Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 20 Bal 2024 08:21

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 15 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007 19:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Sovietinis genocidas Mažojoje Lietuvoje ir Rytprūsiuose


Šaltinis - http://www.slaptai.lt/Tekstai/Valstybes ... is1007.htm

Liudijimai iš atsiminimų knygos

    Autobiografinėje atsiminimų knygoje "Likimo vardas - Lietuva" (Kaunas, 1998), prezidentas Valdas Adamkus (tuomet jam buvo aštuoniolika), rašo apie mūšį prie Sedos bei traukimasį Barstyčių link: Antrajame pulke tarnavau nuo 1944 metų rugpjūčio pabaigos iki spalio 10 dienos, kai ties Mažeikiais prasidėjo smarkus sovietų armijos puolimas. Buvau Sedoje, kai aplinkui viską šluodami į miestelį įsiveržė rusų tankai. Neturėjome jokių ginklų ir visai negalėjome priešintis... Aš, net karine uniforma nevilkėjęs (buvo vertėjas - red.), drauge su visu didžiuliu jaunų vyrų būriu bėgau slėptis į artimiausią miškelį, regėdamas, kaip griūva ant žemės pakirsti mūsų pulko kariai. (…) Man pavyko prasimušti iki Kretingos.

   Knygos ištrauka gali pasitarnauti kaip įvadas, mėginant suvokti sovietų armijos "žygius" kita kryptimi - į tuometinį Vokietijos "Trečiojo Reicho" paribyje esantį Klaipėdos kraštą, aneksuotą 1939 metais.

    Jie paženklinti ypatingais, karų istorijoje dar nežinotais masiniais žiaurumais - 1944 m. spalio 9 d. čia pirmą kartą buvo peržengta priešo valstybės siena…

    Šiam įvykiui 3-ojo Baltarusių fronto štabo propagandistas rašytojas Ilja Erenburgas sukūrė daugybę kerštu persunktų tekstų! Juos spausdino šimtais tūkstančių egzempliorių Kauno ir Vilniaus spaustuvės. Sovietinės armijos karius puolimui rengė ir voko didumo pilkšvai mėlyni lapeliai, ir per Vilniaus radijo stotį transliuojamas šių tekstų autoriaus balsas…

   "Nėra nieko, kas vokiečiuose būtų be kaltės - nei tarp gyvųjų, nei tarp mirusiųjų. Raudonarmiečiai, šventai vykdykite draugo Stalino nurodymą ir sumindžiokite fašistinį žvėrį jo urve. Sulaužykite germaniškųjų moterų rasinį pasididžiavimą. Pasiimkite jas sau, kaip savo teisėtą grobį. Žudykite, narsieji raudonarmiečiai!".

    "Nebėra dabar knygų, meilės, žvaigždžių, o tik viena mintis: žudyti vokiečius. Visus juos nužudyti, pakarti!"

    „Mums nieko nėra gražesnio kaip vokiečių lavonai. Užmuškite vokiečius! - prašo jūsų sena motulė. Užmuškite vokiečius! - maldauja vaikutis."

    Š. Amerikos lietuviškoje išeivijoje leistas laikraštis „Lietuvos pajūris" straipsnyje „Šiurpulingi įvykiai prieš 40 metų Tėviškėje" rašė (1985. Birž. Nr. 41): Atsitikdavo taip, kad ištisi daliniai pasivėlindavo atvykti į nustatytas jiems fronte pozicijas vien dėl to, kad buvo užimti civilių žudymu, plėšikavimu, moterų išprievartavimu. O jeigu komandirai norėdavo juos nubausti, tai kareiviai, pasiteisinimui, jiems rodydavo pilkšvai mėlynus Iljos Ehrenburg atsišaukimus ir raginimus.

    Aštriausias Ehrenburg'o oponentas buvo maršalas Žukovas. Vienoje savo paskaitoje, skaitytoje jauniems Raudonosios armijos karininkams Frunzės karo akademijoj, jis iškėlė I. Ehrenburg'o atsišaukimų demoralizuojančią reikšmę karo metu. Jis jį padarė atsakingu už 1945 m. sovietų armijų biaurią piktadarybę, kuri pakenkusi „sovietiniams pasiekimams ir jų prestižui".

    „Genocidas prieš sovietų žydus. Juodoji knyga" - tokiu pavadinimu išleista knyga Vokietijoje. Jos viršelyje skaitome: Wassili Grossman, Ilja Ehrenburg, Arno Lustiger. Das schwarzbuch. Der Genozid an den sowjetischen Juden. Reinbek: Rowohlt, 1994.

    Žinoma, buvo karininkų rašančių knygas ir apie genocidą prieš Rytprūsių gyventojus. Vienas tokių - Lev Kopelev. Knyga, išleista rusų kalba 1990 m. Maskvoje, pavadinta "Chranit večno" (Saugoti amžinai).

    Paantraštėje paaiškinama: …šie žodžiai buvo atspausdinti ant tardymo bylų pagal 1923 m. RSFSR Baudžiamojo kodekso 58 straipsnį "Valstybiniai nusikaltimai" …

    Tai vienos 1945 - 1947 m. "bylos" istorija ir kartu - bandymas išpažinti. Knygos 11-asis skyrius "V Vostočnoj Prussiji" (Rytų Prūsijoje, 89 - 131 p.), rodos, belste beldžiasi į sąžinę, reikalauja moralinio teismo…

    Archyvų bylos - Rusijoje ir Vokietijoje

    Du Šilutės mokytojai - istorikas Albinas Endzinas ir geografas Arvydas Merkys dar praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio viduryje nuvyko į Rusijos Federacijos gynybos ministerijos centrinį archyvą Podolske (142100 Maskvos sr., Podolskas, Kirovo g. 74). Žinoma, raštiškame prašyme jų tyrinėjimų tikslu galėjo būti tik medžiagos, apie krašto išvadavimą iš hitlerinių okupantų, rinkimas.

    Ką liudija archyvinių dokumentų nuorašai apie tai ką ir kaip "išvadavo"?

    Pabaltijo I fronto 159-osios Polocko tankų brigados istorijoje (archyvo apyrašas nr. 572653c, byla nr.1. dėžutė nr. 20112, p.114) rašoma:

    1944 10 9 d. 16 val. 40 min. brigados daliniai peržengė Rytų Prūsijos sieną Gardamo-Ramučių zonoje ties Jaunių kaimu. (…)

    18 val. prasidėjo kautynės dėl Šibben (vok. Szibben, liet. Žibai, jau 1913 m. sujungti su Šilute - aut. pastaba). Pirmieji tankai, įsiveržę į miestą, buvo: vyresn. leitenanto Fomenkos, skyriaus vado Jeriomenkos ir jaunesniojo leitenanto Makarovo. (…)

    Taranuodamas kelyje esančius vežimus, automašinas ir apipildamas ugnimi aplinkui besislapstančius vokiečius, Fomenkos tankas pirmasis iššoko ant tilto (A. Enzino nuomone čia galėjo būti Verdainės tiltas per Šyšos upę), vienintelio leidžiančio vokiečiams pasitraukti.

    1944 10 10 d. brigados tankai prasiskverbė iki Juknaičių, sunaikindami 15 automašinų ir apie 50 vokiečių.

    Spalio 11 d. brigada gavo įsakymą veikti Katyčių, Robkojų, Piktupėnų kryptimi. Per spalio 11 d. brigados tankistai sunaikino apie 400 hitlerininkų. (…)

    Veikdama kartu su 24 šaulių divizija, brigada išėjo į Robkojų liniją. (…)
1944 10 8 - 13 dienomis brigada sunaikino apie 1.000 priešo kareivių ir karininkų, 140 automašinų. Paėmė 2 geležinkelio ešelonus, 42 automašinas ir 61 belaisvį.

    Kiti dokumentų išrašai taip pat liudija apie daugybės netikėtai užpultų žmonių žūtį.
   
    Tačiau "išvaduotojai" čia nepatyrė jokių gyvosios jėgos nuostolių - minimi tik 9 sužeistieji, iš kurių 7 galėjo susižeisti girtaujančių eilinių karių muštynėse ir jas lydėjusiuose sprogimuose.

     Aiškėja, kad užpultieji žmonės turėjo būti ir beginkliai…

     Yra žinoma, kad vokiečių generolas Rau buvo įsakęs šaudyti visus Klaipėdos krašto gyventojus, kurie nepaklus visuotinei evakuacijai kitapus Nemuno ir toliau į etninės Vokietijos gilumą.

     Tačiau šis pavėluotas įsakymas sukėlė didelę pasitraukiančiųjų koncentraciją kelyje Šilutė-Tilžė… Kaip tik į šią vežimų (minima "300 vežimų su kroviniais") bei pėsčiųjų gyvąją vilkstinę ir įsirėžė tankai, vikšrais traiškydami beginklius senukus, moteris, vaikus…

     Artėjant tragiškų įvykių 50-osioms metinėms, 1994 m. kreipiausi į senąjį Lietuvos evangelikų liuteronų vyskupą Joną Kalvaną, kad visi pasimelstume ir sugiedotume atminimo giesmę. Žilagalvis vyskupas ne tik sutiko pats tai atlikti, bet žadėjo ir kitų liuteronų kunigų to paprašyti.

     Taip pat išgirdau graudų liudijimą: Tuomet evangelikų kantorius Frydrichas Mėgnis (1873 - 1950) buvo patekęs į besitraukiančiųjų nuo fronto vilkstinę. Užpultas sovietinių tankų, neteko arklių ir vežimo, pasimetė nuo artimųjų. Vėliau sakėsi, kad turėjo pėsčias ir slapstydamasis, apiplyšęs ir basas grįžti atgal…Dievui dėkui, kad gyvas išliko toje baisingoje žmonių sumaištyje ir pražutyje…

    Taigi, jau devyneri metai sausio 9 d. vienaip ar kitaip paminimas žmonių, žuvusių Šilutės-Tilžės kelyje ir kitur atminimas. Klaipėdoje ar Šilutėje įvyksta atminimo vakaras, rengiamas Lietuvininkų bendrijos "Mažoji Lietuva". Tarp pranešėjų - ir jau minėtas mokytojas Albinas Enzinas, ir rašytojas iš Klaipėdos Kostas Kaukas, kiti kraštiečiai. Šie žmonės gilinosi, rašė ir kalbėjo apie žiaurius, begalo tragiškus įvykius.

    Minėtina K. Kauko apybraižų trilogija apie lietuvininkų tragediją: "Rausvos pamario rasos" (1995, vok. k. 1996), "Tėvų ir protėvių šviesa" (1996), "Taigi imk mano ranką" (1997). Rašyta su pagarba ir meile, o išleista Mažosios Lietuvos Fondo (JAV-Kanada) ir paties autoriaus lėšomis.

    Daug reikšmingų pastebėjimų ir liudijimų jose užrašyta iš kraštiečių lūpų, paimta iš dokumentų, kitų šaltinių. Galiausiai knygoje "Tėvų ir protėvių šviesa" autorius mums parašo: Archyvuose rasti dokumentai ir generolo kalba rodo, kad būtent jis, generolas (Konstantinas) Petrovskis, pradėjo genocidą Mažojoje Lietuvoje. Ir už tai jam buvo suteiktas Sovietų Sąjungos didvyrio vardas, prie krūtinės prisegta aukso žvaigždė ir Lenino ordinas.

    Tai ryžtingas ir griežtas, bet kartu ir faktais paremtas įvertinimas - už tai, kad jis tiesiogiai vadovavo tankų brigadai, kuri brutaliai siautėjo 1944 m. spalio 9 dieną Klaipėdos krašte, žudydama beginklius žmones.

    Gal niekas ir nepagalvojo šių knygų lyginti su vokiečių rašytojo, netekusio savo tėviškės Danzig'o (lenk. Gdansk), Günteriu Grassu ir jo knyga Im Krebsgang. 2002 ("Krabo žingsniu". 2003, iš vok. k. vertė T. Četrauskas). Tai ir besitraukiančių civilių vokiečių žūtys, ir tėviškių netektys II pasaulinio karo pabaigoje.

    Vokietijoje vis mėgindavo atidėti tai vėlesniam laikui, kad nesukeltų revanšistinių, nacionalšovinistinių nuotaikų. Bet, matyt, ateina laikas jau visiems apie visų tautų praradimus garsiai pasisakyti. Teko perskaityti tokius holokausto nusiaubtų vietovių neatsitiktinai sugretintus pavadinimus: Hiroschima, Nagasaki, Dresden, Nemmersdorf… Žinokime, pastaroji civilių žmonių holokausto vieta - Rytų Prūsijoje. Lietuviai ją vadino Nemerkiemiu, o dabar tai - Majakovskoje…

    Rašytojas K. Kaukas apybraižoje "Sovietų archyvai apie genocidą" pamini bene pirmąjį Lietuvos istoriką dr. Vygantą Vareikį, kuris straipsnyje "Visus juos reikia nužudyti" (laikraštis "Mažoji Lietuva", 1991 Rugpj. 8 d.) ne tik pradėjo rašyti apie vietinių gyventojų naikinimą Klaipėdos krašte, visoje Mažojoje Lietuvoje ir kituose Vokietijai priklausiusiuose kraštuose, bet tuo pačiu priminė Vokietijos istorikų ir archyvų jau atliktą darbą: Koblenco Bundesarchyve (Bundesarchiv, Potsdamer Str.1, D-56075, Koblenz; http://www.bundesarchiv.de - aut. pastaba) yra daugybė dokumentų apie civilių vokiečių žudynes tose žemėse, kurias užėmė tarybinė kariuomenė. (…) Nors vokiečiai pilnos genocidinės medžiagos neskelbė, jie ją nuosekliai rinko keletą dešimtmečių.

    Koblenco archyve surinkta apie 10.000 nukentėjusiųjų ir liudininkų parodymų, apie 18.000 specialių anketų ir daug nuotraukų. Šie dokumentai liudija, kad karo metais ir jam pasibaigus tarybiniai kariniai daliniai (…) iš buvusios Reicho teritorijos išvijo apie 16 milijonų vokiečių ir žiauriai nužudė apie 600 tūkstančių.

   Taigi, ar Lietuvoje dar kas paseks vokiečių rašytojo Grasso pėdomis? Manau, čia tinka ir Romualdo Lankausko pavyzdys, nes jo knygos "Likimo zona" (Vilnius, 1998) visos trys "apysakos, susietos bendra Mažosios Lietuvos ir Rytprūsių tematika, kupina dramatiškų pokario ir vėlesnių laikų įvykių" (apibūdinimas iš šios knygos anotacijos - aut. pastaba).

                            Artėja sukaktis, atminimo metinės

    2004 metų pabaigoje minėsime jau 60-ąsias Mažosios Lietuvos gyventojų genocido metines. Ką mes būsime per keturioliką laisvės metų apklausę ar surašę į dokumentus, specialiąsias anketas? Ar bent pasidomėsime kitose valstybėse jau atliktu darbu?

    Ne tik dokumentavimo, bet ir dokumentinių monografijų, tyrinėjimų rašymu ir publikavimu. Apie tai liudija internetu lengvai pasiekiami Vokietijos bibliotekų elektoniniai katalogai. Tuo gali įsitikinti čia pat Lietuvoje: savo namuose ar bibliotekoje, interneto kavinėje… Deja, tyrinėtojai dar netelkiami šioms paieškoms, o guvus jaunimas dūksta kituose internetiniuose tinklapiuose…

     Su viltimi laukiau Mažosios Lietuvos gyventojų genocido atminimo vakaro, kurį 2003 metais Vilniuje rengė Mažosios Lietuvos reikalų taryba ir Lietuvių tautininkų sąjunga. Pirmiausiai dėl to, kad ruošėsi dalyvauti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro archyvinio vardyno skyriaus vedėja Birutė Burauskaitė. Tikėtasi pranešimo, bet jo vietoje prasmingai ir išsamiai pristatytos Klaipėdos krašto istorijos tyrinėtojos sociologės dr. Arūnės L. Arbušauskaitės dvi autorinės knygos ir viena parengta spaudai su kolege Birute Šeškauskiene.

     Knygoje Lietuvos optantai: klaipėdiškiai, 1939 (Klaipėda, 2001) - pirmą kartą išsamiai nagrinėjamos mažlietuvių patriotinės pastangas ir po 1939 m. Klaipėdos krašto aneksijos išsaugoti Lietuvos pilietybę. Monografinio tyrinėjimo susilaukė ir kitas krašto gyventojų likimus pakeitęs įvykis - Gyventojų mainai tarp Lietuvos ir Vokietijos pagal 1941 m. sausio 10 dienos sutartį (Klaipėda, 2002). Nauja p. Arbušauskaitės iniciatyva leidžiama knygų serija "Skaitiniai apie Klaipėdos kraštą". Pirmoji knyga - Augustės F.Augustienės atsiminimai (Klaipėda, 2003), kuriuose pasakojama apie skaudžius pergyvenimus, patirtus Klaipėdos krašte prieškario ir pokario metais.

    Taip yra mūsuose. Jei kas ir daroma - pavieniui, nesant valstybinių programų, beveik niekam nesirūpinant lėšomis. Garbė tyrinėtojai ir laimingai lėšų ieškotojai p. Arūnei! Tačiau, mielieji tautiečiai, ar pastarasis faktorius ne leidybos vadybininkų, vairininkų reikalas? Negana to, pati autorė dar ir knygnešės darbo imasi: atsiveža knygų į sostapilę, vargais negalais parduoda be antkainių - turi už ką krimstelti ar autobusu į namučius Klaipėdoje sugrįžti, kad toliau sistemintų surinktą medžiagą, rengtų naują monografiją…

    Todėl ir pasiūliau pastarajam atminimo vakarui kreipimasį, kuris supratingai visų buvo priimtas, pasirašytas. Sąmoningai jokiai įstaigai jo neadresavau, o pačiame tekste pasakiau: Lietuvos visuomenei, istorikams… Tegul tai būna jų, atitinkamų įstaigų pilietiškumo išbandymas.

Pabaigoje ir noriu jį pacituoti:

     Mes, Mažosios Lietuvos gyventojų sovietinio genocido aukų pagerbimo vakaro, įvykusio Vilniuje 2003 m. spalio 16 d. dalyviai, siekdami atkreipti Lietuvos visuomenės ir istorikų dėmesį į nepakankamai ištyrinėtus, o tuo pačiu mažai žinomus bei teisiškai neįvertintus Mažosios Lietuvos gyventojų sovietinio genocido faktus, kurie buvo vykdomi 1944 metų spalyje ir vėlesniu metu,
s i ū l o m e:


    1. Suaktyvinti Mažosios Lietuvos gyventojų sovietinio genocido faktų tyrinėjimą. Tuo tikslu sudaryti specialią tyrimų, istorinės ir faktinės medžiagos paieškos valstybinę programą, į kurios vykdymą įtraukti Genocido ir rezistencijos tyrimo centrą, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas (Klaipėdos universitetas), Lietuvos istorijos institutą ir kt.;

    2. Atsižvelgiant į tai, kad kitamet (2004 m.) sukanka 60 metų nuo minimų skaudžių įvykių bei žinant tai, kad šių įvykių liudininkų kaskart vis mažėja, 2004 m. spalyje organizuoti mokslinę konferenciją ir valstybinį genocido aukų paminėjimą Vilniuje, Šilutėje, Klaipėdoje, o gal ir kitose vietovėse.

    Minimos konferencijos pranešimus ir kitą sukauptą ar žinomą faktinę medžiagą, jos bibliografiją paskelbti atskiru leidiniu ar jų serija;

    3. Pasirūpinti genocido aukų atminimo įamžinimu, atitinkamomis memorialinėmis ir meninėmis priemonėmis.

Vytautas Gocentas,

Mažosios Lietuvos enciklopedijos
ats. sekretorius

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 26 Sau 2008 22:57. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2008 22:56 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Rytprūsių genocidas
http://www.antraspasaulinis.net/print.p ... ontent.899
http://www.antraspasaulinis.net/e107_pl ... ontent.899

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 20:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Vytautas ŠILAS,
Mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininkas



Mažosios Lietuvos gyventojų genocidas
Ištakos ir vertinimai


      Straipsnyje aptariamas šiaurinės Rytprūsių dalies, t.y. Mažosios Lietuvos  Karaliaučiaus ir Klaipėdos kraštų, gyventojų II pasaulinio karo pabaigos ir pokario genocidas, jo ištakos ir tikslas.

Šia tematika lietuvių kalba iki šiol neturime ne tik atskirų tyrinėjimų, bet ir išsamių straipsnių. Šiuo darbu siekiama sumažinti egzistuojančias šio neigiamo reiškinio žinojimo ir suvokimo spragas.

       Daugiausia kalbama apie Karaliaučiaus kraštą. Sovietinė valdžia gana skirtingai traktavo šiuos kraštus ir kiek skirtingai juose elgėsi.

Klaipėdos kraštas buvo lietuvių žemė, kuri turėjo atitekti sovietinei Lietuvai, o Karaliaučiaus kraštas – vokiečių, su kuriais reikėjo be jokio gailesčio atsiskaityti už jų piktadarybes.

       Pateikiami genocido pasireiškimo faktai ir jo vertinimai. Nors Mažosios Lietuvos teritorijos gyventojų genocidas nebuvo išskirtinai nukreiptas prieš jos lietuvių kilmės gyventojus, pastarieji atsidūrė nuo genocido nukentėjusiųjų pusėje.

Atkreipiamas dėmesys į tai, kad visuotinai vartojamas genocido fenomeno apibrėžimas nėra išsamus ir neatspindi jo vykdymo tikslo.

       Autorius straipsnyje laikosi nuostatos, kad genocidas yra valstybinė politika, kuria siekiama pajungti sau tam tikrą teritoriją, naikinant ar pavergiant jos vietos gyventojus.

Pabėgėliais laikomi žmonės, kurie traukiasi iš savo žemės, tikėdamiesi išvengti puolančios armijos smurto. Kolonistais – į svetimą žemę atkeldinti ar atsikėlę nauji gyventojai. Nacionalsocialistais (trumpiau, naciais), kaip ir bolševikais, laikomi ne tik tų partijų nariai, bet ir  jų nusikalstomos politikos vykdytojai.

Įvadas


      Rytų frontui atėjus prie Rytprūsių, į Vokietiją buvo evakuota apie  90 % visų civilių Klaipėdos krašto gyventojų.

1944 m. spalio 9 d., verždamasi prie Kuršmarių, pulkininko I. Petrovskio 159 tankų brigada ties Šilute kirto Šilutės-Klaipėdos plentu betraukiančią pabėgėlių vežimų virtinę ir čia negailestingai sumaitojo ją. Vėliau klaipėdiškiai tokio žiauraus raudonarmiečių elgesio nepatyrė, tačiau moterų žaginimo nebuvo išvengta, likusiems ir sugrąžintiems lietuvių kilmės klaipėdiškiams teko dirbti prievartinius darbus, jie buvo visaip diskriminuojami, pvz., gaunant žemę1, įsidarbinant2.

Per 5 tūkstančiai klaipėdiškių, kultūros istoriko Artūro Hermano skaičiavimais 3 , buvo ištremti į Sibirą, tačiau Klaipėdos krašte niekas taip nebadmiriavo ir nedrebėjo dėl savo gyvybės, taip kaip teko likusiems Karaliaučiaus krašto gyventojams.

      Patyrę sovietinės valdžios represijas ir diskriminacijas, per 8 tūkst. Klaipėdos krašto vietos gyventojų 1956-1969 m. pasinaudojo repatriacijos teise ir persikėlė gyventi į VFR  4. Tokiu būdu, dėl sovietinio Mažosios Lietuvos gyventojų genocido, kurį galima būtų vadinti ir vokiečių mėgstamu „išvarymo“ žodžiu, Klaipėdos krašte liko gyventi, ko gero, mažiau kaip 15% jos buvusių gyventojų.

Žymiai liūdniau buvo Karaliaučiaus krašte.

      Karaliaučiaus krašte prieš pat karą gyveno gerokai per 900 tūkst. žmonių. Karo prievolininkų (18-50 metų amžiaus vyrų) čia buvo apie 30 %. Taigi, karo pradžioje kraštas turėjo apie 720 tūkst. civilių gyventojų. Iki 1945 m. pradžios pasitraukti į Vokietijos gilumą pavyko beveik 40% šio krašto gyventojų.

Tokiu būdu, su Raudonosios armijos įniršiu susidurti galėjo 420-430 tūkst. civilių. Kai kas tvirtina, kad tokių būta daugiau, o pvz. vokiečių kultūros istorikas Artūras Hermanas, mano kad tokių gyventojų buvo tik apie 250 tūkst. 5, tačiau ir tai mažai ką galėtų paguosti.

