Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 03 Geg 2024 12:24

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 13 Gru 2006 13:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
Globalizacija

Globalizacijos spindesys ir šešėliai


http://www.lrytas.lt/?id=11639255931163415867&view=4
http://www.lrytas.lt/?data=20061213&id= ... view=4&p=2
http://www.lrytas.lt/?data=20061213&id= ... view=4&p=3
http://www.lrytas.lt/?data=20061213&id= ... view=4&p=4

Vytautas Plečkaitis
2006-11-20, lrytas.lt

Dažnai girdime sakant „gyvename globaliame pasaulyje“. Tai sakydami manome, jog tai neišvengiama, nepakeičiama, kad taip ir turi būti.Tačiau globalizacija nėra vienareikšmiai teigiamas procesas. Jis turi nemažai šalininkų, bet taip pat ir nemažai priešininkų.

Žinomas JAV ekonomistas, 2001 m. Nobelio premijos laureatas Josephas E. Steiglizas neseniai išleistoje knygoje „Globalizacijos galimybės“ (“Die Chancen der Globalisierung“, 2006, “Siedler”. Originalus pavadinimas „Making Globalization Work:“) rašo, kad globalizacija, kaip ir ūkinė pažanga nėra neišvengiami dalykai, jei tam priešinasi stiprios politinės ir ekonominės jėgos.

Anot autoriaus, „jei globalizacija daugeliui šalies piliečių reiškia gyvenimo lygio kritimą ir jei kyla grėsmė elementarioms kultūrinėms vertybėms, tuomet politinių priemonių pagalba globalizacijos procesas gali būti pristabdomas arba visai nutraukiamas“.

XX a. paskutiniojo dešimtmečio pradžioje globalizacijos procesai buvo sutinkami su euforija tiek labai išvystytose, tiek Trečiojo pasaulio, tiek iš komunizmo išsivadavusiose šalyse. Manyta, kad įsigalės visuotinė gerovė. 1995 m. sukurta Pasaulio prekybos organizacija (PPO), kurios tikslu turėjo tapti pasaulinės prekybos taisyklių sukūrimas.

Tam pritarė tiek turtingos, tiek ir skurdžios šalys.

Tačiau stebuklas neįvyko. Jau 1999 m. Sietle ( JAV) prasidėjo pirmieji gausesni antiglobalistų judėjimai. JAV darbininkai išsigando pigios Kinijos darbo jėgos ir pigių jos prekių, o Trečiojo pasaulio šalių smulkūs ūkininkai baiminosi JAV ir Europos subsidijuojamos žemės ūkio produkcijos.

Verslo pasaulis ES šalyse pajuto, kad spaudimas jiems iš politikų pusės dėl darbo vietų išsaugojimo nuolat didėja ir su tuo reikia skaitytis.

Autorius nurodo, kad pasaulyje egzistuoja daug laisvosios rinkos formų. Pavyzdžiui, JAV laisvos rinkos modelis, užtikrinantis aukštą gamybos efektyvumą ir Amerikos dominavimą pasaulyje, ne visiems yra patrauklus ir pasiekiamas.

Amerikinis rinkos modelis skiriasi nuo Skandinavijos šalių, Japonijos, Kinijos ar ES socialinės rinkos modelio. Patys žmonės ir jų valdžia sprendžia, koks laisvos rinkos modelis jiems labiau tinka, kokios vertybės jiems yra svarbesnės.

Tarp labiausiai ekonomiškai konkurencingų pasaulyje valstybių šiemet pirmajame penketuke net trys Skandinavijos šalys: Suomija, Švedija, Danija. Pirmąją vietą užima Šveicarija, pasirinkusi socialinės rinkos modelį . Visų jų pasirinktas rinkos modelis gerokai skiriasi nuo amerikinio. Penktąją vietą užima Singapūras, o JAV iš pirmosios vietos 2005 m. nukrito į šeštąją.

Trečiajame pasaulyje didėja skurdas


Globalizacijos priešininkai nurodo, kad skurdas pasaulyje nuolat didėja. Pagal Pasaulio banko apibrėžimą skurdžiu laikomas žmogus, kuris per dieną savo egzistavimui išleidžia mažiau nei du dolerius, o jei jis gali išleisti mažiau nei vieną dolerį per dieną, tai laikoma ypatingu skurdu. Galima įsivaizduoti, kokiomis klaikiomis sąlygomis gyvena žmonės, gaudami tokias pajamas.

Statistikos duomenimis, apie 40 proc. pasaulio gyventojų iš 6,5 mlrd. gyvena skurde. (1981 m. skurde gyveno 36 proc. pasaulio žmonių). Išskirtinai skurdžiai gyvena net 877 mln. žmonių ir tai sudaro apie šeštadalį pasaulio gyventojų.

Daugiausia skurdžių gyvena Afrikoje. Šiame žemyne labai skurdžiai gyvenančių žmonių per ketvirtį amžiaus padvigubėjo ir viršijo 300 milijonų.

Skurdas sukelia netikrumo ir bejėgiškumo jausmą. Skurdi visuomenės dalis praranda galimybę ir priemones savo nuomonei išreikšti. O tai savo ruožtu neskatina demokratėjimo. Matyt, be galo aktualus neseniai perskaitytas popiežiaus Benedikto XVI kreipimasis, raginantis valstybių vadovus peržiūrėti dabartinę pasaulio ekonominę politiką, kuri didina skurdą ir neužtikrina visiems „ mūsų duonos kasdieninės“.

Afrika nuo globalizacijos nukentėjo galbūt labiausiai, pradedant kolonializmo laikais, kai iš jos beatodairiškai buvo išvežami gamtos ištekliai, nieko už tai negaunant vietiniams gyventojams.

Tačiau nuo skurdo kenčia ir Lotynų Amerika ir net Rusija. Atrodo paradoksalu, kad net viena daugiausia energijos išteklių pasaulyje turinti šalis negali susidoroti su skurdu savo valstybėje. Bet tai tiesa. Ir galbūt todėl Rusijoje didėja nepasitenkinimas globalizacijos procesais, kyla nacionalizmo ir šovinizmo bangos, ieškoma kaltų ir tarp savų ir tarp svetimų.

Globalizacijos sėkmės šalys


J. Steiglizo manymu, sėkmingas globalizacijos pavyzdys yra Kinija, kuri apdairiai ir protingai išnaudojo globalizacijos privalumus. Kinai pamažu, o ne iš karto atvėrė savo rinką importo prekėms ir blokavo trumpalaikes spekuliaciniais pinigais paremtas investicijas. Kinų vyriausybė suvokė, kad toks trumpalaikis kapitalo bumas ilgainiui gali privesti prie nuosmukio ir depresijos.

Taip Kinija išvengė konjunktūrinių svyravimų, kuriuos patyrė kitos Azijos ir Lotynų Amerikos šalys, ir užsitikrino ilgalaikį daugiau nei 7 proc. metinį BVP augimą.

Saikingai ribodama galingų industrinių šalių bei atskirų korporacijų investicijas šalies viduje, Kinija pati sukaupė nemažai kapitalo investicijoms tiek savo rinkoje, tiek užsienyje. Šalies viduje užsienio kompanijas pamažu keičia kinų, gamindamos kokybiškus produktus tiek Vakarams, tiek savo rinkai. Kaip pažymi apžvalgininkai, labai sėkmingai kinai investuoja į Afrikos šalis, nekeldami joms jokių politinių reikalavimų, prisitaikydami prie vietos sąlygų. Skirtingai nei buvę kolonistai, į afrikiečius jie žiūri kaip į visaverčius partnerius, neatsiribodami nuo jų ofisų sienomis ir geresne gyvenimo kokybe.

Kita vertus, tenka pripažinti, kad komunistinis režimas, nepaisant globalizacijos, visiškai išsaugojo savo pozicijas ir demokratija Kinijoje net nekvepia.

Kita sėkminga valstybe, pasinaudojusia globalizacijos privalumais - Indija . Indijos BVP nuo 2003 m. vidutiniškai kasmet augo apie 8 proc. Į šalį plūstelėjo didžiulės Europos ir JAV investicijos. Valstybės investicijos į švietimą ir sveikatos apsaugą 2007 m. turi išaugti net 22 proc. (Šaltinis - „Der Fischer Weltalmanach, 2007“).

Sėkmingai globalizacijos privalumais pasinaudojo ir kitos, mažesnės Azijos šalys, pasirinkdamos tokius laisvos rinkos modelius, kurios geriau atitinka jų žmonių mentalitetą ir kultūros ypatybes.

Globalizacijos šešėliai buvusioje SSRS


Žlugus komunizmui ir kritus geležinei uždangai, skyrusiai Vakarų Europą nuo Rytų, į buvusias sovietų lagerio šalis, plūstelėjo gausi ekonominių patarėjų banga iš Vakarų Europos ir Amerikos. Daugelis manė, kad šoko terapijos, greitos privatizacijos ir liberalizacijos pagalba per naktį bus galima sukurti vakarietiško stiliaus kapitalizmą.

J. Steiglizas, buvęs vienu iš Pasaulinio banko vadovų, kaip dabar rašo savo knygoje, nepritarė tokiai skubiai ir strategiškai netoliaregiškai ekonominei politikai.. Tačiau tuo metu dominavo kitokia nuomonė. Dabar ir tie, kurie buvo greitų reformų šalininkai, kone vieningai pripažįsta, jog buvo padaryta klaida.

Nesukūrus vieningų įstatymų, nepriėmus verslo elgesio kodekso ir neįvedus kontrolės bei atsakomybės svertų, imtis skubių ekonominių reformų yra pražūtinga. Ypač tai taikytina Rusijai ir Ukrainai. Čia dėl neskaidrios privatizacijos ir korupcijos susikūrė labai siauras oligarchų sluoksnis, glaudžiai susijęs su valdžia, kuris praktiškai kontroliuoja pagrindinį šalies turtą. Socialinė nelygybė Rusijoje pasiekė neregėtus mastus.

Naujieji oligarchai, gaudami didžiulius kreditus iš Vakarų, privatizavo pelningiausias ūkio šakas, bet užuot investavę į krašto ekonomiką, per trumpą laiką sugebėjo išpumpuoti iš savo šalių milijardus dolerių į savo sąskaitas užsienyje. Buvo įsigytos prašmatnios rezidencijos, supirkta užsienyje daugybė nekilnojamo turto.

Net įkalinto, Maskvos valdžiai neįtikusio oligarcho Michailo Chodorkovskio sąskaitoje po visų nacionalizacijų dar likę daugiau kaip 6 mrd. Šveicarijos frankų, (daugiau kaip 12 mlrd litų). Kaip rašo šveicarų spauda, dėl jų dabar derasi Rusijos ir Šveicarijos vyriausybės. Tačiau, panašu, kad šveicarai tų milijardų neatiduos ir nerizikuos savo bankų reputacija.

Dar didesniais turtais disponuoja Kremliui artimas oligarchas Romanas Abramovičius, nusipirkęs vieną brangiausių Anglijos futbolo klubų - Londono FC “Chelsea”. Jis - vienas turtingiausių pasaulio žmonių. Tokių pavyzdžių galima pateikti daugybę.

Žinoma, kad eilinių rusų, kurių nemažai gyvena žemiau skurdo ribos, pasipiktinimas tiek oligarchais, tiek globalizacija yra milžiniškas.

Kad pyktis neišsilietų prieš savo valdžią, jis nukreipiamas prieš svetimtaučius, prieš „blogus“ kaimynus, stiprinamos represinės struktūros. Ima rastis radikalios politinės organizacijos, kurias valdžia kol kas dar gali kontroliuoti. Panašiai ir carinės Rusijos laikais buvo valdžios kontroliuojamos įvairios šovinistinės organizacijos. Tačiau žinome, kuo visa tai baigėsi 1917 m.

Globalizacija Lietuvoje ir naujosiose ES šalyse


Josepho Steiglizo manymu, sėkmingiausiai iš Vidurio bei Rytų Europos valstybių transformacijos periodą išgyveno tos šalys, kurios ne per daug uoliai vadovavosi šoko terapija ir iš Vakarų patarėjų priėmė tik tas mintis, kurios tiko jų šaliai. Viena iš tokių buvo Slovėnija, atsargiai ir lėtai privatizuojanti savo ūkio objektus. Matyt, neatsitiktinai būtent Slovėnija pirmoji įsivedė eurą.

Įstodamos į ES naujos Vidurio ir Rytų Europos šalys gavo progą pristabdyti negatyvias per greitų reformų pasekmes. Jos gavo ne tik didžiules finansines injekcijas į savo ūkį, bet joms buvo nustatytos ir tam tikros, civilizuotos žaidimo taisyklės, kurios jau yra išbandytos senų ir gerai veikiančių Vakarų Europos ekonomikų. Naujosios ES šalys, turėdamos gerai kvalifikuotą darbo jėgą, gali rimtai konkuruoti didžiulėje Europos rinkoje. Tačiau joms trūksta sumanių vadybininkų ir šiuolaikinio požiūrio į žmonių santykius laisvos rinkos sąlygomis.

Kita vertus, ekonomikoje, kaip ir politikoje, stebuklų nebūna. Skirtumas tarp senbuvių ir naujų ES šalių pragyvenimo lygio dar ilgą laiką išliks, nors jis mažėja. Daug kas priklausys nuo pačių visuomenių ir jos išrinktos valdžios sugebėjimų tinkamai pasinaudoti ES teikiama pagalba.

Pati visuomenė turi nuspręsti, koks laisvos rinkos modelis jai labiausiai yra tinkamas. Sąjūdžio pradžioje Lietuvoje buvo daug kalbama apie Skandinavijos šalių modelį, kurio turėtume siekti. Šiandien tokių kalbų beveik nesigirdi. Gal iš tikrųjų mes dar nepajėgūs, ne tokie organizuoti, ne tokie pilietiški, ne tokie solidarūs, kaip skandinavai, kad sugebėtume perimti jų laisvos rinkos modelį.

Skandinavijos žmonės, beje, vieninteliai Europoje, nežinojo, kas yra baudžiava. Jie visada buvo laisvi. O mūsų visuomenė iš baudžiavos išsivadavo tik XIX a. antrojoje pusėje, todėl turi menką istoriniu požiūriu demokratinio ir laisvo gyvenimo patirtį. Jau vientodėl vargu, ar skandinaviškas rinkos modelis prigytų Lietuvoje.

Tačiau dominuojantis senose Europos Sąjungos šalyse socialinės rinkos modelis, kurį remia tiek dešiniosios, tiek kairios politinės jėgos, Lietuvai galėtų būti pavyzdys. Tokio modelio pasirinkimas užtikrintų daugiau Lietuvos žmonių orias gyvenimo sąlygas, sumažintų įtampas tarp socialinių sluoksnių, galėtų pristabdyti emigraciją, padarytų mūsų valstybę saugesne viduje ir stipresne išorei.

Komentarai
http://www.lrytas.lt/?data=20061213&id= ... 867&view=6
http://www.lrytas.lt/?data=20061213&id= ... p=2&view=9

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 08 Bal 2009 15:16. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Gru 2006 15:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 13 Gru 2006 14:26
Pranešimai: 4
Miestas: Kaunas
     Kaip ne kartą minėjo Vilius Bražėnas, reiktų skirti "globalizacijos" ir "globalizmo" terminus.

     Kadangi "globalizacijai" beveik visuotinai bandoma suteikti natūralumo įvaizdį, o "globalizmas" atskleidžia reiškinį, už kurio stovi suinteresuoti asmenys, kurie varo kryptingą veiklą ta linkme.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2006 00:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Subkomandantė Markosas: Ketvirtasis pasaulinis karas


Šaltinis - http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/54809

2006-11-03
 
Karas baigėsi, karas tęsiasi


     Įprasta kalbėti apie du pasaulinius karus. Tačiau jų pabaiga nereiškė taikos įsigalėjimo. Po Antrojo pasaulinio karo iš karto prasidėjo Trečiasis. Tiesa, jis dažniausiai vadinamas Šaltuoju, tačiau pagal visus požymius tai buvo tokio pobūdžio karas, kaip ir anksčiau vykusieji. Žinoma, kiekvienas naujas karas yra kitoks, nes keičiasi situacija. Tačiau pasaulinio karo ypatybė – jis pranoksta vienos ar kelių nacionalinių valstybių ribas, jo metu siekiama užimti priešo teritoriją ir ją savaip pertvarkyti. Trečiasis pasaulinis karas baigėsi sulig Berlyno sienos griūtimi, kai pasaulis tarsi prarado dvipoliškumą. Kapitalizmas ir rinkos ideologija, regis, akivaizdžiai nugalėjo.

    Tačiau iš tiesų karas nesibaigė. Vyksta naujas pasaulinis karas. Šį kartą tai karas prieš visą žmoniją. Kaip ir visi karai, jis siekia pasaulio perdalijimo. Naujas pasaulio padalijimas reiškiasi kaip turtų koncentracija ten, kur yra turtų, ir skurdo koncentracija ten, kur yra skurdas. Kiekviena valstybė, kiekvienas miestas, kiekvienas žmogus tampa mūšio lauku. Vienoje pusėje kovoja neoliberalizmas, naudodamasis sudėtingomis ir galingomis struktūromis, kitoje – žmogus.

     Tiesa, yra žmonių, kuriuos tenkina tai, jog jie tapo tik vienu skaičiumi Pinigų Valdžios biržoje. Yra žmonių, kuriuos tenkina vergo padėtis. Karjeros kopėčios labai primena grandinę, kuria esame pririšti. Yra žmonių, kurie džiūgauja, jog parsiduoda ir gali tenkintis trupiniais nuo šeimininko stalo. Visose pasaulio vietose yra žmonių, kurie patenkinti tuo, kas yra. Visame pasaulyje yra vyrų ir moterų, kurie nustoja būti žmonėmis ir tampa tik sraigteliais globalioje rinkoje. Tačiau visame pasaulyje yra ir paprastų vyrų bei moterų, kuriems nėra tas pat, kurie nusiplėšia valdžios pasiūtą konformizmo rūbą ir sako BASTA (gana).

    Paradoksalu, kai jau Pinigų Valdžia tarsi pasiekia galios apogėjų, kai niekas nėra toks galingas, kad ją įveiktų, staiga įvairiose pasaulio vietose atsiranda paprastų žmonių, kurie sako „ne“ ir tampa jai nepavaldūs.

Neoliberalizmas ir socialinė neteisybė


     Dabar vykstančio pasaulinio karo kitas pavadinimas – globalizacija, o jos ideologinis pamatas, jos religija – neoliberalizmas. Globalizacija – tai rinkos universalizacija, kuriai žmonija tik trukdo. Visa, kas žmogiška, trukdo rinkos universaliam triumfui ir turi būti pašalinta iš kelio.

     Taigi mes visi – indėnai, ne indėnai, žmogaus teisių gynėjai, mokslininkai, menininkai, intelektualai, mokytojai - esame kliūtis. Kiekvienas, kuris teigia esąs laisvas.

     Vienas iš neoliberalizmo mitų tvirtina, kad ekonominis augimas skatina geresnį gėrybių paskirstymą ir didina užimtumą. Tai melas. Lygiai taip pat kaip karaliaus valdžios didėjimas nesuteikia didesnės valdžios jo vasalams. Finansinis absoliutizmas nesukuria daugiau laisvės, nesukuria naujų darbo vietų. Priešingai, jo padariniai yra skurdas, nedarbas, prastėjančios darbo sąlygos. Galbūt pasaulyje dar niekada nebuvo pagaminama tiek daug prekių, nebuvo sukurta tokių modernių gamybos mašinų, tačiau tikrai galiu pasakyti, kad pasaulyje dar niekad nebuvo tiek skurdo.

