pilietinę suirutę ir vidinį susipriešinimą Lietuvoje, kad drauge sugebėtume rasti tinkamus sprendimus tiems naujiems iššūkiams, kuriuos kelia istorija, ir sustiprintume kūrybines tautos galias bei užtikrintume gyvenimo kokybės augimą,

          skelbia šias nuostatas bei siekinius kaip Tautininkų frakcijos
Steigiamąją deklaraciją, kuri bus jos veiklos Tėvynės sąjungoje idėjinis pagrindas:


   1. Nacionaliniai interesai.

   Lietuvos dalyvavimas įvairiose tarptautinėse organizacijose (JTO, NATO, Europos Sąjunga, Europos Taryba, ESBO ir kt.) ar tarptautiniuose projektuose bei konvencijose atspindi jos pasiryžimą siekti kuo platesnio bendradarbiavimo sprendžiant visai žmonijai ar jos daliai svarbius tarptautinius uždavinius. Tačiau tai tėra priemonės siekti aukštesnių ir pirminių tikslų, kurie išreiškia Lietuvos nacionalinius interesus bei suverenią mūsų valstybės valią. Darnios ir vieningos Europos siekiamybė yra vienas iš tokių tikslų, bet jis negali užgožti Lietuvos valstybės konstitucinių principų. Lietuvos valstybė turėtų veiksmingai prisidėti prie esamo Europos valstybių sąjungos modelio tobulinimo, tačiau tik taip, kad nebūtų naikinamas pats suverenus valstybingumas ir laisvo funkcijų delegavimo tarptautinei organizacijai principas.

   2. Tautos valstybė.

   Lietuvos Respublikos Konstitucija išreiškia istorinį lietuvių tautos tikslą išsaugoti ir stiprinti savo valstybę, kuri būtų esminė vertybė ir bendrasis gėris kiekvienam jos piliečiui. Lietuva – tai vienintelė žemė, kur lietuviai gali visavertiškai, laisvai ir savarankiškai plėtoti savo kultūrą. Lietuva gerbia kitų tautų savimonę turinčius savo piliečius, vertina jų indėlį į lietuvių valstybės kuriamąjį darbą. Lietuvos valstybė visiems savo piliečiams pripažįsta ir gina lygias teises bei pareigas. Gyvybinga pilietinė visuomenė ir sveika, nuo jos neatitrūkusi valstybinė valdžia įmanoma tik tuomet, kai tauta jaučia savo suverenias galias valstybėje ir iš tikrųjų gali jas panaudoti. Tam būtina plėtoti biurokratinės valdžios neužgožtą atstovaujamos demokratijos sistemą. Reikia plėtoti ir tiesioginės demokratijos būdus, o esminiais atvejais - įgyvendinti konstitucinę referendumų laisvę, kai sprendžiami visai tautai ir valstybei svarbūs klausimai.

   3. Tautinės vertybės.

   Lietuviškas tautiškumas yra Lietuvos pilietinės visuomenės gyvybinis pradas ir sukuria savaimines sąlygas jos bendruomeniškumui ir vienybei pasireikšti. Drauge tai yra asmens orumo ir siekio tobulėti išraiška. Tautinis orumas ir savimonė, tikra pagarba savo tautai ir gilus jos kultūros pažinimas išmoko suprasti ir gerbti kitas tautas bei kultūras, o tuo pačiu ir patį žmogiškumą. Šiuolaikiška etninės kultūros plėtra stiprina tautos kūrybines galias, savastį ir atsparumą, padeda naujoms kartoms perimti laiko patikrintus dorovės ir grožio pagrindus, diegti atsakingą savarankišką mąstyseną ir tarnystę visuomeniniams tikslams, įveikti vienpusišką materialistinį pasaulio supratimą. Todėl valstybė turi reikšmingai investuoti į tautinių papročių puoselėjimą ir tautinės savimonės bei saviraiškos ugdymą.

   4. Lietuvių kalba.

   Sunku perdėti lietuvių kalbos reikšmę visavertei nacionalinės kultūros raidai ir negausios tautos istoriniam likimui. Kiekviena kalba – tai ypatinga bendravimo, poetinio įkvėpimo ir pasaulio suvokimo versmė, būtina asmenybės atsiradimui ir augimui. Tačiau lietuvių ir latvių kalbos dar turi ir papildomą, neišmatuojamą mokslinę reikšmę visai civilizacijos raidai ir dvasinei žmogaus prigimčiai pažinti. Todėl valstybė tiek administracinėmis, tiek ir ekonominėmis priemonėmis turi puoselėti lietuvių kalbą ne tik tam, kad tinkamai užtikrintų įvairius viešuosius poreikius, bet ir kad įtvirtintų jos pačios tęstinumą bei plėtrą kintančioje tikrovėje. Globali, sparčiai kintanti aplinka dar nereiškia, kad kalbų maišymasis, supanašėjimas ar jų nykimas yra neišvengiamas. Atvirkščiai, mums, lietuviams ji reiškia, kad dar gaivindami savo kalbą po sovietinės nelaimės laikų, mes ir vėl turime ginti savo tapatybę, nuolat lietuvinti savo pasaulėvaizdį. Mūsų šiuolaikiškumas turi būti siejamas ne su kokiu nors lietuvių kalbos nuvertinimu ar žalojimu, prisitaikant prie svetimų kultūrų ar mados srovių, bet su visuotinai reikšmingais lietuviškais mokslo ir meno pasiekimais.

   5. Tautinis ugdymas ir mokslas.

   Dorinis, tautinis ir pilietinis ugdymas, savarankiškos ir kūrybingos asmenybės auklėjimas turi tapti kertiniais švietimo sistemos pagrindais. Lietuvos švietimo sistema taip ir neįgyvendino tautinės mokyklos idėjos, kuri buvo skelbiama nuo pat Atgimimo pradžios. Aukštasis mokslas taip pat neatitinka lietuviškų poreikių šių laikų tikrovėje. Valstybė nepakankamai vertina mokytojų ir dėstytojų vaidmenį visuomenėje. Bendrojo ir aukštojo lavinimo programų humanitarinėje dalyje neretai vyrauja lėkštas kosmopolitizmas. Stinga ir bendro suvokimo, kad taip pat ir gamtos mokslai (kaip ir viso Lietuvos mokslo tradicijos) yra tautinės kultūros dalis, o jų dėstymas – tautinio ugdymo dalis. Gamtos mokslų dėstyme šiandien stebima ypač daug nesavarankiško sekimo ir nevientiso lipdymo iš užsienietiškų pavyzdžių. Netgi ir lituanistikai bandoma primesti formalius pirminio pripažinimo užsienio moksle reikalavimus, nors šiuo atveju tokio pripažinimo pirmenybė neabejotinai priklauso ar turėtų priklausyti Lietuvos mokslui. Valstybė turėtų pasirūpinti, kad mokyklose tautos kultūra, kalba, istorija ir geografija būtų giliau integruota į visas mokymo programas, o kita vertus, kad bendrojo lavinimo sistemoje būtų užtikrintas ir reikiamo lygio atskirų etninio ugdymo dalykų mokymas. Aukštąjį lavinimą reikia nukreipti į nuolatinį asmens gebėjimų atnaujinimo lietuviškoje visuomenėje tikslą. Tautinėms mažumoms skirtų švietimo įstaigų pobūdis turi padėti jų suartėjimui su lietuviška visuomene. Lietuvių kalbos mokymas turi būti plečiamas visoje jų mokymo programoje.

   6. Kultūros paveldas.

   Valstybė nepakankamai rūpinasi materialaus ir dvasinio mūsų kultūros paveldo puoselėjimu ir vieša jo raiška, šiuolaikiniu mūsų garbingos istorijos įprasminimu, kūrybinių meno ir mokslo tradicijų tęstinumu. Provincialaus pamėgdžiojimo tendencijos ir grobuoniškas mūsų kultūros vertybių naikinimas smukdo Lietuvą, jos tarptautinį įvaizdį bei prestižą, atneša didelius nuostolius tautos ugdymui ir turizmo plėtrai. Ypač būdingi mūsų viešosios politikos reiškiniai – tai vengimas apibrėžti visuomeninio transliuotojo nacionalinę misiją ir ją tinkamai finansuoti, nemokėjimas visapusiškai išnaudoti naujosios žiniasklaidos ir kitų moderniųjų technologijų teikiamų galimybių. Valstybė neturi kultūros plėtros ir tvermės strategijos. Būtina ją kuo greičiau parengti ir pradėti įgyvendinti.

   7. Aplinka ir sveikata.

   Lietuvos gamtinė ir kultūros aplinka sudaro vieną pačių didžiausių jos vertybių, nulemia daugelį lietuviškos dvasios ir gyvenimo būdo ypatybių. Todėl jos išsaugojimas savanaudiškų santykių ir plintančio niokojamojo elgesio akivaizdoje tampa itin svarbiu ir sudėtingu nacionaliniu uždaviniu, verčiančiu sugriežtinti įstatymus, sustiprinti aplinkosauginę šviečiamąją veiklą. Supratimas apie sveikos, atkuriančios aplinkos būtinybę neįmanomas be sveiko gyvenimo būdo puoselėjimo, pagarbaus asmens požiūrio į savo ir visos tautos dvasinę bei fizinę sveikatą. Sveikatos apsaugos sistemai valstybė neskiria deramo vaidmens ir ji kenčia nuo daugelio ydų, neretai paveldėtų iš sovietinių laikų, bet dar gilesnių šiandien.

   8. Tautos pažanga.

   Tausojančio pobūdžio viešoji politika ne tik neprieštarauja bendros visuomenės pažangos siekiniui, bet šiuolaikiniu supratimu yra neatsiejama tokio siekinio dalis. Sugebėjimas keistis ir prisitaikyti prie sparčiai kintančios visuomeninės aplinkos bei pasaulinės rinkos priklauso nuo sėkmingos nacionalinio mokslo raidos bei ūkio imlumo inovacijoms. Reikiamos infrastruktūros užtikrinimas darniai ūkio plėtrai, tarptautinių rinkų paieška lietuviškiems gaminiams bei paslaugoms ir investicijos į žinių ekonomiką bei nuolatinio mokymosi aplinką – tai kelias į tikrą pažangą, nuolatinį ir visuotinį gyvenimo kokybės augimą. Užsienio investicijų skatinimo politika turi siekti investuojančių šalių įvairovės, o pirmenybė turi būti teikiama investicijoms, kurios sukuria Lietuvoje pridėtinę vertę ir stiprina jos tarptautinį konkurencingumą. Šiuolaikinė žemės ūkio pertvarka turi užtikrinti kaimiškos gyvensenos tradicijų tęstinumą ir pirmenybę stambiam gamybiniam šeimos ūkiui, o gyvenvietėse – darbo vietų plėtrą kituose versluose. Nuosavybės restitucija turi būti taikoma tik piliečiams ir greičiau baigta.

   9. Tautos santara.

   Viduriniojo visuomenės sluoksnio plėtra, socialinių bei geografinių skirtumų mažinimo siekinys – tradicinis tautiškos vidaus politikos tikslas. Nepriimtina padėtis, kai didelė tautos dalis jaučiasi atstumta ir itin pažeidžiama. Tačiau toks visuomenės susiskaldymas negali būti įveiktas vien veiksmingesniu nacionalinio produkto perskirstymu tiesioginėms socialinėms reikmėms ar labdaros sistemų plėtra. Reikalinga kryptinga ekonominė politika. Viešos investicijos į sudėtingų energetikos uždavinių sprendimą, gyvenamojo būsto ir kitų statinių visuotinį atnaujinimą, tolygią regionų plėtrą – tai pavyzdžiai makroekonominės politikos priemonių, galinčių užkirsti kelią plačių visuomenės sluoksnių nuskurdimui ir degradacijai. Europos Sąjungos fondų bei kita tarptautinė parama struktūrinei visuomenės ir ūkio pertvarkai turi būti nukreipta tokiems ilgalaikiams tikslams finansuoti.

   10. Valstybė ir teisingumas.

   Pasitikėjimas valstybe ir pilietinis sąmoningumas didele dalimi priklauso nuo teisingumo sistemos ir viešojo administravimo veiksmingumo – nuo visos tautos saugumo jausmo ir darnaus, demokratiško valstybės valdymo. Nusikalstamumo perspėjimas (prevencija) – esminis valstybės uždavinys, kuris apima ir tam skirtas socialines programas, ir griežtą bausmės neišvengiamumo už nusikaltimą principo įgyvendinimą. Valstybės institucijos be būtino reikalo neturėtų tiesiogiai kištis į ūkinę veiklą, o viešosios procedūros ir teisės aktai turi būti kiek įmanoma supaprastinti ir nekintantys, mažinant galimybes piktnaudžiauti ir varginti viešųjų paslaugų ar socialinės infrastruktūros vartotojus. Siekiant atkurti pasitikėjimą teismine valdžia, būtina pradėti platų viešą svarstymą dėl galimybės įvesti Lietuvoje prisiekusiųjų teismą ir imtis kitų veiksmų teisinei tautos kultūrai plėtoti. Asmens teisės ir laisvės valstybėje turi būti derinamos su pilietinėmis pareigomis. Kita vertus, valstybė turi pareigą užtikrinti kiekvieno asmens orumą palaikančias socialinio teisingumo sąlygas ir skaidrų valstybės reikalų administravimą. Politinės partijos neturi tapti stambaus kapitalo įrankiu, o jų finansavimo tvarka turi sudaryti sąlygas sąžiningai idėjų konkurencijai.

   11. Šeima ir bendruomeniškumas.

   Tautoje būtina skiepyti supratimą, kad valstybės galimybės spręsti socialinius sunkumus visuomet bus ribotos. Todėl yra žymiai geriau, kai nesudaromos sąlygos tokiems sunkumams atsirasti. Pagrindinis atspirties taškas pozityviai politikai – tai visokeriopas šeimos institucijos palaikymas ir stiprinimas, nes tai yra pirminė bendruomenė, iš kurios auga visa tauta ir kurioje ugdomi visuomeninio bendravimo įgūdžiai ir vertybės. Mūsų neturėtų suklaidinti tam tikra sumaištis Europoje dėl šeimos palaikymo politikos. Atvirkščiai, Lietuva galėtų parodyti kelią iš beatodairiško individualizmo bei susvetimėjimo aklavietės ir kitiems, juolab, kad šeimos krizės padariniai Lietuvoje jaučiami ne mažiau, nei daugelyje kitų Europos valstybių. Prisidengiant asmens teisėmis ir laisvėmis šiandien neretai siekiama griauti šeimą ir tautos dorovę. Tokiems bandymams kelią užkirsti padėtų bendruomenei atsakingo asmeninio pakantumo puoselėjimas ir valstybės parama gyvybingo bendruomeniškumo lietuviškoje visuomenėje plėtrai. Valstybė turi užtikrinti tinkamas sąlygas dvasiškai ir fiziškai sveikų naujų tautos kartų augimui. Nevaržoma migracija taipogi griautų bendruomeninius visuomenės pagrindus, todėl būtina veiksminga migracijos valdymo ir tautinės sanglaudos politika. Valstybė turi užtikrinti visų teisėtai veikiančių religinių bendrijų lygiateisiškumą, atsisakyti dotacijų jų veiklai (išskyrus dotacijas kultūros paveldo vertės išlaikymui ar atnaujinimui).

   12. Išeivija ir etninės žemės.

   Tiek ankstesnės, tiek dabartinė gausi emigracija, o taip pat silpstantys ryšiai su įvairių kartų išeivija ženkliai sekina lietuvių tautos gyvybines galias. Todėl šiandien valstybė neturi pamiršti nei vieno lietuvio ar lietuvių kilmės asmens – esamo ar buvusio Lietuvos piliečio ir jų palikuonių, nesvarbu, kur jie gyventų. Tam turi būti pasitelktos informacinės visuomenės teikiamos galimybės. Valstybė taip pat turi rūpintis ir politiniais, ekonominiais bei kultūriniais ryšiais su visomis etninėmis lietuvių žemėmis. Tai neturi suteikti jokio nedraugiško atspalvio santykiuose su kaimyninėmis valstybėmis, o yra atviro ir geranoriško tarptautinio bendradarbiavimo sudedamoji dalis. Kiekvienam nuolat užsienyje gyvenančiam lietuviui turi būti išsaugota teisė į Lietuvos pilietybę, net jeigu jis tampa ir kitos šalies piliečiu. Valstybė turi sudaryti palankias sąlygas lietuvių kilmės asmenims sugrįžti į savo Tėvynę.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lap 2007 23:45 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Šaltinis - http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=2


    sausio tryliktos radijožvalgas, 2007 11 25 18:48

    Brangieji, sveikinu visus su Lietuvos kariuomenės diena. Kaip Lietuvos kariuomenės kūrėjas, rėmėjas ir Nepriklausomybės gynėjas, dažniau nei kas nors kitas patiriu priekaištus dėl kasdienių problemų.

    Dažnai meta į akis: "O tu kūrei, o tu gynei, matai kas darosi!!!". Tenka tylėti, bet praeis visi blogmečiai, neleiskime mafijai pavogti tris milijardus spekuliuojant atominės elektrinės statyba, ir tai, manau, bus paskutinė kova.

     Yra pikta, kada Nepriklausomybės pradžioje aukojome pinigus atsikuriančiai kariuomenei, nes trūko visko. O gudrūs banditėliai spekuliavo pilstuku,prakutę steigė parduotuves,tapo VĖPĖ MARKETAIS...


    Taigi, su švente, Brangieji sveikatos visiems ir daug, daug laimės.

A.Reičiūnas

Ronius, 2007 11 25 20:17
Radijo žvalgui,

     Kartu gynėme televizijos bokštą, Seimo rūmus, kartu kovojome už NEPRIKLAUSOMYBĖS įtvirtinimą, kartu buvome kandidatai į L.R. SEIMĄ.

     Tą blogmetį, apie kurį kalbi, padarė kaip tik tie, kuriuos tuo metu gynėme ne tik mudu, bet ir visa LIETUVA.

     Išvadinę dorą žemdirbį runkeliu,TAUTĄ šunauja, rusą neprileido prie vamzdžio, kurio pasekmės visiems yra labai aiškios.

     Užuot atsiprašę TAUTOS UŽ TĄ BLOGMETĮ, kuriame dabar gyvename, jie visomis keturiomis ir visokiais būdais siekia valdžios olimpo.

     Dabartinis rinkėjas yra muštas ir luptas ir gerai supranta, kur veda įvairios prišrinkiminės konservatorių sąjungos.


Artojas, 2007 11 25 20:56

    Koks skirtumas, ar komunistas konservatorius, ar komunistas tautininkas, ar komunistas krikščionis demokratas, ar bet koks liberalas ar kitas, visi to pačio raugo ir tų pačių užmaišyti.

    Laksto iš vienų pas kitus, kad tik arčiau prie lovio prilįsti, o Lietuvos žmonės jiems svarbūs tik tiek, kad juos rinktų.

    Vienintelis, šiuo metų, drąsus politikas-patriotas, atsidavęs Tautai, yra Mindaugas Murza (patriotų yra ir daugiau, tačiau, švelniai tariant, nedrąsūs).

    Kas manote, kad Murza neteisus, kvieskite į TV ir įrodykite visai Tautai, kad jus esate protingesni, o niekina tie, kurie neturi nei ką pasakyti, nei kultūros, paprasčiausiai bolševikinio mentaliteto.

Rasa, 2007 11 25 22:09

    Kai 1939 m i Lietuva buvo ivestos Rusijos kariaunos, veliau jos eme tremti is tevynes kitaip manancius ir kitaip galvojancius...

    Tokiu pat analogisku "iniciatyvu" gali laukti ir prijungti Tautininkai.
Nekelia abejoniu, kad sios partijos bus apvalytos nuo nepageidaujamu asmenu.


Žygeivis, 2007 11 25 23:06
Kodėl aš netikiu konservatorių vadais?


    Todėl, kad jie jau du kartus mus išdavė - pirmą kartą 1990 metais, kada slapta susitarė su Brazausku ir perdavė visą vykdomąją valžią, teisėsaugą, prokuratūrą ir teismus į komunistų rankas, suvaidino komediją su 1938 m. Konstitucijos (daliniu) atkūrimu, priėmė "nulinį" pilietybės įstatymą ir "dalinės" restitucijos (nuosavybės grąžinimo) įstatymą.

    Antrą kartą išdavė, kada 1996 m. vėl mūsų dėka atėjo į valdžią.

    Ar jie tada išpildė bent vieną savo pažadą?

    Ar grąžino žemę, ar grąžino miškus, ar grąžino namus? Ne - vietoje to sumąstė, jog nekilnojamas turtas gali tapti "kilnojamu".

    Kas tuo pasinaudojo - gal tremtiniai ir buvę partizanai, eiliniai žmonės. Ne - visi jie galutinai viską prarado, o tokie, kaip Landsbergis ir Brazausko šutvė "persikėlė" iš visokių užkampių ir šiukšlynų į pačias gražiausias ežerų ir upių pakrantes, net į Vilnių.

     Pvz., pats ponas Landsbergis sugebėjo persikelti savo kelis kažkokiame užkampyje turėtus arus į Neries pakrantę ir "pasiėmė" kelis hektarus "lygiaverčio" seno miško šalia Vilniaus - savo akimis mačiau, nes kai sužinojau, iš pradžių nepatikėjau - net nuvažiavau pasižiūrėti.

    O kas "Mažeikių naftą" padovanojo JAV žydų mafijai ir dar papildomai "primokėjo"?

    Ir taip visą laiką - vieną žadėjo, o darė visai priešingai.

    Akivaizdu, jog ir dabar bus lygiai tas pats - vėl viską žadės, kol paklius į Seimą (tie patys "amžini" veikėjai), o tada ir vėl išduos.

Žygeivis, 2007 11 26 00:38

Žygeiviui, 2007 11 25 23:12
Tu čia mums paprastai ir sąžiningai pasakyk, konservatoriai dešinioji ar ne politinė partija? Nes pagal tai kaip aprašei jų veiksmus nelabai aišku. Ar daugiau skirtumų ar panašumų, pagal veiklą, tarp konservatorių ir brazauskinių?
------------------------------- -----------------

    Atsakau jums tiesiai - pagal realią veiklą nėra visiškai jokio skirtumo tarp Landsbergio-Kubiliaus konservatorių ir Brazausko-Kirkilo socialdemokratų.

    Tiesą sakant abi šios partijos, tiksliau - jų viršūnės, dar 1990 metais susitarė tarpusavyje dalintis valdžią ir nieko kito į ją nebeleisti.

    Kaip pats Landsbergis kartą prasitarė, jis jau tuo metu dažnai susitikdavo su Brazausku Vingio parke ir ten jie visą tai aptarė ir suderino.

    Jei kas mato realius skirtumus jų 17 metų veikloje (o ne rinkiminėse programose, kurių nei vieni, nei kiti nesilaiko), tegul juos viešai įvardija.

    Apskritai, dabar ne 19 amžius ir Markso laikai jau seniai baigėsi - ir vadinamieji "dešinieji" savo praktinėje veikloje jau seniai susiliejo su vadinamaisiais "kairiaisiais" ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES.

    Tikroji ir labai reali takoskyra (o tiksliau visa milžiniška praraja) eina tarp tautinių-patriotinių pažiūrų žmonių ir antitautinių-kosmopolitinių pažiūrų žmonių, kurie siekia, jog žemėje liktų viena tauta, kalbanti viena kalba, be jokių problemų perkeliama dirbti bet kurioje vietoje pasaulyje - ten, kur tuo metu reiks tikriesiems planetos valdovams.

Tomas J., 2007 11 26 08:03

   2001.10.20 keturios partijos susijungė į vieną bendrą.

   Tos keturios - tai Tėvynės Liaudies partija, Nepriklausomybės Partija, Lietuvos Laisvės Lyga, Lietuvos Demokratų partija. Po susijungimo pasivadino Lietuvos Dešiniųjų Sąjunga (LDS).

   2003.11.08 LDS prisijungė prie Konservatorių partijos (TSLK). Tokiu būdu 4 dešiniosios partijos išnyko, dalis jų narių tapo konservatoriais.


    Kokia dalis, KIEK žmonių - žino tik patys konservatoriai.
Kokia šių susijungimų reikšmė, kokie rezultatai?

    1. Iš Lietuvos politinio spektro dingo 4 tikrai dešiniosios (pakankamai antikomunistinės) partijos.

    2. Būrys politiškai aktyvių žmonių, turinčių nemažą partinės veiklos patirtį, tapo nepartiniais (nes nepanoro būti konservatoriais).

    3. Konservatorių partijai kokybine prasme įtakos tai neturėjo, ji nuo to netapo dešinesnė ar antikomunistiškesnė, naujai įstojusieji įsiliejo ir ištirpo.

    Nepamirškime, kad panašiu būdu 2004.02.07 išnyko Politinių Kalinių ir Tremtinių Sąjunga, turėjusi 15000 narių.

    Dešinioji, antikomunistinė LR politinio spektro pusė dar labiau ištuštėjo.. Ar tai nebuvo gerai apgalvota ir iš anksto suplanuota akcija?

    Konservatorių partija savo darbais niekad nebuvo antikomunistinė. TSLK yra partija, kurioje savo laiku rado prieglobstį daug buvusių raudonųjų komunistų (netgi LKP CK darbuotojai!): Vytautas Petras Knašys, Sigitas Kaktys, Vidmantas Žiemelis, Zygmunt Mackevič, Juozas Dringelis, Nijolė Oželytė, Antanas Račas, Bronislovas Kuzmickas, Ignas Aleškevičius ir kt. (dalis jų šiuo metu jau palikę TSLK).

    TSLK niekad nenorėjo desovietizacijos, nes savo partijoje desovietizacijos principų netaikė ir netaiko. Konservatorių frakcijoje Seime yra LKP CK dirbęs komunistas, kuris 1991 viešai aktyviai priešinosi desovietizacijos idėjoms - Liudvikas Sabutis. Dabar pas konservatorius yra dar 1 kolaborantas – Kęstutis Čilinskas, rajkomo TSKP pirmas sekretorius..

    Kai komunistai buvo stiprūs, konservatoriai bent jau viešai, atvirai jų nerėmė. Bet kai komunistai politiškai nusilpo, kai tapo nepajėgūs net Vyriausybės sudaryti be paramos iš šalies - tada ir paaiškėjo tikrasis konservatorių veidas: vietoj to, kad pribaigtų okupacijos laikų kolaborantines žiurkes - konservatoriai ėmė atvirai remti komunistus..

    Ar verta stoti į tokią partiją, ar gali tikri dešinieji su ja jungtis? Turite galvą ant pečių – spręskite patys.

Stanislovas, 2007 11 26 09:37


    Pritariu Tomui J ir manau kad seniau maskva tik maskavo svo agentus skirtingose partijose Socdemų ir TS-KP, o dabar jau atvirai visi kgbistinių pažiūrų susiplakė į vieną krūva....

    Pažiūrėkite, ka tie išgamos padarė su nuosavybės atstatymu, Lietuvos atjungimu nuo Rusijos gamtiniais ištekliais ir t.t. Juk net durnam turi būti aišku kad taip elgiasi arba visiški politiniai idiotai arba Maskvos gudriai užmaskuoti Štirlicai....

    Bet taip įnirtingai krušama lietuvių tauta jau bunda ir ne už kalnų laikas kai susirinkę daugiatūkstantiniuose pasipriešinimo mitinguose pareikalausime Štirlicų galvų

    Taip kad patys sau kasatės duobę politiniai debilai

Tomas J., to 12:35, 2007 11 26 12:54

     ”Niekam ne paslaptis, kad daug paprastų žmogelių buvo priversti užsirašyti į kompartijos narius, kad paprasčiausiai išgyventų. Ir jų negalima tapatinti su tais, kurie, įsitvirtinę vadovaujančiuose postuose, pasirašinėjo įsakymus vežimams ir pnš” 12:35

     O argi aš tapatinu? Ar vadinu KOLABORANTAIS eilinius komjaunuolius ar komunistus? Kolaborantais aš vadinu tuos, kurie atitinka LR Baudžiamojo Kodekso straipsnį 120 – Kolaboravimas (aiškiai matau kad tu jo neskaitei).

     Bet neįtikinsi tu manęs, kad lietuviai okupacijos metais buvo priversti tapti Kompartijos CK darbuotojais, TSKP rajkomo pirmais sekretoriais. Neįtikinsi tu manęs, kad partija, tokius žmones (kolaborantus) priimanti į savo gretas, gali vadintis dešiniąja.

Tomas J., to 12:37, 2007 11 26 13:01

     “buvo brangus kiekvienas žmogus ryžtingai, rizikuodamas savo likimu, pasisakantis už nepriklausomą Lietuvą. Tegul ir komunistas.”

      Netiesa. Sąjūdžio metais žmogus, savo KALBOMIS pasisakantis už nepriklausomą Lietuvą, beveik niekuo nerizikavo. O jau taip kalbantis komunistas – tai tikrai.

     Įsikūrus Sąjūdžiui žmonės tikėjo kad komunistų valdžia bus sugriauta, kad komunistai daugiau nebevaldys, tačiau tik naivuolis galėjo tikėti, kad kompartijos grietinėlė - CK darbuotojai arba jų tarnai KGBistai – nuoširdžiai pasisakys už nepriklausomą Lietuvą.

     Būdami tautos išdavikai ir bijodami atpildo už tai jie vertė kailį ir kalbėjo taip, kaip jiems tuo metu atrodė naudingiau savo kailiui išgelbėti. Bet tik naivuolis tokiomis kalbomis galėjo tikėti. Juk žmones vertinti reikia ne pagal jų kalbas, o pagal darbus.

     “labiausiai po nepriklausomybės atgavimo Lietuvai pakenkė ir toliau kenkia ne komunistai partijose,o Lietuvos žmonių sukomunistėjimas. Po komunizmo žlugimo jie pasirodė niekam daugiau netinkami kaip komunizmo statybai.”

     Sunku tave suprasti – taip labai skiriasi tavo ir mano mąstymas.
Kur tu matai “komunizmo žlugimą”? Aš tokio nematau. Komunizmo žlugimas bus tada, kai bus įveikti visi tautos išdavikai: kolaborantai, kgbistai, kai jie bus nustumti nuo valdžios. Kol komunistai tebevaldo, kol juos remia net save dešiniaisiais laikantys konservatoriai – komunizmo žlugimu nekvepia.

KUR KUR KUR, 2007 11 26 13:47

    partijos viduje demokratija, jeigu per 17 metų partijos viršūnėse neatsiranda naujų veidų? Jeigu nėra judėjimo, nėra ir gyvybės.

    Kaip suprasti vienijimąsi, jeigu tautininkai iki šiol buvo narystės ES priešininkai, o konservatoriai - šalininkai?

Tomas J., to 13:46, 2007 11 26 14:23


    Neužsiciklinkime ties tuo pačiu.

    Esmė tame, kad noriu pasakyti jog Atgimimo metais vyko išsivaduojamoji kova, vadavomės nuo okupacijos ir nuo komunistų valdžios.

    Pasitikėti buvo galima ne visais. Patriotams, nuo komunistų valdžios nukentėjusiems - komunistai buvo ne draugai, o priešai. Ir pasitikėti komunistu, juo labiau komunistais iš KP CK, iš TSKP rajkomo - nebuvo galima. Bet Sąjūdžio organizatoriai pasitikėjo. Iš Sąjūdžio išsivystė keletas partijų, didžiausia jų - TS(LK). TS vadovai taip pat pasitikėjo komunistais.

     Todėl ir turime dabartinę padėtį: tebevaldo komunistai. Sąjūdis buvo pusiau komunistinis pagal savo vadovybės partiškumą, bet tas faktas kažkaip buvo nutylimas. Žmonės Sąjūdžio nelaikė pusiau komunistiniu.

     Žmonių akyse Sąjūdis buvo naujos politikos, išsivadavimo politikos jėga o daugeliui netgi antikomunistinė jėga, DEŠINIOJI jėga.

     Tai ir buvo klaida. Savo vadovybe pusiau komunistinis Sąjūdis tautos lūkesčių nepateisino ir negalėjo pateisinti.

     O DEŠINIOJI politika žmonių akyse susikompromitavo. Ir tik nedaugelis suprato, kad ir Sąjūdžio ir TSLK pusiau komunistinė politika nebuvo ir nėra dešinioji.

     Komunistų priėmimas į savo būrį, komunistų rėmimas yra klaida. Desovietizacijos principų netaikymas savo partijos viduje yra klaida. Demokratijos principų pamynimas taip pat yra klaida.