Oficialiai skelbiama, kad iki 1948 m. lapkričio 30 d. į Vokietiją 48 ešelonais buvo iškeldinti 101049 žmonės.6

      Išeina, kad kažkur „dingo“, o iš tikrųjų čia žuvo, beveik 320 tūkst. civilių gyventojų (pagal A.Hermaną – apie 150 tūkstančių).

Žuvo įvairiai – buvo nušauti ar subombarduoti traukiantis, tiesiog nužudyti (neretai sadistiškai), nusižudę patys, mirę iš bado ar dėl ligų. Po viso to Karaliaučiaus krašte vietos gyventojų čia nebeliko, ir ne tik mažlietuvių, bet ir senbuvių vokiečių, gal tik kokios dvi dešimtys, ne daugiau ...

       Nusiaubtas Karaliaučiaus kraštas Potsdamo konferencijos susitarimu laikinam Sovietų Sąjungos administravimui buvo perduotas, kaip žinome, 1945 m. rugpjūčio 2 dieną.

Tuo tarpu, jau tų pačių metų m. birželio mėnesį į Karaliaučiaus kraštą, Tilžės popieriaus ir celiuliozės kombinato atstatymui, buvo atsiųsta 4050 darbininkų 7.

Na, o 1945 metų rudenį prasidėjo nenutrūkstamas krašto kolonizavimas. Taip, be skaitlingų armijos karių, rusakalbių kolonistų skaičius 1948 m. pasiekė per 300 tūkst. žmonių 8!

Kaip įvardinti ir įvertinti šitokį Karaliaučiaus krašto „valymą“? Kokios to „valymo“ ir ten vykdytų žvėriškumų ištakos? Turime tai vadinti genocidu ar pasitenkinti   kokiu nors švelnesniu  pavadinimu – atseit, ko gi nepasitaiko kare? Žodį turėtų tarti teisininkai ir istorikai.

       Tenka pažymėti, jog visgi yra istorikų apskritai neigiančių sovietinio genocido faktą ir teigiančių, jog karo nusikaltimai Rytų Prūsijoje buvo tik kerštaujančių kareivių saviveikla, o kadangi visiško vokiečių išnaikinimo nebuvo siekta, tai ir genocido, kaip tokio, nebuvo.

Lietuvos istorijos instituto direktorius Alvydas Nikžentaitis remiasi argumentu – „aiškiai apibrėžta genocido sąvoka reiškia sistemingą ir tikslingą etninės grupės naikinimą” 9.

Jam antrina VFR Šiaurės Rytų kultūros archyvo direktorius Joachimas Tauberis – “Vokietijos istoriografijoje niekas įvykių, kurie vyko rytinėse Vokietijos teritorijose, neįvardija genocidu” 10.

      Visgi, nuomonei, kad Mažosios Lietuvos žmonių tragedija įvardintina genocidu, atstovauja didelis ratas žinovų.

Tarp jų pvz., išeivijos istorikas ir teisininkas Jonas Dainauskas konstatavęs: “Mažosios Lietuvos genocidas tęsėsi ir karo veiksmams užsibaigus” 11, išeivijos teisininkas ir Lietuvos atstovas Pavergtųjų Europos tautų seime Martynas Brakas, išreiškęs viltį, kad „Mažoji Lietuva iš genocido griuvėsių galėtų iškilti į naują gyvenimą“12.

Jų nusistatymo laikosi ir rezistentas (buvęs teisės studentas) Petras Cidzikas, dar sovietinėje Lietuvoje iškėlęs Mažosios Lietuvos gyventojų genocido klausimą – „1989 m. per mėnesį trukusią  pasninkavimo akciją Vilniuje, Katedros aikštėje, reikalavau pasmerkti sovietinį Mažosios Lietuvos genocidą,“13.

       Nevienareikšmiško prievartos veiksmų Rytprūsiuose vertinimo priežasčių galėtų būti įvairių, tačiau didele dalimi tai sąlygoja ir skirtingas genocido fenomeno supratimas.

Genocido sąvoka


       Genocido terminas atsirado apibendrinant masinio žydų žudymo faktus.

Jį savo knygoje „Ašių valstybių valdymas okupuotoje Europoje“ 1944 m. pasiūlė Amerikos teisininkas Rafaelis Lemkinas, beje gimęs Vilkaviškio apskrityje, o mokęsis Balstogėje ir Lvove.

Karo tribunolas Niurnberge, apkaltinęs nacių lyderius nusikaltimais prieš žmoniškumą, genocido sąvoką pavartojo  savo kaltinamajame akte. Jis buvo aprašytas taip: „tyčinis ir sisteminis rasinių arba nacionalinių civilių grupių naikinimas tam tikrose okupuotose teritorijose“.

      Ir taip, 1946 m. Jungtinės Tautos (JT) rezoliucijos Nr. 96(I) projekte genocidas įvertintas kaip tarptautinis nusikaltimas,  papildomai įtraukus dar viena aukų grupę - politinę.

Įsidėmėtina, kad pasipriešinus Sovietų Sąjungai tokios grupės galutiniame dokumente nebeliko. Totalitarinė Sovietų Sąjunga vykdė tyčinį ir sisteminį savo priešininkų, įvardintų liaudies priešais, likvidavimą  ir nenorėjo kad šie veiksmai būtų traktuojami kaip genocidas 14.

      1948 m. gruodžio 9 d. JT patvirtino „Konvenciją dėl kelio užkirtimo genocido nusikaltimui ir baudimui už jį“. Joje „genocidu yra laikomi veiksmai, vykdomi turint tikslą visiškai arba iš dalies sunaikinti kurią nors tautinę, etninę, rasinę arba religinę grupę“ 15.

       Šiandien pagrindinę Mažosios Lietuvos dalį – Karaliaučiaus kraštą (kitaip – Kaliningrado sritį) valdo Rusijos Federacijos valstybė. Todėl yra įdomus ir jos požiūris į genocido reiškinį apskritai.

Rusijos baudžiamasis kodeksas (str. 357) kartoja JT formuluotę. Tačiau jos specialistai ir žodynininkai, išeidami iš gyvenimiškos realybės, genocido sąvoką traktuoja plačiau. Antai V.Zorinas aiškina taip: „Genocidas yra tyčinis ir sisteminis naikinimas visos tautos arba etninės ar kultūrinės (jos) grupės“. Pridėta – kultūrinė grupė 16.
                                                                       
        P.Kikelis sako dar plačiau: „Genocidas – tai tyčinis ir sisteminis konkrečios šalies atskirų gyventojų grupių arba visų gyventojų naikinimas pagal rasinius, religinius, etninius arba kokius nors kitus požymius. Pridėta grupė – pagal kokius nors kitus požymius 17.

2000 m. įsigaliojusio Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (LR BK) 99 str. nusako, kad genocidas yra veiksmai, kuriais siekiama „fiziškai sunaikinti visus ar dalį gyventojų, priklausančių bet kuriai nacionalinei, etninei, rasinei, religinei, socialinei ar politinei grupei“18.

Mažosios Lietuvos reikalų taryba, kuriai aš atstovauju, laikosi šio genocido apibrėžimo.

Imperinės sovietinio genocido šaknys


Rusijos Federacijos himno melodija primena mums, kad dabartinė Rusija tapatina save su genocidą vykdžiusia Sovietų Sąjunga, o dvigalvis erelis (jos herbas), kad ji laiko save carų Rusijos palikuone.

Tad verta išsiaiškinti ar humaniškai Mažojoje Lietuvoje elgėsi caro laikų Rusijos kariuomenė.

1757 m. Rusijos imperija paskelbė karą Prūsijos karalystei. Prasidėjo Septynerių metų karas. Rusija atėjo į Mažąją Lietuvą (užėmė net Berlyną).

Atėję su „teisingausios“ religijos, stačiatikybės vėliava jos kariai ypač karo pradžioje ir jam baigiantis su vietiniais elgėsi gana žvėriškai.  

Lietuvininkų prisiminimu, Karaliaučiaus krašte „maskoliai tokie pikti buvo“,  „kad tam čėse burmistrą Geldapėje gyvą kepė, kad kūdikius gyvus ant bagonetų užsimovė ir visus nužudė, kas tik jiems priešais atėjo, ir visas trobas pargriovė“ 19.

Žinome, kad ir mūsų literatūros klasikui kunigui Kristijonui Donelaičiui teko nuo jų slapstytis Romintos girioje 20.

      Ne ką ramiau buvo Klaipėdos krašte. Antai, „į Vilkyškius atjoję kazokai tuoj pat susirado kunigą Johanną Schwennerį, pareikalavo parodyti, kur paslėpta parapijos kasa, brangūs bažnytiniai indai. Kai tas atsisakė, daužė rimbais, kol pribaigė, padegė bažnyčią, kleboniją, mokyklą. Kelias savaites Vilkiškiuose siautėjo plėšikaujančių kareivių būriai - grobė parapijiečių turtą, prievartavo moteris, net mėtė žmones į padegtus, liepsnojančius namus. Kai pagaliau pasitraukė, ruseno vien nuodėgulių krūvos. Iš septynių apylinkėje buvusių dvarų penki buvo nusiaubti, sudeginti. Likę be pastogės žmonės ieškojo, kur prisiglausti, kai kas patraukė net į Latviją“ 21.

      Kartais sakoma, kad „istorija kartojasi“ ir todėl iš jos verta mokytis.

Rusijos imperijai įsijungus į I pasaulinį karą, jos kariuomenė 1914 m. rugpjūtį  įsiveržė į Mažąją Lietuvą. Rytinėje, lietuviškiausioje Karaliaučiaus krašto dalyje, ji šeimininkavo iki 1915 metų vasario. Nusiaubusi ir apiplėšusi kraštą, išsivariusi gyvulius, karinė rusų valdžia nespėjusius pasitraukti civilius gyventojus – daugiausia senius, moteris, vaikus gaudė kaip stovi ir, neleidusi nieko pasiimti, būriais varė iki artimiausių geležinkelio stočių. Iš ten vežė į Simbirsko (dabar Uljanovsko), Buzuluko (Baškirija), Orienburgo, Samaros ir Irkutsko gubernijas. Klaipėdos kraštas tuomet nukentėjo mažiau, nes Rusijos kariuomenė čia siautėjo trumpiau.

       Pedagogas Martynas Gelžinis rašė: „Rusai 1915 m. kovo mėn. penkias dienas buvo į šiaurinę Klaipėdos krašto dalį įsiveržę ir 5 dvarus bei 12 kaimų sudeginę. 459 civilius gyventojus ištrėmė į Rusijos gilumą, 63 asmenis nužudė, 14 moterų išgėdino ... Skaudžiausiai mane palietė mano prieteliaus „Apžvalgos“ leidėjo Ambrazaičio nužudymas, kurį ne tik nušovė, bet dar ir durtuvais 13 žaizdų suteikė“ 22.

      Iš viso tuomet per 1914-1915 žiemą į Rusiją buvo ištremta apie 13600 Mažosios Lietuvos civilių gyventojų. Dėl sunkių gyvenimo sąlygų tremtyje mirė 15-20 proc. tremtinių, dauguma vaikai 23.

Akivaizdu, kad buvo rengtasi kolonizuoti Mažąją Lietuvą žmonėmis iš lojalių centrinės Rusijos regionų.

       Lenino-Stalino Rusija, pasivadinusi „Sovietų Sąjunga“, išsaugojo carinę nuostatą – ne tik plėsti imperiją, bet ir įnirtingai kovoti su kitaminčiais – su vidaus priešais. Sovietų Sąjungos vadovai neapykantą kitokiems, žiaurumą kitų atžvilgiu iškėlė į valstybės praktikos lygį.

       Žinome juk apie Lenino laikmečiu sugalvotas ir įkurtas koncentracijos stovyklas – lagerius, apie suorganizuotą 1932-33 metų ukrainiečių (ir ne tik ukrainiečių) ūkininkų badą, kai badu mirė ar ne 8 milijonų žmonių (beje, 2005 m. lapkričio 24 d. LR Seimas 1932–1933 metų badą Ukrainoje pripažino genocidu).

       Prisimename žiaurų 1941 m. Lietuvos žmonių trėmimą, 1943-44 metų čečėnų, ingušų, balkarų, Krymo totorių (iš viso 1,4 mln. žmonių) trėmimus.

Štai tokią susidorojimo ideologiją ir keršto praktiką vykdžiusios Rusijos - Sovietų Sąjungos kariuomenė 1944 m. rudenį įsiveržė į Mažąją Lietuvą. Ar galėjo ji elgtis prieš savo tradicijas ir vietos gyventojus traktuoti tolerantiškai?

Raudonosios armijos žvėriškumai Mažojoje Lietuvoje


Bet kuris karas gaivina ir aštrina žemiausius, ypač žemos kultūros, žmogaus instinktus. Mažosios Lietuvos filosofas ir rašytojas Vydūnas, po Raudonosios armijos siautėjimo šiame krašte, yra pastebėjęs, kad karas naikina žmogų žmoguje:

      „Kareiviai žudo žmones, kaip pjovėjai kerta žolę (...). Kad tik yra kokių vertybių, tą jie drasko, triuškina, degina(...) jie lyg padūkę žudydami ar ko nors kito apsvaiginti. Jie bjauriai elgiasi su moteriškomis. Kuri atrodo dar nors kiek gaivi, tą jie žvėriškai žagina ir kartais po to dar ir žudo (...) Neišpasakoma, koks čia pasireiškia nežmoniškumas, arba, dar tikriau pasakius, velniškumas, kurs pasitenkinimo sau siekdamas, sukelia savo grobiui baisiausiais kančias“ 24.

       Britų rašytojas ir karo istorikas, humanistinių mokslų daktaras Antonis Bivor eilėje publikacijų rašė apie masinius moterų, netgi slavų tautybės, žaginimus. Viena jų taip ir vadinosi: „Jie prievartavo visas vokietes nuo 8 iki 80 metų amžiaus“ 25.

       Prie tokio nužmogėjimo labiausiai prisidėjo Raudonojoje armijoje ypač mėgto laikraščio „Krasnoarmeiskaja pravda” propaganda. Laikraštyje su neįtikėtinu produktyvumu (apie 400 straipsnių), ragindamas kerštauti, darbavosi III baltarusių fronto propagandistas, rašytojas Ilja Erenburgas.

Beveik visi jo karo meto rašiniai sukurpti ta pačia dvasia kaip ir jo 1942 metų straipsnis “Užmušk!” laikraštyje „Krasnaja zvezda“:

       “Mes žinome viską. Mes atmename viską. Mes supratome: vokiečiai ne žmonės. Nuo šiol žodis “vokietis” mums reiškia baisiausią prakeiksmą. Ne kalbėsime. Ne piktinsime. Žudysime. Jei tu per dieną neužmušei nė vieno vokiečio, tavo diena nuėjo veltui. (…) Jei tu negali užmušti vokiečio kulka, užmušk durtuvu. Jei tu paliksi vokietį gyventi, vokietis pakars rusų žmogų ir išniekins rusų moterį. Jei tu nužudei vieną vokietį, nužudyk kitą – mums nėra nieko linksmesnio už vokiečių lavonus. Neskaičiuok mylių  varstų, skaičiuok savo užmuštus vokiečius” 26.

       Dabar rašytojas-publicistas, o anuomet dvidešimtmetis karys Vladimiras Bušinas savo fronto dienoraštyje 1944 m. vasario 12 d. įrašė taip: „Kai Raudonoji armija ateis į Vokietiją, bus sunku sustabdyti žmones nuo nesulaikomo, kruvino, baisaus keršto. Tai bus teisinga. Reikia užmiršti humanizmą, kai turi reikalą su vokiečiu. Paprastas ir stiprus teisingumas reikalauja keršto“ 27.

       Istorikė Tatjana Goriajeva istorijos žurnale „Rodina“ aiškina: „Erenburgo publicistikos stilius buvo toks nirtulingas ir negailestingas, kad iššaukė nevienareikšmišką cenzūros reakciją. 1941 m. rugpjūtį rašytojui teko nusiskųsti dėl Sovinformo biuro cenzorių veiksmų ir gauti CK palaikymą, kuris nurodė „Erenburgo netaisyti“.

1943 m. sausio 11 d. savo kūrybinėje ataskaitoje Sovietinių rašytojų sąjungos Karinei komisijai Erenburgas taip aiškino savo pažiūras: „Nuo pat karo pradžios aš buvau giliai įsitikinęs, kad mes kovojame ne tik prieš hitlerininkus, bet ir prieš vokiečius“ 28.

       Šiandien ne tik rusiškoje žiniasklaidoje, bet ir rusų istorikų darbuose susiduriama su bandymais ne tik atsiriboti nuo Erenburgo kvietimų, bet ir sumenkinti tų kvietimų įtaką.

Antai, Kaliningrado istorikė docentė M. A. Klemeševa dėl rašytojo I. Erenburgo lapelių „Užmušk vokieti!“ teigia: „Didele dalimi – tai Gebelso falsifikacija. I. Erenburgas niekada nepainiojo fašistų su vokiečių tauta“ ir toliau tvirtina: „Nebuvo organizuotų žudynių, nebuvo sąmoningo civilių gyventojų marinimo badu!“ 29.

O kas tuomet buvo?

       Žinomas vokiečių smuikininkas, anuomet 16-metis žydukas, Michaelis Vykas (Michael Wieck) savo atsiminimų knygoje rašo apie tai, kas dėjosi užėmus Karaliaučių: „Kiekvieną sutiktą vyrą jie užmušdavo, o kiekvieną moterį – išžagindavo. Naktį girdėjosi šauksmai ir pagalbos šauksmai. Jie uždarydavo žmones į rūsius ir padegdavo namus. Jie suvarydavo taikius gyventojus į buvusių kautynių laukus miesto apylinkėse ir ten sušaudydavo arba sudegindavo“.

M.Vykui neliko nepastebėtas situacijos paradoksiškumas: „Iš pradžių mus stengėsi sunaikinti Hitleris ir naciai, dabar tuo užsiėmė rusai“ 30.

       Prieš pirmąjį Karaliaučiaus krašto puolimą, 1944 m. spalio 16 d. visuose daliniuose buvo perskaitytas I. Erenburgo stiliaus „3-jo Baltarusių fronto Karinės tarybos ir politinės valdybos kreipimasis į raudonarmiečius, seržantus, karininkus ir generolus”, kuriame buvo sakoma:

        “Mūsų fronto kariuomenė, vykdydama Vyriausiojo Kariuomenės Vado, Sovietų Sąjungos maršalo draugo Stalino įsakymą, šiandien pereina į ryžtingą priešo puolimą. Mes einame į Rytų Prūsiją. Išmušė valanda, kai Raudonoji armija istorinę kovą už Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę perkelia į hitlerinės Vokietijos teritoriją, į fašistinio žvėries urvą (…) 3-jo Baltarusių fronto kariams teko didžiulė garbė pirmiesiems įžengti į Vokietijos žemę, kad kartu su visa Raudonąja Armija pribaigti sužeistą vokiečių žvėrį ir įtvirtinti ilgaamžę rusų ginklo garbę. (...) Atsimink kary! Ten, Vokietijoje, slepiasi vokietis, kuris užmušė tavo vaiką, išniekino tavo žmoną, nuotaką, seserį, nušovė motiną, tėvą, sudegino tavo namus. Eik pirmyn su negęstančiu neapykantos jausmu priešui. Tavo šventa pareiga – teisingumo vardan (…) nubausti nusikaltėlius. Tavo kritusių draugų kraujas (...) nepaguodžiamos motinų ašaros šaukia jus negailestingai keršyti. (...) Triuškinkite vokiečių priešinimąsi!” 31.

       Nekalbėsiu apie tokių kvietimų įsikūnijimą - 1944 m. spalio 21 d. vykusias Nemerkiemio gyventojų žudynes – jos yra daug kur plačiai aprašytos 32. Pateiksiu švelnesnį pavyzdį.

Bene apie 1985 metus Lietuvos žygeiviai L. Stanevičius, V. Šimėnas, E. Paukštė ir R. Matulis išgirdo gana atvirą buvusio tankisto, nuo pokario – Stalupėnų (rus. Nesterovo) gyventojo invalido N. pasakojimą: “Kai nuo Kybartų įsiveržėme, visi gyventojai ėmė bėgti. Mes tankais – juos vytis. Traiškėme kaip šliužus. Likusius gyvus pėstininkai uždarė į sandėlius” 33.

       Po to, kai Raudonoji armija perėjo numatytą būsimos Lenkijos ir Vokietijos sieną, Oderio-Neisės upę, ir šiaurės Rytprūsių gyventojai prarado fizinę galimybę pasitraukti į Vokietijos gilumą, buvo nutarta “apraminti” Erenburgą.

Stalino iniciatyva 1945 m. balandžio 14 d laikraštyje „Pravda“ pasirodė VKP (b) CK ideologijos sektoriaus vadovo pavaduotojo  F. Aleksandrovo straipsnis „Draugas Erenburgas gerokai suprastina“.

Jau mūsų cituota T.Goriajeva paaiškina: “Būtų naivu manyti, kad net paties “draugo Stalino” vienu plunksnos brūkštelėjimu būtų įmanoma sustabdyti tą “siaubingą neapykantos priešui užtaisą” ir per politinius darbuotojus išaiškinti kiekvienam eiliniam kariui, kaip reikia elgtis teritorijoje, išlaisvintoje iš fašistinės kariuomenės” 28.

       Beje, tenka pastebėti, jog Rusijoje ir iki šiol daug kas nežino (kai kas specialiai nuslepia), kad anuomet Vokietiją valdė ne fašistai, o naciai – nacionalsocialistai ir iš tikrųjų Rytprūsiuose kovota ne prieš fašistus …

Ignoruojantys sovietinį Mažosios Lietuvos gyventojų genocidą, be to neretai teigia, kad nuo keršto taip vadinamiems „fašistams“ nukentėjo tik vokiečiai, Vokietijos reicho piliečiai, tarsi lietuvių kilmės žmonės (o tokių pasak Vydūno būta beveik 40% visų krašto gyventojų) būtų išimtis. Lietuviai šioje genocido istorijoje buvo nukentėjusių pusėje.

Pateiksime kelis lietuvių prisiminimus:

       Daug pabėgėlių žuvo bandydami ledu pasiekti Piliavą. Vežimų, rogių ir sunkvežimių vilkstines bombardavo ir kulkosvaidžiais apšaudė rusų lėktuvai. Apie nesėkmingą bėgimą Aistmarių ledu Petrui Cidzikui 1999 metais pasakojo iš Mielkiemio kilęs septyniasdešimtmetis Jonas Petraitis: “Traukėmės Aistmarių ledu. Suskaičiavau keturiolika gurguolių, kurių nebuvo matyti nei pradžios, nei galo. Kiek čia galėjo būti dešimčių ar šimtų žmonių, sunku pasakyti”.

       Viena Mažosios Lietuvos bėglė papasakojo: „Per ledą ėjome 27 valandas, vis klupdami ant arklių stipenų ir žmonių lavonų. Daug vežimų įlūžo ir nuskendo, nes rusai iš lėktuvų nuolat šaudė. Arkliai baidėsi ir šokdavo į atsivėrusiais properšas. Aš už rankų laikiau du savo vaikus. Baisus buvo tas bėgimas” 34.

       Savo prisiminimus mums užrašė klaipėdiškis Aleksandras Mykolaitis: „Subombardavus Karaliaučių ir aš atvykau į Roženavą (Rosenau) prie Alenšteino (dabartinio Olštyno), kur jau buvo mano šeima… Pasislėpėme bulvių rūsyje… Grįžę į sodybą radome šūviu į kaktą nužudytą šeimininkę (ji negalėjo parodyti jokio pasipriešinimo rusams ir šiaip jau buvo nepakanti naciams). Jos vaikai liko našlaičiais. Priėjęs šiek tiek kalbantis vokiškai rusų kareivis, pasigailėjęs, patarė vykti į Alenšteiną, nes kaimuose gali visus išžudyti. Privažiavus Alenšteiną, kelias apie kilometrą iki miesto buvo pilnai nuklotas civilių žmonių lavonais, galvomis į kelio vidurį. Važiuojant per sutraiškytas jų galvas nebildėjo net rusų tankų vikšrai. Atrodė, kad jie buvo nužudyti tokiu būdu. Tarp jų galėjo būti žmonių ir iš Mažosios Lietuvos ir iš Didžiosios, nes Alenšteine buvo labai daug pabėgėlių. Mieste rusų kareiviai išprievartavo ir išžudė visas vienuolyne gyvenusiais vienuoles. Veikė padegėjų būriai. … Deginimo komandos rusas kareivis su pasitenkinimu man paaiškino, jog viskas naikinama dėl to, kad jei sugrįžtų vokiečiai – rastų tik išdegintą žemę” 35.

