Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 19 Kov 2024 14:35

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 25 Sau 2013 19:24 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 26989
Miestas: Ignalina
Išskirtinis Seimo nario N.Puteikio interviu: Valdžioje tikrai yra tik vagys ir kyšininkai


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... ysininkai/

2013 sausio mėn. 25 d. 12:36:06
Darius ČIUŽAUSKAS, „Respublikos“ žurnalistas

Paveikslėlis

Seimo narys Naglis Puteikis

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas neliko kurčias antradienį Seimo nario Naglio Puteikio išplatintai informacijai apie uostamiesčio savivaldybės politikams mokėtus arba mokamus milžiniškus kyšius už leidimą užsienio kompanijai mieste deginti nerūšiuotas šiukšles. Meras kreipėsi į Generalinę prokuratūrą bei STT, kad ši išsiaiškintų, ar tai tiesa.

O „Respublika“ paties N.PUTEIKIO paklausė, ar tikrai Klaipėdos valdžioje esantys politikai yra kyšininkai.

- Aš nesu STT agentas. Likus 15 minučių iki tarybos posėdžio, kuriame ruošiamas svarstyti klausimas įtrauktas be eilės, buvo sušauktas komiteto pasitarimas. Suaugę ir subrendę politikai, puikiai girdėdami raginimą atsiversti teritorinio planavimo dokumentų bylą, sako „neatsiversime“. Ir negirdi mano žodžių, jog nėra svarstymo su visuomene, o skelbime svarstyti detalųjį planą nurodomas visai kitas adresas, tai reiškia, kad jis suklastotas. Taip padaryti mažiausiai du įstatymų pažeidimai. Trečias - LEZ negali būti kūrenamos šiukšlės, nes gaminasi kenksmingi pelenai, o tai draudžia LEZ įstatymas.

Klaipėdos valdžioje esantys politikai sakė, kad Puteikis meluoja sakydamas, jog bus deginamas plastikas ir nerūšiuotos šiukšlės, nes degins tik biokurą.

Aš du kartus visiems tarybos nariams išdalijau dokumentą, kuriame juodu ant balto parašyta, kad gamykloje norima deginti iš keturių rajonų suvežtas nerūšiuotas šiukšles. 20 tūkst. tonų plastiko, iš kurio susidaro 4,5 tonos itin kenksmingų pelenų. Tokio kenksmingumo, kad jų net negalima saugoti Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Leiskite paklausti - tai koks motyvas judino didžiąją miesto tarybos narių daugumą?

- Kokio dydžio kyšiai buvo duodami?

- Nesunku apskaičiuoti. Gamyklos sąmatinė projekto vertė - daugiau kaip 100 milijonų litų. 5-10 procentų šios sumos išleista viešiesiems ryšiams ir visuomenės mulkinimui bei politikų pamaloninimui.

- Negi blogai, kad Klaipėdos meras V.Grubliauskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą? Juk viską išsiaiškins.

- Meras suvaidino spektaklį. Kai V.Grubliauskas tapo meru, aš asmeniškai jam gerą pusvalandį pasakojau viską, kas susiję su nerūšiuotų šiukšlių ir plastiko deginimu, rodžiau dokumentus, kuriuose visi šitie dalykai parašyti. Nes tuo metu viešai buvo aiškinama, kad gamykloje bus deginamas tik biokuras.

Mane patį stebina, kad merą čia dabar kažkas nustebino. Nebent, turiu tokią versiją, jis rūpinasi savo frakcijos reputacija ir bando į ją persivilioti ką nors iš liberalcentristų, kurie buvo pagrindiniai nerūšiuotų šiukšlių degintojų prastūminėtojai.

- Ar turite savo teiginių įrodymus ir ar nebijote atsakomybės už viešą melą, apie kurį savo pareiškime kalba Klaipėdos meras?

- Nebijau. Mano elgesys yra visiškai sąmoningas. Žinau, ką darau, ir turiu dokumentų daugiau, nei reikia. Anksčiau labai daug visko prirašiau ir pateikiau Klaipėdos apygardos prokuratūros ir STT pareigūnams.

Kaip suprantu, eilinį kartą, Klaipėdos teisėsaugininkai - prokurorai ir STT valdyba - dirba nemokamais valstybės išlaikomais advokatais, kurie išsukinėja politikus.

- Jei netikite teisėsauga, tai kuo tikite?

- Šiuo metu gamykloje deginamas tik biokuras ir faneros drožlės. Tačiau tai niekaip nekeičia jų prašymo aplinkosaugininkams leisti deginti plastiką ir nerūšiuotas šiukšles, atsivežti jų iš kitur.

Sausio 13 d. šiuos tris prašymus Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas atmetė. Dėl to aš buvau nuoširdžiai nustebęs.

Kita vertus, aš labai džiaugiuosi, kad atsirado Lietuvoje valstybės tarnautojų, kurie sugebėjo įveikti transnacionalinės korporacijos siekį paversti Lietuvą bananų šalimi - deginti joje nerūšiuotas šiukšles.

Aš jaučiu didžiulę pagarbą departamento vadovui ir jo kolegoms, kurie atsispyrė. Čia ir įrodymas, kad jie kyšių negavo.

Tai ir įrodymas, kad šių pareigūnų skyrimas nepriklauso nuo vietinių politikų, nes tikrai būtų paskyrę tokius, kurie būtų viską suderinę ir dabar mes tvarkingai kvėpuotume dioksinais ir furanais, vėžį sukeliančiomis medžiagomis, susidarančiomis deginant baltą plastiką.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras gavo Europos Sąjungos pinigus visam apskrityje susidarančių šiukšlių kiekio rūšiavimui. Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras prašė ir gavo tik pusei šiukšlių, nes kitą pusę buvo numatęs deginti nerūšiuotas. Tai dar vienas įrodymas.

Labai džiaugčiausi, jei teisėsauga visa tai pradėtų narplioti. Bet pasakysiu tiesiai šviesiai - dabar jau tikiu Lietuvos aplinkosauga, tačiau ir toliau netikiu teisėsauga. Netikiu, kad Generalinė prokuratūra ir STT bandys ką nors tirti, nes jie su politikais yra sulipę taip, kad jų nė mirtis neatskirs.

- Nebijote taip kalbėti?

- Tegul dabar jie mane saugo.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... komentarai

Žygeivis
2013 sausio mėn. 25 d. 18:24:03


Lietuva pakils, jei Kubilių pakeis Puteikis.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 25 Sau 2013 19:36 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 26989
Miestas: Ignalina
Naglis Puteikis: konservatoriai dangsto juodus policijos darbus


2012.07.14 18:14

Kai B.Nemcovo akivaizdoje palyginau LT policiją su RU policija - kilo baisus daugumos TS-LKD tarybos narių pasipiktinimas.

Šiandien, 2012 07 14 d. TS-LKD sąskrydyje Jonavos rajone vykusio tarybos posėdžio metu kalbėjau apie tai, kad partija nuvilia rinkėjus nekovodama su teisėsaugos, ypač policijos smurtu prieš silpnesnius, negalinčius pasipriešinti. Tuo metu policijos smurtas tęsiasi ir kas savaitę nuskamba po naują istorija, tačiau TS-LKD nereaguoja, versdama rinkėjus rinktis kitas partijas, kurios nedviprasmiškai kovoja už tiesą bei teisingumą, o toks pasyvus teisėsaugos smurto toleravimas „gamina“ naujas partijas.

Šią mano kalbos vietą dalis iš 111 tarybos narių pasitiko nepatenkintu murmėjimu.

Tačiau kai rodydamas į pirmoje eilėje sėdintį Rusijos vieną iš opozicijos lyderių B.Nemcovą pasakiau, kad jis nustebtų, jei sužinotų, kad Lietuvoje policija taiko Rusijos teisėsaugos metodus, pvz. areštuoja vaikus Kaune už piešimą kreidutėmis žodžio TIE-SOS ant Nemuno krantinės, salėje tarsi bomba būtų sprogusi: kilo labai triukšmingas pasipiktinimas, neleidęs man kurį laiką kalbėti toliau.

Sakiau, kad jei B.Nemcovas mokėtų lietuviškai, jis labai nustebtų, kad Lietuvos policija prašo teismo, kad jis skirtų baudas už piketus (iki 9 žmonių) ir Prienų raj. teismas skiria 500 Lt baudą (palyginkime - už keikimąsi bjauriais keiksmažodžiais tiesioginiame eteryje , pvz. Selui, skiria 200 Lt baudą), kad Mažeikių policija atliko nesankcionuotą kratą privačioje TV, ieškodama kas drįso užsakyti pranešimą apie numatomą taikią demonstraciją Mažeikiuose. Sakiau, kad labai blogai, kad TS-LKD į tokius antidemokratiškus ir antikonstitucinius veiksmus nereaguoja.

TS-LKD tarybos aiški salės dauguma šaukė „baik, kokias nesąmones čia kalbi““, rėkė, kad esu demagogas, populistas, Kęstutis Masiulis ragino mane tuoj pat išeiti iš partijos (pyksta, kad vadinu jį alkopramonės atstovu mūsų partijoje), o Audronius Ažubalis pasiūlė eiti į Latvių gatvę, kur įsikūrusi Rusijos Federacijos ambasada (kuom užkliuvau buvusiam sovietinių laikų disidentui Audroniui?).

Ypač piktinosi Kauno Pramonės skyriaus ir Šilainių skyriaus atstovai (Šilainiuose išrinktas R.Dagys), kuriam reikės atlaikyti ankstesniuose rinkimuose dar nematytą kitų partijų, ypač Drąsos kelio konkurenciją dėl „TYLOS“, kuria šis skyrius pasitiko Garliavos šturmą (rėmė) ir vaikų areštą dėl kreidutėmis piešto TIE-SOS ant Nemuno krantinės (apsimetė, kad nieko nematė).

Pasakiau, kad tokia reakcija, kai akivaizdi dauguma TS-LKD remia smurtinius policijos veiksmus rodo, kad partija nesupranta, kad nebeatspindi savo rinkėjų lūkesčių ir jai bus blogai per rinkimus, jei mes nesirūpinsime policijos darbu ir tiesos paieškomis, mūsų vietą užims „Drąsos kelias“ ar kitos partijos.

Beje, frakcijos Viešų ryšių grupės ir frakcijos Etikos komisijos, kurios kažkodėl svarstė nieko man nepranešę mane už akių, nors tuo metu buvau Seimo patalpose, ir priežiūros komitetas labai klysta, ir spėju, kad tai daro tyčia, kaltindami mane dalyvavimu Drąsos kelio partijos veikloje.

Bandžiau įtikinti, kad jei TS-LKD būtų siekusi, kad būtų ištirtas Gintaro Beresnevičiaus nukankinimas policijos automobilio bagažinėje 2006 m., o ne laikytųsi viešai reiškiamos Manto Adomėno koncepcijos, kad neįrodyta, jog G.Beresnevičių nukankino policija (negi jis pats įlipo į policijos automobilio bagažinę?), tai nebūtų tokio žiauraus Garliavos šturmo 2012 metais.

Apgailestavau, kad užuot draugavusi su nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios siekia tiesos, TS-LKD nuo jų nusisuka, ar net smerkia: Priežiūros komitetas liepė TS-LKD kandidatui Šiauliuose, principingam kovotojui su korupcija, parlamento gynėjui, savanoriui, skulptoriui Gintautui Lukošaičiui iš jo agitacijų išimti žodį TIE-SOS.

Beje, dvigubus Priežiūros komiteto (kodėl toks keistas pavadinimas, juk galėtų būti kaip visose partijose – Etikos ir procedūrų?) standartus puikiai atskleidė drąsus sovietų laikais persekiotas disidentas Andrius Tučkus: „partijos prezidiumas šįkart laikėsi dvigubų standartų, nes ar prisimenate, kaip partijos taryba nusprendė nepritarti alkoholio reklamos liberalizavimui ir penki iškiliausi frakcijos nariais tąkart balsavo prieš tokį sprendimą? Kodėl jų tada nesvarstėt?“.

Įdomiai renkamus partijos skyrių pirmininkus, kurie sudaro TS-LKD tarybą palygino su Katalikų bažnyčios skiriamais klebonais ir paragino paklusti vadovybei vykdomasis sekretorius R.Alekna: „Kuris klebonas kelia maištą prieš popiežių?“.

Mano kalba sukėlė tokį didelį pasipiktinimą, kad mobilizavo balsavimui absoliučiai visus užsiregistravusius tarybos posėdžiui jos narius – iš 111 registruotų 79 (71 proc.) pritarė prezidiumo siūlymui, kad būčiau paslinktas žemyn per 10 vietų iš 16 į 26 vietą, 20 buvo prieš, 12 susilaikė.

