Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 27 Bal 2024 16:24

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 04 Vas 2015 03:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2010 00:02
Pranešimai: 246
Atskleisti Graikijos „Syriza“ partijos ryšiai su Aleksandru Duginu


Šaltinis: http://www.delfi.lt/news/daily/world/na ... d=67054580

Keista radikaliosios kairės partijos „Syriza“ draugystė su „Nepriklausomų graikų“ politiniu judėjimu naujajame šalies ministrų kabinete kaip reikiant nustebino visą tarptautinę bendruomenę.

Dar didesnę nuostabą sukėlė rekordiškai trumpas laikas, per kurį buvo sudaryta naujoji vyriausybė – per mažiau nei 24 valandas po rinkimų, skelbia grreporter.info.

Praėjus vos dienai, Graikija drįso, pasitelkusi procedūrinius argumentus, prieštarauti bendrai Europos Sąjungos pozicijai dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje, nors nevetavo Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų sprendimo iki rugsėjo pratęsti pirmąjį sankcijų paketą Rusijai, kuris turėjo nustoti galioti kovą.

Tačiau neoficialiai teigiama, kad dėl Graikijos, Italijos ir Kipro pasipriešinimo sprendimas papildyti Europos Sąjungos ribojimus patiriančių asmenų ir įmonių sąrašą atidėtas iki vasario 9-osios.

Kol vietos analitikai svarstė, ar Graikija iš tikrųjų apsisprendė kardinaliai keisti savo geopolitinę orientaciją ir nuo Vakarų skubiai atsigręžti į Rytus, žiniasklaida išsiaiškino galimų tikrų tokio drastiško pasikeitimo priežasčių – paaiškėjo, kad naujasis Graikijos užsienio reikalų ministras Nikosas Kotziasas tiesiogiai susijęs su Rusijos radikaliuoju nacionalistu Aleksandru Duginu, o jo pagrindinis tikslas – Graikijos valdžioje atstovauti Rusijos interesams.

Kaip teigia žurnalistai, partijų „Syriza“ ir „Nepriklausomų graikų“ koalicija buvo apgalvota dar prieš rinkimus, o prie to prisidėjo buvęs Rusijos diplomatas Atėnuose ir Kremliui artimo oligarcho patikėtinis George‘as Gavrišas.

Kaip rašo žurnalistė Anastasia Balezdrova, vienas iš informacijos šaltinių, kuriais remiasi tarptautinė žiniasklaida, yra žiniasklaidos verslu Nyderlanduose ir Ukrainoje besiverčiančio investuotojo, ir Rusijos politikos konflikto su Ukrainoje metu eksperto, Hristo Grozevo tinklaraštis.

– Savo tinklaraštyje aprašote bandymus Graikijoje pasirūpinti Rusijos interesais, minite oligarchų finansuojamus lobistus. Iš kur gavote tokios informacijos?

– Atlikau detalią korespondencijos analizę, 2013-2014 metais perskaičiau apie tūkstantį elektroninių laiškų. Tai buvo vieno iš svarbiausių Rusijos oligarchų Konstantino Malofejevo – žmogaus, kuris daug prisidėjo prie Ukrainos Rytuose veikiančių prorusiškai nusiteikusių separatistų veiksmų (tam pakanka įrodymų) – aplinkos žmonių korespondencija.

Gruodžio pradžioje Rusijos programišių grupelė „Šaltaj-Baltaj“ (priklausanti tarptautinei programišių grupei „Anonymous International“) įsilaužė į G. Gavrišo, buvusio Rusijos konsulato Atėnuose darbuotojo, šiuo metu dirbančio su K. Malofejevu ir vienu iš radikaliausių Rusijos nacionalistų A. Duginu, elektroninio pašto dėžutę.

G. Gavrišas – svarbiausias K. Malofejevo ir A. Dugino tarpininkas, padedantis rasti bendrą kartą su Graikijos politiniu elitu, ypač su „Syriza“ partija.

Akivaizdu, kad santykiai buvo puoselėjami visus tuos metus, kai jis dirbo Atėnuose.