      Ne ką linksmesni 85-mečio Hermono Stepaičio iš Ragainės apskrities Lindikų kaimo 1967 m. užrašyti prisiminimai. Jis pasakoja: „Lindikų kaimo gyventojų didžiuma buvo lietuvininkai, kaip pvz., Pempeitis, Naujoks, Augaitis, Maurušaitis, mokytojai Mykolaitis ir Sakaitis, ūkininkai Šturmaitis, Vilimaitis ir kiti. (...) 1944 m., vokiečių žandarų įsakymu, visi Ragainės apylinkės kaimai buvo evakuoti. Iš pradžių išvarė gyvulius, o vėliau vežimais turėjo kraustytis ir gyventojai. Tačiau 1945 m. mus užklupo rusai. Čia jie labai nežmoniškai elgėsi su moterimis ir mergaitėmis. Mano kaimynas Krūtinaitis mėgino apginti savo žmoną nuo išniekinimo. Įpykęs rusas jį nušovė ant vietos. Tokiu būdu rusai nušaudavo 5 ar 6 prūsų lietuvių ūkininkus, kurie gynė savo moteris ir dukras 36.

       Kaip į genocido įvykius žiūrima Kaliningrado srityje -  buvusiame Karaliaučiaus krašte? Gal laikomasi M.A.Klemeševos pozicijos (nieko nebuvo), o gal čia jau yra kokių atminimo ženklų genocido aukoms?

Su „Titaniko“ žūtimi lyginame kruizinio laivo “Wilhelm Gustloff” paskandinimą. Šią istoriją neseniai 584 psl. knygoje „Armagedonas“ mums priminė britų žurnalistas ir karo istorikas Max Hastings 37. Laivas 1944 m. šaltą sausio 30 dieną,  paėmęs apie 6600 pabėgėlių (beveik 5000 moterų su vaikais), išplaukė iš Gdansko įlankos.

      Nuo Klaipėdos atplaukęs rusų povandeninis laivas S-13 triskart torpedavo pabėgėlius. Ant torpedų buvo užrašyti šūkiai: „Už tėvynę!“, „Už Stalingradą!“, „Už sovietinę liaudį!“. Laivas paskendo. Kitų vokiečių laivų įgulos išgelbėjo tik apie 900 žmonių.

Taigi žinokite, šios atakos iniciatorius ir vykdytojas, povandeninio laivo kapitonas Aleksandras Marinesko buvo apdovanotas, o 1990 m. Kaliningrade (buv. Karaliaučiuje), prie Maršalo Bagramiano ir Krasnojarskoje gatvių sandūros jam pagerbti (o ne jo  aukoms!) buvo pastatytas architekto V.Prichodko sukurtas paminklas! Štai taip!

      Kaip vertina Mažosios Lietuvos gyventojų genocidą tie, kurie vienaip ar kitaip pripažįsta tokį genocidą buvus?

      1946 m. Vokietijoje atsikūrusios Mažosios Lietuvos Tarybos prezidiumas 1947 m. sausio 15 d. pareiškė protestą „dėl Mažosios Lietuvos (krašto tarp Nemuno ir Prėgeliaus upių) [...] autochtonų - lietuvių naikinimą ir kolonizavimą rusais“. Toliau: „Lietuviškieji ir suvokietintieji vietovardžiai pakeičiami rusiškais ir mūsų tėvynė paverčiama rusų kolonija [...] Mes, Mažosios Lietuvos lietuviai, neturėdami savo teisėtos vyriausybės, kuri gintų mūsų gyvybinius interesus pasaulio forume ir atstovautų mūsų interesams taikos derybose, susibūrę į Mažosios Lietuvos Tarybą, reiškiame griežčiausią protestą prieš rusų elgesį su mūsų broliais, tėvais, vaikais ir žeme mūsų iš amžių gyventoje šalyje ir kviečiame visą demokratinį pasaulį išgirsti žiauriai naikinamos tautos balsą“ 38.

       Teisininkas ir politologas Adomas Brakas buvo konkretus: „Nė nelaukdama „ateinančios taikos konferencijos“ Sovietų Sąjunga Karaliaučiaus kraštą įjungė į Rusijos sovietinę respubliką, toli nuo Rusijos žemių naujai įsigytam kraštui suteikdama „Kaliningrado oblasto“ vardą. To krašto gyventojus, kurių prieš karą ten būta apie 1200000 ir tarp kurių buvo tūkstančiai lietuvių kilmės žmonių, rusai išžudė, išmarino, deportavo ir šį genocidą pergyvenusius likučius galiausiai išvarė į Vokietiją, taigi ten nebeliko nė vieno pirmykščio krašto gyventojo“.

Ukrainiečių karo istorikas ir žurnalistas Jaroslavas Tinčenko raudonarmiečių elgesį Rytprūsiuose bei juos prižiūrinčių enkavedistų poziciją aiškina taip:

      „Visų pirma, tai buvo savotiškas kerštas „vokiečiams“ už visa tai, ką nacistinis režimas buvo 1941-1944 metais surengęs TSRS teritorijoje. „Keršto akcija“ iš dalies buvo per karą išprovokuota sovietinės propagandos („neapykantos mokykla“), kviečiančios naikinti būtent „vokiečius“.

       Antra, daugybei kareivių tai buvo tiesiog pusiau legali praturtėjimo ir prievartos  galimybė, juk prievartavimai ir grobimai 1944-45 metais vyko ir Čekijoje, Vengrijoje, Austrijoje ir net Jugoslavijoje, tiesa žymiai mažesniais mastais.

       Trečia, Stalinas ir vakarų demokratijos jau buvo nutarę dėl teritorijos už Oderio perdavimo Lenkijai ir SSRS, todėl prievarta ir žudymai buvo vokiečių gyventojų išvarymo į Vokietijos vakarus būdas“ 40.

       1994 m., praėjus pusmečiui po to kai 1993 m. rugsėjo 31 d. iš Lietuvos  išvažiavo paskutinis Rusijos kariuomenės ešelonas, Vilniuje veikianti Mažosios Lietuvos reikalų taryba kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimą, kad kasmet būtų prisimenamos Mažosios Lietuvos gyventojų genocido aukos.

Tuomet, dar prisibijant Rusijos – Sovietų Sąjungos turto, teisių ir pareigų perėmėjos, buvo duodama suprasti, kad neva trūksta konkrečių genocido faktų, tam kad galima būtų jį pasmerkti, o jo aukas pagerbti.

Pagaliau, po eilės priminimų su pateiktais konkrečiais genocido faktais, 2006 m. liepos 19 d. LR Seimas priėmė, o LR Prezidentas Valdas Adamkus patvirtino LR Atmintinų dienų įstatymo papildymo ir pakeitimo įstatymą, kuriuo Spalio 16-ji, kai prasidėjo Karaliaučiaus krašto puolimas, skelbiama atmintina Mažosios Lietuvos gyventojų genocido minėjimo diena 41.

       Ši diena Lietuvos žmonėms primena, kad dėl sovietinio genocido pagrindinėje Mažosios Lietuvos dalyje – Karaliaučiaus krašte ne tik nebeliko senųjų gyventojų, jų žemės vardų, bet buvo nuniokotas ir jo dvasinis bei kultūrinis paveldas.

       Mažosios Lietuvos Enciklopedijos (MLE) redakcinės kolegijos nariai Lietuvos MA akademikas Zigmas Zinkevičius su vydūnistu dr. Vaclovu Bagdonavičiumi karo pabaigos ir pokario įvykius vertina taip: „Išėjusiuose MLE trijuose tomuose 1944 m. spalį prasidėję ir vėlesni raudonosios armijos ir sovietinės valdžios veiksmai Mažosios Lietuvos gyventojų atžvilgiu traktuojami kaip to krašto genocidas, etninis valymas – kaip ypatingas nusikaltimas žmoniškumui. Tokio traktavimo laikosi ne tik atitinkamų straipsnių autoriai, bet ir MLE redakcinė kolegija bei rengėjai“  42.

        2007 m. spalio 19 d. LR Seimo ir Pasaulio Lietuvių bendruomenės komisija priėmė  rezoliuciją „Dėl lietuvių tautos genocido Mažojoje Lietuvoje ir Karaliaučiaus krašto demilitarizavimo“ kurioje „primena, kad  Seimas 2006 m. pripažino 1944 – 1948 metais įvykdytą Mažosios Lietuvos gyventojų genocidą, kurio metu buvo nužudyta 320 tūkst. gyventojų, tarp jų virš 130 tūkst. lietuvių kilmės, tačiau šis kraupus įvykis dar nėra pripažintas tarptautiniu mastu“ 43.

Išvados


      Sovietinis etninės Mažosios Lietuvos teritorijos gyventojų genocidas – neginčijama tiesa! Dėl jo šiame krašte gyvena tik kolonistai, o senųjų gyventojų ir tikrųjų šios žemės vardų neliko visai. Sovietų sąjunga pasiekė genocido tikslą – išvalė pagrindinę Mažosios Lietuvos dalį – Karaliaučiaus kraštą nuo autochtonų, užvaldė jų gamtos turtus ir legalizavo savo buvimą jame.

      Rusija pasaulyje pagarsėjo kaip valstybė, kuri laikosi tarptautinių sutarčių tik tiek kiek ir tik taip, kiek tai atitinka jos interesus. Nenuostabu, kad ji nesilaiko visos Potsdamo sutarties. Juk užimtą kraštą ji (Sovietų sąjunga = Rusija) ėmė kolonizuoti dar iki Potsdamo konferencijos, o likusių gyventojų iškeldinimą negavusi jokio savo „sąjungininkų“ sutikimo – Potsdamo sutartis leido iškeldinti Vokietijos piliečius tik iš Lenkijos, Čekoslovakijos ir Vengrijos 44.

Pritarsime Lietuvos Respublikos europarlamentarui, Klaipėdos universiteto garbės daktarui Vytautui Landsbergiui, kuris akcentuoja: „Mes turime taip pat priminti ir primename, kur galime, nors dar nepadarėme oficialiai, apie to krašto gyventojų genocidą. Tai ne tik tragedijos priminimas, tai ir svarbus politinis-teisinis momentas. Dar pasakytume, kad tai pirmas Vidurio Europoje etninis valymas“ 45.

       Grįžkime prie kai kurių rusų oponentų pastangų sumenkinti propagandisto Erenburgo rolę skatinant raudonarmiečių žvėriškumus Rytprūsiuose. Taip, vienam Erenburgui, kuris tik vykdė „valstybinį užsakymą“, tokio „nuopelno“ užkrauti negalima. Kalta visa bolševikinė sistema, gyvenusi pagal principus: „kas ne su mumis, tas prieš mus“ ir „jei priešas nepasiduoda – jis sunaikinamas“.

       Visapusiškam sovietinio genocido apibūdinimui LR BK pateiktą apibrėžimą – „Veiksmai, kuriais siekiama fiziškai sunaikinti visus ar dalį gyventojų, priklausančių kokiai nors nacionalinei, etninei, rasinei, religinei, socialinei ar politinei grupei“ neprošal būtų patikslinti.

Mes siūlytume tokį, tikslesnį genocido apibrėžimą: „Genocidas yra veiksmai, kuriais siekiama iš tam tikros teritorijos iškeldinti arba joje fiziškai sunaikinti (toliau kaip LR BK) visus ar dalį gyventojų, priklausančių kokiai nors nacionalinei, etninei, rasinei, religinei, socialinei ar politinei grupei“.

Pati patyrusi sovietinį genocidą, Lietuva valstybiniu lygiu pripažino ir Mažosios Lietuvos genocido faktą (įteisinta Mažosios Lietuvos gyventojų genocido diena).

       Deja, Rusija, tapatindama save su carine ir su Leninine-Stalinine Rusija, nei jų nei savų nuodėmių nepripažįsta ir nesigaili ...

Apibendrinimą baigsime Čikagos evangeliko liuterono vyskupo Hanso Dumpio Invokacinės maldos, pasakytos 2003 m. lapkričio 30 d. Tilžės akto minėjime ištrauka: „Viešpatie, negalime Tilžės akto jubiliejų minėti jeigu neprisiminsime ir Mažosios Lietuvos krašte įvykusį genocidą Antrojo pasaulinio karo metu ir pokario metais ... Duok, Viešpatie, kad mes, ano krašto tėvynainiai prisimintume genocido aukas ir kad aukų kraujas prabiltų į mūsų tautos ir pasaulio tautų sąžinę“46.

Literatūra


1. Постановление № 161-сс Совета Народных комиссаров Литовской ССР и Центрального Комитета КП (б) Литвы от 30 ноября 1945 г. «O проведении в жизнь закона о ликвидации последствии немецкой оккупации в сельском хозяйстве». Lietuvos centrinis Valstybės archyvas. R-754, Ap. 9, L. 186.
2. KAUKAS, K. Tėvų ir protėvių šviesa. Klaipėda 1996, p. 252.
3. HERMANAS, A. Klaipėdiečių likimas po 1945 metų. Akiračiai, 1988. Nr. 5 (199), p.12.
4. BUDGINAS K.. Klaipėdiečių likimas. Mažoji Lietuva. 1989 rugpjūtis, p.7.
5. HERMANAS, A. Rytprūsiečiai Lietuvoje po 1945 metų, Amžius, 1993 m. birželio 5-11, Nr. 23(106), p.16.
6. КЛЕМЕШЕВА, М. Депортация немецкого населения. In. Восточная Пруссия. Sud. В.И.Гальцов, В.С.Исупов и др. Калининград, 1996, p. 474.
7. РУТМАН, И. Из Советска в Тилзит. Путишествие в историю города. Советск 1993, p.15.
8. БИРКОВСКИЙ, В.Г.. ИСУПОВ, В.С. История нашего края. Калининград 1990, p. 57.
9. VAISIETA, T. Istorikas A.Nikžentaitis: atmintinų dienų sąraše – ir abejotinos datos. Lietuvos rytas, 2006.07.20, Nr.163.
10. TAUBER, J. Dėl Mažosios Lietuvos gyventojų genocide mito. Kultūros barai, 2007, Nr.6, p.15.
11. DAINAUSKAS, J. Mažosios Lietuvos genocidas, Draugas, 1995 m. rugsėjo 7 d.    Perspausdinta: Voruta, 1996 m. kovo 16-22 d. , Nr. 11 (245), p.4; Kauno diena, 1997 gruodžio 1,
Nr. 281 (15308), p. 23.
12. BRAKAS, M. Mažosios Lietuvos politinė ir diplomatinė istorija. Sud. V.Pėteraitis. Vilnius, 1995, p.193.
13. CIDZIKAS, P. Sovietinis Mažosios Lietuvos genocidas ir pastangos jį pasmerkti. In. Antikomunistinis kongresas ir tarptautinio Vilniaus visuomeninio tribunolo procesas. Vilnius 2002, p. 383. Taip pat: Soviet Genocide in Lithuania Minor and the Attempts to Denounce it. In. Anti-comunist Congress and proceedings of the international public tribunal in Vilnius. Vilnius 2002, p. 422.
14. GOLDBERG, J. The genocide loophole. Claims of the 'greater good' too often let mass murderers off the hook. Los Angeles Times April 8 2008. Taip pat internetinė prieiga:
http://townhall.com/columnists/JonahGol ... e_loophole 30013.colum [prisijungimo laikas – 2008.09.21]
15. Internetinė prieiga: http://en.wikipedia.org/wiki/Genocide. [prisijungimo laikas - 2008 09 12].
16. ЗОРИН, В. Евразийская мудрость от а до Я, толковый словарь. Internetinė prieiga: http://terme.ru/dictionary/176/world/%C3%E5%D%EE%F6%E8%E4 [prisijungimo laikas – 2008 09021]
17. КИКЕЛЬ, П. Краткий философский словарь. Internetinė prieiga: http:terme.ru/dictionary/176/symbol/%E3 [prisijungimo laikas – 2008 09 21]
18. Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas. XV skyrius. Nusikaltimai žmoniškumui ir karo nusikaltimai. Įsigaliojimo įstatymas Nr.VIII-1968. Patv. 2000 m. rugsėjo 16 d.
19. KAPELERIS, K. Kaip senieji lietuvininkai gyveno, p. 357. In. Lietuvininkai. Rengė Milius V. Vilnius 1970.                                      
20. DONELAITIS, K. Raštai, Vilnius 1977, p. 537
21. internetinė prieiga: http://www.liuteronai.lt/parapijos/vilk ... torija.htm [prisijungimo laikas - 2001 09 21]
22. GELŽINIS,M. Mirties sąskaita. In Mažosios Lietuvos garbinga praeitis, liūdna dabartis ir neaiški ateitis. Antroji knyga. Antroji dalis. Sud. V.Pėteraitis, J.Reisgys, J.Stikliorius. Vilnius, 2003, p. 376.
23. BORTKEVIČIENĖ, F. Prūsų lietuviai Sibire. Kaunas 1939, p.3-20.
24. VYDŪNAS. Žmonės karo siaube. In. Vydūnas. Raštai, t2. Vilnius 1991, p. 447-448.
25. BEEVOR, A.They raped every German female from eight to 80. The Guardian (U.K.), Wednesday May 1, 2002.
26. ЭРЕНБУРГ, И. Убей. Красная звезда, 24 июля 1942 г., Nr. 173 (5236).
27. БУШИН, В.С. Главнокомандующие Путин и Керенский. Правда, Москва 11.08.2003.
28. ГОРЯЕВА,Т. Убить немца. Образ противника в советской пропоганде. Родина. №10-2002
29. КЛЕМЕШЕВА, М. А. Деятельность временных органов власти на территории Кенигсберга и прилегающих к нему районов. Кн.: Восточная Пруссия. Исторические очерки, документы, материалы. Калининград 1996, p. 442.
30. WIECK, M. Zeugnis vom Untergang Kőnigsbergs. Műnchen 2005, p.404.
31. ДМИТРИЕВ, Н. Бои за Литву. Наш современник. Июнь. № 6, 2005; visi prisiminimai išleisti atskira knyga: Николай Дмитриев. Отечественная война глазами командира роты. Ханта-Мансийск.
32. NAWRATIL, H. Schwarzbuch der Vertreibung 1945 bis 1948. Das letzte Kapitel unbewaltigter Vergangenheit. – 4., vollig uberarbeitete Auflage – Munchen 1999; . KUHN, E. Nicht Rache, nicht Vergeltung. Die deutschen vertrieben. Frankfurt/M, Berlin 1989; DE ZAYAS, A.M. Anmerkungen zur Vertreibung der Deutschen aus dem Osten. 3. Auflage. Stuttgart; Berlin; Kőln. 1993; MAŽEIKAITĖ, Z. Nemirkiemio tragedija, Lietuvos aidas. 1998.05.07. Nr.88.
33. STANEVIČIUS, L. Sovietinio genocido, vykdyto Mažojoje Lietuvoje, apžvalga. Rankraštis. 1999, p.6. MLRT archyvas.
34. CIDZIKAS, P. Sovietinis Mažosios Lietuvos genocidas ir pastangos jį pasmerkti. In. Antikomunistinis kongresas ir tarptautinio Vilniaus visuomeninio tribunolo procesas. Vilnius, 2002, p. 380-381.
35. MYKOLAITIS, A., gim. 1910.09.17 ir gyvenančio Klaipėdoje, Miško g. 3-2 1989.X.19  raštas. MLRT archyvas.
36. Vieno Maž.Lietuvos lietuvio prisiminimai ir pergyvenimai. Lietuvos pajūris. 1967, Nr. 4-5 (28-29).
37. HASTINGS, M. Armageddon: The Battle For Germany, 1944-1945. Now York Vintage Books USA, 2004.
38. Mažosios Lietuvos lietuvių protestas. Krivulė, Detmoldas 1948 (red. A.Puskepalaitis). Perspausdinta: Mažosios Lietuvos lietuvių protestas (antrasis Fuldos aktas), In. Potsdamas ir Karaliaučiaus kraštas, Vilnius 1966, p.165-167 (lietuvių kalba); 168-171 (anglų kalba); 172-175 (vokiečių kalba); 176-179 (rusų kalba).
39. BRAKAS, M. Rytprūsių ateities problema. In Mažosios Lietuvos garbinga praeitis, liūdna dabartis ir neaiški ateitis. Antroji knyga. Antroji dalis. Sud. V.Pėteraitis, J.Reisgys, J.Stikliorius. Vilnius, 2003, p. 93.
40. ТИНЧЕНКО, Я. С некоторым опозданием – ответ по Кенигсбергу. Internetinė prieiga: http://vif2ne.ru/nvk/forum/archprint/685251; [prisisijungimo laikas 2006-05-15] Atsakymas į kritiką dėl: Ярослав Тинченко. Кенигсбергские мясники. Давайте вернемся к теме зверств Красной Армии на территории Германии .. Киевские Ведомости. 7 июня 2000 года. http://www/ruro.ru/57.htm
41. Lietuvos Respublikos Atmintinų dienų įstatymo papildymo ir pakeitimo įstatymas. Valstybės žinios, 2006.08.08, Nr. 87 – publikacija 3408.
42. ZINKEVIČIUS, Z., BAGDONAVIČIUS, V. Savas požiūris – ne klastotė, Kultūros barai, 2007 Nr.6, p.  
43. KASPERAVIČIŪTĖ, I. Vilniuje pirmą kartą posėdžiavo LR Seimo ir PLB komisija. Aušra. Nr.2007/21, lapkričio 1-15 d.
44. Treaties and other international agreements of the United States of America 1776-1949, volume 3, p. 1224-1937.
45. LANDSBERGIS, V. Potsdamas ir Karaliaučius. In. Karaliaučius ir Lietuva. Sud. D.Bakanienė. Vilnius 2003, p. 38.
46. DUMPYS, H. Invokacinė malda. A.Regio patvirtinta kopija. MLRT archyvas.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 06 Kov 2012 16:27 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Nugalėtojų “triumfas”


Šaltinis - http://diskusijos.darnipora.lt/20-amzia ... 75-30.html

Taip pat “Savaitė“ Nr.18, 2009 balandžio 29 d.

Lelis Borgia 2009
Gegužės 12, 14:17


Šiaip jau gan dažnai seksas ir smurtas eina kartu, ypač XX amžiuje. Tą mena ir juodoji sekso papročių istorija – sugrįžimas į Barbariją. Arba pirmyn į barbarizmą (Advance in Barbarism).

Barbarizmo sugrąžinimas į Vidurio Europą prasidėjo 1944 metais, kai sąjungininkų kariuomenės įžengė į šias teritorijas: Vakarų Lietuvą, Latviją, Estiją, Rytprūsius, Austriją, Vokietiją, Vengriją, Rumuniją, Bulgariją.

Tada prasidėjo didžiausios pasaulyje, pirmiausia moterų ir mažų mergaičių nelaimės per visą žmonijos istoriją. Gaila, kad šito kol kas ne visi nori pripažinti, ypač dabartinės feministinės organizacijos ir šito kraupaus genocido paviešinimo imasi vyrai.

Vienas didžiausių žmonijos istorijoje nusikaltimų prieš žmogiškumą buvo įvykdytas po 1945 metų gegužės. Tūkstančiai, o gal milijonai moterų buvo išprievartautos pasaulinės civilizacijos širdyje — vidurio Europoje.

Dar 1940 m., kai dar tik buvo planuojama ,,Pasaulinė vyriausybė", pagal vadinamąjį Morgentau Planą buvo numatyta Vokietiją grąžinti į viduramžius, o jos gyventojų skaičių kelis kartus sumažinti sąmoningai organizuotu badmečiu kaip Ukrainoje.

Amerikoje rašytojas Teodoras Kaufmanas išleido šlykščią knygą, kad “Vokietija turi mirti” (Germany Must Perish). Joje buvo siūloma sunaikinti visus vokiečius juos sterilizuojant po sąjungininkų pergalės.

,,Vargas nugalėtiesiems" - ši senovės romėnų patarlė pokario metais atgimė visu baisumu.

Kol kas tik vokiečių, baltų, austrų, vengrų padaryti nusikaltimai matomi, o nugalėtojų ne, nes per pergalės triumfą neturi prasiveržti tiesos balsas.

Sąjungininkai, perfrazuojant V. Čerčilį, pasirodė esą vis dėlto dideli “pabaisos”.