     XX amžiaus 6-7 dešimtmetyje skurdžiais, pagal Pasaulio banko kriterijus, buvo 200 milijonų žmonių. Paskutiniame XX amžiaus dešimtmetyje tokių buvo jau 2 milijardai. 200 turtingiausių pasaulio firmų valdo turtą, kuris lygus ketvirčiui viso pasaulio turto. Turčiai turtėja, skurdžiai skursta. Tik turčių darosi vis mažiau, o skurdžių - vis daugiau. Socialinė nelygybė didėja. Ar tai ir yra rojus, kurį mums paruošė neoliberalizmas?

     Globalizacija skatina migraciją. Pastaroji pasiekė nematytą mastą. Daugėja žmonių, kurie neturi šaknų, tik persikėlimo košmarą atmintyje. Daugėja žmonių, kuriuos visą gyvenimą persekioja svetimumo jausmas, į kuriuos vietiniai, kaimynai žiūri kaip į vagis, atvykusius atimti jų duonos kąsnio. Priešiškumas tik didėja.

      Kartu vyksta valdžios ir nusikalstamo pasaulio susiliejimas. Turto valdžia elgiasi kaip nusikalstama grupuotė, jaučiasi esanti aukščiau įstatymų, elgiasi taip, tarsi valstybė būtų jos koncernas. Valdžia išpažįsta neoliberalizmą ir kliedi apie ekonominį augimą, o valstybė atsisako paskutinių prievolių piliečiams.

     Globalizacijos kabarete galime stebėti nacionalinės valstybės striptizą, kurio metu pastaroji nusimeta paskutinius savo įsipareigojimų rūbus. Galiausiai neliko nieko, išskyrus vienintelę funkciją – represyvią. Valstybė, perdavusi visą savo finansų tvarkymą transnacionalinėms korporacijoms, tarptautiniams fondams, nebeturi net galimybės amortizuoti skirtumų tarp skirtingų grupių. Natūralu, kad, užuot skyrusi lėšas viešajam gėriui, valstybė vis daugiau lėšų skiria represinio aparato stiprinimui. Nes jos svarbiausias uždavinys – kontroliuoti visuomenę.

Karas su nacionaline valstybe


    Pirmoji stambi kliūtis globalizacijos kelyje – nacionalinė valstybė. Reikia sunaikinti viską, kas daro valstybę „nacionalinę“ - kalbą, kultūrą, ekonomiką, politinę struktūrą ir socialinį audinį.

   Turime pripažinti, kad nacionalinės valstybės šiandien primena kvailį, paleidusį šūvį šarvuotame kambaryje. Šis šūvis – tai globalios tvarkos kūrimas. Dabar kulka atšoka nuo sienų ir naikina patį šaulį. Ji nenurims, kol šis nebus sunaikintas.

    Nacionalinės kalbos globalizacijos kuriamam pasauliui jau nereikalingos, būtina įtvirtinti naują universalią kalbą.

    Ne, tai net ne anglų kalba, kaip galėtų atrodyti - tai informatika. Visas kalbas reikia suvesti į vieną modelį, kurio pamatas informatika. Taip pat ir visos kultūrinės ypatybės, kurios daro daną danu, vokietį - vokiečiu, italą - italu, meksikietį - meksikiečiu, turi būti sunaikintos, nes jos trukdo globalizacijai. Svarstoma jau ne tai, kaip sukurti rinką prancūzams, rinką anglams, bet kaip sukurti bendrą rinką, kurioje visi, nepriklausomai nuo to, kur gyvename, galėtume vartoti tuos pačius produktus, o patys elgtumėmės kaip pasaulio, o ne savo valstybės piliečiai.

    Visa tai, kas netinka rinkos ir informatikos logikai, yra naikinama. Ypač tai drastiška Europoje, kur valstybės turi senas kultūrines tradicijas. Ekonominiai klausimai dabar jau sprendžiami pasauliniu lygiu ir jokios autonomiškos valstybių ekonominės struktūros nebereikalingos. Ar yra, pavyzdžiui, Europoje likę didžių politikų, kurių nuomonė ką nors reiškia? Esu įsitikinęs, kad svarbiausi politiniai veikėjai šiandien yra Tarptautinis valiutų fondas, bankininkai.

    Karo su nacionaline valstybe metu į draiskalus suyra ir socialinis audinys. Buvusią socialinę pusiausvyrą konkrečios visuomenės viduje keičia atskirų grupių, tokių kaip lesbietės, gėjai, migrantai, gynimas. Pasaulyje bandoma įtvirtinti tik vieną gyvenimo būdą. Pagrindine pramoga turi tapti informatika. Pagrindine žmogaus vertybe tampa savo kreditinių kortelių skaičiavimas, gamybinės bei vartotojiškos galios didinimas.

Globalizacija ir žmonija


    Didysis paradoksas yra tas, kad globalizacija nepaverčia pasaulio viena visuma, tačiau jį suskaldo į daugybę fragmentų. Užuot atradę vis daugiau bendrybių, žmonės atranda vis daugiau skirtumų. Didėja įvairiausių mažumų skaičius.

    Kiekvienas jaunas žmogus turi savo mėgstamą grupę, savo gyvenimo sampratą, pavyzdžiui, kiekvienoje valstybėje yra savų pankų ir skinhedų. Skirtumų dabar tik daugėja. Blogiausia, kad šiandien jaunam žmogui nesiūloma pažiūrėti į veidrodį ir pamatyti šalia skirtumų bendrumus. Jam siūloma žiūrėti tik į savą veidrodžio šukę. Taip valdžiai lengviau valdyti.

     Pasaulinė rinka siekia paversti pasaulio teritorijas ne valstybėmis, bet prekybos centrais. Galima keliauti iš šalies į šalį ir atrasti tų pačių produktų. Jau nėra skirtumo tarp Sen Kristobalio ir Paryžiaus. Niveliavimas ir skaidymasis vyksta vienu metu.

     Tai nacionalinių valstybių pabaiga. Ne tik jų. Tai pabaiga ir jas sudarančių žmonių. Visa, kas tėra svarbu – tai rinkos dėsniai. Jie nustato tavo vertę. Kiek gali pagaminti, kiek gali suvartoti, tiek ir tesi vertas. Orumas, pasipriešinimas, solidarumas – tai trukdo rinkai. Žmogus paverčiamas gamybos ir vartojimo mašina. Jis nenaikinamas tiesiogiai, bandoma sunaikinti bet kokį jo žmogiškumą.

     Būtent todėl sakau, kad Ketvirtasis pasaulio karas – tai kova su žmoniją. Dalis žmonių – skurdžiausiose regionuose – naikinami fiziškai, atimant iš jų pragyvenimo pagrindą. Kiti – naikinami netiesiogiai, ištrinant iš jų visa, kas savita ir paverčiant juos rinkos sraigteliais, įteigiant, kad viltis, didvyriškumas, orumas – tai praeities dalykai, kurie jau esą seniai pralaimėjo.

     Zapatistai dalyvauja Ketvirtajame pasauliniame kare. Jie kaunasi žmogaus pusėje ir yra įsitikinę, kad skirtingose pasaulio vietose dar liko žmonių, kurie nepasidavė. Tai žinoti labai svarbu. Tai - įkvėpimo šaltinis.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2006 00:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Salvis rašė:
     Kaip ne kartą minėjo Vilius Bražėnas, reiktų skirti "globalizacijos" ir "globalizmo" terminus.

     Kadangi "globalizacijai" beveik visuotinai bandoma suteikti natūralumo įvaizdį, o "globalizmas" atskleidžia reiškinį, už kurio stovi suinteresuoti asmenys, kurie varo kryptingą veiklą ta linkme.


     Pritariu.

     Propagandoje dažnai žaidžiama žodžiais, suteikiant vienam ar kitam kryptingam reiškiniui "savaimingumo" įspūdį.

     Globalizmas keičiamas globalizacija, homoseksualizmas - homoseksualumu...


     Kažkaip šovė į galvą būtent toks pavyzdys :)

Maždaug: viskas čia - natūralu ir prieš vėją - nepapūsi.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bal 2009 15:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina

Lietuvos „patriotai“ – tokie patys globalistai, tik nykštukiniai


Autorius:  Castor&Pollux
2009.04.07 09:56
http://www.balsas.lt/naujiena/246874

    Užkietėję globalaus pasaulio šalininkai C&P, žiniasklaidos dažnai klaidingai vadinami anarchistais arba antiglobalistais, demaskuoja naujas Lietuvos nacionalistų užmačias užsidėti „tikrųjų antiglobalistų“ ir „tautos gelbėtojų“ kaukes. Autorių manymu, jie net nesiruošia kovoti prieš pasaulinės rinkos valdovus, o tik stengiasi išlaikyti vietinių rinkos kunigaikštukų statusą.

    Pollux: Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje netikėtai pasigirdo naujų balsų prieš globalizaciją. Kai kurie iš jų ne kritikuoja, bet tiesiog su žemėmis maišo šiuolaikinės globalizacijos galios institucijas. Tokie tekstai labai patriotiški, nacionalistiški ir lietuviški, tačiau jais nesižavi nei daugelis pilietiškai nusiteikusių patriotų, nei antiglobalistai. Kaip manai, Castorai, kur šuva pakastas?

    Castor: Pirmiausia norėčiau pacituoti „patriotų“, vadinančių save antiglobalistais, opusus.

http://www.patriotai.lt/?q=node/425

     „Šiandien, supant globalizmo grėsmėms, mums kaip niekada reikia asmenų, stojančių į šią nelygią kovą prieš klanus, aljansus ir grupuotes, siekiančias pavergti viso pasaulio tautas. Tik laisvas, susipratęs ir patriotiškas lietuvis gali pasakyti galingą NE”

http://www.vienybeskeliu.lt/

    „Gyvenimas, atkišus ranką Briuseliui, griuvo. Ligšiolinė valdžia, aklai vykdžiusi Europos Sąjungos diktuojamą politiką, apmulkino žmones. Materializmas, iškeltas aukščiau dvasinių, dorovinių, tautinių vertybių, privertė žmones masiškai bėgti iš šalies. Atsidavimas globalinėms, paneuropinėms, transnacionalinėms konjunktūroms parklupdė Lietuvos ekonomiką.“

http://www.culture.lt/satenai/?leid_id= ... st_id=2557

    „Globalizacija yra itin pavojinga, itin baisi okupacijos forma. Ji kraują išleidžia be dūrio ir šūvio išsiurbdama kaip dėlė ar vampyras. Ji marina be teismų ir nuosprendžių – prišliaužia, apsirango ir uždusina.”

    Tai – keli naujosios tautinės antiglobalistinės retorikos pavyzdžiai. Juose vyrauja baimė, apokalipsės nuojauta ir beribis nerimas. Galima pamanyti, jog šios mintys – iš pageltusių sąmokslo teorijų puslapių arba iš lietuviškųjų konservatorių ir jų patriarcho žodyno, išleisto prieš 20 metų. Nuo to ir pradėkime.

    Minėtų tekstų autoriai išsigandę, o gal ir įsiutę. Iš pažemės žiūrėdami į tai, kas vyksta pasaulyje, jie paniškai bijo. Įsivaizduokite, tas pačias retorikos ietis prieš 20 metų jie buvo nukreipę į paliegusią Kremliaus mešką, o dabar nasrus šiepia jaunas ir stiprus Briuselio liūtas! Jų įsivaizduojamas priešininkas – visiškai kitas, o jų ietys – lygiai tos pačios, tik spėjusios gerokai atšipti per du permainų kupinus dešimtmečius. 1989-aisiais jie save laikė antisovietiniais disidentais ir tada jų kova iš tikro turėjo prasmės, tačiau 2009-aisiais, per šitiek metų nė kiek nepakitę, jie atrodo lyg istorijos iškasenos, per klaidą patekusios iš XIX a. politinio mauzoliejaus.

    Taigi drįsčiau vienareikšmiškai teigti, kad lietuviškasis nacionalizmas, atgijęs XX a. paskutiniame dešimtmetyje, turėjo progresyvių idėjų, nes buvo nukreiptas prieš sovietinį totalitarizmą, tuo tarpu tas pats nacionalizmas, šiandien neva nukreiptas prieš ekonominę globalizaciją, tačiau iš tikro kovojantis prieš Europoje jau spėjusias įsitvirtinti laisvės ir lygybės idėjas, yra absoliučiai reakcingas, regresyvus ir represyvus.

    Manau, kad „antiglobalistiniai“ patriotais apsimetančių nacionalistų tekstai – labai žemos prabos tekstai. Tokia yra dauguma šių rašliavų. Dėl to, kad jis sėja paniką. Iškrypusi ir traumuota pseudoreliginė pasaulio pabaigos nuojauta atskiedžiama panika dėl globalizacijos, kurios negalime išvengti. Jei neuždarysime visų durų, langų, neuždangstysime skylių – pasaulinės globalizacijos jėgos atskris kaip paukščiai iš Hitchcocko filmo.

    Tautinė valstybė, politinė tauta, tautos vienybė – visa tai tėra tuščios ir abstrakčios idėjos, kurias Naujųjų amžių valdantieji iškėlė siekdami susigrąžinti valdžią, nuslopinti dėl laisvės kovoti  pakilusių žmonių judėjimą, sudaryti kliūčių tiek jiems, tiek naujai, laisvesnei ir atviresnei visuomenei. Toks protofašistinis valdančiųjų ir jų pasekėjų instinktas visada buvo susijęs su valdžia, kietos rankos instinktu, bet svetimas žmogaus ir visuomenės laisvės, atvirumo ir bendruomeniškumo idėjoms.

    Pasaulyje siaučiant jos viršūnių sukeltai krizei, dešinieji vėl leidžia sau meluoti visuomenei užsidėję antiglobalistų kaukes. Nuimsi tokią kaukę ir pamatysi kyšančius Hitlerio ūsiukus. Ne kapitalistinės globalizacijos čia bijoma, bet paties atvirumo, skirtumų, tariamai suniokoto idealistinio rūtų darželio. Drebama ne dėl besiplečiančios ir viską ryjančios pasaulinės rinkos, o dėl laisvės, kitoniškumo ir įvairovės. Puoselėjama baimė kitataučiams ir kitaminčiams, tautinių, rasinių, lytinių skirtumų baimė, ir visa tai gudriai pavadinama antiglobalizmu. Tačiau mes žinome, kad tai – ne antiglobalizmas. Tai – reakcingas žaidimas tamsiausiais minios instinktais: baime, nerimu, uždarumu, neapykanta.

    Pollux: Mes, seni kapitalistinės globalizacijos priešininkai, visada priešinomės jai kaip Naujosios pasaulinės tvarkos paradigmai. Bet štai prieš šitą pačią santvarką sukyla didžiausi mūsų priešai – reakcingi, fanatiški, pikti fašistiniai gaivalai, nekenčiantys bet kokio atvirumo, bet kokių skirtumų. Įdomiausia tai, kad atsvarą pasaulinei kapitalistų tvarkai jie mato tik Albanijos, o galbūt net Šiaurės Korėjos tipo uždaros, iki dantų ginkluotos, tačiau globalizacijai atsparios šalies modelyje. O gal tai – visai puiki atsvara kapitalistinei globalizacijai? Ir kodėl mes apie ją nepagalvojome anksčiau? Kodėl taip lengvai perleidome savo priešams „antiglobalisto” etiketę?

    Castor: Vienokio ar kitokio pobūdžio pasipriešinimas kapitalistinei globalizacijai vyksta jau kelis dešimtmečius. Tačiau mes renkamės ne sumedžioto, įbauginto žvėries priešinimąsi, o gatvės revoliucijas, sukilimus ir manome, kad nei kapitalistinė globalizacija, nei įbaugintų tradicionalistų pasipriešinimas nėra pozityvūs reiškiniai. Nacionalistų įsivaizduojamame mūšio lauke vienas fetišas kaunasi su kitu – tautinės valstybės vėliava prieš korporacijos emblemą. Bet alterglobalistai nesirenka nei vieno iš jų – abu jie savyje slepia reakciją. (Reakcija tradiciškai istorijoje vadinamas revoliucijos slopinimo laikotarpis, o slopintojai įvardijami reakcionieriais.) Didysis filosofas Nietzschė reakcija vadina jėgas, priešingas aktyvumui, pozityviems sprendimams, džiaugsmui, o svarbiausiai – įvairių skirtumų tolerancijai.

    Aktyvi, pažangi visuomenė – tai ne nacionalistinių antiglobalistų, o alterglobalistų, t.y. kapitalistinės globalizacijos priešininkų, puoselėjančių alternatyvios pasaulinės visuomenės viziją, – tikslas. Pasaulinių ekonominių ir politinių struktūrų – korporacijų, bankų ir vyriausybių – vykdomi sandėriai (taip pat ir tie, dėl kurių pasaulio viršūnės prieš kelias dienas tarėsi G20 susitikime Londone) skatina socialinę atskirtį, nelygybę. O svarbiausia – jie bando sukurti sienas pačiame režime, sienas, atskiriančias vadinamus patricijus nuo plebėjų, kapitalistus nuo įniršusių dirbančiųjų, „normalius“ – nuo kitokių žmonių.

     Čia puikiai sutampa reakcionierių kapitalistų ir tariamų tautininkų antiglobalistų interesai. Kapitalistai sienomis nori apsaugoti savo rinkas, tautininkai – savus getus, tautines valstybes, globalizacijos sąlygomis naudingas tik kapitalui. Tuo tarpu „kosmopolitizmu“ (kaip Stalino laikais) kaltinami pasaulio piliečiai, socialiniai aktyvistai ir internacionalistai. Visi jie, kartu su „tolerastais“, imigrantais ir emigrantais, priešinasi ne tik pačiai kapitalizmo ir šiuolaikinės korupcinės valstybės sąjungai, bet ir reakcijai – lokalios visuomenės kompleksams ir fobijoms, kurios skatina naujojo fašizmo atsiradimą tiek populistų kalbose, tiek tamsių instinktų užvaldytos minios bedugnėse.

     Kiek šiandieniniai dešinieji demagogai bekalbėtų apie globalizacijos, net ir paties kapitalizmo grėsmes, jų kalbos tebus minios apgaudinėjimas. Žodžiai „Saugokimės nuo globalizacijos“ jų lūpose reikš „saugokime savo kėdes ir rinkas“, tai labai panašu į „Lietuva – lietuviams“. Populistai tuo ir skiriasi nuo kitų valdžios siekėjų, kad bando savąjį „resentimentą“ – baimės, kaltės ir saugumo ideologiją bei asketiškus idealus – perkelti į rinkėjų sąmonę, ją užteršti, paversti visuomenę avių banda. Tuo negalima nesibjaurėti, kaip ir jų atžalomis – patriotinės isterijos apimtomis tautinių fetišų garbintojų, ksenofobų, pasaulio nekenčiančių naujųjų patriotų masėmis. Populistai gudriai drenuoja globalizacijos priešininkų dirvą, siekdami pritraukti alternatyvios globalizacijos atstovų, bet dažniausiai tokių bandymų rezultatai yra apgailėtini.