– Kaip manote, kuo konkrečiai užsiims Rusijos lobistai Graikijoje? Ar jie sieks prielankumo energetikos projektams, ar bus paliesta ir daugiau klausimų?

– Manau, kad interesai žymiai sudėtingesni.

Korespondencijoje aptikau detalų memorandumą, parengtą paties A. Dugino, kuris įvardija tikslą įkurti „elitinį tarptautinių politinių veikėjų, remiančių Rusijos geopolitinius interesus, klubą“ – kad ir kokie tie interesai konkrečiu metu bebūtų.

Šiame kontekste svarbiausia užduotis Rusijai yra prasiveržti pro Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų šaliai dėl veiksmų Ukrainoje pritaikytą izoliaciją. Štai kodėl pirmoji naujos Graikijos vyriausybės „pagalba“ nukreipta būtent ta linkme – sprendimas boikotuoti sankcijas Rusijai Europos Sąjungos lygiu. Vėliau gali prireikti kitokio pobūdžio pagalbos, pavyzdžiui, energetikos srityje.

Svarbu suprasti, kad tokie oligarchai kaip K. Malofejevas taip vien dėl savų interesų nesistengtų. Jo vaidmuo Ukrainoje buvo skirtas pasiekti „simbiozę“ su Kremliumi – jis finansavo pirmąjį, patį rizikingiausią karo etapą, o pirmosios pergalės Vladimirui Putinui buvo patiektos ant sidabrinės lėkštutės. Mainais Rusijos prezidentas padėjo jam išspręsti problemas su teisėsauga. 2013 metais milijardierius buvo apkaltintas iššvaistęs vienos valstybinės bendrovės akcijas, tačiau šiuo metu šios problemos nebėra.

– Ar žinote, kas priklauso šiam Graikijos lobistų būreliui?

– Korespondencijoje yra šiek tiek konkrečios informacijos apie kai kuriuos iš jų. Pavyzdžiui, vienas iš „antimemorandumo“ judėjimo „Syriza“ partijoje steigėjų yra įtakingas tinklaraštininkas Dimitris Konstandakopoulas ir dabartinis užsienio reikalų ministras N. Kotziasas, kuris dar svarbesnis asmuo. Abu reguliariai bendravo tiek su G. Gavrišu, tiek su K. Malofejevo žmonėmis.

Be to, 2013 ir 2014 metais N. Kotziasas užsakė ir nusiuntė Maskvai net kelis detalius tyrimus, skirtus įvertinti graikų visuomenės požiūrį į Rusiją. Kodėl juos užsakė būtent jis, kas už visa tai sumokėjo, kodėl tyrimų išvados keliavo tiesiai G. Gavrišui – štai kokie klausimai.

Man asmeniškai didesnį nerimą kelia Rusijos įtaka naujam šalies gynybos ministrui Panui Kammenosui, tai byloja korespondencija.

Gynybos ministro G. Gavrišui pasiųstame laiške aiškiai atskleidžiama, kad po dar vieno apsilankymo Maskvoje P. Kammenosas, priklausantis „Nepriklausomų graikų“ partijai, pradėjo entuziastingai pritarti bendradarbiavimui su ideologiniu požiūriu gana tolima partija „Syriza“.

Paaiškėjo, kad kaip tik tuo metu P. Kammenoso vadovaujama organizacija „Strateginių tyrimų centras“ pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo susitarimą su Rusijos strateginių tyrimų centru, kuris priklauso Rusijos federalinei saugumo tarnybai (FST) ir yra vadovaujamas KGB-FST generolo majoro, kuris kaip tyčia ilgą laiką gyveno Bulgarijoje ir, remiantis žiniasklaidos pranešimais, buvo dažnas Rumeno Petkovo svečias.

– Kaip vertinate situaciją pataisyti bandantį Graikijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimą, esą N. Kotziasas neturi nieko bendro su A. Duginu?

–2013 metų balandžio 13 dieną N. Kotziasas G. Gavrišui nusiuntė nuotrauką, kurioje pozuoja su A. Duginu ir grupele studentų, greičiausiai iš Pirėjaus universiteto. Taigi jie vienas kitą tikrai pažįsta. 2014 metų gegužės 15 dieną N. Kotziasas G. Gavrišui parašė laišką, kuriame teigia, kad, lankydamasis Maskvoje, jo ieškojo, bet nerado.