Rusų kariuomenės ir jų sąjungininkų sekso atakos buvo žvėriškos. Šitos sekso atakos nusirito per miestus kaip maro epidemija, plėšydama mažametes mergytes pusiau, ne tik suaugusias.

Vienuolynuose buvo žiauriai prievartaujamos vienuolės ir pasislėpusios nėščios moterys nuo ryto lyg ryto, o mažamečiai jų sūnus, pravirkę ar bandydami apginti mamas - šaudomi vietoje. Žodžiu, elgėsi taip, kaip kažkada Suvorovo kariai.

Nuo Raudonosios Armijos karių neatsiliko jų sąjungininkai - amerikiečiai, anglai bei prancūzai.

Visa pokarinė istoriografija stengėsi nutylėti šį ,,nemalonu epizodą", kuris sąjungininkus statė į vieną gretą su naciais.

Vakaruose atsirado drąsuolis, kuris, rizikuodamas, eidamas dar ,,karštais" pėdsakais, ėmė rinkti informaciją. Tai — profesorius Ostinas Dz. Apas, 1946 metais paskelbęs savo darbą ,,Moterų išprievartavimai užkariautoje Europoje" (Ravishing the Women of Conquered Europe}.

Vakaruose yra paviešinta daug kraupių faktų ir parašyta nemažai veikalų šia tematika, o ne vienas vyrukas ir kalėjime yra už tai pasėdėjęs.

Kol nebus nuginkluota Niurnbergo dvigubų standartų teisė, tol ši problema nebus sprendžiama iš esmės, tol aukščiausio rango nusikaltėliai puikuosis Temidės(Themis) soste ir nebus atlyginama žala.

XX amžiaus sekso istorija yra klaiki – tai didžiausių nusikaltimų prieš moteris istorija, masiniai prievartavimai ir moterų žudynės po jų. Iki tol dar niekad nebuvo taip masiškai paniekinta ir pažeminta moteris. Jaunimas gali šito ir nežinoti, nes universitetuose dėsto istoriją bailiai ir kinkadrebiai, bet vyresni, kas netingėjo, buvo padoresni ir turėjo noro, žinojo puikiai šitą išskirtinai moterų katastrofą. Moterys turi pagrindo revanšuotis, todėl mūsų, vyrų, laukia sunkūs laikai.

Ateity tikrai nebepavyks nuslėpti vieną didžiausių žmonijos istorijoje nusikaltimų prieš moteris, vykdytų po1945 metų gegužės, o Baltijos šalyse jau nuo 1944 metų rudens.

Milijonai moterų ir mergaičių buvo išprievartautos pasaulinės civilizacijos širdyje - Vidurio Europoje. Nuo Rusijos armijos karių neatsiliko ir jų sąjungininkai - amerikiečiai, anglai bei prancūzai.

Ilgą laiką pavykdavo nutylėti šį baisų nusikalstamą epizodą, kuris sąjungininkus ir istorikus dabar stato į keblią padėtį - ,,Moterų išprievartavimai užkariautoje Europoje" (Ostinas Dz. Apas: Ravishing the Women of Conquered Europe).

Kreipimasis “Moterie, eikš” (Frau, komm) ne tik bet kuriai vokietei Berlyne, bet ir lietuvei Vakarų Lietuvoje, latvei Kurše reiškė jei ne mirties nuosprendį, tai bent jau grupinį išprievartavimą po 10 – 30 kartų.

Prievartaujamų ir galabijamų moterų amžius neturėjo jokios reikšmės: buvo prievartaujamos nuo 8-10 iki 70 metų.

1945 m. lapkričio 1 d. žurnale ,,Nord Amerika" vienas amerikietis rašė apie bendras sąjungininkų orgijas: ,,0rdos nebaudžiamų banditų, apsirengusių sovietine ar amerikiečių karine uniforma, plėšia viską, ką tik gali. Moteris ir mergaites prievartauja vaikų akivaizdoje. Mažas mergytes ir pensininkes verčia vaikščioti nuogas."

O.Dz. Apas savo knygoje rašo: “Sąjungininkai okupuotoje Vokietijoje organizavo badą. Tiesioginiu D. Eizenhauerio įsakymu buvo nužudyta daugiau kaip 2 min. vokiečių karo belaisvių, pažeidžiant visas pasirašytas konvencijas. 12 mln. vokiečių buvo išvaryti iš kaimyninių šalių į Vokietiją be jokio asmeninio turto, o Baltijos šalių gyventojai tremiami į Sibirą.

Sąjungininkai išsidalijo Vokietijos karo ir civilinį laivyną, ,,ištuštino" beveik visus fabrikus bei gamyklas, palikdami tik plikas sienas. Ketvirtadalis žemės ūkio paskirties žemių ir visa žemės ūkio technika perėjo sąjungininkų reikmėms, nors vokiečiams buvo liepta gyventi iš... žemės ūkio.

Pokario metais Vokietijoje iš bado mirė daugiau vaikų, nei žydų per visus karo metus.

Per pirmuosius sąjungininkų okupacijos metus Vokietijoje mirė daugiau vokiečių, nei per visą karą.

Rytų bei Vakarų sąjungininkai išniekino milijonus vokiečių, austrių, vengrių, lietuvių, latvių, esčių moterų ir mergaičių.

Okupacinė sąjungininkų kariuomenė vietos gyventojams nustatė tokį maisto davinį, kurio paros norma buvo mažesnė už amerikiečių kareivių pusryčius.

Londono “Weekly review” rašė: ,,Beglobės jaunos merginos atvirai save siūlosi paimti po keletą penių iškart už maistą. Parduoti tai, ką tegali parduoti, ir taip nustumti mirtį mėnesiui, o gal ir metams.

Moterys buvo prievartaujamos ne tik Vokietijoje. Kai amerikiečiai užėrnė Neapolį, šio miesto apylinkėse vargingos italės ėrnė masiškai gimdyti maišytų rasių vaikus - amerikiečių kariai mielai naudojosi “gyvaisiais trofėjais".

1945 m. rugsėjo 12 d. F. Ruzvelto vyriausybė paskelbė nutarimą: “Amerikiečių ir vokiečių santuokos draudžiamos". Argumentas: vokietės - nevisavertės (ar tai neprimena nacių frazeologijos?).

Žurnalas ”Times” 1945 m. rugsėjo 17 d. rašė, kad Amerikos vyriausybė kareiviams į Europą pasiuntė apie 50 mln. prezervatyvų. Kaip pastebėjo 0. D. Apas, amerikiečių kareiviams tarsi buvo norima pasakyti: ,,Pateikite vokietėms gerą demokratijos pamoką ir maloniai praleiskite laiką."

Karo medikai D. Eizenhaueriui pateiktose ataskaitose rašė, kad po karo veneriniu ligų skaičius, palyginti su buvusiu iki okupacijos, Vokietijoje šoktelėjo net 20 kartų. Negelbėjo nei minėtieji dešimtimis milijonų į JAV okupacinę zoną gabenti prezervatyvai.

1946 m. lapkričio 12 d. amerikiečių žurnalas ,,Life" citavo ”raudonskruostį majorą”, kuris su pasididžiavimu dėstė: “Gašlumas, viskis, šokoladas ir plėšimai - tai apdovanojimai kareiviui”.

1945 m. liepos 17 d. JAV senate vyko klausymai prievartavimų tema.

Įstatymų leidėjams paaiškėjo nemalonus (o jų būta ir daugiau) faktas, kai D. Eizenhauerio vadovaujami prancūzų kariai užėmę Štutgartą, į metro stotį suvarė kelis tūkstančius vokiečių moterų ir jas viešai prievartavo.

Komisija konstatavo, kad vien Štutgarte prancūzai (ir ne tik jie) per vieną savaitę išprievartavo daugiau moterų, nei vokiečių kariai Prancūzijoje per ketverius jos okupacijos metus.

Buvo pagarsintas faktas, kad per visą Antrąjį pasaulinį karą visose jos okupuotose teritorijose vokiečių armijos kariai išprievartavo mažiau moterų, nei amerikiečių kariai.

Pačioje Amerikoje amerikiečių leidinys “New York Telegram" rašė, kad amerikiečiai vokietes laikė karo grobiu be jokių teisių, nors buvo pasirašę Ženevos ir Hagos konvencijas su Vokietija.

“Teach these Germans a lesson and have a wonderful time and sexual cooperation”- tuziną penių už pilną burną maisto. I

n the port of Danzig there are all women Ravishing of Conquered Europe. In the port of Danzig there’s a russian soldier who sings of the dreams that he brings from the wide open sea of sex”. But if you want to know the truth about one of the darkest secrets of present establishment, a horrible crime against women about which the Politically Correct feminist are stragely silent, then urge you to read on the App’s "Ravishing the Women of Conquered Europe”.

O mums liepė tylėt ir nekalbėt paukščių kalba, o klausyt, kaip gražiai meluoja ir laiko mus idiotais “garbūs” Vilniaus Universiteto istorikai, profesoriai, mokslų daktarai ir docentai.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 06 Kov 2012 17:00 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
"Освободители"...


8 мая 1945 года Германия капитулировала, и Красная армия прошла "победоносным шествием по Европе".

От восточных границ Германии до Одера, от Балтики до Карпат – вся Германская территория была охвачена пожарищами, насилиями, грабежами и убийствами. Все это было в исключительных, ужасающих масштабах...

Там, где прошла Красная армия, ни в одной квартире не осталось целой двери, целого гардероба, целого письменного стола. Они были вскрыты, взломаны штыком, ломом и каблуком...

Сводки были полны фактами вооруженных грабежей, убийств, дебоширств и избиений мирного населения пьяными офицерами и солдатами.

По самым скромным подсчетам, только на территории Германии было изнасиловано более двух миллионов женщин в возрасте от 8 до 80 лет!

Советские солдаты, "честно" выполнявшие приказы палача Сталина и его коммунистической клики, виноваты вместе с ним, ибо они шли по приказу преступника и выполняли, следовательно, преступные приказы.

Сами были рабами "родной коммунистической партии", и это рабство несли по всей Европе. Они не были освободителями. Раб никогда в истории еще не освобождал никого, он и не может кого-либо освободить.

Победа Красной армии на долгие десятилетия погрузила половину Европы под власть безбожного коммунизма, которая уничтожала религию, развязала террор и подавляла свободу личности.

Подстрекаемые советской военной пропагандой и командными структурами Красной Армии солдаты 16-й гвардейской стрелковой дивизии 2-го гвардейского танкового корпуса 11-й гвардейской Армии в последней декаде октября 1944 г. принялись вырезать крестьянское население в выступе южнее Гумбиннена.

В этом месте немцы, вновь захватив его, смогли в виде исключения провести более детальные расследования.

В одном Неммерсдорфе были убиты не менее 72 мужчин, женщин и детей. Женщин и даже девочек перед этим изнасиловали, нескольких женщин прибили гвоздями к воротам амбара.

Неподалеку оттуда от рук советских убийц пало большое число немцев и французских военнопленных, до сих пор находившихся в немецком плену.

«В Гёттхендорфе под Прейсиш-Голландом, — говорится в донесении, — только в одной комнате лежат 7 убитых гражданских лиц, среди них 2 пожилые женщины, 2 мужчин, мальчик около 14 лет. В углу скорчившись — 9-летний мальчик с совершенно разбитым черепом, и над ним 15-летняя девочка с исколотыми руками и расцарапанным лицом, штыком изрезаны грудь и живот, нижняя часть тела совершенно голая. 80-летний старик лежал застреленный перед дверью».

Когда советские воинские части перехватывали колонны бегущих на запад немецких беженцев, то они творили такое, чего в Европе не видели со времён нашествия монголов в Средние века.

Всех мужчин — большинство из которых были крестьяне или немцы, занятые в жизненно важных профессиях, и таким образом, освобожденные от воинской службы, - обычно просто убивали на месте.

Всех женщин, почти без исключений, подвергали групповому изнасилованию. Такова была участь и восьмилетних девочек, и восьмидесятилетних старух, и женщин на последних стадиях беременности.

Женщинам, которые сопротивлялись изнасилованиям, перерезали горло, или застреливали. Часто, после группового изнасилования, женщин убивали. Многих женщин и девочек насиловали по столько много раз, что они от одного этого погибали.

Так в Ландсберге советские солдаты из 331-й стрелковой дивизии согнали ошеломленное население, включая женщин и детей, в подвалы, подожгли дома и стали стрелять по бегущим в панике людям. Многие сгорели заживо.

В деревне у дороги Ландсберг-Гейльсберг военнослужащие той же стрелковой дивизии 6 дней и ночей держали взаперти в подвале женщин и девушек, некоторые из которых были прикованы цепями, и при участии офицеров каждодневно насиловали много раз.

Из-за отчаянных криков двое из этих советских офицеров на глазах у всех вырезали двум женщинам языки "полукруглым ножом". Немецким солдатам-танкистам удалось освободить лишь немногих из несчастных, 20 женщин умерли от надругательств.

Детальное расследование удалось провести в Гермау, где располагались штабы 91-й гвардейской стрелковой дивизии и 275-го гвардейского стрелкового полка.

В Гермау были обнаружены трупы 21 убитого - мужчины, женщины и дети. 11 человек не вынесли чудовищных пыток и сами покончили с собой. 15 немецких раненых убили, разбив им головы, одному из них затолкали в горло губную гармошку…

У дороги Гермау-Пальмниккен [ныне Янтарный] были найдены две девочки. Обеим с близкого расстояния выстрелили в голову, у одной были выколоты глаза…

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 06 Kov 2012 17:33 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Война и миф. "Нет и не было войн справедливых" (I)


Андрей Пуговкин, специально для "Ингрии инфо"
27 марта 2009 г. 12:57
http://ru.delfi.lt/opinions/comments/ar ... d=21203601

Автор статьи принадлежит к поколению, чьи родители в полной мере прошли через тяготы Второй мировой войны, а их близкие почти все погибли на фронте или во время ленинградской блокады. Естественно, что в доме часто вспоминали о войне. Довольно рано я заметил, что рассказы участников событий сильно отличаются от того, говорится в исторических книгах, фильмах и телевизионных передачах.

Позднее, по прочтении книг, изданных в других странах, открылась еще одна, третья, картина. Три истории противоречили друг другу во всем, кроме оценки преступной природы нацистского режима. Ее не отрицали даже бывшие гитлеровские генералы. Вопреки распространенному в России мнению, итоги II Мировой войны нигде в мире вслух не оспариваются. Если не считать маргинальных неонацистких сайтов в Интернете, на эту тему публично высказывают неудовольствие разве что в Индии и некоторых арабских странах.

Практически все западные источники согласны в одном: то, что происходило в Европе и на зависимых от нее территориях в 1914 – 1945 годах, было общим несчастьем, тридцатилетним противоестественным отклонением от нормального хода истории. Трагической кульминацией этой катастрофы стала II Мировая война. «Все становилось лучше и лучше. В таком мире я был рожден. Внезапно и неожиданно, в одно утро 1914 года, все пришло к концу» - вспоминал бывший британский премьер-министр Гарольд Макмиллан [сноска: Macmillan at Yale. Reflects on Changes. The New York Times, 23.11.1980 p.51]. О том же писал и первый канцлер ФРГ Конрад Аденауэр: «…до 1914 года на этой земле были мир, покой и безопасность… С 1914 года из жизни людей исчезли и безопасность, и спокойствие» [The West Parker, Cleveland, Ohio, 20. 01. 1966, p. 1].

Европа бесконечно дорожит столь дорого доставшимся ее народам пониманием того, что высшей абсолютной ценностью является не державное величие и не государственные интересы, а каждая отдельно взятая человеческая жизнь. Единственный способ жить дальше по осмыслению итогов II Мировой войны жителям демократических стран видится в невосприимчивости к оборонному сознанию, имперской идеологии как таковой. Собственно, ради этого возник Европейский Союз. Его появление, наконец, сделало обе мировые войны предметом внимания историков, а не политиков.

Четверть века назад казалось, что к пониманию того же идет и наша страна. «Человечество начинает осознавать, что оно отвоевалось» - заявил тогда в Вашингтоне Михаил Горбачев. Казалось бы, и у нас интерес к событиям почти семидесятилетней давности должен постепенно смещаться в сторону протокольного возложения венков к памятникам и научных изысканий.

Но для этого требуется общественный консенсус по отношению к общему прошлому и будущему. Такое согласие имеется в европейских странах, включая даже Польшу, где война коснулась буквально каждой семьи и оставила воспоминания о себе ничуть не менее тяжелые, чем в России. В нашей стране подобного консенсуса нет. Поэтому события войны у нас являются объектом не только исторических исследований, но и политической публицистики, в которой события и человеческие поступки минувшей исторической эпохи поневоле оцениваются с позиций сегодняшнего дня.

Те, кто бывает по западную сторону российской границы, видят идеальную сохранность почти никем не посещаемых военных монументов и мемориальных захоронений.

В России безобразное состояние таких памятников сочетается с регулярным проведением вокруг них многолюдных экзальтированных мероприятий. Чем дальше уходит война, тем помпезнее и фальшивее становятся церемонии по поводу ее годовщин. Чуть ли не единственное важное связанное с этим государственное дело - принятие пакета законов о повышенном пенсионном обеспечении участников войны, было сделано в первую половину трудных 1990-х. А вот апофеоз юбилейной помпезности и фальши наступил в куда как более благополучные 2000-е. К счастью, среди живых участников событий это нравится далеко не всем.

Записки сержанта


Вынесенная в подзаголовок цитата заимствована из воспоминаний члена-корреспондента Академии Художеств Н.Никулина. Автор книги, призванный на фронт прямо со школьной скамьи, сразу же оказался в самом пекле кровавых боев на Волховском фронте, возле станции Погостье. Там, примерно в одних и тех же местах, он воевал с конца 1941 по начало 1944 года, а потом с боями дошел до Берлина, получив четыре ранения и несколько боевых орденов.

Очень редко бывает так, что произведение, изначально не предназначенное автором для печати, приобретает общественную значимость. Фронтовые воспоминания отставного сержанта ранее публиковались лишь отрывками на страницах газет. Тем не менее, 30-летняя самостоятельная жизнь рукописи сделала ее достаточно широко известной. По словам директора музея Михаила Пиотровского «тихий и утонченный профессор выступает как жесткий и жестокий мемуарист. Он написал книгу о Войне. Книгу суровую и страшную. Читать ее больно. Больно потому, что в ней очень неприятная, правда».

Солдатские воспоминания – нетипичный вид исторической литературы: «Обычно войны затевали те, кому они меньше всего угрожали: феодалы, короли, министры, политики, финансисты и генералы. В тиши кабинетов они строили планы, а потом, когда все заканчивалось, писали воспоминания, прославляя свои доблести и оправдывая неудачи. Большинство военных мемуаров восхваляют саму идею войны и тем самым создают предпосылки для новых военных замыслов. Тот же, кто расплачивается за все, гибнет под пулями, реализуя замыслы генералов, тот, кому война абсолютно не нужна, обычно мемуаров не пишет».

Большинство новобранцев верило Сталину несопоставимо больше, чем сейчас их сверстники верят руководству России. Они были убеждены в боеспособности армии и профессионализме ее командиров. Что же их ожидало?

Неподготовленная к войне, потерявшая в предвоенном терроре более 40 тысяч офицеров и генералов, Красная армия расплачивалась тем, чего в России никто никогда не берег: «Солдаты всегда были навозом. Особенно в нашей великой державе и особенно при социализме. [...] Если бы немцы заполнили наши штабы шпионами, а войска диверсантами, если бы было массовое предательство, и враги разработали бы детальный план развала нашей армии, они не достигли бы того эффекта, который был результатом идиотизма, тупости, безответственности начальства и беспомощной покорности солдат».

Замечено, что самые нелицеприятные воспоминания о войне сохранили те ветераны, у которых, подобно Н.Никулину потом состоялись успешные «гражданские» биографии. Многие из них искренне хотели бы отделаться от призрака войны, которая, как заметил на склоне лет бывший морской пехотинец и известный поэт Григорий Поженян, «и живым, и мертвым надоела». Но для миллионов других наших соотечественников пережитый в юности кровавый кошмар так и остался единственным ярким воспоминанием за всю их безрадостную жизнь.

Бывший сержант Никулин - человек высокой культуры и художественного вкуса. «Хранитель прекрасного и знаток высоких ценностей – пишет в предисловии Михаил Пиотровский – он особо остро и точно воспринимает ужасы и глупости войны. И рассказывает о них с точки зрения мировой культуры». Эта книга – не о героических подвигах, а о том, как отвратительна любая война. Даже если ее называют Великой Отечественной: «…я обратился к бумаге – пишет автор - чтобы выскрести из закоулков памяти глубоко засевшую там мерзость, муть и свинство, чтобы освободиться от угнетавших меня воспоминаний».

Проза Н.Никулина образна, точна и безжалостна: «Война – самое большое свинство, которое когда-либо изобрел род человеческий […] война всегда была подлостью, а армия, инструмент убийства – орудием зла. Нет, и не было войн справедливых, все они, как бы их ни оправдывали – античеловечны». По уровню воздействия на читателя эта книга стоит в ряду с лучшими антивоенными произведениями мировой литературы. Заслуженное место таких книг - в школьных программах и хрестоматиях. Тогда всем станет ясно, что воспитание подрастающего поколения бывает военным, а бывает – патриотическим, но эти слова ни в коем случае не следует писать через дефис.

Нериятная правда


Политическая эксплуатация военной темы началась далеко не сразу. В 1965 г., после отставки крайне непопулярного в армии Никиты Хрущева, новые правители прагматично решили использовать празднование 20-летия Победы как пропагандистскую патриотическую «подпорку» для самих себя. Известны документы о распределении задач в этой, поначалу заурядной и «проходной», идеологической кампании между аппаратом ВЛКСМ, армейскими политорганами и КГБ.

Неожиданно для самих функционеров, «проект» получил перспективу на долгие годы. Как точно заметил американский историк, войну, в конце концов, цинично превратили «из национальной травмы в пропагандистский миф о победе социализма над капитализмом, культ со своими святыми, сакральными реликвиями и специальным туризмом». Его составной частью стала осторожная, «ползучая» реабилитация Сталина, преувеличение и преукрашивание его роли в разгроме Германии.

Отправление подобного культа было бы политически беспроигрышным делом, если бы время от времени не появлялись книги, которые продолжают традиции исторических трудов Михаила Геллера и Александра Некрича, художественной прозы фронтовиков Виктора Астафьева, Василя Быкова, Виктора Некрасова. Их авторы показывают войну тем, чем она была прежде всего – величайшим несчастьем и национальной трагедией.

«Война, которая велась методами концлагерей и коллективизации, не способствовала развитию человечности» - пишет Н.Никулин – «Солдатские жизни ни во что не ставились. А по выдуманной политработниками концепции, наша армия – лучшая в мире, воюет без потерь. Миллионы людей, полегшие на полях сражений, не соответствовали этой схеме. […] Их сваливали, как падаль, в ямы и присыпали землей похоронные команды, либо просто гнили они там, где погибли».

Помню, как подростком, летом 1966 г. я отдыхал с родителями в пансионате «Дюны», в каком-нибудь получасе езды от питерского Финляндского вокзала.

Не в забытых Богом болотах, а на кухонных задворках приморской здравницы, в редком и ровном сосновом лесу, тут и там все еще валялись кости вперемежку с лохмотьями красноармейского обмундирования – следы чуть ли не единственного за всю войну кровопролитного боя, случившегося в тех местах летом 1944 года.

Даже тогда, после успешного советского наступления никто не удосужился подобрать и по-человечески похоронить тела погибших. Просто участок местности огородили, объявили военным полигоном и никого туда не пускали до тех пор, пока не придумали строить пансионат на берегу Финского залива.

Трудный разговор


В моем кабинете на полке стоят приобретенные по случаю немецкие каминные часы фирмы “Haid”. Такими недорогими и практичными часами до сих пор завалены мастерские и комиссионные магазины на всей территории бывшего СССР. Когда понадобилась реставрация, выяснился поразительный факт: подобные изделия никогда не поставлялись в Советский Союз ни по импорту, ни по репарациям.

Все они прибыли сюда после войны в чемоданах, посылках и вещевых мешках, будучи предварительно добыты посредством обыкновенного грабежа.

В 1945 году для многих фронтовиков стали тяжелой травмой безобразные сцены повального, поощряемого командованием, насилия над мирным населением и мародерства на территории оккупированной Германии. Глава, посвященная данной теме, в воспоминаниях Н.Никулина, озаглавлена: «Мое поражение во II Мировой войне».