Žygeivis, 2007 11 26 15:27


Gediminas Ilgūnas. Lietuvos kelias į 1990 m. kovo 11-ąją (1940-1990 m.)

Kelios ištraukos:

   “Auditorija siūlė žmones, kuriuos pažįsta kaip tikrus persitvarkymo šalininkus”, - “Sąjūdžio žinių” 2-ajame numeryje rašė S.Lapienis ir Z.Vaišvila. A.Skučas pasiuntė į salę lapą popieriaus, kviesdamas užsirašyti norinčius būti steigiamos organizacijos nariais. Į iniciatyvinę grupę susirinkusieji siūlė žinomus mokslininkus, rašytojus ir menininkus, kūrybinių organizacijų atstovus ir vadovus, jau veikiančių judėjimų lyderius, kitus aktyvius, jau pasižymėjusius savo veikla ir pažiūromis žmones.

   Po karštų diskusijų buvo išrinkti šie 35 Iniciatyvinės grupės nariai:

    R.Adomaitis, J. Bulavas, V.Bubnys, A.Buračas, A.Čekuolis, V.Čepaitis, V.Daunoras, S.Geda, B.Genzelis, A.Juozaitis, J.Juzeliūnas, A.Kaušpėdas, Č.Kudaba, B.Kuzmickas, V.Landsbergis, B.Leonavičius, M.Lukšienė, A.Maldonis, Just. Marcinkevičius, A.Medalinskas, J.Minkevičius, A.Nasvytis, R.Ozolas, R.Pakalnis, S.Pečiulis, V.Petkevičius, K.Prunskienė, V.Radžvilas, R.Rajeckas, A.Skučas, G.Songaila, A.Šaltenis, V.Tomkus, Z.Vaišvila ir A.Žebriūnas.

"Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinėje grupėje nebuvo nė vieno buvusio politinio kalinio ar disidento, apie pusė jos narių buvo komunistų partijos nariai".


    "Po trijų dienų, birželio 17-ąją, Rašytojų sąjungos klube įvyko Sąjūdžio iniciatyvinės grupės atstovų susitikimas su LKP CK sekretoriumi L.Šepečiu, kuriame dalyvavo ir LKP CK skyrių vedėjai S.Imbrasas bei J.V.Paleckis."

     "LKP CK dėl gorbačiovinės “perestroikos” vis dar nežinojo, kaip elgtis su kasdien besiplečiančia Sąjūdžio veikla. Maskva, norėdama išsiaiškinti padėtį vietoje, pasiuntė į Lietuvą TSKP CK sekretorių A.Jakovlevą, kuris čia išklausė ne tik LKP nomenklatūrininkų, bet rugpjūčio 9 d. susitiko ir su Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariais.

   Iš A.Jakovlevo pritarimo panaudoti prieš Sąjūdį jėgą bei represijas LKP CK dogmatinio sparno atstovai negavo, ir tai daug lėmė tolimesnę Sąjūdžio veiklą."

   "LKP remiami kandidatai pasisakė už Lietuvą TSRS sudėtyje.

   Rinkimų kampanijos metu Sąjūdžio seimo tarybos nariai A.Juozaitis ir A.Nasvytis, iškelti tose apygardose, kuriose balotiravosi LKP vadovai A.Brazauskas ir V.Beriozovas, savo kandidatūras atsiėmė."

    "Savarankiškos LKP pirmuoju sekretoriumi išrinktas A.Brazauskas, antruoju V.Beriozovas, sekretoriais K.Glaveckas ir J.V.Paleckis.

   Trečdalis Sąjūdžio seimo tarybos narių buvo išrinkti į LKP Centro komitetą, o Tarybos nariai B.Genzelis, R.Gudaitis, R.Ozolas, K.Prunskienė išrinkti LKP CK biuro nariais."
*************************************************

Žygeivio papildomi komentarai:

    Gediminas Ilgūnas, jaunystėje (o ir vėliau) buvęs labai aktyviu žygeiviu, populiarių žygeiviškų dainų kūrėju, parašė išsamią chrestomatinę chronologiją apie tautinių jėgų veiklą 1940-1990 metais.

   Vis tik, pasakodamas apie Estijos Liaudies Fronto, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio ir Latvijos Liaudies Fronto įkūrimą, jis nutylėjo vieną esminį faktorių - visa tai buvo daroma tiesioginiu Maskvos (Kompartijos Politbiuro ir asmeniškai Gorbačiovo) nurodymu, remiantis slaptais JAV ir SSSR tuo metu pasiektais susitarimais.

   Visa ši veikla buvo labai griežtai kontroliuojama ne tik vietinio Lietuvos KGB, bet ir SSSR KGB.

  Visi vadovaujantys asmenys Sąjūdyje (ir Liaudies Frontuose) buvo labai kruopščiai parenkami, tikrinami ir tvirtinami Maskvos KGB. Praktiškai visi jie buvo vienaip ar kitaip susiję su SSSR spec. tarnybomis arba priklausė Kompartijos CK nomenklatūrai.

  Netgi ir tuo atveju, jei jų pateiktoms kandidatūroms nepritardavo vietiniai KGB ir Kompartijos vadovai - pavyzdžiui, taip buvo su Landsbergio paskyrimu Sąjūdžio oficialiu pirmininku, nors vietinė KGB ir Kompartijos vadovybė tam nepritarė - buvo siūlomas Vytautas Petkevičius ir dar keli kandidatai (tame tarpe ir Kazimiera Prunskienė). Bet Maskva pareikalavo skirti Landsbergį.  

  Visi duomenys rodo, kad iš pradžių buvo suplanuota visai ne Pabaltijo respublikų  nepriklausomybė, o dar viena fikcija, legalizuojanti Lietuvos, Latvijos ir Estijos įjungimą į SSSR.

  Tačiau situacija palaipsniui išsprūdo iš partkomų ir KGB kontrolės.

   Reikia pabrėžti, kad tam milžinišką įtaką padarė Žygeivių ir Ramuvos judėjimui priklausę žmonės, kadangi būtent jie buvo vos ne vienintelė gerai organizuota ir labai masiška jėga, beveik nevaldoma KGB ir partkomų.

   LLL ir kitos disidentų organizacijos (tarp jų ir katalikiškos) tuo metu buvo neskaitlingos, labai užterštos KGB agentų, griežtai kontroliuojamos, o dauguma jų narių buvo pagyvenę žmonės, įpratę dirbti pogrindyje, bet neturintys jokios praktinės patirties vadovauti masinėms organizacijoms ir renginiams.

    O žygeivių, jau labai seniai ir gerai organizuotų įvairių klubų forma, turinčių milžinišką praktinę patirtį, ir todėl mokančių vadovauti bei organizuoti įvairius masinius renginius, be to gerai pažįstančių vieni kitus, tuo metu jau buvo keliolika tūkstančių, išsibarsčiusių visoje Lietuvoje.

    Kita organizacija, kuri irgi turėjo išvystytą ir masinę gerai parengtų organizatorių struktūrą buvo tuometinis komjaunimas. Jis labai stengėsi įtakoti Žaliųjų judėjimą ir, reikia pripažinti tai, komjaunimui tai pavyko. Vis tik lygiagrečiai egzistavo daugybė Žaliųjų klubų, kuriems vadovavo ne komjaunimo paskirti nomenklatūrininkai ir komjaunimo etatiniai sekretoriai (tokie, kaip Saulius Lapienis ar Zigmas Vaišvila), o būtent žygeiviai (tokie, kaip, pvz. Saulius Gricius, ir daugybė kitų mažiau žinomų žmonių).

    Dalis įtakingų žygeivių judėjimo vadovų iš pradžių su įtarimu žiūrėjo į Sąjūdį, kadangi jie, būdami neblogai informuoti apie įvairias užkulisines detales, suprato, jog tai KGB kūrinys, tačiau gana greit buvo priimtas sprendimas aktyviai dalyvauti Sąjūdžio kūrimo procese ir jo valdymą, bent jau žemutinėse grandyse, perimti įsavo rankas, tapti, jei ne vietinių skyrių pirmininkais, tai bent jau pavaduotojais, valdymo organų nariais, Sąjūdžio spaudos leidėjais.

    Kaip buvo pasiektas toks sprendimas labai gerai iliustruoja vieno iš Žygeivių veteranų ir vadovų - Vidmanto Povilionio - interviu (ištraukos):

"Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos
AKTO Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo
signataras Vidmantas POVILIONIS

Gimė 1948 m. gegužės 29 d. Kaune, Žaliakalnyje. Studijavo Kauno politechnikos instituto Cheminės technologijos fakultete.

Dalyvavo studentų žygeivių judėjime ir kraštotyros veikloje. Domėjosi tautiečių padėtimi Rytų Lietuvoje, Latvijoje, Gudijoje, Lenkijoje ir Mažojoje Lietuvoje.

Nuo 1972 m. dirbo mokslinio tyrimo institute inžinieriumi. 1973 m. suimtas, apkaltintas antitarybine agitacija bei propaganda, t.y. bandymu leisti pogrindinį žurnalą, Molotovo-Ribentropo pakto išsigalvojimu, pogrindinės literatūros dauginimu, platinimu ir nuteistas dvejiems metams kalėjimo. Bausmę atliko Mordovijos lageriuose.

1975 m. grįžęs į Kauną dirbo įvairius atsitiktinius darbus, nes pagal specialybę jam dirbti neleido.

1988 m. buvo vienas iš Sąjūdžio steigėjų Kaune, Sąjūdžio Kauno tarybos, Sąjūdžio seimo narys.

1990 m. išrinktas Aukščiausiosios Tarybos deputatu.

Buvo Valstybinės komisijos Rytų Lietuvos problemoms ištirti vicepirmininkas, Aukščiausiosios Tarybos Užsienio reikalų komisijos pirmininkas.

1992-1994 m. - Valstybinės regioninių problemų komisijos pirmininko pavaduotojas. Nuo 1994 m. dirba diplomatinėje tarnyboje. 1994-1997 m. vadovavo Lietuvos Respublikos konsulatui Seinuose, Lenkijoje.

1997 m. pabaigoje paskirtas Nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Graikijoje, Atėnuose, kur dirba iki šiol.

Žmona Veronika Povilionienė - liaudies dainų dainininkė.
------------------------------- ------------------

Šis Vidmanto Povilionio parašytas jo vadovaujamos pogrindinės organizacijos atsišaukimas buvo išplatintas 1972 m. prieš Vasario 16-ąją Kaune, VI-ojo forto apylinkėje.

Atsišaukimas ir rašomoji mašinėlė, kuria jis buvo atspausdintas, tapo vieninteliu V.Povilionio įkalčiu vadinamojoje "Kraštotyrininkų" byloje.

LIETUVI,

JAUNOSIOS LIETUVOS SĄJUNGA sveikina Jus su 54 LIETUVOS Nepriklausomybės paskelbimo metinėmis. Prieš 54 metus mūsų Tėvynė pagaliau atsikvėpė po šimtmečius trukusio svetimųjų jungo. Laisvę išlaikėme neilgai: išduoti didžiųjų valstybių nesugebėjome apsiginti. Štai jau eilę metų šią šventę sutinkame slaptomis.

Rusiškieji okupantai genocido ir kitų barbariškų metodų pagalba norėjo sunaikinti mūsų tautą, sustabdyti jos vystymąsi, pajungti ekonomiką ir ištirpdyti naciją savo tautų katile. Netekome teritorijos ir žmonių. Tačiau vystymasis tik pristabdytas keliems dešimtmečiams. Lietuviai pripratę prie negandų. Mes atstatėme savo miestus, mes kuriame savo pramonę ir savo kultūrą, išlaikėme savo tradicijas, kalbą ir papročius. Dirbame surištomis rankomis ir užkišta burna. Tik gabi tauta gali vystytis tokioje izoliacijoje, tokioje nacionalinėje ir ekonominėje priespaudoje.

Ir nors mūsų darbo vaisiai tenka Rusijos imperializmo remiamiems atsilikusiems režimams bei karams įvairiuose kraštuose, mes teisėtai galime didžiuotis savo pasiekimais.

Tačiau, kad ir lėtai kylant pragyvenimo lygiui, mūsų visuomenės dalį apima prisitaikėliškos nuotaikos. ATSIMINKITE - ŠI OKUPACIJA NĖRA PAPRASTA. Neužmirškite 1940 metų ir pokario pamokų.

Šiuo metu pasikeitė okupantų metodai, bet ne tikslai. Ir jeigu mes nesukursime jėgos, sugebančios priešintis, tauta bus sunaikinta.

Nors šiuo metu tauta dirba ir kovoja, į pogrindį ateina stiprus ir išsilavinęs jaunimas, atsiranda galvojančių kitaip, nematančių išeities, neturinčių tikslų. Ko verta ta šeima, kurioje vaikai auga be šaknų, be tautinio auklėjimo, ko vertas darbuotojas savo neprincipingumu nuolaidžiaująs okupantui, ir ko vertas žmogus, jei jis nėra savo krašto pilietis. Praėjo daugiau kaip pusė amžiaus. Ir tik du dešimtmečiai LAISVĖS.

KOVA TEBESITĘSIA. Įsijunk į ją ir tu, ne garsiomis kalbomis, o savo kasdieniniu gyvenimu, mintimis ir darbais.

Nėra mažų tautų, yra negausios tautos. Ir nors mūsų negausu, nuo mažo iki seno nuolatos jauskimės Tėvynės mobilizuotais kareiviais.
------------------------------- -------------------

V. Povilionis. Niekada nebijojau ir neturėjau kompleksų. Mano tėvas niekada nevengė kalbėti ir vertinti tų, kurie kažkada buvo šalia jo.

Kadangi aš nuo penktos klasės pradėjau organizuoti kažką pogrindyje, nuolatos žiūrėjau į klasės draugus, su kuriais galima būtų dirbti, galbūt leisti kokį nors laikraštėlį ar ką nors kita. Taigi mano kelias buvo labai dėsningas, nes ten, kur aš ėjau, manau, kad kito kelio ir nebuvo.

V. Žukas: Aš internete perskaičiau Jūsų vadovautos pagrindinės organizacijos atsišaukimą, išplatintą 1972 m. vasario 16-ąją Kaune. Šis lapas buvo bene vienintelis Jūsų įkaltis vadinamojoje kraštotyrininkų byloje. Jūs gavote dvejus metus kalėjimo. Kas Jus tąsyk susekė arba išdavė?

V. Povilionis: Mane išdavė rašomoji mašinėlė, iš kurios aš nenuėmiau šrifto (rašomosios mašinėlės spaudos ženklas), ir tai buvo mano klaida. Ją rado pas mane.

V. Žukas: Bet ar kratė Jūsų kambarį ir ieškojo kaltinamųjų įrodymų?

V. Povilionis: Mes seniai buvome sekami ir prižiūrimi. Aš dalyvavau kraštotyrininkų žygeivių ir visuose įmanomuose judėjimuose, kuriuose buvo galima rasti arba pažinti žmonių, kurie tiktų kokiam nors pasipriešinimo organizavimui.

V. Žukas: Jūs už tai buvote 2 metus Mordovijos lageryje. Ar Jūs galite dabar iš laiko atstumo įvertinti, ar buvo ir teigiamų šio lagerio prasmingumų?

V. Povilionis: Tai mano gyvenimas, aš negaliu jo išpjauti, nes aš turėjau nepaprastai didelę privilegiją bendrauti su tais geriausiais žmonėmis toje visoje Sovietų Sąjungoje. Man teko pabendrauti tikrai su nuostabiais žmonėmis.

V. Žukas: Kodėl Jums dar sovietmečiu parūpo kultūrinė padėtis Rytų Lietuvoje, Gudijoje, Karaliaučiaus srityje?

V. Povilionis: Mane domino mano tauta, jos ribos ir pakraščiai. O antra: mane taip pat domino kaimynai, kadangi aš visą laiką galvojau apie diplomatinį darbą ir maniau, kad savo kaimynų pažinimas yra būtinas. Aš tuo susidomėjau gal nuo penktos, šeštos ar septintos klasės.

Ir dabar aš norėčiau grįžti prie to, kad man bebūnant Mordovijoje teko laimė bendrauti su "nacionalistais", kaip mes juokaudavome. Nebuvo įdomesnių žmonių kaip tie, kurie puikiai žinojo savo tautos kultūrą ir buvo pasiruošę suprasti kitus. Buvo labai įdomūs su jais pokalbiai.

Aš dalyvavau daugely studentiškų kelionių. Kartu su studentais buvau Tian Šanio kalnuose, buvau užsukęs į Čiornają Padiną prie Saratovo, kur aplankėme XIX a. lietuvius tremtinius. Mūsų studentų grupės važiuodavo į Altajų, kur aplankydavo tuos Baisogalos, Šeduvos kaimus, kurių pavadinimai dar užsiliko.

Žinojome, kur gyvena lietuviai. Mes ir šiandien žinome šita. Kas man yra labai liūdna - kaip pas mus vienas eksministras gali pareikšti, kad dar abejojama, ar lietuviai apskritai kada nors gyveno prie Vilniaus. Jie nesidomėjo niekuo jaunystėje, bet šiuo metu eina labai atsakingas pareigas. Jų sprendimai yra kartais lemiantys ir, sakyčiau, nešantys nelaimę mūsų visuomenei.

V. Žukas: Savo garsiajame vasario 16-osios atsišaukime prieš 30 metų Jūs rašėte, kad ši okupacija nėra paprasta. Kuo, Jūsų nuomone, sovietinė, tuometinė brežnevinė, okupacija buvo nepaprasta?

V. Povilionis: Turbūt aš dabar radau labai gražų įvardijimą, kurį pavartojo jau miręs Rimantas Jasas (Lietuvos istorikas, kuris, tarp kitko, parašė "Didįjį Prūsų sukilimą"). R. Jasas visą tą laikotarpį, tai yra sovietų okupaciją, labai gražiai apibrėžė. Jis pasakė, kad rusai nesugebėjo mūsų surusinti, bet sugebėjo mus nulietuvinti. Labai kritinis Lietuvai buvo laikotarpis tarp praeito amžiaus 9-ojo ir 7-ojo dešimtmečių. Žmonės, kurie gimė tuo laiku, dabar atėjo į valdžią.

V. Žukas: Tai nulietuvinti lietuviai savigarbą prarado.

V. Povilionis: Mes daug ką praradome: savo identiteto jausmą, tapatybės jausmą, domėjimąsi savimi. Aš galiu Jums išvardinti begalę vertybių, kurias praradome. Bet tie visi dalykai dabar lemia mūsų nesveikas nuotaikas, kai Lietuvoje tas valdantysis politinis elitas yra visiškai atsiskyręs nuo žmonių.

Aš būtent to ir bijojau, kad atminimo praradimas gali lemti ir tautos išsigimimą. Ir mes visi buvome kaltinami tuo, kad bandėme organizuoti spaudos platinimą, kuris buvo vienas iš tikslų išlaikyti atminimą. Mes vaikščiojome, darėme žygius rinkdami atsiminimus apie partizanų kovas ir apie visa kita, ir visa tai norėjome perduoti tiems, kurie dar nežinojo. Mes vedžiojomės šimtus žmonių po žygius, plaukiojome valtimis, ėjome miškais, bet tuo pat metu dirbome arba kalbėjome su jais.

V. Žukas: Gerai. Kaip Jūs dabar, po 15-os metų nuo atgimimo, vertinate tuometinę Sąjūdžio veiklą?

V. Povilionis: Aš tai labai sąmoningai ėjau į tą Sąjūdį į Kauną, kadangi gyvenau Kaune ir buvau pakviestas Kaune.

Aš kažkada sutikau savo kolegą iš Mordovijos lagerio Liudviką Simutį, kalėjusį keliasdešimtį metų. Ir aš tada pakviečiau ateiti į Sąjūdį. O jis atsakė: "Ką Jūs! Sąjūdis yra KGB-istų organizuotas, ko ten lįsti?" Sakau: "Taip, jis KGB-istų organizuotas, bet ten reikia mūsų, reikia jį po truputėlį kreipti".

V. Žukas: Tai Jūs jį perkalbėjote?

V. Povilionis: Jis vėliau atėjo. Po pirmųjų susitikimų neperkalbėjau. Labai mus daug tampė už skvernų, sakydavo: "Ko Jūs einate?" Sąjūdyje buvo stiprūs susirėmimai tarp skirtingų grupių. Man kartais dabar keista klausytis apie kažkokį dabar esantį Sąjūdį, kurį aš pavadinčiau Sąjūdžio klubu.

Sąjūdis padarė tai, ką galėjo. Mes susistumdėme su įtakos agentais.


V. Žukas: Ką reiškia - įtakos agentai?

V. Povilionis: Na, šiandien gal aš plačiai nesiskleisiu, bet buvo žmonės, kurie kreipė tą Sąjūdį į vieną ar kitą pusę, priklausomai nuo to, iš kur buvo užsakymas. Jeigu Jums buvo nelabai aiški situacija tuo laiku Lietuvoj, tai Jūs turbūt žinote, kokia buvo situacija Demokratinėje Vokietijoje, kai buvo manipuliuojama visais šitais liaudies judėjimais, krikščioniškaisiais judėjimais, žaliųjų judėjimais.

V. Žukas: Būtent todėl Hansas Ditrichas Genšeris (buvęs Vakarų Vokietijos užsienio reikalų ministras) ir išvaikė visą tą Rytų Vokietijos užsienio reikalų ministeriją.

V. Povilionis: Ir būtent todėl mes neišvaikėme nieko. Buvo kitas jėgų santykis.

V. Žukas: Gerai. Dabar mes jau kalbėkim apie laisvės periodą, trylika nepriklausomybės metų. Ko per šitą gerą dešimtmetį neišnaudojome, ką pražiūrėjome, pražiopsojom, išpūtėme vėjais?

V. Povilionis: Grįžtu prie to paties. Neturėjome kritinės masės žmonių, kurie galėtų sudaryti politinį elitą ir truputėlį pravėdinti Lietuvoje pradarę langus.

Kalba buvo apie vieną dalyką, kad žmonės, kurie susikompromitavo, veikė prieš savo tautą, kolaboravo, neturi teisės valdyti. Jeigu jie turi padorumo, tai turėtų patys išeiti, bet jie neturi teisės valdyti ir vesti. Ar žmonės, kurie buvo priversti, gali būti kitą kartą priversti? Jie patys turėtų tai suprasti. Dėl jų minkštumo gali vėl įvykti ta pati nelaimė.

Paprasčiausiai turėjo visgi būti apribota galimybė buvusiems valdyti mūsų gyvenimą. Aš manau, kad dalis kaltės yra lietuvių visuomenės, kadangi ji gana nebrandi. Mes praradome laiką, galėjome per tuos 13 metų labai toli nueiti.

Ir aš negirdamas estų noriu pasakyti, kad man kartais jie yra labiau suprantami. Manau, kad trūko racionalumo, šalto apgalvojimo, sveiko, normalaus patriotizmo ir savo interesų supratimo.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 27 Kov 2010 18:05. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Lap 2007 18:37 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
SenoliS rašė:
Galvoju, kad jis žino kas per "tautininkai" ateina :?
Per radiją kalbėjo kažkoks būvęs koncervas ir sakė, kad G. S. į tautininkus ir ėjo, kad likviduot LTS prijungiant prie konservų
:smile89:


    Lygiai tą patį ir aš tvirtinau Puritonui jau gana seniai.  :smile7:

    Manau, kad G. S. visada dirbo Tėtušiui (nuo pat 1988 m. - ar savo noru, ar kieno tai "nurodymu") - tame tarpe ir tada, kai buvo jo paskirtas prižiūrėti Čepaitį, kada šis, to paties Tėtušio pavedimu, kūrė Nepriklausomybės partiją.

    Mačiau kaip tai buvo daroma savo akimis nuo pačių pradžių - kaip G. S. visur tursendavo atsilikęs nuo Čepaičio per ketvirtį žingsnelio šiek tiek šone ir reikiamu momentu įterpdavo "korektūras" į Čepaičio pasisakymus.

    Tačiau NP neįtiko Tėtušiui ir tiems, kas stovėjo už jo nugaros, kadangi  po didžiulio pasipriešinimo "apačios" vis tik privertė "viršūnes" (tą patį Čepaitį, jo pavaduotoją Songailą bei Skrebį, ir dar kelis "veikėjus") priimti įstatų punktą, jog buvę kompartijos ir KGB nariai bei agentai negali būti NP nariais.

    Kaip tik todėl po kiek laiko buvo įkurta Konservatorių partija, kur tokių apribojimų jau nebebuvo. O Čepaitį galutinai "nurašė", skirtingai nei Songailą ir Skrebį - šitie ir toliau "plaukiojo paviršiuje", užimdami gerai apmokamas pareigas prie visų valdžių.

    Beje, Skrebys savo laiku atliko tokią pačią "operaciją" (kaip Songaila su tautininkais) su Nepriklausomubės partijos Panevėžio skyriumi - o ypač su nemažu tam skyriui priklausiusiu turtu (mašina, patalpom, lėšom ...) - kažkaip šį skyrių "prilipdė" prie Konservatorių partijos, o už šią "paslaugą" pats pateko į Seimą, vėliau į kitas neblogas pareigas.

************************************************************
http://lt.wikipedia.org/wiki/Nepriklaus ... 7s_partija

    Nepriklausomybės partija – Lietuvos politinė partija, veikusi 1990 – 2002 m. ir susijungusi su Dešiniųjų sąjunga.

    Įkurta 1990 m. spalio 20 d., po mėnesio įregistruota Teisingumo ministerijoje. Steigėjai – Aukščiausiosios Tarybos deputatai Virgilijus Čepaitis, Zita Šličytė, Laima Andrikienė, Vidmantas Žiemelis, Kazimieras Motieka, Gintaras Songaila.

    Veikė kaip Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio dalis, buvo planuojama, kad ji pakeis Sąjūdį, kaip visuomeninį judėjimą politinėje sistemoje. Tačiau išaiškėjus, kad partijos pirmininkas V. Čepaitis bendradarbiavo su KGB, jis turėjo pasitraukti iš politikos, nors ir teigė esąs nekaltas. Jį pakeitęs Valentinas Šapalas, nors ir turėjo nemažą įtaką – 1993-1994 m. buvo Vilniaus miesto tarybos pirmininkas, daugelio žymiausių partijos narių išlaikyti nesugebėjo. Nenorint susisieti su susikompromitavusios partijos vardu, vietoje Sąjūdžio buvo įkurta nauja partija – Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai).

     Partija deklaravo save kaip dešiniąją ir palaikė artimus ryšius su konservatoriais. Šiems transformuojantis į europietišką partiją, nepriklausomybininkai vis radikalėjo, suartėjo su Demokratų partija, Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Žaliąja partija, Tautininkų sąjunga, partija „Jaunoji Lietuva“. Buvo paskelbti bendri pareiškimai, bendrose koalicijose dalyvauta savivaldybių rinkimuose.

     2001 m. spalio mėn. Nepriklausomybės partija, Tėvynės liaudies partija, Lietuvos demokratų partija ir Lietuvos laisvės lyga susijungė į Dešiniųjų sąjunga. Naujai partijai vadovauti pakviestas žymus kino režisierius Arūnas Žebriūnas. 2002 metų balandžio 18 d. iš varžytynių buvo parduota prasiskolinusios Nepriklausomybės partijos būstinė. Tačiau tai ir naujosios partijos neišgelbėjo nuo žlugimo. Kai kurie jos aktyvistai pasitraukė iš politikos (K.Motieka, Z.Šličytė), kiti (L.Andrikienė, G.Songaila), mėgindami nusikratyti su KGB siejamos partijos šleifo, perbėgo į kitas partijas.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007 16:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Šaltinis - http://diskusijos.patriotai.lt/viewtopi ... 5706#25706

Salvis rašė:
   Kažko ypatingo nemąstau. Būčiau ir straipsnelį kokį apie tai parengęs, bet laiko labai trūksta.

     Suvažiavimas, lyginant su prieš tai buvusiu, vyko labai greitai. Kodėl iš pradžių buvo pateikta balsuoti už prisijungimo sutarties tekstą ir priedus, o tik po to - už patį prisijungimą, - paaiškinta nebuvo (galbūt ką žino dalyvavusieji prieš tai Valdybos posėdžiuose?). Slaptoji to prasmė   paaiškėjo tik antroje suvažiavimo dalyje.

      Kuomet pirmąsyk prabalsavus paaiškėjo, kad nesurenkamas reikiamas skaičius balsų (tekstui patvirtint jų užteko, bet pačiam prisijungimui patvirtinti būtų pritrūkę), iškart prasidėjo pietų pertrauka. Jos metu buvo galima pasivaišinti kibinais (gerai kad ne hotdogais) ir sultiniu.

      Per sekančius balsavimus po pertraukos paaiškėjo, kad  "prosongailinių" balsų skaičius padidėjo 20-čia. Spėjama, kad dalį jų pavyko perpirkti (+ keletas nedalyvavusių pradžioje gal atsirado).

    Po to, kai buvo paskelbta apie prisijungimą, faktiškai visa opozicija - apie dvidešimtį žmonių - išėjo (išskyrus Marijampolės atstovą, kuris atstovavo ne savo vieno, bet viso skyriaus nuomonę, ir pasiliko iki pabaigos). Likusieji maždaug 85 toliau balsavo praktiškai vienbalsiai.

    Tačiau pagal susidarytą nepilną vaizdą, prisijungimą aktyviausiai palaikė ir pramušinėjo valdybos nariai ir panašūs, kuriems buvo užrašyti postai TS(LK). Likusieji - greičiau avinų banda, einanti paskui savus vadukus į šviesų rytojų, arba tų pačių valdybos narių žmonos. Stebino oponentų, su kuriais šnekėtasi, nedemokratiškumas ir vadizmas. "Kaip jūs taip, jaunuoliai, nemąstot...", "Ar jūs nesuvokiat..." ir pan. Žodžiu, skambėjo panašiai, kaip šiuolaikiniai Lietuvos "liberalai" apšaukinėja visus nepritariančius jų nuomonei "nepažangiais", "atsilikusiais", "provincialiais" ir t.t.

     Pasitraukus opozicijai visi labai džiaugėsi ir plojo. Tiesa, Songaila ir keletas kitų aiškino, kad opozicija bus naudinga ir toliau, bet tai vis politiniai žaidimai ir dviveidiškumai. Jų išvengt pavyko, rodosi, tik buvusiam komunistui Kazimierui Uokai, kuris elgėsi gan korektiškai ir akivaizdžiai kalbose vengė subjektyvumo.

     Kiti žaidė įvairiausius nešvarius žaidimus. Apie atmosferą prieš suvažiavimą (papirkinėjimai, apie kuriuos teko girdėti iš įvairių šaltinių, ištisų skyrių neinformavimas apie būsimą suvažiavimą, klaidinantys pranešimai žiniasklaidoje) nesiplėsiu.

     Ilgametis Kauno skyriaus valdybos pirmininkas Augustinas Intas iš pradžių aktyviai gynęs Tautininkų sąjungos išlaikymą, galop atsidūrė postus gavusiųjų sąrašuose (įėjo į TS(LK) Priežiūros komitetą). Tačiau iki pat galo posėdžiuose jis principingai stovėjo už savo poziciją, todėl kaltint jį aktyvia partijos išdavyste negalėčiau. Daug svarbiau jam buvo, prieš pasitraukiant iš aktyvios politinės veiklos (senyvas amžius) atiduoti Kauno tautininkų patalpas jo vaikaičio Žilvino Leškevičiaus vadovaujamai (neseniai įkurtai) Jaunųjų Tautininkų Organizacijai.

    Kai kurie kiti Kauno tautininkai (dauguma buvo prieš prisijungimą) taip pat bandė vesti "savitą" liniją. Žilvino dėdė (!) Algirdas Pilkauskas, iš pradžių reiškęs pasyvią, svyruojančią poziciją, prieš pat suvažiavimą perėjo į aršią kritiką, kurią jis išliejo ant neva destruktyvios ir visiškai neįgalios opozicijos (taip bandant pateikti prisijungimą kaip vienintelį išeities variantą). Ne veltui jis prieš metus vykusiame suvažiavime (kuris buvo dabartinio preliudija), iš pradžių iškeltas kaip kandidatas į pirmininkus, tuoj pat po Songailos laimėjimo buvo pastarojo pasiūlytas ir vicepirmininku.

