Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 04 Geg 2024 04:39

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 30 Bal 2010 01:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Žygeivis rašė:

Žygeivio (Kęstučio Čeponio) pasiūlymai ir prielaidos (hipotezės)


   Bandant nustatyti senąją Rytų baltų protėvynę galima panaudoti senųjų baltiškų hidronimų žemėlapius, kuriuose reikėtų išskirti vakarų baltų ir rytų baltų hidronimų paplitimo arealus.

   Dar 1959 m. rusų kalbininkas V. Toporovas (vėliau tapęs vienu garsiausių pasaulio baltistų) paskelbė labai įdomų straipsnį Lietuvos Mokslų akademijos leidinyje "Lietuvių kalbotyros klausimai, II d." - В.Н. Топоров. О балтийских следах в топонимике русских территорий, p.55-63.

   Toporovas atkreipė dėmesį į įdomų faktą - vadinamųjų rytų galindų (голядь) gyventoje teritorijoje (dabartinė Maskvos sritis į pietus nuo Maskvos ir pats istorinis Maskvos centras) akivaizdūs vakarų baltų kalboms būdingi hidronimai su prūsiška ape, o ne lietuviška-latviška upe, bei prūsų stabis, o ne lietuvių akmuo, ir dar nemažai kitų prūsų ir jotvingių kalboms būdingų hidronimų.

   Tokiu metodu išnagrinėjus visą baltų hidronimų arealą būtų galima bent jau apytiksliai nustatyti senąjį lietuvių ir latvių protėvių (kalbiniu požiūriu) gyventą arealą.

   P.S. Faktas, kad visoje dabartinėje Lietuvos teritorijoje (ir gerokai į rytus bei pietus) senieji hidronimai būdingi vakarų baltų kalboms, o ne rytų baltų.

   Taigi, peržvelgus žinomus duomenis, panašu, kad rytų baltų protėvynė vis tik yra pietrytiniame senojo baltų arealo krašte (kampe).

Baltų vandenvardžių paplitimas Europoje
http://www.muenster.org/litauen/html/ge ... balten.htm

Paveikslėlis

Baltų gentys (tautos) pagal archeologinius ir rašytinius duomenis

http://www.socintegrum.ru/pictures/images/balt.jpg

Paveikslėlis

   Istoriniuose šaltiniuose ten gyvenusios gentys buvo vadinamos neurais - Neuroi; Νέυροι [Herodotas], neuroe [Plinijus Vyresnysis], nerui, nervi [Ammianas Marcelinas], neriuani [Bavaras Geografas], budinais - Budinoi; Βουδίνοι [Herodotas] ir gelonais [Herodotas].

*********************************************************************************************

Antikiniai šaltiniai


Свод основных сведений

Источник - http://linguarium.iling-ran.ru/eurasia/IE/balt.shtml
Реестр языков мира: Балтийские языки

aH8 Древние народы, возможно говорившие на балтийских языках:

8a † EN: АЙСТИИ; эстии; Aesti; aestii, aistians; {lit} aisčiai. ЮВ. (или В.) побережье Балтийского моря. Впервые упоминаются Тацитом (I в.); также позднее. Согласно Тациту говорили на языке, родственном германским, но звучащим более по-британски (кельтски). Обычно отождествляются с предками пруссов, реже со всем населением Прибалтики, включая предков эстонцев. Впоследствие это название видимо перешло на последних: Eistland в древнескандинавских сагах.

8b † EN: НЕВРЫ; Neuroi; Νέυροι [Геродот], neuroe [Плиний Старший], nerui, nervi [Аммиан Марцеллин], neriuani [Баварский Географ]. Геродот помещает их к С. от скифов за большим озером (?Припятские болота), т.е. возможно в сев. басс. Днепра. Neriuani возможно обозначает жителей бассейна Нарева (< *neruv-enai) и не связано с ост. названиями. М.б. и славяне.

8c † EN: Будины; Budinoi; Βουδίνοι. Упоминаются только Геродотом, как соседи гелонов и м.б. невров.

8d † EN: Галинды; Γαλινδοι. [Птолемей]. Часто соотносятся с галиндами в Пруссии (см. выше). (и голядью (galindai - по литовски) в Московской области - KestaS)

8e † EN: Судины; Sudinoi; Σουδινοί. [Птолемей]. Часто соотносятся с ятвягами (судавами) (см. выше).

8f † EN: Боруски. [Птолемей]. Иногда соотносятся с пруссами (боруссами).

8g † EN: Кареоты. [Птолемей]. Иногда соотносятся с куршами (или карелами)

8h † EN: Салы. [Птолемей]. Иногда соотносятся с селами.

Vikipedijoje pateikiama tokia informacija:

http://lt.wikipedia.org/wiki/Gelonas

    Gelonas - Herodoto minimas miestas skitų genties budinų  žemėse. Tai matyt buvusi graikų kolonistų, išsikėlusių iš pajūrio kolonija. Gelonai kalbėjo tiek graikiškai, tiek skitiškai. Priešingai nei klajokliai budinai, gelonai vertėsi žemdirbyste, augino sodus.

    Pasak Herodoto, Gelone buvusi medinė tvirtovė, kurių kiekvienos iš sienų ilgis - 30 stadijų (5,5 km). Būta medinių graikų dievų šventyklų ir namų, Kas treji metai švęsta Dioniso šventė, rengtos bachanalijos[1]. 512 m. pr. m. e. Darijaus I sugriautas.

    Gelono vieta nėra tiksliai žinoma, hipotezės apima regioną nuo pat Volgos iki Dniepro. Viena iš versijų, jog Gelonas galėjęs būti Belsko piliakalnio vietoje (Sumų ir Poltavos sritys, Ukraina).

Šaltinis - http://lt.wikipedia.org/wiki/Skitai

    Skitų pavergtos tautos stepės pakraščiuose taip pat dažnai buvo vadinami „skitais“, nors tai nereiškia, kad jie kalbėjo iranėnų kalbomis kaip tikrieji skitai.

    Istorijoje išliko, kad 657 m. pr. m. e. šiaurinėje Juodosios jūros pakrantėje įsikūrė graikai. Gali būti, kad graikai finansavo skitų karo žygius ir už tai gavo teisę kurti kolonijas.

    Graikai ir Dnepro, vadinto Boristeno vardu, vidurupyje prie Vorsklos įkūrė Gelonų genties centrą – Geloną su šventyklomis, kurio kraštinė, pasak Herodoto, atitinka 5 km. Jį kasinėjo ir tyrinėjo archeologai.

