Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 28 Bal 2024 14:47

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 05 Vas 2010 02:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 18 Sau 2010 16:42
Pranešimai: 59
Paveikslėlis

Linos Petrauskienės (ELTA) nuotr.


     Kartais vis kyla diskusijos dėl Žaliojo tilto skulptūrų. Būti joms ar nebūti? Restauruoti jas ar palikti ramybėje? Gal tegu būna, čia mūsų istorija netgi turistai pasifotografuoja prie jų? O gal tai Sovietų sąjungos palikimas, todėl jas reikia demontuoti?

     Dažniausiai skulptūrų šalininkai teigia, kad reikia jas palikti ant Žaliojo tilto ir neliesti, nes tai meno vertę turintys kūriniai, kad tai palikimas ateinančioms kartoms. Iš karto kyla klausimas: kodėl tada yra Sovietinių skulptūrų muziejus – Grūto parkas? Ar ten esančios skulptūros jau nebe meno kūriniai? Taip galvojant galima buvo palikti ir Leniną Vilniaus Lukiškių aikštėje. Galiu lažintis, kad turistų būtų ne ką mažiau prie jo. O ir vietiniai simpatizuojantys buvusiai santvarkai Sovietiniai žmonės – sovietofilai –  turėtų, kur susitikti, kad prisiminti senas geras dienas ir sugiedoti Tarybų Lietuvos himną. Išgerti degtinės, užkasti agurkų, kai kurie iš jų prisimintų kaip vogė iš gamyklų, pasimelstų asmenybės kultui – Leninui, Stalinui ir panašiems. Visi draugiškai susilietų į pilką kolektyvinę masę, kurioje išnykta individas, sugiedotų internacionalą, kviečiantį pasaulio proletariatą nusimesti grandines ir melstis Maskvos komunistiniams diktatoriams. Bei pakartoti paskutinį kartą „prie ruso buvo geriau“.

     Tuo tarpu Maskvos ranka vėl kišasi į Lietuvos vidaus reikalus, norėdama padėti „broliškai“ lietuvių tautai atnaujinti jų kadaise pamirštas skulptūras. Nereikia pamiršti, kad iki šios dienos Leninas vis dar guli Maskvoje. Kaip kokia mumija Egipto piramidėje. Nepalaidotas ir vis dar prisimenamas. Sovietiniams laikams simpatizuojantys individai turbūt norėtų, kad ir Lietuvos komunistų nelaidotų, o balzamuotų. Gi priminimas kartoms, tegu lieka. Vieną tokį jau prie mirties esantį turbūt tikrai Lukiškių aikštėje galima būtų palikti amžiams, kaip Leniną Maskvoje. Ateitų mamos su mažais vaikučiais ir primintų jaunajai kartai, kas padarė tiek gero Lietuvai. Parodytų, kad mes paprasti gyventojai be tokių „lyderių“ nesusitvarkom patys savo gyvenimuose. Įdomu ar ilga eilė stovėtų?

     Kvailai skamba, kuomet teigiama, kad reikia ir visus daugiabučius pastatus, kelius, viską, ką okupantė Sovietų sąjunga paliko, siųsti atgal į Rusiją – Sovietų sąjungos teisių perėmėjai. Nors tie nerenovuoti daugiabučiai namai yra tikra nelaimė jų savininkams, nes šių namų šildymas kainuoja brangiai. Bet kodėl norima matyti tik vieną pusę? Juk visi Lietuvos žmonės, kurie praleido Sibire savo vergiškus metus, galėtų nusiųsti oficialiajam Rusijos vadovui Putinui įspūdingą sąskaitą už sugadintą sveikatą, sugriautą gyvenimą, prarastą turtą ir neatlygintą darbą. Kas kam daugiau skolingas būtų? Galima netgi paklausti: nejaugi Sovietų sąjunga buvo tokia dosni, investuodama milžiniškus pinigus į Sovietinę Lietuvą, o kartu ir tokia altruistiška, nes tai darydama planavo po 50 metų iširti ir palikti visą sukurtą infrastruktūrą „broliškai“ lietuvių tautai? Sovietų sąjunga nebuvo projektuojama tokiam trumpam laikotarpiui, todėl būtų kvaila kalbėti apie jos dosnumą ir gerumą.

     Jeigu žmogus nori pradėti gyvenimą iš naujo, tai jis turi dvasiškai atsinaujinti, jam reikia nusiplauti visą purvą, kaip tik dėl jaunosios kartos gerovės. Galbūt Sovietiniai metai kažkam ir buvo geriausi, tačiau jie praeityje,  nes sistema nepasiteisino ekonomiškai, todėl žlugo. Komunizmas nebuvo sukurtas, o nebuvo įgyvendintos visos paprasto žmogaus svajonės, jos sudužo į šipulius. Dabar tas žmogus jau kitos sistemos gyventojas. O senos sistemos ideologinės skulptūros neturi trukdyti naujiems žmonėms kurti naują ateitį.

     Galima padaryti išvadą, kad Žaliasis tiltas savo pirminėje formoje nebuvo su Sovietinėmis skulptūromis. Žaliasis tiltas tapo Sovietiniu tuomet, kai Sovietų sąjunga okupavo Lietuvą. Skulptūras pastatė Sovietų sąjungos valdžios nurodymu. Rusijoje iki šios dienos stovi dar daug Sovietinių skulptūrų, nes šioje šalyje yra susimaišiusi istorija, neatskiriama, kas gerai, o kas blogai. Bet tai tos šalies žmonių problemos, Lietuvai nereikia mokytis iš to, kuris pats neišmoksta savo istorinių pamokų. Nepavykę istoriniai projektai liko praeityje, o su jomis susijusios skulptūros taip pat turi likti praeityje – tokių simbolių muziejuje Grūto parke.


Paskutinį kartą redagavo EUcitizen 20 Vas 2010 20:58. Iš viso redaguota 4 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Vas 2010 19:16 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Ar reikalingos sovietinės Žaliojo tilto skulptūros?

2010.02.19 06:58

http://www.balsas.lt/naujiena/375524/ar ... skulpturos

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/375524/ ... skulpturos

Canis lupus
2010-02-19 08:48:59

     Šimtu procentų sutinku su autoriaus požiūriu. Ir tai jokia kova su istorija, kaip kad teigia"istorikas".

     Jeigu jau laikome tuos balvonus kultūriniu paveldu, tai ir Leniną reikia atstatyt..., ir Jekateriną...

     Atiduokime tas danajų dovanas jų teikėjams... ir tegul daugiau nevaduoja, užteks.

tai
2010-02-19 16:38:01


     Paziurekite i nuotraukas Dremos knygoje " pradinges Vilnius". Nera nuotraukose situ balvoneliu, bet tiltas puikiai atrodo... Na, kas cia dabar per uzsiciklinimas ant tu figuru? kur tas menas?!?

Į Grūto parką
2010-02-19 09:10:09


     Grūto parke tegu reprezentuoja istoriją.

Joachimas
2010-02-19 18:23:33


    Manau, kad Grūto parke dar liko daug laisvos vietos ir tos skulptūros ten tiktų kur kas geriau. Ne vieta sovietinės imperijos simboliams ant Žaliojo tilto. Šios skulptūros tik simbolizuoja sovietinį, o iš dalies rusiškąjį kultūrinį imperializmą Lietuvoje.

    Kuo greičiau Vilniaus miesto valdžia ryšis jas pašalinti, tuo geriau. Taigi, pirmyn...

Rupūs miltai!
2010-02-19 13:29:01


     Kas per klausimas. Gal iš viso ištrinkime iš savo istorijos sovietinį laikotarpį? Tik sovietino mąstymo glušai gali tokį klausimą kelti.

     Arba suinteresuotas Gruto parko savininkas, ne kitaip. Valstybės sąskaita sau pasistatys dar kelis objektus. Tegul tada statosi sau su visu tiltu. Ką? Nepasistatysime kito? Ir kitus sovietinius pastatus tada griauskit. Juk pinigų kaip šieno. Kuo daugiau naujų projektų, tuo daugiau ir otkato, paklauskit Zuoko, jei netikit?

     Čia juk ne kulto skulptūros. Kulto jau visos nuimtos. Tai juk garsių skulptorių - Jonyno, Mikėno darytos. Kam jos kliūva? Man tikrai ne. Man jos tik primena mano sovietinę vaikystę.

DLOMGO
2010-02-19 09:43:24


     kvailas klausimas..... jei sovietu okupacija yra brangi, sukelianti teigiamus prisiminimus, tai butinai tuos ,,meno,, sedevrus reikia palikti, atstatyti Stalino balvona prie stoties ir Vokietijos agento Uljanovo-Lenino cementine skulptura Lukiskiu aiksteje.

     Jei dar tokios diskusijos vyksta, tai rodo kad musu protai dar yra sovietijoje. O jei taip, tai apie jokia DEMOKRATINE VISUOMENE NERA KALBOS. Tad ir murkdomes sovietiniame purve, turedami tokia teisesauga, toki ,,seima,,.......

sito "meno sedevro" ...
2010-02-19 09:13:52


     ...labai truksta Gruto parke, butu pilnesnis "komplektas", taip sakant visa "puokste" prisiminimu, tiems, kam jie labai brangus, perki bilietuka ir viska prisimeni vienoje vietoje...

Antas
2010-02-19 17:03:03


     Kokiu kvailiu reikia būti, kad įsivaizduotum, jog propagandinės bolševikų stovylos yra neva mūsų istorijos dalis.
 
     Juk tai ne Lietuvos istorija, o okupantų istorija: kaip automatininkai "išvadavo" mus, kaip žemdirbius pavertė kolchozų vergais, kaip mums statė namus ir gamyklas, lyg patys nesugebėtume jų pasistatyti, kaip mus mokė mokslų, lyg būtume iš bananmedžių nukritę.

     Iš visų aštuonių Žaliojo tilto statulų tik viena gal turi tolimą ryšį su lietuvių tautos istorija. Tai vienas iš darbininkų, kuriuos savo simboliu pasirinko Vilniaus gėjai. Turiu omenyje tą, kuris ant peties laiko pneumatinį kūjį.