    Pačiam Žilvinui, rodosi, mieliau būtų buvę išlaikyti Tautininkų partiją (kurią jis ketino atnaujinti savo jaunimo kandidatais ir perimti į savo rankas). Tačiau, kiek supratau, jo pozicija kardinaliai skirdavosi priklausomai nuo to, kokiai auditorijai jis pasisakydavo: Kauno tautininkams ar Vilniaus valdybai. Galop prarado jis turbūt nedaug: pateko į TS(LK) Tarybos narius. Todėl dar tik ką Kauno tarybos posėdyje aktyviai agitavęs išlaikyti partiją, savo organizacijos puslapėlyje dabar jis jau aktyviai trimituoja apie suvažiavimą kaip apie Istorinį įvykį ir, patetiškai nupiešęs buvusį LTS kelią, pateikia tokias savo mintis (gramatinės ir stiliaus klaidos netaisytos): "LTS ir šiuo atvejų padarė istorinį žingsnį. Tai pirmoji partija kuri davė pradžią Tėvynės sąjungos siūlomai dešiniajai alternatyvai. Mes pirmieji šiam „receptui“ suteikėme apčiuopiamą realiją. Tikiuosi, kad paskui mus paseks ir kitos politinės partijos ir siūloma dešinioji alternatyva, kaip sako A. Kubilius bus „receptas“ iš šiandieninės Valstybės situacijos." (www.jto.lt) Tam tikri asmenybės bruožai, tokie kaip prisitaikėliškumas, ryškesnių moralinių principų neturėjimas, įžūlumas ar netgi chamizmas žada šiam nesubrendusiam jaunuoliui karjeristo ateitį.

     Apmaudu, kad į konservatorius nuėjo ne tik politiniai demagogai, parsidavėliai bei užkulisiniai intrigantai, bet ir keletas kultūros ir visuomenės veikėjų: D. Urbonavičienė, J. Vaiškūnas (nors sakoma, kad pastarasis būtent ir pasiūlė į tautininkus G. Songailą), bei T. Baranauskas. Su pastaraisiais, tikiu, santykiai turėtų išlikti geri ir vėliau, išvengiant visų politinių rietenų.

     Asmeniškai aš suvažiavime balsavau prieš. Vien jau dėl pagrindinių principų - kad neturiu teisės sužlugdyti partijos, į kurią palyginti neseniai įstojau. Dėl to, kad stojimui į konservatorius argumentų neišgirdau. Dėl to, kad, kaip viešai klausė V. Striužas ir kiti partiečiai, nebuvo gauta nei vieno protingo atsakymo, kodėl prisijungimo agitatoriai nestoja į konservatorių partiją, kad jau taip į ją siekia nuvest visą partiją, ir kodėl konservatoriai negali savo noru įliet į savo ideologiją tautinininkiškų principų (aiškinama, neva yra vilties, kad jie tai padarys po prisijungimo, ir tai yra pagrindinė priežastis jungtis).

     Dėl to, kad "reorganizatoriams" greičiausiai ne itin svarbu ir aišku patiems, tautininkai jie, konservatoriai, ar dar kažkokie mistiniai "dešinieji". Dėl to kad jie, į apgailėtiną padėtį nuvarę partiją (per pastaruosius metus tragiškai pralaimėti rinkimai, nustojo eiti ilgametės "Tautininkų žinios", prarasta partijos būstinė Vilniuje, pridarytos keliasdešimttūkstantinės skolos), staiga puolė ją "gelbėti" nuo tos varganos būklės, kurioje ji neva pati atsidūrusi.

Teigiami suvažiavimo padariniai:


    - vienas kitas TS(LK) atsidūręs normalesnis veikėjas, tikėkimės, sugebės išties tinkamiau politiškai save realizuoti ir atstovauti tautos lūkesčius. Kiti gi, karjeristai ir nevykę išsišokėliai, per metus laiko gal ir patys konservatorių bus nusodinti.

    - atsikratyta bereikalingo "balasto", kuris už Songailą būtų balsavęs dar už keturių ir aštuonerių metų, tęsiant partijos vegetavimą, - "nemąstančios daugumos"

    - tuo tarpu nuoširdūs tautininkai, susidūrę su partijos sužlugdymo faktu, gal labiau suaktyvės. Postūmis jungtis likusioms mažosioms tautinėms partijoms?

    - įgyta "reorganizacijos" patirtis, sužinojome, "kas yra kas Lietuvoje"


Puritonas rašė:
    Šaunus komentaras, tiktai pora patikslinimų.

    1) Suvažiavime po prisijungimo patvirtinimo liko Rimantas Giliauskas ir Kauno "senoji gvardija", kurie taipogi balsavo mūsų pusėje.

    2) Kazimierą Uoką įvardinti buvusiu komunistu gal ir ne visai korektiška, nes tokių mūsų gretose būta daug, tačiau būtent jis išties išsaugojo padorumą ir objektyvumą, gal net vienintelis iš visos vadovybės.

    Dėl būsimų santykių su kai kuriais aną pusę pasirinkusiais žmonėmis, tai išties visai nebūtina pyktis dėl skirtingų nuomonių. Svarbiausias klausimas - asmeninis žmogaus padorumas.

    Šiuo požiūriu, Vaiškūnu ir Urbanavičiene teko stipriai nusivilti, priešingai, negu Uoka. Urbanavičienė jau seniai tiesiog aklai seka Songailos pozicija, priiminėjant pačius nedemokratiškiausius ir neetiškiausius sprendimus, o Vaiškūnas šį Suvažiavimą vedė tiesiog diktatoriškai.

    Jau vien jo siūlymas iš abiejų pusių palikti tiktai po penkis pasisakančius partijos egzistencijos klausimu, šitaip eliminuojant Rimantą Giliauską ir Edviną Jusį, pasako užtektinai. Galiausiai, ne kas kitas, o Vaiškūnas atvedė Songailą, čia jau - tikra tiesa.

    Na, o Žilvino pozicija - išties nustebino: JTO puslapio dar neskaičiau, bet jei ten išties šitaip rašoma, nebeturiu, ką bepridurti.

    Dar laukčiau Žvyro ir Sūduvio pasisakymų, tuomet jau bandyčiau pateikti šiokias tokias bendras išvadas apie visą procesą ir jo rezultatus.


Sūduvis rašė:
     Dėl suvažiavimo - įvyko tai, kas ir turėjo įvykti. Tiesą sakant, kito ir nesitikėjau.

     Bet kuriuo atveju tokia Taurtininkų Sąjunga, kokia buvo, egzistuoti ilgiau negalėjo.  Jeigu suvažiavimo metu ir būtų laimėjusi opozicija, niekas nepasikeistų - Taryboje sėdėtų tie patys žmonės, sąjungos pirmininku ir toliau liktų tas pats asmuo.

     Jau senai reikėjo griebtis radikalių veiksmų, kurie, manau, ir įvyko. Todėl tokia eiga esu visiškai patenkintas. Opozicijai buvo atrištos rankos tolimesnei veiklai kokybiškai geresnio politinio darinio sukūrimui.

     Išėjus didžiajai daliai opozicijos, suvažiavimas pavirto kone farsu: balsuojama beveik vienbalsiai - dviem ar trim balsams susilaikant ar oponuojant. Tą pastebėjo net ir vienas iš likusiųjų, pareiškęs, jog "Visiškai kaip komunistų partijoje".

     Jau iš pat pradžių vyko komedija - tokios replikos kaip "kas prieš susijungimą - tas prieš Lietuvą" ar kiti ne mažiau juokingi dalykai. Kartais man net atrodė,b jog didžioji dalis užmiršo apie demokratiją ir patys be nurodymų mastyti nebemoka. Nemanau, kad su tokiais žmonėmis atskira tautininkų frakcija  konservatoriuose turi perspektyvą. Pats pirmininkas neatmetė galimybės, jog ilgainiui taip atsitiks. Bet man dėl to nei šilta nei šalta.

     Reziumė - visas šitas farsas, manau, mums į naudą. Dabar tik nuo mūsų veiklumo priklausys, kaip bus toliau. O tai jau gerai, nes bet kuriuo atveju kaltinti turėsim ne Petrą ar Anuprą, o patys save. ir tai jau nemažai.


Puritonas rašė:
  Apsilankęs Tarybos posėdyje, Andrius Kubilius pats gana atvirai pareiškė, jog po dviejų ar trijų metų, jokių frakcijų Tėvynės sąjungoje, veikiausiai, išvis nebeliks. Nors Birbilui ar Songailai - tai kas, gaus asmeniškai šiltas vietas, gal net nebūtinai Seime, žodžiu - gyvens :img06:

    Apskritai, konservatoriai viso šio proceso metu elgėsi gana garbingai ir pagarbiai. Pagrindinės problemos visą laiką kildavo "mūsų" pusėje. Lygiai tą patį išsakiau ir aukščiau minėtoje laidoje.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 29 Lap 2007 17:54. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007 16:57 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
   Esu jau keletą kartų matęs, kaip žlugdomos įvairios patriotinės-tautinės partijos bei kitos organizacijos.

Naudojama taktika ir  metodai visada tie patys:


 - visų pirma pasistengiama, kad partija prarastų pajamų šaltinius ir bankuose turimas sąskaitas (tam panaudojamas labai platus įvairių priemonių planas),

 -  po to dėl skolų prarastų turimas patalpas (arba jas kokiu nors gudriu būdu kas nors "prichvatizuoja" - paprastai į partiją infiltruotas žmogus, kuris labai aktyviai padirbėja šiek tiek, kol jį išrenka kokio tai skyriaus pirmininku ir jis gauna teisę disponuoti turtu),

 - likviduojamas partijos leidžiamas laikraštis ar kitas leidinys (paprastai dėl lėšų stokos),

 - partijos vadovybėje sukeliamos įvairios intrigos, supriešinant tarpusavyje visų pirma aktyviausius ir padoriausius narius (skleidžiant įvairias paskalas, pašnabždant, jog "anas kažką blogo pasakė apie tave" ir taip toliau),

 - su kai kuriais vadovybės nariais vedamos užkulisinės slaptos derybos, siūlant vietą Seime ar ką nors panašaus.

  - į partiją (organizaciją) infiltruojami savi žmonės, kurie "prastumiami" į vadovybę,

  - kada "bado dietos" ir nuolatinių kivirčų išvarginta organizacija "pribręsta" , organizuojamas suvažiavimas - į jį atrenkami "tinkami" delegatai, "netinkamus" įvairiais būdais eliminuojant (kaip tai daroma, tautininkai jau pamatė ir patys),

  - suvažiavimo metu viskas vyksta pagal iš anksto kruopščiai surežisuotą scenarijų - kas ką ir po ko kalbės,kam leisti, o ką "nusodinti", kaip organizuoti balsavimą ir t.t. Tokiu būdu iš anksto gerai organizuota "gauja" nesunkiai įveikia galimą kelių dar išlikusių aktyvių žmonių pasipriešinimą, o likusieji tiesiog eina "pasroviui". Kai kurie tik vėliau supranta, jog juos apmulkino, bet "šaukštai jau po pietų".

   Beje, visada naudojamas ir "meduolio", ir "bizūno" principas - kam reikia, pažada postą, kam reikia - pagąsdina nemalonumais darbe ir pan.

  Be to dar ir pateikiama labai graži (lyginant su dabartine situacija) būsimo "gyvenimo vizija".

   Šiuo atveju, tai ir aiškios kvotos Konservatorių "organuose" ir sąrašuose, ir tikrai labai nebloga būsimos Tautininkų frakcijos politinė programa (neabejoju, jog ją paskaitę daugelis tautininkų nusiramino dėl idėjinių dalykų).

   Žmonės nesupranta, jog programa - tai tik popieriuje parašyti žodžiai, o ją realizuoti gali tik realūs žmonės, kurie iš tikrųjų pritaria šiai programai. Tačiau būtent tokių žmonių niekas iš dabartinės Konservatorių vadovybės neprileis prie valdžios Konservatorių partijoje, rinkimuose į Seimą ir savivaldybes, neduos jokių rimtesnių pareigų, jei laimės rinkimus. Mačiau kaip tai vyko ir 1990 metais (po Sąjūdžio pergalės), ir 1996 metais (po Konservatorių laimėtų rinkimų).

   Jei šiaip ne taip pavyksta "prastumti" normalų žmogų į atsakingą postą (kaip pavyzdžiui, Zigmą Zinkevičių į Švietimo ir mokslo ministro postą), tai labai greit toks žmogus iš tokio posto pašalinamas.

   Tarp kitko, dažnai naudojama ir tokia taktika - idėjiniams žmonėms aiškinama, jog jie, patekę į didelę partiją (tokią kaip konservatorių) galės ją palaipsniui "pakeisti į gerąją pusę", "transformuoti". Deja, realiame gyvenime viskas vyksta atvirkščiai - gerai organizuota "senoji gvardija" arba pati "įsiurbia" tokius žmones į konformizmo liūną, arba "padeda" juos į tokį "užkampį", kur nieko rimto nenuveiksi, arba tiesiog išspjauna lauk, kaip "nesuvirškinamą svetimkūnį".

  Sąjūdžio, o vėliau Konservatorių, jau beveik 20 metų istoriją tai jau daug kartų patvirtino. Viršūnėse susirinkę vieni demagogai, karjeristai ir sukčiai, kuriems nerūpi nei Lietuva, nei lietuvių tauta, nei lietuvių kalba. Svarbiausia, ką pasakys, ką ir kaip lieps privatizuoti, kur ką paskirti ir t. t., jų tikrieji užjūrio šeimininkai. Įvairūs faktai jau rodo, jog ir Socdemai jau dirba tiems patiems šeimininkams.

   O štai Pakso ir Uspaskicho partijos "dirba kitiems" - vieni "GRU mafijai", o kiti "KGB mafijai" (būtent todėl jie tarpusavyje irgi nelabai susiderina).

   Deja, nei viena didžioji Lietuvos partija nedirba Lietuvai ir lietuvių tautai. Atvirkščiai - visos "didžiosios" gyvybiškai suinteresuotos, kad tokia partija iš viso neatsirastų. Tai irgi yra viena iš svarbių priežasčių, kodėl taip sunku įkurti tikrą, gausią ir rimtą tautinę-patriotinę partiją. Ypač dabar.

   Kita priežastis - idealistams visada sunkiau susitarti ir peržengti savo "geležinius principus", net jei jie visai nereikšmingi, o "pragmatikai" susitaria ir "susilipdo" labai greit, jei tik pajunta naudą.

************************************************************

    Kaip tik dėl šių priežasčių (bei lėšų trūkumo) aš ir pasiūliau iš pradžių sukurti "Internetinį" tautinį-patriotinį sąjūdį, surinkti jame kuo daugiau aktyvių žmonių, suderinti pagrindinius naujojo sąjūdžio principus, ir jau tada bandyti kurti naują tikrai tautinę ir patriotinę partiją.

   Be to, reikia ruoštis ir tam, kad kai tik tokia organizacija pradės augti ir kelti realų pavojų "didžiosioms" partijoms, prasidės ir patriotinių Interneto svetainių žlugdymas, ir konkrečių aktyvių žmonių gąsdinimas, ir šaukimai į teismą,  ir masinė antipropaganda spaudoje, TV ir radijuje...

   Taigi, aiškiai matau, jog tai bus labai ilgas ir sunkus darbas.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007 23:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Vigis rašė:
Manau partiją sukurti tikrai būtų galima, tačiau tam reik daug jėgų ir žinoma tikrai gero lyderio, kuris vienytų ir kartu palaikytų tvarką.

Taip pat nepakenktų išsinagrinėti kitų šalių bei partijų pavyzdį, kaip joms ten sekėsi kurtis ir plėsti savo veiklą.

Nauja organizacija galų gale galėtų apjungti likusias patriotines partijas, kaip Jauna lietuviai, Lietuvos kelias ir kitas partijas.

Vienyti žinom turėtų patriotiškumas,  ir tikrai ne komunizmas ar dar kažkas, bent aš taip manau.


    Deja, visa tai yra tik teorija - realybėje viskas daug sudėtingiau. Tam pačiam Buškevičiui ne kartą buvo siūlomi įvairūs vienijimosi variantai - rezultatas: absoliutus nulis. Tas pats buvo ir su Astros (Astrauskaitės :smile66:  ) partija. Be to iš tikro, tai jau seniai ne realios partijos, o tik vardas, šalia kurio dar gyvuoja keli žmonės.

    Užsienio patirtį nagrinėjame ir labai įdėmiai - tačiau neįmanoma užsienio sąlygų "perkelti" į Lietuvą. Pas mus dar nėra kritinės imigrantų - ypač musulmonų ir negrų - masės, todėl šis labai svarbus Vakarų Europoje faktorius pas mus (ačiū Dievui) dar neveikia.

    Lietuvoje apskritai palyginus labai mažai gyventojų, o ypač politiškai aktyvių. Pastaraisiais metais ir jų nemaža dalis emigravo į Vakarų Europą ar JAV.

    Tokios partijos kaip konservatoriai, libdemai, darbiečiai (jų vadai) savo demagogiškomis kalbomis vis dar apgauna nemažai potencialių mūsų šalininkų.

     Didelį vaidmenį kuriant bet kokią partiją vaidina ir pinigai - tačiau mūsų šalininkų tarpe nėra oligarchų ir milijonierių. Juk absoliuti dauguma iš viso vos galą su galu suduria - idealistai neprichvatizavo Lietuvos turtą, kaip pragmatikai-komunistai, dabar išsibarstę po "didžiąsias partijas".

    Visa tai trukdo susidaryti pakankamai "kritinei masei", kuri leistų įkurti Lietuvoje normalią tautinę-patriotinę partiją.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2007 18:27 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Vigis rašė:
   Taip, tikrai yra sudėtinga, bet tikrai ne beviltiška.
Kiek prisimenu, tai Lenkijoje praeitoje Kadencijoje  buvo pavykę kažkiek balsų laimėti patriotinėms  partijoms ir kaip matau imigracijos ten kaip ir nebuvo.

    Tik svarbiausia rasti būdą, kaip suvienyti ar apjungti, o čia manau yra sudėtingiausia.


    Gerb. Vigi,

     manau, kad niekas kitas, tik mes patys, galime kažką tai padaryti. Tikrai neateis "geras dėdė" ir neįkurs tautinę-patriotinę partiją Lietuvoje. Tai turime daryti mes patys. Ir pradėti teks nuo "nulio" - bent jau kol kas.

    Jei norite dalyvauti šiame darbe (aktyviai ar bent pasyviai) registruokitės:

Tautinio Atgimimo Sąjūdžio Deklaracija, skirta visiems (renkami parašai)

http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=1672

     Štai kada ten bus užsiregistravę ne 7 nariai, o bent pusantro tūkstančio, ir tarpusavyje suderinta programa, jau bus galima kalbėti ir apie oficialios partijos įkūrimą.

     Beje, tada ir kitos partijos-partijėlės pačios siūlys susijungti.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Gru 2007 01:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Kokių politinių ideologijų atsisakoma dėl dešiniosios alternatyvos?
(radijo laidos įrašas)

http://www.ziniur.lt/get_file.php?file=3003

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.ziniur.lt/apie/pranesimai?item=1720

     2007 m. lapkričio 28 d.
 
     Trečiadienio „Raktas“: kokių politinių ideologijų atsisakoma dėl dešiniosios alternatyvos?

     Audrys Antanaitis

     Dešiniosios politinės jėgos žodžius apie vienijimąsi verčia darbais. Tėvynės sąjunga prisijungia tautininkus, ruošiasi jungtis su krikščionimis demokratais. Faktiškai randasi naujas politinis darinys. Tačiau kokią politinę ideologiją jis išpažins?

     Tautininkai prisijungia. Vadinasi, tautininkų kaip atskiros politinės jėgos nebebus. O tautininkų mintis ar išliks? Jei išliks, ar konservatoriai prisiima tautininkus su visa jų istorija ir 1926 m.?

     Krikščionys demokratai su konservatoriais susijungia. Tačiau ar tas susijungimas nevirs prisijungimu? Ar neužleis krikdemiškas požiūris į pasaulį savo vietos konservatoriškoms vertybėms? Jei ir neužleis, ar pajėgs tokia politinės minties įvairovė taikiai sugyventi vienoje partijoje?

    Apie tai – trečiadienį 9.10 val. tiesioginėje „Žinių radijo“ pokalbių ir ginčų laidoje „Raktas“. Kartojimas – 19.55 val.

    Laidoje dalyvauja Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius, Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Valentinas Stundys, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila ir Tautininkų sąjungos tarybos narys Marius Kundrotas.

    Laidos vedėjas – Audrys Antanaitis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Gru 2007 15:36 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
KARDAS rašė:
Žygeivis rašė:
Beje, tada ir kitos partijos-partijėlės pačios siūlys susijungti.


Bet partijėlė su kuria (kuri) jungiamasi turi turėti ne vien norą prisijungti ir vėliau kažkur šiltai prasisukt, o tokių rast sunkoka.


    Pamirškite įvairius utopinius planus apie egzistuojančių partijų-partijėlių susijungimą į vieną tautinę-patriotinę partiją. Esamų   partijų analizė ir praeitis aiškiai rodo, kad to tikėtis nerealu.

    Jei laikui bėgant bus įkurta stipri tautinė-patriotinė partija, štai tada ir kai kurios iš esamų partijų  (tiksliau jų vadai) gal ir pasiūlys "savo paslaugas". Bet tai tolima ateitis, ir akivaizdu, jog tada tos prisijungiančios partijos nevaidins jau jokio rimto vaidmens.

    Kaip ir dabar jokios žymesnės įtakos konservatorių partijai nepadarys prisijungusi LTS ar krikdemai.

     Kaip to savo laiku nepadarė net iš 4 tautinių-patriotinių partijų sukurta Dešiniųjų sąjunga - konservatoriai juos "suvalgė" ir "nežagtelėjo" - o juk kiek tuo metu kalbėta apie konservatorių "pasikeitimą į gerąją pusę", "įsiliejus" net 4 tautinėms-patriotinėms partijoms.


KARDAS rašė:
Žygeivis rašė:
Pamirškite įvairius utopinius planus apie egzistuojančių partijų-partijėlių susijungimą į vieną tautinę-patriotinę partiją. Esamų partijų analizė ir praeitis aiškiai rodo, kad to tikėtis nerealu.


Bet tai iš kur sukurti tą patriotinę partiją, jei ne iš esamų mažų (ne)formalių partijėlių. Reikia nemažai žmonių surinkt norint įkurti partiją, o patriotinei normaliai partijai nepamirškime kad reikia normalių žmonių o ne ivano ir seriožkos kurie už butelį stotų partijon.


    Būtent todėl visų pirma reikia surinkti tikrų bendraminčių komandą - tam ir pasiūliau visų pirma įkurti internetinį Tautinio Atgimimo Sąjūdį, surinkti tam pritariančius žmones:

Tautinio Atgimimo Sąjūdžio Deklaracija, skirta visiems (renkami parašai)
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=1672

Štai kai ten pasirašys koks 1500-2000 žmonių, jau bus galima galvoti ir apie realią (o ne popierinę) patriotinę-tautinę partiją.

     Bandyti kurti tokią partiją iš kelių dabartinių tautinių partijų likučių yra visiškai  beviltiškas reikalas. Tai jums patvirtins kiekvienas žmogus, geriau žinantis realią šių partijų padėtį.

     Geriausiu atveju būtų įkurta dar viena visai neveiksni organizacija, kurioje  iš tikrųjų būtų kokie 30-50 narių - iš esmės krūvelė tarpusavyje besipešančių senųjų "vadų", o visi kiti - "popieriniai" nariai.


Puritonas rašė:
Žygeivis rašė:
Bandyti kurti tokią partiją iš kelių dabartinių tautinių partijų likučių yra visiškai  beviltiškas reikalas. Tai jums patvirtins kiekvienas žmogus, geriau žinantis realią šių partijų padėtį.

Geriausiu atveju būtų įkurta dar viena visai neveiksni organizacija, kurioje  iš tikrųjų būtų kokie 30-50 narių - iš esmės krūvelė tarpusavyje besipešančių senųjų "vadų", o visi kiti - "popieriniai" nariai.


    Gana neblogai žinodamas vidinę tautinių partijų situaciją, šiam nihilistiniam požiūriui visiškai nepritariu  

    Nebent Žygeivis pasiūlytų gerą marsiečių desantą, neapsikrėtusį dabartinių partijų virusais ir gebantį kažką suburti absoliučiai kitoniškoje erdvėje.


    Mariau, man labai įdomu, kokios, tavo nuomone, iš dabartinių dar išlikusių tautinių partijų galėtų susijungusios sukurti realiai veikiantį politinį junginį, kuris turėtų įtaką Lietuvoje?

    Žinoma, nebent jos tikrai sugebėtų susivienyti (ką iki šiol per 17 metų niekaip nepavyksta padaryti) ir po to sugebėtų per kokį pusmetį-metus pritraukti dar bent tūkstantį - porą tūkstančių naujų narių, kuo aš irgi labai abejoju.

    Aš mielai pritarčiau bet kokiam tautinių partijų (kelių dar likusių) susivienijimui, tačiau labai aiškiai matau, kad tai yra utopija - deja, tai tik mūsų noras, o ne galima realybė.

    Kaip tik todėl aš ir galvoju, jog reiks dar daug laiko, kol pavyks tokią partiją įsteigti - ne metų, ir ne dviejų - gal tik tada, kai subręs nauja dabar augančio jaunimo karta - tie, kam dabar 15-18 metų.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Gru 2007 22:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Krikdemai pritarė „santuokai“ su konservatoriais


Jūratė Damulytė, http://www.DELFI.lt
2007 gruodžio mėn. 15 d.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=15325998

     Neparlamentinė partija Lietuvos krikščionys demokratai (LKD) pritarė susijungimui su opozicine Tėvynės sąjunga (TS), galutinis šių partijų susijungimas į vieną numatomas kitų metų pavasarį. Už susijungimą su konservatoriais šeštadienį balsavo 201, prieš 81, susilaikė 4 LKD konferencijos delegatai.

     „Konferencija pakankamai ryškia balsų dauguma nutarė pritarti TS ir LKD susijungimui, įkuriant naują politinę partiją - „Tėvynės sąjungą/Lietuvos Krikščionys demokratai“. Šis sprendimas priimtas po ilgų ir dalykiškų diskusijų, žmonės galėjo pasitikrinti savo požiūrius, išgirsti kitų nuomonę“, - DELFI šeštadienį sakė LKD pirmininkas Molėtų meras Valentinas Stundys.
 
     Anot jo, šeštadienį konferencijoje priimtas politinis sprendimas dėl susijungimo, juridinis sprendimas bus priimamas kitų metų kovo mėnesį vyksiančioje LKD konferencijoje.

     „Mums ypač svarbu principiniai dalykai - kad dokumentų projektuose būtų gerai integruotos mūsų krikščioniškosios demokratijos nuostatos. Labai reikšminga, kad mūsų konferencijai netiesiogiai dėmesį parodė Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir atsiųstame sveikinime išreiškė viltį dėl mūsų stiprėjimo ir vienijimosi bei dėl būtinybės naujos stiprios dešinės jėgos, pirmiausia besiremdama Vokietijos pavyzdžiu“, - sakė V.Stundys.

     Paklaustas, ar nepritarusieji susijungimui su konservatoriais gali atskilti nuo partijos, V.Stundys tuo abejojo: „Aš taip nemanau, kadangi ir diskusijose buvo kalbėta, kad kita pozicija nereiškia pasitraukimo“.

     Susijungimui su krikščionimis demokratais iš esmės yra pritarę ir konservatoriai, kurie galutinius sprendimus po derybų taip pat žada priimti kitų metų pavasarį.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

tradicinis meslas, 2007 12 15 15:42

    belieka dabar tik susituokti su komunistais ir bus visa sutve vienoje kruvoje, vistiek tik del konservatoriu vis dar issilaiko Kirkilo komunuistu- konservatoriu vyriausybe

aukštaitija, 2007 12 15 15:48

   Krikščionys demokratai belieka tolima praeitis. Koncervatorių grietinėlei rinkėjų skaičius, o krikščionims demokratams - ,,špyga taukuota''............

krikščionis demokratas, 2007 12 15 15:53

   Meluoja Stundys. Surengė spektaklį, o kitaip manantiems, net pasisakyti nedavė.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Gru 2007 22:52 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
    Siūlau visiems naujų tautinių-patriotinių partijų kūrėjams (ir senų partijų nariams bei gerbėjams) pasiskaityti temą:

Tautinės asociacijos sutarties projektas, skirtas organizacijų vadovams (renkami parašai)

http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=1741

    Įdomu tai, kad šį tekstą skaitė labai daugelis (tame tarpe ir įvairių  organizacijų vadovai), tačiau nei kas daugiau pasirašė, jog pritaria šiems principams, nei parašė savo pastabas - su kuo nesutinka, ar ką siūlo papildyti.

    Taigi, išvada labai aiški - partijų (ir net visuomeninių organizacijų) vadovai visai nepageidauja vienytis netgi tokiu labai aiškiu metodu - pasirašant bendrą deklaraciją arba bent jau viešai Internete diskutuoti apie konkrečius vienijimosi principus.

    Kaip tik todėl aš ir rašiau, jog suvienyti kelias dar likusias tautines patriotines partijas (tas, kurios pačios tai deklaruoja savo programose) realiai veiklai ir dalyvavimui rinkimuose bendru sąrašu yra beveik neįgyvendinamas uždavinys.

    Kaip rodo reali patirtis partijų vadai galų gale prilipdo savo partijas ne prie idėjinių "brolių" ir "seserų", o prie tų, kas turtingesni ir įtakingesni, ir kurių sąrašuose didesni šansai partijų vadams pakliūti į Seimą.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Gru 2007 16:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
    Tamstai, mielasis, sunku įtikti: prirašai pastabų - negerai, neprirašai - vėl blogai :img01:

     Principams iš esmės neprieštarauju, o savo pastabas juk išdėsčiau.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Gru 2007 17:16 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Puritonas rašė:
    Tamstai, mielasis, sunku įtikti: prirašai pastabų - negerai, neprirašai - vėl blogai :img01:

     Principams iš esmės neprieštarauju, o savo pastabas juk išdėsčiau.


   Taigi, Mariau, čia visai ne tau skirta buvo :img01:  - o kai kuriems krikdemams ir dar kitiems įvairių partijų-partijėlių vadams ir nariams (aš gi šitą tekstą parašiau kaip komentarą į DELFI :smile38: , o tik po to čia įdėjau, bei į atitinkamą temą Patriotai.lt - dažnai taip darau, nes DELFI mane vis "pratrina", o ir pats stengiuosi, kad mano rašyti tekstai nepradingtų, o "gulėtų" vienoje vietoje, "po ranka"  :smile38: )

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Sau 2008 17:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Lie 2007 17:18
Pranešimai: 442
Miestas: Vilnius - Birštonas
  Tautininkai nėra galingi, ir tuo labiau - minčių generatoriai, bet Songaila leis geriau prieiti prie "ruporo" LTV, ir TS bus priversta kalbėti ir galvoti TAUTIŠKIAU, o tai jau šiokia tokia pažanga.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2008 12:17 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Tautininkų sąjungos patalpos – Mažajam teatrui


Mindaugas Klusas, "Lietuvos žinios"
2008 sausio mėn. 24 d.

     Tapatumą prarandanti ir į Tėvynės sąjungą įsiliejusi Lietuvos tautininkų sąjunga nuo šiol nebeturi ir savo namų. Vakar posėdžiavęs ministrų kabinetas Valstybiniam Vilniaus mažajam teatrui perdavė daugiau kaip 150 kv. m ploto patalpas Gedimino pr. 22. Jose 15 metų veikė Lietuvos tautininkų sąjungos būstinė.

     Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila nenorėjo sutikti, kad jo vadovaujama organizacija traukiasi į politinio gyvenimo užkulisius.

     "Tėvynės sąjungoje įsikurs Tautininkų frakcija, turinti savą statutą ir programines nuostatas. Tautininkų organizacijos struktūra ir ideologija, priešingai nei jūs manote - sustiprės, mes tęsime savo veiklą nauja forma", - tikino G.Songaila.

      Pasak tautininkų lyderio, partiečiai be pastogės neliks. Šiuo metu vyksta derybos su Vilniaus savivaldybe dėl naujų patalpų mainais į senąsias. Tikimasi, kad ir Vyriausybė tarpininkaus šiame procese.