     Alternatyvios globalizacijos šalininkai (alterglobalistai) mano, kad vienintelė kapitalistinės globalizacijos naujovė – tai sienos: rinkų sienos, tautinių valstybių sienos, sutampančios su verslo interesų sienomis, baimė prarasti tas sienas, riboto, sumedžioto mąstymo sienos, sienos nuo priešų, tikrų ar įsikalbėtų, grotuoti langai į pasaulį. „Šalin sienas ir grotas!“ – sakome mes. Žmonės dar iki kapitalizmo keliavo, statėsi būstus ten, kur jiems norėjosi, vieni su kitais keitėsi rūbais, papročiais, lytimis, šoko ir dainavo. Mes, jų palikuonys, aktyvusis visuomenės pradas, nugriovę visas sienas savo galvose ir aplink mus, vieną dieną irgi linksminsimės ant sugriuvusios fetišų ir emblemų imperijos pamatų.

     Pollux: Pradėjai kalbą apie nuolatos vykstantį susidūrimą tarp aktyvių ir reakcinių jėgų. Prieš kelias dienas krūva Lietuvos politikų, seniai gavusių populistų etiketes, spaudos konferencijoje grasino visuomenei pilietinio karo šmėkla. Taigi paspekuliuokime ir mes – ar šis karas, kurio „šaltasis” etapas tarp pažangiųjų ir reakcinių jėgų jau vyksta, nebus pažangiųjų karas prieš dešiniųjų populistų ir jo kraštutinės atmainos – fašistų – siautėjimą?

     Castor: Pilietinį karą, remdamiesi Nietzsche, galime vadinti karu, kuriame dėl valios galiai grumiasi dvi jėgos – aktyvioji ir reakcinė. Šiuo metu socialiniai judėjimai, siekiantys pradėti keisti pasaulį nuo savęs pačių, griaudami tiek konkrečias, tiek abstrakčias sienas, yra aktyvioji jėga. Aktyvi – nes kartu su savimi neša gaivių permainų vėjus, kintančius gyvenimo, kūrybos modelius, kūrybingą geismą keistis, nepaisyti tautinės valstybės ir kapitalistinės rinkos brukamo abejingumo, stagnacijos, sustingusių tapatybių.

     Kita jėga – reakcinė. Tai – minėtoji rinka ir valstybė, kurios panikuoja, nebesugebėdamos nuspėti permainų, kurioms dėl brežnevinės senatvės iš rankų krenta naujos pasaulio visuomenės valdymo planai. Todėl, bandydama atgauti kvapą, savo reumatizmo išsuktais kaulais ji lipa į tribūną ir iš prabangių protezų prikrautos burnos pasigirsta: „Gelbėkite! Tėvynė pavojuje!“.

     Gudrūs ir sukti politikai greitai išnaudoja šį „pavojų“, „grėsmę“ – jie kuria įvairias valdžios užėmimo strategijas, puikiai suprasdami tikrąjį pavojų – esminių visuomenės pertvarkymų pavojų. Kartais jiems, kaip ir valdžiai, irgi besiremiančiai fobijomis ir kompleksais, pavyksta prisivilioti mases – taip iš aktyviosios visuomenės dalies jie perima valią veikti. Kalbėdami apie tradicines šeimas, tvirtą diktatą, neapykantą jau minėtiems žmonių skirtumams, jie tampa tos pačios kapitalistinės globalizacijos šalininkais, o kartu – alternatyvios globalizacijos, ateities pasaulio priešais.

     Reikia įrodymų? Juk tėvynės mylėtojas, fašistinis diktatorius Augustas Pinochetas labiausiai pasitarnavo Čikagos laisvosios rinkos mokyklai, savo perversmu įsileidęs į šalį kapitalizmo virusą. Taip elgėsi dauguma fašistinių diktatūrų, kurios, kaip ir nacizmas, buvo neatskiriamos nuo kapitalistų interesų. „Dominuoti bet kokiomis sąlygomis“ – tai reakcionierių tikslas. „Permainų geismas yra didžiausia galia“, – taip mano aktyvieji alternatyvų šalininkai.  

     Pollux: Gerai, pabandysiu persakyti šias mintis kiek paprasčiau.

     Egzistuoja dvi grupės žmonių, kurios priešinasi ekonominei globalizacijai, t.y. didžiųjų korporacijų siekiui užvaldyti pasaulį. Tai nacionalistai ir alterglobalistai.

     Nacionalistai priešinasi globalizacijai stengdamiesi padalinti visą „pasaulio pyragą“ į atskirus gabalus, t.y. į tautines valstybes, kuriose šeimininkautų ne pasaulinės, o vietinės, t.y. „tautinės“ korporacijos. Ekonominių santykių sistema nuo to nė kiek nepasikeistų, pakistų tik korporacijų savininkų tautybė – pvz., iš paprastų lietuvių pelnytųsi kapitalistas lietuvis, iš estų – estas, o iš graikų – graikas. Tokiu būdu nacionalistinių „antiglobalistų“ kova pagrįsta vieninteliu principu – jiems atrodo, kad žmones mažiau skurdins „saviškiai“, t.y. tos pačios tautybės korporacijų bosai. O kad ši hipotezė absoliučiai klaidinga, per 20 metų jau spėjo įsitikinti ir Lietuvos žmonės, suriesti į ožio ragą ne tiek užsienio, kiek vietinių kapitalistų ir su jais glaudžiai susijusių vietinių valdininkų,. Trumpai tariant, nacionalistiniai „antiglobalistai“ siekia „svetimus“ globalistus pakeisti „savais“. Tokiu būdu jie priešinasi ne pačiam globalizmui, o tik jo formai.

     Kitaip mąsto ir elgiasi tikrieji korporacinio globalizmo priešininkai – alterglobalistai. Jie pritaria pačiai globalaus pasaulio idėjai ir mano, kad laisvo judėjimo teisė ir nevaržomas apsikeitimas kultūros vertybėmis yra itin pozityvus žmonijos žingsnis. Tačiau jie yra kategoriškai prieš ekonominį globalizmą, kuris paremtas tiek tarptautinių, tiek tautinių korporacijų įsiviešpatavimui ir totaliu žmonių skurdinimu. Be to, jie priešinasi ir ekonominio nacionalizmo apraiškoms, todėl kovoja prieš kapitalistines korporacijas bet kurioje planetos vietoje, nepriklausomai nuo jų bosų tautybės, pilietybės ar rasės. Tokiu būdu alterglobalistai priešinasi ir globalizmo turiniui, ir iškreiptoms jo formoms.

     O išvados visai paprastos. Kapitalas tautybės neturi, skurdas – irgi.

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/246874

tikras lietuvis
2009-04-07 15:29:04


    Sukat uodegą, ponuliai: ne viskas, kas ateina iš kitur, yra gera, ir ne viskas, kas lietuviška, yra bloga.


    Taigi: Lietuva virš visko, o pasaulis teeinie ...

    O tam ir vietiniai žulikai (piniguočiai) kliudo. Kaip ir pasaulinių engėjų šiknabirbiai - kad ir kaip jie besidangstytų.

Tomas J.
2009-04-07 16:06:22


     Ne tam ES imperija 2004 m. prasiplėtė į rytus, kad mes jiems konkurenciją darytume.

     Imperija buvo praplėsta su tikslu žlugdyti mūsų ekonomiką. Tai ir daroma.

     Jūreiviai kurie supjausto savo laivus į metalo laužą - gauna už tai Briuselio paramą.

     Valstietis atsisako pieno gamybos - gauna už tai paramą.

     Lietuviškos vištos tupi netinkamuose narveliuose - paukštynai bus uždaryti.

     Briuseliui nepatinka mūsų elektrinė - ji bus uždaryta.

     Kai Lietuva neturės SAVO žuvies, pieno produktų, vištienos, elektros ir t.t. - pirks viską iš Vakarų.

     Tai jau vyksta ir šis procesas persirito į antrą pusę.

     Kaip jaučiatės, eurofilai, referendumo dieną gavę bonką alaus už 1 centą?

     Kiek jūs tada sutaupėt? Apie pusantro lito? Ar tai neprimena Judo sidabrinių?

Klausimas
2009-04-07 19:37:16


     Ar tauta, siekianti savo išlikimo, gali priešintis jėga? Konstitucija sako, kad TAIP.

Žygeivis
2009-04-07 22:19:58


    Du homofilai diskutuoja patys su savimi. Didesnį "intelektualinį" iškrypimą sunku ir įsivaizduoti.

    Kritikuoti bei išjuokti reikėtų vos ne kiekvieną šių Anarchija.lt adeptų sakinį. Tačiau užteks ir vieno pavyzdžio, kurį ponai homofilai galėtų irgi panagrinėti .

    Pasak šių ponų teiginių, pasauliniai pavyzdžiai, kuriais seka Europos tautų nacionalistai bei patriotai yra komunistinių laikų Albanija ar iki šiol dar komunistinė Šiaurės Korėja.

    Paneigsiu šį "teiginį" elementariu pavyzdžiu: esu įsitikinęs, kad mums (ir kitoms Europos tautoms) tikrai verta sekti tokios pasaulyje žinomos ir gerbiamos valstybės, kaip Japonija, pavyzdžiais. Gal ir ne visais be išimties, tačiau dauguma yra tikrai sektini.

    Anarchistai-homofilai Kastoras kartu su Poliuksu (arba ir atskirai kiekvienas, jei sugebės "atsidalinti") galėtų pasidomėti, kokia ten tvarka įvairiose gyvenimo srityse. Ir parašyti šia tema straipsnelį.

    Aš pateiksiu tik vieną skaičių: Japonijoje japonai sudaro apie 99,2% gyventojų.

    O Japonijos Valstybės politika dar papildomai skatina kitataučių išvykimą iš Japonijos.

    Dabar palyginkime su padėtimi Lietuvos Valstybėje ir mūsų valdžios politika.

ryčka
2009-04-07 23:05:57


    Šlykštu, kai tokie naciai kaip Žygeivis nekreipia dėmesio į kritiką, o toliau svaičioja apie tautinį šalies grynumą. Dabar jis, mat, užsimanė, kad Lietuvoje būtų 99,9% lietuvių, iš kurių turbūt 99,9% balsuotų už tautos vadą Ozolą...

    O tuo tikslu pasitelkia naciams-antiglobalistams gana keistą ir prieštaringą Japonijos pavyzdį - šalies, kurios jaunimas absoliučiai suamerikonėjęs ir kiaurai persmelktas Vakarų popokultūra.

    Japonija, Žygeivi, tau netiks, pavyzdžiu geriau rinkis Baltarusiją - joje yra geras tautos valdovas, vos ne Gervaldas, visuotinė karinė prievolė, stipri valstybė, aršus pasipriešinimas globalizacijai ir pan. Argi Baltarusija - ne Lietuvių tautinio centro idealas?

Žygeivis - ryčkai
2009-04-07 23:35:49


   ryčka, tavo paties idealas akivaizdus iš tavo slapyvardžio :)

   Dėl Baltarusijos - tu gal ir nežinai, kiek baltarusių kalba baltarusiškai?

   Todėl prieš "piršdamas" Lietuvių Tautiniam Centrui tokį savo pasirinktą "idealą", visų pirma visiems pranešk, kad tai yra tavo ir tokių kaip tu "ričkų" idealas.

   O mes savo idealus pasirinksime patys - be įvairių "ričkų" patarimų.

   Beje, mes priešinamės ne kažkokiai "abstrakčiai globalizacijai", o labai konkretiems jos pasireiškimams - visų pirma tokiems, kaip tautų, kalbų, religijų sumaišymai, priverstinė ekonominė emigracija ir imigracija, "tolerastijos-genderlopijos-pederastijos" plitimo skatinimas užsienio pederastų-genderlopų pinigais ir pan.

Žygeivis - dėl "tautinio grynumo" realaus augimo
2009-04-07 23:59:59


    1989 m. Lietuvoje lietuviai sudarė 79,6 % visų Lietuvos gyventojų.

    2001 m. surašymo metu lietuviai sudarė 83,5 proc. Lietuvos Respublikos gyventojų.

    Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės duomenimis, 2007 m. lietuviai sudarė jau 84,6% visų Lietuvos Respublikos gyventojų.

    Šiuo metu jau apie 85 % visų Lietuvos Respublikos gyventojų yra lietuviai.

Žygeivis
2009-04-08 11:39:00


    Iš kanalizacijos nuotekų, kaip dvi aptriušusios smirdančios žiurkės, išlindo "anarchijos šaukliai" Pacas ir Pacukas. Ir palikę giliai kanalizacijoje savo pamėgtas anarchijos "tiesas" netikėtai prisiminė jau gerokai supelijusias Markso-Mordechajaus "Komunistų manifesto" idėjas apie tarptautinį kapitalą, darbo liaudies mases, išnaudotojus ir išnaudojamuosius bei aršią ir vis aršėjančią klasių kovą. Betrūksta tik šūkio apie pasaulinę komunistinę revoliuciją.

    Apskritai, skaitant Kastoro ir Poliukso rašliavas, susidaro įspūdis, kad šių neaiškių veikėjų "duetas" bei jų "kūriniai" yra kažkoks tarpinis variantas tarp žinomo filmo "Bukas ir dar bukesnis" bei animacinių filmukų "Pinkis ir Makaulė" scenarijų.

    Tik neaišku, kuris iš jų Pinkis, o kuris Makaulė. Nes abu labai buki. Tačiau vis tiek bando kas naktį (ar kas mėnesį) užkariauti pasaulį (arba bent jau Lietuvą).

    Būtų juokinga, jei nebūtų graudu, kad ir lietuvių tarpe atsiranda tokie iškrypę "pacukai".

Žygeivis - rr
2009-04-08 13:53:49


    Aš juk labai aiškiai parašiau: "esu įsitikinęs, kad mums (ir kitoms Europos tautoms) tikrai verta sekti tokios pasaulyje žinomos ir gerbiamos valstybės, kaip Japonija, pavyzdžiais. Gal ir ne visais be išimties, tačiau dauguma yra tikrai sektini."

    Kaip tik Japonijos tautinė sudėtis bei valstybės palaikomas tautiškumo, patriotizmo ugdymas ir yra mums- lietuviams - sektinas pavyzdys (vienas iš daugelio).

    O ne gana vergiški darbo santykiai tarp darbuotojų bei vadovų - kaip čia kai kas bando išvedžioti.

    Olandijoje irgi yra mums sektinų pavyzdžių - tačiau čia jau visai ne tautinės sudėties ar patriotizmo ugdymo (pas olandus šioje srityje, deja, jau viešpatauja šiknadulkių ir narkomanų garbinimas), o būtent atlyginimų skirtumų tarp vadovų bei darbuotojų, ir apskritai darbo santykių.

    Bendra išvada būtų tokia: iš įvairių valstybių patirties turime imti tai, kas yra geriausia bei naudingiausia Lietuvių Tautai ir Lietuvos Valstybei.

    O tai kas kenkia - be jokių "tolerancijų" griežtai ir ryžtingai atmesti.


_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bal 2009 15:21 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina

Rokas Sinkevičius: Globalistų darželiai, patvoriniai revoliucionieriai ir kitos pasaulio modifikacijos


2009.04.08 11:46
http://www.balsas.lt/naujiena/247094/gl ... evisuomene

     Simptomiška, kad neigti patriotizmą ir tautiškumą, aklai supriešinant juos su kosmopolitizmu, imasi tie patys pusiau anoniminiai ekstremistai http://www.balsas.lt/naujiena/246874/li ... evisuomene , kurie kovoja ir prieš religiją bei privačią nuosavybę. Totalitariškai orientuota sąmonė (kuriai labai pritinka monologo su savimi forma) užsimojusi išeliminuoti ištisas neįtinkančias socialinės realybės sferas. O pamėgta sau lipdytis „pažangiųjų“ etiketė („Darwin mit uns“?), matyt, turėtų rodyti, kad marksistinėmis teorijomis pažabota istorijos strėlė pagelbės išnaikinti ne tik neįtinkančius reiškinius, bet ir juos atspindinčias idėjas.

    Nėra šie fantasmagoriški mitologiniai personažai vieniši Lietuvos kontekste. Turime ir platesnį „naujųjų kairiųjų“ ratelį, mokantį pateikti marksizmą paaugliškai infantiliame ir pseudoerotiniame (ar tiesiog pornografiniame, pagal tokį K. Klimką) apvalkale – gaila, kiek fiziškai senstelėjusiame, mat Vakaruose jau prieš keturis dešimtmečius panaudotame.

    Žinoma, kovos prieš tautinę savivaldą istorija žymiai ilgesnė nei apima dviejų mitologinių gatvės revoliucionierių dienoraštis. Ir, kas įdomiausia, susijusi su to paties „globalizmo“, kaip pasaulinio viešpatavimo siekio (skirtino nuo „globalizacijos“), raida. Juk dar 1924 m. sovietiniai komunistai į savo Konstituciją buvo įtraukę teiginius apie „visų šalių dirbančiųjų suvienijimą į Pasaulinę Socialistinę Sovietų Respubliką“ http://www.hist.msu.ru/ER/Etext/cnst1924.htm , vėliau 1936 m. juos pašalinę, taip atsisakydami viešo globalinės revoliucijos deklaravimo. Visos komunistų pastangos XX amžiuje sunaikinti nacionalinę idėją privedė tik prie nesėkmingų maištų, pilietinių karų, laikinų okupacijų ir totalitarinių santvarkų.

    Šiandien pasigirstantys samprotavimai apie „dešiniuosius globalistus“ yra daugiau nesusipratimas. Pasaulinės kontrolės mechanizmų kūrimas paprastai grindžiamas kairiesiems būdingesnėmis intencijomis – tikrų ir tariamų ekologinių grėsmių planetai pažabojimu, gyventojų skaičiaus reguliavimu, skurdo mažinimu, karinių konfliktų prevencija tolimuose regionuose (palyginkime, pavyzdžiui, su tradicinių Amerikos konservatorių izoliacionizmu). Besiplečiančios globalistinės struktūros greitai atsisako net minimalaus etnokultūrinio apibrėžtumo (puoselėjami planai priimti į Europos Sąjungą Turkiją ir kitas neeuropines šalis) ir religinio pagrindo (krikščionybės vaidmens nubraukimas svarbiausiuose ES dokumentuose). Tradiciškai nusiteikusių gyventojų sluoksnių aktyvumą nukenksmina „politinio korektiškumo“, „atvirumo svetimam“ ir panašūs kultūrinio marksizmo principai su atitinkamai pritaikyta bausmių politika.

    Jei įsigilintume į slaptais archyviniais dokumentais paremtą rusų disidento Vladimiro Bukovskio knygelę „EuSSR“
http://muza-usa.net/2005_05/2005-05-08.html , gal geriau suvoktume ir naujausios mūsų istorijos peripetijas. Čia aprašomos Sovietų Sąjungos reformatoriaus M. Gorbačiovo vestos derybos su įvairiais Vidurio ir Vakarų Europos politikais, daugiausia socialistinių ir komunistinių partijų lyderiais. SSRS „perestrojka“ turėjo pagerinti komunizmo įvaizdį Vakaruose ir padėti ten valdžioje įsitvirtinti socialistinėms partijoms. Taip abi Europos dalys iš priešingų pusių turėjo artėti „socializmo su žmogišku veidu“ link, kuris galutinai būtų realizuotas „bendrų Europos namų“ idėjoje.