    Įdomu, kad istorikas Teodoras Narbutas remdamasis Raudonės pilies rankraščiu, paminėjo lietuvių protėvį – Geloną. Gelonus, tiesa gerokai vėliau – V a., mini ir Sidonius aprašydamas 451 m. m. e. Katalaunijos mūšio, kuriame buvo pakirsta hunų galybė, dalyvius. Pasak Jordano ten dalyvavo ir liticiani bei gelonus pavergę alanai. Pasak Herodoto, Gelonai kalbėjo ir graikiškai, ir skitiškai.

    Skitai buvo puikūs ginklų, papuošalų meistrai, turėjo iš graikų perimtą raštą. Karališkieji skitai buvo geri žemdirbiai – jų grūdais maitinosi graikai. Herodotas aprašė, kaip skitai rėkia, maudydamiesi pirtyje. Tai yra pirmas istorijoje garinės pirties paminėjimas. Patys graikai pirtį perėmė daug vėliau iš romėnų.

    Herodotas rašė ir apie hiperborėjus, siuntinėjusius aukas į Delo salą Leto motinos – Artemidės  garbei, per skitus.

P.S. Įdomu tai, kad Herodotas ir kiti autoriai labai aiškiai atskiria skitus klajoklius ir skitus žemdirbius ("karališkuosius skitus"). Labai gali būti, jog būtent šie "skitai žemdirbiai" ir buvo rytų baltų protėviai. Bent jau senieji  hidronimai jų gyventose žemėse yra baltiški. O toliau jau iranėniški (taigi, tikrai skitiški).

----------------------------------------------

   Dar vienas įdomus faktas - Katalaunijos mūšis, įvykęs beveik po 1000 metų nuo Herodoto aprašytų laikų.

Šaltinis - http://lt.wikipedia.org/wiki/Katalaunij ... AB%C5%A1is

   Katalaunijos mūšis įvyko 451 m. (rugsėjo 20 d. arba 22 d.) Katalaunijos laukuose šiaurės Prancūzijoje prie dabartinio Trua miesto. Jame Romos imperijai su sąjungininkais pagaliau pavyko pakirsti hunų galybę. Tai stambiausias (abiejų armijų dydis vertinamas apie 100 tūkst.) ir vienas reikšmingiausių pirmojo tūkstantmečio mūšių Europoje. Mūšį, trukusį visą dieną, aprašė istorikas Jordanas VI a.

     Jame romėnai bei jų sąjungininkai – frankai, sarmatai, alanai, vedami valdovo Sangibo, kuris Orleano apgulties metu buvo hunų pusėje, armorikiečiai, liticianai, burgundai, saksai, ripariečiai, olibrionai ir kai kurios kitos germanų bei keltų gentys – vadovaujami Romos karvedžio Flavijaus Aetijaus (Aetius) po atkaklios ir kruvinos kovos sutriuškino Atilos vadovaujamus hunus su jų sąjungininkais gepidais, vadovaujamais Ardariko.

     Gotai dalyvavo abiejose pusėse.

     Vizigotų valdovas Teodorikas I-asis su savo pulkais kovojo romėnų pusėje, ostrogotų armija, vedama brolių Valamiro, Theodemiro ir Vidimero – amalių vadovo, – palaikė Atilą.

     V a. gyvenęs Sidonius pateikia platesnį dalyvavusių genčių sąrašą: rugijai, gepidai, gelonai, burgundai, skirai, belonotianai, neurai, bastarnai, tiuringiečiai, brukterai ir frankai, gyvenę prie Nekaro upės.

     Hunai prieš tai nusiaubė Reimso, Mainco, Kelno, Strasbūro, Vormso ir Tryro miestus bei apgulė Orleaną.

     Mūšis tęsėsi apie 15 val. iki visiškai sutemstant.

     Kitą dieną romėnus paliko dalis sąjungininkų (vizigotai), todėl jie nebesiryžo pulti gerokai susilpnintų hunų ir atsitraukė. Hunai taip pat buvo patyrę per daug nuostolių, kad galėtų dar kartą stoti į kovą.

*********************************

   Žinoma, visus žinomus baltiškus hidronimus reikėtų labai įdėmiai išnagrinėti ir taip žymiai tiksliau lokalizuoti senąjį rytų baltų gyventą arealą. Bet tai jau baltų kalbų specialistų darbas. :img06:


   Kęstuti, pirmas žemėlapis yra nesąmonė, nes pagal Herodotą Androfagai gyveno ties Krokuvos dykuma, o i rytus nuo jų jau prasidėjo Skitu Artojų žemės, tad Skitai tikrai gyveno beveik visoje Ukrainos-Galijos žemėje - tik rytuose jie priėjo prie Dono ir Lipeckas buvo jų šiauriausias taškas, ten net atstumais galima atsekti visus plotus, nes yra aiškiai nurodyta, kad atstumas tarp Dnestro (Boristenio) ir Bugo yra trys dienos kelio, o Dnestru aukštyn 7 dienas ir pasiekiama vakarinė Skitų riba, po kurios driekiasi dykra, o už jos Androfagai-lenkai, o už Androfagų yra tikrų tikriausia dykuma (būtent ties Krokuva ir yra ta dykuma).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bal 2010 02:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
  Ir dar vieną klaidą visi daro, Dnestrą sumaišo su Dnepru!!!!!!!

    Todėl ir gaunasi po to nesąmonės, neatitinkančios žemėlapio. Bet tik Boristenį prilygini Dnestrui, o ne Dneprui ir visos nesąmonės dingsta...

    Herodotas buvo be galo tikslus, o ir sakė, kad tai didelei tautai priklauso tiek Neurai, tiek Skitai, tuo tarpu Sauromatai (dabartiniai rusai, BET NE SARMATAI!!!!) gyveno už Dono ir ties Volgos vidurupiu BEI KALBĖJO PANAŠIA KALBA KAIP IR SKITAI-BALTAI-LIETUVIAI, O BE TO GENETIŠKAI BUVO PUSIAU BALTAI-SKITAI, PUSIAU KAZOKAI, o jų moterys ir buvo tos garsiosios Amazonės (net rusiškai išeitų "a moja žena" - tur būt pirminis pasakymas buvo 'ne moja žena' arba 'neženataja/nezamužem')


Paskutinį kartą redagavo Dainavis 13 Geg 2010 22:08. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bal 2010 02:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
    Netgi Boristenis ir skamba panašiai kaip Dnestras (turi s t r raides), nei kaip Dnepras (turi p r raides), be to Boristenis Lietuviškai būtų Paristenis ar Paraistenis (taigi Kijevo Rasa/Rusa ar Gardarikė pradžioje tur būt vadinosi Ristenė, Risčia-Jotuva ar Raistenė-Raistas)...