     Kadangi Lietuvoje nėra požeminių kasyklų, tai jis primena mūsų žmones, kankintus Vorkutos konclagerių šachtose ar Džezkazgano vario rūdynuose.

     O tiltai, namai, keliai, parkai, gamyklos, elektrinės, bokštai ir pan. statiniai, statyti okupaciniais laikais, nėra paminklai. Tai - urbanistikos objektai, pritaikyti ne bolševizmo propagandai, o gyvenimo poreikiams.

     Nejaugi atsiranda tokių lietuvių, kurių praktiniam gyvenimui reikalingos tos klaikios stovylos?

Baudikė >
2010-02-19 14:09:07


     Ponas Grūto savininkas Malinauskas puikiai žino, kai neliks nei vieno socialistinio realizmo paminklo, ir kai istorijos mokytojas nebeturės nei vieno pavyzdžio parodyti vaikams apie šio laikotarpio kūrybą, šios skulptūros įgis neįkainojamą vertę. Nebūtnai kaip meno kūriniai, bet kaip retenybė. Ir tada ne tik užsienio piliečiai bus vedami į Grūto parką, bet ir eiliniai Lietuvos piliečiai, moksleiviai mokės Malinauskui pinigus, kad tik pamatytų tą mūsų praeities paveldą. Štai puikus pavyzdėlis kaip privatus biznis varo propagandą per žniasklaidą savo interesams patenkinti. Įžūlu visa tai įvardint kaip rūpestį tautos dvasingumu.

EGLĖ>> rupiems miltams
2010-02-19 17:46:06


     Tokio mąstymo paprastai būna kokio stribo palikuonys. Sovietinio laikotarpio istorija širdį glosto.

     Pavydas, kad kaimyno karvė pieno daugiau duoda, nei sava nešerta, todėl kaimyną Sibiran. Pavydas, kad Malinauskas surinko patvoriuose išmestas skulptūras ir eksponuoja. Mat ekspozicija ne tokia, jaunimas atvažiavęs pažiūrėt nematytos praeities žvygauja pakrūmėse iš visų tų leninų ir kapsukų.

     O Malinauskas pinigėlius renka parkui tvarkyt. Tai kodėl patys komsomolcai nesurinkot tų skulptūrų ir sovietmečio cerkvės neatidarėt? Būtumėt jūs pinigus rinkę, nereiktų Malinauskui pavydėt.

Zyklas
2010-02-19 17:42:31


     Ne Stalinas asmeniškai, o nors ir jo paliepimu, būtent sovietinis kareivis (kurs ir vaizduojamas tilto skulptūroje) okupavo Lietuvą, ją plėšė, jos piliečius šaudė ir trėmė bei kitaip terorizavo.

    Tai ir Dekanidzei pastatykit paminklą - juk ir jis mūsų istorija...

Žygeivis - EGLEI ir kitiems
2010-02-19 19:13:59


    Šiek tiek informacijos:

    1. Straipsnio autorius yra vienas iš mano forumo "Nacionalistas-Tautininkas-Patriotas" aktyvių narių.

    2. Su Malinausku jis neturi jokio ryšio. Šį straipsnį (kaip ir dar nemažai kitų) parašė pats, savo paties sumanymu.

    3. Jei kam įdomu, tai galiu papasakoti, kaip atsirado Grūto parkas.

    Tuo metu (po sovietų armijos iš Lietuvos pasišalinimo 1993 m.) daug kas Lietuvoje (ir artimų valdžiai, ir kitų asmenų) norėjo neblogai pasipelnyti parduodant visokias sovietinio laikotarpio skulptūras arba tik jų metalą į užsienį. Todėl tam reikėjo užkirsti kelią "iš pašaknų".

    Prisipažįstu, jog būtent aš savo laiku pasiūliau įsteigti Lietuvoje sovietinių paminklų parką, pavadinant jį "Komunizmo kapinėmis".

    Šį pasiūlymą 1996 m. pateikiau savo senam draugui Nagliui Puteikiui, kuris tuo metu konservatorių vyriausybėje buvo Kultūros ministro pavaduotoju, kuruojančiu kultūros paveldo reikalus. Jis, o vėliau ir ministerija, pritarė šiam sumanymui.

    Po to buvo surengtas konkursas, kuriame, kiek prisimenu, dalyvavo trys gana turtingi asmenys (ar jų firmos). Geriausias sąlygas pasiūlė būtent Malinauskas. Jis ir laimėjo konkursą.

    Galiu garantuoti, jog tuo metu jokios korupcijos sprendžiant šį klausimą nebuvo, nes aiškiai buvo matyti, jog reali sumanymo realizacija labai daug kainuos, o ar duos kada nors naudos - labai abejotina. Todėl svarbiausia buvo garantuoti, kad konkurso laimėtojas įvairių sovietinių statulų neišgabentų į užsienius, o iš tikrųjų įrengtų parką.

    Kaip dabar matome, Malinauskas savo sumanymą įgyvendino puikiai ir iki šiol neblogai tvarkosi. Valstybei tai nieko nekainavo - kaip, pvz. "įvyko" su vamzdžiais Neries pakrantėje ir dar daugelyje kitų panašių "paminklų" bei "festivalių", o paminklai nebuvo išvogti ir neiškeliavo į Vakarus ar Rytus.

    Beje, jei kam įdomu, tai aš Malinauską asmeniškai nepažįstu ir niekada su juo nebuvau susitikęs - mačiau jį tik per TV.

    Taip pat atvirai sakau, jog pritariu minčiai, kad įvairūs sovietinio laikotarpio "balvonai" yra mūsų Valstybės ir Tautos istorijos sudėtinė dalis. Ją irgi reikia išsaugoti ateitiems kartoms, kaip ir, pvz. kryžiuočių antpuolių, Napoleono ar švedų okupacijos laikų artefaktus ir pan.

    Kartu labai aiškiai reikia suprasti, jog tokių "artefaktų" vieta yra ne centrinėse mūsų miestų ir miestelių aikštėse, o jiems tinkamose vietose - uždaruose ir atviruose muziejuose bei saugyklose.

to jurgis
2010-02-22 00:41:36


     tie balvonai ant tilto - tai ne mūsų istorija, tai - svetimos valstybės, okupanto istorija ir simboliai. Be to, jeigu istorija, tai jiems visai tinkama vieta muziejuje.

     Viešoje vietoje jie stovėjo todėl, kad turėjo simbolinę, propagandinę funkciją. Dabar okupacija baigėsi, propaguoti sovietizaciją neliko būtinybės.

Aldona
2010-02-21 19:55:18


    Paminklas Muravjovui - korikui Vilniuje, prieš prezidentūrą nugriautas. Vilniečiai tuo metu buvo jį ištepę vilko taukais, tai visi miesto šunys ėjo ant to paminklo pamyžt.

    Paminklas Jekaterinai II Katedros aikštėje nugriautas.

    Paminklas rusų imperialistui Puškinui, keikusiam savo pamfletuose lietuvių-lenkų sukilėlius prieš caro jungą ir stovėjęs Gedimino kalno papėdėje perkeltas į jo sūnaus dvarvietę.

    Taigi, sovietinių imperialistų šedevrai ant tilto irgi turi būti nugriauti, be jokių kalbų.

Žygeivis
2010-02-22 14:21:28


    Sovietinių-bolševikinių-komunistinių ideologinių-propagandinių paminklų vieta yra Grūto parke.

    Naikinti, griauti ar išlydyti niekas jų nesiūlo (išskyrus kai kuriuos "įdomius asmenis") - lietuviai ne barbarai, kaip mus vis bando pateikti Rusijos imperinė propaganda.

    P.S. Vis tik rekomenduočiau ponui Malinauskui šį parką pavadinti "Komunizmo kapinėmis" - kad visiems viskas būtų aišku ir nebekiltų bereikalingų diskusijų dėl parko paskirties :)

    O tie "homo sovieticus", kurie vis dar "serga" nostalgija bolševikiniam-rusiškajam sovietmečiui, jei labai norės, nuvažiuos ir pasižiūrės į savo mylimus "balvonus" :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 22 Vas 2010 15:23. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Vas 2010 03:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Spa 2009 16:50
Pranešimai: 97
    Manau jos niekam netrukdo. Na, trukdo nebent ieškantiems pigaus būdo pademonstruoti savo patriotizmą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Vas 2010 15:32 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
juzva rašė:
    Manau jos niekam netrukdo. Na, trukdo nebent ieškantiems pigaus būdo pademonstruoti savo patriotizmą.


   Deja, trukdo.

   Priežastis elementari - tai sovietinės okupacijos simboliai. O Rusijos imperija, deja, vis dar nelikviduota ir jos elitas save iki šiol tapatina su SSSR. Ne be reikalo neseniai Rusijos valdžia pareiškė, kad nori šitas skulptūras "restauruoti".

   Bet kokie simboliai yra propagandinio karo ginklai. Taip buvo, yra ir bus.

   Visais laikais bet kokie simboliai ir paminklai yra naikinami ir draudžiami tol, kol egzistuoja su tais simboliais susijusių ideologijų ar religijų pasekėjai, kurie gali pabandyti pasiekti revanšą.