    Tačiau Lietuva, kaip ir kitais lemiamais istorijos momentais, kūrė savo politiką. Vietoje to, kad integruotųsi į Europą neišeidama iš SSRS sudėties (vargu, ar tuo metu tai buvo įmanoma), ji dešimtmečiui išplėšė savo nepriklausomybę, po ko buvo galutinai įstatyta į globalizmo architektų numatytas vėžes. Kaip žinome, vėlesnis nesiskaitymas su Prancūzijos, Olandijos ir Airijos referendumų rezultatais dar kartą parodė, kad piliečių valia ir nuotaikos tėra trumpalaikis kliuvinys tolimiems naujos supervalstybės kūrimo planams.

    Dabartinės tarptautinės finansinės krizės akivaizdoje vėl pagausėjo raginimų išnaudoti ją kaip palankią progą „naujajai pasaulio tvarkai“ kurti, siejant tai su pasaulinių reguliavimo institucijų kūrimu, pertvarkymu ir stiprinimu. Britanijos ministras pirmininkas G. Braunas, dažnokai kalbose užsimenantis apie momento svarbą „naujos pasaulio tvarkos“ ir „išties globalios visuomenės“ kūrimui, Paryžiuje 2009 m. sausio 7-8 d. surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Naujas pasaulis, naujas kapitalizmas“ teigė, kad „ši ekonominė krizė yra pražūtinga, tačiau ji mums duoda gilesnę, reikšmingesnę pamoką. Šiandieniniame pasaulyje jokios nacijos, netgi pačios galingiausios, vyriausybė negali dirbti nesant stipraus globalinės valdžios lygmens.“ Jam antrinusi Vokietijos kanclerė A. Merkel taip pat tvirtino, kad „mes turėtume žiūrėti į šią krizę kaip palankią progą pertvarkyti tarptautinę institucijų architektūrą.“

    Nemažą vaidmenį XX amžiuje suvaidinęs JAV diplomatas H. Kisindžeris straipsnyje „Šansas Naujai pasaulio tvarkai“ (Tribune, 2009 01 12) rašo apie tarptautinį ekonominį nuosmukį lydinčias politines krizes visame pasaulyje, dėl kurių „alternatyva naujai pasaulinei tvarkai tėra chaosas.“ Pasak politiko, „politinės ir ekonominės sistemos gali būti harmonizuotos tik vienu iš dviejų būdų: sukuriant tarptautinę politinio reguliavimo sistemą, apimančią visą ekonominio pasaulio sferą, arba sumažinant ekonominius vienetus iki tokio dydžio, kurį galėtų sukontroliuoti egzistuojančios politinės struktūros, kas greičiausiai privestų prie naujo merkantilizmo, galbūt atskirų regionų lygmeniu.“ H. Kisindžeris taip pat nurodė, kad „ypatingas išrinktojo prezidento [B. Obamos] poveikis žmonijos vaizduotei – svarbus veiksnys modeliuojant naują pasaulio tvarką. Tačiau šis poveikis reiškia galimybę, o ne politikos kryptį“.

    Mūsų jau minėtas buvęs SSRS lyderis M. Gorbačiovas straipsnyje „Nauja tarptautinė darbotvarkė“ (International Herald Tribune, 2009 01 01) teigia, jog „reikalinga nauja globalios politinės vadovybės vizija, naujas pasiryžimas dirbti šiame globalizuotame pasaulyje. [...] Jei dabartinės idėjos reformuoti pasaulio finansines ir ekonomines institucijas bus sistemingai įgyvendinamos, tai rodytų, kad mes pagaliau pradedame suvokti pasaulinės valdžios svarbą. Tokia valdžia tvarkytų ekonomiką racionaliau ir humaniškiau“.

    Taigi, įvairios jėgos stengiasi forsuoti pasaulinės valdžios kūrimo procesus. Gali būti, kad spartinant pasaulio unifikaciją, etninių tapatumų ir etninės įvairovės palaikymui bus skiriamas nepakankamas dėmesys arba net kuriama priešiška aplinka. Kadangi tautiškumas yra kultūrinė savastis ir vertybė, o ne ekonominė kategorija, tai jo saugojimu gali būti suinteresuotos pačios įvairiausios politinės grupės, kaip jos bepasivadintų – nacionalistais, tradicionalistais, nacionalanarchistais... Europoje nacionalizmo elementus į savo programas yra įtraukusios įvairios partijos: nuo konservatyvių ir liberalių iki kairiųjų (tarp pastarųjų – didžiausia parlamentinė Škotijos nacionalinė partija). Pasipriešinimas įvairioms „iš viršaus“ nuleistoms socialinės inžinerijos programoms, ekonominiam šalies skurdinimui nacionalistus gali suartinti su įvairiomis antiglobalistiškai nusiteikusiomis grupėmis.

Rokas Sinkevičius

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/247094

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bal 2009 22:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
    Žygeivi, komentaro 11:39:00 pagrindu rašyk straipsnį, ir kuo skubiau ;)

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bal 2009 22:20 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
Puritonas rašė:
    Žygeivi, komentaro 11:39:00 pagrindu rašyk straipsnį, ir kuo skubiau ;)


  Tai, kad panašus straipsnis šia tema (ir išsamus) jau parašytas ir paskelbtas:

Anarchistiniai kovos metodai šiandien


http://edmalt.livejournal.com/10910.html

Edma ([info]edmalt) rašė,
@ 2009-01-16 17:25:00

Pas mane šis straipsnis įdėtas čia:

"Anarchijos šaukliai" Castor&Pollux -
Kasparas Pocius ir Darius Pocevičius (en arche)?

http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=3498

Nebent Edma galėtų jį nusiųsti į Balsas.lt?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Lie 2009 19:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Lie 2009 20:19
Pranešimai: 28
Miestas: Kaunas
   Aš esu Lietuvos patriotas, bet nesu nacionalistas ir manau, jog globalizacija nėra blogas dalykas.

    Visais laikais egzistavo įvairios sąjungos, ir net Lietuvos valstybė tai įvairių baltų tautų sąjunga. Baltų tautoms ir kai kuriems šių laikų lietuviams buvo patraukli Lietuvos valstybė savo tolerantiškumu atskiroms valstybės tautoms.

    Lietuva atskiroms gentims leido vartoti nuosavas kalbas ir į kultūra kišosi tik tiek kiek buvo būtina išlaikant valstybės suverenitetą. Šiais laikais jau mažai kas skaido Lietuvos valstybę į atskirus regionus, ir šiuo metu Lietuva kaip valstybė nusprendė daugiau įtakoti savojo regiono, t.y. visos Europos gyvenimą ir tuo pačiu laikytis nuostatų priimtinų visai Europai.

    Europos sąjungoje nėra propaguojama kuri nors atskira kalba, taip pat daugelį valstybinių reikalų leidžia valstybėms tvarkytis pačioms. Tad nelabai suprantu būkštavimus, jog būnant ES sudėtyje kažkas gali nukentėti. Nejau laisvai keliauti po visą Europą yra blogai? Aš esu demokratijos šalininkas ir nemanau, jog kitokia santvarka būtų patraukli šiuolaikinei visuomenei.

_________________
Lietuvos tolerantiškumas kitoms tautoms, ir noras išlikti teisingai ne tik prieš savus piliečius, jai leido išlikti galinga valstybe, net turint tokius galingus kaimynus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Lie 2009 23:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Lie 2009 22:49
Pranešimai: 111
Miestas: KAUNAS
    Vykstant globalizacijos procesams, plečiantis Europos sąjungai, Lietuva privalės laviruoti tarp įvairiausios formos tautiškumo laivelį paskandinti grasinančių rifų.

    Juk ne veltui sakoma, jog kosmopolitizmas - mažų tautų duobkasys.

    Būdami ES esam priversti savanoriškai atsisakyti dalies tautiškumo elementų, bet Lietuva negali nutolti nuo savo natūralaus lopšio - Vakarų civilizacijos.

    Todėl turime susirasti saugiklius, kad apsisaugotume nuo antikultūros.

    Juk globalizacijos nešėjai - transnacionalinės kompanijos - vis labiau  susaisto valstybes, pajungia jų kultūrą tautines ribas ištrinančiai vartojimo kultūrai...

Pagarbiai, Vaidilutė

_________________
Lietuva, tegu visi keliai tau būna tiesūs,
O žmonės, čia gyvenantys, vieningi ir dori...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Lie 2009 23:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
    BŪNANT NACIONALISTU NEGALIMA PRITARTI NEI TRUPUČIO GLOBALIZMUI-KOSMOPOLITIZMUI.

    AR JŪS NORITE, KAD ANŪKAI ARBA PROANŪKIAI BŪTŲ NEGRIUKAI, ARBA MUSULMONŲ TIKĖJIMO, KURIS PROPAGUOJA SAVIŽUDYBĘ KAIP NORMĄ... TURIME BŪTI RASISTAIS -VARDAN TĖVYNĖS GYNYBOS.

    J.PR. LIETUVA PIRMIAUSIA IR TIK LIETUVIAMS KATALIKAMS.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 16 Lie 2009 00:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
  Gediminui. O kas, Jūsų nuomone, yra nacionalistas?

     Juozui. Vaidilutė atsako:
                                         
VAIDILUTĖ rašė:
   Vykstant globalizacijos procesams, plečiantis Europos sąjungai, Lietuva privalės laviruoti tarp įvairiausios formos tautiškumo laivelį paskandinti grasinančių rifų. Juk ne veltui sakoma, jog kosmopolitizmas - mažų tautų duobkasys.

    Būdami ES esam priversti savanoriškai atsisakyti dalies tautiškumo elementų,bet Lietuva negali nutolti nuo savo natūralaus lopšio-Vakarų civilizacijos. Todėl turime  susirasti  saugiklius,kad apsisaugotume nuo antikultūros. Juk globalizacijos nešėjai-transnacionalinės kompanijos vis labiau susaisto valstybes,pajungia jų kultūrą tautines ribas ištrinančiai vartojimo kultūrai...

Pagarbiai, Vaidilutė

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 16 Lie 2009 02:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Spa 2007 19:48
Pranešimai: 31
Miestas: Telšiai
   Papasakok man, kokią Lietuvą tu įsivaizduoji po 50 metų ES diktato. Ir apibūdink, kaip tu supranti žodį "nacionalistas".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Lie 2009 17:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Lie 2009 22:49
Pranešimai: 111
Miestas: KAUNAS
    Sąvoka NACIONALISTAS - nacionalizmo šalininkas. NACIONALIZMAS - politinė visuomeninė pažiūra ir ideologija, pripažįstanti savo tautos interesus didžiausia vertybe, skelbiančia, kad tautinė valstybės nepriklausomybė yra pati geriausia tos bendruomenės organizacijos forma, paremta kilmės, kalbos, istorijos ir kultūros bendrumu...

     O kokia bus Lietuva, manau, nusakys šis mano eilėraštis:

EUROPOS ŠALIŲ ŽVAIGŽDYNE
LIETUVA, ŽĖRĖK SKAIDRIA ŠVIESA!
MES, RANKAS IR ŠIRDIS SUPYNĘ,
TAVE APGLĖBSIM VĖL GRANDINE ŠVIESIA.

ŽĖRĖKI, LIETUVA, EUROPOS ŠALIŲ ŽVAIGŽDYNE!
LŪPOSE SKAMBĖK KALBA IR DVASIA!
MES, RANKAS IR ŠIRDIS SUPYNĘ,
TAVE APJUOSIM IR VĖL GRANDINE ŠVIESIA.

ŽĖRĖKI, LIETUVA, EUROPOS ŠALIŲ ŽVAIGŽDYNE!

          Pagarbiai, VAIDILUTĖ

_________________
Lietuva, tegu visi keliai tau būna tiesūs,
O žmonės, čia gyvenantys, vieningi ir dori...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Lie 2009 18:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Lie 2009 20:19
Pranešimai: 28
Miestas: Kaunas
   Juozas daug maž atsakė kas yra nacionalistas :)

    Kuris sunkiai toleruoja kraujomaišą su kitomis tautomis, ir kuris nenori jog šalia vyktų kitų tautų kultūrinis gyvenimas jo šalyje.

    Man nacionalizmas daugiau asocijuojasi su diktatūra, su paskutiniu Smetonos valdymu.

    Jei paieškoti nacionališkiausios tautos pasaulyje, manau, šiuo metu tai būtų Kinija.

    Dar gan nacionalistinė išlikusi Danija. Danija gal geriausias variantas kompromiso tarp nacionalizmo ir demokratijos.

    Tenais su tavim kiekvienas kalbasi angliškai - visi išsilavinę žmonės, bet tik išgirdę, jog mąstai apie pasilikimą Danijoje, išgirsi tik danų kalbą.

    Jei jau planuoji gyventi Danijoje, prašom mokykis danų kalbos ;)

    Nemanau, jog globalizacija kenktų nacionalizmui. Ir kosmopolitizmas yra atskiras klausimas, apie kurį kalbama ne vien Lietuvoje.

_________________
Lietuvos tolerantiškumas kitoms tautoms, ir noras išlikti teisingai ne tik prieš savus piliečius, jai leido išlikti galinga valstybe, net turint tokius galingus kaimynus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Lie 2009 19:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
gadiminas rašė:
Juozas daug maž atsakė kas yra nacionalistas :) Kuris sunkiai toleruoja kraujomaišą su kitomis tautomis, ir kuris nenori jog šalia vyktų kitų tautų kultūrinis gyvenimas jo šalyje. Man nacionalizmas daugiau asocijuojasi su diktatūra, su paskutiniu Smetonos valdymu. Jei paieškoti nacionališkiausios tautos pasaulyje manau šiuo metu tai būtų Kinija, dar gan nacionalistinė išlikusi Danija. Danija gal geriausias variantas kompromiso tarp nacionalizmo ir demokratijos. Tenais su tavim kiekvienas kalbasi angliškai visi išsilavinę žmonės, bet tik išgirdę jog mastai apie pasilikimą Danijoje išgirsi tik danų kalbą. Jei jau planuoji gyventi Danijoje prašom mokykis danų kalbos ;) Nemanau jog globalizacija kenktų nacionalizmui, ir kosmopolitizmas yra atskiras klausimas apie kurį kalbama ne vien Lietuvoje.


   Pritariu Jūsų nuomonei. Aš netgi sakyčiau, kad lietuviams nereikėtų tokio žodžio (nacionalistas) vartoti, nes tai yra svetimžodis. Lietuviškai tai skambėtų taip - tautinis patriotas.

    Ir toks asmuo nėra nusiteikęs prieš kažkokias tai tautas, bet kartu tvirtai gina savo tautos pozicijas. Kaip sakoma, būkim biedni, bet teisingi: (mes draugiški) čia - tavo, o čia - mano.

    Kas nori Lietuvos suklestėjimo, tą kviečiam, kam tai nerūpi - tam sakome viso gero. Ir tiek žinių.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 16 Lie 2009 19:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Mantas rašė:
Papasakok man, kokią Lietuvą tu įsivaizduoji po 50 metų ES diktato. Ir apibūdink, kaip tu supranti žodį nacionalistas.


    Lietuvis yra tas, kuris tiki, kad Lietuva gali būti graži ir teisinga!

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Lie 2009 19:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Lie 2009 20:19
Pranešimai: 28
Miestas: Kaunas
    Dažnai Lietuvos nacionalistai naudojasi SS principinėmis nuostatomis. Nieko tame juk lietuviško nėra, niekad lietuviai neginė lauk kitamanių, jie tegynė savo įsitikinimus, kartais atsirasdavo baimių dėl svetimų kultūrų, tačiau Lietuvos valdovai gan lanksčiai politiškai išspręsdavo didesnes grėsmes.

_________________
Lietuvos tolerantiškumas kitoms tautoms, ir noras išlikti teisingai ne tik prieš savus piliečius, jai leido išlikti galinga valstybe, net turint tokius galingus kaimynus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Lie 2009 20:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Spa 2007 18:45
Pranešimai: 170
gadiminas rašė:
Dažnai Lietuvos nacionalistai naudojasi SS principinėmis nuostatomis. Nieko tame juk lietuviško nėra, niekad lietuviai neginė lauk kitamanių, jie tegynė savo įsitikinimus, kartais atsirasdavo baimių dėl svetimų kultūrų, tačiau Lietuvos valdovai gan lanksčiai politiškai išspręsdavo didesnes grėsmes.


    Tai buvo kiti laikai, kitokie žmonės valdė Lietuvą ir kitokia Lietuva buvo...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Lie 2009 20:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Lie 2009 20:19
Pranešimai: 28
Miestas: Kaunas
   Taip, bet tokis kad ir senovinis lietuviškumas man gan patrauklus, aš irgi sunkiai pripažįstu svetimybes ;)

_________________
Lietuvos tolerantiškumas kitoms tautoms, ir noras išlikti teisingai ne tik prieš savus piliečius, jai leido išlikti galinga valstybe, net turint tokius galingus kaimynus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lie 2009 00:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    Čia reikėtų priminti: tolerancija yra blogis, nes tai yra blogio pakentimas. Ir kam Lietuvai blogis?

   O geranoriškumas kitokio, bet geranoriško asmens atžvilgiu yra lietuvių tautos tradicija.

   P.S. SS tikrai nedera prie tautinio patriotiškumo.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Rgp 2009 21:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 08 Spa 2007 21:24
Pranešimai: 34
  Kad nekurti naujo - pamąstymams, kas laukia Lietuvos, esant ES...

    * MADOS: Mohamedas - populiariausias naujagimių vardas keturiuose dideliuose Nyderlandų miestuose.

    Globalizacijos ir kosmopolitizmo rezultatas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 13 Rgp 2009 18:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 12:01
Pranešimai: 58
Miestas: Alytus
    Piktnaudžiaujant iškreipta demokratija, nuolaidžiavimas netinkamai panaudotomis žmogaus teisėmis, laiku nekreipus dėmesio į svetimšalių antplūdžius Vakarus privedė prie tenai vyraujančios sumaišties ir konfliktų (Prancūzija, Olandija, Vokietija). Šiandien jau gausiai turkais apgyvendinta Vokietija.

    Globalizacija ir kosmopolitizmas žengia greta, jie turi savo spaudą, savo ideologinius šauklius. Jei sovietmečiu vyko rusifikacija, tai pažiūrėkime kas vyksta dabar... Lietuvos sostinėje restoranai, viešbučiai, parduotuvės su kabančiais angliškais pavadinimais. O tai parodo mūsų atsiskleidusį menkavertiškumo kompleksą, tautinės savigarbos, didesnio sąmoningumo ir atsparumo negatyviai įtakai, iš ganėtinai degradavusių Vakarų, stoką.
           
     Reikia sutelkti visas jėgas ir pasipriešinti globalizacijai ir su ja susijusiam itin pragaištingam padarinių srautui, kuris gali užlieti ir paskandinti visa tai kas lietuviška, tradiciška ir padeda išlaikyti tautos identitetą.

    Protingas - prieš kitas tautas nenukreiptas nacionalizmas - ne vienintelis, bet iš ties labai efektingas ir galingas mažos tautos ginklas jos išnykimo grėsmės akivaizdoje.

   Kas atsitiks, jei nekovosime už tautos identiteto išlikimą? Po pusšimčio metų, tik Lietuvos, kaip tam tikros vietovės, vardas teliks pasaulio žemėlapyje....

Dzūkė

_________________
Gausi šeima - Tautos išlikimo pagrindas


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Rgp 2009 17:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Štai aktualus straipsnelis, rodantis kas iš tų visų globalizacijų išeina:

V. Zamorskas. Radikalioji dešinė: jei vakarietės negimdys, Europą užkariaus musulmonai  

http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=23605596

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Rgp 2009 20:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 08 Spa 2007 21:24
Pranešimai: 34
Kas laukia ES ir mūsų. :smile34:
http://www.lrytas.lt/-12511852581250419 ... Eemynu.htm


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2009 21:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
    Dar kartą klausiu - ar norite, kad jūsų ANŪKAI - būtų negriukai?