    Tai, beje, paaiškintų ir faktą, kad Kijevo Rusios imperijos gyventojai, įėję i Lietuvos sudeti, vadinosi ne Rasiai ar Rusiai, bet RUTENIJAI ARBA RAISTENIAI, ARBA RISTENIAI (beje, Gudai niekada taip nebuvo vadinami SENOVEJE, tik Galiečiai-Skitai... Vėliau, jau po Vytauto, taip pradėti vadinti visi Bizantiškosios krikščionybės išpažintojai LIETUVOJE!!!! Bet ne Rusijoje)


Paskutinį kartą redagavo Dainavis 30 Bal 2010 03:00. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bal 2010 02:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
   Ir dar - Neurai tai tie, kurie gyveno palei Neries upę.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bal 2010 02:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
   Nu ir be abejo Skitai, kaip ir Alanai, nėra iranėnai, o vardas keliavęs, kaip ir Sarmatų ar Germanų atveju, per kelias etnines grupes, ir net per abu žemynus...

   Reikia visada turėti omenyje, kad senoves 'istorikai' užrašinėjo daugiausia gandus, tad ir perskaitę bei iškreiptai supratę pirmtakų parašymus, jie darydavo galybes klaidų, ir vienu metu net Lietuvius su slavais vadino Germanais (tas pats ir su Alanais ar Sarmatais).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bal 2010 12:22 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27131
Miestas: Ignalina
Dainavis rašė:
   Kęstuti, pirmas žemėlapis yra nesąmonė, nes pagal Herodotą Androfagai gyveno ties Krokuvos dykuma, o i rytus nuo jų jau prasidėjo Skitu Artojų žemės, tad Skitai tikrai gyveno beveik visoje Ukrainos-Galijos žemėje - tik rytuose jie priėjo prie Dono ir Lipeckas buvo jų šiauriausias taškas, ten net atstumais galima atsekti visus plotus, nes yra aiškiai nurodyta, kad atstumas tarp Dnestro (Boristenio) ir Bugo yra trys dienos kelio, o Dnestru aukštyn 7 dienas ir pasiekiama vakarinė Skitų riba, po kurios driekiasi dykra, o už jos Androfagai-lenkai, o už Androfagų yra tikrų tikriausia dykuma (būtent ties Krokuva ir yra ta dykuma).


   Nepyk, Dainavi, bet ties dabartine Krokuva nei dabar, nei tuo labiau Herodoto laikais, jokios dykumos nebuvo - visos tos vietos buvo apaugusios šimtamečiais miškais.

   Dykumos, o tiksliau stepės, yra ir buvo gerokai (!!!!) į rytus nuo Krokuvos.

   P.S. Dėl atstumų matavimo - tik atviroje lygioje stepėje ant žirgų per dieną galima įveikti iki 100 km, o miškuose einant pėsčiom (ar net ir jojant), be jokių tikrų kelių, per dieną (matuojant žemėlapyje tiesia linija) įmanoma įveikti nuo 15 iki 25 km (realiai - o ne tiesia linija - pėsčiomis, nešdamas iki 25 kg krovinį, miškinga "laukine" vietove paprastai įveiki nuo 15 iki 25 km, o raitas (bet ne su vežimais) gali įveikti iki 50-60 km).

  Plaukiant upėmis pasroviui per dieną galima nuplaukti irkline valtimi ar laivu (bet ne plaustu) (su kroviniu) iki 40 ar net 50-60 km, tačiau jei reikia plaukti prieš srovę ir net tempti valtis (laivus), tai per dieną įveiksi ne daugiau 10-12 km - be to tai atstumai vingiuota upe, o ne tiesia linija žemėlapyje.

  Žinau tai iš savo paties daugiametės realios patirties. :img01:


Dainavis rašė:
  Ir dar vieną klaidą visi daro, Dnestrą sumaišo su Dnepru!!!!!!!

    Todėl ir gaunasi po to nesąmonės, neatitinkančios žemėlapio. Bet tik Boristenį prilygini Dnestrui, o ne Donui ir visos nesąmonės dingsta...

    Herodotas buvo be galo tikslus, o ir sakė, kad tai didelei tautai priklauso tiek Neurai, tiek Skitai, tuo tarpu Sauromatai (dabartiniai rusai, BET NE SARMATAI!!!!) gyveno už Dono ir ties Volgos vidurupiu BEI KALBĖJO PANAŠIA KALBA KAIP IR SKITAI-BALTAI-LIETUVIAI, O BE TO GENETIŠKAI BUVO PUSIAU BALTAI-SKITAI, PUSIAU KAZOKAI, o jų moterys ir buvo tos garsiosios Amazonės (net rusiškai išeitų "a moja žena" - tur būt pirminis pasakymas buvo 'ne moja žena' arba 'neženataja/nezamužem')


   Dainavi, šį savo "lingvistinį" argumentą geriau jau pamiršk :img01:  - juk kalbame apie Herodoto laikus, tai yra apie 5 amžių prieš mūsų erą. Rusų kalba (dabartinė) labai rimtai skiriasi net nuo bendros rytų slavų kalbos, užrašytos 10-12 amžiuose, o dar 1500 metų atgal slavų protėviai apskritai kalbėjo kalba, matyt, gana artima to meto baltų kalboms.

   Senieji slavai visų pirma nebuvo raitelių tauta, antra - jie išplito tik mūsų eros 5-7 amžiuje, o ne 5 amžiuje iki mūsų eros...

   Amazonės, mano nuomone, buvo iš to meto iranėnų - stepių klajoklių - tautų. Gerai žinoma, kad net ir viduramžiais įvairiose tstepių tautose (pvz., kirgizų) moterys karės dalyvaudavo karo žygiuose, o ir šiaip visos mokėjo puikiai joti bei šaudyti iš lanko. Moterų padėtis Vidurinės Azijos stepių tautose pasikeitė tik įsivyravus islamui.

------------------------------------------------------------------------------------

http://lt.wikipedia.org/wiki/Amazon%C4%97s

   "Amazonės (gr. Aμαζόνες / Amazónes arba Aμαζονίδες / Amazonides) graikų mitologijoje - moterų karių tauta. Amazonės buvo Arėjo ir Harmonijos palikuonės[1]. Jos gyveno prie Juodosios jūros, Kapadokijoje  prie Termodonto upės, netoli Temiskiros miesto. Tikriausiai iš ten jos atsikėlė į Skitiją ir prie Meotidės bei Tananjo upės[2]. Buvo puikios raitelės ir karės.

   Pavadinimo etimologija

   Amazonių vardo etimologija kartais kildinama iš „nevalgančios duonos“, kas turėtų reikšti, kad tai buvo klajoklių, o ne žemdirbių tauta. Ilgą laiką terminas taip pat buvo aiškinamas kaip „bekrūtės“ (gr. a + mazos), „nesidominčios vyrais“ (a + masso) ir kt. Tačiau dabar manoma, kad tikriausiai amazonės vardas kilęs iš iranėnų kalbų: ha-mazan reiškia „karys, karė“."