Be to, N. Kotziasas G. Gavrišui, kuris tuo metu dirbo tiek K. Malofejevui, tiek A. Duginui, nusiuntė mažiausiai tris detalius Rusijos vertinimo Graikijoje tyrimus.

Labai menkai tikėtina, kad Graikijos užsienio reikalų ministerija pasirengusi paneigti šiuos neginčijamus faktus.

Šaltinis: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pa ... -57-481533

Rusijos Trojos arklys ES: atskleisti Graikijos „Syriza“ partijos ryšiai su Aleksandru Duginu


Graikijos radikalios kairės partijos „Syriza“ pergalė jau sukrėtė Europos finansų rinkas. Tačiau jos įtaka Europos Sąjungos (ES) užsienio politikai gali būti pražūtinga – savo simpatijų Kremliui neslepianti partija gali suardyti ES vienybę dėl sankcijų Rusijai.

Dar daugiau – gauti asmeniniai elektroniniai laiškai rodo, kad „Syriza“ yra itin artima Vladimiro Putino ideologui Aleksandrui Duginui ir rusų oligarchui Konstantinui Malofejevui, kuris, manoma, finansuoja didžiąją dalį teroristų Rytų Ukrainoje. Tai atskleidė „Laisvosios Europos“ radijo žurnalistas Robertas Coalsonas.

Naujasis Graikijos užsienio reikalų ministras Nikosas Kodziasas (kairėje) ir Aleksandras Duginas (viduryje) 2013 m. Atėnuose

Europos kraštutinės dešinės partijas tyrinėjantis Antonas Šechovcovas teigia, kad visoje Graikijoje yra jaučiamos simpatijos Rusijai, tačiau „Syrizos“ ir jos koalicijos partnerės – kraštutinės dešinės Graikijos nepriklausomos partijos – užsienio politika yra atvirai prorusiška.

„Faktas, kad naujojo premjero Aleksio Cipro pirmasis kontaktas buvo su Rusijos ambasadoriumi Graikijoje, reiškia, kad jie tikriausiai mėgins sukurti artimesnius ryšius su Rusija“, – teigė ekspertas.

Perimtas susirašinėjimas


2014 m. gruodį Rusijos programišiai „Shaltai Boltai“ paviešino krūvą asmeninių elektroninių laiškų, kuriuos jie perėmė iš Georgijaus Gavrišo – artimo A.Dugino draugo, dirbančio ir A.Dugino Eurazijos judėjime. Laiškuose buvo aptariamos A.Dugino ir K.Malofejevo pastangos sukurti Europos politikų ir intelektualų grupę, kuri simpatizuotų Rusijai.

Keliose dešimtys elektroninių laiškų taip pat aprašomi G.Gavrišo ir „Syrizos“ veikėjų pokalbiai, teigia žiniasklaidos investuotojas ir tinklaraštininkas Christo Grozevas.

Laiškai atskleidė, kad buvo labai artimai bendradarbiaujama dėl strategijos, viešųjų ryšių ir pan. Ch.Grozevo teigimu, „Syrizos“ konsultantai A.Duginui ir G.Gavrišui nusiųsdavo partijos pozicijos ir politikos gaires, o šie – savo komentarus ir patarimus.

G.Gavrišas kelerius metus iki 2013-ųjų gyveno Graikijoje. „Per tuos penkerius metus G.Gavrišas, atrodo, dirbo A.Dugino įgaliotiniu – ieškojo panašiai mąstančių ir lengvai paveikiamų politikų Graikijoje tam, kad juos įtrauktų į A.Dugino Eurazijos ideologijos įgyvendinimą“, – sakė Ch.Grozevas.

Rusijos draugai Graikijoje


Vienas iš asmenų, kuris dalyvavo susirašinėjimuose, yra Nicolas Laosas – graikų intelektualas ir „Syrizos“ patarėjas verslo ryšių su Rusija klausimais. Jis yra Rusijos saugumo firmos „R-Tekhno“ partneris.