Už tai, kad balsavo prieš arba nedalyvavo balsuojant dėl energetinio saugumo paketo, įskaitant atominę elektrinę, Rytas Kupčinskas buvo nustumtas žemyn per 15 vietų iš 18 į 33-ią (už 64 - 65 proc., 30 prieš, 5 susilaikė), Jonas Šimėnas atitinkamai per 22 vietas iš 31 į 53-ią (už 59 – 61 proc., 15 prieš, 22 susilaikė).

Paskelbus mano sėkmingo perkėlimo žemyn rinkimų sąraše rezultatus, pasigirdo džiaugsmingi plojimai.

Sprendžiant iš susirinkusiųjų veidų, man pasirodė, kad daugiau nei pusė TS-LKD tarybos narių ne dėl įsiteikimo vadovybei, o NUOŠIRDŽIAI tiki, kad policijos smurtas prieš bejėgius yra teisėtas ir TEISINGAS ir kad galima suiminėti vaikus, kurie piešia kreidelėmis TIES-SOS.

Manau, kad dėl tokio NUOŠIRDAUS paklydimo TS-LKD praras daug rinkėjų balsų.

Todėl bandysiu suspėti iki rinkimų įtikinti TS-LKD vadovybę ir daugumą partijos tarybos narių, kad reikia draugauti su nevyriausybininkais ir viešo intereso gynėjais, kad reikia ginti konstitucines teises į taikus mitingus ir kad reikia priešintis policijos smurtui ir jo nebeleisti, o smurtavusius - nustatyti jų kaltes teismuose, išviešinti pavardes ir skirti jiems teisingas bausmes teismų sprendimais.

Šaltinis: Politikų tribūna
info@balsas.lt

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/609024/ ... i-apacioje

Žygeivis
2012-07-17 17:36:08


Deja, konservatorių "viršūnėlės" labai greitai išsigimė - jau 1996 m. Seimo rinkimuose viršų partijoje "paėmė" oligarchų finansuoti ir remti "kandidatai".

O dabar tai tik LKP-LDDP-LSDP "dešinysis sparnas".

Tiksliau sakant - ir "kubiliniai konservatoriai", ir "brazauskiniai socdemai" tėra "vienos lazdos du galai", o tą lazdą kaip nori taip sukioja tie patys keli oligarchai ir jiems tarnaujančių žemesnio rango "padchalimų" grupelė.

Normalius, padorumą išsaugojusius, žmones jau seniai apskritai išvarė arba bent jau nustūmė nuo bet kokių valdžios svertų abiejų šių "valdžios" partijų valdantieji "nomenklatūriniai klanai".


Seimūnas sukėlė neregėtą kyšių skandalą


http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva ... ala-473956

Paskelbta 2013-01-25, 05:00
Virginija Spurytė
v.spuryte@kl.lt

Seimo narys Naglis Puteikis sukėlė Klaipėdoje dar neregėtą skandalą. Jis visus miesto tarybos narius išvadino korumpuotais ir pareiškė, kad jie ima milžiniškus kyšius, kurie, jo skaičiavimu, siekia net keliasdešimt milijonų litų. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas davė atkirtį – dėl tokių parlamentaro pareiškimų kreipėsi į teisėsaugą.

Užvertė kaltės naštą


„Labai džiaugiuosi, kad milžiniški kyšiai, išdalinti kai kuriems Klaipėdos savivaldybės politikams, nuėjo vėjais. Klaipėdos savivaldybės politikus-kyšininkus turėtų gaudyti Klaipėdos STT valdyba, bet ji juos dangsto. Dar turėtų bandyti vykdyti analogiškus ikiteisminius tyrimus ir Klaipėdos apygardos prokurorai, bet jie, kaip ir Klaipėdos STT valdyba, yra ta pati chebra, kaip ir tie korumpuoti Klaipėdos politikai, todėl iš jų ko nors tikėtis, išskyrus dangstymo nuo nusikaltimų ir kyšininkavimo, tikrai neverta (kalba netaisyta – V.S.)“, – tokią žinią N.Puteikis šią savaitę išplatino socialiniuose tinkluose, išsiuntinėjo politikams, visuomenės veikėjams, žiniasklaidai.

Dėl tokių teiginių Klaipėdos meras V.Grubliauskas vakar oficialiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

Uostamiesčio vadovas teisėsaugos institucijų paprašė paneigti ar patvirtinti informaciją apie Klaipėdos miesto tarybos narių neva gautus milžiniškus kyšius.

„Švaistantis kaltinimais viešojoje erdvėje reikia pateikti tikslią informaciją, apie ką kalbama, kas kelia abejonių. Jei to nėra, tai tokie pareiškimai yra negarbingi, nekorektiški ir net neteisėti. Šie abstraktūs kaltinimai uždeda kaltės naštą ant kiekvieno tarybos nario. Reikėtų išsiaiškinti, kurios kadencijos, kuriems politikams ir kas buvo duota ar ne“, – motyvus, kodėl kreipėsi į teisėsaugą, dėstė V.Grubliauskas.

Žodžių neišsigynė


Seimo narys N.Puteikis savo žodžius, kad uostamiesčio tarybos nariai yra korumpuoti, patvirtino ir „Klaipėdos“ dienraščiui.

„Aš – suaugęs žmogus, politikoje esu jau ne vienus metus ir tikrai atsakau už savo žodžius“, – į krūtinę mušėsi parlamentaras.

Jis teigė, jog miesto tarybos nariai pinigais galėjo būti pamaloninti už tai, kad pritartų vienam itin dideliam projektui – termofikacinės jėgainės statybai, kurios vertė siekia apie 140 mln. eurų.

„Politikai teritorijų planavimo dokumentus stūmė be eilės, nenorėjo matyti įrodymų, kad yra pažeidžiami teisės aktai. Ar taip elgdamiesi miesto tarybos nariai vadovavosi naivumu? Tikrai ne, nes visi jie yra sąmoningi, subrendę ir turintys patirtį. Kokia galinga jėga judino šių politikų rankas? Tikrai ne naivumas ir ne nepatyrimas. Tai kas tada?“ – retoriškai klausė N.Puteikis.

Paklaustas, kokio dydžio yra tie „milžiniški kyšiai“, apie kuriuos jis kalba, seimūnas skaičiavo, jog politikams ir viešiesiems ryšiams galėjo nubyrėti 5–10 proc. projekto vertės, o tai yra – 24–48 mln. litų.

Gali gintis dėl šmeižto


„Labai norėčiau paklausti, kodėl gerbiamas Seimo narys, jei žinojo tokią informaciją, tylėjo ir niekur nesikreipė. Taip juk galima įžvelgti ir kažkokį dangstymą, ir slėpimą“, – stebėjosi V.Grubliauskas.

Jis pabrėžė, kad politikai, Seimo nariai turėtų prisiimti atsakomybę už savo žodžius ar veiksmus, kurie matomi viešumoje.

„Seimo narys, kuris prisistatinėja kaip labai principingas, turėtų būti pavyzdys, o ne užsiiminėti bobučių plepalais. Aišku tik tai, kad tie, kurie ėmė kyšius, turi sėdėti atitinkamoje vietoje, kaip ir tie, kurie juos davė“, – nuomonę reiškė Klaipėdos meras.

Jis neatmetė galimybės, jog miesto tarybos nariai dėl šmeižto kreipsis į teismą privataus kaltinimo tvarka.

„Kiekvienas miesto tarybos narys, nesvarbu, kurios kadencijos, dabar turi tokią teisę. Kiekvienas turi apsispręsti, ar jaučiasi apdrėbtas ir kiek. Man svarbu apginti miesto tarybos kaip institucijos garbę, nes jos atžvilgiu mestas kaltinimas. Toks juodinimas be konkrečių faktų ir netoleruotinas, ir už tai turi būti taikoma atsakomybė, nesvarbu, ar Seimo nariui, ar turgaus prekeiviui“, – pabrėžė V.Grubliauskas.

Nori susiremti su teisėsauga


Kovomis su N.Puteikiu anksčiau garsėjęs buvęs Klaipėdos meras ir praėjusios kadencijos miesto tarybos pirmininkas Rimantas Taraškevičius teigė, jog į teismą dėl šmeižto tikrai nesikreips.

„Kovoti su tokiais pareiškimais nėra prasmės – tai tik laiko gaišatis ir N.Puteikiui suteikčiau per daug garbės. Manau, Klaipėdos meras padirbėjo už visus miesto tarybos narius, kad kreipėsi į teisėsaugą, ir to pakaks. Tiesą sakant, manau, kad seimūnas įprastą kartą išsisuks dėl savo pareiškimų. Dar kartą pasakys, kad negalima ant jo pykti, nes buvo Afganistano kare, ir viskas“, – žodžių į vatą nevyniojo R.Taraškevičius.

Jis pabrėžė, kad nesijaučia įžeistas, nes, buvusio mero žodžiais tariant, N.Puteikiui priešai vaidenasi ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje.

Pats N.Puteikis teigė šventai tikįs, kad joks tyrimas dėl jo pasisakymų nebus pradėtas.

„Generalinė prokuratūra, Klaipėdos STT ir uostamiesčio politikai yra taip glaudžiai susiję, kad nė vienas jų nedrįs kelti man bylos ar pradėti kokio nors tyrimo. Turiu per daug duomenų, kuriuos galiu paviešinti“, – saugus jautėsi parlamentaras.

Tačiau jis tvirtino, jog laukia nesulaukia, jei prasidėtų koks nors tyrimas, byla pasiektų teismą.

„Jei teisėsauga nori su manimi susiremti, aš mielai pasiruošęs. Dėl savo teiginių esu garantuotas. Esu ramus kaip belgas“, – ironizavo N.Puteikis.

Priekaištai – ir STT


Jis priekaištus žėrė ne tik neva korumpuotiems uostamiesčio politikams, bet ir STT Klaipėdos valdybai.

„Jie dirba kaip advokatai, dangsto šituos amoralius ir neteisėtus sandorius, kurie vyksta Klaipėdos erdvėje. Jie yra dangstytojai, kaip ir dalis Klaipėdos apygardos prokurorų. Baisiausia, kad centrinė jų valdžia tai žino, bet toleruoja“, – rėžė N.Puteikis.

STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovas Leonas Barišauskas tik apgailestavo, kad menkinamas institucijos vardas ir kad tuo užsiima žmogus, kurio balsą dalis visuomenės girdi.

„Labai skaudu dėl tokių neteisingų kaltinimų, nepagrįstų juodinimų. Centrinė STT gavo Klaipėdos mero prašymą ištirti N.Puteikio pasisakymus. Prašysime, kad tyrimą atliktų kitų miestų valdybos, nes mes juk esame neva neobjektyvūs“, – teigė L.Barišauskas.

Komentarai
http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva ... komentarai

74. grubliauskui nera ka veikt
2013 01 25 11:09


Grubliauskas neturi rimtesniu uzsiemimu tik skundzia visus. Tai Mndauga Zili aspkunde Vyriauiajai tarnybines etikoskomisijai, tai N.Puteiki STT.

Kodėl meras nesikreipia i teisesauga ir neissiaiskina, ar Fortum degins nerusiuotas atliekas?

Kodel nesiaiskina, kiek tonu atlieku ives per uosta fortumui kurenti?

Nerupi jam, kad Klaipeda bus paversta Europos savartynu, deginanciu visos Europos siuksles. Esme gi tame.

Puteikis siekia issaugoti pajuri svariu, kad negabentu pas mus svetimu siuksliu.

"bendrovės „Fortum Heat Lietuva“ atstovai viešai jau pripažino, kad dairosi, iš kur importuoti kurą į Klaipėdos ir Vilniaus atliekų jėgaines."

137. I.Simonaitytės g. gyventoja
2013 01 25 13:15


Prieš rinkimus į seimą prie statomos šiukšlių deginimo gamyklos kabėjo didelis pono Burbos plakatas - ten buvo parašyta: "Išrinkite mane į seimą ir aš neleisiu nuodyti žmonių šiukšlių deginimo gamykloms" (beveik pažodžiui).

Kadangi ponas Burba nepateko į seimą, tai, reikia suprasti, visi kiti "veikėjai" leis mus nuodyti.

Kaip tik, vakar vakare pakviečiau prie lango savo dukrą dvyliktokę, kad parodyti kaip sėkmingai veikia ši - ką tik pradėjusi šiukšles deginti gamykla - kadangi vėjas buvo I.Simonaitytės kryptimi - visas rajonas iki penkiaaukščių namų stogų buvo padengtas dūmais. Kvapo nebuvo, bet ryte kėlėmės kaip kaime - pridūmintoje troboje.

Labai džiaugiuosi, kad mano vaikai emigruos - o aš - net nežinau kur reikia nosį sukišti ir iš kurių veikėjų ateityje reiks kompensacijas prisiteisti dėl nuvertėjusio mano turto ir sugadintos sveikatos.