   Nemanyk, kad Hitlerio naudotą simboliką Vakaruose (o ir pas mus bei kitur) taip aršiai persekioja tik dėl "idėjinio grynumo išsaugojimo" ar panašių priežasčių. :img01:

P.S. Beje,  šis tiltas buvo pastatytas be jokių skulptūrų. Jas ten "pritaisė" žymiai vėliau - vykdant LKP CK ideologinio skyriaus patvirtintą Lietuvos miestų ir miestelių "sovietinimo" programą, kada visi Laisvos Lietuvos laikais statyti paminklai buvo griaunami, o visur statomi įvairūs sovietinio realizmo "balvonai", įrengiamos sovietinių karių kapinės bei panteonai, surenkant iš įvairių užkampių įvairius palaikus (dažnai ir visai ne sovietinių karių).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Vas 2010 16:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Spa 2009 16:50
Pranešimai: 97
   Nenoriu aš tokios "sterilizacijos". Tokie propagandos pavyzdžiai, manau turėtų laiks nuo laiko užkliūt už žvilgsnio. Tiesiog, kad neprarastume budrumo. Be to, jei jau kalbame apie tas skulptūras, kaip apie tiesiog propagandą, nematau didelio skirtumo tarp jų ir, pavyzdžiui, ant Vilniaus rotušės sienos kabančios atminimo lentos su Bušo žožiais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Vas 2010 16:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
juzva rašė:
Be to, jei jau kalbame apie tas skulptūras, kaip apie tiesiog propagandą, nematau didelio skirtumo tarp jų ir, pavyzdžiui, ant Vilniaus rotušės sienos kabančios atminimo lentos su Bušo žodžiais.


   Taip, tai irgi lygiai tokia pati propaganda - ir ji kabės tol, kol tai mums bus naudinga. :img01:

   Tačiau dabar mūsų esminis strateginis tikslas - pasiekti, kad Rusijos imperija būtų likviduota, išdalinant ją į tautines valstybes. Ir JAV šiuo metu yra mūsų pagrindinis sąjungininkas šiame reikale, kadangi Vakarų Europa mums čia ne pagalbininkas, o greičiau jau atvirkščiai.

   Kaip bus vėliau - kas žino. :smile7:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Vas 2010 19:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 18 Sau 2010 16:42
Pranešimai: 59
juzva rašė:
    Manau jos niekam netrukdo. Na, trukdo nebent ieškantiems pigaus būdo pademonstruoti savo patriotizmą.


    Nebūtų Sovietų sąjungos okupacijos, nebūtų ir paminklų.

     Kaip galima to nesuprasti?

     Tiesiog atstatai tai, kas buvo iki 1940 metų.

     Paminklo paskirtis - ideologinė propaganda.

     Pagarba Estijos didvyriui, kuris pasiryžo išvalyti Estiją nuo paminklų okupantams.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Vas 2010 00:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Aš manau taip - jos netrukdo, bet jei Maskva nori jas padaryti savo simboliais, tada jų ten nebereikia. :smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Vas 2010 00:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 18 Sau 2010 16:42
Pranešimai: 59
Neblėstanti kolchozų melžėjų ir varpų kūlėjų šlovė


Monika Bončkutė
2010-02-09 14:20

    Sovietų ant Žaliojo tilto užrioglintas mumijas remontuosime patys. Taip į Maskvos administracijos laišką, siūlantį pagalbą restauruojant paminklą kariams „išvaduotojams“, atsakė Vilniaus meras V.Navickas. Neabejoju, kad kolegos konservatoriai jam už tai paplojo katučių. Drąsus tas vyras Navickas, atsilaikė prieš finansinius Maskvos gundymus.

    Beje, dar praėjusią vasarą Vilniaus miesto savivaldybė buvo pranešusi, kad ketina pradėti minėtų skulptūrų remontą 2009 m. rudenį. Taigi meras neblefuoja.

    Sostinės vadovai tikrai buvo pasiruošę išleisti keliasdešimt tūkstančių litų skulptūrų, kurių pavadinimai, primenu, yra „Žemės ūkis“, „Pramonė ir statyba“, „Taikos sargyboje“ ir „Mokslo jaunimas“, gražinimui. Skulptūrų, kurios Vilniui buvo okupantų primestos gūdžiais pokario metais ir kurių stilių kaip sovietinį realizmą apibūdintų net nieko apie meną ar komunizmą nenutuokiantis dvidešimtmetis užsienietis iš Vakarų Europos.

    Ekonomikos krizė sutrukdė kilnius savivaldybės planus suteikti raudonarmiečiams, moteriškei su javų pėdu ir jų iš ketaus išlietiems draugams reprezentatyvesnę išvaizdą.

    Nieko stebėtino, kad Rusija suskubo į pagalbą. Meras atsisakė. Rezultatas – sovietinės „gerovės“ simboliai ir toliau stovės kaip stovėję ant vieno pagrindinių miesto tiltų, o anksčiau ar vėliau netgi bus suremontuoti už Lietuvos Respublikos piliečių pinigus.

    Štai dėl ko nesiverčia liežuvis nei mero V.Navicko, nei jo konservatorių kolegų, nei stabukų likimą nuspręsti galėjusių visų Vilniaus vadovų vadinti drąsiais.

    Manytum, patriotu dėjęsis ir erelio simboliais mojavęs buvęs Vilnius meras R.Paksas tikrai galėjo pasirūpinti, kad sovietinės ideologijos simboliai dingtų iš Vilniaus centro.

    Arba A.Zuokas. Jo valdymo metais net kai kurie jo nedraugai kalbėdavo, kad „vagia Zuokas, tai vagia, bet ir vilniečiams šis tas lieka, ir miestą sutvarkė“. Neužkliuvo Žaliojo tilto okupantų „šedevrai“ ir A.Zuokui. Na, turėjo žmogus svarbesnių reikalų. Tokių kaip problemos su „abonentais“ ir futuristinės idėjos apie oranžinius dviračius.

    Beje, prie to, kad vogti bendruomenės turtą yra norma, daug prisidėjo ta pati ideologija, kurią šlovina Žaliojo tilto būtybės.

    Kad ir kaip ten būtų, nepriklausomybės dvidešimtmetį atšvęsime su Raudonosios armijos kariais, budinčiais mūsų taikos sargyboje pačiame miesto viduryje.

    Jau girdžiu sovietofilus šaukiant apie istoriją, meną, atmintį ir panašius „argumentus“, kuriuos labai mėgsta 1955 m. stiliaus kostiumais vilkintys dėdės su išpurtusiais burokevičių veidais.

    Ką gi, pasižiūrėkime į tuos argumentus iš arčiau. Dėl estetikos ir meno suvokimo ginčytis visuomet keblu. Vis dėlto minėtų skulptūrų meninė vertė ribota dėl vienos priežasties: jos neginčijamai iškeptos tarnauti komunistinei ideologijai. Kaip žinoma, tikrai vertingas menas su ideologija retai ką turi

pratesimas:
http://www.lrytas.lt/-12656916661265044 ... %C4%97.htm


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Vas 2010 00:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
Aš manau taip - jos netrukdo, bet jei Maskva nori jas padaryti savo simboliais, tada jų ten nebereikia. :smile38:


   Taigi, ir aš anksčiau maniau, kad tos statulos tegu lieka. Bet dabar, kai Rusija iš to nori daryti politinį šou, akivaizdu, kad palikti jas buvo klaida.

   Nes greit pradės prie jų rinktis visokie "homo sovieticus" mitingai (o čia juk miesto pats centras), kaip buvo Taline prie jų "Bronzinio kareivio".

   Dabar, kada ekonominė situacija vis prastėja, mums tikrai nereikia, kad kartu su lenkų šovinistais pradėtų organizuotis šalia savo simbolių dar ir rusakalbiai sovietikai.

   Reiktų jas kuo greičiau grūsti į Grūto parką.
:smile89:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Kov 2010 15:09 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Skylėtą Lietuvos istorinę atmintį susilopysime patys

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=29636475

Rasa Navickaitė, „Atgimimas“
2010 kovo mėn. 4 d. 12:16

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2010 17:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
V.Navickas žada nugriauti Žaliojo tilto skulptūras laikydamasis įstatymų


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=32272329

Eglė Samoškaitė, http://www.DELFI.lt
2010 gegužės mėn. 14 d. 14:26

Paveikslėlis

A.Didžgalvio nuotr.

    Vilniaus meras Vilius Navickas pažadėjo nugriauti sovietines Žaliojo tilto skulptūras iškart, kai Kultūros paveldo departamentas išbrauks jas iš valstybės saugotinų objektų sąrašo. Tokį pažadą meras davė ketvirtadienį dalyvaudamas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Vilniaus miesto skyrių sueigos konferencijoje.

    „Mes kreipėmės į Kultūros paveldo departamentą, kad būtų išimtos šios skulptūros iš valstybės saugotinų objektų. Tai aš, V. Navickas, gyvenantis teisinėje valstybėje ir besilaikantis įstatymų, jums garantuoju, kad kai šios skulptūros bus tikrai išimtos iš valstybės saugotinų kultūros paveldo objektų, nedelsiant jas nuimsim. Aš elgiuosi taip, kaip numato įstatymai“, - atsakydamas vieno partijos kolegos klausimą sakė meras.

    V. Navickas ketvirtadienį dalyvavo pirmame TS-LKD Vilniaus miesto sąrašo savivaldos rinkimams lyderio rinkimų ture. Be jo, rinkimuose į sostinės sąrašo lyderius pretendavo premjero patarėjas ir Vilniaus miesto tarybos narys Raimundas Alekna, verslininkas Vytautas Sadauskas, sostinės tarybos narys Vidas Urbonavičius, jo kolega Gediminas Švilpa ir sostinės savivaldybės administracijoje dirbantis Valentinas Šapalas.

    Paklaustas apie sovietines Žaliojo tilto skulptūras, Vilniaus meras priminė, jog partijos atstovų siūlymu anksčiau ant šių skulptūrų atsirado lentelės su užrašu, kad skulptūros yra sovietinio palikimo meno kūriniai.

    Be kita ko, meras pažadėjo, jog kai tik Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos išbrauks sovietines skulptūras išvalstybis saugotinų kultūros paveldo objektų sąrašo, tuomet jos bus „nuimtos“.

    DELFI primena, kad dar vasarį Vilniaus miesto savivaldybė kūrė planus restauruoti nušiurusias sovietines skulptūras, kai šiam darbui ateis eilė, tačiau Maskvos pagalbos atsisakė. Praėjusių metų birželį buvo svarstoma, kad sovietinių skulptūrų restauravimui prireiktų apie 100-150 tūkst. Lt.