Dainavis rašė:
   Ir dar - Neurai tai tie, kurie gyveno palei Neries upę.


   Sunku aiškiai nustatyti - Narevas seniau juk vadinosi Neruva, taigi ir neurai tikrai galėjo gauti savo vardą nuo būtent šios upės pavadinimo.

   Žinoma, Neris irgi gali "pretenduoti" į ryšį su "neurais".


Dainavis rašė:
   Nu ir be abejo Skitai, kaip ir Alanai, nėra iranėnai, o vardas keliavęs, kaip ir Sarmatų ar Germanų atveju, per kelias etnines grupes, ir net per abu žemynus...

   Reikia visada turėti omenyje, kad senoves 'istorikai' užrašinėjo daugiausia gandus, tad ir perskaitę bei iškreiptai supratę pirmtakų parašymus, jie darydavo galybes klaidų, ir vienu metu net Lietuvius su slavais vadino Germanais (tas pats ir su Alanais ar Sarmatais).


    Iš įvairių šaltinių žinomų skitų, alanų, sarmatų vardų analizė aiškiai rodo, jog šios tautos kalbėjo iranėnų kalbomis. Tą patį rodo ir išlikusių vandenvardžių analizė.

    Bet tai galioja tik tiems, minimiems šaltiniuose, skitams ir sarmatams, kurie gyveno apie 5 amžių iki mūsų eros ir vėliau, maždaug iki 3-4 mūsų eros amžiaus, kada mongolų ir tiurkų kalbomis kalbėjusios tautos (gentys) užplūdo Rytų Europos stepes - visų pirma vadinamieji hunai.

    Po to iranėnų kalbos šioje stepėje išnyko. Jų liekanos liko tik Šiaurės Kaukaze - digorai ir osetinai (alanai) bei Vidurinės Azijos kalnuose - tadžikai, jagnobai, jazgulemai ir kiti (bet visi šie yra ne tiek skitų ir sarmatų kalbiniai palikuonys, kiek senovės sogdų, baktrų ir kitų senovės iranėnų tautų, gyvenusių Vid. Azijoje, palikuonys).

   Tačiau tiesa ir tai, kad skitų, sarmatų, alanų vardai vėliau buvo naudojami labai įvairiuose metraščiuose iki pat vėlyvųjų viduramžių, įvardijant Rytų Europos stepėse gyvenusias pačias įvairiausias gentis, užėmusias senųjų skitų, sarmatų, alanų teritorijas(nemažą jų dalį, matyt, ir nutautinusios).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2010 23:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
   Nepyk Zygeivi, bet tu tiesiog nezinai... pasiklausk bet kurio lenko ir pasitikrink wikipedijoje, tai (ta dykuma) yra lenku pasididziavimas, nesvarbu kad maza...

    o Herodotas irgi rase kaip stebukla tose vietose esant dykumai, o be to sek upemis Herodoto rastuose ir atseksi


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2010 23:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
P.S. Dėl atstumų matavimo - tik atviroje lygioje stepėje ant žirgų per dieną galima įveikti


   as manau, kad tu Herodoto neskaites man atsakineji... jis gi aiskiai tau raso savo keliones upemis pries srove iveiktus vidutinius atstumus, o ne suolius zirgais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2010 23:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
Dainavi, šį savo "lingvistinį" argumentą geriau jau pamiršk   - juk kalbame apie Herodoto laikus


    nebuk toks tikras... velgi skaityk Herodota, o ten jis ir sako kad Skitai maisyti su Iranenais sudaro Sauromatu genti, kuri kalba panasia i Skitu kalba (na tikrai ne rusu su ukrainieciu cia palyginamos kalbos, bet lietuviu ir rusu tuometines). o kadangi tu nezinai, kokia tuometine buvo rusu kalba, tai ir neatmetinek nieko


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2010 23:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
Iš įvairių šaltinių žinomų skitų, alanų, sarmatų vardų analizė aiškiai rodo, jog šios tautos kalbėjo iranėnų kalbomis. Tą patį rodo ir išlikusių vandenvardžių analizė.


    ar tik nesumaisei tukstantmeciu??? 500BC yra ne tas pats kas 500AD


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2010 23:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
Dykumos, o tiksliau stepės,


   na nederetu savos kurybos laikyti Herodoto rastais


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2010 23:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
Senieji slavai visų pirma nebuvo raitelių tauta, antra - jie išplito tik mūsų eros 5-7 amžiuje, o ne 5 amžiuje iki mūsų eros...


   isplitimas 7 amziui yra rusu sovinistine nesamone, kaip ir pats vardas rusai, kuri jie pasisavino tam, kad galetu pretenduoti 'teisetai' i Lietuvos-Gardarikes-Ruscios/Riscios zemes...

    beje o ka reiskia Lietuviu gerbime baltas raitelis raudonam fone?

    Skitai raiteliai ir Skitai artojai velgi nedviprasmiskai ivardijami Herodoto.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2010 23:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
Amazonių vardo etimologija kartais kildinama iš „nevalgančios duonos“, kas turėtų reikšti, kad tai buvo klajoklių, o ne žemdirbių tauta. Ilgą laiką terminas taip pat buvo aiškinamas kaip „bekrūtės“ (gr. a + mazos), „nesidominčios vyrais“ (a + masso) ir kt. Tačiau dabar manoma, kad tikriausiai amazonės vardas kilęs iš iranėnų kalbų: ha-mazan reiškia „karys, karė“."


    nu taip juk sakiau, kad Herodotas minejo kad rusai yra pusiau lietuviai pusiau iranenai, veliau zinomi kazaru arba kazoku vardais


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2010 23:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
maždaug iki 3-4 mūsų eros amžiaus, kada mongolų ir tiurkų kalbomis kalbėjusios tautos (gentys) užplūdo Rytų Europos stepes - visų pirma vadinamieji hunai.


     teorija dar nereiskia, kad taip ir buvo... visu pirma neaisku kodel 50% Atilos vadu turejo lietuviskus vardus (30% -miru ir -slavu), o ir pats Atila turejo savo seimoj lietuvisku vardu, be to Aitila ir Aisciai labai jau nebeatrodo iraneniskai...dar daugiau pirmieji Hunu, o gal Ganiu, vadai irgi turi lietuvisku vardu...ar nebus nusigrybave historikai??? kaip ir gotu atveju, kurie isties kile is lietuvisku zemiu Veislos zemupyje...be to kad paaiskintu savo kliedesius jie isrado daugybe tautu kraustymusi...tokiu atveju mes turejom nukeliaut i Indija ir Europoje musu turejo nelikti...beje kaip lietuviai tada istenge pasiekti Indija kai musu zemese gyveno tik slavai ir germanai??? pamirsk slavogermanofilinius kliedesius


