Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 10 Geg 2024 14:13

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 26 Lie 2015 11:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 29 Bal 2011 03:13
Pranešimai: 140
Miestas: Vilnius
ARVYDAS DAMIJONAITIS

Kultūros paveldo departamento (KPD) Administracijai
Šnipiškių g.3,LT-09309 Vilnius

PRAŠYMAS

2015 m. liepos 26d.Vilnius

DĖL KPD NEVEIKSNUMO, INFORMACIJOS NEPATEIKIMO


1. Man adresuotame Jūsų 2010-10-14 Nr (1.30)2-3254 laiške eilinį kartą minimas neegzistuojantis, rusiškos okupacijos metu, „raudonojo Pakruojo“ laikais nugriautas pastatas, kurį Jūs įvardinat „Balsių dvaro rūmais“.

Šis pastatas yra neišlikęs, jo griuvėsiai turi būti sutvarkyti, nes kelia grėsmę gyvybei. Šio neišlikusio pastato, kuriame aš gimiau, griuvėsiai įvardinti kultūros paveldo vertybe, o tai yra faktų kląstojimo Jūsų biudžetinėje įstaigoje recidyvas, baudžiamosios teisės objektas.

Pastatas, kuriame gimiau, prieš jį nugriaunant 1960 m, turėjo apie 30 gyvenamų patalpų.

Balsių dvaro rūmų sunaikinimas yra sovietinės imperinės Rusijos vykdyto Lietuvos kaimo infrastruktūros naikinimo, genocidinio nusikaltimo liudijimas.

Įstatymas dėl sovietinės okupacijos žalos atlyginimo įpareigoja Kultūros paveldo departamentą informuoti apie kultūros paveldo objektų naikinimą okupacijos metu.

2. Stebina kultūros paveldo departamento (KPD) abejingumas ar nekompetencija. Šiaulių teritorinio KPD padalinio man adresuotame 2012-12-13 rašte Nr.7.14.Š-2Š-925, kurį pasirašė vedėjas Rytis Budrys, gėdingai prisipažinta, cituoju - „Balsių dvaro sodybos gyvenamojo namo dalies nugriovimo aplinkybės Kultūros paveldo departamento Šiaulių teritoriniam padaliniui nėra žinomos“.

Nugriauto Balsių dvaro gyvenamojo pastato pamatų likučius neįmanoma nepamatyti.

Kodėl slepiamos Balsių dvaro rūmų nugriovimo 1960 metais aplinkybės? Kas valdo Pakruojo rajono savivaldybę? Dauguma – socdemai. Turi ką slėpti?

3. Iki 2010 metų Balsių dvaro pastatai nebuvo registruoti Registrų centre kaip kultūros paveldo vertybė, rūmų griuvėsiai buvo negailestingai ardomi, panaudojami vietinių gyventojų „reikmėms“. Kultūros vertybė nebuvo saugoma, KPD niekšai „sujudo“, tik kai man buvo grąžinti dvarelio likučiai;

4. KPD piktavališkumas, parazitavimo faktai iškilo viešumon, kai 2010 m. kreipiausi į Pakruojo darbo biržą, siūlydamas darbą atstatant Balsių dvaro rūmus mano lėšomis.

Pastatu nesirūpinta nei sovietmečiu, nei atkurtos nepriklausomybės laikotarpiu.

Tik po to, kai kreipiausi į Pakruojo Darbo biržą, dėl darbo vietų kūrimo prižiūrint ir sutvarkant Balsių dvarelį, man netikėtai grasinančiu tonu, paskambino Kultūros paveldo departamento darbuotojas, kurio pavardė yra žinoma.

KPD darbuotojai dirba policijos nuovados „darbo metodais“ - grasinimais reketu.

Pasigedau elementaraus KPD konstruktyvumo, garantavau dvaro sodybos aplinkos sutvarkymą savo lėšomis. Tačiau Lietuvoje KPD sistema dirba sau, sprendžia biudžetinio finansavimo-parazitavimo problemas;

5. Kultūros paveldo departamentas "saugo" neegzistuojantį pastatą, okupantų tikslingai, pagal Maskvos direktyvas, nugriautą 1960 metais.

Kultūros paveldo departamentas nesidomi turiniu, jiems svarbiausias fiktyvių objektų kiekis, biudžetinis finansavimas. KPD tapo „mirusių sielų“, fiktyvių objektų, departamentu;

6. Pakartotinai prašau pateikti čia nurodytu adresu neišlikusio Balsių dvaro gyvenamojo pastato, Jūsų įvardinto „Balsių dvaro rūmais“, argumentuotą kultūros vertybės DETALŲ aprašymą, suteikiant kultūros paveldo vertybės statusą griuvėsiams.

Gal pagaliau pastebėsit ir užfiksuosit atitinkamuose dokumentuose okupacinių piktavalių, apie 1960 m. nugriauto gyvenamojo namo išlikusių pamatų kontūrus?

Ar suvokiat – tapsite lietuvių tautos genocido liudininkais!

Pagarbiai Arvydas Damijonaitis


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007