Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 07 Geg 2024 06:42

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 16 Kov 2014 22:45 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27132
Miestas: Ignalina
Antitautiniška propaganda - įvairios "kryptys"


Skaitytoja Santana.Tautininkų agresija: ar lengva pamilti žmogų, kuris viskuo nepatenkintas


http://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/as- ... 1738?cf=df

Santana Markūnaitė
Publikuota: 2014 kovo 13d. 11:24

Paveikslėlis

Daugelis žmonių – jaunų ir vyresnių – naudojasi socialiniais tinklais. Deja, ten gauname daugiau informacijos nei dažname laikraštyje ar internetiniame žinių portale. Tačiau istorija ne apie tai. Istorija yra apie piktą tautininką, kuris, rodos, nekenčia visko, kas aplinkui juda, o jei nejuda – pajudina ir nekenčia toliau. Taigi socialiniame puslapyje aš kiekvieną (ne)mielą dieną skaičiau jo būsenas, žiūrėjau į jo pasidalinimus, mačiau visus patinka. Ir visa tai mane vis labiau liūdino.

Visos jo naujienos, mintys, samprotavimai buvo (ir, manau, yra) tik neigiamo turinio: „Naikinkime!“, „Griaukime!“ „Nepasiduokime!“, „Kovokime!“ ir pan. O jau žmonių spjaudymasis pykčio purslais komentaruose mane dar labiau stebindavo. Iš kur tiek neapykantos? Tiek noro kariauti? Ir prieš ką vyksta kova? Primena bergždžią dvikovą su vėjo malūnu, kurią stebi kita nepateisinama pusė, kurios vienintelė veikla yra pašaipos kiekvieno atėjusio į sceną atžvilgiu. Vieni nieko nedaro, kiti daro blogai. Bet čia tik mano nuomonė. Ir ne, ne, ne. Aš nesu nei kokia anarchistė, nei antifa narė. Pastarąjį brudą smerkiu.

Aš lygiai taip pat myliu savo šalį, lygiai taip pat stengiuosi jos naudai, gerovei, lygiai taip pat noriu jai tik gero. Man patinka tautininkų idėjos, ir, manau, patiktų daugeliui, bet jos pateikiamos ne tokiu būdu.

Pažiūrėkime į antraštes: „Akcija prie Seimo „Reikalaujame referendumo"; paklausykime šūkių: „Saugok lietuvybę, ginkluokis ir apgink!“, „Savo žemės neišduosim, Briuseliui neparduosim“.

Ar manote, kad lengva pamilti žmogų, kuris nuolat yra viskuo nepatenkintas, kuris nuolat bamba ir skundžia kaimynus? Ne, lengviau mylėti yra tą, kuris yra laimingas, džiaugiasi gyvenimu ir dalijasi tuo džiaugsmu su kitais. Pažiūrėkime į projektą „Misija: Sibiras“. Lietuviškas, patriotiškas.

Žinote kodėl į jį veržiasi šitiek jaunuolių? Kodėl visi nori vykti į tuos Rusijos užkaborius ir tvarkyti seniausiai užmirštas kapines? Nes jie neša ne idėją „apginkime tėvynės ištremtuosius, kurie ilsisi priešų žemėje“ , o idėją „gerbkime ir mylėkime savo protėvius, prisiminkime jų kančią, atsidėkokime jiems už jų ištvertą vargą“.

O čia negirdžiu šūkio „Lietuvi, mylėk tėvynę“, o girdžiu „Ginkluokis“. Nematau straipsnio pavadinimo „Lietuva žengia pirmyn“, o matau „Lietuva dūsta ES gniaužtuose“. Per vakaro žinias rodo tautininką, kuris skelbia, kad reikia reikalauti savo teisių, kai galėtų sakyti, jog įsteigė naują būrelį vaikams, kuriame jie mokysis Lietuvos istorijos, pilietiškumo, pagarbos savo šaliai. Neperšu kažkokių hipiškų idėjų, tik patariu, kad teigiamomis emocijomis pasieksite daug daugiau. Kai uždegsite žmones meile savo šaliai, tada jie patys suvoks, kada ir su kuo kovoti, kada ir ko reikalauti.

Noriu pabrėžti, kad nesu prieš tautininkų idėjas – daugelis jų yra man priimtinos, bet jeigu iš tiesų norite pakeisti ką nors savo tėvynėje, nustokite taip dažnai kartoti „jaunuoli – kovok“ ir retkarčiais įterpkite į kalbą „jaunuoli – mylėk“.

Santana M.

Komentarai
http://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/as- ... 411738?com

Kęstutis Čeponis

Visame šiame "straipsnyje" pats įdomiausias faktas yra pats tokio straipsnio pasirodymas "sisteminėje žiniasklaidoje".

Akivaizdu, jog antilietuvišką propagandą Lietuvoje tvarkantys analitikai suprato, jog būtina "keisti plokštelę".

Seni "vadovėliniai" šūkiai apie "fašius", "nacius", "plikagalvius skinus" jau nebeveikia skaitytojus - teisingiau kalbant, veikia visai priešingai, nei to norėtų antitautininkiškos propagandos užsakovai.


Todėl jie suprato, jog reikia "pabandyti kitaip"...

Štai ir "pabandė" - pirma "blynas" pasirodė, gal kiek ir prisvilęs, bet kažkas galės pasidėti pliusiuką....

P.S. Nei kiek neabejoju, jog įvairių panašių ir nelabai panašių propagandinių "pabandymų" bus ir daug daugiau - akylai stebint, kokia "kryptis" yra pati veiksmingiausia, siekiant suniekinti ir suskaldyti tautininkus.

Juk Lietuvos "amžina" valdžia jau labai rimtai dreba dėl savo minkštų kėdžių, ir ne tik dėl jų, aiškiai matydama, kokios yra politinės tendencijos visoje Europoje....

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007