    Ar norite, kad anūkai ir proanūkiai garbintų Alachą ir būtų savižudžiai lakūnai, paprasti piliečiai, bet jūsų kraujo vaikai..?

    O lietuviai buvo labai žiaurūs - negirkime savo tautos /arba nacijos - tai žodžiai SINONIMAI/ ir labai gynė savo valstybę, bet nebuvo užkariautojai - užimtos teritorijos valdėsi gana savarankiškai.

     Ir Vokietijai paskelbus karo pabaigoje lietuvių mobilizaciją susirinko 220.000vyrų, bet pasiuntus kariauti už LIETUVOS RIBŲ - JIE ATSISAKĖ ir SU PLECHAVIČIAUS TYLIU PRITARIMU IŠSILAKSTĖ. Tad mes nesame užkariautojų tauta-nacija, bet savo žemes gynėme visados besąlygiškai ir buvome net labai žiaurūs užkariautojams.

     Mindaugas, Vytautas, Kęstutis, Gediminas - buvo labai žiaurūs vyrai, bet Lietuva jau 1000 metų /maždaug/ turėjo savo valstybę - ko neturėjo latviai ir estai ir gudai /apie 1000 - čia turiu simbolišką metų reikšmę/.

     O vokiški nacionalsocializmo pavyzdžiai mums netinka - tegul bus grandinis, tradicinis visame pasaulyje leitenantas, kapitonas, generolas - bet feldmaršalas - lietuviškai lauko etmonas, o sichercheitdienst - puikiai galime vadinti - saugos tarnyba, negalime atsisakyti visame pasaulyje esančio pulkininko....

     MES TURIME BŪTI LIETUVIŠKI - TAUTIŠKI, KOKIAIS GIMĖME. TODĖL KURKIME LIETUVIŠKUS PAVADINIMUS, O NEDARYKIME KLAIDOS - JAU KURIA ŽEMAITIŠKĄ VIKIPEDIJĄ -T OKIUS AŠ LAIKAU IR LAIKYSIU TAUTOS IR VALSTYBĖS IŠDAVIKAIS-SKALDYTOJAIS - TAI YRA TARMĖS-DIALEKTAI. Tada Vokietija turėtų kurti 360 Vikipedijų, nes maždaug tiek yra tarmių.... Ir prūsai yra tokie pat, kaip mes, lietuviai - tik nespėjo įsijungti į Didžiosios Lietuvos sudėtį. Nors ir iš užkariautojų vokiečių gavome daug gero - ypač lietuviškos spaudos o ir kalbos draudimo laikotarpiu - jie pagimdė mūsų knygnešius, didesnį tvarkingumą negu kitų tautų /LIETUVOS ARMIJA PRIEŠ 1940 m BUVO DRAUSMINGIAUSIA PASAULIO ARMIJA/.

    TAD IMKIT MANIE IR SKAITYKIT, IR TĄ DARYDAMI PERMĄSTYKIT /DONELAITIS/.

    Parašė J.PR. LIETUVA PIRMIAUSIAI.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2009 00:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 12:01
Pranešimai: 58
Miestas: Alytus
    Lietuviškumas - mūsų tvirtovė, mūsų apsauginė siena

    Ponas Juozai, Jūs esate visiškai teisus. Mes, lietuviai, turime išlikti itin vieningi, negali Lietuva būti dalijama į atskiras dalis. Mes esame viena šalis, viena tauta ir negali būti, kad kažkuri šalies dalis yra pranašesnė už kitą. Juk nėra žemaitis kažkuo pranašesnis už suvalkietį, dzūką ar aukštaitį. Mus vienija viena kalba, viena istorija, kultūra, vienas tikėjimas - katalikybė, kuri yra mūsų tautos kūnas ir kraujas.

     Mes turime itin pasipriešinti didžiųjų tautų vykdomam globalinės kontrolės planui su kosmopolitizmo, nutautinimo centralizuota diktato ideologija.

    Negalime leisti, kad Lietuva taptų, islamo kuriamo pasaulio užkariavimo plano, viena iš daugelio aukų.

    Lietuva turi išlikti, nors ir maža, bet stipri nacija, išsaugojusi savo kalbą, kultūrą, savo identitetą. Lietuvės turi gimdyti, ugdyti ir auklėti tik lietuvių tautybės vaikus. Ginkime lietuviškumą, nes jis yra mūsų tautos tvirtovė, mūsų apsauginė siena.

Dzūkė

_________________
Gausi šeima - Tautos išlikimo pagrindas


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2009 07:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Lie 2009 22:49
Pranešimai: 111
Miestas: KAUNAS
    Tautos vienybėje slypi mažos tautos galybė.

    Taip. Pritariu išsakytoms mintims. Tik tautos vienybėje, turint galvoje nacionalinius interesus, slypi mažos tautos galybė.

    Tuo niekada neabejojo mūsų Himno autorius Vincas  Kudirka, padovanojęs tautai "Tautišką giesmę", kurioje skelbia vienybės, meilės, šviesos, darbo idealus....

     Ir dar... Ankstesniame komentare pastebėjau klaidą:
IMKIT MANIE IR SKAITYKIT, IR TĄ DARYDAMI PERMĄSTYKIT /DONELAITIS/. Parašė J.PR. LIETUVA PIRMIAUSIAI.

    Tai ne  K. Donelaičio, o Martyno Mažvydo - pirmosios lietuviškos  knygos autoriaus, žodžiai.

    Cituoju: “Broliai ir seserys, imkit mane ir skaitykit ir tatai skaitydami permanykit...“

(šaltinis: Literatūros vadovėlis 11 klasei, psl. 31. Baltų lankų  leidykla 2003 m.)

_________________
Lietuva, tegu visi keliai tau būna tiesūs,
O žmonės, čia gyvenantys, vieningi ir dori...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2009 17:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Dzūkė rašė:
Mus vienija viena kalba, viena istorija, kultūra, vienas tikėjimas - katalikybė, kuri yra mūsų tautos kūnas ir kraujas.


    Jo, išmeskime savo protėvius pagonis iki XV amžiaus, išmeskime liuteronus Mažvydą su Donelaičiu, reformatus Radvilas ir Yčus, laisvamanius Kudirką su Basanavičiumi...

    Pykina nuo tokio endekiško "tautiškumo". Gal tai "polska wiara", bet ne lietuvių.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2009 23:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 12:01
Pranešimai: 58
Miestas: Alytus
    Ponas Puritonai, argi mano komentare tautos istorija paneigiama? Į mūsų tautos istoriją ir įeina tautos šviesuoliai: Mažvydas, Donelaitis, Kudirka, Basanavičius ir daugelis kitų tautos šviesuolių. Neišmetame iš tautos istorijos ir pagonių - jie juk lietuviai, ir  dalis jų tikėjimo išlikę mūsų liaudies papročiuose, foklore.

    Bet Jūs negalite paneigti, kad mes lietuviai esame katalikai ir tikėjimas mus visus apjungia. Jeigu Jūs esate kito tikėjimo ar netikite - Jūsų niekas ir nesmerkia. Tai laisvas kiekvieno lietuvio pasirinkimas - būti kataliku ar ne. Svarbiausiai išsaugoti tai, kas kiekvienam lietuviui brangu: nepriklausomybę, tautiškumą, kalbą, etnokultūrinį paveldą, tautinį identitetą.

    Lietuviai turi išlikti stipri nacija. Mes turime išlikti originali tauta, su savo kalba, kultūra  ir neištirpti globaliniame kosmopolitizmo liūne.  

    Tai  pasiekti galime ugdant jaunąją kartą tautiškumo, patriotizmo, pilietiškumo dvasia.

Dzūkė

_________________
Gausi šeima - Tautos išlikimo pagrindas


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2009 17:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Dzūkė rašė:
Ponas Puritonai, ar gi mano komentare tautos istorija paneigiama? Į mūsų tautos istoriją ir įeina tautos šviesuoliai: Mažvydas, Donelaitis, Kudirka, Basanavičius ir daugelis kitų tautos šviesuolių. Neišmetame iš tautos istorijos ir pagonių - jie juk lietuviai, ir  dalis jų tikėjimo išlikę mūsų liaudies papročiuose, foklore Bet Jūs negalite paneigti, kad mes lietuviai esame katalikai ir tikėjimas mus visus apjungia. Jeigu Jūs esate kito tikėjimo ar netikite - Jūsų niekas ir nesmerkia. Tai laisvas kiekvieno lietuvio pasirinkimas - būti kataliku ar ne. Svarbiausiai išsaugoti tai, kas kiekvienam lietuviui brangu: nepriklausomybę, tautiškumą, kalbą, etnokultūrinį paveldą, tautinį identitetą. Lietuviai turi išlikti  stipri nacija. Mes turime išlikti originali tauta, su savo kalba, kultūra  ir neištirpti globaliniame kosmopolitizmo liūne.  Tai  pasiekti galime ugdant jaunąją kartą tautiškumo, patriotizmo, pilietiškumo dvasia.
Dzūkė
Pritariu - Lietuvos istorijoje buvo daug puikių puslapių ir nuostabių žmonių. Ne visiems tai patinka.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 02 Rgs 2009 22:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Dzūkė rašė:
Bet Jūs negalite paneigti, kad mes lietuviai esame katalikai ir tikėjimas mus visus apjungia.


    Mes, lietuviai, esame įvairių tikėjimų. Kiekvienas turi teisę į savąjį, tačiau nei vienas neturi teisės jo tapatinti su visu tautiškumu. Tai arba diletantiška, arba pretenzinga, su polinkiu į totalitarizmą.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgs 2009 04:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Tikram lietuviui tėra vienas "tikėjimas": " на бога надейся, но сам не оплошай". Visi kiti tikėjimai yra "opiumas liaudžiai". Kas nori, tesisvaigina. Bet, kaip tautiečiams, nepatarčiau narkotizuotis.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgs 2009 13:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Kov 2009 04:21
Pranešimai: 80
   Na aš pats save laikau senojo (pagoniško) tikėjimo, tačiau palankiai žiūriu į krikščionybę.

     Bet kaip vienas žmogus išsireiškė - svarbiausia lietuvių religija yra Lietuva - lietuviams. Tai turėtų eiti priekyje.

_________________
"Nėra taip svarbu koks žmogaus amžius, pažiūros ir kita. Jei jis pasisako už lietuvišką Lietuvą - jis yra sąjungininkas. Kitu atveju suskaldysim ir taip silpną tautinį judėjimą."


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgs 2009 15:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 08 Spa 2007 21:24
Pranešimai: 34
    ES daro spaudimą LR, kad solidarumo pagrindu priimtų emigrantus musulmonus iš Afrikos.

    Reikia stengtis įtakoti, kad mūsų vyrai bent sugebėtų atsispirti tokiai ES "dovanai", kitaip ne tik turėsim bėdos, bet ištiks tikras tautos išnykimas.

    Siūlau visiems, kas šiame forume bent kiek pažįsta seimo narius ar jų aplinką, daryti tiesioginį spaudimą - nedelsiant. :smile34:

Vaizdo aiškinamoji medžiaga:
http://www.youtube.com/watch?v=M0tOCC3r ... re=related


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 05 Rgs 2009 01:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 12:01
Pranešimai: 58
Miestas: Alytus
   ISLAMAS RUOŠIASI INFILTRUOTIS Į EUROPOS VISUOMENĘ

   Egipto musulmonų aktyvistas Arm Khaled teigia, kad jiems tereikia dešimt metų, kad musulmonai Europoje taptų tvirtai pripažinti. Jis ragina musulmonus infiltruotis į Europos visuomenę (www.patriotai.lt ,,Islamo pamokslininkas ragina saviškius infiltruotis į Europos visuomenę").

   Europoje vykstančioje intensyvioje imigracijoje, pagrindiniai atvykėliai yra musulmonai. Vienu svarbiausių musulmonų gyvenimo Europoje bruožų tampa musulmoniški anklavai. Atvykėliai apsigyvena tarp savo tautiečių ir taip formuojasi konsoliduoti imigrantų priemiesčiai, kuriuose vietiniai gyventojai verčiami pakeisti savo gyvenamąją vietą. Šiuose anklavuose bręsta labai radikalus islamizmas kuris išnaudoja Vakarų civilizacijos laimėjimus saviems tikslams.

   Islamizacijos ir musulmoniškos gyvensenos plitimo Europoje priežastys slypi vakarietiškų vertybių krizėje:

    1. Krikščionybė nemažai daliai gyventojų reikšmės neturi - ją atstoja materialinės gerovės siekis, vartotojiška kultūra;
    2. Santuoka ir šeima taip pat nebėra itin vertinama. Monogaminę šeimą dažnai keičia gyvenimas nesusituokus, normaliu reiškiniu tampa nesantuokinė neištikimybė, atviras seksualumo šlovinimas;
    3. Kultūroje vis mažiau lieka klasikinių bruožų;
    4. Moralinis nuosmukis daugelyje kasdienio gyvenimo sferų: alkoholio, narkotinių medžiagų vartojimas,visuomenės susvetimėjimas, afišuojamas seksualumas ir kt., kurie musulmonų pasaulyje praktiškai neįsivaizduojami.

    Nors Vakarai didžiuojasi mokslo, ypač technologiniais laimėjimais, tačiau nekreipia dėmesio į moralinę stagnaciją ar net regresą, kuris ir gali reikšti vakarų civilizacijos žlugimo pradžią. Vakarų civilizaciją gali pakeisti musulmonų civilizacija, nes ji paremta tvirtais kertiniais moraliniais pamatais, kurie Europoje jau nėra tokie tvirti.

Naudoti šaltiniai:

Monika Bončkutė www.lrytas.lt ,,Europa XXIamžiuje taps islamišku žemynu"
Gediminas Dubonikas ,,Musulmonų integravimosi į Europą perspektyvos"

Dzūkė

_________________
Gausi šeima - Tautos išlikimo pagrindas


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgp 2010 10:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 27 Rgp 2010 09:41
Pranešimai: 14
  Manau, kad kaip globalizacijos išraiška - ES - lietuviams pridarys daug žalos. Lietuva jau virsta ES sekso turizmo šalimi!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Rgs 2010 14:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
   Globalizmas yra tik skambus pavadinimas nepaprastai įsigalėjusiam ir įsisiautėjusiam internacionaliniam akcijų biržų kapitalizmui bei jo pakalikų skleidžiamos kultūrinės, moralinės, rasinės ir kitokios degeneracijos visumai, sakykime, "paketui".

    Siono Išminčių Protokolai puikiai paaiškina viso vadinamojo "globalizmo", internacionalinio marksizmo ir kapitalizmo, kosmopolitiško internacionalizmo - pasaulinės judokratijos siekių - esmę.

    Demoliberalių struktūrų, "Europos Sąjungos", masonijos manipuliuojamos JTO ir NATO kontekste kalbėti apie "tautiškumą" yra šio žodžio niekinimas ir jo pavertimas keiksmažodžiu.

    Visa ko pradžia ir pabaiga, kiek tai liečia organišką bendruomeninį gyvenimą, yra bendrijos biologinis išlikimas, jos fizinis ir dvasinis tobulėjimas - evoliucija ir eugenika. Globalizmas akivaizdžiai degeneruoja Tautą ir jos rasinį pagrindą, tad jis fundamentaliai yra bet kokios normalios tautos, tuo tarpu ir Lietuvių Tautos, priešas.  

    Tačiau "globalizmas" yra padarinys, o ne priežastis: mūsų Tautos pagrindinis priešas - pasaulinė judokratija ir jai parsidavę Naciją išdavę elementai.

    Galime puikiai matyti prie ko ši bjaurastis veda, pasižiūrėję į Vakarų pasaulį, JAV, Prancūziją, D. Britaniją. Yra aišku, kad yra reikalinga fanatiška nacionalistinė kova internacionaliu mastu prieš pasaulinę judokratiją ir jos pakalikus - esamo blogio priežastį.

     Lietuvių Nacijos išlikimui yra gyvybiškai svarbu išsivaduoti iš Europos Sąjungos, numesti demokratizmo ir internacionalinio kapitalo jungo ir kurti Naują tvarka.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Rgs 2010 00:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Legionierius rašė:

masonijos manipuliuojamos ... kontekste kalbėti apie "tautiškumą" yra šio žodžio niekinimas
Naciją

Jūs pats niekinate tautiškumą, nes vartojate žodžius nacionalistas (vietoj lietuviškų  - tautinis patriotas), nacija (vietoj piliečiai).

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Rgs 2010 13:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
tikras lietuvis rašė:
Legionierius rašė:

masonijos manipuliuojamos ... kontekste kalbėti apie "tautiškumą" yra šio žodžio niekinimas
Naciją

Jūs pats niekinate tautiškumą, nes vartojate žodžius nacionalistas (vietoj lietuviškų  - tautinis patriotas), nacija (vietoj piliečiai).


    "Patriotas", kaip ir "nacionalistas", yra tarptautiniai žodžiai, kilę iš lotynų kalbos, kokius, beje, naudojame kasdien.

    Nacija pagal tamstos XIX amžiaus modernistinę koncepciją nėra NACIJA pagal tikrojo nacionalizmo koncepciją - tai tampa hominimu: tuo pačiu žodžiu su skirtinga rekšme. Nacionaldarbininkų Sąjūdžiui tai visada reiškė ir reikš būtent visas praeities, dabarties ir ateities Tautos kartas. Demokratams tai reiškia ką kitką.

    "Pilietiškumas" NETAUTINĖJE VALSTYBĖJE dažnai eina į antitezę su tautiškumu. Nacionalsocialistinė pasaulėžiūra kaunasi už tokio valstybinio režimo pašalinimą ir natūralaus režimo įtvirtinimą, kuriame tautiškumas ir "pilietiškumas", tautiškumas ir rasiškumas, nacionalizmas ir patriotizmas, socializmas ir nacionalizmas, atsakomybė ir autoritetas, šeima ir bendruomenė, tegalės egzistuoti besąlyginėje, natūralioje SINTEZĖJE.

     Aš spjaunu į bet kokį nenatūralų "pilietiškumą", kuris yra keliamas antitautinio režimo ir statomas antitezėn prieš Tautą, prieš Nacijos ir rasės interesus.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 02 Bal 2012 17:21 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
Romualdas Ozolas. Nuo ekonomikos smogikų iki ekonomikos iliuzionistų


http://www.tautos-balsas.lt/straipsniai ... uzionistu-

2011-10-16

Ekonomikos smogikas – vienas iš šiuolaikinės ekonomikos veikiančiųjų asmenų, viešumoje veikiantis kaip konsultantas, patarėjas, ekspertas ar tiesiog kokios nors labdaros arba pagalbos organizacijos savanoris. Kaip veiklos būdas savo klasikiniu – smogiko – pavidalu jis susiformavo praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje
(„septyniasdešimtaisiais“) ir per keturis dešimtmečius išplito taip, kad šiandien po pasaulį zuja legionai „greitos ir didelės“ gerovės apaštalų, kuriems, mano galva, geriau tiktų nebe smogikų, o iliuzionistų pavadinimas.

