Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 10 Geg 2024 01:11

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 26 Geg 2011 16:18 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Prokuratūros sankcionuotas kurstymas


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/n ... kurstymas/

2011 gegužės mėn. 26 d. 14:06:17
Ferdinandas Kauzonas, “Respublikos” apžvalgininkas

       Generalini prokurore Valy, gal pasakysite, kad jūsų pavaldiniai savo išvados dėl pono Tomaševskio su jumis nederino? O jūs savo ruožtu irgi su kažkuo nederinote? Kas patikės? Tai ko išsigandote? Lenino ainių - Putino, Komorovskio, Lukašenkos ar Kadafio?

------------------------------------------------------------------------------------

       Kai “Respublika”, kalbėdamasi su Voldemaru Tomaševskiu apie naująją Švietimo įstatymo redakciją, paklausė, kodėl reikėjo Lietuvą skųsti Europos komisijai ir JAV valstybės sekretorei Hilari Klinton, europarlamentaras atrėžė: “Ką? Uždrausta yra skųstis? Ar valdžia visada teisi? Gal ir teismus panaikins, uždraus? /.../ Kodėl nori lenkus padaryti laimingus, jei jie nenori? Jau turėjome bolševizmą”.

       Tikiuosi, ponas Tomaševskis labai nesupyks, jeigu aš jo mintį apie jau turėtą bolševizmą pratęsiu. Jau turėjome bolševizmą, bet, atrodo, jis ir vėl sugrįžta! Juk ponas Tomaševskis, tarsi ir Vilnijos krašto daugumos (“bolše” - nuo šio žodžio ir kildinami bolševikai”) vadas cituoja ne bet ką, o amžinąjį bolševikų vadą Leniną, kuris, kalbėdamas apie rusų kalbos diegimą visoje savo imperijoje, vis dėlto siūlė “nevaryti žmonių į rojų su pagaliu”. Leninas iš esmės pasakė tą patį, ką ir Tomaševskis, tik nepalyginamai vaizdžiau.

       Jeigu kartais Vilnijos vadas nenorėtų sutikti, kad jis dabar citavo Leniną, aš, gink Dieve, nesiginčyčiau. Man tuomet beliktų sakyti, kad Leninas tada citavo Tomaševskį. Man, tiesą sakant, ne taip jau ir svarbu, kuris kurį citavo. Man svarbu, kad abu vienodai galvoja. O jeigu vienodai, tuomet arba Tomaševskis yra bolševikas, arba Leninas - Vilnijos lenkų vadas. Bet aš jokiu būdu neketinu lipdyti bolševiko etiketės ant Tomaševskio kaktos. Aš tik įtariu jį esant bolševiku. Tik nujaučiu. Va, prieš gerus dvidešimt metų galėjau sakyti tvirtai. Tada buvo aišku, kas yra kas. Kai Vilnijos krašte kažkas bandė tverti “Wilenszczyznos autonomiją”, atėjo prie Parlamento mūsų lenkai, tie, kurie neužkibo ant lietuviškų, rusiškų ir lenkiškų Lenino partijos “aparatčikų” kabliukų, ir dūrė pirštu į tuos, kas bando atskirti Vilniją nuo Lietuvos - iškėlė plakatą: “Tai ne mes, tai - bolševikai”.

       Dabar, kai Tomaševskio sukeltas europinio, o ir tarpkontinentinio masto širšalas visiškai atsitiktinai, o gal visiškai sąmoningai ir vėl buvo pasaldintas naujos autonomijos idėjos medumi, niekas su plakatais jau neišėjo ir į nieką nedūrė pirštu. Yra du variantai: arba Wilenszczyzna iš tiesų jau vėl bolševikiniais metodais valdoma, arba jie nesusigaudo, į ką pirštu durti - jie tiesiog nežino, kam dirba eidami paskui Tomaševskį. Ir nežino, kam dirba jis. Gal Komorovskiui? Gal Lukašenkai? Gal Barozui? Gal Putinui? Gal Kadafiui? Aš irgi nežinau. Žinau tik - ne Grybauskaitei.

