Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 10 Geg 2024 05:07

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 15 Kov 2013 20:35 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Stanislovas Kairys. Už Lietuvą! Prieš valdžią!


http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/ska ... d=60904617

Stanislovas Kairys,
„Atgimimas“
2013 m. kovo 15 d. 10:06

Paveikslėlis
S.Kairys. Už Lietuvą! Prieš valdžią!
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)


Dalis Kovo 11-osios eitynių dalyvių neslėpė, kad eina prieš valdžią.

Šią savaitę paskelbti atnaujinti „Eurostato“ duomenys apie socialinės atskirties mastą ES šalyse.

Statistika rodo, kad 33,4 proc. Lietuvos gyventojų 2011 m. gyveno ties skurdo riba, ir tai buvo vienas blogiausių rodiklių Europoje.

Pagal tyrimo metodiką, skurdo rizikai priskiriami žmonės, kurių pajamos nesiekia 60 proc. šalies vidurkio. Remiantis tokiu kriterijumi, Lietuvoje skurdo rizikos riba 2011 m. buvo 691 litas per mėnesį vienam asmeniui ir 1452 litai šeimai, kurioje yra du suaugę asmenys bei du vaikai iki 14 metų amžiaus.

Kiek anksčiau žiniasklaidoje buvo skelbti duomenys, kad rekomenduojamas maisto produktų krepšelis keturių asmenų šeimai Lietuvoje kainuoja 965 litus. Kitaip sakant, tiek šeima turėtų išleisti, kad negyventų pusbadžiu, maitintųsi tinkamais, nors ir ne kokiais prabangiais produktais.

O dabar dar paskaičiuokime: jeigu ties skurdo riba balansuojanti ar ją jau peržengusi šeima iš savo menkų pajamų Lietuvoje stengiasi bent tinkamai maitintis, tai tokiai šeimai visoms kitoms mėnesio išlaidoms geriausiu atveju turėtų likti apie 500 litų. Taigi – apie 16-17 litų dienai. Visiems keturiems šeimos nariams.

Bet nepamirškime, kad iš tos teoriškai atliekamos sumos dar reikia atimti kitas būtinąsias išlaidas. Miestuose tokių išlaidų daugiau, vien ką reiškia šildymo kainos, kaimuose – mažiau. Tačiau ir vienu, ir kitu atveju statistinių 33,4 proc. Lietuvos gyventojų gyvenimo oriu niekaip nepavadinsi.

Kad nebūčiau apkaltintas spalvų tirštinimu, privalau paminėti, jog „Eurostato“ duomenis reikia tam tikru mastu pakoreguoti, kadangi juose tikrai neatsispindi dalis žmonių pajamų, gaunamų arba vokeliuose, arba iš niekur nedeklaruotos veiklos. Taip pat tam tikrą papildomą pajamų dalį (pastaruoju metu mažėjančią) sudaro emigrantų į Lietuvą siunčiami pinigai. Taigi lengviau atsikvėpkime – ne kas trečias, o gal tik kas ketvirtas ar net tik kas penktas žmogus Lietuvoje gyvena vos sudurdamas galą su galu.

Tačiau ir tas „tik“ vis viena skamba grėsmingai.

Kiekvienam aišku, kad negalime padėties Lietuvoje lyginti nei su Liuksemburgu, nei su Švedija ar net Portugalija. Pernelyg skirtingu keliu atėjome į XXI amžių.

Tačiau prieš dvidešimt penkerius metus dabartinės Čekijos ekonomikoje taip pat vyravo socialistinė nuosavybė, kuri vėliau irgi buvo masiškai privatizuota. Ten, kaip ir pas mus, būta garsių privatizavimo skandalų ir juos sekusių tyčinių stambių įmonių bankrotų. Gal kiek mažesniu mastu nei pas mus, bet ir Čekijoje išplitusi korupcija.

Tačiau pagal socialinę atskirtį, tiksliau, pagal menką jos lygį, Čekija yra tarp pirmaujančių Europos valstybių. Net nepakoregavus pagal lietuvišką modelį Eurostato duomenų (ten taip pat esama šešėlinės ekonomikos), Čekijoje ties skurdo riba arba žemiau jos gyvena tik šiek tiek daugiau kaip 15 proc. piliečių, o tarp pensininkų tokių nėra (neįtikėtina!) nė dešimtadalio.