    Kolūkietį, kareivį, darbininką ir studentą vaizduojančios Žaliojo tilto skulptūros pastatytos 1952 m. Tikrieji skulptūrų pavadinimai yra „Žemės ūkis“, „Pramonė ir statyba“, „Taikos sargyboje“ ir „Mokslo jaunimas“.

Komentarai

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Žygeivis,
2010 05 14 17:16


    Ir aš anksčiau maniau, kad tos statulos tegu lieka. Bet dabar, kai Rusija iš to nori daryti politinį šou, akivaizdu, kad palikti jas buvo klaida.

    Nes greit pradės prie jų rinktis visokie "homo sovieticus" mitingai (o čia juk miesto pats centras), kaip buvo Taline prie jų "Bronzinio kareivio".

    Dabar, kada ekonominė situacija vis prastėja, mums tikrai nereikia, kad kartu su lenkų šovinistais pradėtų organizuotis šalia savo simbolių dar ir rusakalbiai sovietikai.

    Reiktų jas kuo greičiau grūsti į Grūto parką.

    Priežastis elementari - tai sovietinės okupacijos simboliai. O Rusijos imperija, deja, vis dar nelikviduota ir jos elitas save iki šiol tapatina su SSSR. Ne be reikalo neseniai Rusijos valdžia pareiškė, kad nori šitas skulptūras "restauruoti".

    Bet kokie simboliai yra propagandinio karo ginklai. Taip buvo, yra ir bus.

    Visais laikais bet kokie simboliai ir paminklai yra naikinami ir draudžiami tol, kol egzistuoja su tais simboliais susijusių ideologijų ar religijų pasekėjai, kurie gali pabandyti pasiekti revanšą.

    Nemanyk, kad Hitlerio naudotą simboliką Vakaruose (o ir pas mus bei kitur) taip aršiai persekioja tik dėl "idėjinio grynumo išsaugojimo" ar panašių priežasčių.

    P.S. Beje, šis tiltas buvo pastatytas be jokių skulptūrų. Jas ten "pritaisė" žymiai vėliau - vykdant LKP CK ideologinio skyriaus patvirtintą Lietuvos miestų ir miestelių "sovietinimo" programą, kada visi Laisvos Lietuvos laikais statyti paminklai buvo griaunami, o visur statomi įvairūs sovietinio realizmo "balvonai", įrengiamos sovietinių karių kapinės bei panteonai, surenkant iš įvairių užkampių įvairius palaikus (dažnai ir visai ne sovietinių karių).

Žygeivis (papildymas),
2010 05 14 17:19


    Patį Navicką, beje, taip jau laikas išgrūsti į Grūto parką - nes jam ne meru dirbti, o kaliause tame parke - rodyti turistams savo riebią šikną su garsiuoju užrašu. :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2010 17:26 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Žaliasis tiltas


http://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%BDalia ... Vilnius%29
http://gidas.wordpress.com/2009/01/19/a ... aji-tilta/

    Tiltas šioje Vilniaus vietoje pirmą kartą pažymėtas 1386 m.

    1530 m. tilto statyba patikėta Ulrichui Hozijui, po šio mirties darbą tęsė sūnus Jonas.

    1739 m. tiltą nudažius žaliai prigijo „Žaliojo“ vardas.

Paveikslėlis

Žaliasis tiltas 1808 m.

    1894 m. čia stovėjo plieninių santvarų tiltas.

Paveikslėlis

Žaliasis tiltas 1900 m.

    1944 m. naktį iš liepos 6 į 7 d. vokiečių susprogdintas (kartu su vandens siurbline ir miesto elektros stotimi).

    Dabartinio tilto projektą parengė tuometinio Leningrado projektavimo institutas „Projektstalkonstrukcija“, tiltą pastatė rusų kariuomenės inžinerinis dalinys. 1952 m. tiltas papuoštas keturiomis skulptūromis.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Žaliasis tiltas 2006 m.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2010 17:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    O gal užtektų užrašą (kas ten parašyta?) pasižiūrėti? Pačios figūros niekaip negali įžeisti lietuvių: jei ten darbininkas, studentas, tai tokie žmonės ir dabar yra.

    Kai kam landsberginių megztųjų berečių galvose myžalai apsėmė smegenis ir visame kame jie mato NKVD'istus, nors tokių čia tikrai nėra.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2010 17:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
O Navickas, susimovęs su pederastais, bando save reabilituoti, nukreipdamas kvailelių žvilgsnius į šoną. Konserverių darbelio su pederastais nedera pamiršti ir įrašyti į istoriją. :smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2010 18:06 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
O gal užtektų užrašą (kas ten parašyta?) pasižiūrėti? Pačios figūros niekaip negali įžeisti lietuvių: jei ten darbininkas, studentas, tai tokie žmonės ir dabar yra. :smile38:


Pasikartosiu:

    Ir aš anksčiau maniau, kad tos statulos tegu lieka. Bet dabar, kai Rusija iš to nori daryti politinį šou, akivaizdu, kad palikti jas buvo klaida.

   Nes greit pradės prie jų rinktis visokie "homo sovieticus" mitingai (o čia juk miesto pats centras), kaip buvo Taline prie jų "Bronzinio kareivio".

   Dabar, kada ekonominė situacija vis prastėja, mums tikrai nereikia, kad kartu su lenkų šovinistais pradėtų organizuotis šalia savo simbolių dar ir rusakalbiai sovietikai.

   Todėl šį klausimą būtina išspręsti labai greitai ir ryžtingai - netempiant gumos.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2010 18:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Ir ką čia galėtų rasti Rasiejiško? Mano manymu, nieko. Todėl,  nemanau, kad taip būtų - jei to nedarė kada buvo mažiau į visuomenę įsijungę, tai dabar jau nebebus.

   TIK NEREIKIA DALINĖTI LEIDIMŲ VISOKIEMS MARŠAMS.

   O kas pirmi pradėjo marširuoti ir marširuoja iki šiol be jokių leidimų? Žydomasonai.

   Kiti, matydami tokį "bespridielą", irgi panoro ir štai  marširuoja jau pederastai su rusofilais (kokio bieso rusų sąjungai leido tai, kam toks praėjimas per centrą buvo reikalingas? Pergales juk švenčia laimėtojai ir tik tada, kada pergalė būna pasiekta, o po to gali tik paminėti kažką, o ne marširuoti).
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Geg 2010 15:22 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Paveldosaugininkai: kol stovės Žaliasis tiltas, tol stovės ir skulptūros


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... slink=true

Atnaujinta 12.56, http://www.DELFI.lt, BNS
2010 gegužės mėn. 19 d. 10:00

     Sostinės mero Viliaus Navicko užmojams išmontuoti Žaliojo tilto skulptūras išsipildyti nelemta. Anot paveldosaugininkų, kol stovi tiltas - stovės ir skulptūros. Tačiau valdžia nenusileidžia, rašo "Vilniaus diena".

     Meras teigė kreipsiąsis į Kultūros paveldo departamentą (KPD) su prašymu išbraukti skulptūras iš saugotinų objektų sąrašo. Tokį pažadą sostinės vadovas davė Tėvynės sąjungos Vilniaus miesto skyrių konferencijoje.

     Atsakydamas į vieno partijos kolegos klausimą meras pareiškė: "Tai aš, V.Navickas, gyvenantis teisinėje valstybėje ir besilaikantis įstatymų, jums garantuoju, kad kai šios skulptūros tikrai bus išbrauktos iš valstybės saugotinų kultūros paveldo objektų sąrašo, nedelsdami jas nugriausim."

    KPD tokio prašymo dar negavo, bet jeigu ir gaus, sąrašo nekoreguos. Mat, paveldosaugininkų žodžiais, įstatymas to neleidžia.

    "Ar kreipsis, ar nesikreips - išbraukti iš registro negalime. Nėra jokio kito būdo (pašalinti skulptūras). Tam įstatyme ir yra "įkalta", kad iš registro braukti negalima. Kad nebūtų galima taip lengvai politiškai angažuotai reaguoti - ką noriu, tą nuimu", - sakė KPD direktoriaus pavaduotojas Algimantas Degutis.

    Nemaža dalis sovietinių skulptūrų atsidūrė šalia Druskininkų esančiame Grūto parke. Tačiau Žaliojo tilto skulptūros, A.Degučio žodžiais, į Grūtą iškeliauti negali.

    "Grūto parkas pirmiausia turi to norėti. Be to, kiek žinau, jo savininkui dar nesibaigė nemalonumai dėl autoriaus teisių. Anksčiau buvo toks variantas, kad į Grūtą atiduotos demontuotos kultūros vertybės. Bet dabar nuomonė yra tokia, kad paveldas turi būti saugomas toje vietoje, kurioje jis stovi, o ne šiaip kažkur sandėliuose po stogu. Situacija pasikeitė", - aiškino A.Degutis.

    Anot jo, skulptūros buvo, yra ir bus saugomų objektų sąraše tol, kol stovės pats Žaliasis tiltas.

     "Grūto skulptūros buvo atskiros. O šitos skulptūros atsirado su tiltu, tai jo sudėtinė dalis. Visuma pagal įstatymą ir turėtų būti saugoma", - pridūrė pašnekovas.

     Paveldosaugininkas užsiminė, kad miesto valdžios noras išmontuoti skulptūras gali būti susijęs su tuo, kad nenorima skirti lėšų joms restauruoti. Esą KPD specialistai buvo apstulbę, kai sužinojo apie mero užmojus išmontuoti skulptūras. Mat lig šiol buvo kalbama tik apie jų restauravimą.

     Pirminiais skaičiavimais, skulptūroms restauruoti gali prireikti iki 100 -150 tūkst. litų. Darbus finansuoti siūlė Maskvos savivaldybė. Tačiau Vilnius atsisakė pagalbos objektui.

     Mero pavaduotojas Gintautas Babravičius teigė, esą įstatymų laikytis būtina, tačiau skulptūras vis tiek gali tekti išmontuoti. Mat esama požymių, kad jos yra avarinės būklės.