Džonas Perkinsas (John Perkins), knygos „Ekonomikos smogiko išpažintis“ („Confessions of an Economic Hit Man“), angliškai pasirodžiusios 2004 metais, lietuvių kalba išleistos 2011 (leidykla „Kitos knygos“), kalba tik apie tikruosius smogikus, apie mūsų padangėje šmėžuojančius iliuzionistus, savaime suprantama, palikdamas kalbėti mums patiems (tai jis ragina knygos pabaigoje). O kad tai galėtume padaryti, visų pirma privalome perskaityti, ir gal ne kartą perskaityti, o svarbiausia – suprasti jo parašytą knygą.

Ką čia rašau, nėra knygos recenzija. Rašau referatą. Knyga tokia svarbi, kad turėtų susilaukti viešų aptarimų, diskusijų, net seminarų. Suprantu, kad konformistinė mūsų visuomenė tam vargu bau ryšis. Gal elektroninis knygos išdėstymas paskatins tos knygos imtis bent jau individualiai.

Štai kas apie ją rašoma knygos lietuviškosios laidos anotacijoje:

2004 m. JAV pasirodžiusi Johno Perkinso knyga „Ekonomikos smogiko išpažintis“ („Confessions of an Economic Hitman“) – pirmasis pasaulyje autobiografinis pasakojimas, kuriame autorius atskleidžia itin slaptos „ekonomikos smogikų“ grupės gyvenimą ir veiklos metodus.

Šioje knygoje J. Perkinsas išviešina slaptus JAV imperinės politikos siekius ir kitaip nei žiniasklaida nušviečia politinį ir ekonominį pasaulio žemėlapį pakeitusius įvykius: islamistinio perversmo Irane organizavimą, JAV invaziją į Panamą ir Iraką, bandymą nuversti Venesuelos prezidentą H. Chavezą, kišimąsi į Indonezijos, Ekvadoro, Kolumbijos vidaus reikalus.

Šis pagaulus ir atviras pasakojimas, iš karto tapęs bestseleriu JAV ir Europoje, parodo, kad pasaulio galingieji anaiptol nėra geraširdžiai žmonių globėjai, kokius mes juos matome per televiziją. Knyga itin aktuali šioms dienoms, kai pasaulį užklupo globali ekonominė krizė, o dauguma vargingesnių valstybių tam, kad išgyventų, yra priverstos skolintis iš Pasaulio banko ar Tarptautinio valiutos fondo.

Kaip ekonomikos smogiką apibrėžia pats autorius?

„Ekonomikos smogikais (ESais) vadinami gerai apmokami profesionalai, kurie apgaule išvilioja iš pasaulio šalių milijardus dolerių. Jie nukreipia lėšas iš Pasaulio banko, JAV tarptautinės plėtros agentūros ir kitų užsienio „pagalbos“ organizacijų į didžiųjų korporacijų iždus ir keleto turtingų šeimų, kontroliuojančių planetos gamtos turtus, pinigines. Jų įrankiais tampa apgaulingos finansinės ataskaitos, rinkimų klastojimas, kyšiai, turto prievartavimas, seksas ir žmogžudystės. Jie žaidžia žaidimą, seną kaip ir pati imperija, tačiau šiais globalizacijos laikais įgavusį naują, neregėtą mastą.

Kam, jei ne man žinoti... Juk aš buvau ESu.“

ESo kelias autoriui prasidėjo 1971 metais, kai Bostono bibliotekos katalogų skyriuje, ieškodamas informacijos apie Kuveitą, netikėtai susilaukė pagalbos iš patrauklios brunetės, kuri jau kitą dieną paaiškino, kad tai buvo susipažinimo būdas, o jos uždavinys esąs paversti autorių ekonomikos smogiku. Pavadinimas truputį juokingas, sutarė abu, bet tuo ir žavus: kas patikės tokių esant? Taip ir turį būti, nes „jie“ esą ypatinga žmonių rūšis, nes užsiimą nešvariais dalykais. Apie apsisprendimą būti ESu neturinti žinoti net žmona. Sprendimas tapti ESu bus visam gyvenimui.

Kaip atsirado poreikis tokiai „žmonių rūšiai“?

Septyniasdešimtųjų pradžia (aštuntasis dešimtmetis) buvo didelių virsmų pradžia, pasaulis ėmė sparčiai keistis: griuvo 1944 m. rudenį JAV Breton Vudse (Bretton Woods) susirinkusių antihitlerinės koalicijos (be TSRS) atstovų sudarytų susitarimų nustatyta tvarka, pagal kurią JAV doleris buvo priimtas tarptautinių atsiskaitymų valiuta, fiksuotu kursu laisvai keičiama į auksą, (t. y. padengta auksu), o kitos Breton Vudso susitarimo dalyvės tą santykį galėjo reguliuoti priklausomai nuo nacionalinės ekonomikos būklės. Savitarpio pagalbai buvo įkurtas Pasaulio bankas ir JAV tarptautinės plėtros agentūra (Tarptautinis valiutos fondas).

Paremta Džono Meinardo Keinso (John Maynard Keyns) rekomendacijomis apie rinkos valstybinį reguliavimą, kurios tikslas – kapitalizmą paversti „gerovės kapitalizmu“, Breton Vudso sistema įgalino kontroliuoti ir reguliuoti makroekonomikos procesus, tuo pat metu suteikdama dideles galimybes nacionalinėms valstybėms kurti savo „gerovės valstybių“ variantus.

1973 m., po ketvirtojo Izraelio ir arabų šalių karo, kai arabai sudarė naftos kartelį, o pasaulį ištiko „naftos šokas“, ekonomikos augimas sustojo – keinsianizmas nebeveikė.

Tai buvo Frydricho Hajeko (Friedrich Haych), Miltono Frydmano (Milton Friedman) ir kitų „laisvosios rinkos“ klasikų įtakos aušra. Jie paskelbė, kad dėl ekonomikos stagnacijos kalta klasikinių liberaliosios ekonomikos principų išdavystė, kuri buvusi įteisinta Breton Vudse. Per dešimtmetį, ekonomikos problemoms nemenkstant, ekonominio liberalizmo principai buvo priimti valstybinės politikos pagrindu Didžiojoje Britanijoje ir JAV. Margaret Tečer (Thatcher), išrinkta 1979 m., ir Ronaldas Reiganas (Reagan), prezidentu tapęs 1980 metais, įmones ir korporacijas išvadavo iš socialinės atsakomybės, tuo būdu suorientuodamas jas į nevaržomą pelno paiešką visame pasaulyje ir kapitalo generavimą stambiosiose korporacijose. Kaip sako Dž. Perkinsas, prasidėjo korporatokratijos pasaulinės imperijos kūrimas, tą procesą klaidinančiai vadinant globalizacija. Priemonių, kaip liudija autorius, nesibodėta jokių.

Autorius nesigilina į JAV imperializmo mutacijas, tik daug kartų užsimena, kad jo tėvynės kelias iš Respublikos į Imperiją susijęs su Antruoju pasauliniu karu, savin susitelkusią Ameriką po Perl Harboro išvedančiu į pasaulio kapitalistinės sistemos vėliavnešio ir idėjinio karo tarp komunizmo ir kapitalizmo lyderio pozicijas. Procesas susijęs su akivaizdžiu Respublikos idealų nykimu ir naujų vertybių įsitvirtinimu. Respublika siūlė viltį, Imperija – prekes. „/.../ globali imperija yra respublikos žudikė. Ji yra savanaudiška, gobši ir materialistinė sistema, paremta merkantilizmu. Kaip ir praeityje gyvavusios imperijos, ji atveria savo glėbį tik tam, kad kauptų išteklius, imtų viską, ką mato, ir kimštų į savo nepasotinamą ryklę. /.../ Aš buvau lojalus Amerikos respublikai, tačiau tai, ką bandėme pasiekti šia nauja, klastinga imperializmo rūšimi, buvo finansinis karo Vietname atitikmuo. Pietryčių Azija išmokė mus, kad armijos nėra visagalės, tačiau ekonomistai atsakė į tai, sukurdami geresnį planą, o jiems tarnaujančios užsienio pagalbos agentūros ir privatūs rangovai jį sumaniai įgyvendino“. (106 p.)

Pirmoji Dž. Perkinso kaip smogiko komandiruotė buvo į Indoneziją. 1969 m. vasarą, matydamas karo Vietname beviltiškumą, prezidentas Niksonas pradėjo išvedinėti armiją. Indonezijos strateginė padėtis gundė čia įsitvirtinti ekonomiškai. Kaip naftos pramonę aptarnaujančio elektros tinklo kūrėjų 11 žmonių komandos dalyvis Dž. Perkinsas Indonezijoje praleido tris mėnesius, tyrinėdamas vietos gyvenimą ir suvokdamas, kad žmonės neblogai nutuokia JAV pinkles. Kodėl tarp musulmonų ir krikščionių toks priešiškumas? Todėl, atsakė viename susitikime studentė, kad Vakarai ir jų lyderis JAV ketina valdyti pasaulį. „Ir joms jau beveik jau beveik pasisekė. Šiuo metu joms skersai kelio stovi Sovietų Sąjunga, tačiau ji ilgai neišsilaikys. Toinby tai numatė. Jie neturi religijos, neturi tikėjimo, jų ideologija niekuo nesiremia. Istorija rodo, kad tikėjimas – tai siela, tikėjimas aukštesniąja jėga yra būtinas. Mes, musulmonai, jį turime.“ Palauksime savo valandos, tada kirsime kaip gyvatės, pridūrė vienas vyras. Nebūkite tokie gobšūs ir tokie savanaudžiai. Jei jūs nepasikeisit, būsite pasmerkti.

Žodžiai krito autoriui į atmintį. Tačiau „ekspertų“ komandos vadovas, sužinojęs, kad Dž. Perkinso prognozė yra 17–20 proc., atleido 8 proc. prognozavusįjį ir pareigose paaukštino autorių: Indonezija su tokiu potencialu, o augimą prognozuoti dvigubai mažesnį – ne kas kita, kaip „sąlyčio su tikrove praradimas“!

Autoriaus kelias karjeros laiptais prasidėjo.

Jis nebuvo novatorius. Naująją – ekonomikos smogikų – profesiją 1951 m. pradėjo Kermitas Ruzveltas, Teodoro Ruzvelto (Theodore Roosvelt) anūkas. Kai demokratiškai išrinktas Irano prezidentas nacionalizavo britų naftos kompaniją, Anglija į pagalbą pasikvietė Jungtines Valstijas, kurios vietoj jūros pėstininkų į Iraną pasiuntė Kermitą. Jis nusamdė žmones, sugebėjusius suorganizuoti riaušes ir smurtines demonstracijas, papirkti bei prigrasinti politikus, ir „nepopuliarus“ prezidentas buvo visam gyvenimui uždarytas namų arešte, o šalį valdyti ėmė JAV palankus šachas. Taip buvo sukurtas naujųjų imperijų kūrimo metodas.

Kermito Ruzvelto precedentas buvo kelrodė žvaigždė. ESai Kermito metodą tik tobulino. Vienas sėkmingiausių Dž. Perkinsui buvo Saudo Arabijos „civilizavimas“.

Saudo Arabija buvo senos, iš XVIII amžiaus iškilusios Mohamedo ibn Saudo giminės religingo smurto kupina viešpatija. Naftos auksą žarstė Saudų šeima, o šiukšles gatvėje ėdė ožkos. Saudai buvo vieni iš OPEC susitarimo organizatorių ir lyderių. Dž. Perkinso užduotis buvo „pateikti išplėstinę prognozę, kas atsitiktų Saudo Arabijoje, jei į jos infrastruktūrą būtų investuoti milžiniški pinigai, bei suplanuoti jų paskirstymą“ ir „motyvuoti šimto milijonų JAV dolerių įsiliejimą į Saudo Arabijos ekonomiką tokiomis sąlygomis, į kurias būtų įtrauktos JAV inžinerijos ir statybos kompanijos“.

Prognozės neturtingose šalyse paprastai būdavo daromos taip, kad projektai siūlytų civilizavimą ir gerovę taip pat ir eiliniams žmonėms, valdantiesiems žadant garantuoti ramybę. Pinigus projektams mielai teikdavo Pasaulio bankas ir Tarptautinis valiutos fondas. ESų pareiga būdavo prognozes užaukštinti taip, kad paskolos taptų ilgalaikėmis skolomis, kurios pririštų šalis prie JAV.

Saudo Arabijai tai netiko. Ji turėjo tokius fantastiškus naftos išteklius, kad jos civilizavimas“ negalėjo tapti niekuo kitu, kaip „stebuklu dykumoje“. Joje turėjo iškilti „didžiuliai naftos perdirbimo kompleksai, supami milžiniškų techninių parkų. Tam reikėtų tūstančius megavatų elektros gaminančių jėgainių, perdavimo ir paskirstymo linijų, greitkelių, vamzdynų, telekomunikacijų ir transporto sistemų, įskaitant naujus oro uostus, išvystytus jūriniu uostus, didžiulio aptarnavimo sferos komplekso ir infrastruktūros, priversiančios suktis visus sraigtelius“ (113 p.).

O už viso to buvo aiškus supratimas, kad Saudo Arabija palaipsniui turėjo įsitraukti vis giliau į JAV ekonomiką, tapti nuo jos priklausoma, sparčiau grąžinančia į Saudo Arabijos naftą JAV investuotus „naftos dolerius“, be to, „tapti labiau vakarietiška, pakantesnė ir integruota į mūsų sistemą“ (112 p.).

Saudai iš pradžių priešinosi. Tačiau priminus Irano prezidento likimą, karališkoji šeima nusileido. Tik vienas princas V. spyriojosi. Jį pavedė Dž. Perkinsui, kuris išsiryškino, kad musulmonas turi didelę silpnybę blondinėms. Spręsdamas suteneriui prideramus klausimus, Dž. Perkinsas princui aiškino ir Vakarų civilizacijos privalumus bei didybę, o kartu – savo sukurtos elektros energetikos tinklo plėtros Saudo Arabijoje perspektyvumą.

Kaip buvo „imami“ kiti Saudų šeimos nariai, autorius nepasakoja, tačiau įspūdingas detalių aprašymas, kaip šiukšles ėdančias ožkas pakeitė geltonos amerikoniškos šiukšliavežės, palapines ir drėbtines lūšneles – greitkeliai, kompiuteriai, prekybos centrai, palydovinės televizijos, pramogų parkai su „amerikietiškais kalneliais“ ir visa kita „civilizacijos atributika“, neleidžia suabejoti, kad vienos JAV tyrimų kompanijos išvada, jog susitarimas su Saudais turėjo toliausiai siekiančius padarinius, kokius JAV kada nors pasiekė per sutartį su „besivystančia šalimi“, yra tikra teisybė.

Ta išvada galioja ir šiandien, kai arabų pasaulį krečia „arabų pavasario“ judėjimai. Niekas čia dar nepasibaigę. Tiesą pasakius, atrodo, nė dorai neprasidėję. Arabų pasaulis toks pat paslaptingas, kaip ir jų „Tūkstantis ir viena naktis“. Bet godumas ir savanaudiškumas, pasirodė, būdingas visai žmogiškajai padermei neišskiriant musulmonų.

Saudo Arabijos „perdirbimo“ JAV ėmėsi 1974 m., tuoj po Egipto ir Sirijos karo su Izraeliu. 1975–1978 metais, vejamas JAV naftos troškulio, Dž. Perkinsas veikia Irane, kuris taip pat „buvo turtingas nafta ir jo, kaip ir Saudo Arabijos, nereikėjo supančioti skolomis tam, kad būtų galima finansuoti ambicingus projektus. /.../ Todėl pasirinkome kitokį metodą: Vašingtonas ir verslo bendruomenė nusprendė padaryti šachą progreso simboliu“ (136 p.). Šachas sutiko ir, Amerikos remiamas, per „Žydinčios dykumos“ projekto vykdymo metą taip įsismarkavo, kad „atskleidė savo tikrąjį veidą, godumą ir aroganciją“ (147 p.). Šachą nuvertė musulmoniškoji revoliucija, į valdžią atvedusi ajatolą Khomeini ir jo pasekėjus. Vienas autoriaus pašnekovų Irane taip įvertino amerikiečių kišimosi pasekmes: „Tai tik įžanga į tai, kur eina musulmoniškasis pasaulis. Mūsų pyktis pernelyg ilgai ruseno po smėliu. Netrukus jis prasiverš“ (147 p.).

Komplikuojantis naftos reikalams Viduriniuosiuose Rytuose, JAV dėmesys krypsta į Pietų Ameriką. Kolumbija – kertinis Lotynų Amerikos akmuo. Čia firma, kurioje dirbo Dž. Perkinsas, projektavo milžinišką hidroelektrinę. Ir anksčiau daug keliavęs po nuošaliausias įvairių indėnų genčių gyvenamas vietas, gerai pažinęs jų gyvenimą, kuris nuo gamtos priklausomas nepalyginti labiau negu Vakarų civilizacijos tautų gyvenimas, Dž. Perkinsas čia geriausiai pajuto civilizacijų antagonizmą. Prie jo gravitacijos į praregėjimą prisidėjo kolumbietė žmona, stojusi prieš amerikiečių kolonizatorius kovojančių partizanų pusėn: „Tikiu, kad jų kova teisinga. Elektros įvedimas padės tik keliems turtingiausiems kolumbiečiams, o tūkstančiai mirs, nes pastatę savo užtvanką užteršite vandenį ir numarinsite žuvis.“

Kolumbijos džiunglėse autorius galutinai suvokė, kad „kiekviena didžioji tarptautinė kompanija – nuo gaminančių batus ir sporto prekes iki ginkluotės gamintojų – turėjo savo ESų atitikmenis. Žygis prasidėjo ir jis greit apėmė visą planetą. Gaujos nariai nusimetė odinius švarkus, apsirengė verslo kostiumais ir ėmė puikuotis respektabilumu. Vyrai ir moterys leidosi iš korporacijų būstinių Niujorke, Čikagoje, San Franciske, Londone ir Tokijuje, užplūdo kiekvieną žemyną, įtikinėdami korumpuotus politikus leisti jų šalims prisirakinti prie korporatokratijos ir versdami viltį praradusius žmones parduoti savo kūnus konvejeriams ir prakaitą spaudžiantiems fabrikams“ (171 p.).

Visa tai vyko todėl, kad su korporacijomis, kurių „ekspertai“ ir „patarėjai“ zujo po pasaulį, iliuzionistiniais projektais viliodami ir klampindami tautas į neišbrendamas skolas, buvo susiję aukščiausi JAV ir kitų Vakarų šalių pareigūnai. Bet visų pirma JAV ir tikrasis globaliosios imperijos įkvėpėjas bei statytojas Ronaldas Reiganas. Jis tarnavo tiesiogiai su korporacijomis susijusiems žmonėms, tokiems kaip Dž. Bušas, G. Šulcas, K. Veinbergeris, R. Čeinis, R. Maknamara ir kiti. Tai jų naudai Amerika stengėsi kontroliuoti pasaulio naudinguosius išteklius, reikalavo paklusti Amerikos įsakymams, JAV kariuomenė vertė laikytis Amerikos nustatytų taisyklių, protegavo tarptautinę prekybos ir bankininkystės sistemą, pripažįstančią JAV globalios imperijos vadove (187 p.).

Pietų Amerika buvo tiek gyvybinga, kad su pasaulinės imperijos įkvėpėjais ir vadais rado jėgų kovoti ne tik politika, diplomatija, bet ir ginklu.