Būtų labai malonu, kad šio ir kitų (PET ir panašių) projektų įgyvendintojai būtų viešai paskelbti - su jų nuotraukomis - į akis labai norėčiau pažiūrėti kiekvienam iš jų.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 25 Sau 2013 19:58 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 26989
Miestas: Ignalina
Naglis Puteikis
2013-01-22


http://puteikis.blogspot.com/2013/01/kl ... 8952850388

Negi daliai žmonių patinka plastiko ir nerūšiuotų šiukšlių deginimas miesto centre, nors įstatymai tai draudžia?


Kuo didesnis plastiko kiekis deginamose šiukšlėse, tuo didesnis įmonės – šiuo atveju Fortumo pelnas, nes plastikas dega kaip padangos – išskiria didžiulį šilumos kiekį, nebereikia papildomai pirkti tiek daug brangesnio biokuro ir dujų.

Jei išrūšiuojamas beveik visas plastikas, tai jis į krosnį nebepatenka, tokios šiukšlės dega blogai, pelnas nukrenta iki tik biokurą kūrenančių įmonių pelno, kuris yra mažas.

Estijos ir Latvijos politikai kūrena biokurą - taip užtikrina vietinių resursų panaudojimą, aplink kiekvieną įmonę įsiteigiama šimtai darbo vietų tam biokurui paruošti, atgabenti, o Fortumo šiukšlių deginimo fabrikas Klaipėdoje įsteigia tik ... 19 darbo vietų.

Kai raštu ir ne kartą išdėstau tiek STT, tiek prokuratūrai minėtus įstatymų pažeidimo faktus, ir į tai negaunu jokio atsakymo, tada imuosi visuomenei pasakoti, apie pseudoelito darbelius ir neteisėsaugos neveikimą , t.y. to pseudoelito dangstymą.

Tokiu būdu atsiskaitau rinkėjams, kurie manimi pasitikėjo.

Klaipėdos m. meras V.Grubliauskas yra veidmainis: kai jis tapo meru, jam gerą pusvalandį aiškinau apie ankstesnės kadencijos priimtus korupcinius sprendimus, rodžiau dokumentus, kuriuose buvo nurodyta, kad Fortumas ruošiasi nerūšiuotų šiukšlių deginimui, 20 tūkst.tonų plastiko per metus sudeginimui Klaipėdos m. centre, šiukšlių įvežimui iš kitų regionų, suklastotą sklypo adresą, kad visuomenė negalėtų ateiti į svarstymą pagal LT įstatymus ir pažeistą Orhuso konvenciją, kuri numato organizatoriams PRIVALOMĄ svarstymą su visuomenę, kai norima statyti tokio galingumo agregatą - tokio svarstymo nebuvo.

Taigi V.Grubliauskas viską žinojo apie miesto tarybos mėginimus palaiminti miestiečių nuodijimą, bet nieko nedarė, o dabar apsimeta nekalta mergele.

Maža to, jis ir pats aktyviai prisideda prie Fortumo planų, nes pažeidė Vietos savivaldos įstatymą, kuris numato privalomą gyventojų apklausos organizavimą dėl to plastiko deginimo, nes buvome surinkę ir miestiečių parašus ir reikalingą kiekį miesto tarybos narių parašų.

Tačiau jokia apklausa IKI ŠIOL nesuorganizuota, taigi ne tik praeitos kadencijos miesto tarybos dauguma, bet ir dabartinė dauguma aktyviai prisidėjo prie Fortumo antiįstatyminių ketinimų deginti nerūšiuotas šiukšles Klaipėdos viduryje.

Beje, Fortumas dabar tą plastikų ir nerūšiuotų šiukšlių deginimą mėgina iš Klaipėdos perkelti Vilniaus ir Kauno savivaldybėms.

Klaipėda apginta nuo nerūšiuotų šiukšlių deginimo - milžiniški kyšiai, išdalinti kai kuriems Klaipėdos savivaldybės politikams, nuėjo vėjais:

Vakar pasiekta pirma pergalė kovoje su "Fortumo" melagystėmis, bei įstatymų pažeidinėjimais. Už tai - pagarba klaipėdiečiams, kurie prieš kelerius metus rinko parašus prieš nerūšiuotų šiukšlių bei plastiko deginimą miesto centre, pagarba Klaipėdos regiono aplinkosaugininkams, atlaikiusiems žvėrišką "Fortumo" spaudimą:

pastarieji NEGAVO taip ilgai siekto leidimo deginti nerūšiuotas šiukšlesmiesto centre;

NEGAVO leidimo deginti plastiką;

NEGAVO leidimo įsivežti šiukšlių jų deginimui iš kitų LT regionų.

Tiesa, aplinkosaugininkams buvo pagrasinta, kad "Fortumas" Seime pakeis įstatymus, tačiau tai pirmas ženklas, kad nevyriausybinės organizacijos, mitingai, parašų rinkimai ir aktyvi daugelio eilinių klaipėdiečių kova pradeda įvedinėti vakarietiškos kultūros standartus, kurie nugali Fortumo akiplėšiškumą bei politikų korupciją.

Dabar Fortumas mėgins nerūšiuotų šiukšlių ir plastiko deginimą perkelti į kitus miestus, tad linkiu visiems sėkmės gynyboje nuo šių nuodytojų.

Susitiksime visi mitinge prie Seimo, nes reikės ginti dabartinius aplinkosauginius oro taršos standartus nuo fortumiečių lobistų.

P.S.: labai džiaugiuosi, kad milžiniški kyšiai, išdalinti kai kuriems Klaipėdos savivaldybės politikams, nuėjo vėjais :)

P.P.S.: Klaipėdos savivaldybės politikus-kyšininkus turėtų gaudyti Klaipėdos STT valdyba, bet ji juos dangsto. Dar turėtų bandyti vykdyti analogiškus ikiteisminius tyrimus ir Klaipėdos apygardos prokurorai, bet jie, kaip ir Klaipėdos STT valdyba, yra ta pati chebra, kaip ir tie korumpuoti Klaipėdos politikai, todėl iš jų ko nors tikėtis, išskyrus dangstymo nuo nusikaltimų ir kyšininkavimo, tikrai neverta.

Jie - švedai - degina rūšiuotas, o Fortumas ieškojo aborigenų, kad galėtų deginti nerūšiuotas.

Kodėl Fortumas Latvijoje ir Estijoje degina biokurą, o ne šiukšles?

Todėl kad ne tik ekologiška, bet ir darbo vietos biokuro gaminimui taip pat ir iš vietinių šaltinių.

O pas mus - aborigenus, kurie už karolius pasiruošę Fortumui viską padaryti, tame Fortumo fabrikėlyje buvo numatyta 17 darbo vietų ir dar kažkiek netiesiogiai akumuliuotųsi per šiukšlių privežėjus į tą jų krosnies piltuvėlį.

Estų ir latvių politikai apgynė savo biokuro ūkį ir švarų orą, o mūsų Klaipėdos liberalai abiejų rūšių nuosekliai žlugdo ekologines, biokuro ir geoterminę energiją ir proteguoja nerūšiuotų šiukšlių bei plastiko deginimą ir dar įsivežimą jo iš kitur (kiti protingesni, o mes kvailesni?).

Jei švedai turėtų geoterminę energiją, ar jie ją naudotų, ar kaip mes - žlugdytų?

Kurioje pasaulio šalyje šiukšlių deginimui valstybė išskiria lengvatas - mūsų atveju suteikdama galimybę Fortumui būti Laisvojoje ekonominėje zonoje, o valstybei priklausančią Geotermą iš tos Laisvojoje ekonominės zonos išgrūda (kad tik nepasinaudotų lengvatomis).

Kurioje pasaulio šalyje valstybė savo geoterminei įmonei žadėtą ES paramą biokuro katilinei (išgautą iš požemių šilumą dar nuo 40 reikia papildomai truputį pašildyti iki 70 laipsnių) perdavė šalia esančiai privačiai ir negeoterminei kompanijai, kuri aptarnauja LEZ-ą, kuris savo ruožtu dar papildomai gauna dešimtis mln.lt iš ES per mūsų valstybę?

O kodėl nepafinansavus iš tų ES lėšų po 2 geoterminius gręžinius Palangai, Skuodui, Kretingai, ir kitiems Vakarų LT miestams, kad šildymas atpigtų? Tie gręžiniai tik po kelis mln.lt kainuoja.

Fortum Klaipėda ketino deginti tik pusę nerūšiuotų šiukšlių kiekio ir jam suskaičiavo tenkantį plastikų kiekį.

Jiems apsimoka jį deginti, ne perdirbti, nes perdirbimas nėra jų specializacija, o plastiko (20 000 tonų per metus) deginimas yra pelningas, nes plastiko degimas yra kaloringas, tai jiems tada reikia mažiau biokuro ir mažiau dujų (pastarųjų dviejų reikia papildomai prie šiukšlių deginimo uždegimui ir reikiamos temperatūros palaikymui, nes šiukšlės drėgnos.

Plastikas šiukšlėse yra jų kaštų mažinimas, todėl tiek lėšų buvo mesta politikams pamaloninti ir visuomenei per žiniasklaidą mulkinti.

Ir dar po to šie vos ne pagrindiniai Gazpromo partneriai kogeneracijų srityje drįsta save vadinti vakariečiais.

Beje lygiagrečia piketavome ir mitingavome prieš kelerius metus ir prieš IQOR ketinimus statyti už 5 km nuo Fortumo analogišką šiukšlių deginimo įmonę ties Gargždais - tąsyk rajono politikai pasielgė principingiau nei Klaipėdos tarybą kontroliuojantys liberalai ir tą IQOR pasiūlymą atmetė.

Ala rašė...

http://www.balsas.lt/naujiena/600028/m- ... inima-tyla

Kaune ta pati problema, kurią miesto valdžios atstovai nutyli.

"iki šiol lieka neatsakyta ir į pagrindinį klausimą: ar į Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje planuojamą atliekų deginimo fabriką bus importuojamas kuras iš užsienio?"

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas nuo klausimų apie planuojamą atliekų deginimą Kauno kogeneracinėje jėgainėje atsitvėrė tylos siena.

„Kauno rajono valdžia spjauna į žmones, kuriems rūpi, kas dedasi jų gyvenamojoje aplinkoje. Jau tris savaites nesulaukiu jokių atsakymų į oficialiai raštu pateiktus klausimus apie šiukšlių deginimą“, - sakė Seimo narys Mečislovas Zasčiurinskas.

Jo teigimu, toks Kauno rajono mero elgesys ne tik stebina, bet ir patvirtina įtarimus, kad atliekų deginimo fabriko statybų projektą ir tikruosius ketinamų deginti šiukšlių kiekius siekiama nuslėpti nuo gyventojų. „Akivaizdu, kad šis projektas planuojamas apeinant visuomenės informavimą“, - teigė M. Zasčiurinskas.

Anot jo, iki šiol lieka neatsakyta ir į pagrindinį klausimą: ar į Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje planuojamą atliekų deginimo fabriką bus importuojamas kuras iš užsienio?

„Gyventojai iki šiol neturi jokios oficialios informacijos. Tikiuosi, kad atsakyti į visus klausimus apie atliekų deginimą Kauno ir Kauno rajono savivaldybes privers piketai, kuriuos rengsiu gegužės 30 dieną“, - sakė M. Zasčiurinskas.

Jo teigimu, įtarimų, kad į Kauno atliekų deginimo fabriką ketinama įvežti kurą iš užsienio, kyla stebint analogiškų projektų įgyvendinimo eigą Klaipėdoje ir Vilniuje.

Kaune jėgainę planuojančios bendrovės „Fortum Heat Lietuva“ atstovai viešai jau pripažino, kad dairosi, iš kur importuoti kurą į Klaipėdos ir Vilniaus atliekų jėgaines.

Anot M. Zasčiurinsko, įmonės atstovai klaidina visuomenę ir ketinamas įvežti atliekas vadina biokuru.

„Tai – ekonominis absurdas. Kuomet statomi žymiai brangesni įrengimai, skirti ne biokuro, o atliekų deginimui, juose ir bus deginamos atliekos. Joks verslininkas niekada nepirks brangių žaliavų turėdamas galimybę naudoti medžiagas, už kurių deginimą jam pačiam dar ir sumoka“, - teigė M. Zasčiurinskas.

Jis atliekų deginimo fabriką palygino su automobiliu, kuris yra varomas benzinu, bet turi galimybę naudoti ir kitą kurą.