     Anot jo, miestui sunkiai pavyktų sukrapštyti šešiaženklę sumą skulptūrų remontui, taigi laikinas jų išmontavimas būtų vienas geresnių sprendimų. Vicemero žodžiais, avarinės būklės skulptūroms neturėtų galioti įstatymo ribojimai.

     Tiesa, politikas neatmeta ir kitų variantų. Esą reikia rasti kompromisą, kuris tiktų tiek skulptūrų šalininkams, tiek jų priešininkams, o Maskvos pasiūlymas finansuoti jų restauravimą gali būti iš naujo svarstomas.

V.Navickas: griautume, jei leistų įstatymai


     Nėra jokių konkrečių planų, užmojų jau šiandien išmontuoti Žaliojo tilto skulptūras, sako sostinės meras į žiniasklaidoje kilusį triukšmą šiuo klausimu.

     Išplatintame mero pranešime spaudai teigiama, kad jis, kaip miesto vadovas, gyvenantis teisinėje valstybėje ir besilaikantis įstatymų, pasirūpintų, kad šios skulptūros būtų pašalintos tuo atveju, jei būtų išbrauktos iš valstybės saugotinų objektų sąrašo, „tačiau, kol įstatymas to neleis, viskas bus kaip buvę“.

     Praėjusią savaitę vykusioje Tėvynės sąjungos Vilniaus sueigos konferencijoje Vilius Navickas pažymėjo, kad yra tokia galimybė – kreiptis į Kultūros paveldo departamentą su siūlymu išbraukti šias skulptūras iš saugotinų objektų sąrašo, tačiau to padaryti artimiausiu metu neįsipareigojo.

     „Esu nustebęs, kad toks, atrodytų, elementarus klausimas sulaukė didžiulio ažiotažo ir įvairiausių interpretacijų – juk gyvename teisinėje valstybėje ir visi privalome laikytis įstatymų“, – sako meras Vilius Navickas.

BNS

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Geg 2010 08:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Tas Navickas, pederastų draugas, iš viso nėra gerbtinas, todėl jo nuomonė yra visiškai nereikalinga.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Geg 2010 05:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 16 Geg 2010 02:54
Pranešimai: 23
    Nesu TSRS gerbėjas, bet ir dėl tu skulptūrų galvos neskauda. Tuo labiau, kad jos yra meno darbai.

    O tai, kad Rusija nori iš to padaryti politinį šou - tai kaip tik, jei būtų normali Lietuvos valdžia, neleistų Rusijai jų restauruoti ar pan., o iš principo apsiimtų atskirai sutvarkyt. Bet kai tokia valdžia...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Geg 2010 11:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Nematau nieko prorasiejiško tose figūrose, o jei rusai nori tas figūras remontuoti už savo pinigus, tai reikia nepraleisti progos ir pasinaudoti svetimais pinigais. :img01:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2010 22:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Nematau nieko prorasiejiško tose figūrose, o jei rusai nori tas figūras remontuoti už savo pinigus, tai reikia nepraleisti progos ir pasinaudoti svetimais pinigais. :img01:


   Tai kad meras Navickas jau atsisakė.

   P.S. Mane šios skulptūros irgi "nekaso" - nes manau, kad tai yra labai akivaizdus sovietinio kultūros paveldo dalis Lietuvos Valstybės istorijoje, tačiau aš bijau, jog neprasidėtų kas nors panašaus kaip Estijoje dėl "Bronzinio kareivio". Ypač kada politikai ir įvairios institucijos ims "tempti gumą ir pūsti burbulą" - greičiausiai taip ir bus artėjant rinkimams.

   O tada aistros pamažu išaugs ir pasekmės bus nemalonios.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2010 23:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    Jau sakiau - nieko čia nebus.

    Kas kita, kad tas pats Navickas skatina revanšistus - leido rusų sąjungai pravedinėti sovietų maršą. O juk tikrų dalyvių beveik nebėra, nei jie marširuoja, tai, vadinasi, marširuoja rusų sąjungos, apmokamos Rasiejos, pasiuntiniai. Reikia vyti tą Navicką ir kuo greičiau.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Geg 2010 22:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 08 Spa 2007 21:24
Pranešimai: 34
  Manau kolegos, kad šitie okupaciniai-kolonistų palikti vyrukai turėtų būti išlydyti ir iš jų pastatyti paminklai generolui Plechavičiui ir kitiems žymiems partizanams.

    Pats blogiausias variantas juos patalpinti GRŪTO parke, o gal geriau išsiųsti atgal į RUSIJĄ ponui PUT IN.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Geg 2010 08:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Prastai manai, nes:

1. paminklų statymas šiuo metu yra didžiausia kvailystė;
2. istorinių paminklų griovimas yra durnumo pasireiškimas.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Rgp 2010 18:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Rgp 2010 17:39
Pranešimai: 10
Ne, nereikia. Antra vertus, nereikia ir ažiotažo. Nuimam iš po nakties ir tiek tos žinios.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Rgp 2010 22:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Kad nuimti reikia rasti kažką neigiamo tose figūrose.
O va šito kaip tik niekas dar nerado.
Ar nemažai landsberginiai glušai pridirbo š toje srityje pirmaisiais metais?
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2010 22:18 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
V. Laučius. Žaliojo tilto skulptūros – Maskvos, čigonų ir gėjų labui?


Vladimiras Laučius, http://www.DELFI.lt
2010 lapkričio mėn. 15 d. 09:36

http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/v-l ... d=38565929

      Atsukti antrą žandą nėra prasmės, kai rakštis – ne žande, o kur kas žemiau. Bet ir tada, kai visuomenei, švelniai tariant, jau skauda sėdėti dėl tos rakšties, kai kas ragina nuolankiai atsukti įsismarkavusiems rakščiakaliams antrą skaudamos vietos pusę. Nes šitaip mes neva rodome savo nelygstamą toleranciją ir meilę „kitoniškumui“.

Tolerancija europietiškai: savigriovos kelias


      Kai Prancūzijos vadovas Nicolas Sarkozy pabandė iš savo valstybės ištraukti rakštį, pozicijos „nuolankiai atsuk kitą pusę rakščiai“ šalininkai Europoje ėmė vienu balsu verkšlenti, kad šitaip elgtis negalima. O kaip elgtis su tais, kurie civilizuoto elgesio normų tiesiog nepaiso?

      Tolerantiškoji ES jau ne pirmus metus žodžiais sprendžia čigonų integracijos problemas. Nei Lietuvoje, nei ES jos spręsti kaip nepavyko, taip nepavyksta. Čigonai tiesiog nesiintegruoja: kur tik nusėda, ten imasi nelegalios veiklos, be leidimo statosi savo taborus ir nė neketina atsisakyti tradiciškai kriminalinio gyvenimo būdo.

      Ką su tokiais daryti? Ieškoti vietos naujoms rakštims tolerantiškai plačioje ES „multikultūralizmo“ sėdynėje? Tačiau jos lieka vis mažiau ir mažiau. Naudodamosi pakantumo politika, kai kurios mažumos piktnaudžiauja liberaliomis teisėmis ir demonstratyviai spjauna į tas teises jiems suteikusios liberalios civilizacijos veidą.

      Laimei, kai kurie Europos politikai, kaip antai Angela Merkel, jau randa savyje ryžto pažvelgti į nacionalinį veidrodį ir pradėti daryti teisingas išvadas. Kad ir vieną paprastą išvadą: kairiųjų propaguotas multikultūralizmo projektas – žlugo.

      Žemutinės Saksonijos Kriminologijos instituto tyrimas atskleidė, kad Vokietijoje gyvenantys turkų kilmės paaugliai ir jaunuoliai du kartus dažniau įvykdo prievartinio pobūdžio nusikaltimus nei jų bendraamžiai vokiečiai.

       Asocialiai agresyvų Vokietijos turkų jaunimo elgesį lemia du kertiniai veiksniai – kultūrinis ugdymas šeimoje ir neigiama musulmonų dvasiškių įtaka. Anot tyrimo, turkų jaunuolių stipresnio polinkio smurtauti priežastis – tradicionalistinės elgesio normos jų šeimose: besąlygiškos tėvo viršenybės ir fizinės jėgos naudojimo kultūra.

      Kaip atskleidžia tyrimas, jaunų žmonių iš turkų migrantų šeimų šansai sėkmingai integruotis didėja, jei jiems mažiau įtakos daro tradiciniai šeimos papročiai ir jie retai lankosi mečetėse. Apklausos duomenimis (skelbta „Welt“), tarp giliai tikinčiais save įvardijusių turkų respondentų vokiečiais save laiko tik 11 proc., o tarp netikinčiųjų – jau 50 proc. Elgesio modelių skirtumai savo ruožtu atspindi integravimosi į vokiečių visuomenę laipsnį.

      Europa, regis, pamažu ima atgauti amą po dešimtmečius trukusio ir politiškai indoktrinuoto savęs apgaudinėjimo. Lietuvoje imigrantų beveik nėra, ir mečečių ant kiekvieno kampo nepristatyta, nors su čigonais susijusios bėdos labai panašios į tas, kurios kamuoja Europą.

       Lietuvos negaubia imigracijos tamsumos – užtat ją tebedengia okupacijos šešėlis. Savo ilgus dešimtmečius trunkančiu poveikiu kai kurių žmonių mąstymui ir viešai retorikai.

Tolerancija lietuviškai: vergo lysvė


       Kai tautos atstovas parlamentaras Jonas Ramonas iš Seimo tribūnos drėbteli, kad „gerbiamas Stalinas“, matote, „rūpinosi žmonių likimais“, tai pirma, kas šauna į galvą, yra mintis apie J. Ramono galvą: ar jai viskas gerai? Ar joje visko užtenka ir viskas veikia?

       Vis dėlto pirmas įspūdis – kad parlamentarą ištiko tik „laikinas užtemimas“ – netrukus užleidžia vietą sunkiai prisileidžiamai išvadai. Suvokimui, kad J. Ramonas puikiai žinojo, ką sako, o daugybei žmonių Lietuvoje tai patinka. „Gerbiamas Stalinas rūpinosi žmonių likimais...“ – štai kur matyti dar LTSR subrandintų psichologinių ir politinių aspiracijų ištakos ir jų vaisiai.