Net jeigu atsižvelgtume į milžiniškas mūsų išlaidas naftos ir dujų importui, santykinai didesnes nei čekų mokami milijardai, vis viena peršasi mintis, kad kažkas iš principo negerai klostosi Lietuvos ekonomikoje ir valstybės socialinėje politikoje, jeigu mūsų ir čekų socialinės atskirties rodikliai taip smarkiai skiriasi.

Atsakymo į šį klausimą galima ieškoti analizuojant visų politinių pakraipų vyriausybių padarytas ir dabar daromas klaidas. Ir makroekonominiu lygmeniu, ir pagal požiūrį į smulkųjį verslą, ir pagal mokestinę politiką. Bet jau analizuota daugybę kartų. Velnias nusilaužė abi kojas tarp stirtų ataskaitų braidydamas. Paprastam piliečiui tos ataskaitos ir disertacijos – kosmoso platybės.

Paprastas pilietis galvoja paprastai ir ne vienas jų jau sugalvojo valstybės šventės dieną išeiti į gatvę demonstruoti prieš savo valdžią. Geresnės progos nerasi!

„Atgimimas“

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/ska ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 25 Kov 2013 23:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Kov 2013 21:41
Pranešimai: 6
Už Lietuvą ir prieš valdžią :smile50:

Iš esmės tai vergo klyksmas. Vergai visuomet yra prieš valdžią. Gerai pagalvojus, tai ta valdžia yra sudaryta iš tų pačių lietuvių, :smile38: o tai jau brolis prieš brolį politika.

Bet kokia revoliucija tai karas, griovimas. Nukenčia visi, o laimi trečias :smile33: tas, kuris pasinaudojo situacija ir ją paskatino.

Šiuo metu tie tretieji sėdi JAV ir Vakarų Europoje.

Jiems naudingi įstatymai buvo prastumti Lietuvoje ir toliau stumiami.

Jiems naudinga sugriauta Lietuvos ekonomika, nes turės vergų iš Lietuvos savo šalyse.

Jiems naudinga sugriautas švietimas, nes bukus lengviau valdyti.

Jiems naudinga sugriauta medicina, nes taip farmacijos įmonės gauna didelius pelnus.

Su Lietuvos valdžia beprasmiška kovoti. Ją reikia auklėti, iš jos reikia reikalauti.

Visų pirma Lietuvos valdžioje turi būti Lietuvos patriotai, kuriuos nebus galima papirkti, ar įbauginti. Kurie nebus godūs ir savanaudiški.

O tiems,kurie jau valdžioje, būtina sudaryti labai darbines sąlygas. Šiuo metu daugumoje įstaigų gėrinėjama kavutė,moteriškės staiposi viena prieš kitą rodydamos savo apdarus ir augindamos užpakalius.

Šiaip tai viskas savaime kažkiek tvarkytųsi jei Lietuvoje būtų aukštesnė moralė.

Deja, pagrindinė moralės šauklė Lietuvoje bažnyčia išsigimė į verslo ir kaltės struktūrą. Taigi toks paprastas dalykas kaip nuodėmė ir tai perimta kunigų. Jie atleidžia nuodėmes :smile55: Nuo kada jie perėmė Dievo funkciją? Tik Dievulis gali atleisti nuodėmes ir ne už maldas,o tik žmogui suvokus tas nuodėmes, pasikeitus ir tikrai jų nekartojant.

Lietuvoje nėra tikro Dievo suvokimo. Labiau vyrauja Marijos kultas,kuris iš esmės yra materijos vertybių garbinimas. Be to kunigai pastoviai perša kaltės jausmą - "aš kaltas" :smile26:

Taip lengviau vergus valdyti. Kaltė tai menkumo jausmas, tai "skuduro" jausmas :smile39: Tai ne laisvo žmogaus jausmas.

Laisvas žmogus, kuris padaro nuodėmę visų pirma sieks pokyčių savo charakteryje, keis savo elgesį, sieks labiau mylėti Dievą, savo artimus, aplinkinius.

Šiuo metu krikščionybė labiau primena sektą. Visus reikia auklėti ir visiems auklėtis :smile32:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007