      Tautininkų sąjungos reorganizacijos procesas, pasak G.Songailos, eina į pabaigą. Trys ketvirtadaliai jos narių lapkritį vykusiame suvažiavime buvo nusprendę glaustis prie konservatorių. Susijungimui pasipriešinusi organizacijos mažuma apskundė daugumos priimtus nutarimus. "Manome, kad sąjungos suvažiavimas vasarį taps reorganizacijos pabaiga", - sakė G.Songaila.

       LŽ kalbinta laikinai einanti teatro vadovės pareigas Audronė Valivonienė džiaugėsi pagaliau sulaukta Vyriausybės "dovana". Ji sakė, kad buvusiose tautininkų būstinės patalpose bus įrengta repeticijų salė.

       "Praktiškai jos neturėjome. Aktoriai iki šiol repetuoja ir fojė, ir kavinės patalpose, ir net grimo kambariuose - kur tik įmanoma", - pabrėžė A.Valivonienė. Ypač trūksta erdvės, kai vienu metu skirtingos aktorių trupės rengiasi keliems spektakliams.

      G.Songaila nusiteikęs optimistiškai ir tiki tautininkų frakcijos ateitimi.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Joo, 2008 01 24 09:43

     Joo, G.Songaila prap...so ne tik LTS bet ir jos patalpas. Mulkis ir tiek.

Mikkas, 2008 01 24 10:10

     Gera tautinės krypties partija Lietuvai būtų labai reikalinga, tik gaila kad jai niekada nesisekė su vadovais, tai super ambicingi, tai avantiūristai, tai silpni, tai spec. tarnybų užverbuoti. Naikino, kol sunaikino.

to Mikkas, kas žino?, 2008 01 24 10:26

     Gal būt, valdžiai neparanki apibrėžtai tautiška partija,tad ir padėjo ją išeliminuoti -aplinkiniais keliais - iš Lietuvos politinių partijų spektro.

     Juk nepasakys tiesiai šviesiai, kad, girdi, jūs nesirkite atviru tekstu už lietuvių identitetą, nes patapome europiečiais...

     Galima buvo kitokiais būdais tai padaryti - neįteisinant patalpų, neskiriant jokių dotacijų, teisinantis "partijos menkumu". Noras būti tuo, kuo esi gimęs - ne prioritetinis kriterijus išgyvenimui, valdžios požiūriu.

tautininkas, 2008 01 24 11:17

    nei Songaila buvo tikras tautininkas, nei patalpos Gedimino 22 neva 15 metų buvo LTS.

    Jau seniai patys tautininkai turėjo rinktis kavinėse, ir kur tik nori, nes patalpų Gedimino 22 kokie 2 ar 3 metai kaip nebėra. Nebėra nei Gedimino 20, nei Latko ar kitur.

    Kai suplanuojama, jog nebeliks partijos, tai patalpos išparceliuopjamos pirmiausia.

    Sėkmės teatrui, tikėkimės jūsų vadovai sąžiningesni už mūsų.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Kov 2008 21:59 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Tautininkai įsiliejo į konservatorių gretas


Jūratė Damulytė, http://www.DELFI.lt
2008 kovo mėn. 11 d.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=16272214

    Opozicinė Tėvynės sąjunga (TS) antradienį galutinai prisijungė neparlamentinę Lietuvių tautininkų sąjungą. Antradienį vykusiame TS suvažiavime konservatoriai priėmė nutarimą, kuriuo galutinai įteisino tautininkų prijungimą prie konservatorių.

    Virš 1000 narių skelbianti turinti Tautininkų sąjunga bus išbraukta iš Juridinių asmenų registro, o jos nariai taps konservatorių partijos nariais.

    Tautininkų sąjungos vadovas Gintaras Songaila tapo TS prezidiumo nariu.

    Gegužės mėnesį konservatoriai ketina baigti susijungimą su dar viena Seime neatstovaujama partija Lietuvos krikščionimis demokratais.

    Pastarieji deklaruoja vienijantys apie 5 tūkst. narių, įvairių miestų ir rajonų savivaldybių tarybose krikščionys demokratai turi 95 atstovus.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Absurdas, 2008 03 11 18:48


    Prarijo net nepajaute. Juk tautininku tik 75 prisijunge. Tai is kur tie 1000. Kazkokia nesamone. O Songailai to ir reikejo. Svarbu postas, o ne idejos. Pries metus vare ant konservatoriu, bet kai numete kaula iskart nutilo. GĖDA.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Bal 2008 22:29 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Vytautas Radžvilas: Deganti dešiniųjų žemė


2008-01-24

Šaltinis - http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/73039

     Idėjiškai ir politiškai bankrutavusi "konservatoriška" kubilinė nomenklatūra mėgina žūtbūt sustiprinti savo pozicijas ir galutinai uzurpuoti teisę kalbėti visų Lietuvos dešiniųjų vardu. Tuo tarpu krikdemų vadai mainais už kelias asmenines vietas rinkimų sąraše pasiryžę paaukoti visą partiją. Dirbtinai lipdomas darinys tiesiog pasmerktas tapti tikra politine baidykle. "

Iškilo pragaištingas branduolys


    Lietuvos patriotinės ir valstybinės jėgos naikinamos jau seniai. Šalies nepriklausomybė dar nebuvo galutinai įtvirtinta ir oficialiai pripažinta tarptautinės valstybių bendrijos, o jau prasidėjo "neaiškių" ir "nepatikimų" elementų valymas iš tą nepriklausomybę iškovojusio Sąjūdžio gretų.

    Daugelis pagrindinių šios valymo kampanijos įkvėpėjų ir organizatorių netrukus tapo nomenklatūriniu dabartinės "konservatorių" partijos branduoliu. Jo veiklos rezultatai šiandien jau yra tokie akivaizdūs, kad dėl jų nebėra prasmės net diskutuoti.

     Šiam branduoliui priklausantys tie patys ir nepakeičiami asmenys per penkiolika audringos veiklos metų nuolatos demonstravo vienintelę savybę - stebėtiną gebėjimą naikinti viską, kas tikra ir gyva.

     Paskutinį kartą sėkmingai paspekuliavę Sąjūdžio sukauptu moraliniu ir politiniu kapitalu, šie veikėjai kartu su krikščionimis demokratais po 1996 m. rinkimų Seime įgijo kone konstitucinę daugumą. Tad panorėję tautos ir valstybės labui būtų galėję nuversti kalnus.

    Tačiau nenuvertė. Negana to, visą šį kapitalą iššvaistė ir neįtikėtinai diskreditavo pačią dešiniosios politikos idėją.


Sujungimas - politinė diversija


    Rinkėjai šitokį elgesį tinkamai įvertino. Todėl šiandien krikščionys demokratai yra nereikšminga politinio užribio partijėlė, "konservatoriai" - tik smulkioms politinėms intrigoms Seime betinkanti, jokio reikšmingesnio vaidmens nebegalinti atlikti bejėgių politikierių grupelė.

    Kubilinei "dešiniųjų" nomenklatūrai neliko nieko kito, kaip būti "kairiosios" - kirkilinės - nomenklatūros priedėliu, kartu beviltiškai ir nevykusiai mėginant suvaidinti "opozicijos" vaidmenį.

    Po kitų Seimo rinkimų gali pasikeisti nebent tai, kad šiems amžiniems ir etatiniams "opozicionieriams" teks ieškoti kito šeimininko. Kuo šios paieškos baigsis - kitas klausimas.

    Vis dėlto Lietuvos politinė dešinė, tiksliau - jos likučiai, tebėra. Todėl kaip tik dabar prasidėjo paskutinis, greičiausiai baigiamasis, šios ilgai trunkančios naikinimo dramos veiksmas.

    Be abejo, turime omenyje karštligiškas pastangas suburti margą ir keistą rinkiminį darinį, pompastiškai vadinamą "neabejingųjų koalicija", "vieningu dešinės frontu" ir panašiais pretenzingais vardais. Nuosekliai ir metodiškai įgyvendindami šį tikslą "konservatoriai" jungiasi su tautininkais ir krikščionimis demokratais.

    Beveik nėra vilčių, kad sumanytoji partijų sujungimo operacija žlugs. Ją drąsiai ir be jokių išlygų galima ir reikia vadinti politine diversija, kuriai užkirsti kelią beveik nebeįmanoma.

Trūksta politinio raštingumo


     Politika yra sudėtinga ir nelengvai perprantama veiklos sritis būtent todėl, kad ji turi vieną ne itin malonią savybę: atliekant griaunančius, kartais tiesiog į susinaikinimą ir pražūtį vedančius veiksmus ir žingsnius, galima sukurti regimybę, kad tai yra kuriamieji ir tiesiog išganingi darbai.

     Perprasti tikrąją tokių veiksmų prasmę ir jų padarinius, žinoma, įmanoma, tačiau tik esant vienai sąlygai. Politika besidomintys ir aktyvūs žmonės turi būti bent minimaliai politiškai raštingi.

     Minimalūs politinio raštingumo kriterijai aiškūs. Jeigu normaliam ir sveiko proto piliečiui pasiūlytume važiuoti automobiliu priešinga eismo juosta, jis, suprantama, atsisakytų tai daryti motyvuodamas tuo, kad šitaip šiurkščiai pažeidinėti kelių eismo taisykles yra gryniausia savižudybė.

     Lygiai taip minimaliai politiškai raštingu galima laikyti tik tokį asmenį, kuris supranta, kad politikoje taip pat ne viskas galima ir kad čia irgi yra taisyklės, kurias pažeidinėti yra ne mažiau pragaištinga.

      Deja, Lietuvoje tokių bent jau minimaliai politiškai nuovokių piliečių yra kur kas mažiau, negu norėtųsi.

     Tai yra viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl dar nuo Sąjūdžio laikų egoistiškų tikslų siekiantys politikieriai nuolatos ir nesulaukdami rimtesnio pasipriešinimo daro veiksmus, kurių įdėmiau paanalizavus neįmanoma pavadinti kitaip, kaip valstybę žlugdančiomis politinėmis avantiūromis.

Pasirodė demagogiški straipsniai


     Suvokti jų esmę sunku ir todėl, kad ją dažnai slepia storas klaidinančios ir net atvirai melagingos politinės reklamos ir propagandos šydas.

    Štai ir dabar, konservatorių ir krikščionių demokratų jungimosi išvakarėse, buvo paskelbti klaidinantys, šią sąjungą reklamuojantys, M.Adomėno ir A.Navicko straipsniai.

     Juose demagogiškai įrodinėjama, kad konservatizmas ir krikščioniškoji demokratija yra kone viena ir tas pats, ir visiškai nutylimi problemiški - o ką jau kalbėti apie neigiamus - dviejų partijų susijungimo aspektai.

     Solidumo įspūdžiui sustiprinti buvo apdairiai "suorganizuotas" ir Vokietijos kanclerės A.Merkel sveikinimas krikdemų konferencijos dalyviams, nors nėra abejonių, kad jeigu sveikinimo autorė būtų žinojusi visas vykstančio dešinės "vienijimosi" aplinkybes, jos sveikinimo vargu ar būtų sulaukta.

Skirtingos nuostatos nederintos


     Žvelgiant politologiniu požiūriu, ši "vienijimosi" operacija atrodo kur kas prasčiau. Jos padariniai visoms jungiamoms partijoms, taigi ir šalies politinei dešinei, bus pragaištingi. Priežastis akivaizdi: mechaniškai norima sumesti krūvon organizacijas, kurių ideologinės ir politinės nuostatos yra skirtingos ir iš principo nesuderinamos.

     Išsamiai aptarti šiuos skirtumus prireiktų atskiro straipsnio. Tačiau tykančią grėsmę pakankamai atskleidžia net paviršutinišku žvilgsniu nesunkiai matomi dalykai.

     Aišku, kad tautininkus politologiškai galima pavadinti tautiniais liberalais. Kaip toks liberalizmas sugyvena su krikščionybe, parodė jau prieškario tautininkų ir krikščionių demokratų santykių ir bendravimo patirtis. Be to, šiandieniai mūsų tautininkai yra aršūs euroskeptikai, "konservatoriai" - gal net per dideli euroentuziastai. Tad sąžiningai ir atsakingai analizuojant tautininkų įsiliejimo į naują politinį darinį padarinius ir perspektyvas tiesiog privalu pasvarstyti, kaip įmanoma suderinti tokias skirtingas partijų pozicijas.

    Nesunku įsitikinti, kad šito nebuvo daroma: tiesiog bukai kartota seniai žinoma ir niekieno neginčijama tiesa, jog tautininkų partija įnešė svarų indėlį į Lietuvos valstybės raidą.

    Tačiau juk turėtų būti kalbama ne apie partijų praeities ar dabarties nuopelnus. Svarstomas klausimas yra visai kitas - kaip suderinti jungiamų partijų ideologines ir politines nuostatas.

Ideologiniai skirtumai - dideli


    Kitaip, negu teigia jau minėti autoriai ir kiti partijų sujungimo propaguotojai, konservatizmas ir krikščioniškoji demokratija nėra "beveik viena ir tas pat".

    Ideologiniai šių politinių srovių skirtumai dideli ir reikšmingi. Pakanka nurodyti vieną jų aspektą.

    Nėra abejonės, kad lietuviškųjų "konservatorių" ekonominės ir socialinės pažiūros yra radikaliai liberalios, kaip parodė jų įkarštis savitai reformuoti šalies aukštojo mokslo sistemą, jie faktiškai vadovaujasi Laisvosios rinkos instituto globalistų, kuriems svetimi bet kokie tautiniai ir patriotiniai sentimentai, skelbiamomis idėjomis.

    Todėl girdint kalbas, kad konservatorių ir krikščionių demokratų jungtuvės yra "natūralus" ir vos ne "savaime suprantamas" žingsnis, pirmiausia norėtųsi išgirsti įtikinamą paaiškinimą, kaip šios idėjos atrodo krikščioniškojo socialinio mokymo šviesoje. Ir šiuo klausimu - tik kurti tyla.

Lipdo politinę baidyklę


    Regint nutylėjimus ir pigius išsisukinėjimus nuo principinių ir svarbiausių klausimų peršasi viena išvada: daromas dar vienas nešvarus ir avantiūristiškas politinis žingsnis, nuo kokių šalies politinė dešinė jau ne kartą yra smarkiai nukentėjusi.

     Sumanytos jungtinės partijos vaizdas ir perspektyvos aiškios ir nekelia nė mažiausių abejonių. Dirbtinai lipdoma partija tiesiog pasmerkta tapti negyvybingu, išsigimėlišku ir karikatūrišku dariniu, tikra politine baidykle.

    Jos amželis bus labai trumpas, nes tokį darinį neišvengiamai susprogdins iš vidaus nesutaikomi pasaulėžiūriniai ir ideologiniai prieštaravimai. Šio darinio dirbtinę kilmę išduoda net naujosios partijos pavadinimas.

    Iš jo išnyko pats "konservatorių" vardas. Tai nėra atsitiktinumas. Šitaip norima užmaskuoti ir paslėpti tikrąjį - voliuntaristišką ir nenatūralų - vykstančio jungimosi pobūdį.

    Juk jeigu būtų išsaugoti, kaip normaliu atveju ir derėtų, abiejų partijų pavadinimai, junginys "konservatoriai-krikščionys demokratai" priverstų pašaipiai nusikvatoti ne tik politologą, bet ir kiekvieną nors kiek politiškai išprususį pilietį. Toks pavadinimas jam atrodytų stačiai komiškas.

    Kadangi apie organišką ir sveiką skirtingų politinių partijų susijungimą šiuo atveju negalima net kalbėti, belieka aptarti, kas vis dėlto dangstoma skambiais dešiniųjų vienijimo šūkiais ir kaip tai derėtų vertinti mūsų politinės dešinės ateities perspektyvų požiūriu.

Naikina dešiniųjų likučius


    Šio jungimo tikslas visiškai aiškus: idėjiškai ir politiškai bankrutavusi "konservatoriška" kubilinė nomenklatūra mėgina žūtbūt sustiprinti savo pozicijas ir galutinai uzurpuoti teisę kalbėti visų Lietuvos dešiniųjų vardu.

    Tai įmanoma įgyvendinti vieninteliu būdu - praryjant ir sunaikinant visų šalyje dar veikiančių dešinių partijų likučius, kad būtų ištrinti jų buvimo pėdsakai ir neliktų net pavadinimo.


    Reikia pažymėti, kad tai nėra toks pirmas ir originalus veiksmas mūsų politinėje padangėje. Kubilinė nomenklatūra šiuo atveju tik seka jos bičiulių - kirkilinės nomenklatūros - pėdomis ir mėgdžioja jos pritaikytą taktiką kairiajame mūsų politinio gyvenimo sparne.

     Juk lygiai tokiais pat metodais ir skelbdami panašius "kairiųjų vienybės" šūkius Demokratine darbo partija persivadinę Lietuvos komunistai prarijo Socialdemokratų partiją pasivogdami patį jos vardą.

     Lygiai tą patį panašiais būdais konservatoriai siekia padaryti su tautininkais ir krikščionimis demokratais. Nors, tiesą sakant, šioje srityje jie ir patys turi sukaupę nemenką patirtį, nes jau spėjo panašiai suvirškinti gausią Politinių kalinių ir tremtinių partiją.

     Tada irgi nebuvo daug mąstoma ir diskutuojama, ar tikrai tai yra protingas žingsnis. Pakako vieno iš sunaikintos partijos lyderių P.Jakučionio išsakyto argumento "kur du stos - daugiau padarys".

     Nors šitoks argumentas teisingas kalbant nebent apie laukų arimo ar šienapjūtės darbus, bet visiškai netinka politinės veiklos sričiai, jo tąkart pakako - nuo okupanto represijų nukentėjusius žmones telkusi partija buvo ištrinta iš šalies politinio žemėlapio, o jos nariais šiandien netrukdomai manipuliuoja jų reikmėms ir lūkesčiams iš tikrųjų abejinga "konservatorių" nomenklatūra.

Užsitikrino šiltas vietas


     Apskritai jokių politinių ar rinkiminių dividendų šis susijungimas nė vienai iš partijų nedavė. Vienintelis jos rezultatas nebent tas, kad keletas partijos narių su P.Jakučioniu ir A.Stasiškiu priešakyje mainais už partijos pardavimą gavo teisę prisišlieti prie "konservatoriškos" nomenklatūros branduolio ir užsitikrino sau šiltas Seimo narių vietas.

     Ką iš to laimėjo politiniai kaliniai ir tremtiniai, kurie liovėsi buvę sutelkta ir stipria jėga, turbūt niekas dorai paaiškinti negalėtų.

     Beje, tokia pat lemtis ištiko ir kairiosios nomenklatūros sunaikintą Socialdemokratų partiją. Nepritarę vadovų įvykdytai išdavystei partijos nariai paprasčiausiai išsiskirstė. Kiti tapo komunistinės nomenklatūros pastumdėliais, susikūrusiais asmeninę gerovę, bet praradusiais bet kokią įtaką valstybės politiniame gyvenime.

     Buvusiam partijos pirmininkui A.Sakalui beliko rašinėti kartais visai teisingus ir įžvalgius, tačiau bejėgiškus straipsnius žiniasklaidai, o "raudonųjų kapitalistų" partijos nariu tapęs profsąjungų veikėjas A.Sysas šiandien gali nebent tik įsivaizduoti esąs kovotojas už "darbo žmonių" reikalus.

Valdžios lovys persveria sąžinę


     Visų šių kažkada iškilių politikų, išdavusių savo principus, dalia yra visiems puikiai žinoma. Todėl savaime kyla toks klausimas: nejaugi šitokia patirtis nieko nepamokė ir už susijungimą su "konservatoriais" karštai agituojantys straipsnių autoriai ir iš tribūnos raginantys tai kuo greičiau padaryti pačių krikščionių demokratų veikėjai iš tiesų nenutuokia, ką daro?

     Nesuvokia, kad galutinai ir turbūt negrįžtamai naikinama viena seniausių ir solidžiausių Lietuvos politinių partijų?

     Nejaugi jie nemato, kad lygiai kaip komunistai atsikratė balastu tapusio jų tikrojo vardo ir pasivogė socialdemokratijos pavadinimą, taip "dešinieji" nomenklatūrininkai skuba nusimesti senąjį kailį - sukompromituotą "konservatorių" iškabą ir mėgina pasigrobti garbingą krikščioniškosios demokratijos vardą?

     Tikslų atsakymą žino tik jie patys. Daugelis aplinkybių verčia manyti, kad jie viską puikiai supranta. Tačiau valdžios lovio trauka stipresnė už proto ir sąžinės balsą, atsakomybės už savosios partijos ir valstybės ateitį jausmą.

Nutrynė idėjinį veidą


     Apskritai paplitusi nuomonė, kad Lietuvos krikščionis demokratus pražudė tik vidaus ambicijos ir intrigos, yra gerokai paviršutiniškas ir naivus požiūris.

     Tikroji priežastis yra kita - ši partija taip pat pradėjo nomenklatūrėti anksčiau, negu spėjo atgimti ir tvirtai atsistoti ant kojų. Ieškojusi naujų politinių nišų ir iškabų komunistinė nomenklatūra į ją nusitaikė iš karto, dar partijos kūrimosi laikotarpiu.

     Jau tada "dalykiškų" ir "pragmatiškų" žmonių sluoksniuose skambėjo argumentas, kodėl verta rinktis būtent šią partiją: "pamaldžių moterėlių, galinčių balsuoti už krikščionis demokratus, niekada nepritrūks."
Ko gero, šis argumentas paaiškina partijos likimą geriau negu daugelis politologinių studijų. Iš tikrųjų krikščionys demokratai susinaikino dar tada, kai sudarę valdančiąją koaliciją su "konservatoriais" pradėjo vykdyti savižudišką politiką.

     Dviejų partijos vadovų - A.Saudargo ir Č.Stankevičiaus - ministrų kėdės pasirodė esančios svarbesnės už politinius principus ir gyvybinius pačios partijos interesus.

     Siekdama žūtbūt išsaugoti šias kėdes partija atsisakė bet kokio savarankiškumo, prarado savo idėjinį bei vertybinį veidą ir tapatumą, tad neišvengiamai išbarstė rinkėjus ir atsidūrė politinio gyvenimo užribyje.
Taigi dabartinės apverktinos padėties tikroji priežastis - beribis nomenklatūrinių partijos viršūnių prisitaikėliškumas ir idėjinis bei politinis neprincipingumas. Atrodo, kad dabar šiuo pražūtingu keliu nuspręsta eiti iki galo.

Galima rinktis kitą kelią


     Nėra abejonių, jog partijų sujungimo šalininkai ir entuziastai nersis iš kailio mėgindami įrodyti, kad jų užmačių ir siekių kritikai yra piktavaliai kenkėjai.

    Jie turbūt šauks, kad tikrasis, slaptas ir klastingas kritikų tikslas - žūtbūt sugriauti didingus ir kilnius planus pagaliau suvienyti Lietuvos dešiniąsias politines jėgas. Jie paklaus: o ką šioje situacijoje siūlytų daryti patys kritikai?

     Tai pagrįstas ir rimtas klausimas. Į jį būtina atsakyti nedviprasmiškai ir aiškiai, pateikiant realią vykdomo plano alternatyvą. Tokia alternatyva iš tiesų yra.

     Savaime suprantama, kad dešiniąsias jėgas reikia vienyti. Tačiau tai galima daryti ir jų nenaikinant. "Konservatoriai" ir krikščionys demokratai galėtų sudaryti rinkiminę koaliciją.

     Šį kartą "konservatoriams" derėtų pademonstruoti tam tikrą kilniaširdiškumą ir dosnumą ir bendrą rinkiminį sąrašą sudaryti taip, kad Seimo nariais taptų kuo daugiau krikščionių demokratų atstovų.
Pragmatiškai mąstantis konservatorius ar šios partijos rėmėjas turbūt paklaustų, ar verta taip elgtis ir kokia iš to būtų nauda jo partijai. Žvelgiant tik siauru partiniu ar partijos viršūnių interesų požiūriu, atsakymas yra aiškus: tai iš tiesų nenaudinga.

     Tačiau valstybiškai ir toliaregiškai mąstančios ir veikiančios partijos vadovybė uždavinį padėti krikščionims demokratams žūtbūt tapti parlamentine partija turėtų laikyti savo strateginiu tikslu.
Turint omenyje visais atžvilgiais sudėtingą dabartinę krašto padėtį, tai yra tiesiog valstybinės reikšmės reikalas, dėl kurio verta ir didžiai prasminga iš dalies paaukoti net savosios partijos interesą.

Vietoje sąžiningos sąjungos - ciniškas sandėris


     Taigi teisingas ir konstruktyvus dešiniųjų telkimo ir stiprinimo problemos sprendimas yra akivaizdus, jam įgyvendinti tereikia geros valios. Tačiau, kaip moko sena išmintis, apie žmones reikia spręsti ne pagal žodžius, o pagal darbus.

     Kaip tik galimi, tačiau nepriimami ir neįgyvendinami alternatyvūs sprendimai bei veiksmai yra galutinis ir nepaneigiamas įrodymas, kad "konservatorių" vadovybės ir jai talkinančių krikdemų lyderių žodžiai bei darbai skiriasi kaip diena nuo nakties.

     Lygiateisę ir sąžiningą dviejų partijų sąjungą, o potencialiai ir rinkiminę koaliciją, keičia ciniškas sandėris.

     Mainais už kelias asmenines vietas rinkimų sąraše krikdemų vadai pasiryžę paaukoti visą partiją, kuri iš principo dar galėtų tapti nenomenklatūrinės dešinės traukos ir telkimosi centru.

     Sudarius šį sandėrį iš politinio gyvenimo bus pašalinti arba pasitrauks patys jam nepritariantys dori ir patriotiški krikdemų partijos nariai, bus dar labiau susiaurintas šalies dešiniųjų politinių jėgų laukas, galiausiai pralaimės visa valstybė.

     Laimėtojai bus tik vieni - nomenklatūrinės "konservatorių" viršūnės, sąmoningai ir kryptingai siekiančios vienintelio joms svarbaus tikslo - sunaikinti visus net potencialiai galinčius tapti alternatyva ir atsvara joms politinio gyvenimo židinius.

     Šį tikslą atspindi ir straipsnio pavadinimas - kubilinė nomenklatūra dešiniajame šalies politinio gyvenimo sparne nuosekliai ir metodiškai taiko "išdegintos žemės taktiką", kad galiausiai taptų vienintele ir nepakeičiama dešiniųjų stovyklos reprezentante.

     Reikia pripažinti: taip aistringai ir nuožmiai, beje, ir taip meistriškai, kitas politines jėgas naikino tik komunistai.

Duoda peno propagandai


     Tokį dešiniųjų partijų "vienijimą" nebijant apsirikti galima vadinti ir prieš Lietuvos valstybę nukreiptu griaunamuoju veiksmu - tikra politine diversija.

     Puikiai žinoma, kad vienas svarbiausių nedraugiškos mums valstybės - Rusijos - tikslų yra kuo labiau izoliuoti Lietuvą ir kitas dvi Baltijos šalis nuo ES ir NATO sąjungininkų. Siekiant šio tikslo pirmiausia pasitelkiamas propagandinis arkliukas ir įrodinėjama, kad šios valstybės visais atžvilgiais neatitinka Vakarų standartų.

     Kurdami griozdišką ir karikatūrišką, net minimalių normalios partijos   kriterijų neatitinkantį "dešinįjį" politinį darinį, jo sumanytojai duoda apsčiai peno tokiai propagandai.

     Juk tokios partijos atsiradimas gali būti panaudotas kaip akivaizdus įrodymas, kad Lietuvoje nesiformuoja normalios demokratiškos partijos ir vakarietiška daugiapartinė politinė sistema.

     Jeigu mūsų šalis yra valstybė, kurioje ir po beveik dviejų nepriklausomo gyvenimo dešimtmečių partijų radimąsi ir išnykimą lemia ne visuomenės poreikiai ir politinio gyvenimo poreikiai bei logika, o tik nomenklatūrinių klanų pageidavimai ir užgaidos, tai anksčiau ar vėliau kas nors gali iškelti pagrįstą ir teisėtą klausimą: ar tokios valstybės vieta kartais nėra kad ir tarp tos pačios NVS šalių?

     Trumpai sakant, dar vienas tokio dešiniųjų "vienijimo" padarinys yra visos valstybės įvaizdžio žlugdymas ir kompromitavimas tarptautinės bendrijos ir pirmiausia sąjungininkų akyse. O manyti, kad jie nepastebi ir nesupranta tokių eksperimentų esmės, nesupranta, kas iš tiesų vyksta, yra trumparegiška ir naivu.

Daina neišgelbės


     Kaip jau minėta, vilčių, kad ši politinė avantiūra žlugs, beveik nėra. Du dešimtmečius nuosekliai vykdyta "valymo politika" šalies dešiniąsias partijas praretino tiek, kad dabar jas sudaro tik nomenklatūrinės viršūnės ir joms klusniai pritariančios apačios.

     Pastarosioms leidžiama tik pabūti statistais tokių partijų suvažiavimuose ir prasiblaškyti kad ir padainuojant apie Lietuvos žemėje žaliuojančius ąžuolus. Daugiau teisių jos jau nebeturi.

     Šis dainavimas - gražus ir net jaudinantis reginys. Tačiau daina išgelbėti sąmoningai žlugdomos ir naikinamos šalies politinės dešinės ir pačios valstybės negali. Bet apie šį naikinimą rašyti verta. Juk kartais ir politikoje įvyksta stebuklai.

"Baltijos kelias"

Komentarai
http://www.bernardinai.lt/index.php?url ... 039/DESC/1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Geg 2008 23:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Konservatoriai ir krikdemai susijungė į vieną partiją


Jūratė Damulytė, http://www.DELFI.lt
2008 gegužės mėn. 17 d.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=17061115

    Opozicinės Tėvynės sąjungos (TS) pirmininkas Andrius Kubilius ir neparlamentinės Lietuvos krikščionių demokratų (LKD) vadovas Valentinas Stundys šeštadienį pasirašė partijų susijungimo į vieną dešiniąją partiją sutartį. Jungtinė partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai vienija apie 18 tūkst. narių ir tokiu būdu tapo didžiausia politine jėga Lietuvoje. TS-LKD vadovu patvirtintas A. Kubilius, V. Stundys patvirtintas dešiniosios partijos pirmuoju vicepirmininku.

    TS-LKD pirmininko pavaduotojais taip pat patvirtinti parlamentarai konservatoriai Rasa Juknevičienė, Irena Degutienė, Povilas Jakučionis bei krikščionis demokratas Paulius Saudargas.

    Jungtinės partijos Politikos komiteto pirmininku išrinktas buvęs ilgametis TS vadovas europarlamentaras Vytautas Landsbergis, partijos vykdomuoju sekretoriumi – iki šiol TS šias pareigas ėjęs buvęs Seimo narys Arvydas Vidžiūnas.

    TS-LKD žada būti pirmąja partija, perėjusia prie naujos partijos lyderio rinkimų tvarkos, kuomet partijos vadovas renkamas ne partijos atstovų suvažiavime, o visų partijos narių. Nauji jungtinės partijos pirmininko rinkimai vyks kitais metais.

    Ir A. Kubilius, ir V. Stundys teigė neabejojantys, kad šis partijų susijungimas lems vieningos centro dešinės partijos sėkmę artėjančiuose Seimo rinkimuose šių metų rudenį.

    „Manau, kad centro dešinės vienijimasis turėtų suteikti žmonėms galimybę pasirinkti aiškią galimybę dabartinei nomenklatūrinei valdžiai ir žmonės galės žymiai geriau pasirinkti tas permainas, kurias siūlome ir, manau, kad tai suteiks galimybę gauti daugiau pasitikėjimo balsų per rinkimus. Esu įsitikinęs kad centro dešinė būsimajame Seime bus gausiausiai atstovaujama politinė jėga ir tai leis mums formuoti valdančiąją koaliciją, jei reikės dar partnerių“, - žurnalistams šeštadienį sakė TS-LKD vadovas Seimo vicepirmininkas A. Kubilius.

     V. Stundžio manymu, partijų susijungimas panaikins „dirbtinę visą laiką rinkimuose eskaluotą priešpriešą tarp konservatorių ir krikščionių demokratų.

     „Mes gi visą laiką buvome kaip konkurentai ir mūsų ankstesnieji politiniai veikėjai šią temą sėkmingai eksplotavo. Konservatoriai buvo priešas numeris pirmas. Dabar rinkėjui bus daug lengviau apsispręsti“, – DELFI šeštadienį sakė V. Stundys.