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2010 23:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
skitų, sarmatų, alanų vardai


    pirmiausia jais vadintos lietuviu gentys, o rusai buvo vadinami Sauromatais, turbut Sarmatu pirmtakas arba atvirksciai...tas pats ir su Albanais-Alanais...maisalyne varduose, bet alanas arba alantis yra lietuviu kalbos zodis kaip ir Lietuva ar Vykingas ar Paganys ar Krivytis-Kirvytis ar Galija-Galytis


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 14 Geg 2010 11:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
   Išskirta iš temos

Runos - Vaidevutis, rašmenys (runos) "Vaidevučio vėliavoje", vardo kilmė
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=1627


Žygeivis rašė:
Knygos, runos, žemėlapiai apie Lietuvos ir baltų istoriją - foto ir trumpos anotacijos

http://foto.delfi.lt/album/9069/?page=1
http://foto.delfi.lt/album/9069/?page=2
http://foto.delfi.lt/album/9069/?page=3

Nuosekli peržiūra
http://foto.delfi.lt/picture/316913/

Autoperžiūra (nustatyti 1 ar 3 sek. ir spausti "Rodyti")
http://foto.delfi.lt/slide_show/9069/


Akivaizdu, kad Lietuva tai yra trys dabartines tautos - Gudija, Galija ir Semigotija (Gotija)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2010 08:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
  Sunku aiškiai nustatyti - Narevas seniau juk vadinosi Neruva, taigi ir neurai tikrai galėjo gauti savo vardą nuo būtent šios upės pavadinimo.

  Žinoma, Neris irgi gali "pretenduoti" į ryšį su "neurais".


   kada tas seniau? pries, po ar Herodoto metu?

   del Neries neabejoju, kad tai senesnis uz Vilija uzvadinimas, kuris kilo nuo Vilniaus miesto vardo, o pastarasis nuo Vilnios upes, kuri dabar vadinama Vilnele.

   Va del Narevo, tai yra daug abejoniu, nes vardas kraipytas daug kartu, beje manau kad ir Neurai yra iskreiptas vardas, o tikrasis buvo - Neriai ar Nerai ir reiske ne tik Neri, bet ir daug Neriju


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2010 08:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
   Iš įvairių šaltinių žinomų skitų, alanų, sarmatų vardų analizė aiškiai rodo, jog šios tautos kalbėjo iranėnų kalbomis. Tą patį rodo ir išlikusių vandenvardžių analizė.

   Bet tai galioja tik tiems, minimiems šaltiniuose, skitams ir sarmatams, kurie gyveno apie 5 amžių iki mūsų eros ir vėliau, maždaug iki 3-4 mūsų eros amžiaus, kada mongolų ir tiurkų kalbomis kalbėjusios tautos (gentys) užplūdo Rytų Europos stepes - visų pirma vadinamieji hunai.


    cia visiskos pasakos...tokiu prikurti galiu tukstanti su giliomis ir ivairiapusemis analizemis apie nieka...pirmiausia patys vardai ejo per ivairias gentis, nes aprasinetojai gaude gandus, o ne zinojo apie ka raso...analize galima padaryti is vienos vietos priskirti kitai vietai ir taip gausis naujas zveris zirafadramblys


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2010 08:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
  Tačiau tiesa ir tai, kad skitų, sarmatų, alanų vardai vėliau buvo naudojami labai įvairiuose metraščiuose iki pat vėlyvųjų viduramžių, įvardijant Rytų Europos stepėse gyvenusias pačias įvairiausias gentis, užėmusias senųjų skitų, sarmatų, alanų teritorijas(nemažą jų dalį, matyt, ir nutautinusios).


   tai taip ir nepateikei nei vienos ivairios analizes ir nei vieno irodymo kad Herodoto minimi Skitai buvo is Menulio ar is irano, ar kad jie kalbejo iranenu kalba


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2010 08:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
Rusų kalba (dabartinė) labai rimtai skiriasi net nuo bendros rytų slavų kalbos, užrašytos 10-12 amžiuose, o dar 1500 metų atgal slavų protėviai apskritai kalbėjo kalba, matyt, gana artima to meto baltų kalboms.

  Senieji slavai visų pirma nebuvo raitelių tauta, antra - jie išplito tik mūsų eros 5-7 amžiuje, o ne 5 amžiuje iki mūsų eros...


   ir vel tu nezinai, bet tvirtini...pries bet ka kalbant reik buti tikram kad kiekviena teigini sugebesi irodyti, tad irodyk ne gandais ar samprotavimais, bet faktais, kad

1) senieji slavai nebuvo raiteliu tauta,
2) kad jie nekalbejo taip (moja zhena) pries 2500 metu,
3) kad tu zinai nors viena rasytini senoves bendra rytu slavu kalba saltini,
4) kad 1500 metu atgal slavu kalbos net nebuvo o jie kalbejo baltu kalba,
5) kad 10-12 amziuje rasytine slavu kalba ir buvo to meto rusu kalba


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2010 08:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
P.S. Dėl atstumų matavimo - tik atviroje lygioje stepėje ant žirgų per dieną galima įveikti iki 100 km, o miškuose einant pėsčiom (ar net ir jojant), be jokių tikrų kelių, per dieną (matuojant žemėlapyje tiesia linija) įmanoma įveikti nuo 15 iki 25 km (realiai - o ne tiesia linija - pėsčiomis, nešdamas iki 25 kg krovinį, miškinga "laukine" vietove paprastai įveiki nuo 15 iki 25 km, o raitas (bet ne su vežimais) gali įveikti iki 50-60 km).


   na netiesa, as per valanda 5 km geru keliu sukariu pesciomis, tai per 16 valandu nueiciau is Kauno i Vilniu...misku eiciau du tris kartus leciau, t.y. sukarciau nuo 30 iki 60 km, tiesa be 25 kg kuprines.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Bir 2010 14:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27131
Miestas: Ignalina
Dainavis rašė:
Cituoti:
  Sunku aiškiai nustatyti - Narevas seniau juk vadinosi Neruva, taigi ir neurai tikrai galėjo gauti savo vardą nuo būtent šios upės pavadinimo.

  Žinoma, Neris irgi gali "pretenduoti" į ryšį su "neurais".


   del Neries neabejoju, kad tai senesnis uz Vilija uzvadinimas, kuris kilo nuo Vilniaus miesto vardo, o pastarasis nuo Vilnios upes, kuri dabar vadinama Vilnele.


