Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)
http://lndp.lt/diskusijos/

Revoliucija ar "rūmų perversmas"
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=136&t=6655
Puslapis 11

Autorius:  Žygeivis [ 16 Bir 2011 20:47 ]
Pranešimo tema:  Revoliucija ar "rūmų perversmas"

Revoliucija ar "rūmų perversmas"


Šaltinis - Raginimas įsijungti į globalią revoliuciją
http://www.anarchija.lt/aktyvizmas/3512 ... ucija.html

Žygeivis
Ketvirtadienis, 16 Birželis 2011 19:41


      Tikra revoliucija turi du esminius požymius, kurie labai aiškiai parodo, jog tai revoliucija, o ne "rūmų perversmas":

      1. Revoliucijos išdavoje praktiškai visa senoji valdančioji "nomenklatūra-elitas" yra nuosekliai išnaikinami (dažnai kartu su jų šeimų nariais), o jų valdytas turtas konfiskuojamas.

      2. Tačiau pats svarbiausias revoliucijos požymis: viso valstybėje esančio privataus ir valstybinio turto perdalijimas - iš vienų grupių (buvusių valdančiųjų) jis atimamas, o kitoms grupėms (ateinančioms į valdžią) perduodamas.

      P.S. Pažvelgus į 1990 m. "dainuojančią revoliuciją" visiškai akivaizdu, kad jokia revoliucijos tada neįvyko.

Stebėtojas - revoliucija
6Ketvirtadienis, 16 Birželis 2011 14:10


      Revoliucija yra politinių konfliktų tarp piliečių ir valdžios institucijų rūšis, kai piliečiai protestuoja ne prieš kurį nors vyriausybės sprendimą ar įstatymą, o apskritai prieš vyriausybę ir jos politiką. Pagrindinė revoliucijos ir pilietinio karo skirtumas yra tas, kad šiuo atveju konfliktuojančių pusių jėgos yra nelygios. Nepasitenkinimas vyriausybe dėl kokių nors priežasčių yra apėmęs didžiąją dalį visuomenės.

      Vyriausybė negali remtis net jėga, nes revoliucijų metu pagrindinės represinės struktūros, tokios kaip armija ar policija, paprastai irgi pereina į piliečių pusę arba nesikiša į konfliktą. Todėl revoliucijų metu paprastai senoji vyriausybė yra pašalinama ir pakeičiama nauja, turinčia piliečių pasitikėjimą.

      Revoliucija nuo valstybinio perversmo skiriasi tuo, kad perversmo metu pakeičiami šalies vadovai, o revoliucijos metu - valstybės santvarka.

      Svarbiausias revoliucijos požymis yra esmingas vyriausybės politikos turinio pasikeitimas. Klasikinis revoliucijos pavyzdys – Prancūzijos didžioji revoliucija (1789-1799), nuvertusi seną absoliutaus monarcho vyriausybę, kurios politika buvo nebepriimtina didžiajai Prancūzijos gyventojų daugumai.

      Revoliucija gali kilti netikėtai, tačiau sąlygos revoliucijos atsiradimui vystosi per ilgą laiką. Ilgas procesas, kuris veda į revoliuciją, susideda iš daugelio pokyčių ir konfliktų, bet svarbiausi yra klasių konfliktai ir valstybės vieta tuose konfliktuose.

      Alexis de Tocqueville savo darbe "Senoji santvarka ir revoliucija" teigė, kad revoliuciniai sprogimai vyksta nebūtinai dėl situacijos visuomenėje pablogėjimo. Nelaimės, kurios laikomos neišvengiamomis yra kantriai iškenčiamos, tačiau pasidaro nepakenčiamos, jei suvokiama, kad tai galima pakeisti.

Autorius:  Bičiulis [ 16 Bir 2011 20:57 ]
Pranešimo tema: 

Marksistiškai revoliucija suprantama kaip staigus kokybinis šuolis evoliucijoje.

Toks apibrėžimas yra tiksliausias, nes apima ne tik politines ar socialines revoliucijas, bet ir technologines ir visokias kitokias.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/