Viename iš paviešintų laiškų N.Laosas rašo A.Duginui: „Aš labai gerai žinau, kaip veikia priešas, ir su jūsų globa galiu efektyviai ir stipriai jiems smogti atgal.“

Kitame laiške kalbama apie Panosą Kammenosą, Graikijos Nepriklausomos partijos vadovą ir naująjį šalies gynybos ministrą.

2014-ųjų spalio 25 dienos laiške įtakingas tinklaraštininkas Dimitris Konstantakopoulosas, „Syrizai“ patarinėjęs strategijos klausimais, aptaria Atėnuose įsikūrusį Geopolitinių studijų institutą, kurį yra įkūręs P.Kammenosas su draugu profesoriumi Filipposu Calidziu.

„Panosas prieš mėnesį atrodė kupinas entuziazmo, kalbėjo apie nuolatinį bendradarbiavimą. Tuomet jis asmeniniais tikslais nuvyko į Maskvą, mums sakė, kad į draugo vestuves, ir pradingo nuo Žemės paviršiaus. Man labai smalsu, ar kada nors sužinosiu jo pradingimo priežastis“, – rašyta laiške.

A.Duginas taip pat susijęs su naujuoju Graikijos užsienio reikalų ministru Nikosu Kodziasu.

Praėjus mėnesiui po šio laiško, P.Kammenoso institutas pasirašė „supratimo memorandumą“ su įtakingu Rusijos strateginių studijų institutu (RISI). Jis anksčiau buvo Rusijos Išorinės žvalgybos tarnybos (SVR) dalis, o 2009 tapo pavaldus Rusijos prezidentui. Jo vadovas – į atsargą išėjęs SVR generolas leitenantas. RISI 2013 m. siūlė Rusijai įsiveržti į Ukrainą.

A.Duginas taip pat susijęs su naujuoju Graikijos užsienio reikalų ministru Nikosu Kodziasu.

2013-ųjų balandį N.Kodziasas, tuomet profesoriavęs Pirėjaus universitete, pakvietė A.Duginą skaityti paskaitos apie tarptautinę politiką ir Eurazijos viziją. Per ją A.Duginas sakė, kad Graikija neturėtų jungtis prie Rusijos vadovaujamos Eurazijos sąjungos. Vietoj to Atėnai turėtų imtis „Europos architektūros išardymo vaidmens“. Jis aiškino, kad Graikija, kartu su Serbija ir kitomis valstybėmis, turėtų sukurti rytinį Europos tapatybės polį.

Būdamas Graikijoje A.Duginas taip pat susitiko ir su D.Konstantakopoulosu. Jie vienas iš kito paėmė interviu.

Grįžęs į Rusiją A.Duginas toliau palaikė ryšius su graikais. Tais metais jis viename savo straipsnių rašė, kad Graikijoje jų partneriais bus kairieji „Syriza“, kurie „atmeta atlanticizmą, liberalizmą ir pasaulinių finansinių jėgų dominavimą“. „Kiek žinau, „Syriza“ yra antikapitalistai, kritikuojantys pasaulinę oligarchiją, kurios aukomis tapo Graikija ir Kipras“, – rašė Kremliaus ideologas.

2013-ųjų gruodį A.Duginas paskelbė straipsnį, kuriame įvardijo valstybes ir asmenis, kuriuos galima įtraukti į grupę, darančią neformalią įtaką Europai per „Russia Today“ kanalą. Jame pažymėjo, kad „su visais minimais žmonėmis jis arba jo atstovai susitiko asmeniškai bei tiesiogiai arba netiesiogiai kalbėjosi apie galimybę jiems dalyvauti organizacijoje ir/arba užsiimti prorusiškomis iniciatyvomis“.

Straipsnyje buvo paminėtas ir Aleksis Cipras – naujasis Graikijos premjeras.