Ekvadoro prezidentas Jaime Roldosas užsimojo prieš „Texaco“: „Mes turime imtis veiksmingų priemonių tautos energetiniams ištekliams apginti. Valstybė privalo išlaikyti savo eksporto plėtrą ir neprarasti ekonominės nepriklausomybės“, savo inauguracinėje kalboje 1979 m. pareiškė prezidentas. 1981 metų gegužės 24 dieną jis žuvo, sudužus lėktuvui, kuriuo jis skrido pas nuošalią bendruomenę pietų Ekvadore.

Po dviejų mėnesių, 1981 metų liepos 31 dieną, sudužo dar vienas lėktuvas, šįkart tas, kuriuos skrido Panamos prezidentas Omaras Torrijosas Herrera, Panamos kanalo perstatymo darbuose norėjęs pasiremti ne amerikiečiais, o japonais.

Dž. Perkinso nuomone, JAV tikrai negalėjo leisti, kad šie vyrai, kuriuos autorius laikė naujųjų laikų herojais, taptų pavyzdžiu ne tik Lotynų Amerikai.

Kas yra 2001 metų rugsėjo 11 diena, Dž. Perkinsas atrodo, sąmoningai vengia svarstyti. Gal iš tiesų jo knygai to būtų „per daug“ – gana ir to, ką jis apie JAV ekonominės politikos užkulisius pasako, kalbėdamas savo sielos išganymo labui ir tiek, kiek viskas siejasi tiesiogiai su jo dalyvavimu ekonomikos smogikų profesijos formavimo bei veiklos išplatinimo baruose.

Skaitantiems knygą, man rodos, bus sunku atsikratyti minties, kad PPC bombardavimas gyvais keleiviniais lėktuvais yra Osamą bin Ladeną slapta rėmusios Saudo Arabijos atsakas „Tūkstančio ir vienos nakties“ dvasia į tai, ką reiškia civilizacinis arabų pasaulio prievartavimas ne tik ESų sukurtomis priemonėmis.

Tą įspūdį dar labiau stiprina knygos skyrius „Praskleidus apgaulingą uždangą“. Kadangi Irane įsitvirtino ajatolos, o Irake viešpatavo brutalus diktatorius, kuris, deja, nesutiko su siūlomomis „bendradarbiavimo“ sąlygomis, JAV „vaikinai ir merginos buvo pasiųsti žudyti ir mirti dykumos smėlynuose“. Jeigu JAV užimtų Iraką ir perimtų jo naftos kontrolę, OPEC diktatūra, JAV bjauri nepaisant „civilizuotosios“ Saudo Arabijos įtakos tai organizacijai, labai sumenktų. Ne per seniausiai pranešta, kad JAV kompanijos Irake darbuojasi sėkmingai, ir visų pirma „Bechtel“, su kuria tiesiogiai susijęs Dž. Bušas. „Sadamas iki šiol vadovautų Irakui, jei būtų priėmęs tas pačias taisykles, kaip ir Saudai“ (251 p.), sako autorius.

„Globali imperija daugiausia remiasi tuo faktu, kad doleris yra standartinė pasaulio valiuta, o Jungtinių Valstijų pinigų kalykla turi teisę tuos dolerius spausdinti. Taip mes teikiame paskolas tokioms šalims kaip Ekvadoras puikiai žinodami, kad jos niekada negalės šių paskolų sugrąžinti. Tiesą sakant, mes net nenorime jų susigrąžinti, nes iš nemokumo pelnomės: tada galime pareikalauti to, kas tariamai mums priklauso. Esant normalioms aplinkybėms, rizikuotume iššvaistyti savo kapitalą. Joks kreditorius negali sau leisti pernelyg daug nesusigrąžinamų skolų. Tačiau mūsų aplinkybės nėra normalios. Jungtinės Valstijos spausdina auksu nepadengtą valiutą. Tiesą sakant, ji nepadengta niekuo, išskyrus pasauliniu pasitikėjimu mūsų ekonomika ir sugebėjimu skirstyti sukurtos mums remti imperijos pajėgas ir išteklius.

Galimybė spausdinti pinigus suteikia didžiulę galią. Tai reiškia, kad, tarp daugelio kitų dalykų, galime toliau teikti paskolas, kurios niekada nebus sugrąžintos – ir kad patys galime kaupti didžiules skolas. 2003 metų pradžioje Jungtinių Valstijų nacionalinė skola viršijo stulbinamą 6 trilijonų sumą ir metų pabaigoje pagal planą turėjo siekti jau 7 trilijonus – apie 24 000 kiekvienam JAV piliečiui. Didžioji šios skolos dalis priklauso Azijos šalims, Kinijai ir Japonijai, kurios įsigyja JAV Iždo vertybinius popierius (iš esmės, skolos raštus) iš lėšų, sukauptų parduodant plataus vartojimo prekes – tarp jų ir elektroniką, kompiuterius, automobilius, buitinius prietaisus, drabužius – JAV ir pasaulinei rinkai.

Kol pasaulis priima dolerį kaip savo standartinę valiutą, ši didžiulė skola netampa rimta kliūtimi korporatokratijai. Tačiau, jei atsirastų kita dolerį pakeisianti valiuta, ir kai kurie Jungtinių Valstijų kreditoriai (pavyzdžiui, Japonija arba Kinija) nuspręstų pareikalauti skolų grąžinimo, situacija drastiškai pasikeistų. Jungtinės Valstijos staiga atsidurtų visiškai nesaugioje padėtyje.

Iš tikrųjų tokios valiutos egzistavimas jau nebėra vien tariamas – į tarptautinę finansinę areną 2002 metų sausio 1-ąją įžengė euras /.../. Euras siūlo neįprastą galimybę ir OPEC, jei ji ketintų keršyti už invaziją į Iraką ar dėl kokios nors kitos priežasties nuspręstų pasigalynėti su Jungtinėmis Valstijomis. OPEC sprendimas savo įprasta valiuta pasirinkti eurą, o ne dolerį, sukrėstų imperiją iki pat pamatų. Jei taip atsitiktų, ir jeigu abu mūsų pagrindiniai kreditoriai pareikalautų sumokėti skolą eurais, smūgis būtų milžiniškas.“ (248–249 p.)

Vaizdas, „kad viskas, ko mums reikia, norint ištaisyti sistemos trūkumus, yra tiesiog pašalinti šiuos vyrus iš valdžios. /.../ Mums gali tekti palaukti iki kitų rinkimų, tačiau galop viskas susitvarkys.

Tikroji šiuolaikinės imperijos istorija, korporacijų valdžia, kuri išnaudoja vilties netekusius žmones ir vykdo patį žiauriausią, savanaudišką ir savižudišką išteklių pasisavinimą pasaulyje, /.../ turi labai daug ką bendro su mumis visais. /.../ Mes įtikinome save, kad bet koks ekonominis augimas neša naudą žmonijai, ir kuo tas augimas didesnis, tuo didesnė ir nauda. Galų gale įtikinome vienas kitą, kad šios idėjos rezultatas yra įteisintas ir morališkai pagrįstas: žmonės, kuriems sekasi kurstyti ekonominio augimo ugnį, turi būti išaukštinti ir apdovanoti, o tie, gimę paribiuose, turi būti išnaudojami.

Ši sąvoka ir jos išvada naudojamos bet kokiam piratavimui pateisinti – išduodami leidimai prievartauti, žudyti ir plėšti nekaltiems Irano, Panamos, Kolumbijos, Irako ir kitų šalių žmonėms. /.../ Jei subombarduoji miestą ir jį atstatai – duomenys rodo didžiulį ekonominį augimą.

Tikroji istorija rodo, kad gyvename mele. /.../ Jį parodo mūsų statistikos rentgeno spinduliai, atskleisdami šiurpinantį faktą, kad galingiausia ir turtingiausia pasaulio imperija turi vienus aukščiausių savižudybių, narkomanijos, skyrybų, vaikų tvirkinimo, prievartavimų ir žmogžudysčių rodiklius, ir ši negalia kaip vėžys plinta vis didesniame plote. Savo širdyse kiekvienas jaučiame skausmą. Mes maldaujame pokyčių. Tačiau slopindami šias maldas, spaudžiame kumščius prie burnų ir liekame neišgirsti. /.../

Kaip pasipriešinti sistemai, kuri aprūpina tave namais, automobiliu, maistu ir drabužiais, elektra ir sveikatos apsauga, net jei žinai, kad ši sistema sukūrė pasaulį, kuriame iš bado kasdien miršta dvidešimt keturi tūkstančiai žmonių, o milijonai nekenčia tavęs ar tavo išrinktų atstovų primestos politikos?“ (254 p.)

Autorius sakosi savo knyga rašantis ne receptą, o atliekantis išpažintį.

Tačiau patarimų duoda. Užuot traukus ko nors nusipirkti ką gal geriau paimkite knygą. Protestuokite prieš gamtos ir žmonių žalojimą visur ir visada, kalbėkite kiekviename susirinkime, rašykite elektroninius laiškus, uždavinėkite klausimus valdžiai, dalyvaukite susirinkimuose, reikalaukite atsiskaitymo už pasitikėjimą, balsuokite. Visi esame kalti, visi turime pakeisti savo mąstymą ir elgesį.

Aš savo ruožtu sakau: visų pirma perskaitykite šitą knygą. Leiskite jai įeiti į savo pasaulį.

Man su ja pasidarė aiškiau, ką Lietuvai reiškė šoko terapija, ką – „didžioji privatizacija“, kas „Mažeikių naftos“ aferoje buvo H. Galilas, o Ignalinos AE uždarymo pinigaplovėj – R. Vali, kodėl „Mažeikių naftą“ perėmė lenkai, o ne kazachai, kodėl danai kiaules augina Lietuvoj, o lietuviai nešioja senų britų antis, ir daugybė kitų dalykų. Buvo daugiau ar mažiau aišku ir iki tol. Dabar – visiškai: pabėgę iš vienos imperijos pakliuvom į kitą, kol pagaliau baigia perimti trečia.

Taigi šalių perėmimo schema tokia: pažadai sukurti klestėjimą, grandioziniai plėtros projektai, paskolos jų įgyvendinimui, susitarimai dėl amerikietiškų technologijų, įklampinimas į neišmokamas skolas.

Esminė plano dalis – kaip patiems vyksmams pajungti „paėmimui“ numatytų šalių žmones. Svarbiausias projektų akcentas – gerovė – skirtas masėms. Kokia valdžia galėtų nenorėti šalies gerovės – juk tai ir jų klestėjimo prielaida. Abejojantis elitas gali būti arba papirktas, arba izoliuotas įvairiausiais būdais jį marginalizuojant ir net sunaikinant. Tai iš esmės galioja ir aukščiausiems valdžios asmenims: jei sutinki su šalies „modernizacijos“ sąlygomis – daliniesi pelnu, jei ne – tampi huseinu. Kadangi užaukštintas projektų rentabilumas ir korupcija niekada neleis išsikapstyti iš Pasaulio banko arba Tarptautinio valiutos fondo paskolų, šalies vadovai bus priversti imti naujas paskolas, o politikai – skatinti naujais gerovės pažadais. Jų valioje, kad už tų pažadų įgyvendinimą mokėtų ne jie, o rinkėjai, ką jie dabar ir daro, apdedami vis naujais mokesčiais ir „taupymais“.

Dar kartą: perskaitykite „Ekonomikos smogiko išpažintį“!

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 02 Bal 2012 17:31 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
Pažeidžiamiausia globalizacijos vieta


http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... ijos-vieta

2012-04-02 4:56

Algis Avižienis

Skamba gal kiek ciniškai, bet galima teigti, kad pokarinė Vakarų santvarka (arba tiksliau, Vakarų piliečių pritarimas jai) rėmėsi sparčiu ekonominiu augimu. Per šešis dešimtmečius Vakarų šalių ekonomikos beveik pastoviai mušė vis naujus gamybos rekordus, kraudamos didžiulius kalnus vartotojiškų gėrybių. Visa tai tarnavo gyventojų pasigrožėjimui, pasipuikavimui, malonumui, komfortui ir saugumui. Materialiniu požiūriu vakariečiai tuomet buvo geriau aprūpinti ir turbūt labiau patenkinti savo gyvenimu, nei žmonės gyvenantys kitose valstybėse arba bet kuriuo kitu ankstesniu periodu.

Vakarų elitas pateikė šią materialinę gerovę kaip patį stipriausią argumentą, įrodantį laisvos rinkos bei liberalios demokratijos pranašumą kitų politinių ideologijų atžvilgiu. Liberalizmo šalininkai manė, ypač pasibaigus Šaltajam karui, kad jų ideologinė pergalė prieš socialinio solidarumo idėjas yra triuškinanti ir amžina. Tokios triumfo nuotaikos gerai atsispindėjo garsioje Francis Fukuyama knygoje “Istorijos Pabaiga ir Paskutinis Žmogus”, kurioje 1992 m. autorius argumentavo, kad Vakarų pasaulio pergalė prieš Sovietų Sąjungą paženklino naujos eros pradžią. Pasak Fukuyama, liberali demokratija parodė, kad ji geriausiai sugeba patenkinti žmonių materialinius poreikius ir todėl nusipelnė būti galutine žmonijos valdžios forma. Liūdna pripažinti, bet visgi yra tikėtina, kad didesnė žmonių dalis daugiau rūpinasi savo asmenine ekonomine gerove nei aukštomis dvasinėmis vertybėmis. Toks dvasinis masių pakilimas, kokį matėme Sąjūdžio metu, greičiau yra graži išimtis, gyvuojanti gana trumpai, ypač jei pastarasis vėliau nėra susijęs su materialinės gerovės pagerėjimu.

Taip, kaip teigė Fukuyama, iš tikrųjų ir galėjo būti. Nacionalizmas, ko gero taip pat ir egalitarinis socializmas bei kitos kolektyvistinės ideologijos, būtų šimtmečiams išnykusios iš europiečių politinės padangės, jei pokarinis malonumų festivalis būtų besitęsiąs dar bent vieną generaciją.

Bet 2008 m. pasaulinė ekonominė recesija, pati giliausia nuo Didžiosios depresijos laikų (1929-39), pirmą kartą kiek rimčiau pakirto plačių gyventojų sluoksnių pasitikėjimą amžinos ekonominės plėtros perspektyva. Šios krizės padariniai -- paplitęs skurdas, bankų ir net valstybių nemokumas bei gyventojų nepasitenkinimas, peraugantis į visuotinius streikus ir riaušes, pvz. Graikijoje -- parodė, kokie iš tikrųjų pažeidžiami yra globalaus kapitalizmo pamatai. Nors globalistai įrodinėja, kad dabartiniai sunkumai tėra laikini, yra rimto pagrindo manyti, kad globalinė ekonominė sistema grėsmingai artėja prie fizinės augimo ribos, ypač energetinių resursų požiūriu. Nuo šiol yra tikėtina, kad Vakarų pasaulio ekonomikos tolesnė plėtra taps vis sunkiau įgyvendinama.

Ryškiausi pokario pasiekimai glūdi materialiniuose/techniniuose dalykuose, bet ne dvasiniuose. Šimtmečiais plėtoti fiziniai mokslai paruošė dirvą neįsivaizduojamam gamtinių resursų išnaudojimui XIX, o ypač XX amžiaus antroje pusėje. Joks ankstesnis žmonijos istorijos laikotarpis nesuteikė tokio didžiulio fizinės energijos kiekio žmonių poreikiams, kaip pramoninės revoliucijos periodas. Šio laikotarpio pasiekimai, dažnai sukeliantys perdėtą pasididžiavimą savimi, yra susiję su milžinišku fizinės energijos suvartojimu. Tai erdvių užkariavimas, tarpkontinentiniai skrydžiai, neribotas automobilių naudojimas. Globalizuotame pasaulyje dabar eksploatuojama vienas milijardas automobilių, važinėjančių 69 milijonų kilometrų keliais. Ir šis skaičius pastoviai didėja. Vien Kinijoje kas mėnesį automobilių padaugėja vienu milijonu.

Jau maždaug 12 metų esančios aukštos žaliavų kainos byloja, kad globalioje ekonomikoje kylanti paklausa jau pradeda pralenkti objektyvias galimybes ją patenkinti. Iškalbingiausias pavyzdys – nafta. Jos vidutinė kaina 2000-2012 m. pašoko 6 kartus -- nuo maždaug 20 JAV dol už barelį iki 120 JAV dol. Lietuvoje šis reiškinys yra susijęs su skausminga 5 Lt. už litrą benzino kaina.

Paradoksalu, bet globalizacijos tariami privalumai kaip tik ir virsta jai gresiančio nuopolio priežastimi. Laisva prekyba, užsienio investicijos, atviros rinkos – tai tie veiksniai, įtraukiantys šimtus milijonų naujų gamintojų bei vartotojų į pasaulinę ekonominę sistemą. Anksčiau apgailėtinai nuskurdę kinai, indai, brazilai ir kiti, dabar masiškai perka automobilius, madingai rengiasi, renkasi erdvesnius butus ir keliauja po pasaulį. Išaugęs vartojimas padidino poreikį žaliavoms (o ypač naftai) ir iškėlė jų kainas tiek, kad tolesnis augimas tampa vis sunkiau įgyvendinamas.

Vis įkyriau peršasi mintis, kad globalistų svajonė įtraukti 2,5 milijardus kinų ir indų į globalizacijos procesus buvo didžiulė klaida. Iš kur gauti žaliavų tokiam grandioziniam projektui?

Vien pirmasis rimtesnis bandymas motorizuoti kinus jau sukėlė visuotinį energijos kainų šuolį. O procesas vos tik prasidėjo. Šiuo metu tik kas 17-tas kinas važinėja nuosavu automobiliu, kai tuo tarpu kas antras statistinis lietuvis yra motorizuotas. Visi požymiai rodo, kad Kinijos vyriausybė ir jai talkinančios užsienio korporacijos ruošiasi tęsti šalies motorizacijos programą. Beje, kai kurie ekonomistai pastebėjo, jog siekis pakelti 2,5 milijardų kinų ir indų pragyvenimo lygį iki Šiaurės amerikiečių vidurinės klasės standarto, reikalautų papildomų keturių žemės rutulių ir jų gamtinių išteklių (naftos, dujų, metalų, gėlo vandens bei dirbamos žemės). Nežiūrint to, Kinija, Indija ir be to dar nemenkas kitų besivystančių šalių pulkas bei multi-nacionalinės korporacijos ir bankai yra toliau pasiryžę tęsti pramonės plėtros kursą.

Kaip pažymėjo žinomas naftos rinkų analitikas, Jeff Rubin, knygos „Kodėl Jūsų Pasaulis Pasidarys Žymiai Mažesnis: Nafta ir Globalizacijos Pabaiga“ autorius, šėlstanti pasaulinė naftos paklausa sparčiai sekina lengvai pasiekiamus naftos išteklius, ir tokiu būdu didina jos kainą. Naftos dramatiškas pabrangimas 2008 m., kai buvo pasiekta rekordinė 147 JAV dol. už barelį kaina, tai buvo smūgis, stumtelėjęs pasaulio ekonomiką į dabartinę gilią krizę. Rubin teigia, kad ne finansinė spekuliacija, bet būtent naftos kainos šuolis buvo lemiamas veiksnys. Pagal šios knygos autorių, keturios iš penkių paskutinių recesijų atsirado dėl staigiai pabrangusio „juodojo aukso“. Dabartinė recesija buvo pati sunkiausia pokariniame laikotarpyje, nes naftos kainos pakilimas buvo pats žiauriausias. Pažymėtina taip pat, kad nusmukusi ūkinė veikla tuojau pat nutempė naftos kainą iki 36 JAV dol. lygio, bet neilgam. Kuklus globalios ekonomikos atsigavimas jau po metų vėl pradėjo grąžinti naftos kainą į ankstesnes aukštumas. Nuo šiol kainų šuolių ir recesijų ciklas taps vis aštresniu reiškiniu, nes pigios naftos ištekliai nuolat mažėja. Rubin yra įsitikinęs, kad vis daugiau brangstanti nafta sustabdys globalizacijos procesą ir privers žmoniją perorientuoti gamybą ir prekybą į vietines rinkas.

