Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 05 Geg 2024 04:22

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 22 Bal 2012 21:55 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27132
Miestas: Ignalina
Marius Kundrotas. Kai profesija – marginalas


http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... marginalas

2012-04-19 6:16

Marius Kundrotas

Atgimimo dainius Gintautas Abarius prieš geras dvi dešimtis metų aptarė krikščionių padėtį okupacinėje sovietų sistemoje ir atgavus laisvę. Sovietų laikais daugelis krikščionių tiesiog neturėjo sąlygų įgauti geresnio išsilavinimo ar užimti aukštesnės padėties. Deja, po to religija (verskime – davatkystė) šiuos trūkumus pavertusi privalumais. „Kad būtum krikščionis, privalėjai būti bukas, neišsilavinęs, truputį smirdėti ir labai daug kalbėti dvasinėmis temomis“ – traukė per dantį bendratikius kompozitorius.

Neblogas meninis filmas „Papūga, kalbanti jidiš“ pateikė kitą paveikslą. Žydų jaunuolis, stojantis į prieškarinės Lenkijos universitetą, savo motinai sako – jeigu esi žydas ir sieki išsilavinimo Lenkijos švietimo sistemoje, teks stengtis labiau, nei visiems kitiems. Berods, pavartotas žodis „dvigubai“. Dabar Lietuvos švietimo sistemoje „kitokiems“ tenka stengtis jau nebe dvigubai, o dešimteriopai.

Jeigu esi konjunktūrinės (pavyzdžiui – kosmopolitinės ar libertarinės) pasaulėžiūros, gali parašyti aštuntoko rašinio lygio pusfabrikatį, ir gauti universiteto diplomą. Jei esi disidentinės (pavyzdžiui – tautiškos ar krikščioniškos) pasaulėžiūros, tavo bakalauro darbas turės būti magistro lygio, magistro darbas – daktaro disertacijos lygio, o disertacija – habilitacinio lygio. Prasimušti, įsitvirtinti ir išsilaikyti iš esmės – įmanoma, bet kur kas sunkiau, nei konjunktūrininkui. Bus kabinėjamasi prie detalių, kuriose konjunktūrininkas net neužklius.

Yra du marginalų tipai. Vieni jų – marginalai iš prigimties. Tai – žmonės, iš principo neįgalūs sukurti ko nors kokybiško. Tamsūs ir pikti. Dėl savo paikumo įsivaizduojantys esą pasaulio bambomis. Kiti – marginalai iš patirties. Dori, idėjiniai, intelektualūs ir inteligentiški. Dėl savo idealizmo išstumti už konjunktūros ribų. O liūdniausia, kad marginalų patirtis juos ilgainiui sulygina su marginalais iš prigimties...

Nuolatos puolamas ir niekinamas žmogus ilgainiui tampa piktas. Jis praranda galimybę reikštis toje pačioje intelektualinėje plotmėje su tais, kuriems intelektu yra lygus, bet moraliai – aukščiau jų. Paradoksalu, bet po kiek laiko socialiai, o po ilgesnio laiko ir intelektualiai jis atsiduria žemiau. Jam nelieka kitų pašnekovų ir bendraminčių – išskyrus pirmąją marginalų trupę. Lieka bendrauti su puskvaišiais ir pikčiurnomis. Pamažėle persisemiant jų savybėmis.

Dar vakar mielas, iškilus, šviesus žmogus šiandien – toks pat puskvaišis ir pikčiurna. Jis nebemoka kurti, nes jam kurti neleista. Jis gali tiktai griauti. Naikinti. Ar bent – apie tai svajoti. Jis gali tam įkvėpti. Kitus – kurie tik tam ir tinka. Arba pats tapti naikintoju.

Žymus sociologas Chosė Ortega i Gasetas rašė apie masių sukilimą. Atrodo, masėje asmenybei vietos nelieka. Masei neįdomu – ar tu aukščiau jos, ar žemiau. Užtenka to, kad joje neišsitenki.

Marginalumas iš patirties tampa savastimi. Ne iš karto. Bet dažnai – neišvengiamai. Marginalams nėra vietos masių visuomenėje. Užtai jie kuria savo visuomenę. Kuri geresnė ir kuri nugalės – nežinia. Geriausiu atveju gimsta amišai. Blogiausiu – al Qaeda.