Rusijos fašistas


A.Duginas tokia veikla jau daugelį metų užsiima visoje Europoje, teigia Kijevo profesorius Andrejus Umlandas: „Jis daugiau nei 20 metų yra glaudžiai susijęs su įvairiais kraštutinės dešinės intelektualais Prancūzijoje, Italijoje, Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, jis skaito juos, jie skaito jį. Kai kurios jo knygos yra išverstos. Tai nėra labai viešinama veikla – tai daugiau vyksta uždaruose ratuose.“

Į šią veiklą buvo kreipiama nedaug dėmesio – iki tol, kol A.Duginas nesujungė savo jėgų su K.Malofejevu, konservatyviu rusų stačiatikių nacionalistu.

2014 m. sausio 20 d. A.Duginas jam parašė laišką, kuriame įvardijo pagrindinius potencialius sąjungininkus Vakarų Europoje.

2014-ųjų kovo pabaigoje jie abu susitiko su potencialiais partneriais (įskaitant ir „Syrizos“ atstovus) slaptoje konferencijoje Vienoje.

Anot Ch.Grozevo, A.Duginas ragino K.Malofejevą užmegzti ryšius su šiais asmenimis, kad sukurtų, A.Dugino žodžiais, politikų „elito klubą“, kuris remtų Rusijos liniją.

2014-ųjų kovo pabaigoje jie abu susitiko su potencialiais partneriais (įskaitant ir „Syriza“ atstovus) slaptoje konferencijoje Vienoje. Joje taip pat dalyvavo Austrijos Laisvės partijos, Bulgarijos „Atakos“, Prancūzijos Nacionalinio fronto atstovai.

Ch.Grozevas pažymi, kad laiškuose nėra jokių tiesioginių įrodymų, kad A.Duginas ar K.Malofejevas finansuoja „Syrizą“, tačiau tarp adresatų dažnai būdavo įrašomi asmenys, artimi K.Malofejevui.

Vienas iš tokių žmonių, kurio pavardė dažnai figūruoja laiškuose – Aleksejus Komovas. Jis yra aktyvus stačiatikis verslininkas, kuris Rusijai atstovauja Pasaulio šeimų kongrese.

Ch.Grozevas sakė buvęs nustebintas, kiek daug paviešintuose laiškuose tarp graikų ir A.Dugino žmonių yra misticizmo.

N.Laosas ir G.Gavrišas kalba apie laisvuosius mūrininkus (masonus) Graikijos politikoje, kurie yra didžiausi Rusijos priešai.

A.Umlando teigimu, A.Duginas – radikalas, skleidžiantis antivakarietišką ideologiją, kuri iš principo yra fašistinė programa.

„Jis yra fašistas. Jis skleidžia ideologiją, kurioje aiškinama apie Rusijos tautos atgimimą nauja Eurazijos tauta, apie pasaulio politikos dekonstravimą. Jis anksčiau yra gyręs SS, dviprasmiškai pasisakęs apie Trečiajį Reichą, Italijos fašistus ir Vokietijos nacius“, – aiškino A.Umlandas.

_________________
Tai, ką mes darome gyvenime, nuskamba aidu amžinybėje.


Paskutinį kartą redagavo Tylenis 04 Vas 2015 04:28. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 04 Vas 2015 03:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2010 00:02
Pranešimai: 246
Beje, egzistuoja tokia gan sakyčiau įdomi versija, jog Dugino (ir jo bendražygių) veikla tik iš pirmo žvilgsnio proputiniška, o iš tikro jis dirba... kad sukelt branduolinį konfliktą, nes jo (ir jo bendražygių) tikslas yra žmonijos sunaikinimas. Kad nekalbėt tuščiai, pridedu keletą video.

Nemokantiems rusiškai supaprastintai pranešu, jog pirmame Duginas svarsto, jog žmonės aplamai yra blogis ir būtų neblogai juos visus sunaikinti velniop, o antrame Dugino yra aptariamas spektaklis pasaulio pabaigos motyvais, kur vienoje iš scenų pasaulis yra sudeginamas:

https://www.youtube.com/watch?v=3sRcgoawG9E

https://www.youtube.com/watch?v=irar5F0MrM4#t=184

Kijevo profesorius Andrejus Umlandas:

„Jis daugiau nei 20 metų yra glaudžiai susijęs su įvairiais kraštutinės dešinės intelektualais Prancūzijoje, Italijoje, Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, jis skaito juos, jie skaito jį. Kai kurios jo knygos yra išverstos. Tai nėra labai viešinama veikla – tai daugiau vyksta uždaruose ratuose.“

Linkėjimai Legionieriui.