О том же – страшные воспоминания отставного лейтенанта, поэта и художника Леонида Рабичева [Л.Рабичев. Война все спишет. «Знамя» 2005, №2; «Аввалон» М.2008. 560 с.]:

«Три больших комнаты, две мертвые женщины и три мертвые девочки, юбки у всех задраны, а между ног донышками наружу торчат пустые бутылки. Я иду вдоль стены дома, вторая дверь, коридор, дверь и еще две смежные комнаты, на каждой из кроватей, а их три, лежат мертвые женщины с раздвинутыми ногами и бутылками, и так в каждом доме. […] Наши танкисты, пехотинцы, артиллеристы, связисты, […] позабыв о долге, чести и отступающих без боя немецких подразделениях, тысячами набросились на женщин и девочек. […]

Женщины, матери и их дочери, лежат справа и слева вдоль шоссе, и перед каждой стоит гогочущая ватага мужиков со спущенными штанами. Обливающихся кровью и теряющих сознание оттаскивают в сторону, бросающихся на помощь им детей расстреливают. Гогот, рычание, смех, крики и стоны.

А их командиры, их майоры и полковники стоят на шоссе, кто посмеивается, а кто и дирижирует — нет, скорее, регулирует. Потрясенный, я сидел в кабине полуторки, шофер мой стоял в очереди, и я понимал, что война далеко не все спишет.

А полковник, тот, что только что дирижировал, не выдерживает и сам занимает очередь, а майор отстреливает свидетелей, бьющихся в истерике детей и стариков. […]

Я был командиром взвода, меня тошнило, я смотрел как бы со стороны, но мои солдаты стояли в этих жутких преступных очередях, смеялись, когда надо было сгорать от стыда, и по существу совершали преступления против человечества».

Происходили ли сопоставимые эксцессы во время наступления германской армии? Происходили многократно, и это хорошо известно. Но они получили должную оценку и были осуждены даже теми рядовыми военнослужащими, которые принимали в них участие. Тем более, никому не приходит в голову их замалчивать или отрицать.

В войсках антигитлеровской коалиции с побежденными не церемонились нигде, но на Западе описанным выше образом вели себя разве что полудикие марокканские «спаги» - арабские и берберские наемники, которые прошлись по Италии в составе французской армии.

За единичные подобные эпизоды персонально отвечают отдельные военнослужащие. Но когда подобное приобретает массовый характер, вина ложится на верховное командование и персонально на руководителей государства.

Говорят, что когда о насилиях и грабежах доложили Сталину, он ответил: «Пусть ребята погуляют».

При этом, если конкретные советские военачальники думали иначе, большую часть безобразий им удавалось пресечь. Тот же Л.Рабичев вспоминает: В апреле месяце моя 31-я армия была переброшена на Первый Украинский фронт в Силезию […]. На второй день по приказу маршала Конева было перед строем расстреляно сорок советских солдат и офицеров, и ни одного случая изнасилования и убийства мирного населения больше в Силезии не было».

Насилия сопровождались мародерством. Рядовые солдаты и офицеры грабили простых обывателей. Объекты генеральского интереса были более основательными. Ими становились, например, произведения искусства – от живописи и фарфора до скульптуры с городских площадей.

Не отставало и государство. «Перемещенные ценности» из германских государственных музеев (большую часть которых в 1950-е годы вернули в ГДР) еще можно было с некоторой натяжкой считать военными трофеями. Но как назвать вывоз в СССР, например, ценнейшей коллекции французской живописи - собственности семьи погибшего в гестапо антифашиста графа Й.фон Вартенбурга,? [Костеневич А. Неведомые шедевры. Харри Н.Абрамс Инк. NY-СПб, 1995, 292 с.].

Увы, сержант Никулин и лейтенант Рабичев не имели возможности даже попытаться повлиять на все это.

А вот офицеры рангом постарше – армейский переводчик, писатель Лев Копелев, а также известный ученый-генетик Владимир Эфроимсон, служивший в разведке, обратились по команде с рапортами о мародерстве, изнасилованиях и убийствах мирных жителей (В.Эфроимсон докладывал, например, о тысячах женщин, изнасилованных в Берлине советскими солдатами и покончивших после этого самоубийством).

«Неуместная» впечатлительность стоила обоим офицерам лишения боевых орденов и отбытия десятилетних лагерных сроков: одному – за «пропаганду буржуазного гуманизма и сочувствие к противнику» (так в обвинительном заключении), а другому - за «клевету на Советскую Армию».

Окончилась война, и люди, одержавшие победу, но обремененные ее тяжелейшими нравственными издержками, вернулись к мирной жизни. В отличие от побежденных немцев, у них не было комплекса вины. Потом они построили страну, в которой мы живем. Такую, какая она есть. И воспитали детей, то есть нас. Таких, какие мы есть. Это, увы, объясняет многие неприглядные особенности современной российской жизни.

Нацистская Германия потерпела поражение, преступления гитлеровцев были осуждены, а многие виновные заслуженно наказаны вплоть до смертной казни. Но ни преступный характер нацистского режима, ни победа над ним индульгенциями не являются. Чудовищность нацизма – не основание оправдывать бесчинства своих соотечественников или сваливать на немцев абсолютно все преступления, совершенные в годы II Мировой войны. Это поняли, кажется, везде, кроме Российской Федерации.

Все знают, например, что германские оккупационные власти осуществляли геноцид евреев. Но это - не повод отрицать, что инициаторами и исполнителями резни в Львове и Даугавпилсе, массовых расстрелов в киевском Бабьем Яре, каунасских фортах, Змиевской балке возле Ростова-на-Дону, на юге Орловской области и у южных окраин Ленинграда были не пришлые германские нацисты, а их местные пособники. Да и случились перечисленные эксцессы задолго до того, как сами нацисты затеяли «окончательное решение еврейского вопроса».

Данная статья – не историческое исследование: перечисленные факты широко известны. На Украине, в Латвии и Литве сразу после получения независимости власти честно признали и осудили участие своих стран в Холокосте. Недавно с аналогичным заявлением выступило руководство Франции, принимая ответственность за действия петеновских коллаборационистов.

В России многие любят поговорить об общем с Украиной и даже Латвией историческом пути в чем угодно, но только не в ответственности за подобные преступления. Более чем сдержанное постановление на эту тему было с безобразным скандалом провалено Государственной Думой. Это лишний раз показывает, что в 1945 году Красная Армия сокрушила германскую военную машину, но, увы, не нацизм. И сейчас на территории России обитает куда больше убежденных нацистов, чем 70 лет назад - в гитлеровской Германии. Н.Никулин как в воду глядел, когда в 1970-х годах писал свои мемуары: «Шло бессмысленное убийство наших солдат. Надо думать, эта селекция русского народа – бомба замедленного действия: она взорвется через несколько поколений, в XXI или XXII веке, когда отобранная и взлелеянная большевиками масса подонков породит новые поколения себе подобных».

Продолжение следует.

Коментарии
http://ru.delfi.lt/opinions/comments/ar ... &com=1&s=1

Plačiau temoje:

Tikroji WW2 istorija - Sovietų armijos žvėriškumai, aprašyti pačių rusų kareivių
viewtopic.php?f=64&t=3551

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 09 Spa 2012 20:29 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Arūnas Trukanas. Daugėja Mažosios Lietuvos genocido įkalčių


Jau šešeri metai kaip spalio 16-oji, LR Seimo nutarimu, paskelbta Mažosios Lietuvos genocido diena.

1944 m. spalio 16 d. į Karaliaučiaus kraštą įsiveržė Baltarusijos III fronto kariuomenė.

Taip prasidėjo Mažosios Lietuvos genocidas, per kurį buvo išžudyta 328 tūkstančių vietinių civilių gyventojų, iš kurių beveik 130 tūkstančių - lietuvių kilmės.

Likę 102 tūkstančiai 1947–1949 m. deportuoti.

Sekantis žingsnis, neteisėtai kolonizuojant Karaliaučiaus kraštą, buvo jo vietovardžių pakeitimas į rusiškus.

Dar 1941 metų lapkričio 17 dieną Stalinas išleido slaptą direktyvą № 0428, kurioje įsakė paruoštiems diversantams (persirengusiems vokiečių armijos uniformomis), perėjus į priešo teritoriją, žudyti taikius gyventojus.

Žvėriškas raudonosios armijos elgesys su taikiais gyventojais buvo suplanuotas ir metodiškai parengtas, o taikių gyventojų naikinimas, rekomenduotas sovietinės vadovybės, siekiant atlaisvinti nukariautas teritorijas.

Bet tada, per paskutinįjį II-ojo pasaulinio karo pusmetį (1944 m. rudenį – 1945 m. pavasarį) Mažosios Lietuvos gyventojų sumažėjo daugiau nei 4 kartus. Dauguma krašto vyrų tuo metu buvo jau patekę į nelaisvę arba žuvę, tad visa sovietinės armijos neapykanta ir kerštas teko krašto moterims, vaikams ir seneliams.

Raudonosios armijos ideologai (Ilja Geršovičius Erenburgas) vykdydami vadovybės įsakymus, ragino sovietiniams kariams prievartauti, užmušinėti net nėščias moteris ir vaikus.

Per stebuklą išlikę 102 tūkst. gyvųjų buvo deportuoti.

Vienas žymiausių D. Britanijos karo istorikų Maksas Hastingas savo knygoje „Armagedonas. Mūšis dėl Vokietijos 1944–1945 metais“ teigia, kad tai, kas įvyko pirmųjų atakų Rytprūsiuose atveju, buvo tokie baisumai, kokių dar nežinojo pasaulio istorija.

Karo tribunolas Niurnberge, apkaltinęs nacių lyderius nusikaltimais prieš žmoniškumą, genocido sąvoką pavartojo savo kaltinamajame akte. Jis buvo aprašytas taip: „tyčinis ir sisteminis rasinių arba nacionalinių civilių grupių naikinimas tam tikrose okupuotose teritorijose".

1946 m. Jungtinės Tautos (JT) rezoliucijos Nr. 96 (I) projekte, genocidas įvertintas kaip tarptautinis nusikaltimas, papildomai įtraukus dar vieną aukų grupę - politinę. Ir ne nuostabu, kad, aršiai pasipriešinus Sovietų Sąjungai, tokios aukų grupės galutiniame dokumente nebeliko.

Tačiau dokumentalistai randa vis daugiau įrodymų, kad Rytprūsiuose ir Mažojoje Lietuvoje buvo vykdomas būtent genocidas.

Prieš keletą metų Karaliaučiuje (Kaliningrad) plačiajai auditorijai buvo demonstruotas dokumentinis filmas "Rytų Prūsija pragare" - «Восточная Пруссия в аду». Dokumentikos peržiūroje dalyvavo ir dalis Rytų Prūsijos šturmo veteranų, kuriems prireikė validolio.

Šiandieną, vertinant įvykius naujai susiklosčiusioje politinėje atmosferoje, dalis istorikų stengiasi užimti vienokią ar kitokią poziciją Mažosios Lietuvos genocido klausimu.

Siekiant neaštrinti padėties ir diplomatiškai aptarinėjant (nebeegzistuojančios valstybės !) laikinai administruojamų žemių klausimą, šiandieną yra galimi įvairūs buvusios istorijos interpretaciniai požiūriai.

Lyg iškenčiant skaudantį dantį toleruojami net pripažintų istorikų pasisakymai, kad jokio genocido nebuvo. Situaciją apsunkina ir tai, kad Mažosios Lietuvos genocido detaliu tyrimu nėra suinteresuotos JAV ir Anglija (tuometiniai Raudonosios armijos sąjungininkai).

Dokumentinis filmas "Ostpreußen im Inferno 44/45" ("Rytų Prūsija pragare") kol kas uždraustas ir Vokietijos plačiajai peržiūrų auditorijai.

Bet minint ir vertinant svarbiausius pereito šimtmečio buvusius įvykius, atstatant teisingumą, svarbiausia - įrodymai. Panašu, kad net mūsų kai kuriems istorikams yra dėl ko sunerimti. Validolio gali prireikti ir jiems. Tikėkimės, kad jiems neteks bėgti į skaityklas tam, kad išsiplėštų iš spaudos puslapių savo pačių prirašytų, laikmečiui "tinkamų", tiesų...


Mažosios Lietuvos reikalų tarybos (MLRT) Klaipėdos krašto skyriaus aktyvo narys

Arūnas Trukanas

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 12 Spa 2012 18:08 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Vytautas Šilas. Spalio 16 - Mažosios Lietuvos genocido diena


http://www.ve.lt/naujienos/nuomones/nuo ... na-821185/

2012-10-10, 15:54
Vytautas Šilas

2006 m. liepos 19 d. LR Seimas priėmė Atmintinų dienų įstatymo papildymo ir pakeitimo įstatymą, kuriuo Spalio 16-oji diena skelbiama atmintina Mažosios Lietuvos gyventojų genocido minėjimo diena.

2007 m. spalio 19 d. LR Seimo ir Pasaulio Lietuvių bendruomenės komisija priėmė rezoliuciją „Dėl lietuvių tautos genocido Mažojoje Lietuvoje ir Karaliaučiaus krašto demilitarizavimo“.


Joje ji „primena, kad Seimas 2006 m. pripažino 1944-1948 metais įvykdytą Mažosios Lietuvos gyventojų genocidą, kurio metu buvo nužudyta 320 tūkst. gyventojų, tarp jų virš 130 tūkst. lietuvių kilmės, tačiau šis kraupus įvykis dar nėra pripažintas tarptautiniu mastu“.

Geografiškai Mažoji Lietuva yra šiaurinė Rytprūsių dalis – Karaliaučiaus ir Klaipėdos kraštai. Tai pirmosios lietuviškos knygos, pirmosios lietuvių kalbos gramatikos, pirmųjų lietuviškų periodinių leidinių, pirmųjų lietuviškų mokyklų, pirmosios lietuviškos tautinės organizacijos, lietuvių literatūrinės kalbos gimtinės žemė.

Čia iki XIX vidurio mažlietuviai (lietuvininkai) sudarė kaimo gyventojų daugumą. 1932 m. mūsų iškilusis filosofas ir rašytojas Vydūnas rašė, kad Prūsų (t. y. Mažojoje) Lietuvoje Tilžės, Ragainės, Įsruties, Gumbinės, Geldapės, Labguvos ir Vėlavos apskrityse gyvena per 400 tūkstančių lietuviškos kilmės žmonių, iš kurių per 100 tūkstančių dar kalba lietuviškai.

Štai į tokią žemę 1944 metais atėjo raudonasis maras. Stalininė valdžia Karaliaučiaus ir Klaipėdos kraštų priklausomybę traktavo kiek skirtingai ir čionai atėjusi kiek skirtingai juose elgėsi. Mat prieškario Lietuvos dalimi buvęs Klaipėdos kraštas turėjęs atitekti sovietinei Lietuvai.

O Karaliaučiaus kraštas priklausė vokiečiams, su kuriais reikėjo susidoroti be jokio gailesčio. Puolant Karaliaučiaus kraštą, 1944 m. spalio 16 d. buvo perskaitytas „3-jo Baltarusių fronto Karinės tarybos ir politinės valdybos kreipimasis į raudonarmiečius, seržantus, karininkus ir generolus“:

„Mūsų fronto kariuomenė, vykdydama Vyriausiojo Kariuomenės Vado, Sovietų Sąjungos maršalo draugo Stalino įsakymą, šiandien pereina į ryžtingą priešo puolimą. Mes einame į Rytų Prūsiją. Išmušė valanda, kai Raudonoji armija istorinę kovą už Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę perkelia į hitlerinės Vokietijos teritoriją, į fašistinio žvėries urvą. 3-ojo Baltarusių fronto kariams teko didžiulė garbė pirmiesiems įžengti į Vokietijos žemę, kad kartu su visa Raudonąja Armija pribaigti sužeistą vokiečių žvėrį ir įtvirtinti ilgaamžę rusų
ginklo garbę.

Atsimink kary! Tavo šventa pareiga – teisingumo vardan nubausti nusikaltėlius!“

Mažosios Lietuvos gyventojų genocidą ne kartą kurstė Baltarusių fronto štabo propagandistas rašytojas Ilja Geršovič Erenburgas, reikalavęs:

„Nėra nieko, kas vokiečiuose būtų be kaltės – nei tarp gyvųjų, nei tarp mirusiųjų. Sulaužykite germaniškųjų moterų rasinį pasididžiavimą. Pasiimkite jas sau, kaip savo teisėtą grobį. Mums nieko nėra gražesnio kaip vokiečių lavonai. Žudykite vokiečius! Juk neatsiras tokio tarp jūsų, kuriam nebūtų nekaltų vokiečių“.

Vos įžengę į Karaliaučiaus kraštą raudonarmiečiai ėmėsi stropiai vykdyti generalisimo Stalino ir rašytojo Erenburgo programą: žudė, prievartavo, kankino civilius jos gyventojus.

Lietuvos žygeiviai L. Stanevičius, V. Šimėnas, E. Paukštė ir R. Matulis išgirdo gana atvirą, buvusio tankisto, nuo pokario – Stalupėnų (rus. Nesterovo) gyventojo, neįgalaus N. pasakojimą:

„Kai nuo Kybartų įsiveržėme, visi gyventojai ėmė bėgti. Mes tankais – juos vytis. Traiškėme kaip šliužus. Likusius gyvus pėstininkai uždarė į sandėlius“.

Tokia buvo genocido veiksmų pradžia. Baigėsi jis tuo, kad Karaliaučiaus krašte vietos gyventojų neliko visai. Ignoruojantys Mažosios Lietuvos gyventojų genocidą, neretai teigia, kad nuo jo nukentėjo tik Vokietijos reicho vokiečiai, tarsi aukos būtų skirstomos pagal tautybę ir lietuviams visada buvo daromos išimtys.

Pateiksime jų prisiminimus.

Kai generolo K. K. Rokosovskio II Baltarusių fronto 31-oji armija 1945 m. sausio 26 d. ties Tolkemita prasiveržė prie Aistmarių, sausumos kelias pabėgėliams trauktis į Vokietijos gilumą buvo uždarytas. Daugybė Karaliaučiaus krašto ir centrinės Rytprūsių dalies civilių gyventojų bandė, vieni Aistmarių pakrante, kiti ledu traukti prie Piliavos (vok. Pillau) uosto, kad iš ten laivais pasitraukus į Vokietiją.

Apie savo, beje nesėkmingą, bėgimą Aistmarių ledu rezistentui Petras Cidzikui 1999 metais pasakojo iš Mielkiemio kilęs septyniasdešimtmetis Jonas Petraitis:

„Traukėmės Aistmarių ledu. Suskaičiavau keturiolika gurguolių, kurių nebuvo matyti nei pradžios, nei galo. Kiek čia galėjo būti dešimčių ar šimtų žmonių, sunku pasakyti“.

Vežimų, rogių ir sunkvežimių vilkstines bombardavo ir kulkosvaidžiais apšaudė rusų lėktuvai.

Viena Mažosios Lietuvos bėglė prisiminė: „Per ledą ėjome 27 valandas, vis klupdami ant arklių stipenų ir žmonių lavonų. Daug vežimų įlūžo ir nuskendo, nes rusai iš lėktuvų nuolat šaudė. Arkliai baidėsi ir šokdavo į atsivėrusiais properšas. Aš už rankų laikiau du savo vaikus. Baisus buvo tas bėgimas“.

Klaipėdiškis Aleksandras Mykolaitis rašė:

„Subombardavus Karaliaučių ir aš atvykau į Roženavą (Rozenau) prie Alenšteino (dabartinio Olštyno), kur jau buvo mano šeima... Pasislėpėme bulvių rūsyje… Grįžę į sodybą radome šūviu į kaktą nužudytą šeimininkę (ji negalėjo parodyti jokio pasipriešinimo rusams ir šiaip jau buvo nepakanti naciams). Jos vaikai liko našlaičiais. Priėjęs šiek tiek kalbantis vokiškai rusų kareivis, pasigailėjęs, patarė vykti į Alenšteiną, nes kaimuose visus gali išžudyti. Privažiavus Alenšteiną, kelias apie kilometrą iki miesto, buvo pilnai nuklotas civilių žmonių lavonais, galvomis į kelio vidurį. Važiuojant per sutraiškytas jų galvas nebildėjo net rusų tankų vikšrai. Atrodė, kad jie tokiu būdu buvo nužudyti.

Tarp jų galėjo būti žmonių ir iš Didžiosios ir iš Mažosios Lietuvos, nes Alenšteine buvo labai daug pabėgėlių“.

Ne ką linksmesni 85-mečio HermonoStepaičio iš Ragainės apskrities Lindikų kaimo 1967 m. užrašyti prisiminimai. Jis pasakojo:

„Lindikų kaimo gyventojų didžiuma buvo lietuvininkai, kaip pvz., Pempeitis, Naujoks, Augaitis, Maurušaitis, mokytojai Mykolaitis ir Sakaitis, ūkininkai Šturmaitis, Vilimaitis ir kiti. <...> 1944 m., vokiečių žandarų įsakymu, visi Ragainės apylinkės kaimai buvo evakuoti. Iš pradžių išvarė gyvulius, o vėliau vežimais turėjo kraustytis ir gyventojai. Tačiau 1945 m. mus užklupo rusai. Čia jie labai nežmoniškai elgėsi su moterimis ir mergaitėmis. Mano kaimynas Krūtinaitis mėgino apginti savo žmoną nuo išniekinimo.

Įpykęs rusas jį nušovė ant vietos. Tokiu būdu rusai nušaudavo 5 ar 6 prūsų lietuvių ūkininkus, kurie gynė savo moteris ir dukras“.

Tilžėje (rus. Sovietsk) gyvenusi mažlietuvė H. N. režisierei A. Kalinauskienei papasakojo kaip žuvo nenorėjusi trauktis jos mama. Netoli Ragainės miesto 20 sužvėrėjusių rusų kareivių išprievartavo ją, o po to jos, vaiko, akivaizdoje apipylė benzinu ir sudegino... Mažlietuviai kentėjo ir nuo nacių ir nuo bolševikų.

Dovydas Kiauka (1897-1989) iš Antleičių kaimo apie apsitraukimą vežimais ir susitikimus su „rusais“ savo dar neišleistuose prisiminimuose aprašė tokį įvykį.

Kai iš Plaškių kaimo gyventojo Merūno buvo atimti du arkliai jis panoro juos atgauti. Priėjęs kareivis paklausė „ar tai tavo arkliai?“

Tas atsakęs „Taip, mana“. Kareivis išsitraukęs brauningą šovė. Pašautasis kritęs Kiaukai po kojomis. Toliau Kiauka prisiminė „Prie vokiečių kaip nevokietis ir hitlerininkų priešas tapau mušamas ir buvau paskirtas būti nužudytas. O prie rusų į mane žiūrėjo kaip į vokietį hitlerininką ir ne vieną kartą pridėję šautuvą prie galvos ir krūtinės norėjo nušauti“.

Karo pabaigos raudonąjį terorą ištvėrę išlikę Karaliaučiaus krašto gyventojai buvo renkami į Karaliaučiaus, Įsruties, Prūsų Ylavos, Gastų, Tolminkiemio ir kitas koncentracijos stovyklas.

Rusų literatūroje jos pateikiamos kaip rūpinimosi civiliais vokiečių gyventojais priemonė, kur šie ne tik dirbo, bet buvo maitinami, turėjo medicininę priežiūrą. Iš tikrųjų, jie ten buvo naikinami – kentė alkį, šaltį, ligas.

Karaliaučiaus gyventoja E. L., buvusi Ylavos stovykloje nuo 1945 m. gegužės iki spalio mėnesio, pasakojo:

„Tai buvo pėstininkų kareivinės iš aštuonių didelių apgriautų korpusų. Teritorija buvo aptverta spygliuotos vielos tvora, visuose kampuose aukštai iškelti bokšteliai su sargybiniais.

Ketvirtame ir penktame korpusuose buvo laikomi vyrai, o kituose moterys, vaikai ir seneliai. Kai aš gegužės 16 d. buvau atgabenta į lagerį, jame jau buvo apie 14000 žmonių, o birželio mėn. pabaigoje liko tik apie 6000. Per tą laiką iš bado ir ligų mirė 8000 kalinių. Kasdien iš lagerio riedėdavo vežimėliai, kuriuose buvo sukrauti lavonai. Juos gabendavo už tvoros ir versdavo į iškastus didžiulius griovius, apipildami kalkėmis“.