   1. Vilijos senasis vardas yra Vėlėja arba Vėlja. Manoma, kad jis kilo iš baltiško žodžio "vėlė" (beje, "susivėlęs" ir "velnias" irgi yra tos pačios šakninės kilmės žodžiai).

   2. Forma Vilija yra sulenkinta iš Vėlėja.

   3. Svarbiausia - nereikia painioti dvi skirtingas upes: Nerį ir Vėlėją. Istoriškai Vėlėja buvo vadinamas tik pats upės aukštupis (jis, beje, baltų mitologijoje laikomas šventu) - maždaug iki Naručio, o vėliau iki santakos su Žeimena.

   Tik lenkinimo pasekmėje jau visą Nerį imta vadinti Vilija (matyt, įtakojant Vilniaus vardui, kuris iš tikro kilo iš upės Vilnia pavadinimo, tačiau su Vėlėja tai neturi nieko bendro).

P.S. Dainavi, kada gi tu galų gale pradėsi jausti nors menką pagarbą lietuvių kalbos rašybai ir susitvarkysi savo klaviatūrą?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Lie 2010 01:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2010 00:02
Pranešimai: 246
Žygeivis rašė:

P.S. Dainavi, kada gi tu galų gale pradėsi jausti nors menką pagarbą lietuvių kalbos rašybai ir susitvarkysi savo klaviatūrą?


 Matyt, klaviatūra skruzdėlėm apėjus :img01:

_________________
Tai, ką mes darome gyvenime, nuskamba aidu amžinybėje.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lie 2010 14:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Žygeivis rašė:
Dainavis rašė:
Cituoti:
  Sunku aiškiai nustatyti - Narevas seniau juk vadinosi Neruva, taigi ir neurai tikrai galėjo gauti savo vardą nuo būtent šios upės pavadinimo.

  Žinoma, Neris irgi gali "pretenduoti" į ryšį su "neurais".


   del Neries neabejoju, kad tai senesnis uz Vilija uzvadinimas, kuris kilo nuo Vilniaus miesto vardo, o pastarasis nuo Vilnios upes, kuri dabar vadinama Vilnele.


   1. Vilijos senasis vardas yra Vėlėja arba Vėlja. Manoma, kad jis kilo iš baltiško žodžio "vėlė" (beje, "susivėlęs" ir "velnias" irgi yra tos pačios šakninės kilmės žodžiai).

   2. Forma Vilija yra sulenkinta iš Vėlėja.

   3. Svarbiausia - nereikia painioti dvi skirtingas upes: Nerį ir Vėlėją. Istoriškai Vėlėja buvo vadinamas tik pats upės aukštupis (jis, beje, baltų mitologijoje laikomas šventu) - maždaug iki Naručio, o vėliau iki santakos su Žeimena.

   Tik lenkinimo pasekmėje jau visą Nerį imta vadinti Vilija (matyt, įtakojant Vilniaus vardui, kuris iš tikro kilo iš upės Vilnia pavadinimo, tačiau su Vėlėja tai neturi nieko bendro).

P.S. Dainavi, kada gi tu galų gale pradėsi jausti nors menką pagarbą lietuvių kalbos rašybai ir susitvarkysi savo klaviatūrą?


  Vardas Vilija atsirado 16 amžiuje.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Lap 2010 17:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
     Soduva, o ne Sūduva ir kad ne gotai, o joti arkliais Jotvingiai-Jotviai-Vyčiai-Paginiai-Paganus... beraščiai iškraipę Jotvingių vardą į Juodaapsiausčius - Melanchlenus, Jatviagus ir Getovius-Gotus-Gudus (neištardami j rašė g)...

     Samogetus atsirado irgi iš klaidingo Jotuviu užvadinimo svetimšalių šnekėsenose, nes nemokėjo ištarti Žemaitija, todėl rašė atsižvelgdami į jau jiems žinomas išdarkyto užvadinimo, mūsų gentis pritempiant, todėl iš Žemaitija-Žemajitia-Semajitia-Semagitia išvirto į Samogetia... tas pats pasakytina apie vėlesnę mūsų valstybę Ruscia, kas yra nei Rasa, nei Rusia, nei Parusė, o išdarkytas Vytis-Jotis-Pagynys, kitaip dar Risčia-Raituva.

    Vėliau iš visų Vyčių žemių buvo įkurta tas žemes apjungianti ir vienijanti Lietuva, kuri stengėsi išlaisvinti pavergtas ir okupuotas Baltų-Skitų, t.y. Lietuvių, žemes.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Lap 2010 21:29 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27131
Miestas: Ignalina
Dainavis rašė:
     Soduva, o ne Sūduva ir kad ne gotai, o joti arkliais Jotvingiai-Jotviai-Vyčiai-Paginiai-Paganus... beraščiai iškraipę Jotvingių vardą į Juodaapsiauščius - Melanchlenus, Jatviagus ir Getovius-Gotus-Gudus (neištardami j rašė g)...

     Samogetus atsirado irgi iš klaidingo Jotuviu užvadinimo svetimšalių šnekėsenose, nes nemokėjo ištarti Žemaitija, todėl rašė atsižvelgdami į jau jiems žinomas išdarkyto užvadinimo, mūsų gentis pritempiant, todėl iš Žemaitija-Žemajitia-Semajitia-Semagitia išvirto į Samogetia... tas pats pasakytina apie vėlesnę mūsų valstybę Ruscia, kas yra nei Rasa, nei Rusia, nei Parusė, o išdarkytas Vytis-Jotis-Pagynys, kitaip dar Risčia-Raituva.

    Vėliau iš visų Vyčių žemių buvo įkurta tas žemes apjungianti ir vienijanti Lietuva, kuri stengėsi išlaisvinti pavergtas ir okupuotas Baltų-Skitų, t.y. Lietuvių, žemes.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2010 04:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
  Todel baikit pilstyti is tuscio i kiaura, nes nesamoniu galima begales prikurti... Lietuva susikure tada ir tik tada kai apsijunge bent dvi zemes - tarkim Nalsia ir Dainava, o Jotvingiai ir buvo tie patys Lietuviai tik senesnis istorinis pavadinimas, o Lietuva susikure vel pradejus jungti-lieti Jotvingiu-Gotvingiu zemes todel ir sieke apjungti ir Kijevo Rusia, taciau tik ta kur dar neseniai buvo Lietuviskai kalbama, o i rusu zemes - Tvere, Novgoroda, maskolija net nagu nekiso tik kariavo. Tas pats pasakytina ir apie lenku zemes - mums jos buvo nieko vertos, nes jungem savas zemes, o ne rusu ar lenku. Tad Kijevas ir visa Skitija-Ukraina bei zemes iki Dono ir Volgos aukstupio yra Lietuviu tautos teisetos etnines zemes, kur Ukrainieciai yra ne rusu broliai, bet Lietuviu.