_________________
Tai, ką mes darome gyvenime, nuskamba aidu amžinybėje.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 04 Vas 2015 19:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27102
Miestas: Ignalina
"A.Duginas ragino K.Malofejevą užmegzti ryšius su šiais asmenimis, kad sukurtų, A.Dugino žodžiais, politikų „elito klubą“, kuris remtų Rusijos liniją.

2014-ųjų kovo pabaigoje jie abu susitiko su potencialiais partneriais (įskaitant ir „Syriza“ atstovus) slaptoje konferencijoje Vienoje. Joje taip pat dalyvavo Austrijos Laisvės partijos, Bulgarijos „Atakos“, Prancūzijos Nacionalinio fronto atstovai."

Įdomiausia tai, kad ir mūsiškiai nacionalbolševikai https://ltnacionalistas.wordpress.com/ (bandantys apsimesti nacionalistais) irgi palaiko ryšius su Duginu...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 04 Vas 2015 19:42 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27102
Miestas: Ignalina
Эд. ЛУКАС: Россия хочет уничтожить систему международной безопасности, но сама распадется


http://www.kavkazcenter.com/russ/conten ... 7935.shtml

Время публикации: 3 февраля 2015 г., 23:41

Известный английский советолог Эдвард Лукас, главред главного политического журнала Англии The Economist, рассказал о русской угрозе и перспективах этой страны польской радиостанции Jedynka («Первая программа») http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul ... ym-walczyc , входящей в государственную радио корпорацию Polskie Radio.

— «Мы должны уменьшить воздействие России на наши внутренние дела. Москва финансирует европейские партии справа, слева и в центре. Русские коррумпируют Запад, и мы должны с этим бороться.

Пришло время начать думать о сдерживании России. Об этом мы должны были думать уже давно, в 1990-е годы. Мы пытались ввести Россию в международную систему безопасности и не смогли. Россия пытается уничтожить систему международной безопасности и вернуться в мир, где доминирует сила, а не закон.

Мы должны принять срочные меры, если мы хотим сохранить систему, которая в течение последних двух десятилетий гарантировала нам свободу и безопасность.

Для этого:

Во-первых, нам нужно устранить слабые стороны нашей системы. В частности, мы не должны допускать, чтобы Россия закачивала деньги в нашу политическую систему. Выявилась неэффективность наших регуляторов в борьбе с отмыванием русских денег. Хотелось бы, чтобы были привлечены к ответственности банкиры, бухгалтеры и юристы, которые участвовали в краже десятков миллионов долларов, принадлежащих русским.

Во-вторых, мы также должны укрепить энергетическую безопасность. Мы уже многое сделали в этой области, но мы можем сделать многое другое.

В-третьих, мы также должны повысить эффективность нашей информационной войны. Бойкотировать тех, кто работает на русскую пропагандистскую машину. Высмеивать их безумные теории заговора, которые они представляют так, как если бы они были информацией.

В четвертых, мы также должны контратаковать или обратиться к русским с нашими посланиями. Показать им, что мы ничего не имеем против русских. Мы любим русских (извечный западный мазохизм, которым русские пользуются уже веками – КЦ), и мы хотим, чтобы они были частью европейского мира, но он должен быть основан на общих ценностях. Но прежде чем это произойдет, мы, к сожалению, будем вынуждены идти по пути их сдерживания.

Когда я говорю «мы», я имею в виду людей, которые думают, как я. Есть много таких людей в Польше, странах Балтии, а также в некотором отношении в Нидерландах, Швеции и Норвегия, и даже в моей стране, в Англии, и в Америке. Мы должны организоваться и дать четкий сигнал.

Да, Запад разделился. Есть разногласия между Европой и Америкой, а также внутри европейских стран. Россия использует эти разногласия и стремится их углубить.

Это неслыханно, что Россия обращается и к крайне правым, и к крайне левым и к жадному центру.

Шокирует, что с одной стороны, Москва финансирует Марин Ле Пен и венгерскую партию Йоббик (право-либеральная партия типа партии Ле Пен — КЦ), и в то же время имеет тесные контакты с СИРИЗА и другими левыми партиями.