Ylavos lageris veikė iki 1949 m. pradžios. Kaip žinome, karo metu bet kokio genocido objektas yra civiliai, kariuomenėje netarnaujantys gyventojai – vaikai, moterys, seneliai. Ginkluoto konflikto t. y. karo metu jų teisinę padėtį nusako dešimtys įvairių tarptautinių sutarčių ir deklaracijų.

Teisinėje praktikoje dažniausiai remiamasi Hagos 1899–1907 m. taikos konferencijų konvencijomis bei deklaracijomis dėl neleistino elgesio su civiliais karo veiksmų rajone, dėl karo aukų apsaugos, kurias vėliau papildė ir konkretizavo 1949 m. Ženevos konvencija bei jos 1977 m. papildomi protokolai.

Sovietinis genocidas yra išskirtinis tuo, kad jį vykdžiusi pusė ne tik visiškai nepaisė tarptautinių sutarčių ir konvencijų, bet ir tuo, kad Sovietų Sąjungos valstybės turto ir pareigų perėmėja Rusijos federacijos valstybė, Ženevos konvencijos signatarė (!?) ne tik nepasmerkė savo pirmtako įvykdytą sovietinį genocidą, bet iki šiol neigia jo buvimo faktą.


Gal keista, o gal ir ne, bet niekas iš lietuvių istorikų Mažosios Lietuvos gyventojų genocido temos nenagrinėja.

Kai kas iš jų, pvz., istorikas Alvydas Nikžentaitis netgi teigia, kad mažlietuviai nebuvo genocido Rytprūsiuose auka, apie kokį nors sovietinį terorą mažlietuvių atžvilgiu nieko nežinoma, jokie dokumentai to nepatvirtina.

Klaipėdos universiteto istorikas H.Vitkus, pripažįsta, kad sovietinių karinių ir administracinių struktūrų nusikaltimų prieš vietinius Karaliaučiaus krašto gyventojus būta, bet raudonarmiečiai prievartavo ne tik vokietes ir mažlietuves. Buvo prievartaujamos ir į Vokietiją darbams atvežtos rusės, ukrainietės, baltarusės.

Ar tai galėtų pateisinti sovietinį smurtą, leistų jį ignoruoti?

Kiek Karaliaučiaus kraštas neteko civilių gyventojų dėl sovietinio genocido?

Esame paskaičiavę, kad iki Rytprūsių karinės operacijos jame buvo apie 430 tūkst. civilių gyventojų (prieš pat karą čia iš viso gyveno 900 tūkstančių). 1947-1949 m iš krašto buvo deportuoti likę 102 tūkstančiai (taigi, kas nežuvo, tas neteko savo tėviškės).

Taigi išeina, kad „dingo“, t. y. susidorota su beveik 328 tūkstančiais (kiti tyrinėtojai pateikia kiek mažesnius arba gerokai didesnius aukų skaičius).

Pagal Vydūną, lietuvių kilmės žmonių prieškariniame Karaliaučiaus krašte būta beveik 40%. Taigi dėl sovietinio genocido Karaliaučiaus krašte netekome visų per 130 tūkstančių lietuvių kilmės žmonių.

Daug tai ar mažai?

Palyginimui pasakysim, kad dėl nacių Holokausto žuvo 195 tūkstančiai Lietuvos žydų. Nenorėčiau priešpastatyti žydų ir lietuvių netektis. Tačiau žydų iš nacių patirtos netektys kasmet prisimenamos aukščiausiu lygiu, o mažlietuvių, kurie patyrė ir nacių ir bolševikų smurtą, dažnai ignoruojamos...

Mes netekome visų pagrindinės Mažosios Lietuvos dalies, Karaliaučiaus krašto, lietuvių kilmės gyventojų. Dėl bolševikų partijos teroro.

Jei tai ne genocidas, tai kas tada?

-----------------------------------------------------------------------------------

Tai yra subjektyvi nuomonė, kuri nebūtinai sutampa su "Vakarų Ekspreso" redakcijos pozicija. Už šioje rubrikoje publikuojamas medžiagas atsako autoriai.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 16 Gru 2015 19:07 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Vytautas Šilas. Kraštas be savo žmonių


http://alkas.lt/2015/12/15/v-silas-kras ... vo-zmoniu/

Vytautas Šilas, http://www.bernardinai.lt
2015 12 15 18:00

Pažvelkime į XVIII ir XIX amžiaus žemėlapius. Šiaurinėje Rytprūsių dalyje esantys Klaipėdos ir Karaliaučiaus kraštai tai – Mažoji Lietuva.

Jų žemėms ir vandenims čia gyvenę žmonės davė lietuviškus ar prūsiškus vardus. Nors įrašyti su vokiškomis galūnėmis, jie ir dabar iškalbingai liudija, kad pirmieji senieji Mažosios Lietuvos gyventojai buvo baltai – lietuvininkai, prūsai.

Mažosios Lietuvos teritorija nuo XIII a. pabaigos beveik visą laiką buvo vokiečių valdžioje (valdė Prūsijos kunigaikštystė, Prūsijos karalystė, Vokietijos imperija, Vokietijos reichas).

Natūralu, kad į tą kraštą gyventi atvykdavo vis daugiau kolonistų iš vokiškų kraštų. Ypač daug jų privažiavo po 1709–1711 m. maro ir bado, kai išmirė beveik pusė Mažosios Lietuvos gyventojų. Didžioji, masinė kolonizacija vyko 1722–1736 metais. Kolonistai mieliau kėlėsi į miestus ir miestelius, todėl iki XIX vidurio lietuvininkai (mažalietuviai) sudarė kaimo gyventojų daugumą ne tik Klaipėdos, bet ir Karaliaučiaus krašte.

Pralaimėjusi Pirmąjį pasaulinį karą Vokietija prarado valdytą Klaipėdos kraštą, kuris po 1923 metų sukilimo prieš prancūzų valdymą įsiliejo į Lietuvos valstybės sudėtį. Kartu tai nulėmė ir tolesnę, jo lietuvišką ateitį.

1939 m. nacistinė Vokietija aneksavo Klaipėdos kraštą, tačiau Potsdamo konferencijos dalyviai to aneksavimo nepripažino. Tuomet buvo nuspręsta, kad teritorijos, kurias Vokietija užėmė po 1937 m. gruodžio 31 d., yra neteisėtai turėtos teritorijos.

Taigi, Klaipėdos kraštą Sovietų Sąjunga laikė sovietinės Lietuvos Respublikos teritorijos dalimi, jos ikikariniams gyventojams (skirtingai nuo Karaliaučiaus krašto gyventojų!) buvo skirtas TSRS 1947 m. gruodžio 16 d. įsakas dėl SSRS pilietybės.

Jame sakoma, lietuvių tautybės asmenys gyvenantys Klaipėdos miesto, Klaipėdos, Šilutės ir Pagėgių apskrityse, kurie iki 1939 m. kovo 22 d. buvo Lietuvos piliečiai, taip pat jų vaikai, pripažįstami TSRS piliečiais.

Na, o kaip elgėsi sovietinė valdžia su tais „savo piliečiais“?

Rytų frontui priartėjus prie Rytprūsių, 1944 metų Reicho valdžia rugsėjo mėnesį visiems Klaipėdos krašto gyventojams įsakė trauktis į Vokietijos gilumą. Buvo įsakyta šaudyti visus, kurie nesitrauks.

Taip, baigiantis karui, naciai sugebėjo evakuoti apie 90 % visų Klaipėdos krašto civilių gyventojų. Tie krašto gyventojai, kurie traukėsi savo noru (daugiausia vokiečiai ir suvokietėję lietuviai), seniai buvo kur nors netoli Vyslos. Paskutiniai traukė išvarytieji, mintimis likę gimtuosiuose kaimuose, prie namų, prie palikto turto.

1944 m. spalio mėn. 5 d. prasidėjo didysis Klaipėdos krašto puolimas. Ilgos pabėgėlių virtinės vis dar buvo užkimšusios Klaipėdos–Tilžės plentą ir tiltus. Forsavusi Miniją, 5-osios gvardiečių tankų armijos pulkininko I. Petrovskio 159 tankų brigada spalio 9 d. ties Šilute tankais kirto Šilutės–Klaipėdos plentu betraukiančią pabėgėlių vežimų virtinę.

Tą vaizdą stebėjęs lietuvininkas Albertas Bukolis prisiminė:

„Nėra žodžių tam siaubui perteikti. Vėliau esu matęs daug filmų apie karo batalijas, bet tokio šiurpaus vaizdo, tokių baisių garsų niekada neteko nei matyti, nei girdėti.“

Maža to, išgėrę kareiviai prievartavo moteris ir mergaites. Vyrai buvo atskirti ir išvežti nežinomam likimui. Pagal „išvaduotojų“ ataskaitą per kelias operacijos dienas jų pačių buvo sužeista vos devyni, o „priešų“ sunaikinta beveik 1000… Taip Mažosios Lietuvos gyventojai pirmą kartą susidūrė su Raudonosios armijos nužmogėjimo pasekmėmis. Tiesa, vėliau tokių žiaurumų pasitaikyta retai.

1939 m. pradžioje Klaipėdos krašte gyveno 160 tūkst. žmonių.

1944 m. spalio mėnesį NKVD operatyvinės grupės kartu su karine kontržvalgyba SMERŠ „šukavo“ kaimus, miškus.

Išsiaiškinta, kad krašte bebuvo likę tik vos apie 10 tūkstančių lietuvininkų ir 2 tūkstančiai vokiečių, taigi tik kas 10-as gyventojas.

1945 m. kovo 23 d. LKP(b) CK priėmė nutarimą Dėl Klaipėdos krašto apgyvendinimo. Klaipėdos kraštotyrininko K. Budgino duomenimis, pasibaigus prievartiniam klaipėdiškių grąžinimui iš kitų sovietų užimtų Vokietijos teritorijų ir repatriacijai savo noru Klaipėdos krašte su 1948 m. grįžusiais galėjo būti ne daugiau kaip 25 tūkstančiai vietos gyventojų.

Deja, ir gavusius SSRS pilietybę Klaipėdos krašto gyventojus sovietinės valdžios represiniai ir valdžios organai laikė antisovietiniais elementais, juos diskriminavo.

1949 m. kovo 21 prasidėjo klaipėdiškių trėmimai (baigėsi 1951 m.).

Kultūros istorikas Artūras Hermanas tokių priskaičiavo apie 5 tūkstančius.

Vietiniai Klaipėdos krašto gyventojai tapo ryškia mažuma savo tėviškėje. Ištuštėjusį kraštą užpildė atsikėlusieji iš kitų Lietuvos vietų (į Klaipėdos miestą buvo atkelta daug Rusijos gyventojų).

Baigiantis Antrajam pasauliniam karui, Vokietija neteko visos turėtos Rytų Prūsijos (Rytprūsių), taigi ir Karaliaučiaus krašto, kurį pasiėmė sovietinė Rusija. O kas atsitiko su jos gyventojais?

Prieš Antrojo pasaulinio karo pradžią Rytprūsiuose gyveno 2,4 milijono žmonių. Iš jų 940 tūkst. Karaliaučiaus krašte.

Kiek karo metu jame buvo civilių žmonių?

Moterų ir mergaičių buvo apie 50 %, t. y. apie 470 tūkstančių. Tiek pat buvo ir vyriškos lyties gyventojų. Iš jų beveik 260 tūkstančių buvo 18–50 metų karo prievolininkai. Taigi, karo metu Karaliaučius krašte buvo 470+210=680 tūkstančių civilių gyventojų.

Fronto linijai sustojus prie Karaliaučiaus krašto, beveik 40% civilių krašto gyventojų pasisekė evakuotis. Tokiu būdu krašte dar liko apie 410 tūkstančių civilių (moterų, vaikų, senelių).

1948 metų pabaigoje Karaliaučiaus krašte gyvenusių žmonių nebeliko visai. Kur jie visi „dingo“?

Pasibaigus Raudonosios armijos Karaliaučiaus karinei operacijai, 1945 m. rugsėjo 1 d. čia suregistruota tik 130 tūkst. Vokietijos piliečių.

O kas atsitiko su kitais beveik 300 tūkstančiais žmonių?

Kiekvienas karas gaivina ir aštrina žemiausius, ypač žemos kultūros, žmogaus instinktus, naikina žmogų žmoguje. Tokį nužmogėjimą skatino Raudonosios armijos politvadovai.

Visus juos lenkė III baltarusių fronto propagandininkas, rašytojas, surusėjęs žydas Ilja Erenburgas (vėliau – Stalininės premijos už taikos stiprinimą tarp tautų laureatas).

Prieš pirmąjį Karaliaučiaus krašto puolimą laikraštyje „Pravda“ išėjo jo rašinys su tiesioginiu nurodymu žudyti visus vokiečius, neskiriant nei lyties, nei amžiaus, šimtatūkstantinio tiražo atsišaukimai su pavadinimais „Užmušk vokietį!“.

Jais iš esmės buvo teikiama indulgencija visiems, kurie pasiryžtų nužudyti vietinį gyventoją – senį, moterį ar vaiką: „Žudykite! Žudykite! Žudykite! Juk nėra tokio tarp jūsų, kuriam būtų nekaltų vokiečių. Kalti visi – ir gyvieji, ir negimusieji. Raudonarmiečiai, šventai vykdykite draugo Stalino nurodymą visiems laikams sutraiškyti fašistinį žvėrį jo paties urve. Prievartaukite vokiečių moteris ir tokiu būdu palaužkite jų rasinį išdidumą. Pasiimkite jas sau, kaip savo teisėtą grobį. Žudykite, šlovingieji ir nenugalimieji raudonarmiečiai!“

Vokietijos reicho sieną, Karaliaučiaus krašto ribą, Raudonoji armija peržengė 1944 m. spalio 16 d.

Šio puolimo išvakarėse visuose daliniuose buvo perskaitytas 3-ojo Baltarusių fronto Karinės tarybos ir politinės valdybos kreipimasis:

„Mes einame į Rytų Prūsiją. Išmušė valanda, kai Raudonoji armija istorinę kovą už Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę perkelia į hitlerinės Vokietijos teritoriją, į fašistinio žvėries urvą… Atsimink kary! Ten, Vokietijoje, slepiasi vokietis, kuris užmušė tavo vaiką, išgėdino tavo žmoną, nuotaką, seserį, nušovė motiną, tėvą, sudegino tavo gimtąjį židinį. Eik pirmyn su negęstančiu neapykantos jausmu priešui.“

Remdamiesi tokiais nurodymais, dalinių vadai leido savo kariams nevaržomai siautėti. Karaliaučiaus krašte nebuvo nė vienos gyvenvietės, kurioje sovietai nebūtų masiškai žudę, kankinę ir prievartavę civilių gyventojų. Paliudijimų yra daug.

Bene apie 1985 metus Lietuvos žygeiviai L. Stanevičius, V. Šimėnas, E. Paukštė ir R. Matulis išgirdo gana atvirą buvusio tankisto, nuo pokario Stalupėnų (rus. Nesterovo) gyventojo, invalido N. pasakojimą:

„Kai nuo Kybartų įsiveržėme, visi gyventojai ėmė bėgti. Mes tankais – juos vytis. Traiškėme kaip šliužus.“

Prieniškis „vilko vaikas“ Olafas Pasenau 1994 m. parašė apie rusų kareivių elgesį prie Piliavos:

„Naktį prasidėjo mūsų namelio „šturmas“: girti kareiviai mušė vaikus, moteris tempė lauk… 70 metų senutė rytą išėjo vandens. Kareiviai ją pagavę išprievartavo… paskui mes, vaikai, ją palaidojom. Moterys, matydamos, kad jų laukia badas, prievartavimai ir mušimas, žudėsi (…) Noriu papasakoti, ką mačiau Karaliaučiuje, kai jį užėmė sovietų armija. Pirmiausia tai buvo karas prieš civilius žmones. Moterys buvo masiškai prievartaujamos, o nukankintos likdavo negyvos gulėti, kitoms nupjaudavo galvas ir pamaudavo ant tvoros… Mažos mergytės mirdavo vietoje suplėšytos. Taip tęsėsi tris paras.“

Kai II Baltarusių fronto 31-oji armija 1945 m. sausio 26 d. ties Tolkemita prasiveržė prie Aistmarių, sausumos pasitraukimo kelias pabėgėliams buvo uždarytas. Daugybė civilių dar bandė pasiekti Piliavos uostą, kad iš jo laivais pasitrauktų į Vokietiją.

Savo nesėkmingą bėgimą 1999 metais prisiminė iš Mielkiemio kilęs 70-metis Jonas Petraitis:

„Traukėmės Aistmarių ledu. Suskaičiavau keturiolika gurguolių, kurių nebuvo matyti nei pradžios, nei galo. Vežimų, rogių ir sunkvežimių vilkstines bombardavo ir kulkosvaidžiais apšaudė rusų lėktuvai.“

Net pasiekę Piliavą ir atsidūrę perpildytuose laivuose, pabėgėliai negalėjo jaustis saugūs. Sovietiniai torpediniai kateriai sprogdindavo laivus, plaukiančius su Raudonojo kryžiaus vėliavomis.

Pasibaigus karui, Karaliaučiaus krašto raudonąjį terorą ištvėrusių žmonių vargai nesibaigė. Liovėsi tik masiniai moterų, mergaičių ir senučių prievartavimai ir žudymai.

Išlikę gyventojai buvo renkami į Karaliaučiaus, Įsruties, Prūsų Ylavos, Gastų, Tolminkiemio ir kitus lagerius. Ten jie buvo naikinami alkiu, šalčiu, ligomis…

Rusų literatūroje tai pateikiama kaip rūpinimosi civiliais vokiečių gyventojais priemonė, kur šie ne tik dirbo, bet buvo maitinami, turėjo medicininę priežiūrą.

Karaliaučiaus gyventoja E. L., buvusi Ylavos stovykloje nuo 1945 m. gegužės iki spalio mėnesio, pasakoja:

„Kai aš gegužės 16 d. buvau atgabenta į lagerį, jame jau buvo apie 14 000 žmonių, o birželio mėn. pabaigoje liko tik apie 6 000. Per tą laiką iš bado ir ligų mirė 8 000 kalinių. Kasdien iš lagerio riedėdavo vežimėliai, kuriuose buvo sukrauti lavonai. Juos gabendavo už tvoros ir versdavo į iškastus didžiulius griovius, apipildami kalkėmis.“

Ylavos lageris veikė iki 1949 m. pradžios.

Žinoma, į tokius lagerius buvo uždaryti ne visi Karaliaučiaus krašto gyventojai, ir kol dar galima buvo rasti maisto likučių griuvėsiuose, jiems dar negrėsė badas.

Didysis badas kilo 1945 m. pabaigoje ir tęsėsi iki 1948 metų.

Tuo tarpu 1945 m. iš Karaliaučiaus su 241.788-iais vagonais buvo išvežta per 2 milijonus tonų grūdų, 430 tūkst. tonų mėsos produktų, 390 tūkst. tonų cukraus, 20 milijonų litrų spirito, 988 tūkst. tonų bulvių bei daržovių ir t. t.

Tik kur nors dirbantieji gaudavo šiek tiek duonos – per dieną po 400, vietomis – po 300 g. Vaikai ir seni žmonės negaudavo nieko.

Dirbančių sunkų fizinį darbą ir vertingų specialistų šeimoms iš pradžių buvo paliekamas vienas jų namo kambarys, paskui jie būdavo perkeldinami į rūsį, palėpę, ar daržinę.

Badaujantys ir nuskurę benamiai Karaliaučiaus gyventojai 1946–1947 metais stengėsi kaip nors perbėgti į Lietuvą. Čia jie klydinėjo po Lietuvos užkampius – daugiausia ūkininkų vienkiemius, prašydami kur prisiglausti.

Kai kurios ūkininkų šeimos priglausdavo ir net įvaikindavo bado ženklu pažymėtus vaikus. Taip Lietuvoje atsirado „vilko“ vaikai, čia radę naujus tėvus.

Beje, Lietuvos Prezidentė žydų organizacijų teikimu kasmet apdovanoja vis naujus „žydų gelbėtojus“. Deja, neteko girdėti, kad ji būtų apdovanojusi nors vieną Karaliaučiaus krašto vaiko gelbėtoją…

Potsdamo susitarimu Sovietų Sąjungą gavo laikinai valdyti Karaliaučiaus kraštą. Jos ketinimas siekė toliau – turėti šį kraštą visam laikui.

Senbuviai, kurie pasikeitus politinei situacijai galėtų pretenduoti į savo tėvų žemę buvo nereikalingi.

1947 m. spalio 11 d. SSRS Ministrų taryba priėmė nutarimą „Dėl vokiečių iškeldinimo iš Karaliaučiaus srities“ (sovietinei valdžiai visi Vokietijos piliečiai buvo vokiečiai, lietuviai – taip pat).

Prasidėjo prievartinė šio krašto gyventojų deportacija į Vokietijos sovietinę zoną.

Tai buvo akivaizdus tarptautinės teisės pažeidimas, nes pagal 1907 m. Hagos konvenciją buvo draudžiama iškeldinti ar naikinti civilius vietos gyventojus, nesant karinės būtinybės. O karas jau buvo seniai pasibaigęs…

Išgyvenusių gyventojų deportacijai vadovavo garsiojo L. P. Berijos pavaduotojas (vėliau – KGB vadovas), generolas pulkininkas I. A. Serovas (čečėnų ir Krymo totorių deportuotojas). Išvežamiesiems leista pasiimti tik tai, ką galima buvo turėti rankose, dažnai ir tai kareiviai rekvizuodavo.

Oficialiai skelbiama, kad į Vokietiją 48 ešelonais iki 1948 m. lapkričio 30 d. buvo deportuota 102 tūkstančiai žmonių.

Rusų istorikai teigia, kad visi jie išvyko savo noru. Žinoma buvo ir tokių, kurie matė tik tokią perspektyvą: likti ir žūti ar išvykti ir gyventi. Prievartinis pasirinkimas!

O dabar prisiminkime, kad karo pabaigoje Karaliaučiaus krašte buvo 410 tūkstančių civilių gyventojų, o deportuota 102 tūkstančiai. Išeina, kad „dingo“, t. y. buvo susidorota su beveik 300 tūkstančių žmonių!

Beje, pagal Vydūną, lietuvių kilmės žmonių prieškariniame Karaliaučiaus krašte būta beveik 40%. Taigi dėl sovietinio genocido Karaliaučiaus kraštas neteko ir per 130 tūkstančių lietuvių kilmės žmonių.

Kaip žinome, karo metu bet kokio karo nusikaltimo objektu tampa civiliai, kariuomenėje netarnaujantys gyventojai – vaikai, moterys, seneliai.

Jų teisinę padėtį nusako dešimtys įvairių tarptautinių sutarčių ir deklaracijų. Teisinėje praktikoje dažniausiai remiamasi Hagos 1899–1907 metų Taikos konferencijų konvencijomis bei deklaracijomis dėl neleistino elgesio su civiliais gyventojais karo veiksmų rajone, dėl karo aukų apsaugos, kurias vėliau papildė ir konkretizavo 1949 m. Ženevos konvencija bei jos 1977 m. papildomi protokolai.

Ar Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus Karaliaučiaus krašte turėtume vertinti kaip šio krašto gyventojų genocidą?

Kai kurie Rusijos politikai gyventojų naikinimą iš dalies pripažįsta, bet teisina tai buvusia situacija, sako, kad žudė ir prievartavo pavienės grupės ar pavieniai asmenys savo iniciatyva, be jokių nurodymų „iš aukščiau“. O jei nebuvo nurodymų, nebuvo ir genocido!

Genocido terminą sisteminiam gyventojų grupių naikinimui įvardyti 1944 m. pasiūlė armėnų tautos naikinimo įvykius tyrinėjęs ir dėl nacistinio holokausto daugybę giminaičių praradęs amerikiečių teisininkas litvakas Rafaelis Lemkinas.

Jo pastangomis Jungtinės Tautos 1948 m. gruodžio 9 d. priėmė Konvenciją „Dėl kelio užkirtimo genocido nusikaltimui ir baudimui už jį“.

Buvo apibrėžta, kad genocidu laikomi veiksmai, kuriais siekiama visiškai ar iš dalies sunaikinti kokią nors tautinę, etninę, rasinę ar religinę grupę.

Svarbu žinoti, kad Konvencijos projekte į aukų apibrėžimą buvo siūloma įtraukti taip pat ir socialines bei politines grupes. Šio požymio įtraukimui, savaime suprantama, atkakliai pasipriešino masinių trėmimų vykdytoja Sovietų Sąjunga ir jos vadovaujamas socialistinių valstybių blokas.