„Benzino litras kainuoja 5 litus, o už kito kuro deginimą jums sumoka papildomai. Automobilis sukonstruotas ne tik pasivažinėjimui, bet ir siekiant, kad investicija į mašiną atsipirktų. Kurį kurą pilsite – brangų benziną, ar kitą kurą? Taip ir su biokuro ir atliekų deginimu“, - įsitikinęs Seimo narys.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 25 Sau 2013 23:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 26989
Miestas: Ignalina
Informacija

UAB „Fortum Klaipėda“ įkurta 2007 m. lapkričio 21 d., kai AB „Klaipėdos energija“ ir UAB „Fortum Heat Lietuva“ akcininkai apsisprendė statyti naują termofikacinę elektrinę Klaipėdos mieste.

Šiam tikslui įgyvendinti bei tolesniam elektrinės eksploatavimui buvo nuspręsta įsteigti uždarąją akcinę bendrovę „Fortum Klaipėda“. Įsteigus įmonę, akcijos pasiskirstė taip: AB „Klaipėdos energija“ valdė 49 %, o UAB „Fortum Heat Lietuva“ – 51 % įmonės akcijų.

Po 2010 metų gegužės mėnesį įvykusiame akcininkų susirinkime priimto sprendimo dėl įstatinio kapitalo didinimo AB „Klaipėdos energija“ turi 5 %, o UAB „Fortum Heat Lietuva“ – 95 % akcijų.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Vas 2014 18:42 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 26989
Miestas: Ignalina
N.Puteikis išpuolį prieš R.Juknevičienę aiškina trauma dėl priverstinės tarnybos Afganistane


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... tegoryID=7

Eglė Samoškaitė,
http://www.DELFI.lt
2012 m. balandžio 6 d. 14:24

Konservatorius Naglis Puteikis pakluso Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komiteto įpareigojimui ir išplatino atsiprašymo laišką partijos kolegei Rasai Juknevičienei, kurią anksčiau buvo netiesiogiai pavadinęs „Achemos“ įmonių grupės atstove partijoje. Savo polinkį neapgalvotai kalbėti politikas sieja su tarnyba Afganistane sovietų kariuomenėje.

N. Puteikis savo prašymą išplatino tuo metu, kai partija neapsisprendžia, ar tvirtinti jį kandidatu vienmandatėje Danės rinkimų apygardoje.

„Neapgalvotas, skubotas posakis ar ūmiai ištarta gerai neapmąstyta frazė yra mano silpnoji vieta, kurią vis gerinu, bet vis dar kartais nusprūstu. Bet kolegos, ypač iš Klaipėdos, galėtų paliudyti, kad šią savo silpną vietą sparčiai tobulinu – vis rečiau ir mažiau karštakošiškų pasisakymų ar frazių. Gal tame karščiavimesi yra priežasčių, kurias sukėlė priverstinė karinė SSRS kariuomenės šauktinio, paimto iš VU Istorijos fakulteto (didžiulis kontrastas studijuoti Rytų istoriją ne auditorijoje, o pro kulkosvaidžio taikiklį) tarnyba Afganistane. Lietuvoje tokio poveikio niekas kol kas rimtai netiria – Genocido tyrimų centras tik planuoja tai tirti“, - savo atsiprašyme sako N. Puteikis.

Seimo narys aiškina jokių konkrečių kaltinimų krašto apsaugos ministrei neišsakęs ir tikina, jog nenorėjo savo sakiniams suteikti tokio turinio.

Pasak N. Puteikio, jaunimo forume jis kalbėjo būdamas įsitikinęs, kad jame dalyvauja tik partijai priklausantys žmonės, nors nepaaiškino, kodėl neviešai išsakytos abejonės dėl galimo R. Jukneviečienės atstovavimo įmonių grupei „Achema“ būtų mažiau įžeidžiančios nei viešai.

„Jei būčiau žinojęs, kad yra ir kitų (žmonių - DELFI), tai tikrai nebūčiau mėginęs iliustruoti savo kalbos dėl 20 tūkst. Lt grąžinimo „MG Baltic“ (dėl sąsajų su alkopramonės nelegaliu lobizmu Seime liberalizuojant alkoholio vartojimą, kai 6 mūsiškai balsavo „už“, nors TS-LKD taryba buvo nusprendusi priešingai) tokiu pavyzdžiu, kuris jus užgavo, dėl ko apgailestauju ir atsiprašau“, - apgailestavo N. Puteikis.

Atsiprašinėdamas jis negailėjo liaupsių R. Juknevičienei, esą prieš praėjusius Seimo rinkimus ji pasielgė itin drąsiai, pasiūlydamas į TS-LKD kandidatų sąrašą įtraukti du konservatoriams palankius buvusius Valstybės saugumo departamento (VSD) darbuotojus – Vytautą Damulį ir Kastytį Braziulį.

„Buvau nustebintas jūsų argumentuotos ir drąsios kalbos, kurioje pabrėžėte tai, kas mūsų partijoje turėtų turėti daugiau įtakos – moralinę atsakomybę už tuos drąsius pareigūnus“, - rašo N. Puteikis.

DELFI primena, kad N. Puteikis, kalbėdamas TS-LKD narių surengtame jaunimo forume, pasipiktino partijos kolege R. Juknevičiene, kurią per kiekvienus rinkimus Žaliakalnio apygardoje, anot N. Puteikio, remia vien tik „Achema“, tad ji tampa beveik šios įmonės atstove partijoje.

„Seimo narė R. Juknevičienė kiekvieniems Seimo rinkimams į savo rinkiminę sąskaitą gauna pinigus iš vienos verslo grupės – tai yra iš „Achemos“. Šimtu procentų, iki cento jai suvesdavo „Achemos“ grupė. Kadangi suma ribota, tai iš kelių „Achemos“ grupės įmonių jai į sąskaita suvesdavo pinigus, jai nereikėdavo niekur vaikščioti. Tai kas čia? „Achemos“ atstovė Tėvynės sąjungoje?“ - jaunimo forume klausė parlamentaras.

Pasipiktinusi tokiais kolegos teiginiais R. Juknevičienė apskundė jį TS-LKD Priežiūros komitetui.

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Žygeivis,
2012 04 06 20:57


Vadinasi Nagliui Puteikiui, Aurelijai Stancikienei ir Sauliui Stomai jau atėjo laikas atsisveikinti su šita kosmopolitų, vagių ir kyšininkų "šaika", ir pereiti į Lietuvių Tautos gyvybinius interesus - Lietuvybę - nuosekliai ginančią tautinių partijų grupę "Už Lietuvą Lietuvoje".

Na o galutinai išsigimusią ir antilietuvišką konservatorių "partiją" teks "paleisti į konservus"... :)


Konservatoriai pešasi dėl N.Puteikio


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=60890201

http://www.DELFI.lt
2013 m. kovo 13 d. 07:51

Dėl parlamentaro Naglio Puteikio tarp konservatorių plieskiasi nesantaika. Rietavo konservatoriai, nepaisydami partinės drausmės prievaizdų, į partijos pirmininkus kelia jo kandidatūrą.

Kaip vakar dienraščiui „Lietuvos žinios“ patvirtino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Rietavo skyriaus pirmininkas Juras Beinušauskas, kandidatu į partijos pirmininkus jų bendruomenė iškėlė Seimo narį N.Puteikį.

Tačiau prieš dvi savaites partijos Priežiūros komitetas, atsižvelgdamas į TS-LKD Klaipėdos miesto skyrių sueigos pirmininko Arūno Barbšio skundą dėl netoleruotino parlamentaro elgesio, N.Puteikiui kurį laiką uždraudė eiti vadovaujamas pareigas partijos struktūrose.

TS-LKD Rietavo skyriaus pirmininkas J.Beinušauskas tvirtino, kad parlamentaro N.Puteikio kandidatūra į partijos pirmininkus iškelta demokratiniu būdu.

"Atsirado iniciatyvinė grupė, kuri palaikė jo kandidatūrą. Įvyko demokratinis procesas ir iš trijų kandidatų buvo išrinktas N.Puteikis", - sakė J.Beinušauskas.

Jo teigimu, draudimą N.Puteikiui eiti vadovaujamas pareigas TS-LKD struktūrose priėmė partijos Priežiūros komitetas, tačiau kelti jo kandidatūrą skyriams anaiptol neuždrausta.

Užrūstinti partijos vadovybę dėl šio žingsnio rietaviškiai taip pat nebijo. "Mūsų partija ne nacionalsocialistinė ir ne komunistinė. Tai - demokratiška politinė jėga", - pabrėžė J.Beinušauskas.

TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas parlamentaras Arvydas Anušauskas rietaviškių sprendimo iškelti N.Puteikio kandidatūrą į partijos pirmininkus vakar nepanoro komentuoti. "Skyrius gali kelti kokius tik nori kandidatus", - lakoniškai tvirtino jis.

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

pensininkas
2013-03-13 08:33


Užteks mums "pakabintų" Kubiliaus, Degutienės, kurie galimai daro, ką nurodo Klanas.

Kadangi esu konservatorius, rinkti konservatorių pirmininku siūlau tik Puteikį, kuris konservatorių partiją padarytų tautišką, dorą ir teisingą visiems Lietuvos piliečiams.

Naglis Puteikis nori būti partijos pirmininku


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=60915839

Eglė Samoškaitė,
http://www.DELFI.lt
2013 m. kovo 15 d. 16:55

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetui uždraudus Nagliui Puteikiui eiti vadovaujamas pareigas partijoje, tačiau keliems skyriams iškėlus jo kandidatūrą dalyvauti pirmininko rinkimuose, parlamentaras ketina skųstis prezidiumui.

„Manęs Arvydas Anušauskas vakar paklausė: „Ko tu nerašai skundo?“ Sakau: o ar galima? Taip, sako, galima. Kitas Priežiūros komiteto narys Alfonsas Andriuškevičius irgi sakė, kad galima. Nu tai sakau, jeigu leidžiate rašyti skundą, tai rašysiu. Paklausiau, kam rašyti, jie sakė, kad prezidiumui, kurio posėdis vyks kitą trečiadienį. Tai rašysiu tą skundą“, - sakė N. Puteikis.

Priežiūros komitetas N. Puteikiui yra uždraudęs eiti vadovaujamas pareigas bet kuriuose partijos organuose, nes parlamentaras savo „Facebook“ paskyroje parašė, jog TS-LKD Klaipėdos miestų skyrių sueigos pirmininkas Arūnas Barbšys drauge su kitais vietos politikais ir valdininkais prisideda prie korupcijos ir dangsto nerūšiuotų šiukšlių degintojus.

DELFI primena, kad N. Puteikio kanidatūrą į partijos pirmininkus iškėlė Rietavo ir Neringos skyriai. Skyriai taip pat yra iškėlę Andriaus Kubiliaus, Irenos Degutienės, Valentino Stundžio, Vytauto Landsbergio bei Kęstučio Masiulio kandidatūras. K. Masiulis žadėjo savo kandidatūrą atsiimti.

Konservatorių pirmininkas renkamas tiesioginiuose visų partijos narių rinkimuose. Kandidatus gali kelti partijos taryba, bendrijos, frakcijos, skyriai, skyrių sueigos, bendruomenės, kandidatų kėlimas baigiasi iki esamo partijos pirmininko kadencijos likus dviems mėnesiams. Kandidatų kėlimas baigsis kovo 18-ąją.

Pirmininko rinkimai laikomi įvykusiais, kai juose dalyvauja ne mažiau nei pusė visų partijos narių.

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Žygeivis
2013-03-15 19:43


Naglio Puteikio išrinkimas partijos pirmininku būtų klaikus ir nenusakomas siaubas konservatorių nomenklatūriniam-etatiniam "elitui", kurie po to greitai iškeliautų "šunims šėko pjauti", todėl jie padarys bet ką, kad tik Puteikis negalėtų dalyvauti rinkimuose (beje, prieš du metus jie tai jau padarė).


Naglis Puteikis. Atsisakęs siekti tiesos Seimas parklupo


http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... d=61138227

Naglis Puteikis, Seimo TS-LKD frakcijos narys
2013 m. balandžio 14 d. 15:15

Balsavau prieš Neringos Venckienės neliečiamybės panaikinimą, nes negaliu sutikti su Seimo pažeminimu, nes neturiu pagrindo pasitikėti prokuratūros ir teismų vadovais.

Visų pirma, prokurorai melavo Seimui ir visuomenei, teigdami, kad negali įvykdyti Seimo nutarimo ir parodyti laikinajai Seimo tyrimų komisijai Garliavos šturmo medžiagos. Jie tvirtino, neva jiems neleidžia to padaryti įstatymai, bet citavo Baudžiamojo proceso kodekso straipsnį, skirtą žiniasklaidai.

Tuo tarpu pagal Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymą prokurorai privalėjo pateikti visą tyrimui reikalingą medžiagą komisijos nariams.