       O gal viskas kur kas paprasčiau? Gal tiesiog šimtmečiais iš kartos į kartą lenkams diegtas lietuvių kalbos - chamų kalbos įvaizdis padarė savo. Ir ne tik lenkams. Kiek lietuvių dėl to paklydo istorijos vingiuose - nusisuko nuo savo gimtosios kalbos ir ėmė vaidinti lenkus, kurių palikuonys šiandien gyvena Wilenszcziznoje ir kurių vyresnioji karta iš esmės jau nebemoka jokios kalbos? O lietuvių kalbos - chamų kalbos įvaizdis šiame krašte ar netapo ginklu, kuriuo išmintingai manipuliuoja vietos politikieriai, mulkindami šio krašto gyventojus ir vesdami juos už šitos virvutės ten, kur reikia gal Putinui, o gal Kadafiui ar dar kam nors. Tik, žinoma, ne ten, kur reikia Lietuvai.

       Seni kalvarijiečiai, pavyzdžiui, apgailestauja, kad su Vilnijos lenkais nė vienas jau pokario nepriklausomos Lietuvos prezidentas neišdrįso ir neišdrįsta pasielgti taip, kaip prieškariu su Kalvarijos lenkais pasielgė jų bažnyčios klebonas Krupavičius. Taip, taip - tas pats prelatas Mykolas Krupavičius, garsiosios žemės ūkio reformos sumanytojas. 1935 m. atvykęs į Kalvariją klebonauti rado du bažnytinius komitetus (lietuvių ir lenkų), du chorus, dvi bažnytines bendruomenes, bažnyčioje bandydavusias perrėkti ar pergiedoti viena kitą. Pasikvietė klebonas į kleboniją pasišnekėti lenkų bažnytinį komitetą. Sėdi komiteto nariai klebono prieškambaryje, laukia. O Krupavičius kviečia po vieną. Ir, žinoma, kad neįžeistų lenkų orumo, ima su kiekvienu kalbėtis lenkiškai. Persimetęs vienu kitu sakiniu klausia: “Jūs tikrai esate būtent lenkų bažnytinio komiteto narys? Bet jūs juo negalite būti - jūs nemokate lenkiškai. Būkite malonus - pakvieskite kitą komiteto narį”. Tokiu būdu “prasijojęs” visą komitetą jis neaptiko nė vieno mokančio lenkiškai. Lenkams buvo baisi gėda ir nuo tos dienos Kalvarijos bažnyčioje širšalas baigėsi.

       Mūsų prezidentai, skirtingai nei Krupavičius, niekada nebuvo mokęsi Lenkijoje, tačiau Dievas taip pasitvarkė, kad lenkiškai visai neprastai mokėjo ir Brazauskas, ir moka Adamkus, ir moka Grybauskaitė. Bet nė vienas neišdrįso pasielgti panašiai. Prezidentus galima suprasti. Jie negali įžeisti lenkų orumo. Gaila tik, kad lenkų orumą jie saugo lietuvių orumo sąskaita - leidžia chamams politikieriams valytis kojas į vieną seniausių indoeuropiečių kalbų. Grybauskaitė bent jau viešai išdrįso deklaruoti savo siekį, kad Vilnijos lenkai išmoktų savo valstybinę kalbą. O Tomaševskis su savo bendraminčiais, ko gero, elgiasi labai negarbingai Lietuvos lenkų jaunosios kartos atžvilgiu, tarsi ta karta būtų debiliukai, kuriems dar prieš einant į mokyklą jau reikia žinoti, kad po gerų dešimties metų teks porą egzaminų laikyti lietuviškai - valstybine kalba. Kokia turi būti neapykanta “chamų kalbai”, koks didžiulis turi būti troškimas diskredituoti Lietuvą, kad siekiant to tikslo būtų imamasi diskredituoti net tikrai talentingą jaunąją savo tautiečių kartą.