A.Kubilius piešė optimistinį paveikslą


     Partijų galutiniam susijungimui, dėl kurio derėtasi ir kuriam ruoštasi beveik metus, šeštadienį pritarė abiejų partijų suvažiavimai. Vėliau šeštadienį jungtinės TS-LKD partijos suvažiavime perrinkta nauja partijos vadovybė, taryba, patvirtinta nauja programa, įstatai, kiti dokumentai. Atnaujinta ir partijos simbolika – konservatorių kregždė Europos liaudies partijos simbolio – širdies fone.

    Už jungimąsi su LKD šeštadienį balsavo 623, prieš 8, susilaikė 6 konservatorių partijos suvažiavimo delegatai.

    Krikdemų gretose nepritariančiųjų susijungimui buvo kiek daugiau. LKD konferencijoje šeštadienį susijungimui su konservatoriais pritarė 211, nepritarė 41, susilaikė 3 delegatai.

    „Mes – didesni už asmenines ambicijas, už tarpusavio pavydą, už konkurentų intrigas ir pastangas šiai dienai sutrukdyti. Mes didesni , nes didelė yra mūsų atsakomybė. (...) Jungiamės lyg ir grįždami atgal į pradžią, į Sąjūdžio metus. Jungiamės, nes tokio naujo sąjūdžio Lietuvai tikrai reikia“, – jungtinės partijos suvažiavime kalbėjo A. Kubilius.

     Pasak jo, partijų susijungimas – svarbus strateginis žingsnis, nes vienijasi ne tik partijų nariai, bet vienijamos ir ilgalaikei Lietuvos perspektyvai svarbios vertybės, žengtas žingsnis link europietiškos vieningosios centro dešinės kūrimo.

     „(…) 15 metų jubiliejus yra gera proga patiems savęs paklausti – o kaip gyvensime ir ką pasieksime per sekančius 15 metų? Esu optimistas ir todėl esu įsitikinęs, kad tuo metu Lietuva jau bus tapusi tikra europietiškos gerovės valstybe ir pagal korupcijos mažumą Lietuvą lenks tik Danija ir Suomija. Visi lietuviai iš Airijos ir Britanijos bus sugrįžę atgal į Lietuvą, nes Lietuvoje bus gera gyventi kiekvienam, ne vien turtingiesiems, ir mes būsime tie, kurie Europoje labiausiai didžiuosis savo tėvyne. Lietuvos patriotai augins šeimose bent po tris vaikus ir taip pat, kaip ir dabar nesipils benzino „Lukoil“ degalinėse. Apie alkoholizmą Lietuvoje rašys tik Lietuvos istorijos vadovėliai, o Vilniaus universitetas bus įtrauktas į pasaulio geriausių universitetų šimtuką. Eurolygos finale kauniečiai įveiks vilniečius, bet Lietuvos krepšinio čempionais taps vilniečiai“, - svajojo A. Kubilius, pridurdamas, kad ši svajonė – pasiekiama.

     TS-LKD vadovas ragino išsišluoti nuo korupcijos šiukšlių ir neleisti Lietuvai įkristi į gilią ekonominės krizės duobę.

     Pasak europarlamentaro V. Landsbergio, ateina dar vienas Lietuvos išmėginimo metas.

     „Dvi kadencijas trukęs kairiųjų populistų valdymas, klanų klanai valstybės administracijoje ir teisingumo struktūrose lėmė tai, kad gyventojų tarpe yra daug nusivylimo, pagiežos ir abejingumo, o piliečių procentas net sumažėjęs. Tačiau mes nesame sumažėję nei skaičiumi, nei dvasia, nei atsakomybe. Priešingai – kuo didesni visuomenės nuosmukiai, kuo gilesni dvasinės ir korupcinės krizės reiškiniai valdančiuose sluoksniuose, tuo didesnė mūsų atsakomybė pasiekti piliečių sąmonę ir širdį, bei gauti mandatą, kad galėtume įtakoti Lietuvos gyvenimą naujojo kilimo kryptimi“, – sakė V. Landsbergis.

    Jis pabrėžė, jog artimiausiu metu būtina šauki jungtinės TS-LKD partijos tarybos posėdį, kuriame būtų svarstomos valstybės turto išpardavimo bei energetikos problemos.

Susivienijusių takoskyra – mokesčių politika


    Paklaustas, ar krikščionys demokratai neištirps kaip politinė srovė susijungus su konservatoriais, TS-LKD vicepirmininkas Molėtų meras V. Stundys neigė tokią galimybę, minėdamas, jog jungtinės partijos programos krikščioniškųjų demokratijos nuostatų įgyvendinimu be kita ko atskirai rūpinsis partijoje veiksianti Krikščionių demokratų bendrija.

    DELFI primena, jog iki šiol Tėvynės sąjungoje veikė parlamentarės Irenos Degutienės vadovauta Krikščionių demokratų frakcija. Po visų galutinių susijungimo procedūrų ši frakcija susijungs į naują darinį jungtinėje partijoje – Krikščionių demokratų bendriją.

    V. Stundys pripažino, kad jungtinės partijos jautrioji vieta – mokesčių politika, nes šiuo klausimu krikščionys demokratai ir konservatoriai turi skirtingų nuostatų.

    „Ji (mokesčių politika – DELFI) jungtinės partijos programoje apibrėžta nuosaikiai, kadangi yra iš tikrųjų tam tikros takoskyros ir skirtingi požiūriai dėl progresinių mokesčių. Krikdemai visoje Vakarų Europoje yra progresinių mokesčių diegėjai. Mes, įkurdami atskirą Krikščionių demokratų bendriją jungtinėje partijoje, turime galimybę ir juridinę teisę pareikšti tuos dalykus atskirai ir savitai. Tam tikra teisinė formulė rasta, kad nebūtų priešpriešos“, - žurnalistams sakė V. Stundys.

Konservatoriai yra prieš progresinių mokesčių įvedimą.


     Paklaustas, kaip ši esminės takoskyros problema būtų sprendžiama kuriant Vyriausybės programą, V. Stundys teigė, jog „partija – gyvas organizmas ir diskusijos bus neišvengiamos“.

     „Antra vertus, ir tų progresinių modelių yra labai daug. Be to., ir dabar veikianti Lietuvoje mokesčių sistema iš esmės turi progresinių mokesčių bruožų ir segmentų. Tai iš esmės labai nieko naujo nėra“, - sakė V. Stundys.

     Susijungusias partijas dėkodamas už paramą šeštadienį pasveikino Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis, Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vardu konservatorius sveikino Vokietijos Krikščionių demokratų sąjungos generalinis sekretorius Ronaldas Pofalla, sveikinimą atsiuntė ir Estijos „Pro Patria“ („Už tėvynę“ – DELFI) partijos vadovas, ekspremjeras, Estijos parlamento narys Martas Laaras.

LKD Kaišiadorių skyrius neprisijungė


    Šeštadienį išplatintame LKD Kaišiadorių skyriaus pranešime spaudai tvirtinama, kad skyrius nutarė nesijungti su konservatoriais. Skyriaus nariai nedalyvavo ir bendrame partijų suvažiavime.

    Penktadienį LKD Kaišiadorių skyriaus konferencija nutarė nutraukti skyriaus veiklą ir jį paleisti.

    Už šiuos sprendimus konferencijos dalyviai balsavo vienbalsiai.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Žygeivis, Tautiniai ir patriotiniai forumai, 2008 05 18 19:02


    Geriau skaitykite forumus:

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas
lndp.Lt

(Tautos Vienybės partija ir "Viršpartinis" Tautinio Atgimimo Sąjūdis

Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.)

Patriotai.Lt

Vienybės keliu
vienybeskeliu.lt

Lietuvos Nacionalinis Frontas
nflietuva.org

Vieningojo Lietuvių Nacionaldarbininkų Sąjūdžio (VLNDS) interneto svetainė
VLNDS.Lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 18 Geg 2008 19:19. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2008 16:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Dabar proga sukurti partiją pavadinimu LIETUVOS PATRIOTAS. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2008 16:48 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Dabar proga sukurti partiją pavadinimu LIETUVOS PATRIOTAS. :img06:


  O kas ją turi kurti - konservai, suvalgę krikdemus ir tautininkus, ar išlikę krikdemai?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2008 17:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Aš turėjau omenyje tikrus tautinius  patriotus. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Geg 2008 19:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Šaltinis - http://www.vlnds.lt/web/konservatoriai- ... emokratus/
© 2008 Vieningasis Lietuvių Nacionaldarbininkų Sąjūdis.

Konservatoriai prisijungė krikščionis demokratus


2008-05-19

    Gegužės 17 d., šeštadienį, vyko konservatorių ir krikščionių demokratų suvažiavimai, kurių atstovai pritarė dviejų partijų susijungimui. Po to vykusiame jungtiniame abiejų partijų suvažiavime konservatorių pirmininkas Andrius Kubilius ir krikščionių demokratų pirmininkas Valentinas Stundys pasirašė susijungimo sutartį.

     Naujoji partija vadinsis ,,Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai“ (TS-LKD). Jungtinės partijos vadovu tapo Andrius Kubilius, o jo pirmuoju pavaduotoju Valentinas Stundys. Susijungusi TS-LKD skelbiasi esanti didžiausia Lietuvos politinė partija, turinti daugiau kaip 18 tūkstančių narių.

     ,,Konservatoriai su V. Landsbergiu priešakyje nuo pat susikūrimo manipuliuoja patriotiniais Lietuvių jausmais. Jie save vadindami dešiniąja politine jėga, bando visiems įteigti, kad dešinumas yra tapatus nacionalinei, tautinei, patriotinei minčiai. Deja, dešinioji konservatorių politika, pasireiškianti tik ekonomikos srityje, beveik nesiskiria nuo liberalų.

     Komunistai (Brazausko-Kirkilo ,,socialdemokratai“) ir konservatoriai beveik dvejus metus kartu vykdė Lietuvių Tautai pragaištingą politiką, kurios pasekmes jaučia didžioji Lietuvos piliečių dalis. Konservatorių parama G. Kirkilo vyriausybei ir Seimo pirmininko Č. Juršėno pavaduotojo A. Kubiliaus užimamas postas parodo, kad tikrosios jų ,,vertybės“ yra tos pačios. Jos vadinasi – valdžia bei jos teikiamos privilegijos.

     Ką bekalbėtų ir ką bežadėtų susivieniję konservatoriai ir krikdemai, konkretūs darbai rodo tikrąjį jų veidą. Konservatoriai besąlygiškai stūmė Lietuvą į kosmopolitinę Europos Sąjungą, pritarė Lietuvos karių siuntimui į Iraką ir Afganistaną (faktinei tų šalių okupacijai), Lisabonos sutarčiai, teisiškai panaikinančiai tautų laisvę (suverenitetą), o dabar nekovoja prieš imigrantų skverbimąsį į Lietuvą“, - sakė VLNDS vadovas Mindaugas Gervaldas.

     Primename, kad 1993 metais susikūrę konservatoriai 1996 metais vykusiuose rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą gavo net 70 vietų; krikščionys demokratai – 16; politiniai kaliniai ir tremtiniai – 1; tautininkai kartu su demokratais – 3; jaunalietuviai – 1. ,,Gryni“ dešinieji Seime turėjo – 91 vietą, neskaitant dešiniųjų liberalų (1 vieta) bei dešiniuosius palaikiusių centristų (11 vietų). Bendras dešiniųjų bei dešiniojo centro jėgų skaičius – 103 iš tada buvusių - 137 Seimo narių.

    Turint tokią daugumą Seime nebuvo priimtas gyvybiškai reikalingas desovietizacijos įstatymas, kuris būtų užkirtęs kelią į valdžią buvusiems komunistams, KGB-istams ir rezervistams, nesukurta tautinė mokykla, nepasodinti į kalėjimą Lietuvos piliečių santaupas pavogę komunistai, bet buvo ,,parduoti“ strateginiai objektai - ,,Lietuvos telekomas“, ,,Mažeikių nafta“.

    Naujieji neokonservatoriai, kovo mėnesį prisijungę tautinininkus, o dabar krikščionis demokratus, vėl pretenduoja tapti valdančiąja dauguma Lietuvoje, bet ar jie atsakė sau į klausimą kuo jų vykdyta antitautinė, antilietuviška ,,dešinioji“ politika Lietuvių Tautai bus geresnė už dabar vykdomą antitautinę, antilietuvišką ,,kairiąją“ politiką?

VLNDS Spaudos tarnyba

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2008 23:16 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Kodėl krikdemų ir konservatorių jungtuvės dešiniosioms jėgoms nenaudingos?


Šaltinis - http://www.slaptai.lt/readarticle.php?article_id=443

Gintaras VISOCKAS

    Ignas VĖGĖLĖ – Mykolo Riomerio universiteto Europos Sąjungtos teisės katedros vedėjas. Docentas. Lietuvos universitetų rektorių konferencijos teisės komiteto pirmininkas. Vienerius metus gilino žinias Oksfordo universitete. Disertaciją gynėsi iš Europos Sąjungtos teisės tematikos. Turi ambicijų tapti profesoriumi.

    Tačiau su I.Vėgėle mes kalbėjomės ne apie ES teisės aktus, mokslus Oksforde ar vadovavimo universiteto katedrai specifiką. „XXI amžių“ labiausiai domino, kaip I.Vėgėlė vertinąs Lietuvos konservatorių ir Lietuvos krikščionių demokratų susivienijimo perspektybas artėjant 2008-ųjų rudens rinkimams.

    Mat „XXI amžiaus“ pašnekovas – krikdemas, šiam judėjimui jau priklausąs maždaug 17 metų. Beje, itin kritiškai vertinantis konservatorių ir krikdemų jungtuves. Su krikdemu I.Vėgėle, kuris kategoriškai nepalaiko dviejų dešiniųjų jėgų susijungimo idėjos, kalbasi „XXI amžiaus“ žurnalistas Gintaras Visockas.

    Pirmiausiai norėčiau sužinoti, kaip tapote krikdemu? Tai buvo atsitiktinis ar sąmoningas jūsų žingsnis? Ar prieš tai esate priklausęs kokiai nors partijai?

    Krikdemų partijai priklausau jau beveik du dešimtmečius. Nesu iš tų, kurie keistų partijas. Krikščionių demokratų pažiūros, ideologija man visuomet buvo artima. O atsakyti į klausimą, kaip tapau kridemu, - nesunku. Kadaise keli krikdemai mane pasikvietė į savo susirinkimus, jų kalbos, jų darbai man paliko gilų įspūdį, taigi netrukus ir įstojau į šią partiją. Kad esu krikdemas iki kaulo smegenų, pirmiausiai turiu dėkoti Viktorui Petkui. Visuomet patiko Zigmo Zinkevičiaus aiški, toliaregiška ir nuosekli pozicija. 2000-aisiais dalyvavau jau šios partijos valdybos veikloje.

    Ši partija jau yra patyrusi kai kurių natūralių ar ne itin natūralių skilimų, skaidymosi, rietenų. Kokios priežastys išprovokuodavo skilimus?

    Lietuvos krikščionių demokratų partija dėl vidinio susipriešinimo, nepasidalinimo valdžia skilo dar prieš 2000 metų rinkimus į Seimą, kai pasivadinę moderniaisiais krikščionimis demokratais į įvairių partijų sąrašus išsisklaidė dalis jaunų ir aktyvių partijos narių.

     Dėl šio skilimo kalti tiek patys „modernieji“, dėl Seimo nario vietos išdavę savo įsitikinimus, tiek ir tuo metu partijai vadovavę asmenys, kurie nesugebėjo, o, ko gero, ir nenorėjo užkirsti kelio skilimui. Vėliau, LKDP, patyrusi visišką fiasko per 2000 metų rinkimus į Seimą, pradėjo vienijimosi derybas su krikdemų sąjunga.

     Vieniems tuo metu vadovavo akademikas Z.Zinkevičius, kitiems – daktaras Kazys Bobelis. Susivienijusios partijos vadovu tapo Kazys Bobelis, valdybos pirmininku tapo Petras Gražulis, aš tapau šios partijos valdybos nariu.

     Tačiau čia irgi neišvengta nesutarimų – iš LKDP atskilo dalis krikdemų, įkurdami Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partiją.

     Kaip matyti, mūsų partija patyrė įvairiausių nukraujavimų, peripetijų. Bet nepaisant įvairiausių nuostolių ši partija, mano įsitikinimu, po 2004 metų atsigavo, ėmėsi aktyvesnės veiklos ir, atrodė, gali ne taip jau blogai pasirodyti 2008-ųjų rinkimuose. Juolab kad visi ženklai rodė, kad Lietuvai reikalinga partija būtent su tokia ideologija.

     Aš buvau tikras, kad 2008-ieji šiai partijai taps lemtingi, šiuose rinkimuose krikščioniškosios vertybės, visų pirma socialinė parama ir mokestinės lengvatos mažiausiai uždirbantiems, atotrūkio mažinimas tarp ypač turtingų ir mažai uždirbančių, turėjo būti alternatyva sustabarėjusiam, neretai jokiai ideologijai neatstovaujančiam ir besirūpinančiam tik savo asmenine gerove, parlamentarui.

     Beje, aš iki šiol tikiu, kad tokia partija gali iškovoti mandatų ateinančiuose rinkimuose į Seimą. Mano galva, ji galėjo drąsiai eiti į rinkimus kaip savarankiška politinė jėga.

     Bet atsitiko pats netikėčiausiais dalykas: beatsigaunanti partija pradėjo derybas su konservatoriais dėl susijungimo. Turėčiau prisiimti kaltės ir sau, kad per vėlai supratau dabartinės krikdemų vadovybės ir jai diriguojančiųjų kėslus.

     Taigi greičiausiai šios partijos susijungs, ir liks tik viena – konservatorių – partija. Politiniai sprendimai priimti abiejose partijose, trūksta tik teisinių sprendimų. Žinoma, kol nėra teisinio sprendimo dėl LKD veiklos nutraukimo, susijungimo gali ir nebūti. Bet kol kas padėtis tokia, kad ir vienos, ir kitos partijos vadovai linkę jungtis.

      Kodėl jūs manote, kad toks vienijimąsis yra klaidingas žingsnis? Kodėl jis nenaudingas dešiniosioms jėgoms? Juk jungiasi dvi labai panašios, giminingos jėgos. Gal jų draugystė nėra blogas dalykas?

     Aš pats esu iš tų, kurie nori dešiniųjų vienybės, tačiau kitokios. Politinių partijų vienybės tikslas – pasiekti, kad būtų įgyvendinti bendri programiniai principai. Todėl Lietuvos sąlygomis dešiniųjų vienybę galima pasiekti programinių principų suvienodinimu, bendrais veiksmais.

     Dabar siūloma dešiniųjų vienybė yra primesta: konservatoriams ji naudinga, nes panaikinama sveika konkurencija, verčianti nuolat tobulėti, krikdemų lyderiams – naudinga, nes jie pateks į Seimą, tačiau visai dešinei – labai nuostolinga. Esant dabartinei rinkimų sistemai, Seime visada bus atstovaujamos 6-8 partijos. Jei dešinėje pasiūlysime tik vieną, t.y. konservatorius su prisijungusiais krikdemais, laimės kiti – pasiūlę platesnį pasirinkimą.

     Kai kurie užkietėję dešinieji nori balsuoti už dešiniuosius, bet tik ne už konservatorius, kadangi konservatoriais jie nusivylę. Krikdemai buvo alternatyva konservatoriams, dabar šios alternatyvos nebelieka...

     Būtent taip ir yra. Dabar daug dešiniųjų jau nebenori balsuoti už konservatorius. Jie balsuotų už krikdemus. Bet krikdemų nebelieka. Mano supratimu, labai blogai net tuo atveju, jei tėra dvi alternatyvos – konservatoriai ir krikdemai.

     Tik kelių giminingų, bet savarankiškų dešiniųjų jėgų sėkmingas pasirodymas rinkimuose į Seimą galėtų užtikrinti dešiniųjų pergalę. 1996 m. rinkimų į Seimą fenomenas, kai triuškinamą pergalę šventė konservatoriai, mano supratimu, nebepasikartos.

     Nebent bus pakeista rinkimų į Seimą sistema. Todėl dešiniesiems būtų geriausia, jei visos trys giminingos dešiniosios krypties partijos, turiu mintyje krikdemus, konservatorius ir liberalus, dalyvautų rinkimuose ir turėtų galimybę laimėti.
 
     Konservatorių politika turėtų būti visiškai priešinga nei iki šiol: jiems taip pat naudinga kitų dešiniųjų partijų sėkmė. Nepamirškime, kad kairėje pusėje – platus pasirinkimo spektras.

     Galų gale esama užtektinai jėgų, kurios, beje, jau ir taip pretenduoja užimti jei ne dešiniąją, tai bent centro dešiniąją poziciją. Omenyje pirmiausiai turiu Rolando Pakso partiją „Tvarka ir teisingumas“, taip pat ir Artūro Paulausko partiją, kuri, kaip ir paksistai, pretenduoja užkariauti centro dešinės rinkėjų palankumą.

     Ar neatsitiks taip, kad konservatorių politika nepatenkintų dešiniųjų rinkėjų balsai šiuose rinkimuose nueis į pagalbą būtent šioms politinėms partijoms. Ir dėl tokio balsų praradimo, man regis, kalčiausiais bus būtent ne natūralus krikdemų ir konservatorių susijungimas. Šis susijungimas atneš visai kitokius rezultatus, nei tikimasi.

     Tad kodėl vis dėlto einama jungimosi linkme? Tai naudinga tik šių partijų viešūnėlėms, bijančioms nepatekti į Seimą, prarasti įtaką?

     Šis nenatūralus susijungimas – tai pasekmė šiandieninės Lietuvos būsenos. Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje atsirado be galo daug laisvės visomis prasmėmis. Perėjimas iš būsenos „nieko negalima“ į būseną „galiu viską“ į paviršių išstūmė godumą, savanaudiškumą. Šiandien daug kas mūsų visuomenėje vadovaujasi tik vienui vieninteliu principu: naudinga tik tai, kas naudinga man asmeniškai, jei man nenaudinga, turi būti nenaudinga ir visiems kitiems...

     Vien asmeninės naudos siekimas – šių partijų susijungimo atspindys. Konservatoriai jau seniai elgiasi labai pragmatiškai. Jie natūraliai siekia panaikinti konkurentus, „praryti“ mažesnį, tačiau neįsisąmonina, kad realios konkurencijos nėra.

     Aš esu skelbęs kelis straipsnius, kuriuose analizavau krikdemų ir konservatorių gautų balsų savivaldos ir Seimo rinkimuose santykį nuo 2000 metų. Skaičiai akivaizdžiai rodo, kad konservatoriai ir krikdemai tarpusavyje nekonkuruoja, vadinasi, šių partijų elektoratas nėra tas pats.

     Bandydami išstumti krikdemus, konservatoriai 2004 m. rinkimuose į Seimą taikė efektyvų būdą: „geri tie krikdemai, tačiau į Seimą nepaklius ir bus prarasti dešiniųjų balsai, todėl balsuokite už konservatorius“. Reikia dar priminti, kad konservatoriai savo partijoje būtent tam įkūrė krikščioniškų demokratų frakciją.

     Panašiai pragmatiškai elgiasi ir krikdemų vadovybė. Jos tikslas šiandien vienintelis – partijos likimas ir ateitis nėra pats svarbiausias dalykas, kur kas svarbiau viršūnėlei patekti į parlamentą.

     Keli partijos vadai paklius į Seimą 2008-aisiais arba gaus kelias valstybės tarnybos vietas, o visa kita – nesvarbu arba mažai svarbu. Visai neseniai krikdemų taryboje buvo pristatyti kandidatai į susijungusios partijos vadovybę. Absoliučiai visa partijos valdyba gavo vienokias ar kitokias svarbias pozicijas, ką jau bekalbėti apie krikdemų pirmininką ir vicepirmininkus.

     Pats pristatymo būdas – šokiruojantis: valdyba apsvarstė ir save, tiksliau, patys save siūlo į susijungusios partijos vadovybę.

     Ar dar kyla klausimų, kas bus rinkimų į Seimą sąrašo viršuje? Nors pavardžių man niekas neatskleidė, spėsiu ir, ko gero, nesuklysiu – V.Stundys, J.Šimėnas, P.Saudargas, A.Šimėnas ir dar keletas. Tai būtent tie, kurie skatino vienytis nutraukiant šimtametės partijos vieklą. Keli krikdemų vadovybės atstovai sugebėjo įtikinti krikdemų mases, kad toks žingsnis naudingas mūsų krikščioniškosios demokratijos judėjimui, nors iš tiesų, jis tiesiog naikinamas.

    Gal galite pasakyti pavardes tų krikdemų, kurie rėmė dviejų partijų susijungimo idėją?

    Be abejo galiu pasakyti. Mano žiniomis, tai Valentinas Stundys, Jonas ir Albertas Šimėnai, Česlovas Stankevičius, Gintautas Jakimavičius. Nereikia pamiršti ir Pauliaus Saudargo, kuris yra Algirdo Saudargo sūnus.

    Manau, kad šie krikdemai jau užsitikrino savo ateitį per būsimus Seimo rinkimus. Beje, nemėgstu spėlioti, tačiau negaliu neatkreipti dėmesio į vieną detalę. Kai konservatorių lyderis Andrius Kubilius užsiminė, kur vyko paskutinysis susijungimo derybų raundas, o jis vyko Italijoje, iš karto viskas tapo aišku.

     Romoje reziduoja Lietuvos ambasadorius prie šv. Sosto Algirdas Saudargas. Todėl įtariu, kad susijungimo derybose vargu ar A.Saudargas nedalyvavo. O jei dalyvavo, tai ir konstravo. O už šią paramą į pirmąsias rinkimo sąrašų pozicijas pakliūna jo sūnus. Štai tokios mano prielaidos, spėlionės. Beje, už šį interviu mane gali išmesti iš partijos, jei taip atsitiks, žinosiu, kokia yra tiesos sakymo kaina.

    Kiek krikdemų pritaria, o kiek nepritaria jungtuvėms? Kurių daugiau: patenkintų ar prieštaraujančių?

    Konservatorių ir krikdemų susijungimui nepritaria apie 20 krikščionių demokratų skyrių. Iš viso mes turime 53 veikiančius skyrius. Partijoje esama apie 4 tūkst. narių. Taigi maždaug trečdalis smerkia susijungimo idėją, ją prilygindami krikdemų partijos sunaikinimui. Taip pat neatmetu galimybės, jog nepritariančiųjų iš tiesų esama kur kas daugiau.

    Bet pas mus įprasta slėpti savo poziciją, neišsišokti. Krikdemai – ne išimtis. Kai kurie nepritaria, bet nepritaria tyliai. Nepritaria Žemaitija, nepritaria Suvalkija. O štai Vilniuje, kur vyksta patys svarbiausi politiniai įvykiai, derybos, mūsų skyrius pats silpniausias.

    Kokias įvardintumėte klaidas, kurias padarė, jūsų manymu, konservatoriai?

    Kad daromos klaidos, nėra labai blogai. Klaidų mes neišvengiame nė vienas, ypač tie, kurie daug dirba. Svarbiausia, ar mes pasimokome iš savo klaidų.

    Didžiausia konservatorių klaida ta, kad jie tapo nuolatiniais kritikais, kurie savo rinkėjams nepasiūlo nieko arba beveik nieko pozityvaus. Vietoj to, kad nuosekliai dirbtų dešiniojo elektorato stiprinimui, siektų įgyvendinti savo rinkiminius pažadus, galų gale ryškintų dešiniosios ir kairiosios politikos skirtumus, konservatoriai nueina obuoliauti su Gedimino Kirkilo socialdemokratais.

      Šis bičiuliavimąsis su G.Kirkilu ir buvo tas lašas, kuris perpildė stiklinę, sklidiną nepasitenkinimo konservatorių politika. Konservatoriai iš pradžių sako, kad smerkia Leo LT, o paskui susimėto ir sako, kad vadinamasis „liūtukas“ nėra iš esmės blogas dalykas, jį tik reikia deramai kontroliuoti.

     Užuot bičiuliąvęsi su G.Kirkilo socdemais, savo rinkėjams konservatoriai verčiau būtų siūlę projektus, kaip sumažinti didelius pajamų skirtumus tarp turtingųjų ir mažai uždirbačiųjų. Diferencijacija šiandien skandalingai didelė. Ji jau seniai turėjo sukelti dideles socialines audras. Ir šios audros jau kyla. Tokie socialiniai neramumai visuomet į valdžią ateiti padeda populistams. Tikram dešiniajam tokia padėtis turėtų būti absoliučiai nepriimtina, be to, net ir nenaudinga. Bet jie elgiasi taip, tarsi jiems tokia padėtis būtų naudinga.

     O kokios krikdemų klaidos? Teko girdėti nuomonių, kad jūs, krikdemai, specialiai skaldomi, kiršinami. Omenyje turimos ir Rusijos slaptosios tarnybos.

     Lengviausia kaltų ieškoti išorėje. Tikiu, jog būta laikotarpių, kai į mūsų gretas buvo infiltruota ir svetimų valstybių agentų, kurių pagrindinis tikslas buvo mus sukiršinti tarpusavyje. Tai daryta nuo pat nepriklausomybės pradžios ir nuo pat partijos atsikūrimo pirmųjų dienų. Šia versija aš linkęs tikėti.

     Bet aš nelinkęs tikėti, kad po triuškinančio 2000-ųjų pralaimėjimo mes, krikdemai, tapome svarbiausia politine jėga, į kurią nukreiptas pagrindinis Rusijos slaptųjų tarnybų žvilgsnis, kad Rusijos agentai infiltruoti į mūsų gretas iki šiol ir mus vis dar skaldo. Bet visų bėdų suversti Rusijai ar specialiesiems agentams negalima.

     Beje, nėra būtina nuolat garsiai triukšmauti apie Rusijos keliamą grėsmę Lietuvai. Visomis progomis tai kartodami pasiekiame visiškai priešingą rezultatą – padedame tai pačiai Rusijai skleisti nepasitikėjimą mūsų valstybe, sukuriame tarpusavio susipriešinimo prielaidas. Rusijos grėsmes reikia žinoti, mokytis iš mūsų tautos istorijos ir atitinkamai veikti.

     Beje, triukšmu neretai užmaskuojamas dar didesnis blogis mūsų valstybei, o nuolatinis kartojimas atsibosta ir tampa neįdomus – prisiminkime tyrimus dėl bendradarbiavimo su KGB ir gėdingą liustracijos įstatymą. Iš mūsų, lietuvių, dabar neretai girdžiu – „atsibodo tos istorijos ir kaltinimai KGB“ arba „kuris pirmas apkaltins kitą bendradarbiavus KGB – laimės, ir nesvarbu, ar jis išties bendradarbiavo“.

     Todėl pabrėžiu - esama daug mūsų pačių klaidų. Manau, kad vadovybėje buvo ne patys tinkamiausi žmonės, ne visi jie iš tiesų buvo krikščionimis demokratais. Nemaža jų dalis rūpinosi tik asmenine nauda. Panaši situacija yra ir su dabartiniais vadovais, kurie kartais visai sėkmingai priderina krikdemų kaukę.

     Kaip atsitiko, kad 1996-aisiais, laimėję beveik absoliučią valdžią, dešinieji po ketverių metų jos neteko.

     1996 – 2000-aisiais krikdemai ir konservatoriai buvo vienoje koalicijoje. Konservatoriai į valdančiąją daugumą pakvietė krikdemus. Buvo padaryta daug klaidų. Liūdniausia ne tai, kad 2000-aisiais konservatoriai ir krikdemai pralaimėjo, o tai, kad pralaimėjome negarbingai. Prisiminkime negražias insinuacijas dėl Švietimo ir mokslo ministro Z.Zinkevičiaus atleidimo. Jis buvo krikdemų ministras, pradėjęs labai svarbius lietuvinimo procesus Vilniaus, Šalčininkų krašte. O paskui, kaip pats akademikas mini prisiminimuose, jį paaukojo patys krikdemai. Oficialiai buvo sakoma, kad ne dėl tos jo lietuvinimo politikos...

     Kairieji bet kokiu atveju gina savus, įtaiso į pelningas, šiltas vieteles net susikompromitavusius, o štai dešinieji saviškiais pasirūpinti nemoka...

     Nepasakyčiau, kad konservatoriai nesirūpina savais. Štai Seimo nario vieta pasiūlyta buvusiam VSD pareigūnui Vytautui Damuliui. Šiuo žestu, kuris primena viešųjų ryšių akciją, konservatoriai tarsi nori parodyti, kad saviškių nepalieka likimo valioje. Kaip yra iš tikrųjų, ar tai – tikrai nuoširdus rūpinimąsis, man sunku pasakyti.