Buvo atvirai pasityčiota iš Seimo, kai prieš jį generalinis prokuroras Darius Valys pasitelkė Šiaulių prokurorę Niną, kurios dalyvavimo sprendžiant Seimo nario neliečiamybės panaikinimo klausimą ir perduodant medžiagą Seimui joks įstatymas nenumato.

Taigi atsisakęs įvykdyti Seimo nutarimą ir nepateikęs visos Seimo reikalautos Garliavos šturmo medžiagos, generalinis prokuroras pamynė konstitucinę Lietuvos Respublikos santvarką, o Seimas, sutikęs su tokiu prokuroro elgesiu, prisidėjo prie Konstitucijos paniekinimo.

Prokurorai melavo Seimui ne pirmą kartą.

Praėjusios kadencijos Seimo Antikorupcijos komisijai, tyrusiai FNTT vadovų atleidimo klausimą, prokuratūros vadovai taip pat sakė netiesą.

Dar anksčiau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas atskleidė, kad aukščiausi prokurorai net raštu melavo Seimui teigdami, kad vadinamoji Kauno pedofilijos byla tiriama sėkmingai.

Prokurorai pradėjo žeminti Seimą tuomet, kai pamatė, kad jis nuolankiai kenčia Valstybės saugumo departamento patyčias.

Prisiminkime: VSD iki šiol neįvykdė Seimo nutarimo ir nepateikė Seimui 12 analitinių pažymų apie aukšto lygio politinę korupciją.

VSD vadovai susidorojo su Seimo komisijai sąžiningai liudijusiais kontržvalgybos pareigūnais ir iš Seimo tribūnos grasino susidorojimu jų veiklą tyrusiems tautos atstovams. Nuolankiai paklusęs Šiaulių prokurorei Ninai, šios kadencijos Seimas prisiėmė ir ankstesnių Seimų pažeminimo gėdą.

Seimas pabūgo ir atsisakė siekti tiesos. Laikinoji tyrimo komisija ir Seimas arogantiškai nesutiko išklausyti Visuomeninės komisijos gegužės 17-osios smurto aktui Garliavoje ištirti.

O ši Visuomeninė komisija, kurioje dirbo Lietuvos Konstitucijos kūrėjai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė, Narcizas Rasimas ir žinomi žmogaus teisių gynėjai, konstatavo, kad policijai šturmuojant Garliavą ir smurtaujant prieš vaiką buvo šiurkščiai pasikėsinta į konstitucinę valstybės santvarką.

Seimas ignoravo Visuomeninės komisijos jam užduotą esminį klausimą: kokiu teisės aktu remiantis Garliavoje buvo panaudota jėga prieš vaiką?

Jei tokio teisės akto nėra ir smurtauta prieš vaiką buvo neteisėtai, tai pasipriešinimas neteisėtam smurtui buvo ne nusikalstamas, o teisėtas veiksmas.

Deja, Seimo dauguma balsavo už Neringos Venckienės neliečiamybės panaikinimą taip ir nedrįsusi į jai užduotą klausimą atsakyti.

Seimas nutarė aklai paklusti Lietuvos teisėsaugai, nors ja pasitikėti neturi jokio pagrindo. Iki dabar lieka neaišku, kodėl aukšto teisėjo nužudymas buvo taip vangiai ir aplaidžiai tiriamas.

Kodėl buvęs generalinis prokuroras Algimantas Valantinas neišgirdo asmeninio savo kurso draugo teisėjo Jono Furmanavičiaus prašymo suteikti jam apsaugą ir pasiuntė savo bičiulį į mirtį?

Kodėl prokuratūros vadovai slėpė informaciją, kad teisėjui J. Furmanavičiui gresia nužudymas?

Žuvus teisėjui, aukščiausiųjų teisėsaugininkų ir valstybės vadovų pareiga buvo pasakyti, kad šią bylą privalo tirti patys geriausieji kriminalistai, ir paklausti, kiek iš rezervo reikia skirti lėšų tokiam tyrimui. Bet tai nebuvo padaryta.

Tokio ypatingo, Vakarų valstybėse įprasto, teisėjo žūties tyrimo neprašė net Teisėjų taryba ir jos pirmininkas.

Tačiau Teisėjų tarybos ir Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius pasielgė taip, kaip jokioje civilizuotoje valstybėje nėra elgiamasi: Lietuvos televizijoje jis išvadino tuometinę teisėją Neringą Venckienę "ne tik teisinės, bet ir politinės sistemos pūliniu".

Taip ją nuteisė be teismo. Tokiu Teisėjų tarybos pirmininko išpuoliu iki šiol nepasipiktino nei prezidentė, nei Seimas. Vadinasi, šios valdžios institucijos G. Kryževičiaus pozicijai pritaria.

Akivaizdu, kad esant tokiai situacijai Neringos Venckienės konstitucinė teisė į nešališką teismą nebus užtikrinta. Juk ją teisiančių teisėjų karjeros priklauso nuo G. Kryževičiaus ir jo nuomonei pritariančios prezidentės.

Ar Seimo dauguma šių aplinkybių nežinojo?

Žinojo.

Matyt, nemaža dalis žinojo ir tai, kokios stiprios jėgos už eilinės prokurorės Ninos stovi. Ir žinodami pakluso jėgai.

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... &com=1&s=1

Ohoho
2013-04-14 15:25


Nors vienas iš valdžios atstovų išdrįso pasakyti, kad "karalius nuogas", o karalystė "kreivų veidrodžių"...


Kas valdys spaudą: kriminalinės struktūros ar korumpuoti politikai (I)


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... litikai_i/

2013 spalio mėn. 30 d. 12:06:24
Danas NAGELĖ, „Respublikos“ žurnalistas

Pasklidus žiniai, kad pusvelčiui parduotos „Snorui“ priklausiusios „Lietuvos ryto“ akcijos, o dar 10 mln. litų skolų nurašyta kaip blogos „Snoro“ paskolos, Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą. Tačiau, pasak parlamentarų, kol kas jokio atsakymo. Tiesa, „Respublikos“ kalbinti Seimo nariai tvirtina, kad tokių skandalingų faktų negalima netirti, ir žada tyrimą bent jau komitetų lygmeniu.

Teisėsauga tyli


„Respublika“ skelbė, kad verslininkui Benui Gudeliui vos už 10 mln. litų parduotos „Snorui“ priklausiusios bendrovės „Snoras Media“ akcijos. Ši įmonė buvo skolinga bankui 20 mln. litų ir valdė 34 proc. bendrovės „Lietuvos rytas“ (turinčios ne tik dienraštį, bet ir televiziją, interneto portalą, spaustuvę ir t.t.) akcijų.

Tačiau akcijos parduotos vos už 10 mln. litų, 10 mln. litų skola buvo kapitalizuota, o likusi - nurašyta kaip blogos „Snoro“ paskolos.


Teisėsaugos institucijos kol kas tyli.

„Respublika“ domėjosi, ar tylės ir Seimo nariai.

Nešvarūs žaidimai


Konservatorių frakcijos narys Naglis Puteikis apie „Snoras Media“ akcijų pardavimą ir skolų nurašymą turi tvirtą nuomonę.

„Aš kadaise dirbau „Klaipėdos laivų remonto“ direktoriumi ir žinau, ką reiškia skolų pirkimas ir pardavimas. Kai matau tokius banko administratoriaus veiksmus, kyla didžiulė nuostaba.

Juk ta skola yra labai perspektyvi, ją tikrai galima atgauti, nes „Lietuvos ryto“ koncerno galimybės tikrai tai leidžia. Aš nemanau, kad patyręs administratorius už kyšį rizikuotų savo tarptautine reputacija.

Manau, kad čia tęsiasi žaidimai, nuo kurių ir prasidėjo „Snoro“ uždarymo istorija, kurioje ryškiausią vaidmenį vaidino S.Daukanto aikštėje susibūrusi komanda ir Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas.

Vyksta kažkokie žaidimai, kurių galios centras yra ne ekonomika, ne teisė, o Prezidentūra, kuri prašė „Lietuvos ryto“, kad nekritikuotų. Kai to nepavyko pasiekti, viena iš „Snoro“ puolimo priežasčių ir galėjo būti bandymas užčiaupti „Lietuvos rytą“.

O skolos nurašymas galbūt yra bandymas susitarti su „Lietuvos rytu“, kad jis prezidentės nekritikuotų arba kritikuotų švelniai.

Tačiau toks skolos nurašymas yra kriminalinis veiksmas.

Toks slaptas „Snoro“ administratoriaus darbas pažeidžia gero tono taisykles, gero socialaus verslo taisykles, neatitinka Lietuvos valdžių deklaruojamos skaidrios politikos principų.

Piliečiams už nugarų yra sukčiaujama, nurašant 10 mln. litų neteisėtai. Dėl to nukenčia Lietuvos biudžetas, ypač vargšės pensininkės, kurios įsigijo sertifikatus. O joms administratorius pasakys: atleiskite, neturiu pinigų, nes nurašiau neva beviltiškas skolas“, - dėstė N.Puteikis.

Seimas - bejėgis


Pasak N.Puteikio, daug ką parodo ir tai, kad Generalinė prokuratūra, prieš savaitę iš Seimo Antikorupcijos komisijos gavusi prašymą pradėti tyrimą dėl „Snoras Media“ skolų nurašymo, tyli.

„Susidaro įspūdis, kad Lietuvą ir toliau valdo ne teisė, ne ekonomika, o kažkoks būrelis žmonių, susibūrusių ar besilankančių Prezidentūroje. Tas būrelis, manau, neleidžia generaliniam prokurorui pradėti tyrimo“, - sakė Seimo narys.

N.Puteikis tvirtino, kad šiuo metu Seimas yra bejėgis ir visų „Snoro“ istorijos peripetijų tikrai neišsiaiškins.

„Jokios laikinosios komisijos nebepadės. Dabar įstatymai padaryti tokie, kad prezidentės teikimu paskirtų pareigūnų negalima nušalinti. Prezidentui, Seimo nariui galima surengti apkaltą, o minėtiems pareigūnams - ne. Įstatymų kamuolys toks padarytas, kad Seimas yra bejėgis. Tačiau Seimas pats yra kaltas, Seimas pats sukūrė tokius įstatymus ir pats pritarė tokioms kandidatūroms. Juk niekas su šautuvu nestovėjo“, - tvirtino N.Puteikis.

Šnibžtelės kolegoms


Konservatorius prof. Rimantas Dagys tvirtino, kad žinia apie akcijų pardavimą už tokią kainą yra skandalinga.

„Bet kuriuo atveju detalesnis pasidomėjimas „Snoro“ administratoriaus visais sprendimais turėtų būti profilinio Seimo komiteto rūpestis. Ne tik „Snoras Media“ akcijų pardavimas, bet ir kitos problemos yra labai neaiškios, nes kalbama apie milžiniškas lėšas ir įsipareigojimus.

Būtina aiškintis, ar nevyksta kokie dirbtiniai bankrotai, ar nevyksta turto užvaldymas. Mano galva, šitie dalykai privalo būti išnagrinėti Biudžeto ir finansų bei Audito komitetuose. Socialinių reikalų ir darbo komitetas, kuriame aš dirbu, vargu ar galėtų kuo pagelbėti“, - tvirtino R.Dagys.

Tačiau politikas pažadėjo, kad jei minėti komitetai ignoruos problemą, jis pats į juos kreipsis.

„Aišku, nurodinėti aš negaliu, bet patarti kiekvienas galime. Tiesa, sprendimas, ar reaguoti, priklausys nuo komitetų vadovybės. Aš savo frakcijos nariams, kurie dirba tuose kabinetuose, šnibžtelėsiu ir iškelsiu problemą, tik nežinau, ar to užteks“, - pažadėjo R.Dagys.

Teisybės nėra


Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovė Dalia Teišerskytė piktinosi, kad šalyje vyrauja absoliuti netvarka.

„Deja, „Snoro“ reikalų nelabai žinau, tačiau negi niekas nematė, kas vyko ir vyksta „Snoro“, Ūkio bankuose?

Kam mes išlaikome tas kontroliuojančias institucijas, kuriose uždirba keliskart daugiau pinigų nei mes, ant kurių taip visi pyksta dėl didelių algų? Kam reikalinga STT, FNTT, prokuratūra, jei nieko neseka, nieko nedaro?

Gaudo žmones, kurie kokią vištą pavogė ar už saulėgrąžų pakelį parduotuvėje nesusimokėjo. Ir viskas. Tokius žmones tąso mėnesiais, o kai dingsta milijardai - jokios reakcijos. Tas neteisingumas ir varo žmones iš Lietuvos“, - dėstė D.Teišerskytė.