       Tačiau šiandien Lietuvoje noksta jau ir jų vaisių vaisiai. Antai Lina Žigelytė siūlo http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/lzi ... d=38332453 mums gerbti gal ir ne draugą Staliną, bet bent jau stalinizmo epochos okupacinio režimo Lietuvoje statytas propagandines skulptūras. Jos mat esančios „kultūros atminties“ dalis, kuri savo ruožtu padeda mums kelti svarbius ir nepatogius klausimus apie „nudriskusią“ dabartį. Štai ką rašo L. Žigelytė:

      „Žaliojo tilto skulptūros – akivaizdus tokių nepatogumų objektas, kurio nevienareikšmę prabą lietuviškame kontekste įrodo tai, kad pastaraisiais metais jos pritraukia ir vandalų, ir menininkų, ir seksualinių mažumų, ir Maskvos dėmesį. Tik štai Vilniaus miesto valdžia <...> vis vengia pripažinti, kad šios skulptūros kelia daug įdomesnius ir svarbesnius klausimus apie lietuviškumą nūdienos kontekste nei romantiškasis bronzinis V. Kudirka (kurio ksenofobinius pasisakymus Lietuvos Nepriklausomybės aušroje vidurinių mokyklų programos veikiausiai iki šiol apeina) <...> Nugara į Vilniaus Manheteną atsigręžusi „Taikos sargyba“, ketaus rankose spaudžianti šautuvą, žiūronus ir į dangų nutaikytą vėliavos kotą su kūju ir pjautuvu, yra viena iš daugelio tokių nepatogių temų greta vėl augančios emigracijos bangos, socialinės nelygybės ir nuolatinio gyventojų marginalizavimo (romų, seksualinių mažumų, pensininkų, neįgaliųjų)“.

      Sunku suvokti ir pasakyti, kuo Žaliojo tilto skulptūros svarbios seksualinėms mažumoms. Gal autorė geriau žino. Juolab kad jos straipsnyje nepaaiškinta, ar minėtų mažumų dėmesį lėmė visuomeninio, ar estetinio bei erotinio pobūdžio skulptūrų reikšmės pajauta.

      Savo ruožtu Maskvos dėmesys skulptūroms vargu yra šių sovietinės propagandos gaminių gyvastį pateisinanti ir grindžianti aplinkybė. Kitaip, nei, tarkime, Savivaldybės aikštėje Vilniuje kadaise stovėjęs paminklas generolui Ivanui Černiachovskiui, Žaliojo tilto skulptūros tarnavo išskirtinai kaip okupantų primestos ideologijos vaizdinė priemonė. Ideologijos, tiesiogiai atsakingos už milijonų žmonių mirtis ir kančias bei Lietuvos valstybingumo ir dalies tautos fizinį sunaikinimą.

      O dabar apie šią budelių pastatytą ir, deja, užsilikusią bjaurastį imama kalbėti kaip apie kažin kokią „kultūros atmintį“. Tvirtinama, esą ji „kelia daug įdomesnius ir svarbesnius klausimus apie lietuviškumą“ nei „romantiškasis bronzinis V. Kudirka“. Šis, kaip pabrėžtinai priduria L. Žigelytė, dar neva buvęs ir „ksenofobas“.

      Kokius tokius „svarbius ir įdomius klausimus“ gali kelti Stalino propagandos gaminiai? Vienintelis natūralus klausimas – kuriems galams mes tuo okupantų teršalu, stūksančiu Vilniaus centre, vis dar esame priversti „grožėtis“? Ir kaip turėtume suvokti vertybių hierarchiją, kuri paminklą V. Kudirkai, kaip „ksenofobui“, nuvertina, o sovietinius „balvonus“ – išaukština?

      Straipsnio autorės apdainuota „Taikos sargyba“, ketaus rankose spaudžianti šautuvą, žiūronus ir į dangų nutaikytą vėliavos kotą su kūju ir pjautuvu“, buvo pastatyta pirmiausia politiniais, o ne estetiniais sumetimais. Todėl ir jos išliekamoji vertė pirmiau svarstytina ne estetiniu, o politiniu pagrindu. Galime tik stebėtis politiniais argumentais, lėmusiais, kad kalbami sovietų indoktrinacijos įrankiai vis dar stūkso ant Žaliojo tilto.

      Reikia turėti lakią vaizduotę, kad šių įrankių „keliamus klausimus“ gretintum su socialinės nelygybės ar kitomis dabarties politinėmis problemomis. Ir reikia turėti keistą vaizduotę, kad į vieną gretą rikiuotum gėjus, neįgaliuosius, čigonus, skulptūras ant Žaliojo tilto ir pensininkus, daugelis kurių seniai reikalauja tas skulptūras išdanginti.

      Gal L. Žigelytei, kaip kadaise Salomėjai Nėriai atrodo, kad, susidūrus su socialinėmis ir politinėmis problemomis Lietuvoje, esti pagrindo vykti į Maskvą „atsivežti saulės“? Gal Žaliojo tilto skulptūros simbolizuoja mus ištiksiančią laimę, kuria tąsyk dalinsis visos autorės išvardintos mažumos ar visuomenės nuskriaustieji?

      Mėginkime įsivaizduoti šį Žaliojo tilto skulptūras ginančios politinės pasaulėžiūros idealą. Su okupantais ar be jų, bet tikrai drauge su parlamentaru J. Ramonu choru kartojamos S. Nėries eilės: „Mes žengiam Lenino keliu didžiuoju, – Uolų dirvonus ariame į lysves. Socializmo traktoriais didžiuojas Ir Stalinas – mechanikas didysis“.

      Politinių problemų nelieka, kaip ir pačios politikos: ja užsiima Valdžios Partijos Centro Komitetas. Užtat liaudžiai atitenka „socializmo traktoriai“ ir menas – toks, kaip ant Žaliojo tilto. „Keliantis svarbius klausimus“. Vertintinas tik estetiniais ir, neduok, Dieve, ne politiniais kriterijais. O laiminga liaudis, išsprendusi mažumų ir susvetimėjimo problemas, deklamuoja: „Genijaus žodžiai man gaudžia Ūžiančių jūrų balsais: „Menas priklauso liaudžiai, – Tu jai taip pat priklausai“.

http://www.DELFI.lt

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Kov 2011 16:44 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
V. Laučius. Žaliojo tilto skulptūros – Maskvos, čigonų ir gėjų labui?


http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... d=38565929

Vladimiras Laučius, http://www.DELFI.lt
2010 lapkričio mėn. 15 d. 09:36

      Atsukti antrą žandą nėra prasmės, kai rakštis – ne žande, o kur kas žemiau. Bet ir tada, kai visuomenei, švelniai tariant, jau skauda sėdėti dėl tos rakšties, kai kas ragina nuolankiai atsukti įsismarkavusiems rakščiakaliams antrą skaudamos vietos pusę. Nes šitaip mes neva rodome savo nelygstamą toleranciją ir meilę „kitoniškumui“.

Tolerancija europietiškai: savigriovos kelias


      Kai Prancūzijos vadovas Nicolas Sarkozy pabandė iš savo valstybės ištraukti rakštį, pozicijos „nuolankiai atsuk kitą pusę rakščiai“ šalininkai Europoje ėmė vienu balsu verkšlenti, kad šitaip elgtis negalima. O kaip elgtis su tais, kurie civilizuoto elgesio normų tiesiog nepaiso?

      Tolerantiškoji ES jau ne pirmus metus žodžiais sprendžia čigonų integracijos problemas. Nei Lietuvoje, nei ES jos spręsti kaip nepavyko, taip nepavyksta. Čigonai tiesiog nesiintegruoja: kur tik nusėda, ten imasi nelegalios veiklos, be leidimo statosi savo taborus ir nė neketina atsisakyti tradiciškai kriminalinio gyvenimo būdo.

      Ką su tokiais daryti? Ieškoti vietos naujoms rakštims tolerantiškai plačioje ES „multikultūralizmo“ sėdynėje? Tačiau jos lieka vis mažiau ir mažiau. Naudodamosi pakantumo politika, kai kurios mažumos piktnaudžiauja liberaliomis teisėmis ir demonstratyviai spjauna į tas teises jiems suteikusios liberalios civilizacijos veidą.

      Laimei, kai kurie Europos politikai, kaip antai Angela Merkel, jau randa savyje ryžto pažvelgti į nacionalinį veidrodį ir pradėti daryti teisingas išvadas. Kad ir vieną paprastą išvadą: kairiųjų propaguotas multikultūralizmo projektas – žlugo.

      Žemutinės Saksonijos Kriminologijos instituto tyrimas atskleidė, kad Vokietijoje gyvenantys turkų kilmės paaugliai ir jaunuoliai du kartus dažniau įvykdo prievartinio pobūdžio nusikaltimus nei jų bendraamžiai vokiečiai.

      Asocialiai agresyvų Vokietijos turkų jaunimo elgesį lemia du kertiniai veiksniai – kultūrinis ugdymas šeimoje ir neigiama musulmonų dvasiškių įtaka. Anot tyrimo, turkų jaunuolių stipresnio polinkio smurtauti priežastis – tradicionalistinės elgesio normos jų šeimose: besąlygiškos tėvo viršenybės ir fizinės jėgos naudojimo kultūra.

      Kaip atskleidžia tyrimas, jaunų žmonių iš turkų migrantų šeimų šansai sėkmingai integruotis didėja, jei jiems mažiau įtakos daro tradiciniai šeimos papročiai ir jie retai lankosi mečetėse. Apklausos duomenimis (skelbta „Welt“), tarp giliai tikinčiais save įvardijusių turkų respondentų vokiečiais save laiko tik 11 proc., o tarp netikinčiųjų – jau 50 proc. Elgesio modelių skirtumai savo ruožtu atspindi integravimosi į vokiečių visuomenę laipsnį.