     Neišmanau deramai koservatorių vidaus virtuvės. Tačiau man atrodo, kad slaptųjų tarnybų darbuotojams nederėtų tapti politikais. Kiekvienas turi dirbti savo darbą. Nėra gerai, kai į parlamentą kišami slaptųjų tarnybų darbuotojai, kurių veikla iki tol buvo labai specifinė. Tuo pačiu noriu pasakyti, jog tai, kad Lietuvos slaptųjų tarnybų darbuotojai, neįrodžius jų kaltės ar bent jau nusižengimo, šiandien priversti dirbti taksistais, dar blogesnė ir dar baisesnė padėtis.

     Kaip prognozuotume 2008-ųjų rudens rinkimus? Dešinieji laimės?

     Ne, nelaimės. Didelį procentą balsų susižers R.Pakso partija „Tvarka ir teisingumas“. Darbiečiai irgi atsirieks savo pyrago dalį. Socdemai irgi išlaikys savo elektoratą.

     O dešinieji nesugebės, mano paskaičiavimais, susirinkti net 30 proc. balsų. Realus laimėjimas, sudėjus į krūvą krikdemų ir konservatorių balsus, o taip pat surankiojus liberalų likučius - apie 20 proc.

     Taigi naujasis Seimas tikrai nebus geresnis, nei dabar. Bet kaltų neieškokime vien Rusijoje: susiskaldę liberalai ir konservatoriuose išnykę krikdemai tegalės laimėti kelias Seimo nario vietas vienmandatėse arba kitų partijų sąrašuose. Konservatoriai, nors ir gaus savo dalį balsų, tačiau jų neužteks ne tik valdančios koalicijos sudarymui, bet ir daryti kiek reikšmingesnę įtaką ateinantiems ketveriems metams. Vis dėlto norėčiau ir sieksiu, kiek tai nuo manęs priklauso, kad šios mano pesimistinės spėlionės dešiniųjų jėgų atžvilgiu nepasitvirtintų.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bir 2008 17:46 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai dalijasi vietas rinkimų apygardose


BNS ir lrytas.lt inf.
2008-06-29 18:50

    Dabartiniai parlamentarai opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariai Povilas Jakučionis ir Stasys Stasiškis traukiasi iš aktyvios politikos ir būsimuose Seimo rinkimuose rudenį nedalyvaus.

    Tuo tarpu į Seimą ketina grįžti buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas buvęs parlamentaras Stasys Stačiokas, kai kurie buvę ministrai bei parlamentarai - Stasys Šedbaras, Sigitas Kaktys, Arvydas Vidžiūnas, Algirdas Katkus bei kiti.

    Su krikščionimis demokratas konservatoriai pradėjo pasirengimą kandidatų į Seimą vienmandatėse ir daugiamandatėje apygardose sąrašo reitingavimo bei tvirtinimo procedūras.

    Pasak konservatoriaus Jurgio Razmos, šiuo metu į bendrą beveik 200 pretendentų sąrašą surašyti visi skyrių siūlyti kandidatai. Galutinis sąrašas, kurį galiausiai turėtų sudaryti ne daugiau 141 kandidato, bus patvirtintas po visų reitingavimo procedūrų iki rugpjūčio vidurio.

    Tarp konservatorių pretendentų į kandidatus daugiamandatėje apygardoje - beveik visi dabartiniai TS frakcijos Seime nariai, prisijungusių krikščionių demokratų atstovai - Molėtų meras Valentinas Stundys, Paulius Saudargas, įsiliejusių tautininkų lyderis Gintaras Songaila, žinomas triatlonininkas Panevėžio miesto tarybos narys Vidmantas Urbonas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro vienas vadovų Arvydas Anušauskas, Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aurelija Stancikienė, Kauno Technologijos universiteto profesorius Saulius Kaušinis.

    Taip pat - buvusi parlamentarė ekscentristė Rūta Rutkelytė, estrados dainininkė Liveta Kazlauskienė, buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos vadovas Arūnas Keserauskas, buvęs Panevėžio meras Vitas Matuzas, Vilniaus savivaldybės tarybos nariai Kęstutis Masiulis, Vilius Navickas, Violeta Podolskaitė, europarlamentaro Vytauto Landsbergio patarėjas Andrius Tučkus bei kiti.

    TS-LKD sąraše neliko iš Valstybės saugumo departamento atleistų buvusių kontržvalgybininkų Kąstyčio Braziulio ir Vytauto Damulio pavardžių.

    „Buvo siūlymų į sąrašą įtraukti V.Damulį ir K.Braziulį, po ilgų diskusijų ir svarstymų mes nusprendėme kol kas to nedaryti ir sąraše jų kol kas nėra“, - partijos taryboje šeštadienį kalbėjo TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius.

    TS-LKD prezidiumo narys Mantas Adomėnas, pasisakęs prieš buvusių saugumo darbuotojų įtraukimą į sąrašą, žurnalistams šeštadienį teigė, kad daugiausia dvejonių sukėlė K.Braziulio biografijos faktas - jo mokslai KGB mokykloje Rusijoje.

     Pasak jo, buvę kontržvalgybininkai patys atsiėmė savo kandidatūras iš sąrašo, po partijos prezidiumo nepritarimo.

    „Seimo narys turi būti nepriekaištingos reputacijos ir žmogus savanoriškai nuėjęs į KGB gretas tą reputaciją neišvengiamai yra praradęs. Yra puiku, kad jie ryžtasi dirbti Lietuvos labui, bet yra daugybė būdų tą daryti ir neinant į Seimą“, - BNS sakė M.Adomėnas.

    Pats K.Braziulis žiniasklaidai yra sakęs, jog prasidėjus Sąjūdžio veiklai metė mokslus KGB mokykloje ir grįžęs į Lietuvą buvo priimtas į darbą besikuriančioje nepriklausomos Lietuvos saugumo struktūroje. VSD K.Braziulis dirbo iki 2007 m., kuomet iš departamento buvo atleistas kilus VSD skandalui, kurio metu liudijo departamento veiklą tyrusiam Seimo Naciolinio saugumo ir gynybos komitetui apie kai kurių valstybės pareigūnų ir bendrovės „Dujotekana“ galimai neteisėtas įtakas.

    Tuometinis VSD vadovas Arvydas Pocius buvusius saugumiečius nušalino, o vėliau atleido iš pareigų dėl slaptos informacijos sąmoningo neteisėto perdavimo. Teismas praėjusių metų rudenį nusprendė, kad pareigūnai atleisti iš darbo VSD pagrįstai. Patys kontržvalgybininkai vadino atleidimą susidorojimu dėl Seimo komitetui pateiktų liudijimų.

    Nesutarimų TS-LKD gretose taip pat kilo ir dėl tautininko Gintaro Songailos kandidatūros.

    TS-LKD Politikos komiteto pirmininkas Vytautas Landsbergis abejojo, ar tarp konservatorių kandidatų gali būti asmenys, prieštaraujantys kai kurioms esminėms partijos nuostatoms.

    V.Landsbergiui užkliuvo G.Songailos vieši pasisakymai prieš Lisabonos sutartį, kurie, anot europarlamentaro, visiškai neatitinka partijos programos bei politikos.

    G.Songaila kol kas įrašytas kaip kandidatas Kėdainių vienmandatėje apygardoje, tačiau kol kas neaišku, ar po kritikos partijoje liks kandidatu minėtoje apygardoje.

Komentarai LRytas.lt
http://www.lrytas.lt/?data=&id=12147548 ... 184&view=6

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Lie 2008 17:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Klanas, kurio nėra, balnoja Tėvynės sąjungą


Sauliu Stoma

sauliusstoma. Trečiadienis, 2008-07-02 17:34.
http://blog.delfi.lt/node/2966

    Kalbama, kad Lietuvą valdo toksai slaptas „valstybininkų“ klanas, kuris buvo išryškintas, daugiau nei prieš metus Seime atlikus Valstybės saugumo departamento tyrimą. Klanas tada buvo išvilktas į dienos šviesą, tačiau tuo viskas ir pasibaigė. Tiesa, vardan šventos ramybės buvo pakeistas odiozinis VSD vadovas, o po to reikalai vėl ėmė grįžti į senąsias vėžes.

    Slaptose pažymose nurodytos žiniasklaidos priemonės, oligarchai, politikai ir kiti prijaučiantys veikėjai vieningu frontu atakavo viešąją erdvę ir paneigė, kad toks klanas apskritai egzistuoja. Klano šmėkla dar kurį laiką blaškėsi po interneto portalus, tačiau darėsi vis nuobodesnė ir galų gale nustojo bet ką gąsdinti.

    Taigi, klanas nugalėjo, paneigęs pats save. Visuomenė šiais reikalais ypatingai nesusidomėjo, o nuo klano nepriklausomiems politikos apžvalgininkams atsibodo rašinėti vis tą patį. Visi laukė naujų Seimo rinkimų, kurie tik ir gali atgaivinti politinę valią ieškoti tiesos, kokia rūsti ji bebūtų.

    Ir štai rinkimai jau čia pat. Tačiau praėjusį sekmadienį paaiškėjo, kad rimčiausia politinė jėga, žadėjusi kaip reikiant susiremti su klanu, pati yra visiškai pažabota. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų tarybos birželio 29-osios posėdis įeis į istoriją. Jis padėjo, ko gero, galutinį tašką bandymams demokratizuoti daugiausiai vilčių teikusią Lietuvos partiją.

    Taip, taip! Ginčų šitame Birželio plenume buvo daug, tačiau demokratijos – nei kvapo. Nes demokratija remiasi taip pat ir vertybėmis. O šiame plenume įvyko esminis TS-LKD apsisprendimas.

    Vertybės buvo išduotos pačiu grubiausiu būdu. Garsiai deklaruojami principai buvo slapta paaukoti po konformistiško pragmatizmo volu. Galbūt, tai tik pats švelniausias vertinimas.

    Visų pirma kalbu apie apgautus ir išduotus žmones – buvusius kontržvalgybininkus, atleistus iš darbo dėl liudijimų prieš klaną, kurio nėra. Konservatorių vadovybė jiems buvo pažadėjusi vietas rinkimų sąraše, tačiau dabar atsisakė tą pažadą vykdyti.

    Įdomiausia čia – išdavystės motyvai. Mat vienas (!) represuotų VSD darbuotojų jaunystėje buvo įstojęs į KGB mokyklą. Naujasis partijos ideologas Mantas Adomėnas pareiškė, kad tai prieštarauja vertybinei nuostatai neturėti jokių reikalų su sovietų represinėmis struktūromis. Bet juk taip suabejota ir visu VSD tyrimu!

    Galime tik įsivaizduoti nuo pat nepriklausomybės Lietuvai dirbusio ir prie rezonansinių tyrimų ženkliai prisidėjusio žmogaus savijautą, antrą kartą taip žiauriai gavus per galvą. Ir kas baisiausia – nuo tų, kurie anksčiau visaip skatino nieko nebijoti ir principingai liudyti tiesą.

    Ypatingai stebina Vytauto Landsbergio vaidmuo ir žiniasklaidai pateikti motyvai: „Aš pats manau, kad jų buvimas sąraše būtų negeras jiems patiems, nes jie juk yra apšmeižti – neva jie dirbdami ten, slapta dirbo Tėvynės sąjungai. Esą jie buvę mūsų žmonės toje struktūroje.

    Slaptosios partijos laikraštis ištisai apie tai rašė. Dabar išeitų, kad mes kaip ir patvirtintume tas nesąmones. Be abejo, tie žmonės gali ir dabar suartėti su mūsų partija, tačiau nebūtina duoti papildomą pretekstą darsyk pravardžiuoti žmones „kurmiais“ ir panašiais epitetais.“

    Taigi klanas arba ‚slaptoji partija“ neabejotinai yra, tačiau tai tokia galinga jėga, kad geriau atsižvelgti į jų propagandą ir prieš rinkimus neerzinti.

    Štai jums ir vertybinis pasirinkimas. Kas svarbiau? Klanas, kurio galbūt nėra, tačiau kuris per pastaruosius metus dar padidino savo galią, ar keli pareigą valstybei atlikę ir už tai valstybės žiauriai paniekinti ir nuskriausti žmonės?

    Ką gi, gudrus skaičiavimas atliktas. LRT, „Lietuvos ryto“, VSD, dujininkų, „Maximos“ ir gudriojo Albino parama per rinkimus yra daug vertingesnė nei žodžio laikymasis ar išduotų žmonių nuoskauda. Tokios tad vertybės. Valstybiniam mąstymui žmogiškumas tiktai kenktų.

    Todėl net ir skirtingų grupuočių „valstybininkai“ anksčiau ar vėliau susitaria. Juos vienija bendras supratimas kaip reikia spręsti reikalus. Ir kaip teisingai sako Lietuvos politologijos direktorius: „politika yra tik nuolatinė kova dėl galios ir materialinių resursų“. Čia. Šitoje šalyje.

    Todėl nėra ko stebėtis, kad pažadėjusi vietas Seime krikščionių demokratų ir tautininkų viršūnėlei ir skaniai suvalgiusi abi partijas, Tėvynės sąjunga idėjiškai nei kiek nepraturtėjo. Čia juk tiktai galios žaidimai! Ir nieko daugiau. Demokratiškos vidinės diskusijos tikėtis galėjo tiktai patys didžiausi naivuoliai.

    Jau pats pirmasis bendros tarybos posėdis parodė, kad diskutuoti yra gyvybiškai pavojinga. Tai bus gera pamoka visiems! Populiariausiame Delfi portale (koks įžūlumas!) su pačiu TS patriarchu dėl Lisabonos sutarties labai pagarbiai pasiginčyti išdrįsęs Gintaras Songaila, atrodo, liks be garantuotos vietos Seime. Bent jau taip, paraginta Vytauto Lansbergio, balsavo tarybos dauguma.

    Tautininkams buvo pasiūlyta vietoj savo pirmininko rasti kitą žmogų! Absoliučiai amoralus sprendimas partijoje, kuri skelbiasi vykdanti moralią politiką. Juk tautininkai niekada neslėpė savo pažiūrų. Kalbėtis ir galvoti reikėjo prieš prisijungiant ir pasirašant susitarimą dėl garantuotų vietų rinkimų sąraše.

    Taigi eilinė išdavystė ir žodžio nesilaikymas. Ir atrodo, net nelabai kas stebisi. Įprasti dalykai! Juk čia galioja taisyklė: kas ne su manimi, tas prieš Lietuvą! Jeigu AŠ palaikau Lisabonos sutartį, tai ją kritikuoti gali tik Rusijos agentai. Tad ar ne keista, kad prieš kelias dienas sutartį ratifikuoti atsisakė ir konservatorius Lenkijos prezidentas Lechas Kačinskis? Bet tai ne Lietuva, o Lenkija – laisva šalis.

    Kad šalis būtų laisva, jai reikia laisvų ir demokratiškų partijų. Atrodo, tokias viltis teks atidėti dar keturiems metams. Bent jau dešiniosios koalicijos „Vardan Lietuvos“ projektas akivaizdžiai žlugo. Iš garsiai apsiskelbto atsigręžimo į visuomenę liko tik propagandos ratilai. Žadėti įtakingi visuomenės autoritetai taip ir nepasirodė. Sąrašą sudarys pilkieji partijos kareivėliai.

    Ir teisingai! Gudrus sprendimas. Kam tas vargas su žmonėmis, kurie turi idėjų ir nėra lengvai stumdomi? Be to jie nemoka įsiteikti vadui. Užtat dvasinio lyderio atsiprašę ir jo palaiminti „į chebrą“ grįžta kakčiai ir vagnoriai.

    Bus kam su oligarchais į Šri Lanką slapta skraidyti! Bus kam juodomis ir baltomis partijos kasomis pasirūpinti! Teisingo pasirinkimo rezultatai jau akivaizdūs. Partija ėmė pirmauti pagal surenkamas lėšas. O dar taip neseniai netgi uždrausti juridinių asmenų paramą baudėsi.

    Taigi klanas, kurio nėra, nebuvo ir nebus, rinkimams pasibalnojo ir šiek tiek vilčių demokratijai teikusią TS-LKD. Užjodys ją mirtinai!

    Tiesą sakant, jeigu kartais paaiškėtų, kad klano iš tikrųjų nėra, ši šmėklų besibaidanti partija atrodytų dar labiau apgailėtina.

     Bet kokiu atveju signalas visuomenei jau pasiųstas. Konservatoriai – tai organizuota grupė žmonių, kuriais pasitikėti labai pavojinga. Ar prieš pat mirtį pas juos paramos ieškojęs Vytautas Pociūnas irgi nepadarė lemtingos klaidos?

Komentarai
http://blog.delfi.lt/node/2966

Įrašė Senukas (not verified) Penktadienis, 2008-07-04 08:37.


   Pataikė kaip pirštu į akį. Kaip gali partija pretenduoti valdyti visą šalį, jei jos viduje nėra nei lašo demokratijos, o tik autoritarinis valdymas ir diktatas.

    Akivaizdu, kad ir Tautininkai ir Krikščionys-demokrtai (kaip beje ir kiti anksčiau prisijungę) padarė didžiulę ir nedovanotiną klaidą susijungdami su TS partija. Tokiu būdu Lietuvoje nebeliko nei vienos dešiniosios partijos, kuri aktyviai ir principingai gintų Tautos interesus.

    Dešinioji atsvara bolševikams Lietuvoje yra sunaikinta. TS tos atsvaros nedarė ir nedarys. Jie susitars su bet kuo, nors ir su pačiu velniu. Tai tragiška būklė Lietuvai.

    Matyt vėl teks kurti naują dešiniųjų partiją, kito kelio nematau. Tai nereiškia, kad aš pritariu komunistams ar nebalsuosiu šiuose rinkimuose už šią partiją (daugiau kol kas nėra už ką balsuoti, o jie to ir siekė būti vienvaldžiais lyderiais dešinėje), tačiau aš negaliu niekaip pritarti Kubiliaus partiniam klanui, kuris tiesiog kenkia Lietuvai, gal net to ir nesuprasdamas, tiesiog iš durnumo ir amoralumo.

    Taigi, broliai, galvokime apie naują dešiniąją partiją (tik ne valinskų, profsąjungų ar žemaičių tipo, o apie rimtą), aišku kad jau po šių rinkimų. Gaila tik laiko ir Tėvynės.

Įrašė Žygeivis (not verified) Penktadienis, 2008-07-04 16:35.


    Akivaizdu, kad Songaila persistengė, demonstruodamas savo didelį tautiškumą, ir galų gale "prisižaidė" - palietė "šventą karvę" - Lisabonos sutartį, ir paaiškino, kad iš tikrųjų tai yra Lietuvos Valstybės reali likvidacija.

    O juk Gintaras taip stengėsi įkišti tautininkus į "konservų dėžutę", tačiau dabar jį patį išspjovė (panašu, kad Tėvelis taip pat nepamiršo, jog būtent Songaila buvo Čepaičio pavaduotojas Nepriklausomybės partijoje, į kurią Tėvelis taip ir "nespėjo įstoti", o vėliau jam jau teko kurti "konservus").

    Kartu tai labai aiškiai parodo, ko iš tikrųjų siekia konservų vadai - kaip pasakė Suslovas dar 1945 m.: "Lietuva liks, bet be lietuvių".

    Lietuviai "ars" Europoje ir JAV, o Lietuvą valdys Landsbergio "malone" pilietybę gavę įvairiausi svetimtaučiai kolonistai, imigrantai ir jų gausūs palikuonys.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lie 2008 22:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
  Konserveriai, kaip buvo, taip ir liko - Lietuvos tamsiausių jėgų atstovai. Jie šių dienos Lietuvos gyvenimo košę, dėl kurios Lietuva baigia išputėti, užvirė. Ir net neatgailauja. Jei jie įvertintų savo klaidas, numatytų jų ištaisymo būdus, tada būtų galima į juos pažvelgti kitaip. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 21 Lie 2008 23:29 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Konservatorių sąraše pokyčiai: į priekį keliauja E. Zingeris, sukaišioti krikdemai ir tautininkai


http://www.DELFI.lt
2008 liepos mėn. 21 d.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=17799958

     Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas pirmadienį patobulino skyrių išreitinguotą sąrašą dalyvauti Seimo rinkimuose daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

     Jame „sukaišioti“ su konservatoriais susijungusių krikščionių   demokratų bei partijon įsiliejusių tautininkų atstovai bei atsirado kitų pokyčių, tarp kurių ryškiausias – parlamentaro Emanuelio Zingerio šoktelėjimas iš 29 vietos į 11-ąją.

     Pirmuoju, kaip ir buvo numatyta, sąraše įrašytas TS–LKD lyderis Andrius Kubilius, antrasis - buvęs krikdemų vadas Valentinas Stundys. Šie politikai nebuvo reitinguojami, pirmosios vietos jiems buvo numatytos išsyk.

    Toliau paeiliui rikiuojasi parlamentarė Rasa Juknevičienė, Seimo narys Jurgis Razma, frakcijos parlamente seniūnė Irena Degutienė, partijos atsakingasis sekretorius Arvydas Vidžiūnas, krikdemas Paulius Saudargas, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas, buvęs socialdemokratas Rimantas Jonas Dagys, parlamentaras Audronius Ažubalis ir dešimtuką užbaigia buvęs tautininkų vadas Gintaras Songaila, kuris po skyrių reitingavimo buvo atsidūręs 42 vietoje, bet pagal susitarimą pakilo į 10-ąją.

     Didžiausia naujiena po partijos prezidiumo pataisų – 11-oji vieta, kuri atiteko parlamentarui E. Zingeriui, kuris skyrių valia buvo atsidūręs 29 pozicijoje. Tačiau prezidiumas iš 18 į 31 vietą nustūmė Demokratinės politikos instituto prezidentą Mantą Adomėną, kuris iš pradžių buvo vienas sąrašo lyderių ir neilgai džiaugėsi 5-ąja vieta.

     Po E. Zingerio, į antrąjį dešimtuką taip pat pateko krikdemas Česlovas Stankevičius, teisininkas, konservatorius Stasys Šedbaras, konservatorių parlamentarai Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Kazimieras Starkevičius, Rytas Kupčinskas, krikdemas Jonas Šimėnas, Seimo narė Vincė Vaidevutė Markevičienė, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Kęstutis Masiulis. Dvidešimtuką užbaigia tautininkų atstovas Algimantas Birbilas.

    Konservatorių bei krikdemų ir tautininkų sąraše atsidūrė Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direktorė Aurelija Stancikienė (24 vieta), vieno lietuvių pasipriešinimo sovietams vadų, partizano Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė (43 vieta), plaukikas Vidmantas Urbonas (59 vieta), verslininkė, liberalo Kęstučio Glavecko žmona Rūta Rutkelytė (153 vieta).

    Pagal susitarimą, krikdemams sąraše priklauso 2-a, 7, 12, 17 vietos bei tolesnės pozicijos skaičiuojant kas penktą vietą, o tautininkams – kas dešimta vieta. Prezidiumo patvirtintas sąrašas dar bus teikiamas partijos tarybai, tačiau ši, pasak partijos atstovų, jį koreguoti turėtų minimaliai.

    Rinkimai Lietuvoje vyks spalio 12 dieną. Lietuvoje taikoma mišri rinkimų sistema, kai 70 kandidatų išrenkama daugiamandatėje rinkimų apygardoje, o likę 71 – vienmandatėse. Iš viso Seime yra 141 vieta.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Žygeivis, Realūs "valdovai", 2008 07 21 23:30

"Jame „sukaišioti“ su konservatoriais susijungusių krikščionių demokratų bei partijon įsiliejusių tautininkų atstovai bei atsirado kitų pokyčių, tarp kurių ryškiausias – parlamentaro Emanuelio Zingerio šoktelėjimas iš 29 vietos į 11-ąją."
------------------------------- ---------------------

    Štai ir paaiškėjo, kas yra tikrasis šeimininkas.

Žygeivis, To HHH, 2008 07 22 00:34

HHH, 2008 07 21 23:39
Faktiškai Lietuvoje kiekviena partija atstovauja kažkokiam stambiam verslui. Pasigilinus labai lengva rasti galus. Bet konservatoriai tokių galų neturi (arba tie galai netokie stambūs kaip kitų).
------------------------------- ---------------------

    Pasiskaityk:

    Pagal paramos dydį pirmauja konservatoriai

    Kaip rodo ataskaita, opozicinė Tėvynės sąjunga per tris pastaruosius mėnesius sulaukė beveik 683 tūkst. Lt aukų. Šių metų pirmą ketvirtį ji deklaravo beveik 329 tūkst. Lt paramą. Beveik visus pinigus – per 674 tūkst. Lt – pervedė juridiniai asmenys. Iš viso šią partiją parėmė trys dešimtys privačių asmenų ir bendrovių. Privatūs asmenys šiai partijai skyrė po 35-723 Lt, tik dvi moterys pervedė 3 ir 4 tūkst. Lt.

    Aštuonios bendrovės konservatoriams skyrė po maksimalią leistiną sumą – 39 tūkst. Lt, dvi – po 38 tūkst. Lt, likusios – po 4-35 tūkst. Tiesa, ataskaitoje nurodyta, kad viena Švenčionių bendrovė paaukojo 200 Lt.

    Viena didžiausių Tėvynės sąjungos rėmėjų – statybų bendrovė „Vėtrūna“, laiminti nemažai valstybinių konkursų ir stačiusi ar statanti pastatus tokioms institucijoms kaip Registrų centras, Generalinė prokuratūra.

    Tarp rėmėjų atsidūrė dar viena statybų bendrovė – „Rakensta“, „Garsų pasaulis“, koncernas „Alga“, „Algos“ saugos tarnyba, nekilnojamojo turto bendrovė „Progresyvios investicijos“.

Žygeivis, Papildymas dėl kitų vagių ..., 2008 07 22 00:36

    Nedaug nuo konservatorių atsiliko valdančioji Valstiečių liaudininkų sąjunga, gavusi 621 tūkst. Lt paramos (pirmą ketvirtį – 79 tūkst. Lt). Tarp 20 partiją parėmusių bendrovių yra „Agrochema“, „Rokiškio pienas“, „Rokiškio sūris“, „Lifosa“, „Žemaitijos pienas“, „Pieno žvaigždės“, „Marijampolės pašarai“, „ YIT Kausta Būstas“, jos skyrė 20-39 tūkst. Lt.

    Opozicinė partija „Tvarka ir teisingumas“ gavo per 574 tūkst. Lt aukų (pirmą ketvirtį – 443 tūkst. Lt). Po 38 tūkst. Lt ją parėmė statybų bendrovės – jau minėta „Rakensta“ ir „Restako“, per 16 tūkst. Lt skyrė koncernas „Achemos grupė“.

    Po 38 tūkst. Lt „tvarkiečiams“ atseikėjo ir partijos nariai iš Pagėgių – meras Kęstas Komskis bei tarybos narys Sigitas Stonys, po 35 tūkst. Lt – kauniečiai Jonas Gumbelevičius ir Diana Medvedeva. Privatūs asmenys partijai skyrė dar po keletą tūkstančių litų.

    Opozicinio Liberalų sąjūdžio rėmėjai – aštuonios bendrovės ir vienas privatus asmuo – skyrė 226 tūkst. Lt (pirmą ketvirtį – 142 tūkst. Lt). Bendrovės „MG Baltic Investment“, pirmą ketvirtį parėmusi konservatorius, ir „Golfas“ pervedė 39 tūkst. Lt, „Golfas Invest“ – 22 tūkst. Lt, kitos bendrovės – nuo 7 tūkst. iki 39 tūkst. Lt.

    Valdančioji Liberalų ir centro sąjunga nurodė gavusi per 169 tūkst. Lt aukų. Ją parėmė dešimt bendrovių ir vienas privatus asmuo. Pirmą ketvirtį liberalcentristai buvo sulaukę 71 tūkst. Lt paramos. Maksimaliomis 39 tūkst. Lt sumomis partiją parėmė bendrovės „YIT Kausta“ ir „YIT Kausta būstas“, 20 tūkst. Lt – „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla nr.3“, 5 tūkst. Lt – „Panevėžio keliai“.

    Prieš kurį laiką prie valdančiųjų prisišliejusios Naujosios sąjungos sąskaita antrą ketvirtį pasipildė 151 tūkst. Lt. Juos skyrė trys Raseinių bendrovės – „Norvelita“, „Sūkuriškės“ ir žemės ūkio bendrovė „Džeirana“ bei Kauno rajone veikianti „Saldoga“. Tiesa, socialliberalai per pastaruosius tris mėnesius gavo gerokai mažiau aukų – metų pradžioje ji surinko beveik 426 tūkst. Lt.

Žygeivis, Dar vienas papildymas, 2008 07 22 00:42

    Įdomiausia tai,, kad kai kurios firmos parėmė iš kart po kelias partijas - net ir "juodas ideologines priešininkes".

    Pavyzdžiui, statybų bendrovė „Rakensta“ parėmė ir konservatorius, ir jų "priešus" - paksistus (po 38 tūkst. litų).

    Apskritai, tarp šitų "rėmėjų" ypač gausu įvairių "statybininkų".

    Klausimas publikai - kaip manote, kodėl?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Lie 2008 19:54 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Tėvynės sąjungos susijungimas su krikščionimis demokratais neišplėtė jos elektorato


Ainė Ramonaitė

http://www.delfi.lt/news/elections2008/ ... d=17797125

2008 liepos mėn. 21 d.

     Tėvynės sąjungos susijungimas su krikščionimis demokratais nieko nedavė, nes nėra kur plėstis elektorato atžvilgiu. Niša konservatoriams buvo tarp liberalių rinkėjų, kurie blaškosi, nes liberalios partijos jiems nebeatrodo labai patrauklios. Konservatoriai neturi realios atramos tarp kitų politinių jėgų, vien su liberalais valdančiosios koalicijos TS nesudarys, tvirtina politologė Ainė Ramonaitė.

     - Kokia buvo didžiausia TS sėkmė ir nesėkmė?

     - Šiuo metu įdomus konservatorių susijungimas su krikščionimis demokratais. Man sunku įvertinti, ar tai sėkmingas žingsnis, ar ne, bet bijau, kad tas žingsnis yra labai pavėluotas. Tai, kad jie laiku – daug anksčiau – to nepadarė, manau, buvo didelė klaida. Tai, kad šios dvi partijos susijungė dabar, irgi yra veikiau klaida nei laimėjimas.

     - Kodėl?

     - Nes dabartinėje situacijoje tą rinkėją, į kurį taikosi ir konservatoriai, ir krikdemai – patriotiškai ir moralės atžvilgiu šiek tiek konservatyvų, religingą, vertinantį šeimą, antirusišką, - TS vis tiek jau pritraukė iki susijungimo su krikščionimis demokratais. Iš to susijungimo konservatoriai nieko nelaimi, nes nėra kur plėstis elektorato atžvilgiu.

     Niša konservatoriams buvo tarp liberalių rinkėjų, kurie blaškosi, nes liberalios partijos jiems nebeatrodo labai patrauklios. TS kai kuriais savo žingsniais parodydavo esanti moderni partija: kalbėjo apie žinių ekonomiką, demonstravo nuoseklią laikyseną per Rolando Pakso skandalą, pritraukė dalį jaunų žmonių. Su šiais rinkėjais TS galėjo savo elektoratą praplėsti. Bet susijungimas su krikdemais kaip tik atima šią galimybę.

     Bijau, kad konservatorių ir krikdemų susijungimas veda į užsidarymą savoje nišoje. Ta niša dabar užimama galutinai, bet ji yra maža. Nebematyti plėtros perspektyvų.

     Konservatoriai tikisi gausią Seime apie 50 vietų, bet aš nematau galimybių jiems gauti daugiau nei 35 vietas.

     Iš šios kadencijos TS strateginių žingsnių galima būtų ginčytis dėl paramos Gedimino Kirkilo vyriausybei.

    - Ar galima tvirtinti, kad TS biografijoje didžiausia sėkmė – 1996 m. rinkimai, o didžiausia nepopuliarumo duobė, tebedaranti įtaką šiandien – „Mažeikių naftos“ privatizavimas?

     - Taip. Tokios sėkmės, kaip 1996 m. rinkimuose, konservatoriai nebepakartojo ir nebepakartos. O nelemta „Mažeikių naftos“ istorija, kad ir kaip būtų keista, konservatoriams vis dar atsirūgsta, nors, atrodytų, seniai turėjo būti užmiršta.