Sąlygų Karaliaučiaus krašto gyventojų žudymams, fiziniam terorizavimui, marinimui ir deportavimui sudarymą reikia laikyti genocidu.

Pagal JTO 1968-02-26 priimtą konvenciją „Dėl senaties termino netaikymo už karinius nusikaltimus ir nusikaltimus žmonijai“ sovietinis Mažosios Lietuvos gyventojų genocidas yra senaties termino neturintis karinis nusikaltimas. Jo ignoravimas būtų tolygus pritarti nusikaltimui.

Sovietinis genocidas yra išskirtinis tuo, kad jį vykdžiusi pusė ne tik visiškai nepaisė tarptautinių sutarčių ir konvencijų, bet ir tuo, kad Sovietų Sąjungos valstybės turto ir pareigų perėmėja Rusijos Federacija, Ženevos konvencijos signatarė (!?) ne tik nepasmerkė savo pirmtako įvykdyto sovietinio genocido, bet iki šiol neigia jo buvimo faktą.

1945 m. rugpjūčio 2d. Potsdamo konferencijos sprendimu Karaliaučiaus kraštas buvo perduotas laikinam Sovietų Sąjungos administravimui (ne 50-iai metų, o iki „būsimos Taikos konferencijos“!).

Tačiau Konferencijai dar neprasidėjus į kraštą atvyko pirmieji kolonistai – 1945 m. birželio mėnesį Tilžės popieriaus ir celiuliozės kombinatui atstatyti ir paleisti buvo atsiųsta 4050 darbininkų.

1945 m. rudenį prasidėjo planingas Karaliaučiaus krašto kolonizavimas.

Pirmasis kolonistų ešelonas atvažiavo 1946 m. rugpjūtį į Gumbinės stotį iš Briansko srities. Po to kiekvieną savaitę ėmė važiuoti kolonistų ešelonai iš Kalinino, Velikije Luki, Smolensko, Penzos, Briansko ir kitų Rusijos sričių.

Masiniam krašto kolonizavimui žmonėmis iš Rusijos įgyvendinti SSRS Ministrų taryba 1946 m. birželio 21 d. priėmė nutarimą dėl planingo srities apgyvendinimo Nr. 12989 „Dėl priemonių sutvarkyti Kionigsbergo srities ūkį“.

1946 m. liepos 1 d. visame Kaliningrado sritimi pervadintame Karaliaučiaus krašte gyveno dar tik 148 100 žmonių (su vietiniais gyventojais).

Tarp jų rusakalbių kolonistų (be gausių sovietinės armijos karių) buvo jau 67 600. 1948 m. šis skaičius jau pasiekė beveik 300 000, o 1950 m. viršijo 400 tūkst.

Ne visi perkeltieji ar persikėlusieji pasilikdavo. Ir nors dalis jų (apie trečdalis) grįždavo ten, iš kur buvo atvykę, kolonistų skaičius vis augo.

1993 m. naujųjų Karaliaučiaus srities gyventojų skaičius viršijo 900 tūkst. Čia gimusius jų vaikus imta vadinti čiabuviais!

Taigi, 1944–1948 m. masinis teroras – žudymai, marinimai badu, fizinė prievarta, trėmimai buvo priemonės „išvalyti“ Karaliaučiaus kraštą. Užkariautas kraštas liko be savo gyventojų ir, pažeidžiant tarptautinę teisę, buvo kolonizuotas.

Mažosios Lietuvos reikalų tarybai daugelį kartų raginant ir primenant (1997, 1998, 1999, 2000 metų laiškai), parinkus mažalietuvių liudijimų apie vykdyto genocido faktus, LR Seimo Kultūros švietimo ir mokslo komitetas ėmėsi svarstyti klausimą dėl sovietinio Mažosios Lietuvos genocido minėjimo dienos.

Teko įveikti kai kurių genocidą neigiančių Lietuvos istorikų pozicijai atstovaujančio istoriko dr. A. Nikžentaičio pasipriešinimą.

Pagaliau 2006 m. liepos 19 d. LR Seimas priėmė Atmintinų dienų įstatymo papildymo ir pakeitimo įstatymą, kuriuo spalio 16-oji (kai sovietinė Raudonoji armija pradėjo masinį Karaliaus krašto civilių gyventojų terorizavimą) paskelbta atmintina Mažosios Lietuvos gyventojų genocido minėjimo diena.

2007 m. spalio 19 d. LR Seimo ir Pasaulio Lietuvių bendruomenės komisija priėmė rezoliuciją „Dėl lietuvių tautos genocido Mažojoje Lietuvoje ir Karaliaučiaus krašto demilitarizavimo“.

Joje ji konstatavo,kad „Seimas 2006 m. pripažino 1944–1948 metais įvykdytą Mažosios Lietuvos gyventojų genocidą, kurio metu buvo nužudyta 320 tūkst. gyventojų, tarp jų per 130 tūkst. lietuvių kilmės, tačiau šis kraupus įvykis dar nėra pripažintas tarptautiniu mastu“.

Šis tekstas parengtas pagal autoriaus pranešimą, skaitytą 2008 metais Klaipėdos universitete vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Antrojo pasaulinio karo pabaiga Rytprūsiuose: faktai ir istorinė atmintis“.

Nepaisant organizatorių duoto įsipareigojimo, jis 2009 m. išleistame pranešimų rinkinyje „Antrojo pasaulinio karo pabaiga Rytų Prūsijoje: faktai ir istorinės įžvalgos“ nebuvo publikuotas.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Kov 2016 17:08 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Sovietų kareiviai prievartauja vokietaitę

Paveikslėlis

Paveikslėlis

У войны не женское лицо и не человеческое
14:13 01.01.2011
http://newsland.com/user/4297652740/con ... oe/4117758

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Lap 2016 21:35 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Советский геноцид расбушевался с наступлением на Кенигсбергский край III Белорусского фронта 16 октября 1944 г.

Вдохновитель советского геноцида, агитатор штаба, писатель Илья Эренбург от солдат требовал: “Убивайте! Ведь среди вас нет ни одного, кто считал бы, что существуют невинные немцы».

Первые официально зарегистрированные истребления произошли 21 октября 1944 г. в Немеркемисе (Неммерсдорф), где солдаты гвардейцы изнасиловали, а затем зверски убили 72 женщин (в том числе 8-12-летних девочек и 84-летнюю старушку).

Позже такое же происходило по всему Кенигсбергскому краю.

Напр., у Рагайне 20 солдат изнасиловали местную литовку, а затем, как рассказала ее дочь, на ее глазах облили мать бензином и сожгли.

Тех беженцев, кто обозами или санными поездами пытались по льду Айстмарес (Фришес Хав) добраться до порта Пилява (Пиллау), обстреливала и бомбила советская авиация.

Тех жителей, которые избежали первой волны красного террора, потом собирали в концлагеря Кенигсберга, Исрутиса, Прусу Илавы, Гастос (Гейрихсвалде), Толминкемиса (Толлминген). Здесь они испытали издевательства, умирали от голода, холода и болезней.

В одном только лагере Прусу Илавы погибло более чем 10 тыс. жителей края.

Затем, в течение 1947-1949 гг. были эвакуированны в восточную зону Германии 102 тыс. оставшихся жителей.

Таким образом, советский геноцид истребил 328 тыс. жителей Кенигсбергского края (из них – почти 130 тыс. людей литовского происхождения).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Lap 2016 22:17 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina

http://imhoclub.by/ru/material/territor ... z4Q6fNBm9T

(№222) Alexander Alex - Kęstutis Čeponis (№217)

Вы сами то смотрите собственные ссылки?

По вашей ссылке:

По германской переписи 1890 года насчитывалась 121 тыс. чел. малолитовцев.

А в 1947 году страшные большевики депортировали уже 500 тысяч?

(№238) Kęstutis Čeponis, Литва - Alexander Alex (№222)

---По германской переписи 1890 года насчитывалась 121 тыс. чел. малолитовцев----

По этой переписи дедушка и бабушка моей жены тоже записаны немцами, хотя оба (и вся их многочисленная родня) были чистокровными литовцами.

Но такая была тогда политика немецких властей - по приказам самого Бисмарка, который заявил, что в Германской Империи живут только германцы.

Кроме того, в литовских семьях того времени было очень много детей. А в начале 20 века смерность детей в Германии и в Малой Литве резко снизилась - появились неплохие медикаменты, изготовленные развивающейся немецкой химической промышленностью.

И число литовцев тогда резко выросло.

А насчет чисел литовцев, уничтоженных москалями в Малой Литве, и депортированных в Западную Германию, а также в Сибирские концлагеря, то Совет по делам Малой Литвы и Литовский центр по изучению геноцида и сопротивления давно уже составили и опубликовали поименные списки.

Мы же не москали, у которых до сих пор миллионы "пропавших без вести" - своих людей никогда не забываем, и у нас каждый убитый литовец зафиксирован - кто, когда и где его убил.

----А в 1947 году страшные большевики депортировали уже 500 тысяч?----

Депортировали намного меньше - тех, кто выжил до этого времени.

Ведь советский геноцид истребил 328 тыс. жителей Кенигсбергского края, и из них – почти 130 тыс. людей литовского происхождения.

Кроме того многих из них не просто убили, а зверски замучали, перед этим еще и изнасиловав всех девушек - даже младенцев, женщин и старух.

И об этом имеется немало воспоминаний самих москальских "освободителей", и множество фотодокументов.

(№263) Марк Козыренко, Латвия - доктор хаус (№262)

Так этого и не было.

Были исключения, но не правило.

В отличие, кстати, от любимых всеми вами американцев.

(№269) Kęstutis Čeponis, Литва - Марк Козыренко (№263)

--- Были исключения, но не правило.----

Более 3 миллионов изнасилованных красными большевиками женщин - это исключение из правила?

Ну конечно, по этим правилам большевиков это было мелкой мелочью - они же, начиная с 1917 года, десятки миллионов изнасиловали и замучили, и не где то в далекой Германии или даже Литве, а у себя дома...

(№242) Сергей Балунин, Россия - Kęstutis Čeponis (№240)

Необычайно "смелыми" должны быть эти мемуаристы, ведь за каждый случай насилия полагался расстрел.

(№253) Kęstutis Čeponis, Литва - Сергей Балунин (№242)

Какой там растрел - это было практически официально поощряемое действие.

Еренбург даже спецпрокламацию для этого сочинил.


--------------------------------------------------------------------

"Освободители"...

8 мая 1945 года Германия капитулировала, и Красная армия прошла "победоносным шествием по Европе".

От восточных границ Германии до Одера, от Балтики до Карпат – вся Германская территория была охвачена пожарищами, насилиями, грабежами и убийствами. Все это было в исключительных, ужасающих масштабах...

Там, где прошла Красная армия, ни в одной квартире не осталось целой двери, целого гардероба, целого письменного стола. Они были вскрыты, взломаны штыком, ломом и каблуком...

Сводки были полны фактами вооруженных грабежей, убийств, дебоширств и избиений мирного населения пьяными офицерами и солдатами.

По самым скромным подсчетам, только на территории Германии было изнасиловано более двух миллионов женщин в возрасте от 8 до 80 лет!

Советские солдаты, "честно" выполнявшие приказы палача Сталина и его коммунистической клики, виноваты вместе с ним, ибо они шли по приказу преступника и выполняли, следовательно, преступные приказы.

Сами были рабами "родной коммунистической партии", и это рабство несли по всей Европе. Они не были освободителями. Раб никогда в истории еще не освобождал никого, он и не может кого-либо освободить.

Победа Красной армии на долгие десятилетия погрузила половину Европы под власть безбожного коммунизма, которая уничтожала религию, развязала террор и подавляла свободу личности.

Подстрекаемые советской военной пропагандой и командными структурами Красной Армии солдаты 16-й гвардейской стрелковой дивизии 2-го гвардейского танкового корпуса 11-й гвардейской Армии в последней декаде октября 1944 г. принялись вырезать крестьянское население в выступе южнее Гумбиннена.

В этом месте немцы, вновь захватив его, смогли в виде исключения провести более детальные расследования.

В одном Неммерсдорфе были убиты не менее 72 мужчин, женщин и детей. Женщин и даже девочек перед этим изнасиловали, нескольких женщин прибили гвоздями к воротам амбара.

Неподалеку оттуда от рук советских убийц пало большое число немцев и французских военнопленных, до сих пор находившихся в немецком плену.

«В Гёттхендорфе под Прейсиш-Голландом, — говорится в донесении, — только в одной комнате лежат 7 убитых гражданских лиц, среди них 2 пожилые женщины, 2 мужчин, мальчик около 14 лет. В углу скорчившись — 9-летний мальчик с совершенно разбитым черепом, и над ним 15-летняя девочка с исколотыми руками и расцарапанным лицом, штыком изрезаны грудь и живот, нижняя часть тела совершенно голая. 80-летний старик лежал застреленный перед дверью».

Когда советские воинские части перехватывали колонны бегущих на запад немецких беженцев, то они творили такое, чего в Европе не видели со времён нашествия монголов в Средние века.

Всех мужчин — большинство из которых были крестьяне или немцы, занятые в жизненно важных профессиях, и таким образом, освобожденные от воинской службы, - обычно просто убивали на месте.

Всех женщин, почти без исключений, подвергали групповому изнасилованию. Такова была участь и восьмилетних девочек, и восьмидесятилетних старух, и женщин на последних стадиях беременности.

Женщинам, которые сопротивлялись изнасилованиям, перерезали горло, или застреливали. Часто, после группового изнасилования, женщин убивали. Многих женщин и девочек насиловали по столько много раз, что они от одного этого погибали.

Так в Ландсберге советские солдаты из 331-й стрелковой дивизии согнали ошеломленное население, включая женщин и детей, в подвалы, подожгли дома и стали стрелять по бегущим в панике людям. Многие сгорели заживо.

В деревне у дороги Ландсберг-Гейльсберг военнослужащие той же стрелковой дивизии 6 дней и ночей держали взаперти в подвале женщин и девушек, некоторые из которых были прикованы цепями, и при участии офицеров каждодневно насиловали много раз.

Из-за отчаянных криков двое из этих советских офицеров на глазах у всех вырезали двум женщинам языки "полукруглым ножом". Немецким солдатам-танкистам удалось освободить лишь немногих из несчастных, 20 женщин умерли от надругательств.

Детальное расследование удалось провести в Гермау, где располагались штабы 91-й гвардейской стрелковой дивизии и 275-го гвардейского стрелкового полка.

В Гермау были обнаружены трупы 21 убитого - мужчины, женщины и дети. 11 человек не вынесли чудовищных пыток и сами покончили с собой. 15 немецких раненых убили, разбив им головы, одному из них затолкали в горло губную гармошку…

У дороги Гермау-Пальмниккен [ныне Янтарный] были найдены две девочки. Обеим с близкого расстояния выстрелили в голову, у одной были выколоты глаза…

(№275) Сергей Балунин, Россия - Kęstutis Čeponis (№273)

Знакомая тема - тысячи лет ничего не меняется. Снова собираем байки, чтобы оправдать очередную подлость против России. История вас ничему не учит!

«О поведении войск в восточном пространстве» (Das Verhalten der Truppe im Ostraum).

В приказе говорилось, что в обязанности солдата на востоке входит больше, чем обычные военные задачи. Задачей солдата является искоренение азиатского и еврейского влияния на Европу, и он определяется не только как боец за идеи национал-социализма, но и как мститель за зверства по отношению к немецкому народу.

(№279) Kęstutis Čeponis, Литва - Сергей Балунин (№275)

---Задачей солдата является искоренение азиатского и еврейского влияния на Европу----

А с этим никто и не спорит.

Однако Литва, Латвия и Эстония - это не Азия, и у нас немецкие солдаты с литовцами, латышами и эстонцами вели себя вполне прилично и вежливо.

Это вам любой литовец, живший в то время в Литве, подтвердит.

(№265) Kęstutis Čeponis, Литва - Сергей Балунин (№258)

Преступления немцев и американцев с англичанами на ими оккупированных территориях никак не оправдывают во многие сотни разы масштабнее и намного более жестокие преступления красных большевиков, изнасиловавших и убивших не несколько сот или даже несколько тысяч женщин, а не менее 3 миллионов (только в Германии более 2 миллионов) женщин, старух и даже грудных детей - что совки практически планомерно делали на всех без исключения территориях ими захваченных ("освобожденных") государств.

(№267) Kęstutis Čeponis, Литва - Марк Козыренко (№259)

Бабушку моей жены, беременную на 8 месяце, красные изверги целой толпой изнасиловали весной 1945 г. прямо на дороге около Тильже (Тилзит).

Она там сразу же и родила мертвого ребенка. Сама же выжила только чудом.

Еще нескольких женщин и девушек, которые были с ней, тоже всех изнасиловали и многих убили или просто замучили, некоторые затем покончили с собой сами.

Всех мальчиков и стариков, которые шли в этой колонне беженцев, расстреляли на обочине дороги.

Вот так шло большевистское "освобождение" Малой Литвы.

--------------------------------------------------------

Когда немцы в 1941 г. пришли в нашу деревню на востоке Литвы, то они даже воды из колодца не пили, не спросив разрешения - чем наши литовцы очень удивлялись, помня как сюда летом 1940 г. приползли огромные толпы красных оборванных вояк-голодранцев, которые прямо на ходу хватали по дороге все, что только лежало ближе к дороге, по которй их нескончаемые колонны трое суток ползли на запад, в глубь Литвы.

К слову, назад через нашу деревню в июне 1941 г. из всей этой огромной массы красных вояк прошли только трое оборванных босяков, еле таща свои огромные берданки. :)

Когда же летом 1944 г. опять пришли эти же "освободители", то сразу же всех местных жителей выгнали из их домов и начали методично все грабить - а что не могли унести, то просто ломали.

P.S. Мой отец (ему сейчас 84 года) и его двоюродная сестра (ей 86 лет) живы, прекрасно все помнят и любому сомневающемуся могут продробно рассказать, что творили эти красные оккупанты в нашей деревни вплоть до 1954 года, когда репрессии слегка снизились.

(№268) Марк Козыренко, Латвия - Kęstutis Čeponis (№267)

Вы нагло лжёте. Если бы такое было - оно не могло бы быть утаено, об этом всегда было бы известно, так как рассказывал бы каждый пострадавший, а этого нет.

Хотя - допускаю, что какой-то единичный факт мог быть, так как немецкие десанты провокаторов совершали такие злодеяния специально, для сплочения нации против пришедших воздать возмездие за вторжение.

(№273) Kęstutis Čeponis, Литва - Марк Козыренко (№268)

Во всех странах к западу от Москалистана все это давно уже всем известно, оглашены и свидетельства, и фото, и множество исследований, одних только академических трудов издано сотни...

Только на немецком языке десятки книг издано...

И на литовском множество - про геноцид в Малой Литве.

Это только в москалеязычном языковом пространстве тишь да гладь - а все, что иногда появляется, стараются стереть и уничтожить.

(№266) Сергей Балунин, Россия -Kęstutis Čeponis (№265)

Уговорили. Если спросят мое мнение, я поддержу вашу кандидатуру на получение премии имени Иосифа Гебельса.

Пишите дальше, вебпространство все стерпит.

(№271) Kęstutis Čeponis, Литва - Сергей Балунин (№266)

Конечно, просто отрицать все, что давно уже известно всему миру, доказано тысячами документов и фото, миллионами свидетельст жертв большевистского террора, наиболее часто используемый метод в москальской пропаганде. :)

Именно поэтому и необходим Нюрнберг-2 для официального исследования и осуждения всех безчисленных преступлений коммунизма и большевиков, совершенных ими во множестве стран мира.

(№281) Kęstutis Čeponis, Литва - Сергей Балунин (№280)

---разжалобить обывателей.----

Не смешите - "разжалобить"... :) :) :)

Мы призываем к международному признанию и осуждению всех жутких преступлений большевизма-коммунизма и Москалистанского Совка на Нюрнберге-2.

И к жесткому наказанию всех их последователей, которых до сих пор полно и в Эрефии, и за ее пределами.

(№284) Kęstutis Čeponis, Литва - Сергей Балунин (№280)

---Вы со своей идеологией ничем не отличаетесь от нацистов, что в 41 приперлись к нам,----

Это вы ничем отличаетесь от большевиков, которые со своей человеконенавистнической идеологией и практикой приперлись к нам в 1939-1940 г., а затем опять в 1944 г. - и нам это стоило свыше миллиона наших людей, пока мы изгнали из нашей земли всю эту рваную азиопскую нечисть.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 27 Kov 2017 23:50 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina

https://imhoclub.lv/ru/material/eto_vam ... ?c=1117172

(№160) Kęstutis Čeponis, Литва - Илья Нелов (из Тель-Авива) (№128)

Насчет листовок Еренбурга с постоянным лейтмотивом "Убивайте немцев, убивайте их всех...", то таких листовок он написал десятки если не сотни.

Это исторический факт, подтвержденный тысячами свидетелей.

Paveikslėlis

Вот, к примеру, воспоминания адмирала Деница:

"Обращение советского писателя Ильи Эренбурга к русским солдатам напрочь лишило немцев иллюзий. «Убивайте! Убивайте! — требовал он. — Немецкая раса есть одно только зло, и ничего кроме зла. Каждый ныне живущий ..."

P.S. Вдохновитель советского геноцида, агитатор штаба, писатель Илья Эренбург от солдат требовал: “Убивайте! Ведь среди вас нет ни одного, кто считал бы, что существуют невинные немцы».

Эти листовки печатались в типографиях в Каунасе и Вильнюсе на синей бумаге и раздавались всем военнослужащим СА перед тем, как красные перешли границу Малой Литвы.

Советский геноцид расбушевался с наступлением на Кенигсбергский край (то есть Малую Литву) III Белорусского фронта 16 октября 1944 г.

Тогда тут красные за несколько дней убили почти 100 000 местных литовцев - стариков, женщин, детей...

Первые официально зарегистрированные истребления произошли 21 октября 1944 г. в Немеркемисе (Неммерсдорф), где солдаты гвардейцы изнасиловали, а затем зверски убили 72 женщин (в том числе 8-12-летних девочек и 84-летнюю старушку).

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Позже такое же происходило по всему Кенигсбергскому краю (Малой Литве).

Напр., у Рагайне 20 солдат изнасиловали местную литовку, а затем, как рассказала ее дочь, на ее глазах облили мать бензином и сожгли.

Тех беженцев, кто обозами или санными поездами пытались по льду Айстмарес (Фришес Хав) добраться до порта Пилява (Пиллау), обстреливала и бомбила советская авиация.

Тех жителей, которые избежали первой волны красного террора, потом собирали в концлагеря Кенигсберга, Исрутиса, Прусу Илавы, Гастос (Гейрихсвалде), Толминкемиса (Толлминген).

Здесь они испытали издевательства, умирали от голода, холода и болезней.

В одном только лагере Прусу Илава погибло более чем 10 тыс. жителей края.

Затем, в течение 1947-1949 гг. были эвакуированны в восточную зону Германии 102 тыс. оставшихся в живых жителей.

Советский геноцид истребил 328 тыс. мирных жителей Кенигсбергского края (из них – почти 130 тыс. людей литовского происхождения).

-------------------------------------------------------------------

В 2006 г. Сейм Литвы официально обьявил 16 октября Днем Геноцида жителей Малой Литвы.

В Литве это государственный День Траура.


------------------------------------------------------

Насчет чисел литовцев, уничтоженных красными извергами в Малой Литве, депортированных в Западную Германию, а также в Сибирские концлагеря, то Совет по делам Малой Литвы и Литовский центр по изучению геноцида и сопротивления давно уже составили и опубликовали поименные списки.

(№168) Kęstutis Čeponis, Литва - Константин Рудаков (№134)

Вот вам фото одной из листовок Эренбурга:

Убей!
http://lurkmore.so/images/d/dc/Ier.png

(№197) Kęstutis Čeponis, Литва - Lora Abarin (№169)

Это было напечатано «Красная звезда», 24 июля 1942 г (№173 [5236])

Дословная цитата из статьи «Убей!» в «Красной звезде» от 24 июля 1942:

«Если ты не убил за день хотя бы одного немца. твой день пропал. Если ты думаешь, что за тебя немца убьет твой сосед, ты не понял угрозы. Если ты не убьешь немца, немец убьет тебя. Он возьмет твоих и будет мучить их в своей окаянной Германии. Если ты не можешь убить немца пулей, убей немца штыком. Если на твоем участке затишье, если ты ждешь боя, убей немца до боя. Если ты оставишь немца жить, немец повесит русского человека и опозорит русскую женщину. Если ты убил одного немца, убей другого - нет для нас ничего веселее немецких трупов. Не считай дней. Не считай верст. Считай одно: убитых тобою немцев. Убей немца! - это просит старуха-мать. Убей немца! - это молит тебя дитя. Убей немца! - это кричит родная земля. Не промахнись. Не пропусти. Убей!