      Europa, regis, pamažu ima atgauti amą po dešimtmečius trukusio ir politiškai indoktrinuoto savęs apgaudinėjimo. Lietuvoje imigrantų beveik nėra, ir mečečių ant kiekvieno kampo nepristatyta, nors su čigonais susijusios bėdos labai panašios į tas, kurios kamuoja Europą.

      Lietuvos negaubia imigracijos tamsumos – užtat ją tebedengia okupacijos šešėlis. Savo ilgus dešimtmečius trunkančiu poveikiu kai kurių žmonių mąstymui ir viešai retorikai.

Tolerancija lietuviškai: vergo lysvė


      Kai tautos atstovas parlamentaras Jonas Ramonas iš Seimo tribūnos drėbteli, kad „gerbiamas Stalinas“, matote, „rūpinosi žmonių likimais“, tai pirma, kas šauna į galvą, yra mintis apie J. Ramono galvą: ar jai viskas gerai? Ar joje visko užtenka ir viskas veikia?

      Vis dėlto pirmas įspūdis – kad parlamentarą ištiko tik „laikinas užtemimas“ – netrukus užleidžia vietą sunkiai prisileidžiamai išvadai. Suvokimui, kad J. Ramonas puikiai žinojo, ką sako, o daugybei žmonių Lietuvoje tai patinka. „Gerbiamas Stalinas rūpinosi žmonių likimais...“ – štai kur matyti dar LTSR subrandintų psichologinių ir politinių aspiracijų ištakos ir jų vaisiai.

      Tačiau šiandien Lietuvoje noksta jau ir jų vaisių vaisiai. Antai Lina Žigelytė siūlo mums gerbti gal ir ne draugą Staliną, bet bent jau stalinizmo epochos okupacinio režimo Lietuvoje statytas propagandines skulptūras. Jos mat esančios „kultūros atminties“ dalis, kuri savo ruožtu padeda mums kelti svarbius ir nepatogius klausimus apie „nudriskusią“ dabartį. Štai ką rašo L. Žigelytė:

      „Žaliojo tilto skulptūros – akivaizdus tokių nepatogumų objektas, kurio nevienareikšmę prabą lietuviškame kontekste įrodo tai, kad pastaraisiais metais jos pritraukia ir vandalų, ir menininkų, ir seksualinių mažumų, ir Maskvos dėmesį. Tik štai Vilniaus miesto valdžia <...> vis vengia pripažinti, kad šios skulptūros kelia daug įdomesnius ir svarbesnius klausimus apie lietuviškumą nūdienos kontekste nei romantiškasis bronzinis V. Kudirka (kurio ksenofobinius pasisakymus Lietuvos Nepriklausomybės aušroje vidurinių mokyklų programos veikiausiai iki šiol apeina) <...> Nugara į Vilniaus Manheteną atsigręžusi „Taikos sargyba“, ketaus rankose spaudžianti šautuvą, žiūronus ir į dangų nutaikytą vėliavos kotą su kūju ir pjautuvu, yra viena iš daugelio tokių nepatogių temų greta vėl augančios emigracijos bangos, socialinės nelygybės ir nuolatinio gyventojų marginalizavimo (romų, seksualinių mažumų, pensininkų, neįgaliųjų)“.

      Sunku suvokti ir pasakyti, kuo Žaliojo tilto skulptūros svarbios seksualinėms mažumoms. Gal autorė geriau žino. Juolab kad jos straipsnyje nepaaiškinta, ar minėtų mažumų dėmesį lėmė visuomeninio, ar estetinio bei erotinio pobūdžio skulptūrų reikšmės pajauta.

       Savo ruožtu Maskvos dėmesys skulptūroms vargu yra šių sovietinės propagandos gaminių gyvastį pateisinanti ir grindžianti aplinkybė. Kitaip, nei, tarkime, Savivaldybės aikštėje Vilniuje kadaise stovėjęs paminklas generolui Ivanui Černiachovskiui, Žaliojo tilto skulptūros tarnavo išskirtinai kaip okupantų primestos ideologijos vaizdinė priemonė. Ideologijos, tiesiogiai atsakingos už milijonų žmonių mirtis ir kančias bei Lietuvos valstybingumo ir dalies tautos fizinį sunaikinimą.

       O dabar apie šią budelių pastatytą ir, deja, užsilikusią bjaurastį imama kalbėti kaip apie kažin kokią „kultūros atmintį“. Tvirtinama, esą ji „kelia daug įdomesnius ir svarbesnius klausimus apie lietuviškumą“ nei „romantiškasis bronzinis V. Kudirka“. Šis, kaip pabrėžtinai priduria L. Žigelytė, dar neva buvęs ir „ksenofobas“.

       Kokius tokius „svarbius ir įdomius klausimus“ gali kelti Stalino propagandos gaminiai? Vienintelis natūralus klausimas – kuriems galams mes tuo okupantų teršalu, stūksančiu Vilniaus centre, vis dar esame priversti „grožėtis“? Ir kaip turėtume suvokti vertybių hierarchiją, kuri paminklą V. Kudirkai, kaip „ksenofobui“, nuvertina, o sovietinius „balvonus“ – išaukština?

       Straipsnio autorės apdainuota „Taikos sargyba“, ketaus rankose spaudžianti šautuvą, žiūronus ir į dangų nutaikytą vėliavos kotą su kūju ir pjautuvu“, buvo pastatyta pirmiausia politiniais, o ne estetiniais sumetimais. Todėl ir jos išliekamoji vertė pirmiau svarstytina ne estetiniu, o politiniu pagrindu. Galime tik stebėtis politiniais argumentais, lėmusiais, kad kalbami sovietų indoktrinacijos įrankiai vis dar stūkso ant Žaliojo tilto.

       Reikia turėti lakią vaizduotę, kad šių įrankių „keliamus klausimus“ gretintum su socialinės nelygybės ar kitomis dabarties politinėmis problemomis. Ir reikia turėti keistą vaizduotę, kad į vieną gretą rikiuotum gėjus, neįgaliuosius, čigonus, skulptūras ant Žaliojo tilto ir pensininkus, daugelis kurių seniai reikalauja tas skulptūras išdanginti.

       Gal L. Žigelytei, kaip kadaise Salomėjai Nėriai atrodo, kad, susidūrus su socialinėmis ir politinėmis problemomis Lietuvoje, esti pagrindo vykti į Maskvą „atsivežti saulės“? Gal Žaliojo tilto skulptūros simbolizuoja mus ištiksiančią laimę, kuria tąsyk dalinsis visos autorės išvardintos mažumos ar visuomenės nuskriaustieji?

       Mėginkime įsivaizduoti šį Žaliojo tilto skulptūras ginančios politinės pasaulėžiūros idealą. Su okupantais ar be jų, bet tikrai drauge su parlamentaru J. Ramonu choru kartojamos S. Nėries eilės: „Mes žengiam Lenino keliu didžiuoju, – Uolų dirvonus ariame į lysves. Socializmo traktoriais didžiuojas Ir Stalinas – mechanikas didysis“.

       Politinių problemų nelieka, kaip ir pačios politikos: ja užsiima Valdžios Partijos Centro Komitetas. Užtat liaudžiai atitenka „socializmo traktoriai“ ir menas – toks, kaip ant Žaliojo tilto. „Keliantis svarbius klausimus“. Vertintinas tik estetiniais ir, neduok, Dieve, ne politiniais kriterijais. O laiminga liaudis, išsprendusi mažumų ir susvetimėjimo problemas, deklamuoja: „Genijaus žodžiai man gaudžia Ūžiančių jūrų balsais: „Menas priklauso liaudžiai, – Tu jai taip pat priklausai“.

http://www.DELFI.lt

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=5

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Bir 2011 14:28 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Trumpa atmintis ar padlaižiavimas?


http://www.lzinios.lt/lt/2011-06-09/red ... vimas.html

       1950 metais Vilnius ruošėsi didžiulei šventei - Lietuvos paskelbimo tarybų socialistine respublika dešimtmečiui.

       Religinių reikalų komiteto pirmininko Pušinio nurodymu ankstyvą gegužės rytmetį daugelį vilniečių pažadino galingas sprogimas, Trijų Kryžių kalną nusėjęs išsprogdintų kryžių skeveldromis. Buvo nugriautos Kalvarijų kryžiaus kelių koplyčios, po dvi koplytėles Kalvarijų ir Antakalnio gatvėse, nuo Katedros nuverstos šventųjų Kazimiero, Stanislovo ir Elenos skulptūros.

       Jų pašalinimas motyvuotas tuo, kad jos buvo pastatytos vėliau ir sukurtos ne architekto Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, pastačiusio Katedrą.

       Žymiausiais pasiruošimo įvykiais buvo laikomi: Černiachovskio (Žaliojo) tilto ir naujojo Žalgirio stadiono, kuriame vyko Dainų šventė, atidarymas.

       Kadangi tiltą statė 3-iojo Baltarusijos fronto inžinerinis batalionas, atidarymo dieną - 1950 07 21 - pirmasis važiavo Sovietų Sąjungos ginkluotųjų pajėgų vadas Klementas Jefremovičius Vorošilovas. Sklandė gandas, kad tiltas ir stadionas "buvo užminuoti", kad "sulaikyti net 9 įtariamieji". Atseit supraskite, kokie blogi tie buržuaziniai nacionalistai, "banditai", - norėjo visą gražiausią Lietuvos jaunimą ištaškyti.

       Po poros metų ant visų keturių tilto kampų (ne jo statytojų pastangomis) buvo užkeltos bronzinės skulptūros, nuliedintos Leningrade.

       Beje, raudonarmiečiai apsivogė statydami tiltą. Jo turėklai atvežti nuo buvusio tilto per Priegliaus upę šalia Karaliaučiaus. Keliose vietose jie apskaldyti, nes ten vyko nuožmus mūšis. Kyla įtarimas, ar tik tilto turėklai atvežti iš Rytprūsių?