     Kad ir kaip būtų keista, TS yra viena nemėgstamiausių partijų. Kai per apklausas klausiama, kuri partija labiausiai nepatinka, daugiausiai procentų surenka konservatoriai.

     - O priežastys pasakomos?

     - Priežasčių neklausiame. Man atrodo, žmonės net nelabai mokėtų paaiškinti. Yra išlikusi nuostata, kad TS „prisidirbo“, kažką bloga padarė, nors nelabai aišku, ką ir kaip. Gal tik jaunimui tie dalykai būtų nesvarbūs.

     Tačiau jaunimui ideologiškai, vertybiškai nepriimtinas TS konservatyvumas. Jauniems žmonėms nepriimtina TS siūloma šeimos koncepcija ir panašūs dalykai, kuriais konservatoriai atbaido.

     - Ar TS ideologinės nuostatos įgyvendinamos ir atitinka tai, kas turėtų būti būdinga konservatoriams?

     - O kas turėtų būti būdinga TS? „Lietuvos konservatorių“ pavadinimo ši partija atsisakė. O politologai neturėtų primesti nuomonių, kokios partijos turi būti ideologiškai. Gerai, jei partija vadovaujasi kokiomis nors vertybėmis. XIX a. atsiradusios ideologijos šiandien galbūt nėra visai tinkamos.

     Ideologija yra logiškai susijusių vertybių rinkinys. Tai, kas buvo logiškai susiję prieš 100 metų, šiandien nebūtinai bus taip pat susiję.

     Bet TS, palyginti su kitomis partijomis, yra ištikima tradicinėms ideologinėms konservatizmo vertybėms. Galima klausti, kiek jai tai naudinga. TS konservatyvumas kartais gal kiek per didelis.

     - Kaip galima būtų paaiškinti staigų TS konservatyvumo proveržį šią Seimo kadenciją – dėl lyčių santykių, abortų, šeimos? Juk prieš stojant į Europos Sąjungą konservatoriams tie klausimai lyg ir nerūpėjo, nors, atrodytų, kaip tik tada reikėjo juos kelti ir aiškintis, ar galima stoti į seksualines mažumas, įvairias santuokos sampratas ir abortus pateisinančią Bendriją?

     - Nežinau, kaip tai galima paaiškinti. Nesuprantu. Juolab kad toje konservatyvioje nišoje gana aktyviai reiškiasi R. Pakso partija – ji irgi moraliniu atžvilgiu užima labai konservatyvias pozicijas. O liberalioji rinkėjų niša yra daug didesnė. Tad šiuo atžvilgiu niekaip nesuvokiu TS pasirinktos strategijos. Man atrodo, konservatoriai persistengia.

      - Ar gali konservatoriai tikėtis gausią valdžios svertus po Seimo rinkimų? Juk su dauguma parlamentinių partijų jie blogai sutaria ir neturi stiprių politinių partnerių.

      - Taip. Liberalai daug vietų seime nelaimės, vien su jais valdančiosios koalicijos TS nesudarys. Nematyti konservatorių galimybių formuoti Vyriausybę. Jų kalbėjimas – tuščias, nematyti realios atramos.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/elections2008/ ... &com=1&s=1

Vachtangas, 2008 07 31 18:11

     Ainė - gana rimta politologė, tiktai truputį "knysliukė", tiek gerąja, tiek blogąja prasme. Šio straipsnio įžanga - grynai konjunktūrinė, pagrįsta apriorine simpatija liberalams, iš šios pozicijos kritikuojant TS slinktį į tautinę-krikščionišką dešinę.

     Žinoma, ji turi teisę manyti savaip, aš savo ruožtu sakyčiau, jog būtent flirtas su liberalizmu labiausiai "išplauna" TS vertybinius kontūrus. Šiai partijai dabar pats laikas apsispręsti: arba/arba.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Rgp 2008 15:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Konservatorių partijoje negalima burnoti prieš Lisabonos sutartį?


Eglė Samoškaitė, http://www.DELFI.lt
http://www.delfi.lt/news/elections2008/ ... d=18151861

    Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) gretose susirūpinta, kad buvęs tautininkų vadovas Gintaras Songaila burnoja prieš Europos Sąjungos (ES) Lisabonos sutartį. Sekmadienį posėdžiavusios partijos tarybos posėdyje susiginčyta, ar galima tvirtinti G. Songailos kandidatūrą vienmandatėje Kėdainių rinkimų apygardoje, nors jis ne kartą yra kvestionavęs sutarties naudą Lietuvai.

    Buvusio tautininkų sąjungos pirmininko kandidatūra dalyvauti rinkimuose šioje apygardoje buvo atmesta praėjusiame tarybos posėdyje, tačiau, pasak konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus, po „atviro ir labai nuoširdaus pokalbio“ TS-LKD prezidiume G. Songaila savo nuomonę pakeitė.

    „Mes turėjom tikrai labai atvirą ir nuoširdų pokalbį prezidiume. Prezidiumas tą sprendimą siūlyti kandidatūrą tarybai padarė po pokalbio, įvertindamas G. Songailos pasakytus žodžius, kad jis suprato savo laikysenos klaidas ir pavojingus dalykus, kurie gali iš to kilti“, - įsisiūbavus abejonėms posėdyje sakė A. Kubilius.

Nepatiko interviu


    Tuo metu TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas Alfonsas Andriuškevičius pasipriešino prezidiumo siūlymui vėl iš naujo teikti G. Songailos kandidatūrą į Kėdainių vienmandatę apygardą, nes esą G. Songaila „temą plėtoja toliau“: politikas po liepos 14 d. vykusio prezidiumo posėdžio davė interviu savaitiniam žurnalui, kur taip pat suabejojo, ar Lisabonos sutartis sustiprina Lietuvos padėtį ES.

    „Tema plėtojama toliau. Tai aš noriu atkreipti dėmesį, kur jūs stumiat Priežiūros komitetą ir patį G. Songailą, jeigu jūs imat spręsti šį klausimą toliau. Motyvai nepasikeitė, aplinkybės išliko tos pačios, taryba apsisprendė, jūs keliate klausimą iš naujo. Vadinasi, jūs darote spaudimą tarybai. Juk G. Songaila neišvengs tos temos, žurnalistai tą suvokia. Jie jau dabar jį kalbina ir kalbins toliau. Jis tikrai principingai pasisakė, kad jisai kalbės būtent taip, kaip jisai pasisakė peticijose. Tada mes turime gerai apsispręsti, ar atšaukiame prezidiumo nutarimus ir nutariame, kad kalbėjimas šita tema jam yra leidžiamas , o jeigu nepadarom, tai Priežiūros komitetui teks spręsti narystės klausimą, nes bus pažeidinėjami prezidiumo nutarimai“, - piktinosi A. Andriuškevičius.

Bijo partijos skilimo


    Svarstant G. Songailos skyrimo į vienmandatę apygardą klausimą iškilo ir baimių, kad partija gali suskilti. Konservatorių patriarchas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis priminė socialdemokratų situaciją, kai Algirdas Paleckis iš pradžių nepritarė partijos vadovybei „Leo LT“ kūrimo klausimu, o vėliau buvo pašalintas ir iš partijos išsivedė dalį narių.

    „Nenorėčiau manyti, kad taip gali atsitikti čia, nenorėčiau, kad Tėvynės sąjungos viduje gimtų koks nors antieuropinis frontas.
Ir galbūt atskeltų dalį partijos, tai reikia išsiaiškinti ir pamatyti“, - prie tribūnos svarstė V. Landsbergis.

    Pats G. Songaila sakosi nemanąs, kad pasakė ar padarė ką nors nederamo: „Aš manau, kad TS-LKD yra stipri partija, stipri ir tuo, kad čia vyksta diskusijos esminiais klausimais, galima laisvai reikšti nuomonę. Na, ir konkrečiai dėl to kas kalbama dabar. (...) Aš nemanau, kad tautininkų frakcijos atsargesnė pozicija dėl didžiųjų šalių politikos ir dėl to, kaip Lietuva turėtų elgtis šiame kontekste kuo nors kenkia. Mes manome, kad Nicos sistema Lietuvai yra palankesnė, o Lisabonos sutartis nesprendžia problemų“.

    „Aš neįsipareigojau išvis tylėti, neišgirdau argumentų, kas ten išvis buvo blogo pasakyta ar padaryta“, - pridūrė buvęs Lietuvos tautininkų sąjungos pirmininkas, šiuo metu vadovaujantis tautininkų frakcijai TS-LKD viduje.

    TS-LKD taryba klausimą išsprendė balsuodama ir nutarė patvirtinti G. Songailos kandidatūrą vienmandatėje Kėdainių rinkimų apygardoje. Pagal susitarimą tarp tautininkų ir konservatorių, G. Songailai priklauso ir dešimtoji vieta partijos sąraše daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

    „Po šio balsavimo visi tarybos nariai perskaitys Lisabonos sutartį“, - balsavimo rezultatus apibendrino partijos pirmininko pavaduotojas Rasa Juknevičienė ir pridūrė, kad nepatvirtinus G. Songailos kandidatūros jo situacija būtų buvusi kur kas lengvesnė, nes nebūtų reikėję dirbti tiesiogiai su rinkėjais.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/elections2008/ ... &com=1&s=1

vadistai 2008 08 17 13:28

    Konservai niekada nebuvo demokratine partija is esmes. Ji "vadistu" partija. Buvo landsbergis, dabar kubilius...

GEDIMINAS 2008 08 17 13:44


    Absurdas, man pvz. irgi nepriimtina ta primetama sutartis, koks skirtumas kieno ''vergais'' būti SSRS, Rusijos ar ES ? Neprisidarykite sau konservatorių problemų , kiekvienas turi teisę turėti savo nuomonę, nes galite likti be valdžios. Aš esu už bendradarbiavimą su ES, tačiau sutartis reikia derinti su Lietuvos valstybe, o ne jas primesti.

Žygeivis - p. Landsbergiui ir Kubiliui  2008 08 17 14:23


    Negi jūs dar nesupratote, kad Gintaras Songaila ir yra mūsų "Trojos arklys", kuris surinks visus tautiškai mąstančius lietuvius kosmopolitinėje konservatorių partijoje?

    Ir kada jie išeis, įdomu, kas liks pas konservatorius - be Landsbergio, Abramikienės ir gerb. Zingerio? Nebent Kubilius su Juknevičiene. Bet tada ir šitie greit pabėgs.

.  2008 08 17 14:32

    „Po šio balsavimo visi tarybos nariai perskaitys Lisabonos sutartį“, - balsavimo rezultatus apibendrino partijos pirmininko pavaduotojas Rasa Juknevičienė ...  nu tai, kaip ir laikas būtų ...

lituano 2008 08 17 14:58

    to 14:41h Kam tie šūkiai... Teisi tiek R. Juknevičienė savo ironija, kad "visi tarybos nariai dabar perskaitys Lisabonos sutartį" (o jos apimtis-tai ne mokyklinis sąsiuvinis), tiek G. Songaila, kuris JAU YRA PERSKAITĘS ir įžvelgia jos "aštriuosius kampus". Kažin, ar reikia aklai smerkti ir konservatorius, kuriems įtarimų kelia bet kuris solidesnio žinovo kvietimas diskutuoti.

    Perskaitys likusieji Lisaboną, tuomet nebepuls G. Songailos taip aršiai ir patys susimąstys, kas toje sutartyje naudinga Lietuvai, o kas galėtų rafinuotai "pakirsti" jos etnines šaknis ir suniveliuoti ją iki "kosmopolitizmo".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Lap 2008 20:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Konserveriai nemoka valstybės valdyti (bent iki šiol taip buvo), tad greitai bus galas jų valdymui. Geriau, žinia, būtų, kad būtų sėkmių, bet tai jau greičiau iš pasakos srities. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lap 2008 15:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Spa 2007 14:00
Pranešimai: 125
Miestas: Alytus
  Pastebėjau tie konservatoriai pradėjo čia jungtis labai. Prieš tai su tautininkais susijungė, dabar su krikdemais. Kažin ką čia Kubilius mąsto?

_________________
Waffen-SS

Lietuva-Lietuviams!!!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2008 02:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Sava chebra buvo, tik keliais pavadinimais. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2008 14:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Spa 2007 14:00
Pranešimai: 125
Miestas: Alytus
   Mano nuomone, tautininkams pas konservatorius ne vieta. Gal galite man konkrečiai pasakyti, kodėl jie susijungė? Dėl tautininkų mažumos?

_________________
Waffen-SS

Lietuva-Lietuviams!!!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2008 22:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Kad per rinkimus balsai sukristų į vieną vietą. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Lap 2008 00:46 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Patriotas rašė:
  Pastebėjau tie konservatoriai pradėjo čia jungtis labai. Prieš tai su tautininkais susijungė, dabar su krikdemais. Kažin ką čia Kubilius mąsto?


   Mąsto tą patį jau seniai - dar nuo Sąjūdžio laikų: sukurti Lietuvoje angliškai-jankišką dvipartinę sistemą: konservų ir socdemų. Tada šios dvi partijos amžinai valdytų Lietuvą, paeiliui keisdamos vieną kitą valdžioje. Tačiau realiai abi vykdytų tą pačią kosmopolitinę (o ne tautinę) politiką.

   Krikdemai ir tautininkai (o dar anksčiau Dešiniųjų jėgų sąjunga, tuo metu irgi sudaryta iš keturių partijų - Nepriklausomybės, Žiemelio, Terlecko Laisvės Lygos ir Polit. kalinių) prisijungė prie konservų, kadangi buvo nustekentos finansiškai, o į jų vadovybę buvo infiltruoti žmonės, kurie iš pat pradžių siekė jų likvidacijos, prijungiant jas prie konservų. Visa tai buvo pridengta gražiais žodžiais apie dešiniųjų jėgų vienybę. Deja, nepasakyta aiškiai apie kokių dešiniųjų - kosmopolitinių ar tautinių.

  Vis tik konservų partijoje tautinės jėgos po visų tų jungimųsi tam tikrą įtaką įgavo, nors kol kas ir labai menką. Tačiau tikiuosi, kad atėjus daugiau mažiau tautiškai mąstantiems žmonėms į šią partiją, palaipsniui, apsivalydami nuo savo jau nusenusių kosmopolitinių "amžinųjų vadų", konservai turi šansų virsti tikra lietuviška tautine antikosmopolitine jėga, o ne "dievo išrinktosios tautos" valdomo tarptautinio kapitalo tarnais, kaip yra dabar.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Lap 2008 21:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Konservai gavo šansą. Kaip 1990 m. Tada krito į duobę, pasižiūrėsim kaip bus dabar. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2008 00:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Konservai gavo šansą. Kaip 1990 m. Tada krito į duobę, pasižiūrėsim kaip bus dabar. :img06:


  Pamiršai 1996 metus - tada irgi turėjo absoliučią daugumą, bet taip pat "juodai" susimovė - ypač su "žemės kilnojimu" bei "Mažeikių naftos" dovanojimu (dar ir primokant) žydų mafijai.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lap 2008 06:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Na taip - 1996 m. pridirbo. Tik 1996 m. jie atėjo švarūs. O 1996 m. jau po š. Dabar gi lygtai kaip ir be uodegų - ilgokai nebuvo valdžioje ? :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Vas 2009 21:25 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Seimo konservatorių frakcijoje įkurta atskira grupė


Šaltinis - BNS

BNS
2009 vasario mėn. 4 d. 18:42

     Beveik ketvirtadalis valdančiajai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijai priklausančių Seimo narių įsteigė naują grupę, neoficialiai vadinamą V.Kudirkos vardu. Pareiškimą dėl grupės steigimo TS-LKD frakcijos viduje šiuo metu yra pasirašę 11 konservatorių. Pasak vienos iš jos narių Gintaro Songailos, grupę sudaro daugiausia buvę tautininkai ir politiniai kaliniai bei tremtiniai.

    "Pagrindinis mūsų tikslas - kad būtų laikomasi partijos rinkimų programos. Gyvenimas, aišku, keičiasi, kažkas gali būti keičiama, bet pagrindiniai dalykai turi būti išlaikomi ir įgyvendinami. Sistemingos partijos veiklos ta kryptimi dabar trūksta", - trečiadienį BNS sakė G.Songaila.

    Anot jo, frakcijos viduje įsikūrusi grupė sieks parengti didžiausios valdančiosios daugumos frakcijos Seime veiklos programą, kad konservatoriai "ne taip chaotiškai paskui įvykius bėgtų, o dirbtų į priekį".

    G.Songaila pripažino, kad organizaciniai frakcijos veiklos trūkumai sukėlė šiokį tokį nepasitenkinimą, todėl nutarta įkurti grupę, kuri kalbėtų vienu balsu.

    "Kai tokia didelė frakcija, toks grupavimasis yra sveikas dalykas. Ne viską galima spėti aptarti 45 žmonių grupės posėdžiuose, kai ir taip yra didelis tempas", - svarstė buvęs tautininkų lyderis.

    Jo teigimu, vienas principinių dalykų, kurį kels naujos grupės nariai - nacionalinio investuotojo "Leo LT" likimas. "Sandoris dėl "Leo LT" turi būti naikinamas. Reikia imtis teisinių veiksmų tą padaryti. Čia gal kategoriškesnė nuomonė nei kitų frakcijos narių, bet ji yra diskusijų objektas", - kalbėjo G.Songaila.

    Frakcijos viduje steigti grupes, pasak parlamentaro, leidžia TS-LKD frakcijos įstatai.

    Tą patvirtino ir šios frakcijos seniūnas Jurgis Razma. Jis BNS sakė oficialiai dar nesąs informuotas apie grupės įkūrimą.

    "Dar man niekas neįteikė grupės dokumentų. Abstrakčiai buvo pasakyta, kad yra kažkokia grupė, bet nei jos siekiai, nei sudėtis nebuvo pateikti", - tvirtino seniūnas.

    Jis pabrėžė neįžvelgiąs nieko blogo, "kai didelėje frakcijoje žmonės grupuojasi pagal kažkokios papildomai juos vienijančius principus". "Gal jie mano, kad taip gali labiau save realizuoti", - svarstė J.Razma.

    Ir jis, ir G.Songaila tikino, kad naujo darinio atsiradimas frakcijoje jos nesuskaldys.

    "Gana gerai pažįstu frakcijos narius. Neįsivaizduoju, kad rastųsi tokių, kurie planuotų skaldytojišką veiklą", - sakė J.Razma.

    G.Songaila savo ruožtu tvirtino, jog grupė sieks vienyti ir stiprinti frakciją.

     Kita vertus, TS-LKD frakcijos seniūnas pripažino, kad pirmą kartą frakcijoje įkurtas atskiras darinys.

    "1996-2000 metais buvo neformali Vagnoriaus (tuometinio premjero Gedimino Vagnoriaus - BNS) šalininkų grupė, kuri vėliau pabandė įkurti atskirą partiją. Bet dabar pas mus vyravo kitokios - vienijimosi - tendencijos. Man atrodo, visi, kurie dalyvavo vienijantis, suprato jo svarbą ir tikrai neinicijuos priešingų tendencijų", - kalbėjo J.Razma.

    Šiuo metu TS-LKD yra didžiausia Seimo frakcija, turinti 45 narius. Konservatoriai su liberalais, liberalcentristais ir Tautos prisikėlimo partija yra sudarę valdančiąją koaliciją.

BNS

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Vas 2009 23:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    Tautinykas tas Songaila. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Kov 2009 22:50 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Naglis Puteikis nori pakeisti Andrių Kubilių


Autorius:  Tomas Čyvas
2009.03.24 14:38
http://www.balsas.lt/naujiena/244697

http://www.balsas.lt/03/24/puteikis300_px250.jpg

Paveikslėlis

    „Balsas.lt“ šaltinių žiniomis, žymus uostamiesčio paveldosaugininkas Naglis Puteikis nusitaikė į Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko postą. Tuo pat metu dalis partijos Klaipėdos skyriaus ir partijos priežiūros komitetas mano, kad jis nesusitvarkė su dabartinėmis pareigomis.

    Antradienį į žurnalistų rankas pateko raštas TS-LKD Vykdomajam sekretoriui, frakcijų ir skyrių pirmininkams. Dokumente, kurį neva pasirašo N. Puteikis, teigiama, kad jam trukdoma balotiruotis į partijos pirmininko postą, nors jo kandidatūrą yra iškėlęs partijos Neringos miesto skyriu.

    Įstatų ir rinkimų tvarkos reikalavimai esą nevykdomi, kandidatų kėlimo ir agitacijos terminai pažeidžiami, pretendentai neva negali vykdyti kandidatų rinkiminės agitacijos. „Neaišku, kaip tokioje situacijoje galima užtikrinti, kad kandidatai turėtų galimybę vykdyti tokią agitaciją 30 dienų, nes nenumaldomai artėja TS-LKD ataskaitinio-rinkiminio partijos suvažiavimo data,“ – rašoma dokumente.

    Pats N. Puteikis kategoriškai atsisako komentuoti dokumento turinį ir jo atsiradimo aplinkybes bei procesus partijos viduje. „Negaliu eiti į viešumą ir kritikuoti kitų partijos narių, nors mano atžvilgiu tai ir daroma bei elgiamasi nesąžiningai,“ – lakoniškai nukirto politikas.
Kaltina nesusitvarkant su pareigomis

    Neseniai N. Puteikis, kuris yra TS-LKD Klaipėdos skyriaus pirmininkas, prarado frakcijos miesto taryboje lyderio postą. Jo pavaduotojas ir oponentas Kęstutis Gapšys buvo kur kas kalbesnis. Jis portalui „Balsas.lt“ sakė, jog visi, kas dirba su N. Puteikiu, žino jo prastus organizacinius gebėjimus. „Du metus nevyko frakcijos posėdžiai, apie svarbius balsavimus sužinodavome pavėluotai. Aš galiu atsakyti už savo darbo barą, bet apie kitus nieko nežinau. Belieka ne kurti situaciją, o tik reaguoti į valdžios sprendimus, nes esam opozicinė frakcija. O ką reiškia – reaguoti? Kai sprendimas priimtas, belieka organizuoti mitingą ir aiškinti, kad vykdomas Klaipėdos genocidas,“ – sarkastiškai sakė K. Gapšys.

    Jis neigė, kad tarp miesto tarybos narių ir N. Puteikio egzistuoja kokie nors politiniai nesutarimai. Visa problema, esą tik skyriaus pirmininko organizaciniuose gebėjimuose.

    Kaip pavyzdį jis nurodė neva N. Puteikio organizacinių klaidų sužlugdytą priešinimąsi  maitinimo vaikų darželiuose kainos kėlimui. „Tai labai svarbus klausimas. Anksčiau tėvams tekdavo dengti tik maisto produktų kaštus. Dabar, pagal miesto valdžios antikrizinį planą, tėvams teks padengti ir vaikų darželių valgyklų darbuotojų atlyginimus. Balsai pasidalino po dvylika ir mero balsas buvo lemiamas. Aš nedalyvavau, nes niekas apie svarbų balsavimą nepranešė,“ – piktinosi politikas.

    N. Puteikis ką nors komentuoti atsisakė.
Priežiūros komitetas „skalpuoja“


    Kaip jau pranešė žiniasklaida, partijos priežiūros komitetas turi N. Puteikiui pretenzijų. Pasak neoficialių žinių, N. Puteikis yra įsitikinęs, jog jam taikomi dvigubi standartai ir būtent tai provokuoja politiką balotiruotis į partijos pirmininkus.

    Nutarta, kad perrinktas Klaipėdos skyriaus pirmininkas Naglis Puteikis neteisėtai iš užimamų pareigų atleido savo pavaduotojus Kęstutį Gabšį, Nerijų Čapą, Vytautą Pranciškų Mickų ir Marių Usonį.

    Konstatuota, esą N. Puteikis, „vykdydamas skyriaus pirmininko pavaduotojų atleidimo procedūrą sąmoningai ignoravo TS-LKD Priežiūros komiteto išaiškinimą dėl rinktų, skirtų, tvirtintų pareigūnų atleidimo iš pareigų anksčiau laiko".

    Pats N. Puteikis nekomentuoja ir šių peripetijų, nes nemano, kad partijos nariams dera viešai aiškintis santykius.
Skyrius remia


    TS-LKD Klaipėdos skyriaus tarybos dauguma mano, kad keturi šios partijos nariai – Marius Usonis, Eugenija Odebrecht, Vytautas Pranciškus Mickus, Kęstutis Gabšys - esantys savivaldybės taryboje, savavališkai - nežinant skyriaus tarybai, atšaukė Naglį Puteikį iš frakcijos seniūno pareigų. Partijos skyriaus taryba išplatino pareiškimą, kad toks keturių  Klaipėdos konservatorių poelgis yra neetiškas, padarė žalą partijai ir  todėl nutarė kreiptis į TS-LKD Priežiūros komitetą, prašydama įvertinti tokį jų poelgį.

     Skyriaus tarybos narys Alfonsas Vildžiūnas portalui „Balsas.lt“ sakė, kad problema nebūtų iškilusi, jei visus nesutarimus, neskelbiant jų žiniasklaidoje, būtų imtasi derinti su partijos skyriumi, kurio dėka visi frakcijos nariai pateko į miesto tarybą.

    „Mano manymu, partijos pirmininko nušalinimas nuo frakcijos seniūno pareigų yra žalingas pirmiausia pačiai frakcijai, - teigia skyriaus tarybos narys Alfonsas Vildžiūnas. - Skyriaus tarybos manymu, Naglis Puteikis  adekvačiai išreiškia partijos nuomonę ir atstovauja miestiečių interesams. Pagaliau, juo, kaip skyriaus vadovu, pasitikėjimą išreiškė ir TS-LKD Klaipėdos skyriaus narių dauguma, kovo 1-ąją perrinkdama jį skyriaus vadovu. Už Naglį Puteikį balsavo 247 partijos nariai, o už jo oponentą Vytautą Pranciškų Mickų – 50,“- pabrėžia politikas.

Šaltinis: Balsas.lt

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/244697

Žygeivis
2009-03-24 21:44:36


     Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę buvo sukurtos nuo "nulio" tik dvi lietuviškos tarnybos: Aukščiausios Tarybos Apsaugos skyrius, vadovaujamas Artūro Skučo, ir Kultūros paveldo inspekcija, vadovaujama Naglio Puteikio.

     Abi šias tarnybas vienija ir tai, kad bet kokia kaina jos buvo labai greit sunaikintos (beje, susivienijus į bendrą "frontą" įvairaus "atspalvio" kosmopolitinėms jėgoms).

     Priežastis elementari : abi jos labai trukdė senajai ir naujajai nomenklatūrai "dalintis rinkas" ir "prichvatizuoti" Lietuvos Valstybės ir žmonių turtą. Kalbant aiškiau - vogti. Todėl ir buvo sunaikintos.

    Tie, kas "prichvatizavo" (vogė), dabar visose valdžios struktūrose.

    Tie, kas jiems trukdė - jau daugelį metų stumiami į politinį užribį.

    Vis tik žmonės pamažu pradeda suvokti, kad valdant "prichvatizatoriams", blogai visiems - ypač eiliniams žmonėms.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Bal 2009 22:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
    Ar kas nors žino, kada tiksliai NKS reorganizuota į KKSS?

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Bal 2009 11:54 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Puritonas rašė:
    Ar kas nors žino, kada tiksliai NKS reorganizuota į KKSS?


  Radau tik tiek:

http://lt.wikipedia.org/wiki/Nuosaiki%C ... C4%85junga

  "Nuosaikiųjų konservatorių sąjunga (NKS) - Lietuvos politinė partija, veikusi 2000-2004 metais.

   Įkurta 2000 m. liepos 2 d. iš Tėvynės sąjungos pasitraukusio Gedimino Vagnoriaus iniciatyva. Steigiamajame suvažiavime Gediminas Vagnorius išrinktas jos pirmininku. 2004 m. NKS reorganizuota į Krikščionių konservatorių socialinę sąjungą."

************************************************************

http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/16518

Steigiamas nuosaikiųjų konservatorių ir krikdemų blokas?

2004-04-09

    Šiandien vykusioje spaudos konferencijoje buvo paskelbta, jog, siekiant dalyvauti Europarlamento rinkimuose, Nuosaikiųjų konservatorių sąjungos ir Krikščionių demokratų vadovybė nutarė įsteigti Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos (KKSS) bloką. Apie tokią iniciatyvą spaudos konferencijoje informavo Nuosaikiųjų konservatorių sąjungos pirmininkas, Seimo narys Gediminas Vagnorius, šios partijos vicepirmininkas Stasys Šedbaras, Lietuvos krikščionių demokratų vicepirmininkai Gražina Paliokienė ir Eduardas Pabarčius bei kiti šių partijų atstovai.

***********************************************************

http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/t ... riba-18152

   2004-04-10

Ties nauja skilimo riba

    Partijoje “Lietuvos krikščionys demokratai” (LKD) dar neišsisprendus ginčams dėl partijos pirmininko rinkimų, dalis partijos vadovybės narių pareiškė ketinantys steigti su buvusio premjero Gedimino Vagnoriaus vadovaujamais nuosaikiaisiais konservatoriais bloką, sudarysiantį bendrą kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą.

    Kuriamas blokas su nuosaikiaisiais konservatoriais

    Tai paskelbta vakar Seime surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje, be G.Vagnoriaus, dalyvavo laikinai LKD valdybos pirmininkės pareigas einanti Gražina Paliokienė, LKD pirmininko pavaduotojas Eduardas Pabarčius, Jaunųjų krikščionių demokratų lygos pirmininkas Jonas Žukas.

   Pasak pareiškimo, toks blokas steigiamas “nuosaikiųjų konservatorių ir krikščionių demokratų vadovybės iniciatyva” keičiant Nuosaikiųjų konservatorių sąjungos (NKS) pavadinimą į Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos (KKSS) bloką.

************************************************************

Plačiau:
http://www.google.lt/search?hl=lt&clien ... A1ka&meta=

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Kov 2010 14:43 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Songailos sindromas Seimo TS-LKD frakcijoje


http://www.alfa.lt/straipsnis/10333034/ ... 3-26_07-27

2010-03-26 07:27
Lauras Bielinis | „Lietuvos žinios“

    Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų(TS-LKD) frakcijoje įvyko netikėtas akibrokštas - frakcijos narys Gintaras Songaila pateikė pareiškimą, kuriame kritikavo partijos lyderį premjerą Andrių Kubilių ir pareikalavo jo atstatydinimo.

    Priežastys, kurios lėmė tokią buvusio tautininko poziciją bei reikalavimus, matyt, yra antilenkiškos G.Songailos nuostatos. Gal ir nepasitenkinimas dabartine situacija valstybėje bei kaip tą situaciją sprendžia Vyriausybė. O tai reiškia, kad G.Songaila visą kaltę dėl užsitęsusios krizės padarinių verčia A.Kubiliui. Gal tiksliau būtų sakyti, kad taip išreiškiamas priekaištas A.Kubiliui dėl per mažo radikalumo.

    Žinant G.Songailos impulsyvų charakterį, reiktų stebėtis tik dėl vieno - kaip jis sugebėjo taip ilgai išbūti ramus ir pernelyg negadinti bendros frakcijos politinės linijos. Nes atsimenant G.Songailos politines pozicijas ir vertybinius prioritetus, jau nuo pat šios valdančiosios daugumos susiformavimo galima buvo teigti, kad tai savotiška uždelsto veikimo bomba, kuri tikrai suveiks kritiniu laikotarpiu.

    Taigi G.Songailos pareiškimą prieš premjerą šiuo metu galime traktuoti ir kaip signalą į išorę (koalicijos partneriams ir visam politiniam elitui) - įtampa frakcijoje sparčiai kyla ir jeigu vadovybė nesugebės suvaldyti viduje prasidėjusių radikalėjimo procesų, gali įvykti daug kas: skilimas, keleto politikų išėjimas iš frakcijos, lyderių atsistatydinimai ar nušalinimai. Bet svarbiausia - koalicijos partneriams toks minikonfliktas (Jurgis Razma teigia, kad nieko baisaus neatsitiko, tai tik smulkmena) tampa papildomu abejonių bei nepasitikėjimo konservatoriais veiksniu.