Išvogsime valstybę


Parlamentarė tikino neturinti didelių galių aiškintis „Snoro“ istorijos peripetijų, nes dirba Švietimo, mokslo ir kultūros komitete, tačiau pažadėjo kartu su savo frakcijos nariais inicijuoti, kad tyrimai būtų pradėti Teisės ir teisėtvarkos, Audito komitetuose, Antikorupcijos komisijoje.

„Neįsivaizduoju, kaip tokių dalykų galima nematyti. Vienas Seimo narys, dirbantis Švietimo, mokslo ir kultūros komitete, gal ir neišmano tokių dalykų ir dirba tik savo pagal savo kompetenciją.

Tačiau yra institucijos, kurios už tai gauna pinigus, Seimo padaliniai. Dabar Seime vyksta pirmininkavimo ES Tarybai renginiai, tai mus išvarė namo. Tačiau kai tik susirinks frakcija, būtinai atkreipsiu jos dėmesį, nes kitaip pramiegosime, pravalgysime, išvogsime visą savo šalį“, - akcentavo D.Teišerskytė.

Nukentės visi


Socialdemokratų atstovas Algimantas Salamakinas tikino, kad tyrimą dėl „Snoro“ turto pardavinėjimo privalo atlikti Biudžeto ir finansų komitetas. Parlamentaro teigimu, tą komitetas ir daro, o jo pirmininkas Bronius Bradauskas „Snoro“ istorijai esą skiria itin didelį vaidmenį.

„Komitetas privalo nuolat domėtis, kokie veiksmai vyksta, nes per pigiai išparduodant „Snoro“ turtą nukentės ne tik banko kreditoriai, bet ir visi mokesčių mokėtojai, nes iš biudžeto jau skirti 4 mlrd. litų, kuriuos reikia atgauti. Jei nieko nedarysime, pamatysime, kad tie pinigai nuplauks.

Kitas klausimas - ar iš viso reikėjo uždaryti banką.

Mano nuomone, galima buvo nueiti kitais keliais. Tačiau jau šaukštai po pietų. O dabar turi būti aiškinamasi, kiek rasta turto, kiek pinigų atgauta ir t.t. Komitetas kviečiasi į posėdžius tiek Lietuvos banko vadovus, tiek „Snoro“ administratoriaus komandos narius, tik gal per retai ir kiek per mažai informacijos paskelbiama“, - sakė A.Salamakinas.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... komentarai

Kuperis!!!
2013 spalio mėn. 30 d. 17:43:20


Pavoge is Snoro kreditoriu 652 tūkst.lt padarydamas uzskaita G.Deguciui, Vasiliauskas tam pritarė.

Kuperis pavoge is Snoro kreditoriu 10 mln.lt , pardavus "Liet.ryto" akcijas Gudeliui. Pavoge !

Kuperis pardavė "Snoro lizinga" uz 7 mln. lt, kai jo verte minimum 35 mln.l t! Vėl pavoge!

Kuperis pardavė bankomatus uz 245 tukst.lt, kai ju kaina 10 kartu didesne! Vėl
pavoge !

Kuperis pardavė "snoriukus" 220 vnt. uz 3 mln.lt, kai ju balansine
verte 16 mln.lt +PVM, o rinkos verte yra dviguba! Vėl pavoge !

Dar reikia pavyzdžiu ?!

Kas gali paneigti, kad taip is OTKATU nerenkami pinigai GRYBAUSKAITES būsimai rinkiminei kompanijai?!


Laisvūnas Šopauskas. Prieš tautos referendumo iniciatyvą metami propagandistai


2013 m. spalio 31 d. 15:24

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklara ... agandistai

Naglis Puteikis: labai keista, kad 40-mečių publicistų karta niekina viešą interesą ir vakarietiškos civilizacijos vertybes:

"Visi trys priskiriami dešiniesiems arba konservatoriams. Taip juos įvardijant žodžiai „dešinysis“ ir „konservatorius“ yra vartojami specifine, tik Lietuvai būdinga prasme, nes neteko pastebėti kad Užkalnis, Ramanauskas-Greitai ar Sadauskas-Kvietkevičius nors kiek vertintų tai, ką brangina ir gina tikri dešinieji ir konservatoriai – tradiciją, tautą, šeimą, religiją ir moralę.

Paveikslėlis

Visų trijų pasisakymai konstruojami pagal tą pačią labai paprastą schemą. Ši schema paremta kontrastu tarp „mes“ ir „jie“.

„Mes“ – tai protingi, šaunūs, pažangūs, plataus akiračio, dirbantys ir uždirbantys, aktyvūs, mobilūs, amžinai jauni miesto vyrai ir moterys, „jie“ – tai atsilikę, kvaili, ribotų ir pasenusių pažiūrų, provincialūs, pasyvūs, lėti, iš pašalpų gyvenantys, visokie runkeliai, buduliai, kedofilai, lūzeriai, dažniausiai senyvi, diedai ir bobelės.

Kiekvienas trijulės pasisakymas pristato šią „fundamentalią“ perskyrą kokio nors įvykio ar problemos kontekste, kviečia skaitytoją žavėtis „mūsų“ šaunumu ir bjaurėtis „jais“.

Pasibjaurėjimą „jais“ siekiama sukelti tiesiog išsityčiojant.

Koks dar faktų rinkimas ir argumentai? Kam jie, sakykite, „mums“ reikalingi? Juk ir taip aišku, kad „mes“ – protingi ir pažangūs plataus akiračio jaunuoliai – esame teisūs, o „jie“ – primityvūs ir provincialūs lūzeriai – klysta."


Naglis Puteikis traukiasi iš TS-LKD gretų


http://alkas.lt/2014/02/14/naglis-putei ... lkd-gretu/

http://www.alkas.lt
2014 02 14 13:28

Vasario 14 d. Seimo narys Naglis Puteikis paskelbė pasitraukiantis iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos bei iš šios partijos frakcijos Seime.

Savo pasitraukimo motyvus Seimo narys išdėstė prašyme TS–LKD partijos Danės skyriaus pirmininkui Tomui Meškiniui ir Seimo TS-LKD frakcijos seniūnui Andriui Kubiliui.

Skelbiame visą šio prašymo tekstą:

Lietuvos Respublikos Seimo nario Naglio Puteikio

PRAŠYMAS

Dėl išstojimo iš TS-LKD partijos ir dėl pasitraukimo iš TS-LKD frakcijos Seime


Vilnius, 2013 02 14

Remiantis TS-LKD Įstatų II dalies 18 punktu ir LR Seimo Statuto 38 straipsniu, pranešu, kad išstoju iš TS-LKD ir pasitraukiu iš TS-LKD frakcijos Seime.

Tai darau dėl šių priežasčių:

Negaliu pritarti TS-LKD vadovybės pastaruoju metu skelbiamam požiūriui į tautą, jos suverenias galias ir konstitucines piliečių teises. Tautos suverenumą ir piliečių politines laisves niekinantis (varžantis, negerbiantis) TS-LKD vadovybės požiūris, mano supratimu, prasilenkia su Lietuvos Respublikos Konstitucija.

TS-LKD vadovybė tylėjimu padeda formuotis teisėsaugos nomenklatūrai, kuri vis labiau atitrūksta nuo teisingumo: palaiko Konstitucinio Teismo sprendimus, kuriais bandoma trukdyti piliečiams naudotis jų demokratinėmis teisėmis, tylėjimu skatina teisėjus viederius paleidinėti į laisvę stambius nusikaltėlius, nieko nedaro dėl visuomenės dalyvavimo vis labiau nomenklatūrėjančiuose teismuose.

TS-LKD vadovybė tylėjimu pritaria turtinę nelygybę didinančiam Konstitucinio Teismo sprendimui dėl algų nomenklatūrai padidinimo, užmirštant nepasiturinčiuosius: TS-LKD frakcijos nariai galėjo suduoti rimtą smūgį didėjančioms naujosios nomenklatūros privilegijoms atsisakydama nuo 2014 01 01 padidintų („atstatytų“) algų perviršių, kurie sudaro nuo 1000 iki 2000 Lt į rankas per mėnesį, tačiau ne tik to nepadarė, bet sutiko tokį pasiūlymą patyčiomis (beje, toks bendravimo tonas kasmet vis stiprėja ir tampa vidine norma), kurias, partijos vadovybei tyliai remiant, organizuoja prabangiausius automobilius už mokesčių mokėtojų pinigus besinuomojantys Seimo nariai. Tuo tarpu Latvijos Konstitucinis Teismas 2008 m. priėmė priešingą sprendimą, pareikšdamas, kad krizių naštas pirmiausia turi nešti daugiausia uždirbantys, o pvz. pensininkai turi būti nuo to visiškai atleisti.

Negaliu pritarti TS-LKD Tarybos sprendimui šiuose Prezidento rinkimuose remti Dalią Grybauskaitę, nes ji negina nei demokratinių, nei krikščioniškųjų, nei konservatyviųjų vertybių. Ji taip pat atsakinga už neteisingumo didėjimą Lietuvoje, pvz. aktyviai dalyvavo buvusių FNTT vadovų – sąžiningų pareigūnų V.Gailiaus ir V.Giržado atleidime. Kai jie laimėjo teismus, toliau juos paniekino, nes jų neatsiprašė, nereikalavo atsakomybės iš spectarnybininkų, kurie apšmeižė V.Gailių ir V.Giržadą, tokiu būdu demotyvavo visus sąžiningai dirbančius pareigūnus ne tik teisėsaugoje, bet ir visoje valstybės tarnyboje. Prezidentė D.Grybauskaitė taip pat nevetavo LR Konstitucinio teismo nurodymu LR Seimo priimto turtinę nelygybę didinančio algų „atstatymo“ nomenklatūrai įstatymo.

Daug metų būdamas partijoje, stebėjau, kaip ji nesulaikomai pūna iš vidaus. Neturiu iliuzijų – tie patys procesai vyksta ir kitose partijose. Taip bus tol, kol partijos veiks kaip uždaros mafijinės grupuotės, kuriose draudžiama ir net persekiojama už bandymą pasakyti tiesą apie apsivogusį, visuomenei kenkiantį bendrapartietį. Kol būtent tokie yra partijos vadovybės globojami, tol partinė sistema tik tolins visuomenę nuo politinio gyvenimo, nes sąžiningas žmogus nenorės teptis rankų tokia politika. Sąrašiniais būdais rinkimuose dalyvaujančiose partijose vyraujanti prisitaikymo, pataikavimo atmosfera augina ne išmintingus piliečių atstovus, o tik partinei grupei draugų naudingus vadybininkus, kopiančius karjeros kopėtėlėmis iki pat viršaus – iki Lietuvos vadovų. Kol taip bus, tol Lietuvos žmonės tik keiks valdžią

Kaip sustabdyti šį nuo demokratijos tolstantį Lietuvos laivą, kaip suteikti piliečiams realią teisę įtakoti politinį gyvenimą?

Manau, kad tai įgalintų tikroji savivalda, kai visi piliečių atstovai būtų renkami tiesioginiuose (nesąrašiniuose) rinkimuose pradedant apylinkių (valsčių, seniūnijų) tarybomis, tiesiogiai renkamais seniūnais (viršaičiais), merais ir tik vienmandatėse apygardose formuojamu Seimu.

Apie šias neteisingumo problemas daug metų kalbėjau kiekviename TS-LKD tarybos posėdyje, deja, nebuvau išgirstas.

Dėl šių priežasčių palieku TS-LKD, kuriai priklausiau nuo 1995 metų. Tai darau skaudančia širdimi, nes partijoje lieka labai daug sąžiningų, bendrąjį gėrį ginančių žmonių, tačiau jų balso nebegirdi naujoji nomenklatūra, sėkmingai besusiliejanti su senąją į vieną didelę asmeninio egoizmo ir turtėjimo bevardę partiją, kuri negirdi žmonių lūkesčio, niekina jų iniciatyvas, žemina mažiau uždirbančius, vyresnius ir silpnesnius, garbina tik pinigą.

Vasario 16-ąją noriu švęsti ramia sąžine.

Pagarbiai, Naglis Puteikis


Komentarai
http://alkas.lt/2014/02/14/naglis-putei ... s#comments

albinas:
2014 02 14 16:44


Gerb. p. Puteiki, pasakykit koks jūsų požiūris dėl referendumo, dėl Lito-Euro, dėl vakarų skleidžiamų vertybių (juvenalkė, ganderizmas, homoseksualizmas).

Ir dar, kas jums trukdė išeiti iš TS-LKD bent jau prieš pusmetį?

Nesikuklinkit, atsakykit.

Naglis Puteikis:
2014 02 15 01:57


Albinui:

“dėl referendumo” – už abiem klausimais;

“dėl Lito-Euro” – jei įvesti eurą, tai tik paskutiniems ir būtinai tik po to, kai eurą įsives Lenkija;

“dėl vakarų skleidžiamų vertybių” – demokratija, savivalda, Konstitucija, tautinė tapatybė, patriotizmas – tik už;

“juvenalkė, ganderizmas, homoseksualizmas” – prieš.