   Kazko uzsikirto lietuvybe, niekaip nesiseke jos idiegti...vis skaicius vietoj afrikatu mesdavo


Paskutinį kartą redagavo Dainavis 24 Lap 2010 05:09. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2010 04:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
   Be to nebuvo jokios Lietuvių genties ar pirmines zemes ar kunigaikstystes, buvo Lietuvos valstybe vadinta tiesiog Lietuva, o veliau Lietuvos karalyste, todel pradzioje sakydami Lietuva dar isvardindavo ir ja atstovaujancias zemes, nes visos Lietuviskai kalbancios senojo tikejimo zemes buvo suprantamos kaip Lietuva, o tos kur buvo apkrikstytos buvo vadinamos Rusia ar Riscia... beje kaip Prusija buvo suprantama ir Lietuvos valstybe ir dar nepriklausomos Pamares, velesnes Paruses, Kurso, Zemgalos, Latgalos bei kitos neiejusios i Kijevo Rusia ar jau dalinai apsijungusia Lietuva Lietuviskos zemes.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2010 05:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
    Beje Skitija kilo nuo zodzio Skydas, nes visi rasiusieji apie ja pazymedavo kad jie issiskirdavo tuo kad visi kare naudojo skydus...kaip zinome veliau jie pasizymejo zirgais ir tapo Riscia-Rusia, kai tuo tarpu siauriniai Lietuviai skirstesi i Vyslos Jotus-Gotus ir Aistros-Istros-Ukos-Pamaskves Gotus

    Dabar nepamenu saltiniu bet taip tikrai antikos piesejai-raizejai raizydavo-rantydavo savo kunygose-kuneliuose apie Skitus ir ju tapatuma su Baltijos-Skitijos juros gintariniais giminaiciais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2010 02:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Tylenis rašė:
Žygeivis rašė:

P.S. Dainavi, kada gi tu galų gale pradėsi jausti nors menką pagarbą lietuvių kalbos rašybai ir susitvarkysi savo klaviatūrą?


 Matyt, klaviatūra skruzdėlėm apėjus  :img01:


   Nes as rasydamas labai skubejau, kaip ir dabar. Kada prie progos atlietuvinsiu viska.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2010 03:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
Gelonas - Herodoto minimas miestas skitų genties budinų  žemėse. Tai matyt buvusi graikų kolonistų, išsikėlusių iš pajūrio kolonija. Gelonai kalbėjo tiek graikiškai, tiek skitiškai. Priešingai nei klajokliai budinai, gelonai vertėsi žemdirbyste, augino sodus.

   Pasak Herodoto, Gelone buvusi medinė tvirtovė, kurių kiekvienos iš sienų ilgis - 30 stadijų (5,5 km). Būta medinių graikų dievų šventyklų ir namų, Kas treji metai švęsta Dioniso šventė, rengtos bachanalijos[1]. 512 m. pr. m. e. Darijaus I sugriautas.

   Gelono vieta nėra tiksliai žinoma, hipotezės apima regioną nuo pat Volgos iki Dniepro. Viena iš versijų, jog Gelonas galėjęs būti Belsko piliakalnio vietoje (Sumų ir Poltavos sritys, Ukraina).


   As beveik isitikines, kad tas miestas yra dabartine Maskva ir jos kremlius, tuo metu dar buves pusiau Lietuviskas, pusiau graikiskas, rusai tunojo toliau i rytus ir siaurėje prie Volgos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2010 15:34 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27131
Miestas: Ignalina
Dainavis rašė:
Cituoti:
Gelonas - Herodoto minimas miestas skitų genties budinų  žemėse. Tai matyt buvusi graikų kolonistų, išsikėlusių iš pajūrio kolonija. Gelonai kalbėjo tiek graikiškai, tiek skitiškai. Priešingai nei klajokliai budinai, gelonai vertėsi žemdirbyste, augino sodus.

   Pasak Herodoto, Gelone buvusi medinė tvirtovė, kurių kiekvienos iš sienų ilgis - 30 stadijų (5,5 km). Būta medinių graikų dievų šventyklų ir namų, Kas treji metai švęsta Dioniso šventė, rengtos bachanalijos[1]. 512 m. pr. m. e. Darijaus I sugriautas.

   Gelono vieta nėra tiksliai žinoma, hipotezės apima regioną nuo pat Volgos iki Dniepro. Viena iš versijų, jog Gelonas galėjęs būti Belsko piliakalnio vietoje (Sumų ir Poltavos sritys, Ukraina).


   As beveik isitikines, kad tas miestas yra dabartine Maskva ir jos kremlius, tuo metu dar buves pusiau Lietuviskas, pusiau graikiskas, rusai tunojo toliau i rytus ir siaurėje prie Volgos.


   Maskva (baltų Mazgava) jokio "kremliaus" (rimčiau įtvirtintos medinės pilies) neturėjo beveik iki pat 13 amžiaus.

    O dabartinės Maskvos centrinėje teritorijoje 11 amžiuje, kada čia pasirodė slavai (tuo metu jau "suslavinti" krieviai), buvo keletas senų baltų gyvenviečių, tačiau 5 amžiuje prieš mūsų erą čia vargu ar apskritai buvo kokia nors stambesnė gyvenvietė. Nes tik mūsų eros pradžioje atsiranda žmonių gyvenimo pėdsakų.

    Vadinamieji "pamaskvio galindai" ("goliadj") į tas vietas ateina dar vėliau - panašu, kad tik apie 6-7 mūsų eros amžius. Nors labai gali būti, jog čia jau rado jiems giminingas baltų gentis.

    Graikai niekada taip toli į šiaurę nesikėlė gyventi - ir tada (5-1 amžiuje iki mūsų eros), ir dabar jiems čia per šaltas klimatas. :img01:

    Gelono miestas galėjo būti kažkur tuometinės "graikų oikumenos" šiauriniame pakraštyje - matyt, šalia vienos iš stambių upių dabartinės Ukrainos teritorijoje - greičiausiai upių santakoje, prie tuometinių pagrindinių prekybinių kelių susikirtimo (ne tik einančių iš šiaurės į pietus - ir upėmis, ir jų pakrantėmis - čia vertėtų aiškintis taip pat ir "gintaro kelio" maršrutus, ėjusius per dabartinę Ukrainą), bet ir iš Azijos į Europą (gal būt senojo "šilko kelio", taip pat kitų, tuo metu vertingų, prekių - pvz. vario ar jo dirbinių, nefrito ir pan.).