Globalizacija yra glaudžiai susijusi su žmonių, prekių ir kapitalo hiper-mobilumu. Kad globali sistema gyvuotų, prekės ir žmonės turi laisvai ir nuolat keliauti po visą pasaulį.

Globalios ekonomikos funkcionavimui reikalingi vis didesni kiekiai pigios energijos.


Kai transporto kaina išauga per daug, gamintojai bei vartotojai yra priversti ieškoti resursų ir klientų arčiau namų. Rubin nurodo, kad kai kur šis atbulinis procesas jau įsibėgėjo. Anksčiau, Šiaurės Amerikos vartotojai buvo pripratę pirkti nebrangius stambius plieno gaminius iš Kinijos. Geležies rūda buvo plukdoma iš tolimos Brazilijos į Kinijos plieno kombinatus, pastatytus netoli šalies pakrantės laisvųjų ekonominių zonų. Ten toji geležies rūda buvo perdirbama į plieną, o plienas į stambias konstrukcijas. Iš Kinijos šie gaminiai vėl buvo plukdomi į JAV vakarinės pakrantės uostus ir toliau sausumos keliais transportuojami tūkstančius kilometrų po Šiaurės Ameriką. Dabar, pasak Rubin, vis daugiau stambesnių plieno gaminių yra gaminami JAV, nes per didelė transporto kaina neutralizuoja kinų ankstesnius privalumus (ypač pigią darbo jėgą).

Iš tiesų galima pastebėti sąsajas tarp intensyvėjančios globalizacijos ir augančio naftos vartojimo bei pabrangimo. Globali integracija, t.y., užsienio investicijų ir prekybos augimas, pradėjo itin intensyvią plėtrą prieš 30 metų. Per šį laikotarpį naftos gavyba praktiškai padvigubėjo nuo 44 mln. barelių per dieną iki 89 mln. bar/d 2012 m.

Jau 2007 m. Tarptautinė energetikos agentūra (TEA), konsultuojanti Vakarų šalių vyriausybes energetikos klausimais, savo metiniame pranešime apie naftos rinką, įspėjo, kad padėtis tampa grėsminga. Pasak TEA, nepaisant vyraujančių aukštų kainų, jau 2012 m. gali pritrūkti naftos. Tuomet (2007 m.) TEA neprognozavo naftos produkcijos kritimo. Ji tik perspėjo, kad investicijos į naujų telkinių paieškas atsilieka nuo šuoliuojančios paklausos, ir kad tai gali baigtis naftos resursų trūkumu. 2008 m. prasidėjusi ekonominė krizė sumažino pasaulio energijos paklausą. Kainos trumpam smuko, ir jau 2009 m. TEA pranešime nebuvo tokių grėsmingų prognozių, kaip buvo skelbiama 2007 m.

Bet pačios TEA autoritetą sudrebino jos aukšto rango vadybininkų anoniminiai informacijos nutekinimai, kuriuos paviešino anglų dienraštis „Guardian“, o po to perspausdino ir kiti leidiniai. 2009 m. pabaigoje šie TEA „disidentai“ teigė, kad jų agentūra, pasiduodama JAV spaudimui, sąmoningai klastoja savo pranešimų apie naftos išteklius duomenis. Pagal 2009 m. lapkričio 9 d. „Guardian“, šie TEA pareigūnai nesutiko su savo agentūros teiginiais, kad naftos produkcija gali būti padidinta iki 105 mln. bar/d. Jie ir kiti specialistai buvo įsitikinę, kad neįmanoma pasiekti tokių produkcijos rezultatų, nes per greitai senka naftos ištekliai iš jau esamų gręžinių. „Guardian“ skelbė, kad „Naftos gavybos viršūnės teorija dabar randa pritarėjų ir globalios energetikos elito tarpe.“ TEA dar 2005 m. ramino, kad ateityje pasaulinė naftos gavyba gali pasiekti maksimalų 120 mln. bar/d lygį. Bet agentūra buvo priversta sumažinti šį optimistinį skaičių iki 116 mln. bar/d, o dar vėliau iki 105 mln. bar/d. TEA šaltinis, nenorintis atskleisti savo tapatybės dėl galimų atsakomųjų veiksmų iš naftos pramonės atstovų, teigė, kad pirminis 120 mln. bar/d skaičius buvo „nesąmonė.“ Bet net ir pakoreguotas skaičius [105 mln. bar/d] yra žymiai didesnis, nei galima tiketis “ir TEA tai žino.“

Cituojant „Guardian“ dienraštį toliau: „Daugelis šioje organizacijoje tiki, kad išlaikyti naftos gavybą net 90-95 mln. bar/d lygyje būtų neįmanoma, bet baiminamasi, jog po finansines rinkas galėtų pasklisti panika, jei skaičiai būtų dar daugiau sumažinti... Kitas aukšto rango TEA šaltinis, neseniai išėjęs iš šios organizacijos, ... sakė, kad pasaulyje naftos nėra tiek, kiek skelbiama. Mes jau pasiekėmė naftos gavybos viršūnės zoną. Jis teigė: manau, kad padėtis yra tikrai bloga. Jau 2004 m. atsirado žmonių, kurie pateikdavo panašius įspėjimus. Colin Campbell, buvęs ‚Total of France‘ vadybininkas, pareiškė... ‘Jei tikri naftos rezervų skaičiai būtų paskelbti, biržose būtų panika... o tai galiausiai niekam nėra paranku.‘ “

Prancūzijos dienraščio „Le Monde“ naftos tinklaraštininkas 2010 m. kovo 25 d. skelbė, kad pagrindinis JAV Energijos departamento naftos rinkos ekspertas Glen Sweetnam prisipažino, jog „yra galimybė, kad mes patirsime globalų skysto kuro gamybos kritimą 2011-15 metais, jei nebus pakankamai investicijų“ į naujų telkinių paieškas bei eksploataciją. Kol kas, pasak Sweetnam, reikiamų investicijų nesimato. Sweetnam prognozė kertasi su JAV Energijos departamento oficialiąja pozicija, teigiančia, kad šiuo metu naftos yra pakankamai. Sweetnam žodžiai, išsakyti prieš 2 metus Vašingtone per pusiau oficialią konferenciją, iki šiol buvo ignoruojami didžiosios JAV spaudos. 2010 m., naftos kainoms vėl pradėjus sparčiai kilti, „Le Monde“ pateikė šią informaciją kaip labai reikšmingą. Pasak šio JAV energetikos eksperto, jei naujų investicijų greitai neatsiras, tai 2015 m., kai naftos paklausa turėtų išaugti iki 90 mln. bar/d, skirtumas tarp pasiūlos ir paklausos bus padidėjęs iki 10 mln. bar/d. „Le Monde“ baigia straipsnį primindamas, kad ir kiti žymūs ekspertai vis dažniau įspėja apie netolimoje ateityje gresiantį naftos trūkumą. Tarp tokių yra Brazilijos ir Saudo Arabijos nacionalinių naftos kompanijų esami ir buvę vadovai, TEA vyriausias ekonomistas bei naftos turtuolis T. Boone Pickens.

Beje tas pats „Le Monde“ tinklaraštininkas kitame savo straipsnyje pranešė, kad ir JAV Pentagonas mąsto panašiai kaip ir Glen Sweetnam. Matthieu Auzanneau, Le Monde tinklaraščio autorius, rašė, kad 2010 m. kovo 15 d. JAV Jungtinių pajėgų komanda paskelbė, kad 2015 m. pasaulio naftos gavyba gali būti 10 mln. bar/d mažesnė nei paklausa. JAV karininkų pranešime skelbiama, kad „2012 m. pertekliniai naftos gamybos pajėgumai baigsis ir jau 2015 m. deficitas gali siekti 10 mln. bar/d.“ Toks kiekis prilygsta Saudo Arabijos dienos produkcijai, ir tai sudaro daugiau nei 10 proc. viso pasaulio naftos poreikio. Įtaka naftos ir kitų energijos šaltiniu kainoms turėtų būti labai jaučiama.

Analogišką požiūrį į šį klausimą pateikia Jeff Rubin, buvęs CIBC World Markets vyriausias ekonomistas. Rubin jau 2000 m. pranašavo, kad pigios naftos era baigiasi, nors naftos gigantų atstovai tuomet šaipėsi iš tokių prognozių. Savo aukščiau minėtoje knygoje, Rubin nurodo, kad smarkiai kylantis naftos vartojimas ištuština lengvai pasiekiamus naftos telkinius. To pasekoje, atsirado didžiulis kainų šuolis, kuris labai prisidėjo prie dabartinio ekonominio nuosmukio. Išteklių sekimo tempai siekia 6 proc. kasmet, nes nemenka išgaunamos naftos dalis ateina iš senų telkinių. Tam, kad išlaikytume stabilią naftos gavybą, Rubin nurodo, turėsime surasti 20 mln. bar/d naujų šaltinių per ateinančius 5 metus. Rubin yra įsitikinęs, kad tai labai sunkiai įvykdoma užduotis; toks kiekis yra dukart didesnis nei Saudo Arabijos produkcijos lygis. Net jeigu užduotis bus įvykdyta, šių naujų telkinių nafta gali būti per brangi.

Dar ne taip seniai tautininkai šiek tiek galėjo būti demoralizuoti dėl plačiai paplitusios nuomonės, kad pasaulinė integracija, tautų suartėjimas, ar net susiliejimas, yra nesustabdomas procesas, panašus į saulės tekėjimą.

Ideologiniai priešai dažnai pasinaudodavo pigiais lozungais, neva tautininkai yra praeities reliktas, kad nacionalinė valstybė neturi ateities.

Ratas apsisuko, ir dabar tampa realu, kad globalizacija pradeda eiti savo saulėlydžio link.

Kada pasaulinės integracijos procesas pradės akivaizdžiai griūti yra labai sunku prognozuoti. Energijos ištekliai per vienerius metus neišnyks. Naftos bendrovės pritaikys naujas technologijas intensyviau išnaudoti senus telkinius ir atras būdus kaip išgauti daugiau naftos iš skalūnų ir dervingųjų smėlynų. Bet jau dabar yra aišku, kad visa tai labai brangiai kainuos. Nafta bus eksploatuojama dar dešimtmečius į priekį, bet jos kaina vis dažniau taps neprieinama mažiau uždirbantiems vartotojams ir neturtingoms šalims. Gali būti, kad sekantis kainos proveržis į rekordines aukštumas suduos lemiamą smūgį pasaulio finansinei sistemai, nuo kurio ji neatsigaus. Dar prieš 5 metus niekas nebūtų rimtai svarstęs tokio atvejo, kad Graikija arba Vengrija gali išsiskirti su euru. 2012 m. apie tai buvo plačiai diskutuojama.

Kokiu būdu globalizacija pasitrauks iš tautų gyvenimo – ar staigiai per vieną, ar du metus, ar palaipsniui per ateinantį dešimtmetį – niekas gerai nežino.

Bet istorijos vėjai, ilgai pūtę nepalankia kryptimi tautiškai nusiteikusiems lietuviams, pamažu krypsta į palankią nacionalinėms idėjoms pusę. Laikas pakelti bures!

Komentarai
http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... ijos-vieta

Optimistas AA
2012-04-02 16:35


Na, sakykime ateina baisi audra.

Jei kieme tęsime šašlykų kepimą, linksminsimės toliau, įsivaizduosime, kad niekas nenutiks, nieko nedarysime, pasekmės gali būti žiaurios. Jei laiku nusileisime į namo rūsį, išliksime saugūs.

Dabar kai ką galima padaryti, pvz. perorientuoti šalies energetiką į vietinių resursų (biomasės) vartojimą.

Galima peržiūrėti įmonių veiklą ir nustatyti, kurias ateityje galėsime proteguoti kaip vidaus rinkos tiekėjus, kai importas pasidarys per brangus.

Svarbiausia pradėti galvoti kitomis kategorijomis.

Ne permanentinio augimo orientacija, bet resursų mažėjimo, "lokalizacijos" kategorijomis. Reikės intensyviau išnaudoti savo išteklius, o ne plėstis ekstensyviai po visą pasaulį.


Politinėje srityje reikės daugiau vidaus susitelkimo, o ne individualistinės konkurencijos.

Čia dideli uždaviniai, kol kas intelektualiniame lygyje. Bet toks intensyvus darbas juk gali veikti tonizuojančiai. Čia iššūkiai mums. Užtat linksma gaidelė pabaigoje.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 29 Bal 2012 19:30 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
Globalizacija ir tautinės bendrijos


http://pilietis.delfi.lt/voxpopuli/glob ... d=58604347

Haroldas Maselis
2012 m. balandžio 27 d. 17:03

Diskusijų ciklo „Mesk pirštinę liberalams“ antrajame susitikime, kuriame liberalams pirštinę metė tautininkai, buvo iškelta ir akcentuojama, kaip kone pagrindinė, problema – globalizacija. Jei, vengdami paranojiškų minčių, nespjausime į tai, grėsmė - pagrįsta. Apie tai kalbėjau susitikime ir aš, todėl pamėginsiu atkurti savo pasisakymą šiame „rašinėlyje“. Tik šįkart – mažiau emocijų, daugiau nuoseklumo ir aiškumo.

Pirma, piliečio, patrioto ir tautiečio sąvokas atskyrę, turime jų atskyrimo principo laikytis iki galo, suvokdami ir jų sąsajas.

Kaip sąvokas diskusijos pradžioje atskyrė tautinio jaunimo vadovas ir liberalaus jaunimo atstovas, taip šios sąvokos turi būti nesutapatinamos ir visos diskusijos metu.

Pirmiausia, piliečio sąvoka yra žymiai platesnė ir siejasi su pačia valstybe. Tiek pilietis, kaip individas, tiek pilietis, kaip visuomenės narys, prisiima tam tikras teises ir atsakomybes valstybėje, kurioje gyvena.

Patriotas tokiu atveju yra pilietis, kuris jaučia sentimentalius jausmus savo šaliai, kartu jausdamas ir atsakomybę už jos praeitį, dabartį ir ateitį.

O visoje šioje koncepcijoje tautietis, kaip etninės bendrijos narys, savo kalba, įpročiais ir sąmone yra atskiras. Nepriklausomai nuo to, kokios šalies jis pilietis, jis gali būti patriotas. Tai pasireiškia per jo jausmus tautinei bendrijai ir valstybei. Kai taip apsibrėžiame, tampa savaime aišku, kad valstybė priklauso jos piliečiams, o jos ateitimi sėkmingiausiai rūpinasi patriotai. Tuo metu tautietis rūpinasi savo tautinės bendrijos identitetu ir gali mylėti tautinę kultūrą, taip būdamas patriotas jos atžvilgiu.

Antra, globalizacija yra pavojinga tautinių bendrijų, kokias dabar turime, išlikimui, bet ne žmonijai.

Priešistorėje mano įvardinta tautos sąvoka nebuvo žinoma, Antikoje ir Viduramžiais globaliai nebuvo sureikšminama, kaip visuotinė vertybė. O vėlesniais laikais, artimesniais mums, tai tapo idėja ir siekiamybe. Lygiai taip pat, kaip kuršių genties atstovas save vadino kuršiu, taip lietuvių tautos atstovas save pradėjo identifikuoti kaip lietuvį. Tai ir yra globalių reiškinių pasekmė.

Žmonija keitėsi, keičiasi ir keisis. Žmogaus noras priskirti save vienai ar kitai bendrijai – natūralus, todėl jis visuomet save kažkam priskirs. Ateis laikas, kai daugelis žmonių save priskirs kontinentinėms (europietis, azijietis, afrikietis...), planetinėmis (žemietis, marsietis, jupiterietis...) ir kitoms bendrijoms. Taip pat tai bus globalizacijos rezultatas. Čia kažkas blogai? Nemanau. Tai tiesiog natūralu.

Sutinku su teiginiu, jog globalizacija kelia grėsmę tautinėms bendrijoms. Nesutinku, jog tai sugriauna esmines moralines vertybes ar kitus mums svarbius dalykus. Mes evoliucionuojame.

Globalizacija tuo ir graži, kad yra žmogaus kūrybingumo, noro tobulėti įrankis.

Niekas nedraudžia puoselėti savo kultūrą. Tačiau yra didelė grėsmė užkirsti kelią žmonėms pasirinkti, ką jie nori mylėti, primetant savąsias „meiles“. Šioje vietoje ir sugriaunamas individo laisvės principas. Individo laisvė, kaip visuotinis reiškinys, neįmanoma be atsakomybės, t.y. būdami laisvi, negalime peržengti kitų laisvės (ribojimai, įvairūs nusikaltimai esminėms moralinėms nuostatoms: vagystė, žmogžudystė, psichologiniai ir turtiniai prievartavimai bei kita). Šio principo sulaužymas ir atima galimybę žmonijai laisvai veikti, kurti, tobulėti. Globalizacija užtikrina tokias galimybes.

Taigi, liberalai, tautininkai ir visi pilietinės visuomenės dalyviai, liaukimės ieškoję priešpriešų. Gerbkime vieni kitų apsisprendimą ir neprimeskime savo valios kitiems. Būtent tai, kas ir buvo iškelta diskusijoje, ir daro demokratiją tobuliausia valdymo forma. Tai - galimybė pasirinkti.

Haroldas Maselis
Liberalų sąjūdžio žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės komiteto narys

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentarai
http://pilietis.delfi.lt/voxpopuli/glob ... &com=1&s=1

petras
2012-04-27 18:15


Tai sekuliarizacijos ir kosmopolitizmo rezultatas.

Atmetus patriotizmą, nebetampame atsakingi už savo Tėvynę, vietą, kur gyvename. Tada jau važiuojame ten, kur geriau, bet nebeatsakome už savo žemę už savo kultūrą, kalbą ir t.t.

Kūrimo prasme taip pat tampame nebe kūrėjais, bet vartotojais.

Jei globalizmas nugalėtų išnyktų tos tautinės lytys, kurios pasaulį daro įvairiaspalvį, įdomų, ne monotonišką.

Taigi, globalizmas vienareikšmiškai yra blogis, su kuriuo reikia kovoti.

Žygeivis
2012-04-29 21:04


Ponui Haroldui rūpi Žmonija, o ne Lietuvių Tauta.

Bet tokiu atveju kokia gi tada Nepriklausomos Lietuvos Valstybės tolimesnio egzistavimo prasmė?

Juk Nepriklausoma Lietuva tokiems "liberalams" visiškai nereikalinga - ką jie ir bando palaipsniui įtvirtinti įstatymiškai, "pateikdami" savo slaptą svajonę likviduoti Lietuvos Nepriklausomybę kaip visokias Jievrosojuzines "direktyvas"..

P.S. Išvada akivaizdi - jei būti nuosekliems "liberalams", tai ponui Haroldui ir visiems jo bendraminčiams laikas mokytis kinų kalbą (taip vadinamą Pekino dialektą). :)

(Beje, ar ponas Haroldas ir jo tėvai yra lietuviai?)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 16 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007