       Skaitytojui turbūt jau krito į akis, kad į šį savo rašinuką prikaišiojau daugybę visokių amortizatorių - “galbūt”, “ko gero”, “matyt”, “įtariu” “jaučiu”. O kiek tariamųjų nuosakų, kiek klaustukų, kiek svarstymo variantų. Ar žinote kodėl? Todėl, kad aš negaliu, aš nenoriu kurstyti tautinės nesantaikos, kaip Tomaševskis. Jis gi nesako nei “man atrodo”, nei “aš manau”, nei “galbūt”. Jis teigia. Jis sako aksiomą. Jis reikalauja. Jis šaukia lietuviams: “Tai jūs turite šitame krašte integruotis, nes jūs čia atvažiavote. Jūsų protėviai turi čia integruotis. O mes neturime integruotis. Čia mūsų žemė”. Tomaševskis turi teisę taip manyti. Tomaševskis neturi teisės taip teigti. Ar ne taip, generalinis prokurore Valy? O gal pasakysite, kad jūsų Baudžiamojo persekiojimo departamentas, nustatęs, kad Valdemaro Tomaševskio teiginiuose nėra nusikalstamos veiklos požymių, tokios savo išvados su jumis nederino? Ir nederino su jumis savo sprendimo nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl galimo tautinės nesantaikos kurstymo? O jūs savo ruožtu irgi su kažkuo nederinote? Kas patikės? Tai ko išsigandote? Putino, Komorovskio, Lukašenkos ar Kadafio?

       O gal jūs tikrai neradote tautinės nesantaikos kurstymo? Tai kur jos ieškojote? Tuose keliuose sakiniuose? O internete žiūrėjote? O žmonių komentarus skaitėte? Vien per balandžio mėnesį, kai tie lemtingi Tomaševskio žodžiai buvo ištarti, tiek neapykantos lenkams buvo išlieta, kiek jos nebuvo per visą interneto istoriją Lietuvoje. Tai kas šitą neapykantą sukurstė?

       O ar supranta generalinis, kokį precedentą sukūrė jo vadovaujami prokurorai, neaptikę Tomaševskio leksikoje tautinės nesantaikos? Ar įsivaizduojate, kokia erdvė dabar atsivėrė tautinei neapykantai kurstyti ir kokios dabar Lietuvoje aukštos Tomaševskio pakeltos, o Generalinės prokuratūros sankcionuotos (leidžiamos) tautinės neapykantos kurstymo normos? Ir kas dabar iškels baudžiamąją bylą Generalinei prokuratūrai už tautinės nesantaikos kurstymą?

       Aš tik klausiu. Aš neteigiu - aš ne Tomaševskis.

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/n ... komentarai

pensininkė 2011 gegužės mėn. 26 d. 15:19:11

     Ir aš noriu paklausti - tik nežinau kieno - ar kam nors iš valdžiažmogių dar rūpi Lietuva?

     Ar rūpi kam nors kaip jaučiasi lietuviai SAVO sostinėje Vilniuje, kai Lenkijos TV laidose aiškinama, kad Vilniaus kraštas, o ir Vilnius priklauso Lenkijai?

      Ir kas leido dalinti "lenko kortą"?

      Kodėl tylima, kai Lenkijos veikėjai Lietuvoje elgiasi kaip savo namuose?

      Ar tai nevaldžios reikalas? Ko bijoma?

      Žmonės sako - "ant palinkusio karklo visos ožkos lipa".

      Net baisiausiame sapne negalima buvo prieš 20 metų susapnuoti, kad šitaip bus naikinama Lietuva...

      Nevykdomi Vilniaus rajone net teismų sprendimai, o teisėtvarkos atstovams tai visai nesvarbu. Prieš vieną mergiotę galima mesti net kelis prokurorus, mat, juos įžeidė. Trūksta žodžių...

Žygeivis 2011 gegužės mėn. 26 d. 16:23:26

      Viskas turi savo "šaknis" ir savas priežastis...

      Vertėtų prisiminti, kas inicijavo "nulinį pilietybės įstatymą" ir suteikė Lietuvos Valstybės pilietybę aršiausiems Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės priešams?

      Ir kas bei kokių jėgų spaudžiamas atleido akademiką Zigmą Zinkevičių iš Švietimo ministro posto?


_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007