    Kita vertus, tautininkų įsiliejimas į TS-LKDP tik tokią konflikto perspektyvą ir žadėjo. Ši tuomet pakankamai marginalizuota partijėlė, kuri būtų vegetavusi politikos pakraščiuose ir iki šiol, jei ne pakvietimas į konservatorių gretas, visada demonstravo savo konfliktiškumą tautiniu pagrindu. Įtraukus šią partiją į TS-LKD, buvo sustiprintas radikalusis tautininkų sparnas, kurio tikėtina paskirtis politikoje yra ieškoti ir atrasti priešus. Tačiau tokia strategija niekada nebūna produktyvi ir iš esmės žlugdo bet kokį krašto, Seimo ar partijos progresą.

    Taigi tai, kas konservatoriams dar buvo atleistina prieš dvidešimt metų, kai ši politinė jėga dar tik formavosi ir ieškojo savo demokratinio veido, šiandien yra vertintina tik kaip antidemokratizmo simptomas.

    Bet gal tai tikrai tik „asmeninė G.Songailos programa“, kaip BNS sakė premjero patarėjas Virgis Valentinavičius? Ir ji nesietina su visa partija ar frakcija? Tada frakcijos ir partijos vadovai turėtų demonstruoti kitus politinio veikimo algoritmus ir ieškoti ne konfrontacinių galimybių, o susitelkti ties susitarimo bei bendradarbiavimo paieška. Tačiau išgirdęs A.Kubiliaus reakciją į G.Songailos „demaršą“ - „Mus puola išorės priešai, o čia dar ir savi prisideda“, imi suprasti, kad priešo veiksnys nėra tik atskiro asmens atskira problema.

    Kai premjeras save ir valstybės vidaus situaciją traktuoja tik per priešų apsuptyje esančią politinę partiją, imi manyti, kad diskusija, kritika ir bendradarbiavimas tėra tik bereikšmės frazės.

Lietuvos žinios

Komentarai Alfa.lt
http://www.alfa.lt/komentarai/straipsni ... nding=true

Žygeivis    2010-03-26 13:33  

    Gerb. Bieliniui visų pirma reikėtų galų gale aiškiai pasakyti, kokiam tikslui, jo nuomone, yra atkurta Nepriklausoma Lietuvos Valstybė.

    Jei jis mano, jog tikslas yra auginti oligarchų turtus, tai, žinoma, galima Songalos poziciją kritikuoti ir net keikti.

    Bet jei jis sutinka su Lietuvos Konstitucijoje surašytais tikslais, tai tokiu atveju jis turėtų viešai pripažinti, kad Kubilius ir Šimašius savo antikonstituciniais pasiūlymais išduoda Lietuvių Tautą ir Lietuvių Kalbą - tiksliau, parduoda Lenkijai ir skatina Lietuvių nutautėjimą.

LIETUVIŲ TAUTA

– prieš daugelį amžių sukūrusi Lietuvos Valstybę,
– jos teisinius pamatus grindusi Lietuvos Statutais ir Lietuvos Respublikos Konstitucijomis,
– šimtmečiais atkakliai gynusi savo laisvę ir nepriklausomybę,
– išsaugojusi savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius, ....

    O štai Šimašius siūlo Lietuvių Tautos raštą sulenkinti. Ir Kubilius tam pritaria.

    Ar tai ne išdavystė?


    O išdavikai visais laikais visose tautose buvo baudžiami pačia sunkiausia bausme. Lietuviai išdavikus skandindavo pelkėse arba kardavo.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 13 Bal 2010 16:38 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Tėvynės sąjungoje - bruzdesys


http://www.balsas.lt/komentarai/384003/ ... -bruzdesys

2010.04.13 07:07

     Konservatorių gretose esantys buvę tautininkai vis atviriau maištauja prieš partijos vadovybę. Be to, "Lietuvos ryto" šaltinių žiniomis, pradėti rinkti parašai, kad būtų nuverstas partijos Vilniaus skyrių sueigos vadovas, parlamentaras Mantas Adomėnas, balsavęs už vyriausybės teiktą projektą dėl asmenvardžių rašybos.

ELTA

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/384003/ ... i-apacioje

Žygeivis
2010-04-13 16:35:20


    Jei konservatoriai greitai ir nedelsdami neapsivalys nuo visokio antilietuviško, "žydrai-raudono" ir kosmopolitinio "brudo" savo perpuvusiose "viršūnėlėse", tai partijos dienos suskaičiuotos.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bal 2010 17:02 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Tėvynės sąjungos „talibai“ spaudžia vadovus


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... slink=true

http://www.DELFI.lt, ELTA
2010 balandžio mėn. 13 d. 08:02

      Tėvynės sąjungoje – bruzdesys. Konservatorių gretose esantys buvę tautininkai vis atviriau maištauja prieš partijos vadovybę. Praėjusią savaitę Seime didele balsų persvara buvo atmestas Vyriausybės teiktas pasiūlymas, pagal kurį asmens dokumentuose vardus ir pavardes būtų leista rašyti ir nelietuviškais rašmenimis, rašo „Lietuvos rytas“.

     Vyriausybę palaikė tik 8 Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcijos nariai.

     Įkvėpti šios sėkmės, tautininkai partijos skyriams elektroniniais laiškais ėmė platinti už Vyriausybės projektą balsavusių arba balsuojant nedalyvavusių konservatorių pavardes. Šie partijos nariai, anot vadinamųjų talibų, neatsakingais veiksmais, nukreiptais prieš lietuvių kalbą ir net Konstituciją, kenkia partijos prestižui.

     Tokius atsišaukimus skelbia partijoje praėjusią savaitę įsikūrusi Lietuvių kalbos gynimo draugija. Tarp jos pagrindinių įkvėpėjų – Seimo narys Gintaras Songaila ir jo padėjėjas Algimantas Birbilas. „Anot partijos prezidiumo nario J.Razmos, net 90 nuošimčių mūsų partijos narių yra prieš Vyriausybės nuolatinį nuolaidžiavimą lenkų reikalavimams“, – rašo draugija.

     Be to, "Lietuvos ryto" šaltinių žiniomis, pradėti rinkti parašai, kad būtų nuverstas partijos Vilniaus skyrių sueigos vadovas, parlamentaras Mantas Adomėnas, balsavęs už vyriausybės teiktą projektą dėl asmenvardžių rašybos.

ELTA

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Žygeivis,
2010 04 13 17:03


    J ei konservatoriai greitai ir nedelsdami neapsivalys nuo visokio antilietuviško, "žydrai-raudono" ir kosmopolitinio "brudo" savo perpuvusiose "viršūnėlėse", tai partijos dienos suskaičiuotos.

     Konservatorių "vadai" neturi užmiršti, jog kosmopolitai - liberalai - libertarai, visokie kitokie ped-erastai ir "raudonai-žydri" turi Lietuvoje jiems žymiai artimesnių partijų, nei konservatoriai, o normalūs žmonės už "sulenkėjusią" ir "susipyd-orinusią "partiją tikrai nebebalsuos.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bal 2010 19:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Konserveriai niekada nebuvo tiesos partija.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bal 2010 23:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
    Pasakyčiau savo nuomonę apie trumparegišką Songailos populizmą, deja, čia tikri saugumiečiai skaito. :img06:

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Bal 2010 17:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Songaila labai gerai išvairavo dėl raidžių - pagal latvių variantą, aprobuotą Strasbūro teismo ir atitinkantį LR KT nutarimą. Nėra jokio populizmo.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Bal 2010 23:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
     Songailos projektas dėl kalbos - puikus.

     Populizmu vadinu triukšmą prieš Adomėną.

     Remiantis vienu kriterijumi, atmetami kiti.

     O juose Adomėnas - viena šviesiausių asmenybių toje partijoje.
Ar bus geriau, kai Vilniaus krikdemams-konservams ims vadovauti Laučiaus, Ramanausko, Navicko tipo liberalas?

     O gal Songaila tikisi pats užimti šią vietą? Nors doru žmogumi jo nepavadinčiau, tačiau jis tikrai nėra kvailys. Vadinasi, jam tiesiog nerūpi jo paties partijos ateitis, o svarbiau - pasiskandalinti, surenkant "Vilnijos" balsus asmeninės karjeros perspektyvoms.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bal 2010 11:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
     Adomėnas - nomenklatūrininkų atžala ir toliau tęsia tą pačią veiklą, o Songaila - tautininkų vadas. Jis dažnai užlipa Lietuvos priešams ant nuospaudų - lenkomanus spaudžia neblogai.

     Dar Tomaševskio reikalų iki galo neišsprendė, o kaip tik pribrendo laikas, nes Tomaševskis neteko didžiojo savo užtarytojo Kačinskio, todėl reikėtų atnaujinti Tomaševskio antilietuviškos (antivalstybinės) veiklos ir Songailos apšmeižimo fakto per LTV (kur jis laidos vedėjo Kūrio buvo dėl to specialiai įspėtas,  bet neklausė ir tęsė) tyrimą.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bal 2010 23:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
     Na, pasakyk man - kas tavo draugas, aš pasakysiu - kas tu.

     Reiks paplatinti, jog "tikras lietuvis", partizanus vadinantis banditais ir dergiantis Antaną Smetoną, kelia į padanges Gintarą Songailą ;)

     Dėl Adomėno - kas, jei ne jis, organizavo sostinės konservų pasipriešinimą Navicko homofilijai?

     Kas išdrįso ir sugebėjo kvalifikuotai atsakyti pačiam Dariui Kuoliui, kad - jei vadinsime lietuviu bet kurį Lietuvos pilietį - neliks, kaip įvardinti etninio lietuvio?

     Kas labiausiai priešinasi konservų liberastėjimui ir jau tapo šios kovos simboliu?

     O dėl vadinamosios "lenko kortos", tai kova prieš ją iš pat pradžių paremta pigiu populizmu.

      Reikėjo iškart, remiantis šiuo teisiniu precedentu, įvesti "lietuvio kortą". O ne užsiimti Šustausko lygio išpuoliais, kurie tik įpylė alyvos į ugnį. Akivaizdu, kad Songailai kur kas labiau rūpi įsivaizduojamas elektoratas, nei Tautos interesai.

      Šiaip jau Songaila - tik vienos iš TS-LKD frakcijų vadas, o ne visų tautininkų. Tad gal nereikia dezinformacijos. Šio forumo (kurio pavadinime yra kilni "tautininko" sąvoka) dalyviai (išskyrus gal tikruosius stribus) vargiai įvardintų Songailą savo vadu ;)

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bal 2010 23:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    Nesi teisus:

    1. negarbinu Songailos, o tik įvertinu jo konkretų laimėjimą, ko, deja, neturi Adomėnas (matyt, nemoka dirbti, todėl dar jam viskas ateityje, gal būt);

    2. partizanų nevadinu banditais, tik skiriu partizanus nuo banditų;

    3. lietuvio korta (pats pavadinimas yra lenkizmas), o tiksliau - pažymėjimas, būtų lenkų išmįslų pakartojimas, nes tas, kuris negyvena Lietuvoje (= nedirba jai) nėra lietuvis, nes lietuvio vardo gavimas gimus nėra joks nuopelnas, o tik atsitiktinumas, todėl tą vardą dera pelnyti darbu Lietuvai.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Bal 2010 20:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
   Anot paties, Gervėčių arba Seinų lietuvis kaltas dėl to, kad šios istorinės Lietuvos dalys - okupuotos? Įdomi "filosofija".

    Jei tikrai skiri partizanus nuo banditų, įdomu būtų išgirsti konkrečiau: kuriai kategorijai priskiri LLKS organizaciją, Joną Žemaitį-Vytautą, Adolfą Ramanauską-Vanagą, Juozą Lukšą-Daumantą? Kokia maždaug partizanų ir banditų statistika?

    Songailos laimėjimą kolei kas matau vieną: dėl rašybos. Ja džiaugiuosi ir vertinu. Bet kalbos apie kitus dalykus jau skamba keistai...

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Bal 2010 01:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    1. Apie Songailą tai tik ir kalbėjau  dėl tikrinių vardų rašybos (o tai yra nepaprastai didelis pasiekimas, nes tautos pagrindinis požymis yra kalba).

    Todėl paties neigiamas nusiteikimas jo atžvilgiu, nepateikiant kritikuotinų dalykų, yra gana keistas.

    Beje, Songaila dar turi galimybę užlaužti lenkomanus (Tomaševskį) dėl šmeižto. Ir tai būtų reikalinga - pernelyg tas atakuoja Lietuvą.

    2. Jokio konkretumo - sakau grynai teoriškai, nes, jei reikėtų vertinti kiekvieną asmenį, tai reikėtų patikrinti, ar jis yra nusikaltęs žmoniškumui, ar ne. Jei ne, ir kovojo už Lietuvos laisvę, tai ir būtų partizanas, o jei nusikalto, tai jau nebe partizanas.

    3. Okupuoti ar ne, bet, jei dirba kitai valstybei, tai jau yra nebe lietuviai, o amerikiečiai, anglai, lenkai ir t.t., tik lietuvių kilmės.

    Tai žydai paskleidė supratimą, kad jie visur tie patys, betgi tautos požymiai yra šie: kalba, tradicijos-papročiai, teritorija, o jie niekaip nebegali būti izraelitais, nes kalba vis kita kalba (o izraelitai - ivritu, gal nuo to jie Šv. rašte buvo vadinami ivrim'ais), gyvena svetimose teritorijose, o ir tradicijų - papročių nebesilaiko bei yra persikryžminę su kitom tautom. Net pavadinimai jų įvairiose šalyse įvairūs, kai izraelitai, tuo tarpu, vadina save jehudimais, o klajokliai su jais (izraelitais) absoliučioje daugumoje atvejų senų senovėje nebeturi gimininių kilmės ryšių.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Bal 2010 15:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
   1. Dėl Songailos - jau minėjau kelis motyvus, kodėl jį vertinu skeptiškai.

    2. Dėl partizanų - jei vengi konkretumo, tačiau visur akcentuoji "banditus", tai - dovanok - panašu į demagogiją.

    3. Dėl tautos - ji turi pirmenybę prieš valstybę. Tauta - kūrėjas, valstybė - kūrinys. Tauta yra turinys, o valstybė - forma.

    Priešingas atvejis kaip tik žymia dalimi įtakotas žydų kosmopolitų, kurie tautinę valstybės sampratą siekė ir siekia pakeisti pilietine.

   Tai kuria prasme esi tikras lietuvis, a?

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Bal 2010 02:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   1. Dėl Songailos nepaminėjai nei vieno, kuris jo nuopelną paneigtų, o visi kiti yra išgalvoti, nes neargumentuoti ir neparemti konkrečiais įrodymais;

    2. Dėl partizanų niekaip nevengiu konkretumo - kaip tik kalbu labai konkrečiai, kad kiekvieno veiksmus dera išnagrinėti atskirai, o bendras įrodymas to, kad partizanų nebuvo daug, yra tai, kad Lietuvos vadavimas net nebuvo pradėtas, nors 1944 m. - 1953 m. miške pabuvojo apie 200 000 žmonių. Tad kodėl nekovota su rusų kariuomene? Todėl, kad tikrų partizanų buvo mažuma. Taigi - labai netgi konkretūs įrodymai;

    3. Jokia tauta neturi pirmenybės prieš valstybę, nes lietuviai = Lietuva, o Lietuva = lietuviai, t.y. jie vienas be kito neegzistuoja, o Lietuva gali būti tik čia ir niekur kitur.

    Istorijoje buvo taip - lietuviai kūrė Lietuvą, bet kas gi tie lietuviai? Jie irgi susidėjo iš genčių tada, o dabar - iš įvairios kilmės pagal tautiškumą piliečių (nors ir pagal tautiškumą lietuviai iki šiol sudaro daugumą), kurie yra komandos, kurios pavadinimas yra Lietuva, nariai, todėl šiais laikais buvimas lietuviu pagal tautybę, kada tai gaunama už dyką, nieko valstybei (lietuvių lizdui) neduoda - reikia, kad kiekvienas Lietuvos komandos narys įneštų savo įnašą į Lietuvą, kitaip, jei, pvz., laikyti lietuviais tuos, kurie tokį vardą gavo gimdami, bet Lietuvos išsižadėjo dėl pelningesnio gyvenimo kitoje šalyje (ir galiausiai ten išlietuvėja net kaip tautiečiai), tai Lietuva galiausiai susmegs kaip grybas, jei jos gyvybės jos nariai nepalaikys savo įnašais.

    Kaip tik kosmopolitai platina nuomonę, kad asmuo, kažkur gimęs, pats išlieka tos tautos ir tą tautiškumą perduoda savo palikuonims, nors persikryžmina su n tautų, dirba visai kitoms šalims nei ta, kur buvo gautas minimo žmogaus tautiškumas, t.y. nebeišlaiko tautos požymių - kalbos, teritorijos, papročių - tradicijų.

    Ir atvirkščiai - tie, kurie gimsta lietuviais, gyvena Lietuvoje, jai dirba, ją palaiko, turtina, gausina, tai tik tie ir bus tikri lietuviai, nes neleidžia savo lizdo (Lietuvos) išdraskyti. O Lietuvos komandos lygiaverčiais nariais bus ir tie, kurie gal gimdami ir negavo garbingo lietuvio vardo, bet Lietuvai atiduoda visą save.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Bal 2010 11:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    Štai ir šiandien Adomėnas LRT 11 val. R.Geleževičiaus laidoje kalbėjo kosmopolitiškai - už dvigubas pilietybes, išvykėliams suteikti galimybes balsuoti ir pan., taigi išeitų  - išeiviai reguliuotų tuos, kurie Lietuvą stato. Eilinė žulikystė ir tiek.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Geg 2010 13:44 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
K.Uoka graso suskaldyti Tėvynės sąjungos frakciją


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=32136245

Virginijus Savukynas, TinkLink.lt
2010 gegužės mėn. 11 d. 12:59

     Parlamentaras Kazimieras Uoka graso pradėti diskusijas dėl Andriaus Kubiliaus vadovavimo Tėvynės sąjungai, o jei nebus paremtas „kovoje su homoseksualais“, kartu su grupe kitų parlamentarų pasitraukti iš frakcijos.

     Taip Seimo narys K. Uoka, kuris šeštadienį protestavo prieš gėjų eitynes bei buvo apkaltintas riaušių kėlimu, teigė pirmadienį Virginijaus Savukyno vedamojoje LTV laidoje „Savaitės atgarsiai“.

     Pasak šio parlamentaro, vykstant deryboms dėl Tautininkų sąjungos bei Tėvynės sąjungos susijungimo, esą A. Kubilius pažadėjo nesudaryti galimybių homoseksualios orientacijos asmenims rengti eitynes ar paradus.

     Dabar esą, jis „išdavė“ tautininkus, paremdamas gėjų eitynes. Todėl tautininkams „atsirišo rankos“, ir jie gali pradėti diskusiją dėl Andriaus Kubiliaus tolimesnio vadovavimo partijai. K. Uoka taip pat teigė, kad Tėvynės sąjungos Lazdynų skyrius jį „visiškai remia“.

     Antradienį ryte įvykusiame Tėvynės sąjungos frakcijos posėdyje nebuvo keliamas klausimas dėl K.Uokos elgesio per praėjusį šeštadienį Vilniuje surengtas seksualinių mažumų eitynes Vilniuje.

     Primename, kad šiais metais kovo 23-iąją Tėvynės sąjungos frakcijos Seime pasitarime kitas tautininkas Gintaras Songaila išdalijo kolegoms pareiškimą, kuriame kritikavo partijos lyderį, premjerą Andrių Kubilių ir pareikalavo jo atstatydinimo. Vienas pagrindinių kaltinimų buvo Vyriausybės projektas leisti pavardes rašyti originaliais rašmenimis.

     Tada G. Songailos pasiūlymas nebuvo priimtas, tačiau frakcijos nariams buvo uždrausta komentuoti tai, kas vyko frakcijos pasitarime.

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Geg 2010 15:34 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Dešinieji jau skiriasi


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=32123227

ELTA
2010 gegužės mėn. 11 d. 08:36

     Vos prieš keletą metų nutarę susijungti ir veikti drauge konservatoriai ir krikščionys demokratai kai kur vėl pradeda traukti į skirtingas puses, rašo „Lietuvos rytas“.

     Iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Biržų skyriaus šiomis dienomis nusprendė trauktis daugiau kaip pusė jam priklausančių krikščionių demokratų bendrijos narių.

     Šiai bendrijai vadovaujantis Biržų vicemeras Aurimas Frankas tvirtino, kad partiją palieka apie trisdešimt žmonių. Beje, jam pačiam nurodyta trauktis iš posto savivaldybėje.

     „Bendrijos nariai diskriminuojami, nuolat pažeidžiami partijos įstatai, nesilaikoma sąžiningos politikos susitarimų, nevykdomi partijų jungimosi sutartyje įtvirtinti įsipareigojimai“, – teigiama partiją paliekančių biržiečių pareiškime.

      A.Frankas tvirtino „Lietuvos rytui“, kad konservatorių spaudimas buvo jaučiamas nuo pat partijų susijungimo: „Beveik nebuvo posėdžio, kuriame nebūtume svarstomi ar šalinami iš partijos ir kokių nors postų. Nors nepretendavome nei į skyriaus, nei į sąrašo lyderius, kiekvienas, nors kiek pakilęs aukščiau, iš karto tapdavo konservatorių taikiniu. Ypač tai paaštrėjo artėjant savivaldos rinkimams.“

ELTA

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Tomas J.,
2010 05 11 09:50


    Ar ne konservatorių meras davė leidimą vištgaidžių eitynėms Vilniuje?
Ar ne konservatorių Vyriausybė dėl sunkmečio nutraukusi vaikams socialinių išmokų po 50 Lt/mėn. mokėjimą, sumažinusi pensijas - prieš tas eitynes parėmė Gėjų Lygą 345000 Lt?

    Ar gali krikščionis ramia sąžine būti tokios partijos nariu?!

Mindaugas,
2010 05 11 09:38


     Juokdariai, man juokinga girdėt tokias kalbas, nėra Lietuvoje nei konservatoriu, nei krikdemų, nei liberalu, nei libdemu, nei socdemų.

     Lietuvoje vyrauja prisitaikėliai, kur jam šilčiau ir kur lengviau prieiti prie lovio, ten jis ir bus.

     Tie patys krikdemai jungėsi prie konservų, nes užuodė gardų postų kasnį, dabar turi ką norėjo :)))

Žygeivis,
2010 05 11 15:30


     "Dešinieji" ir "kairieji" - tai sena pasaka nieko dar nesuprantantiems vaikams.

     Realiame gyvenime yra tautiniai patriotai (nacionalistai), tarnaujantys savo Tautai ir Valstybei, ir liberalkosmopolitai (liberastai), tarnaujantys tiems, kas jiems moka daugiau (pvz., ped-erastai ir-ar "dievo išrinktieji"...)

      Kubilius su savo liberastų gauja, užgrobę valdžią konservatorių partijoje, jau baigia sugriauti Lietuvių Tautos Valstybę, o pačią Lietuvių Tautą stengiasi išvyti elgetauti į užsienius, kad Lietuvoje liktų kuo mažiau žmonių, sugebančių ir pajėgiančių pasipriešinti liberastams.

Премьер-министр – за антиноменклатурное правительство

http://ru.delfi.lt/news/politics/premer ... d=32141637

http://ru.delfi.lt/news/politics/articl ... &com=1&s=1

Žygeivis - обобщение,
2010 05 11 16:07


     Кубилюс - либералкосмополит, то есть, выражаясь короче - либераст.

     Поэтому он будет "сношаться" с любым в любой партии и фракции, кто только заплатит :)

     Но уже ясно, что христяне - националисты - патриоты в его же партии скоро ему и его "либерастическим дружкам" в правительстве поставят "вечный бан", а то и "черный политический крест".

Žygeivis,
2010 05 11 16:17


    Уока прав - Кубилюса и его банду либерастов (либерал космополитов) пора гнать из руководства консервативно-христянской партии.

    А все либерасты пусть топают к своим - "гей парад" любителям. :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Geg 2010 16:31 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27146
Miestas: Ignalina
Gėjai skaldo A.Kubiliaus partiją: laukiama maišto, veidmainiaujama


http://www.balsas.lt/naujiena/389024/ge ... ainiaujama

2010.05.11 15:00
Justinas Argustas

     Homoseksualų ir juos palaikančių eitynės „Už lygybę“ premjero Andriaus Kubiliaus partijoje tik dar labiau pagilino atsivėrusias žaizdas. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje veikianti Tautininkų frakcija neatmeta galimybės apleisti partiją ir A.Kubilių . Tačiau neramumus eitynių metu kursčiusio Kazimiero Uokos TS-LKD vadovybė smerkti ir bausti neskuba. Tikėtina, kad dalis jų pritaria K. Uokos mintims, tačiau tai bijo tai pasakyti garsiai.

Tautininkai atkurs savo partiją?


     Apie tai, kad TS-LKD veikiantys tautininkai, vadovaujami Gintaro Songailos, rengiasi apleisti A. Kubilių ir jo partiją, kalbama jau seniai, tačiau realių veiksmų taip ir nesiimta.

     Pūlinys trūko TS-LKD partijos viduje išsiskyrus nuomonėms dėl homoseksualų ir jiems prijaučiančiųjų eitynių. Dabar tautininkai neatmeta galimybės apleisti konservatorius-krikdemus ir atkurti savo partiją. Nors tautininkų lyderis Gintaras Songaila nieko nekomentuoja, jo pavaduotojas patvirtino, jog atsiskyrimo nuo konservatorių-krikdemų klausimas bus svarstomas artimiausiame Tautininkų frakcijos tarybos posėdyje.

     „Turėsime nuspręsti, ką toliau darome. Galime svarstyti apie tai, kad vėl atkuriame savo partiją. Tačiau variantų galim būti ir daugiau“, - aiškino TS-LKD Tautininkų frakcijos vicepirmininkas Algimantas Birbilas.

     Niekas nežino, kaip gali pasikeisti politika“, - pridūrė jis.

Sakė viena, darė kita


     A. Birbilo teigimu, pagrindinis argumentas apleisti A. Kubiliaus partiją – vertybių išdavystė. Esą jungiantis partijoms pažadėta jų laikytis, buvo pasirašyti dokumentai, bet praktika parodė, jog jų tiesiog nesilaikoma.

     Tautininkų vicepirmininkas nesiėmė svarstyti, ar pasitraukimas iš TS-LKD būtų naudingas patiems tautininkams. A. Birbilas įsitikinęs, jog atkurti partiją neturėtų būti sunku: „Turime visą struktūrą, didelių sunkumų nebus“.

     Tuo metu Tautininkų lyderis G. Songaila buvo nekalbus. Pasak jo, kol kas jokių sprendimų nėra, tad nėra ir apie ką kalbėti.

Teisina K. Uoką


     Vertindamas frakcijos kolegos K. Uokos elgesį šeštadienį vykusių homoseksualų eitynių „Už lygybę metu“, A. Birbilas teigė „ypatingų problemų nematantis“, nors eitynių metu jog parlamentaras K. Uoka ir kolega Petras Gražulis peršoko apsauginę tvorelę, skyrusią homoseksualų eitynių dalyvius nuo žiūrovų ir piketuotojų.

     „Demonstracijai laikas jau buvo pasibaigęs, tad Seimo nariai turėjo teisę ten praeiti. Pagal Konstituciją, jie galėjo dalyvauti ir pačioje demonstracijoje“, -- A. Birbilas pasakojo peržiūrėjęs visus vaizdo įrašus iš minėto renginio ir jokio galimo riaušių kurstymo tame nematąs. „Tai – demagogija. Juk daugiau niekas per tvorą nelipo“, -- savo versiją dėstė jis.

Jau bandė versti A. Kubilių


      Dalis konservatorių-krikdemų į eitynes „Už lygybę“ žiūri ir žiūrėjo neigiamai, tad partijos bičiulių elgesys kolegos K. Uokos atžvilgiu – suprantamas, mano politologas Tomas Janeliūnas. Elgdamiesi pasyviai – sprendimus dėl bausmės K. Uokai atidėliodami – TS-LKD lyderiai tiesiog bijo kritikos: esą nenorima garsiai sakyti, kad panašiai kaip A. Uoka galvoja ir nemaža TS-LKD frakcijos Seime narių.

     „Jie nenori iššaukti kritikos: esą štai kokie TS-LKD nariai archajiški, ne vakarietiški, tad to stengiamasi nedemonstruoti. Kita vertus, nėra ir tikro, nuoširdaus pasipiktinimo, nes partijos viduje K. Uoka savitiškai pateisinamas“, -- komentavo T. Janeliūnas.

     Jo teigimu, TS-LKD galėtų reikšti nepasitenkinimą dėl K. Uokos protesto formos, tačiau tikrai ne tokio išpuolio priežasčių ar motyvų.

Partijų skyrybos – nenaudingos


      Vilniaus universiteto politologas taip pat sakė manąs, jog tautininkų ir konservatorių-krikdemų skyrybos niekam nenaudingos, tad toks scenarijus – mažai tikėtinas.

     „Nemanau, kad galėtų būti labai rimtas byrėjimas, nes tokioms radikalesnėms jėgos nėra jokių perspektyvų dalyvauti rinkimuose, turėti savo atskiras partijas“, -- pažymėjo T. Janeliūnas.

      Politologo nuomone, tautininkai – priešingai – darydami spaudimą tesiekia sustiprinti savo pozicijas A. Kubiliaus partijoje, o gėjų eitynės – tik dar viena tam palanki proga. „Jie jaučia, kad ir dalis TS-LKD narių, ir dalis visuomenės tokioms mintims pritaria“, - kalbėjo politologas.

     „Be to, tautininkų netektis skaudžiai smogtų konservatorių-krikdemų frakcijai Seime. TS-LKD dabar kiekvienas balsas – aukso vertės“, - pažymėjo jis.

Nori ir A. Kubiliaus galvos


      Savaitgalį kalbėdamas LTV laidoje „Savaitės atgarsiai“ parlamentaras Kazimieras Uoka grasė pradėti diskusijas dėl A. Kubiliaus vadovavimo TS-LKD, o jei nebus paremtas „kovoje su homoseksualais“, kartu su grupe kitų parlamentarų pasitraukti iš frakcijos.

      Antradienį ryte įvykusiame Tėvynės sąjungos frakcijos posėdyje nebuvo keliamas klausimas dėl K.Uokos elgesio per praėjusį šeštadienį Vilniuje surengtas seksualinių mažumų eitynes Vilniuje.

      Primename, kad šiais metais kovo 23-iąją Tėvynės sąjungos frakcijos Seime pasitarime kitas tautininkas Gintaras Songaila išdalijo kolegoms pareiškimą, kuriame kritikavo partijos lyderį, premjerą Andrių Kubilių ir pareikalavo jo atstatydinimo. Vienas pagrindinių kaltinimų buvo Vyriausybės projektas leisti pavardes rašyti originaliais rašmenimis.

     Tada G. Songailos pasiūlymas nebuvo priimtas, tačiau frakcijos nariams buvo uždrausta komentuoti tai, kas vyko frakcijos pasitarime.

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/389024/ ... i-apacioje

PЄTRVS
2010-05-11 15:56:30


    Yra sakoma, pasakyk, kas yra tavo draugai, aš pasakysiu kas esi tu...

     Pasižiūrėkite koks personalas šliejasi prie Kubiliaus, ale tai patarėjai: Valentinavičius, Vinokuras ir t.t. Tai patys aktyviausi Lietuvos valstybingumo duobkasiai ir klanų tarnai...

Žygeivis
2010-05-11 16:34:48


    "Dešinieji" ir "kairieji" - tai sena pasaka nieko dar nesuprantantiems vaikams.

    Realiame gyvenime yra tautiniai patriotai (nacionalistai), tarnaujantys savo Tautai ir Valstybei, ir liberalkosmopolitai (liberastai), tarnaujantys tiems, kas jiems moka daugiau (pvz., ped-erastai ir-ar "dievo išrinktieji"...)

     Kubilius su savo liberastų gauja, užgrobę valdžią konservatorių partijoje, jau baigia sugriauti Lietuvių Tautos Valstybę, o pačią Lietuvių Tautą stengiasi išvyti elgetauti į užsienius, kad Lietuvoje liktų kuo mažiau žmonių, sugebančių ir pajėgiančių pasipriešinti liberastams.

     Konservatoriams - krikdemams - tautininkams reikia ne skaidytis, o būtina apsivalyti nuo įvairių partijos vadovybėje sulindusių liberastų, užteršusių ir suteršusių partiją, pakeisti šią liberastinę vadovybę ir sukurti normalią lietuvišką tautinę - patriotinę partiją (tokią, kaip broliai Kačinskiai sukūrė Lenkijoje).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 11 Geg 2010 19:39. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007