“kas jums trukdė išeiti iš TS-LKD bent jau prieš pusmeti?” – dauguma eilinių narių, kurie už viešą intetesą, turėjo nemažai atstovų taryboje, bet jie palaipsniui mažėjo, kol paskutiniame TS-LKD posėdyje likau visai vienas, tada supratau, kad TS-LKD nebepasitaisys, nes naujoji nomenklatūra visus sąžiningus išstūmė. Tada ir apsisprendžiau.

Kristijonas:
2014 02 14 14:10


Sveikinu! Geras zingsnis

Žygeivis:
2014 02 15 18:13


Pritariu sveikinimui. :)

Deja, konservatorių “viršūnėlės” labai greitai išsigimė ir pavirto tikru TSKP analogu. – jau 1996 m. Seimo rinkimuose viršų partijoje “paėmė” oligarchų finansuoti ir remti “kandidatai”.

O dabar tai tik LKP-LDDP-LSDP “dešinysis sparnas”. Tapo tos pačios “politinės liberastinės lazdos” galu (o kitame jos gale “tupi” persidažę bolševikai, virtę iš pradžių eldėdėpistais, o vėliau – pseudo socdemais).

Tiksliau sakant – ir “kubiliniai konservatoriai”, ir “brazauskiniai socdemai” tėra “vienos lazdos du galai”, o tą lazdą kaip nori taip sukioja tie patys keli oligarchai ir jiems tarnaujančių žemesnio rango “padchalimų” grupelė.

Normalius, padorumą išsaugojusius, žmones jau seniai apskritai išvarė arba bent jau nustūmė nuo bet kokių valdžios svertų abiejų šių “valdžios” partijų valdantieji “nomenklatūriniai klanai”.

P.S. Jau seniai sakiau, kad Nagliui nebėra prasmės sėdėti toje liberastinių, savanaudžių vagių ir kyšininkų gaujoje – jos jau niekas nebepataisys…

Štai mano gana senas komentaras:

Žygeivis,
2012 04 06 20:57

Nagliui Puteikiui, Aurelijai Stancikienei ir Sauliui Stomai jau atėjo laikas atsisveikinti su šita kosmopolitų, vagių ir kyšininkų “šaika”, ir pereiti į Lietuvių Tautos gyvybinius interesus – Lietuvybę – nuosekliai ginančią tautinių partijų grupę “Už Lietuvą Lietuvoje”.

Na o galutinai išsigimusią ir antilietuvišką konservatorių “partiją” teks “paleisti į konservus”… :)

Beje, tiems, kam įdomios Naglio pažiūros įvairiais klausimais, surinkau įvairius straipsnius, kuriuose aiškiai ir nedviprasmiškai jo pažiūros pateiktos, temoje:

Išskirtinis Seimo nario N.Puteikio interviu: Valdžioje tikrai yra tik vagys ir kyšininkai
viewtopic.php?f=52&t=10011

Naglis Puteikis: planuoju šviesti ir kviesti


http://www.balsas.lt/News/print/776697

2014.02.18 14:45
Balsas.lt

Visos Lietuvos politinės partijos yra ėdamos egoizmo ir aukoja viešąjį interesą vardan savo gerovės, teigia buvęs ilgametis Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Naglis Puteikis.

TS-LKD praėjusią savaitę nutarusio palikti N. Puteikio teigimu, daugybėje partijos veiksmų nebuvo matyti deklaruojamų krikščioniškųjų ir demokratinių vertybių, todėl Seimo narys nusprendė, kad jam su šia partija – nepakeliui.

Parlamentaras teigia, jog buvęs partijos pirmininkas Vytautas Landsbergis tvirtai diktavo partijos kryptį ginti viešąjį interesą, tačiau tokios partijos krypties nebeliko V. Landsbergiui palikus pirmininko postą.

Nors Andrius Kubilius TS-LKD vairą iš V. Landsbergio perėmė prieš dešimtmetį, partijos krypties pokyčius N. Puteikis pastebėjo tik prieš ketvertą–penketą metų, o sprendimą palikti partiją priėmė pakentėjęs dar šiek tiek.

„Neketinu stoti į jokias partijas, planuoju būti mišrioje Seimo narių grupėje. Planuoju šviesti ir kviesti, raginti ir aiškinti, kad Lietuvos gyventojams yra pats laikas susigrąžinti teisę į referendumus, tiesioginius merų, seniūnų, tarybų narių rinkimus. Aš kviesiu išplėšti iš nomenklatūros rankų užgrobtas demokratines teises, grąžinti Konstituciją į gyvenimą“, – apie savo planus ir politines ambicijas naujienų portalui LRT.lt sako N. Puteikis.

Kiek laiko savyje brandinote mintį palikti TS-LKD partiją? Kas labiausiai lėmė tokį sprendimą?

Kad partijos vadovybė labai netoleruoja mano požiūrio, pastebėjau Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo metu. Situacija paaštrėjo, kai partijos prezidiume vyko diskusija dėl Liberalų ir centro sąjungos pašalinimo iš valdančiosios koalicijos, būtent dėl Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimo.

Tada Andrius Kubilius sakė, kad jei mes nušalinsime „liberalcentristus“, priimsime pas save Vidmanto Žiemelio komandą, ji balsuos prieš atominę, prieš dujų terminalą, ir mes nepasieksime šių uždavinių.

A. Kubiliaus argumentai įtikino maždaug 55 proc. prezidiumo, todėl buvo nuspręsta tiesą ir teisingumą aukoti vardan ekonomikos.

Dar vienas signalas buvo tuomet, kai teismams nusprendus, kad V. Gailius ir V. Giržadas buvo apšmeižti ir atleisti neteisėtai, juos atleisti pareikalavusi Dalia Grybauskaitė neatsiprašė, nepripažino klydusi, o pasakė „na ir kas, vis tiek liko melo detektorių parodymai“.

Mano manymu, TS-LKD šį prezidentės žingsnį turėjo įvertinti kaip amoralų, neatitinkantį europinių, krikščioniškųjų, demokratinių vertybių. Tačiau TS-LKD, užuot tokį žingsnį pasmerkusi, iškėlė D. Grybauskaitę kandidate į Prezidento postą.

TS-LKD taip pat pradėjo palaikyti Konstitucinį Tesimą (KT), kuris, mano manymu, užgrobė Konstituciją, jis ją taiso savo išaiškinimais.

Partija tylėjimu palaikė KT, kuris savo sprendimu pasididino algas sau, Seimo nariams, kitiems aukštiems valstybės tarnautojams.

Aš siūliau pasmerkti tokį sprendimą, agitavau visą partiją į biudžetą grąžinti padidėjusią atlyginimo dalį, tačiau partija savo tylėjimu remia antidemokratinius ir turtinę nelygybę ginančius veiksmus.

Paskutinis partijos žingsnis, nulėmęs mano apsisprendimą iš jos pasitraukti, buvo tai, kad partijos vadovybė iš esmės pasisakė prieš bet kokius referendumus.

TS-LKD įsivyravo sąrašinė pataikūniška klapčiukų valdžia, kuri su kitomis nomenklatūrinėmis partijomis kaskart susitaria ir nekelia savo kandidatų į prezidentus, pasidalina vietas Europos Parlamente, neigia žmonių teisę į referendumus, neleidžia turėti tiesioginių merų, seniūnų rinkimų.

TS-LKD skelbia krikščioniškas vertybes, tačiau daugybėje partijos veiksmų jokių krikščioniškų vertybių nematyti.

Minėjote, kad negalėjote pritarti partijos sprendimui palaikyti Dalią Grybauskaitę Prezidento rinkimuose. Kas jos vykdomoje politikoje jums yra tiek nepriimtina, kad teigiate negalintis solidarizuotis su ją palaikančia partija?

Ji privalėjo pareikšti, kad teisėjai negali būti teisėjais byloje dėl savo algų. Ji privalėjo vetuoti Seimo priimtą įstatymą dėl algų padidinimo remiantis KT sprendimu ir pasisakyti prieš tolesnį turtinės nelygybės didinimą.

Nes dabar šitas ieškojimas neva tai papildomų pinigų pensininkams iš tiesų yra ieškojimas pinigų, kaip nomenklatūrai toliau mokėti šituos padidintus atlyginimus.

Kuomet Dembavoje buvo sudeginta mergaitė, prezidentė turėjo pareikalauti, kad būtų išsiaiškinta, kas iš valstybės tarnautojų iššvaistė milijonus, bet [telefono vietos nustatymo be SIM kortelės – LRT.lt] sistema neveikė. Ji privalėjo nuvažiuoti ir pareikšti užuojautą mergaitės artimiesiems. Atsiprašyti valstybės ir „Bitės“ vardu.

Prezidentė daug kartų nusišalino nuo teisingumo klausimų.

Ko apskritai labiausiai pasigendate šalies politikoje? Ar ji kitokia, nei tada, kai pradėjote savo politinę karjerą?

Kai aš įstojau į TS-LKD, joje ir jos vadovybėje buvo absoliuti daugumą dorų, sąžiningų žmonių.

Tai, kas dabar yra TS-LKD ir kitose partijose, yra nauja aptingusi nomenklatūra, klapčiukai, susiję su teisėsaugininkais.

Teisėjais, kurie paleidinėja nusikaltėlius, ieškomus „Interpolo“. Tokie teisėjai viederiai [atlikti operatyvinius veiksmus prieš naujienų agentūros BNS žurnalistus leido skandalingai pagarsėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Gediminas Viederis, teismo salėje paleidęs per „Europolo“ koordinuotą operaciją Vilniuje sulaikytą Givį Gordeladzę, kuris po to dingo – LRT.lt] toliau dirba, TS-LKD nedaro jokio pareiškimo.

Lietuvoje neliko teisingumo, kuris buvo tada, kai Sąjūdis laimėjo rinkimus 1989, 1990 metais.

TS-LKD laipsniškai leido senajai nomenklatūrai demontuoti demokratinius Sąjūdžio pasiekimus.

1992 metais buvo progresiniai mokesčiai, LDDP juos panaikino, TS-LDK tylėjo ir tyli iki šios dienos.

Tai, kad turtingas turi pasidalinti su vargšu, yra krikščioniška vertybė, tačiau valstybėje didėja turtinė nelygybė.

Aš manau, kad šiuose Europos Parlamento ir Prezidento rinkimuose visos šitos vadinamosios tradicinės partijos, užmigusios savo nomenklatūriniuose taukuose, gaus gerą, stiprų ir teisingą rinkėjų smūgį.

Sakote, kad TS-LKD vadovybėje, kai įstojote į partiją, „buvo absoliuti dauguma dorų, sąžiningų žmonių“. Kuriais metais įstojote?

Į partiją įstojau 1995 metais.

Tačiau jau tada tarp partijos lyderių buvo ir A. Kubilius, ir R. Juknevičienė, ir J. Razma. Jie ir dabar yra tarp lyderių. Kas tuomet pasikeitė?

Partijos kryptį ginti viešąjį interesą tuomet diktavo V. Landsbergis. Jis vienintelis tai labai aiškiai diktavo. Partijos vadovybėje buvo nemažai politinių kalinių, tremtinių. Per dešimtmečius V. Landsbergis buvo negražiai išstumtas, pamažu į paraštes buvo išstumti ir jo bendražygiai.

O dabartiniai partijos lyderiai nebuvo V. Landsbergio bendražygiai?

Per paskutinius penketą metų partijoje įsivyravo visai kita kryptis. Dabar svarbiausia yra mokėti skaičiuoti bendrą vidaus produktą (BVP), o mažas, sergantis, neverslus žmogus, manoma, trukdo ekonomikai.

Partija tapo net ne liberalia, o libertarine.

O A. Kubilius savo pažiūrų neslepia, „manobalsas.lt“ atsispindi, kad A. Kubiliaus pažiūros yra liberalesnės nei E. Masiulio, A. Zuoko ar G. Steponavičiaus. Ir taip yra jau seniai.

O kokią ir kodėl partiją palaikote šiandieną?

Jokios. Visos yra ėdamos egoizmo ir viešo intereso aukojimo vardan savo gerovės.

Kokios tuomet yra jūsų politinės ambicijos? Ką ir kur ketinate nuveikti?

Neketinu stoti į jokias partijas, planuoju būti mišrioje Seimo narių grupėje.

Planuoju aiškinti visiems Lietuvos gyventojams apie tai, kad 1993 metais iš jų buvo atimta pirminė savivaldos grandis. Manau, kad tai yra didžiausia bėda, lėmusi partijų supuvimą.