       Vėliau buvo užsimota dar daugiau. Kad nešant Stalino saulę į Lietuvos centrą kas nors neužkliūtų, nutarta Minsko ir Ukmergės plentus sujungti plačia gatve. Tam turėjo būti nugriauti Aušros vartai, Šventųjų Teresės ir Kotrynos bažnyčios. Ketinta nugriauti ir gražiuosius Rodoškovičiaus rūmus Kalvarijų gatvės pradžioje. Jiems, pastatytiems prieš 98 metus, trūko vos 2 metų, kad būtų suteiktas architektūros paminklo statusas.

       Buvo kalbama apie tramvajų linijų tiesimą Vilniuje ir modernaus "kabančio viešbučio" statybą Trijų Kryžių kalne. Tik dėl garbingų mūsų mokslų vyrų protestų tos beprotiškos užmačios liko neįgyvendintos.

       Gražūs Rodoškovičiaus rūmai (nugriauta tik jų dalis), kuriuose įsikūrusi Architektų sąjunga, iki šiol nepaskelbti architektūriniu paminklu.

       Ant Žaliojo tilto sąmoningai suklastoti užrašai, bylojantys jo pastatymo metus.

       Prieš kelis dešimtmečius ant Žvėryno tilto puikavosi užrašas, kad jis statytas 1945 metais. Iš tikrųjų tiltas pastatytas daugiau kaip prieš 100 metų. Įdomu tai, kad jo statybos kaina buvo apskaičiuota ne tūkstančių, šimtų ar dešimčių, o vieno rublio tikslumu - tiek, kiek išlaidų sąmatoje prieš pradedant darbus pateikė tiltą projektavęs inžinierius. (Šiuolaikinių tiltų statytojų protu tai nesuvokiamas dalykas.)

       Karo metais buvo išsprogdinta tilto važiuojamoji dalis, bet pėstieji visą laiką per jį vaikščiojo.

       Sovietinėje spaudoje buvo rašyta, kad ir tiltas per Vilnią į Antakalnį pastatytas sovietmečiu. Iš tikrųjų prieš daugiau kaip 100 metų jį pastatė inžinierius Petras Vileišis. Sovietmečiu tiltas tik praplatintas ir pakeista jo danga.

       Kultūros paveldo departamento palaiminimu buvo sudarkytos dvi unikalios Vilniaus senamiesčio vietos: centre ir prie Katedros aikštės iškilo du griozdai - viešbučiai, turintys vilniečiams ir Vilniaus svečiams nesuprantamus, nežinia iš kurios "pasvietės" paveldėtus NOVOTEL ir AMBERTON pavadinimus.

       Už išvardytą veiklą vertėtų ne tik diskvalifikuoti, bet gal net teisti kai kuriuos atsakingus Kultūros paveldo departamento darbuotojus.

       1946 metų žiemą Dauguose, šalia turgaus išvietės, gulėjo (ilgiau nei kitų partizanų) išniekintas buvusio Daugų policininko partizano Tarzano kūnas. 1989-aisiais radome dar gyvą žmogų, kuris su draugu stribų įsakymu partizano kūną užkasė už Daugų kapinių tvoros. "Vyras buvo stambus, netilpo į kadaise iškastą nedidelę duobę, tai mes jam atkirtome kojas", - pasakojo pilietis Janušauskas.

       Vieno Dzūkijos kaimo pamiškėje dar stovi negyvenamas namas, kuriame 1946 02 09 žuvo Kultūros paveldo departamento generalinės direktorės Dianos Varnaitės senelis partizanas Juozas Vadeckas-Tarzanas. (Žūties vieta iki šiol neįamžinta.)

       Vaikaitė taip užsiėmusi kultūros paveldo išsaugojimu, kad 22 metus tik žada aplankyti senelio žūties vietą.

       Ant Žaliojo tilto stovinti dviejų karių su vėliava skulptūra - tai ne tiek meno, kiek okupacijos, kuri Lietuvai buvo tokia žiauri ir skaudi, simbolis.

VYTAUTAS MAČIONIS

P. S. 1945 metais stribas nušovė mūsų gerą vilkšunį. Su pagarba prisimenu partizaną Tarzaną, kuris mums tada paliko labai gerą šunį, vardu Leninas.

Komentarai
http://www.lzinios.lt/lt/2011-06-09/red ... komentarai

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 01 Gru 2013 19:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Gru 2013 19:36
Pranešimai: 1
Žlugo Žaliojo tilto skulptūrų rekonstrukcijos konkursas


Vilniaus savivaldybei iš pirmo karto nepavyko išsirinkti, kas rekonstruos Žaliojo tilto skulptūras. Vienintelio dalyvio – bendrovės “WoOzy” (Vilniaus statybos trestas) - pasiūlymo sulaukusi miesto valdžia jį atmetė.

http://vilniausgidas.lt/zlugo-zaliojo-t ... konkursas/


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 07 Rgp 2014 18:59 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Šios sovietinės skulptūros, be abejo, irgi yra Lietuvos istorijos dalis - o savo istoriją (tame tarpe ir okupacinių laikotarpių) būtina žinoti.

Tame tarpe ir tam, kad kitą kartą okupantus sutiktume su ginklu rankoje.

Tačiau akivaizdu, kad šiuos sovietinio realizmo pavyzdžius būtina perkelti į Grūto parką, kuris tam ir buvo sukurtas - ten jos tikrai bus tinkamai prižiūrimos ir tinkamai eksponuojamos, o mokinių ekskursijos ir kiti ekskursantai galės jas apžiūrinėti, kartu su kitais sovietinio "realizmo" pavyzdžiais.

O ant tilto jas dar kokie nors durniai nuvers arba pačios surūdijusios nugrius.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Vas 2015 22:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Gru 2006 22:51
Pranešimai: 144
Miestas: Georgenburg
Aišku kaip dieną, tos Žaliojo tilto skulptūros dar ilgai stovės, nes jei būtų norėta jas nugriauti, tai jos jau seniausiai ir būtų nugriautos (kaip Lenino paminklai), nekreipiant dėmesio į paminklosaugininkų verkšlenimus. Jei skulptūras nugriaus, tada neliks vietos ir patriotiškiems jausmams skleistis, o tas yra labai blogai. Taip, kad ...

_________________
Piktžolės auga greitai, ąžuolai lėtai


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Vas 2015 23:04 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Šias skulptūras iki metų galo nuims.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Vas 2015 23:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Gru 2006 22:51
Pranešimai: 144
Miestas: Georgenburg
Kažkaip nesitiki, nors ... paskutiniu laiku mūsų politikai labai baidosi putiniškos propogandos, o karių skulptūros labai jau panašios į žalius žmogeliukus. :roll:

_________________
Piktžolės auga greitai, ąžuolai lėtai


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Vas 2015 23:41 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Nuims - oficialiai, kaip avarines. :roll:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 23 Lie 2015 16:22 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Tautininkų Sąjungos pareiškimas

Dėl Žaliojo tilto ateities


http://www.tautininkusajunga.lt/tautini ... is-tiltas/

2015-07-23

Vilnius

Tautininkai drauge su kitais patriotais džiaugiasi, kad sostinės krantus jungiantis Žaliasis tiltas po dvidešimt penkerių valstybės metų pagaliau išsivadavo nuo sovietinių okupantų stabų. Dabarties sąlygomis, vykstant kovai dėl žmonių protų, būtų tikslinga rasti kitus simbolius, galinčius pelnytai papuošti vieną iš centrinių valstybės sostinės vietų.

Gerbiant atskirų patriotų ir pilietinių organizacijų siūlymus ant Žaliojo tilto pastatyti partizanų arba signatarų paminklus, tenka pastebėti, jog šiais atvejais tarp atskirų asmenybių gerbėjų gali kilti konkurencija ir kas nors vis tiek liktų „nuskriaustas“.

Dėl to siūlome čia įamžinti keturis istorinius valstybės prezidentus – Antaną Smetoną, Aleksandrą Stulginskį, Kazį Grinių ir Joną Žemaitį-Vytautą.

Partizanų prezidento asmenyje būtų pagerbti visi laisvės kovotojai, A. Stulginskio ir A. Smetonos asmenyse – signatarai, drauge būtų suvienyta parlamentinė demokratija ir prezidentinė respublika, visos pagrindinės politinės srovės.

Kviečiame patriotus ir jų organizacijas palaikyti šią idėją, o Vilniaus miesto merą ir savivaldybę pradėti plačią diskusiją su visuomene dėl Žaliojo tilto ateities.

Tautininkų Sąjunga

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 23 Lie 2015 16:23 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Prezidentai

Paveikslėlis

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Lie 2015 09:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Geriau jau tada taip :img01: :

"2012/01/15 at 11:58
znakorius
Aš sutikčiau, kad vietoj tų “balvonų” ten būtų jūsų Albinas, Bronius ir C’o.
Padarysit? :)

2012/01/15 at 12:26
Algis Ramanauskas
Žinoma, nes tai ir yra paveldas :) Reiks Bogdano paprašyt, kad išlietų.

2012/01/15 at 13:22
znakorius
Pavėlavot, o geriau už jį niekas nemokėjo žmonių lipdyti.
Net AMB nenulipdė kaip reikiant.

Vystykim mintį dėl jūsų skulptūrų: įsivaizduokim, kad ten būtų mygtukas, kurį paspaudus herojus išmestų kalbą – visiems būtų linksma. :)
Albinas galėtų visus gandinti, vis gargaliuodamas ar kitlerines (maždaug – kitler bunker byl, krasnyj papka bral?) kalbas rėždamas, o Bronius galėtų sakyti tokio tipo kalbas: “товарищи! То, о чем мечтало человечество, свершилось! Ура, товарищи!” Na, o Zbyšekas, aišku kaip diena, būtų visų numylėtinis.
O kas nors (koks nors pasodintasis – kaip, kad būna cirke) pasakytų:”вот такие у нас садоводы в Литве!” :) "
https://punkonomics.wordpress.com/2012/ ... balvonams/
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007