Илья Эренбург»

P.S. То, что это написано именно Эренбургом, имеется масса свидетельств.

(№199) Lora Abarin, Латвия - Kęstutis Čeponis (№197)

Да, гугл это подтверждает.

В основу лозунга была положена фраза из стихотворения Константина Симонова «Убей его!» (опубликовано 18 июля 1942 года)[1] и публицистической статьи Ильи Эренбурга «Убей!» (опубликована 24 июля 1942 года)[2].

Первичным стимулом для развёртывания «пропаганды ненависти» (выражение Александра Верта) стал рассказ Михаила Шолохова «Наука ненависти»[3], опубликованный 22-23 июня 1942 года в ведущих советских газетах[4].

Помимо Симонова и Эренбурга, в мобилизирующей антинемецкой кампании приняли активное участие многие другие советские писатели, поэты, художники.

(№195) Константин Рудаков, Латвия - Kęstutis Čeponis (№168)

Да, знаменитая листовка - про нее я в курсе.

Сергей Балунин совершенно справедливо отметил, что она была написана в середине 1942 года, когда до границ Германии идти было еще более двух лет.

Кстати - это не совсем листовка - текст первоначально был опубликован в "Правде".

Специально дату удалили, или еще раньше кто-то этим озаботился?

(№196) Дочь Монтесумы, Мексика - Константин Рудаков (№195)

Константин!

Был еще один вариант этой «листовки» — стихотворение Константина Симонова. В современной редакции оно называется «Если дорог тебе твой дом…»

Но впервые оно было опубликовано в несколько ином варианте — «Убей его!».

По ссылке http://byker80.livejournal.com/6792.html — оригинал с датой и названием газеты с первой публикацией.

(№211) Kęstutis Čeponis, Литва - Константин Рудаков (№195)

Вариации этой статьи Еренбурга позже в виде листовок всю войну печатались всеми армейскими отделами пропаганды Красной армии - и сотнями тысяч раздавались всем солдатам и офицерам.

Таких листовок было множество - и написанных не только Эренбургом.

Таких "писателей" в каждой армии красных было несколько десятков в политотделах.

(№170) Сергей Балунин, Россия - Kęstutis Čeponis (№168)

24 июля 1942 г.

Надо было тогда написать "Возлюби как самого себя"?

(№203) Kęstutis Čeponis, Литва - Сергей Балунин (№170)

Факт - написал, что написал.

И это уже не стереть.

И никому в мире сейчас не обьяснишь, почему он так написал - в нашем цивилизованном мире это абсолютный нонсенс при любых обстоятельствах.

Это во первых.

А во вторых, это не была его единственная писанина в таком "стиле".

(№204) Сергей Балунин, Россия - Kęstutis Čeponis (№203)

22 июня 1941 года мы тоже думали, что воевать на нас пошло цивилизованное европейское государство.

24 июля 1942 года таких иллюзий уже не было.

(№218) Kęstutis Čeponis, Литва - Сергей Балунин (№204)

К примеру, в Литве немцы мирных жителей никогда не трогали.

У нас в хуторе, когда они пришли, то никогда даже воды из колодца не пили, не спросив разрешения.

И примерно так немцы действовали во всей Европе (взгляните, к примеру, документальные фильмы как жили французы во Франции во время немецкой оккупации).

А вот когда немцы встретились с большевиками - и увидели как они "воюют", и что делают с немецкими пленными, да и со своими же солдатами, бывшими в плену, то и немцы начали отвечат по принципу "око за око, зуб за зуб"...

Это прекрасно известно из множества мемуаров немецких солдат и офицеров - о том, как они меняли свое отношение к москалям....

(№159) Марк Козыренко, Латвия - Kęstutis Čeponis (№158)

Да уж какие иллюзии у них ещё могли быть после того, что немцы творили в СССР?!

(№161) Kęstutis Čeponis, Литва - Марк Козыренко (№159)

То есть большевики решили в своих зверствах перегнать нацистов?

И они их перегнали в разы... - насилуя и убивая всех подряд, а не только немцев.


Одних литовцев красные убили в Большой и Малой Литве почти пол миллиона.

Для сравнения, немцы за всю войну убили только несколько сот литовцев.

Нацистов за это судили в Нюрнберге, а большевики за множество раз более ужасные преступления до сих пор кичатся своими "победами", и даже смеют 9 мая выходить на улицы в Литве со своими кровавыми наградами... - но Суд Истории все поставит на свои места...

(№108) Константин Рудаков, Латвия - Песня акына (№100)

Мне кажется - те записки, о которых говорит Борис, выложены ныне в интернете. К сожалению - не помню точно фамилию автора.

Читал тут:
http://iremember.ru/memoirs/pekhotintsi/

Полистайте - может и наткнетесь на них.

Парень был несколько странный, даже сказал бы, что придурковатый, но при этом и впрямь очень откровенный. При этом не скажу, что отличался жестокостью - никого он не расстреливал, не насиловал, просто воевал.

Но вот вел себя в городах, как натуральный мародер и при этом рассказывает об этом совершенно откровенно (и о себе и об однополчанах), не понимая - что в этом особенного - забраться в дом, все изгадить, все, что возможно разбить и изорвать...

Пороюсь потом в архивах - может найду точную ссылку.

Вот нашел ссылку:

http://iremember.ru/memoirs/svyazisti/a ... petrovich/

Почитайте, но чтение очень депрессивное и страшное.

(№125) Песня акына - Kęstutis Čeponis (№119)

Где находится массовое захоронение?

(№165) Kęstutis Čeponis, Литва - Песня акына (№125)

Многих литовцев, убитых совками, похоронили или перезахоронили позже родственники на семейных кладбищах на современной территории Литвы (в северной части Малой Литвы, которая находится в составе современных границ Литвы), а остальные были совками закопаны прямо у всех дорог в так называемой "Калининградской области" - где красные кого-то убили, там и закопали.

Таких безымянных захоронений там тысячи по всей области.

Во времена Совка КГБ очень дотошно приглядывала, чтобы литовцы там ничего бы не исследовали.

К сожалению и сейчас, пока Малая Литва все еще оккупирована, мы не можем там проводить раскопки и исследования злодеяний красных извергов.

P.S. После WW2 совковые колонисты десятилетиями массого уничтожали и все местные немецкие и литовские кладбища - "гробокопатели" практически все могили перерыли в поисках сокровищ и ценностей, а власти этому даже способствовали - "уничтожению немецкого духа".

(№193) Песня акына - Kęstutis Čeponis (№165)

Кроме Ваших слов есть ещё что-то?

(№205) Kęstutis Čeponis, Литва - Песня акына (№193)

Вы не умеете пользоваться интернетом?

На литовском, немецком, английском полным полно инфы.

-----------------------------------------------

Повторюсь - советский геноцид истребил 328 тыс. мирных жителей Кенигсбергского края (из них – почти 130 тыс. людей литовского происхождения).

Вот, к примеру, одно из множества фото изнасилованных и убитых красными извергами:

Paveikslėlis

И в Литве, и в Германии давно уже составлены поименные списки красными убитых в Малой Литве и во всей Восточной Пруссии мирных жителей.

В 2006 г. Сейм Литвы официально обьявил 16 октября Днем Геноцида жителей Малой Литвы.

В Литве это государственный День Траура.

P.S. Для сравнения найдите хоть одно кладбище тех солдат и офицеров, которые погибли защищая Кенигсберг и весь край (Малую Литву) от красных варваров.

А ведь потери в войсках защитников были огромные - сотни тысяч геройски погибли.

А попробуйте сейчас найти хоть одну их могилу.

Вы наверное и не знаете, что в войсках НКВД были специальные отряды, которые целенапрвленно уничтожали все признаки "фашистских" захоронений, не говоря уж о захоронениях мирных жителей, убитых красными.

(№301) Kęstutis Čeponis, Литва - arvid miezis (№294)

В Большой Литве массовых изнасилований не было - а вот массовые убийства начались уже после того, как фронт ушел далеко на Запад, когда войска НКВД начали ловить литовцев в свою армию, а литовцы начали массого прятаться и уклоняться.

Немцы во время войны тоже несколько раз обьявляли в Литве мобилизацию - литовцы тогда просто прятались на время в погребах или лесу, а немцы пошарив уходили и не возвращались.

Совки же просто начали сжигать деревни вместе с людьми - а тех, кто выскакивал из горящих зданий из разных укрытий, убивали на месте штыками.

Это была обычная большевистская практика запугивания местного населения (еще со времен гражданской войны) - в каждом районе Литвы так сжигали по 10-20 деревень, чтобы все знали как красные поступают с теми, кто отказывается идти в СА.

А массовые изнасилования начались сразу же как красные войска перешли границу Третьего Рейха, то есть вступили в Малую Литву (Восточную Пруссию).

(№325) Kęstutis Čeponis, Литва - Песня акына (№310)

Вот тут:

Rytprūsių genocidas
http://www.antraspasaulinis.net/print.p ... ontent.899

Тоже в другом формате:

Rytprūsių genocidas
http://www.antraspasaulinis.net/e107_pl ... ontent.899

На английском уже в 1946 г. была издана книга:

Austin J. App, Ph.D. Ravishing the Women of Conquered Europe, 1946.

В интерне о ней говорится тут:

https://www.google.lt/?gws_rd=ssl#q=Pro ... e,+1946.&*

В Германии все документы и свидетельства по массовым изнасилованиям и убийствам мирных жителей Германии оккупационными войсками разных стран многие десятилетия собираются в государственном архиве в Кобленце:

Bundesarchiv, Potsdamer Str.1, D-56075, Koblenz;
http://www.bundesarchiv.de

Однако они очень мало что оглашают.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 10 Lap 2017 01:37 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Германизировать Калининград
Может только Россия


Александр Дюков Россия
Историк

https://imhoclub.lv/ru/material/germani ... &c=1211165

№123 Kęstutis Čeponis, Литва

--Геноцид — это международно-правовой термин; согласно конвенции ООН, под геноцидом понимаются действия, которые направлены на уничтожение какой-либо этнической группы.---

Уважаемый Дюков,

неужели не знаете, что это только часть определения.

А ведь все определение намного шире - и не "в литовском понимании", а принятое в ООН определение:

Геноци́д (от греч. γένος — род, племя и лат. caedo — убиваю) — действия, совершаемые с намерением уничтожить, полностью или частично, какую-либо национальную, этническую, расовую, религиозную или иную исторически сложившуюся культурно-этническую[1] группу как таковую путём:

- убийства членов этой группы;
- причинения тяжкого вреда их здоровью;
- мер, рассчитанных на предотвращение деторождения в такой группе;
- изъятия детей из семьи;
- предумышленного создания жизненных условий, рассчитанных на полное или частичное физическое уничтожение этой группы.

С 1948 года геноцид признаётся в ООН международным преступлением.[2]
----------------------------------------------------------------------------------------

Вдохновитель советского геноцида, агитатор штаба, писатель Илья Эренбург от солдат требовал: “Убивайте! Ведь среди вас нет ни одного, кто считал бы, что существуют невинные немцы».

Эти листовки печатались в типографиях в Каунасе и Вильнюсе на синей бумаге и раздавались всем военнослужащим СА перед тем, как красные перешли границу Малой Литвы.

Советский геноцид расбушевался с наступлением на Кенигсбергский край (то есть Малую Литву) III Белорусского фронта 16 октября 1944 г.

Тогда тут красные за несколько дней убили почти 100 000 местных литовцев - стариков, женщин, детей...

Первые официально зарегистрированные истребления произошли 21 октября 1944 г. в Немеркемисе (Неммерсдорф), где солдаты гвардейцы изнасиловали, а затем зверски убили 72 женщин (в том числе 8-12-летних девочек и 84-летнюю старушку).

Позже такое же происходило по всему Кенигсбергскому краю (Малой Литве).

Напр., у Рагайне 20 солдат изнасиловали местную литовку, а затем, как рассказала ее дочь, на ее глазах облили мать бензином и сожгли.

Тех беженцев, кто обозами или санными поездами пытались по льду Айстмарес (Фришес Хав) добраться до порта Пилява (Пиллау), обстреливала и бомбила советская авиация.

Тех жителей, которые избежали первой волны красного террора, потом собирали в концлагеря Кенигсберга, Исрутиса, Прусу Илавы, Гастос (Гейрихсвалде), Толминкемиса (Толлминген).

Здесь они испытали издевательства, умирали от голода, холода и болезней.

В одном только лагере Прусу Илава погибло более чем 10 тыс. жителей края.

Cоветский геноцид истребил 328 тыс. мирных жителей Кенигсбергского края (из них – почти 130 тыс. людей литовского происхождения).

Затем, в течение 1947-1949 гг. были эвакуированны в восточную зону Германии 102 тыс. оставшихся в живых жителей.

Вот, к примеру, одно из множества фото изнасилованных и убитых красными извергами
http://static.newsland.com/news_images/ ... 609203.jpg

В 2006 г. Сейм Литвы официально обьявил 16 октября Днем Геноцида жителей Малой Литвы.

В Литве это государственный День Траура.

P.S.1. И в Литве, и в Германии давно уже составлены поименные списки красными убитых в Малой Литве и во всей Восточной Пруссии мирных жителей.

Насчет чисел литовцев, уничтоженных красными извергами в Малой Литве, депортированных в Западную Германию, а также в Сибирские концлагеря, то Совет по делам Малой Литвы и Литовский центр по изучению геноцида и сопротивления давно уже составили и опубликовали поименные списки.

P.S.2. После WW2 совковые колонисты десятилетиями массого уничтожали и все местные немецкие и литовские кладбища - "гробокопатели" практически все могили перерыли в поисках сокровищ и ценностей, а власти этому даже способствовали - "уничтожению немецкого духа".

------------------------------------------------------------

Вы и дальше будете отрицать, что в Малой Литве красными был совершен геноцид, полностью всей группы местных жителей - литовцев и немцев - то есть полное их уничтожение или выселение?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 09 Geg 2022 23:07 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27077
Miestas: Ignalina
Kęstutis Čeponis - Žygeivis
2022-05-09


Все знают, что творят орки в Украине, знают про Бучу и другие города, в которых орки изничтожили тысячи детей, женщин и стариков, а многих еще и пытали, насиловали...

Однако мало кто знает, что внуки просто хорошо выучили уроки своих дедов - "освободителей Европы"...

Вот страшные воспоминания отставного лейтенанта, поэта и художника Леонида Рабичева [Л.Рабичев. Война все спишет. «Знамя» 2005, №2; «Аввалон» М.2008. 560 с.]:

«Три больших комнаты, две мертвые женщины и три мертвые девочки, юбки у всех задраны, а между ног донышками наружу торчат пустые бутылки. Я иду вдоль стены дома, вторая дверь, коридор, дверь и еще две смежные комнаты, на каждой из кроватей, а их три, лежат мертвые женщины с раздвинутыми ногами и бутылками, и так в каждом доме. […] Наши танкисты, пехотинцы, артиллеристы, связисты, […] позабыв о долге, чести и отступающих без боя немецких подразделениях, тысячами набросились на женщин и девочек. […]

Женщины, матери и их дочери, лежат справа и слева вдоль шоссе, и перед каждой стоит гогочущая ватага мужиков со спущенными штанами. Обливающихся кровью и теряющих сознание оттаскивают в сторону, бросающихся на помощь им детей расстреливают. Гогот, рычание, смех, крики и стоны.

А их командиры, их майоры и полковники стоят на шоссе, кто посмеивается, а кто и дирижирует — нет, скорее, регулирует. Потрясенный, я сидел в кабине полуторки, шофер мой стоял в очереди, и я понимал, что война далеко не все спишет.

А полковник, тот, что только что дирижировал, не выдерживает и сам занимает очередь, а майор отстреливает свидетелей, бьющихся в истерике детей и стариков. […]

Я был командиром взвода, меня тошнило, я смотрел как бы со стороны, но мои солдаты стояли в этих жутких преступных очередях, смеялись, когда надо было сгорать от стыда, и по существу совершали преступления против человечества».

8 мая 1945 года Германия капитулировала, и Красная армия прошла "победоносным шествием по Европе".

От восточных границ Германии до Одера, от Балтики до Карпат – вся Германская территория была охвачена пожарищами, насилиями, грабежами и убийствами. Все это было в исключительных, ужасающих масштабах...

Там, где прошла Красная армия, ни в одной квартире не осталось целой двери, целого гардероба, целого письменного стола. Они были вскрыты, взломаны штыком, ломом и каблуком...

Сводки были полны фактами вооруженных грабежей, убийств, дебоширств и избиений мирного населения пьяными офицерами и солдатами.

По самым скромным подсчетам, только на территории Германии было изнасиловано более двух миллионов женщин в возрасте от 8 до 80 лет!

Советские солдаты, "честно" выполнявшие приказы палача Сталина и его коммунистической клики, виноваты вместе с ним, ибо они шли по приказу преступника и выполняли, следовательно, преступные приказы.

Сами были рабами "родной коммунистической партии", и это рабство несли по всей Европе. Они не были освободителями. Раб никогда в истории еще не освобождал никого, он и не может кого-либо освободить.

Победа Красной армии на долгие десятилетия погрузила половину Европы под власть безбожного коммунизма, которая уничтожала религию, развязала террор и подавляла свободу личности.

Подстрекаемые советской военной пропагандой и командными структурами Красной Армии солдаты 16-й гвардейской стрелковой дивизии 2-го гвардейского танкового корпуса 11-й гвардейской армии в последней декаде октября 1944 г. принялись вырезать крестьянское население в выступе южнее Гумбиннена.

В этом месте немцы, вновь захватив его, смогли в виде исключения провести более детальные расследования.

В одном Неммерсдорфе были убиты не менее 72 мужчин, женщин и детей. Женщин и даже девочек перед этим изнасиловали, нескольких женщин прибили гвоздями к воротам амбара.

Неподалеку оттуда от рук советских убийц пало большое число немцев и французских военнопленных, до сих пор находившихся в немецком плену.

«В Гёттхендорфе под Прейсиш-Голландом, — говорится в донесении, — только в одной комнате лежат 7 убитых гражданских лиц, среди них 2 пожилые женщины, 2 мужчин, мальчик около 14 лет. В углу скорчившись — 9-летний мальчик с совершенно разбитым черепом, и над ним 15-летняя девочка с исколотыми руками и расцарапанным лицом, штыком изрезаны грудь и живот, нижняя часть тела совершенно голая. 80-летний старик лежал застреленный перед дверью».

Когда советские воинские части перехватывали колонны бегущих на запад немецких беженцев, то они творили такое, чего в Европе не видели со времён нашествия монголов в Средние века.

Всех мужчин — большинство из которых были крестьяне или немцы, занятые в жизненно важных профессиях, и таким образом, освобожденные от воинской службы, - обычно просто убивали на месте.

Всех женщин, почти без исключений, подвергали групповому изнасилованию. Такова была участь и восьмилетних девочек, и восьмидесятилетних старух, и женщин на последних стадиях беременности.

Женщинам, которые сопротивлялись изнасилованиям, перерезали горло, или застреливали. Часто, после группового изнасилования, женщин убивали. Многих женщин и девочек насиловали по столько много раз, что они от одного этого погибали.

Так в Ландсберге советские солдаты из 331-й стрелковой дивизии согнали ошеломленное население, включая женщин и детей, в подвалы, подожгли дома и стали стрелять по бегущим в панике людям. Многие сгорели заживо.

В деревне у дороги Ландсберг-Гейльсберг военнослужащие той же стрелковой дивизии 6 дней и ночей держали взаперти в подвале женщин и девушек, некоторые из которых были прикованы цепями, и при участии офицеров каждодневно насиловали много раз.

Из-за отчаянных криков двое из этих советских офицеров на глазах у всех вырезали двум женщинам языки "полукруглым ножом".

Немецким солдатам-танкистам удалось освободить лишь немногих из несчастных, 20 женщин умерли от надругательств.

Детальное расследование удалось провести в Гермау, где располагались штабы 91-й гвардейской стрелковой дивизии и 275-го гвардейского стрелкового полка.

В Гермау были обнаружены трупы 21 убитого - мужчины, женщины и дети. 11 человек не вынесли чудовищных пыток и сами покончили с собой. 15 немецких раненых убили, разбив им головы, одному из них затолкали в горло губную гармошку…

У дороги Гермау-Пальмниккен [ныне Янтарный] были найдены две девочки. Обеим с близкого расстояния выстрелили в голову, у одной были выколоты глаза…

************************************************

Вдохновитель советского геноцида, агитатор штаба, писатель Илья Эренбург от солдат требовал: “Убивайте! Ведь среди вас нет ни одного, кто считал бы, что существуют невинные немцы».

Это было напечатано «Красная звезда», 24 июля 1942 г (№173 [5236])


Дословная цитата из статьи «Убей!» в «Красной звезде» от 24 июля 1942:

«Если ты не убил за день хотя бы одного немца. твой день пропал. Если ты думаешь, что за тебя немца убьет твой сосед, ты не понял угрозы. Если ты не убьешь немца, немец убьет тебя. Он возьмет твоих и будет мучить их в своей окаянной Германии. Если ты не можешь убить немца пулей, убей немца штыком. Если на твоем участке затишье, если ты ждешь боя, убей немца до боя. Если ты оставишь немца жить, немец повесит русского человека и опозорит русскую женщину. Если ты убил одного немца, убей другого - нет для нас ничего веселее немецких трупов. Не считай дней. Не считай верст. Считай одно: убитых тобою немцев. Убей немца! - это просит старуха-мать. Убей немца! - это молит тебя дитя. Убей немца! - это кричит родная земля. Не промахнись. Не пропусти. Убей!

Илья Эренбург»

Эти листовки печатались в типографиях в Каунасе и Вильнюсе на синей бумаге и раздавались всем военнослужащим СА перед тем, как красные перешли границу Малой Литвы.

Советский геноцид расбушевался с наступлением на Кенигсбергский край (то есть Малую Литву) III Белорусского фронта 16 октября 1944 г.

Тогда тут красные за несколько дней убили почти 100 000 местных литовцев - стариков, женщин, детей...

Первые официально зарегистрированные истребления произошли 21 октября 1944 г. в Немеркемисе (Неммерсдорф), где солдаты гвардейцы изнасиловали, а затем зверски убили 72 женщин (в том числе 8-12-летних девочек и 84-летнюю старушку).

Позже такое же происходило по всему Кенигсбергскому краю (Малой Литве).

Напр., у Рагайне 20 солдат изнасиловали местную литовку, а затем, как рассказала ее дочь, на ее глазах облили мать бензином и сожгли.

Тех беженцев, кто обозами или санными поездами пытались по льду Айстмарес (Фришес Хав) добраться до порта Пилява (Пиллау), обстреливала и бомбила советская авиация.

Тех жителей, которые избежали первой волны красного террора, потом собирали в концлагеря Кенигсберга, Исрутиса, Прусу Илавы, Гастос (Гейрихсвалде), Толминкемиса (Толлминген).

Здесь они испытали издевательства, умирали от голода, холода и болезней.

В одном только лагере Прусу Илава погибло более чем 10 тыс. жителей края.

Cоветский геноцид истребил 328 тыс. мирных жителей Кенигсбергского края (из них – почти 130 тыс. людей литовского происхождения).

Затем, в течение 1947-1949 гг. были эвакуированны в восточную зону Германии 102 тыс. оставшихся в живых жителей.


Вот, к примеру, одно из множества фото изнасилованных и убитых красными извергами
http://static.newsland.com/news_images/ ... 609203.jpg

В 2006 г. Сейм Литвы официально объявил 16 октября Днем Геноцида жителей Малой Литвы.

В Литве это государственный День Траура.


Однако в мире, во многих странах, а тем более в РФ и Беларуси, все это до сих пор под грифом "сов. секретно"...

Даже Германия не открывает свои архивы, в которых собраны сотни тысяч свидетельств...

А фейсбук моментально удаляет фото всех этих преступлений... - мол не надо людям показывать, какие зверства творили красные вояки в оккупированных государствах Европы...

Именно такая избирательная политика закрытия любой информации о преступлениях "красных освободителей" во время WW2, и то что так и не было Нюрнберга-2 по преступлениям большевиков, и позволяет потомкам этих "освободителей" вновь и вновь повторять свои преступления уже в наши дни - в Чечне, Сирии, а сейчас уже и в Украине...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 15 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007