Komentarai
http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... marginalas

Pikc
2012-04-20 1:18


Labai gali būti, kad tiesiog skiriasi jūsų akademinė patirtis - ne tik universiteto vadovybės politika, bet ir patys dėstytojai gana daug ką lemia (pvz. tame pačiame VDU yra ir Prof. A. Butkus, ir Š. Liekis). Tai viena.

Antra, viešojoje erdvėje situacija nėra "prisigalvota" - pati tautiškumo idėja yra stumiama į užribį (moderniais terminais šnekant - "marginalizuojama") - ir gana aktyviai.

Jei tik viešai pareikši, kad esi už tautiškumą, tuoj pat prasidės grandininė reakcija "tautininkas - nacionalistas - nacis", ir neužilgo išgirsi apie "keliančius galvas neonacius" :)

Dėl Mariaus pozicijos niuansų galima ginčytis, bet patį faktą apie tautiškumo kaipo tokio slopinimą ("nepažangu", 'ksenofobiška", nepolitkorektiška", "netolerantiška") būtų sunkoka nuneigti.

Žygeivis
2012-04-22 21:48


Marius visiškai teisus - nacionalistai (lietuviškai - tautininkai) visoje Europos Sąjungoje jau daugybę metų yra nuosekliai ir kryptingai stumiami į "užribį".

Lietuvai "įstojus" į šią kosmopolitinę imperiją lygiai tie patys procesai labai sustiprėjo ir pas mus (nors ir iki tol buvo gana aktyviai finansuojami visokių Sorošo ir panašių fondų). Lyginant su Sąjūdžio laikais, tautiškumas (lietuvybė) Lietuvių Tautos etninėje žemėje yra valdančiųjų kosmopolitų akivaizdžiai ujamas ir niekinamas.

Ir be jokios abejonės reikia labai aiškiai suprasti - Lietuvą jau 20 metų valdo būtent kosmopolitai.

Ar dėl to reikia verkti ir dejuoti? Žinoma - ne.

Tuo labiau, kad jau visiškai akivaizdu, jog kosmopolitų viešpatavimui ne tik pas mus, bet ir visoje Europoje artėja absoliutus ir neišvengiamas galas. Ir tam yra konkrečios objektyvios priežastys, kurių niekas jau negali pakeisti.

Vakarų Europoje tai visų pirma susiję su imigracijos (ypač musulmoniškos) sukeltomis klaikiomis problemomis, o posovietinėje "erdvėje" - visų pirma su vis blogėjančia ekonomine padėtimi.

Kaip tik todėl pasakos apie "multi-kulti gerovę" baigiasi "breivikų pasišaudymais" Vakaruose, ir nacionalistų - plačiąja prasme (įvairių spalvų ir atspalvių) - vis augančiomis masinėmis demonstracijomis Vakarų, Centrinėje ir Rytų Europoje, bei politinės jų įtakos augimu (pvz., Vengrija, Lenkija, Čekija, Austrija, Prancūzija ir kt.).

Akivaizdu, kad Europoje įvairiose valstybėse šiuo metu vyksta intensyvios naujų ideologijų, kurios pakeistų "išsisėmusią" multi-kulti ideologiją, paieškos.

Beje, akivaizdžiai matosi, jog atgimsta ir plinta ne tik tikrojo nacionalizmo ideologija, bet ir komunizmo, ir anarchizmo, ir nacizmo labai įvairios formos, bei įvairūs jų "mišiniai".

Todėl mums - tikriesiems nacionalistams - būtent dabar būtina stiprinti savo propagandą, ir vienytis - įvairių tautų ir valstybių nacionalistams, ieškant to, kas mus jungia, o ne to, kas skiria.

Tačiau bet kuriuo atveju, nepriklausomai, kas kurioje valstybėje nugalės, dabartiniams valdantiesiems kosmopolitams vis tiek ateina neišvengiamas galas. Ir jis artėja labai sparčiai. O jie tai puikiai supranta, ir todėl taip nervinasi.... :)


Žygeivis
2012-04-22 22:11


Kalbant trumpai, į Europą sparčiai ir neišvengiamai vėl ateina labai rimtų revoliucinių sukrėtimų metas.

Ir mes - nacionalistai - tam turime ruoštis, nes, kaip ir visada pasaulio istorijoje, galų gale nugalės būtent ta politinė jėga, kuri bus geriau organizuota, taktikoje lankstesnė už kitas, pateiks daugumai žmonių įtinkančias aiškias idėjas ir sugebės pritraukti kuo daugiau įvairių sąjungininkų.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 24 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007