Русские провоцируют общее возбуждение против системы, но если их западные друзья соберутся в одной комнате, то они перегрызут друг другу глотки.

Наши ожидания должны быть очень ограничены. Может случиться, что Украина будет потеряна. Мы можем забыть на длительное время о военных действиях в Крыму и восточной Украине. В лучшем случае можно было бы стабилизировать обстановку в Украине за 10 или 15 лет привести ее к экономическому успеху.

В худшем случае Украина станет несостоявшимся государством или в будет в состоянии полного истощения и в отчаянии обратится к России. Украина не может быть нашим единственным приоритетом. Мы должны помнить о странах Балтии, Центральной Европе, юго-востоке Европы, потому что Россия везде порождает хаос и проблемы.

Я думаю Польше нужно больше тратить на оборону. Польша и Эстония являются единственными странами, которые ассигновали с этой целью 2% от ВВП. Другие страны принимают неудачные попытки приблизиться к 2%, но во многих из них дело закончилось ничем.

Это фундаментальная проблема. Вы ожидаете, что Америка будет рисковать третьей мировой войной за вашу оборону, а сами не готовы тратить деньги на борьбу с угрозой, которую вы считаете такой серьезной.

Четкий сигнал латышам, литовцам, чехам, словакам, венграм и румынам гласит: начинайте делать что-то, потому что, если вы хотите, чтобы вас принимали всерьез, то начинайте вести себя соответственно.

Россия претендует на роль глобального актера и имеет глобальное антисистемное присутствие. Но это не Советский Союз. Она не является серьезным партнером для Америки или Азии.

Россия играет вторую скрипку для китайцев, но не понимает китайскую игру. Так что это не Холодная Война, как предыдущая. Мы имеем дело с очень сложным региональным конфликтом, который легко выиграть, если мы будем действовать разумно.

Западная экономика — это 40 триллионов долларов и 800 миллионов человек, а Россия — это от 1 до 2 триллионов долларов и 140 миллионов человек. Соотношение сил говорит в нашу пользу, при условии, что мы будем действовать разумно.

Мы не должны пытаться уничтожить Россию. Мы должны быть осторожны, пытаясь повлиять на Россию изнутри (в этом как раз и проблема, что запад продолжает тупо и безрезультатно пытаться влиять на Россию уже 500 лет вместо того, чтобы навсегда уничтожить эту кровавую опухоль на теле человечества – КЦ).

Риск распада России растет, и мы должны к нему готовиться (а что в этом плохого – КЦ).

Конечно, мы можем поддержать фронтовые государства-члены. Прежде всего мы должны ограничить влияние России во вмешательстве в наши внутренние дела. Мы также должны быть готовы ко всем возможным сценариям в России.

Безусловно, должно быть партнерство с Америкой. Без Америки мы проиграем, а Америка может победить. Америка должна сохранить влияние в Европе, потому что Европейский Союз является наиболее важным союзником.

Европа вместе с Америкой и Западом может устанавливать правила по устройству в мире. Это принципы правосудия, свободы и западные ценности в целом. Если Запад разделится и Европа с Америкой разойдутся по разным путям, в первую очередь это будет плохо для Европы, которая потеряет безопасности, а также для Америки, которые потеряет самого крупного экономического союзника. Поэтому важно, чтобы мы сохраняли единство.

Я не согласен, что мы возвращаемся к Realpolitik 19 века. Я считаю, что это Путин пытается вернуться к Realpolitik 19 века, когда важна только сила и крупные страны делают, что хотят, а малые страны делают то, что должны.

Я думаю, что мы стараемся поддерживать порядок в мире на основе правил, которые дают право голоса даже мелким и бедным странам, и вызовы таким страны должны приниматься всерьез. Я думаю, что это стоит сохранить. С другой стороны, есть правила, которые ограничивают Россию. Вот почему Путин пытается разбить ООН и НАТО».

Эдвард Лукас был в Варшаве по приглашению Польского института международных отношений.

Отдел мониторинга
Кавказ-Центр

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 20 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007