Nes dabar mūsų partijos yra formuojamos ne autoritetingų žmonių, atstovaujančių viešą interesą, o klapčiukų ir vadybininkų pagrindu, kurių akyse - tik pinigas.

Planuoju šviesti ir kviesti, raginti ir aiškinti, kad Lietuvos gyventojams yra pats laikas susigrąžinti teisę į referendumus, tiesioginius merų, seniūnų, tarybų narių rinkimus.

Aš kviesiu išplėšti iš nomenklatūros rankų užgrobtas demokratines teises, grąžinti Konstituciją į gyvenimą.

Šaltinis: LRT
info@balsas.lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Vas 2014 23:00 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 26989
Miestas: Ignalina
"Viltis miršta paskutinė" - turiu omenyje kai kurių senų konservatorių dar saugotą viltį sugrąžinti "konservų partiją" prie jos ištakų - Sąjūdžio vertybių....

Deja, tai jau akivaizdi utopija.

Galų gale tai suprato ir Naglis, pamatęs, kokios beviltiškos yra jo tikrai atkaklios pastangos "performatuoti konservų partiją".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 19 Vas 2014 16:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 26989
Miestas: Ignalina
Šaltinis - Už tiesą ir teisingumą: Klaipėdos akcija "Aš - pilietis"
http://puteikis.blogspot.com/2009/02/kl ... ietis.html

Sovietmečiu, kai dabartiniai konservatorių vadukai darė karjerą kompartijoje ir komsomole, dėstė marksistines lenininstines estetikas, Puteikis užsiiminėjo veikla, už kurią tremdavo į Sibirą ir kišdavo į KGB rūsius:

"Kai N. Puteikio paklausiau, iš kur tas tiesos pagal jį troškimas ir noras dėl jos kovoti, jis "nukeliavo" į 1986 metus, kai grįžo iš tarnybos sovietinėje armijoje.

"Aš žado netekau sužinojęs, kad ketinama suarti Kernavės piliakalnio papėdės laukus. Man tai atrodė pasibaisėtina. Esą užsės rugiais. Tik vėliau supratau, kad tais rugiais iš lietuviams šventų vietų buvo norima "išrūkyti" visokius ten romuviečius, žygeivius, kurie čia įvairiomis progomis rinkdavosi jausmų Lietuvai atnašauti", - sakė N. Puteikis.

Ir kad sukilo Vilniaus paminklosaugininkai, į savo gretas prisikvietę ir poetus Marcelijų Martinaitį, Sigitą Gedą, ir žmogaus teisių gynėją Antaną Terlecką.

M.Martinaičio bute buvo gimdoma peticija LKP CK ir laikraščiui "Sovetskaja kultura".

"Tuomet ir pajutau pergalės skonį, kai Kernavės piliakalnio papėdes pavyko apginti. Suvokiau, kad pilietinėmis iniciatyvomis įmanoma keisti įvykių eigą",- sakė N. Puteikis."

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 22 Vas 2014 21:38 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 26989
Miestas: Ignalina
Ieškomi savanoriai parašų rinkimui už Naglį Puteikį ir prašoma finansinės paramos


https://www.facebook.com/notes/naglis-p ... 7949693309

2014 m. vasario 22 d., 20:06

Gal galėtumėt paplatinti šį tekstą?:

"Šeštadienį, 2014 02 22 gavau parašų lapus rinkimams.

Iki 2014 03 27 d. imtinai reikia surinkti daugiau nei 20 tūkst. parašų. Šeštadienį vakare jau turėsime pasidarę pildymo pavyzdį, sutrumpintą rekomendaciją kaip pildyti, agitacinį lapelį su mini programa, prašymą pervest 40 Lt arba daugiau, jei deklaruotos pajamos. Per autobusų stotį galėčiau visą tokį paketą siųsti tiems, kas apsiimtų rinkti parašus.

Jei sutinkate padėti, tai parašykite kiek lapų Jums ir kokiu būdu perduoti. Viename lape yra 35 eilutės.

Vilniečiams galime perduot Seime arba atvežti.

Kas rašysitės elektroniškai, nuoroda yra www.vrk.lt, o tiksliau - https://www.epaslaugos.lt/portal/login.zul

Kas rinksite popierinius parašus, nesirašykite elektroniškai, geriau pasirašykite pirmoje lapo eilutėje, kad kitiems būtų drąsiau. :)

Būčiau dėkingas, jei paremtumėt mano rinkimų kampaniją pervesdami 40 Lt sumą į mano rinkimų sąskaitą (galima paremti ir didesne suma, tačiau reikia prieš tai deklaruoti pajamas):

Naglis Puteikis

LT737300010138332964 ,,Swedbank", AB

SWIFT kodas HABALT22, banko kodas 73000

Paskirtis: "auka rinkimų kampanijai"




Norintys talkinti rinkiminėje kampanijoje – rinkti parašus, lėšas ir kt. rašykite el.paštu:

daiva.rupuleviciute@gmail.com
puteikis@gmail.com

Skambinkite štabo koordinatorei Daivai Rupulevičiūtei 860335190
arba Nagliui Puteikiui 865276250,

sekite informaciją mano tinklalapyje
www.puteikis.lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 02 Kov 2014 16:22 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 26989
Miestas: Ignalina
Į Tautininkų sąjungos 17 klausimų atsakė Naglis Puteikis


https://www.facebook.com/notes/naglis-p ... 1083933309

2014 m. kovo 1 d., 23:46

Į Tautininkų sąjungos 17 klausimų atsakė N.Puteikis:
http://www.tautininkusajunga.lt/lt/aktu ... a-176.html

Į klausimus galima atsakyti „taip“, „ne“, „iš dalies“, o išsamūs komentarai – pageidautini.

17 KLAUSIMŲ PRETENDENTAMS Į PREZIDENTUS


1. Ar pritariate, kad Lietuvoje aukščiausias suverenas yra Tauta, kuri per Konstituciją perduoda įgaliojimus visoms valdžios institucijoms, ir jokia „Europos teisė“ negali paneigti šio principo?

Pritariu.

2. Ar pritariate, jog Lietuvos Respublikoje aukščiausią teisinę galią turi Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymai, o visi tam prieštaraujantys sprendimai būtų panaikinti, nes yra nuo pat pradžių negaliojantys?

Pritariu.

3. Ar pritariate, jog lietuvių tauta – Lietuvos valstybės pagrindas, valstybinė kalba – lietuvių kalba, asmenvardžiai dokumentuose, vietovardžiai, gatvių pavadinimai, valstybės ir savivaldos įstaigų užrašai ir raštvedyba – tik lietuviški?

Pritariu Konstitucijos nuostatoms, kad valstybės pagrindas yra lietuvių tauta, o valstybinė kalba - lietuvių kalba, kuria valstybė privalo deramai rūpintis, valstybės ir savivaldos įstaigų užrašai ir raštvedyba – tik lietuviški.

Dokumentuose gali būti papildomas (bet tik papildomas) puslapis su kitokia asmenvardžių rašyba, kaip kad Latvijoje.

Vietovardžiai ir gatvių pavadinimai 40 Totorių kaime ir Trakuose bei kituose šių mažųjų tautų gyvenvietėse ar kapinėse gali būti su antru po lietuviško – totorišku ir karaimišku užrašu, nes šios tautos neturi motininės suverenios valstybės, kur būtų globojama jų kalba ir kultūra.

4. Ar pritariate, kad nacionalinė kultūra ir švietimas – tai svarbiausias valstybės rūpestis ir esminė strategija, siekiant užtikrinti lietuvių tautos ateitį?

Pritariu.

5. Ar pritariate, jog Lietuvos žemė, gamtos ištekliai, infrastruktūra ir monopolijos yra nacionalinis turtas, galintis priklausyti tik Lietuvos valstybei ir jos piliečiams?

Pritariu.

Jei vartojant žodį „monopolijos“ turima turima omenyje šilumos, vandens, elektros gamybos įmonės, naftos, geoterminio vandens ir kitų išteklių gavyba, tai turi būti išimtinai valstybės nuosavybė.

6. Ar pritariate, jog šeima kyla tik iš vyro ir moters santuokos arba tėvų ir vaikų ryšio, o žmogaus gyvybė gerbtina ir saugotina nuo pat užsimezgimo?

Pritariu.

7. Ar pritariate, jog svarbiausi tautos ir valstybės klausimai būtų sprendžiami tik referendumu, o jo iniciatyvai reikalingas piliečių parašų skaičius būtų mažinamas iki 100 000?

Pritariu.

8. Ar pritariate, jog Lietuvos teisinė sistema turi būti atverta visuomenei, įvedant renkamas ypatingojo prokuroro, prisiekusiųjų teismų ir teismo tarėjų įstaigas?

Pritariu.

9. Ar pritariate, jog Lietuvos valiuta turi likti litas, o pinigų sistemos keitimas gali būti sprendžiamas tik referendumu, teikiant formuluotę – „Ar sutinkate atsisakyti lito?“?

Pritariu.

10. Ar pritariate, kad valstybės biudžeto ir visas viešųjų finansų tvarkymas būtų prieinamas visiems piliečiams, o visos valstybės investicijos būtų pagrįstos išlaidų ir naudos analize?

Pritariu.

11. Ar pritariate, jog Lietuva išliktų NATO nare, drauge stiprindama politinius, kultūrinius, ekonominius ryšius su savo regiono šalimis– Latvija, Estija, Baltarusija ir Ukraina?

Iš dalies pritariu - ryšius su Latvija, Estija ir Ukraina būtina stiprinti.

Nemanau, kad politinių ryšių stiprinimas su dabartiniu Baltarusijos režimu atitiktų Lietuvos interesus.

Matant beprasidedančią Rusijos ekspansiją į Krymą ir Ukrainos rytinę dalį, būtų tikslingiau vietoj Baltarusijos, su kuria jau yra geri ekonominiai santykiai, nacionalinio saugumo prasme geresnė kryptis būtų gerų ir LYGIATEISIŲ ryšių su NATO nare Lenkija kūrimas.

13. Ar pritariate, jog Europos Sąjungos centralizacija (federalizavimas), Rusijos ir Lenkijos politinė ekspansija – grėsmės, kurios turi būti stabdomos?

Bet kurių šalių politinė ekspansija turi būti stabdoma.

Europos Sąjunga turėtų būti plėtojamas kaip suverenių valstybių konfederacija, pirmiausia kaip ekonominė ir politinė sąjunga, kuri nesikiša į valstybių-narių nacionalinės kultūros, švietimo, šeimos politikos, tautinio identiteto ir kitus esminius nacionalinės tapatybės klausimus.

Geras pavyzdys, kaip ES narė gina savo interesus ir, nežiūrint į didžiulį politinį bei ekonominį spaudimą, SĖKMINGAI APSIGINA nuo komisarų peršamų nenaudingų valstybei receptų - Vengrija.

14. Ar pritariate, jog kiekvienas lietuvis turi teisę į Lietuvos pilietybę, o kitataučių imigracijos kontrolė gali būti tiktai griežtinama, bet ne švelninama?

Visiškai pritariu pirmajam teiginiui, iš dalies antrajam, nes dabartinė imigracijos tvarka yra itin griežta (pvz., laivų remonto įmonėms Klaipėdoje labai sudėtinga gauti leidimus net pusmečiui atsivežti suvirintojų iš Bulgarijos, Ukrainos ir pan.).

15. Ar pritariate, jog lytinis auklėjimas turi būti orientuotas į rengimą šeimai, lytinė prievarta prilyginta žmogžudystei, o homoseksualizmo ir kitų lytinių iškrypimų propaganda – uždrausta?

Pritariu lytinio auklėjimo orientavimui į šeimą.

Lytinė prievarta yra labai baisus nusikaltimas, bet žmogžudystė baisesnis.

Lytinių iškrypimų propagandos neturi būti.

16. Ar pritariate, jog Lietuvą okupavusių valstybių politinių ir represinių struktūrų, dabartinių užsienio valstybių saugumo ir žvalgybos tarnybų atstovai, kitaip joms įsipareigoję asmenys turi būti viešinami, o jiems patiems – uždrausta dirbti renkamose ir skiriamose valstybinėse pareigose?

Iš dalies.

Teigiamai atsakiau į 11 klausimą - manau, kad Lietuva ne tik turi išlikti NATO, bet ir savo narystę stiprinti. Tai bus sunku padaryti, jei Lietuvoje visi NATO šalių "saugumo ir žvalgybos tarnybų atstovai turės būti viešinami".

17. Ar pritariate, kad Prezidento veiklos veiksmingumas būtų vertinamas pagal Lietuvos Respublikos piliečių socialinės ir geografinės atskirties sumažėjimą, jų gyvenimo kokybės ir laimės indekso išaugimą, emigracijos iš Lietuvos sustabdymą?

Pritariu.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007