    Taigi, manau, kad visų pirma reikia ne tuščiai spėlioti, o aiškintis to meto įvairius aktyviausius prekybinius maršrutus ir ieškoti jų galimų pagrindinių "sankirtų".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Lie 2011 13:48 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27131
Miestas: Ignalina
Šaltinis - Apie gotų, godų, gudų kilmę:
Patys gotai save kildino iš prūsiško Baltijos pajūrio —
Jūratė Rosales, 2010-11-15.

http://on.lt/gudu-kilmes-vieta

Egidijus Kuprusevičius, fizikos mokslų magistras, istorijos mėgėjas

      na ne zygeivi, as turbut klaidinanciai pasakiau, bet su tikslu susieti Herodoto laikus su krikscionybes atejimu i sias zemes, o Skitija isties baigesi zemiau dabartinio Minsko tik neaisku kiek zemiau, taciau cia as itraukiau ir giminingas ar kartu su skitais turejusias tuos pacius paprocius ir kalba zemes, nes taip pasakojo Herodotas ir tikslias zemes apriboti yra labai sunku is jo rasytiniu pasakojimu, taciau Androfagai (zmogedros) yra tikrai lenku proteviai ties Krokuvos dykuma (tikru tikriausia dykuma)...turesiu laiko ir jas pabandysiu atsekti, o dabar atsekiau pagal keliones pasakojima tik upiu vardus ir toje vietoje jis aiskiai Dnepra ivardija kaip Gero upe, o ne kaip Boristeni.

Kęstutis Čeponis, svetainės "Nacionalistas-Tautininkas-Patriotas" tvarkdarys

      Ar suvoki, kad tarp Herodoto laikų ir krikščionybės atėjimo į šiuos kraštus yra maždaug 1,5 tūkstančio metų tarpas? :)

      O juk geopolitinė ir tautinė-kalbinė padėtis tais lakais keisdavosi pakankamai dažnai ir labai radikaliai - ištisas tautas tiesiog išnaikindavo, o likučius nutautindavo.

      Pvz., tie patys sauromatai (sarmatai) beveik totaliai išnaikino savo artimus giminaičius skitus, o skitų likučiai pabėgo į Kaukazo priekalnes (iš jų kilo dabartiniai osetinai (ironai) ir digorai jie (visi kartu save dar vadina alanais)).

      Iš pačių sarmatų apskritai nieko neliko (kalbiniu požiūriu), nes jų genys buvo nutautintos atėjūnų tiurkų genčių, o dalis gal ir suslavėjo.

      O kur dar gotų ir kitų šiaurinių genčių, hunų (mongolų ir tiurkų genčių mišinys), avarų arba obrų (tiurkų), vengrų (ugrų), mongolų ir vėlyvųjų tiurkų-osmanų invazijos....

      Visos jos labai kardinaliai keitė etninę ir kalbinę padėtį - ypač stepių zonoje ir jos paribiuose. Senbūviai ilgiau nenutautinti išlikdavo tik kalnų tarpukalnėse (Kaukazo, Krymo, Karpatų) ir tankiuose miškuose bei pelkių apsuptyje (pvz., Paliose, tai yra Polesėje).

      Tokių pokyčių buvo daugybė per praėjusius 2000 metų (o nuo Herodoto laikų - net 2500 metų).

      (Palyginimui - labai panašiai pasikeitė padėtis po WW2, kada vokiečiai buvo ištremti iš beveik visų jų užkariautų per 1000 su viršum metų žemių, o taip pat ir lenkai bei ukrainiečiai buvo masiškai deportuoti iš vienų teritorijų į kitas, bei kiti mažesnio masto etniniai pakitimai įvyko).

Kęstutis Čeponis, svetainės "Nacionalistas-Tautininkas-Patriotas" tvarkdarys

      P.S. Egidijau, ar tu kartais ne Dainavis (slapyvardis internete)? :)

      Kažkodėl manau, kad būtent taip.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 04 Rgs 2012 00:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Kam tiek daug klejoniu? Tas pats vyksta ir su Lietuvos vardu...

Prusija atsirado tuomet, kai 862-988 metais buvo ikurta krikscioniskoji slavu valdoma Ruse su gyventojais Lietuviais, tada visos likusios neapsikrikstinusios ir nepakeitusios kalbos Lietuviu gentys buvo pavadintos PaRuse, dar pries tai toje PaRuseje pradejo jungtis senojo tikejimo Lietuviu gentys i genciu sajunga ir ta sajunga jau tada vadino Lietuva (vardas islindo tik 1009 metais, bet yra randama, kad dar is ~850 metais buvo minima Leita ar pan.), t.y. tvirta suLieta valstybe, i kuria dar neiejo pakrastines gentys del vienu ar kitu priezasciu, kurias veliau okupavo slavai (rusakalbiai is Volgos vidurupio) ir kryziuociai...O 882 metais slavas Olegas nuzude abu Lietuvius Askalta ir Dora, ir uzgrobe visa Ruse.

(Iš temos: Pavadinimo "prūsai" kilmės versijos
viewtopic.php?f=25&t=5366


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 03 Spa 2012 21:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Lietuvių tarmės (žemėlapiai)
viewtopic.php?f=92&t=1860

kaip gali Punia, Pivasiunai ar Simnas nebuti Dzukija? cia kone visi zemelapiai su tokia nesamone darant kazkoki tai keista lanka i Dzukijos zemes, netgi Balbieriskis yra pusiau Dzukijoje, ten klonyje Dzukija, o Kauniskiai yra ant kalno...tas wikipedia zemelapis gana tikslus siuo klausimu tik neaisku ar Jieznas, Kaisiadorys, Kruonis ir Ziezmariai priklauso Dzukijai


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 03 Spa 2012 22:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
ir reikia pakeisti Suvalkieciu varda, nes Suvalkai yra Dzukijoje, tad juos geriau vadinti Soduviais, kaip juos dar pries 2000 metu antikos rasytojas ivardino


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 03 Spa 2012 22:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
be to Dzukija atsirado del lenku kalbos itakos kazkur apie 17 amziu, kur jos buvo maziau per boznycia platinama ten kalba maziau pakito (beveik visa dabartine Aukstaitija, Soduva ir vidurio Lietuva ), o zemaiciu tarmes atsirado dar neseniau is svedu ir vokieciu kalbu itaku beje kaip ir latviu tarmes isskyrus dar ir rusu kalbos itakota Latgala, tad kalbeti apie 1000 metu joms yra daugiau nei vaikiska


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 04 Spa 2012 22:02 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27131
Miestas: Ignalina
Dainavi, jaučiu, kad man vertėtų naują skyrių sukurti - "Dainavio istorinės ir kalbinės hipotezės".

Ir jį perkelti visus tavo rašinius, kad būtų vienoje vietoje. Nes man kiekvieną kartą aiškinti tavo klaidas ir netikslumus pernelyg daug laiko kainuoja.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007