Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)
http://lndp.lt/diskusijos/

Graikų herojai - kas jie?
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=113&t=5006
Puslapis 11

Autorius:  Tęsėjas [ 12 Geg 2010 22:52 ]
Pranešimo tema:  Graikų herojai - kas jie?

Graikų herojai (gerieji) - kas jie?


  Pirmiausiai išsiaiškinkime žodžio "herojus" kilmę.

  Šis žodis yra kilęs nuo lietuviško žodžio - geras.

  Matomai dievai pradžioje buvo vadinami - geraisiais - gerais.

  Šioje vietoje būtina prisiminti Herodoto "Istoriją" bei jos ketvirtoje knygoje "Melpomenė" (p.56) minimą upę Geras. Tikėtina, kad tai kairysis Boristenio (Dniepro) upės intakas Desna.

  Būtent šiame regione, anot Herodoto, buvo gerų genties kraštas, kur būdavo laidojami skitų karaliai.

  Suprantama, kad karaliai galėjo būti laidojami tiktai šventoje žemėje ir tautos sudievintoje vietoje.

  Tad netenka abejoti, kad mūsų protėviai gerais-herais-herojais vadindavo jei ne dievus tai pusdievius. Tokiais buvo ir Heraklis, ir Achilas, ir Tęsėjas, ir Odisėjas, ir daugelis kitų.

  Kas gi buvo šie bei į juos panašūs gerieji-herojai?

  Pirmiausiai būtina žinoti, kad visi šaltiniuose minimi dievai simbolizuoja astrofizinius objektus bei gamtoje buvusius fizinius reiškinius, o herojai- šių objektų bei reiškinių  pagimdytus procesus.
 
  Kad atsakyti į užduotą klausimą, kiekvienų atveju būtina atkreipti ypatingą dėmesį į vieno ar kito herojaus kilmę.

   Saulė galėjo "pagimdyti" tiktai kitą Saulę ar tai, kas yra susieta su ja - šviesą, šilumą, karštį, gaisrą ir pan. Ugnikalnis sprogimo metu pagimdydavo net dvyliką "pusdievių" (produktų), kurie skirtingais laikais graikų šaltiniuose vadinosi -titanais, dievais, pusdieviais, herojais.

  Šaltiniuose griežtai išlaikomas giminystės ryšys tarp dievų bei herojų  nuo hierarchijoje aukščiausiojo iki paties žemiausiojo.

  Bet dar ir to negana.

  Šaltiniuose minimų herojų žmonos, vyrai, broliai, seseris, vaikai ir t.t. būdavo tiktai iš tos pačios geofizinės bei fizinės srities ("medžiagos"), žodžiu, to paties "kraujo".

  Dabar jau galime drąsiai teigti, kad dievai Uranas, Kronas bei Dzeusas simbolizavo vieną ir tą patį veikiantį Tero ugnikalnį Egėjo jūroje, o jų "vaikai" - ugnį, pelenus, sprogimo bangą, garsą, lavą ir t.t.; dievas Apolonas - Delo saloje veikiantį ugnikalnį; Heraklis- apie 1365 m. pr.m.e. sprogusio Tero ugnikalnio pelenus; Hermis - ugnikalnio sprogimo bangą; Tęsėjas - cunamį; Jasonas - žemės drebėjimą ir t.t.

  O štai Odisėjas jau simbolizavo žemės drebėjimą, vykusį Viduržemio jūroje regione nuo maždaug 1180 iki 1170 m. pr.m.e. Jis buvo "pagimdytas" pačios Žemės.

  Achilas gi simbolizuoja, apie 1180 m. pr.m.e. Tero ugnikalnio sprogimu, išprovokuotą cunamį.

  Būtent Achilas, bet ne graikai, kaip manoma ligi šio laiko, ir sunaikino Trojos miestą.

Autorius:  Tęsėjas [ 12 Lie 2010 22:33 ]
Pranešimo tema:  Herojas (Gerasis) Persėjas

Herojas (Gerasis) Persėjas


     Trumpai tariant, šis herojus šaltiniuose buvo dievo Dzeuso "dešinioji" ranka.

    Galima pasakyti ir dar kitaip - jeigu šaltiniuose yra minimas Dzeuso vardas, reiškia tuo metu Egėjo jūroje Tero ugnikalnis (dab. Santarino salyne) veikė pilna jėga, arba įvykio šio ugnikalnio sprogimas; kai minimas Persėjas - tas pats Tero ugnikalnis veikė, tačiau jau nepilna jėga.

Autorius:  Tęsėjas [ 12 Lie 2010 22:54 ]
Pranešimo tema:  Herojai

Herojai


     Anot šaltinių, II t.pr.m.e. įvyko keli Egėjo jūroje buvusio Tero ugnikalnio (dab. Santarino salynas) sprogimai: pirmasis- III-II t. pr.m.e. sankirtoje, vėliau jau apie 1650m.pe.m.e., dar vėliau- apie 1365 m. pr.m.e. ir, pagaliau, - 1180 m. pr.m.e., sunaikinęs Trojos miestą.

  Tie patys šaltiniai mums praneša, kad pirmojo šio ugnikalnio sprogimo metu gimė titanai ir dievai bei deivės; vėlesnių sprogimų metu- jau gimė dievai ir herojai, kurie įnirtingoje kovoje padėjo Dzeusui laimėti sostą dievų Olimpe o vėliau ir išsaugoti jį.

   Beje, ir titanai, ir dievai bei deivės, ir pusdieviai-herojai bei herojai simbolizuoja tos pačius Tero ugnikalnio sprogimu "gimusius" produktus: sprogimo bangą, garsą, ugnį, lavą, pelenus, žemės drebėjimą, cunamio bangas, jūros bangas bei jų šalutinius poveikius, kaip antai - šilumą, lietų, audrą, garus ir t.t.

Autorius:  Tęsėjas [ 13 Lie 2010 08:56 ]
Pranešimo tema:  ARGONAUTAI

ARGONAUTAI


   Anot epo "Argonautai", tai buvo rinktinių herojų komanda o jų neva žygį laimino net dievai ir deivės.

  Visų argonautų vadu buvo Trakijoje gimęs ir augęs Jasonas.

  Komandos pagrindą sudarė Heraklis ir Tęsėjas.

  Kad Heraklis simbolizavo 1365 m.pr.m.e. sprogusio Tero ugnikalnio pelenus, mes jau žinome. Tačiau iš epo "Argonautai" mes sužinome ir tai, kad šie pelenai tuo metu Juodąją jūrą nepasiekė. Mat Heraklis drauge su argonautais "plaukė" tiktai iki Bosforo sąsiaurio.

  O štai šio Tero ugnikalnio sprogimo tuo metu Viduržemio jūroje sukeltos cunamio bangos, kurias simbolizavo Tęsėjas, anot epo "Argonautai", ne tiktai pasiekė Juodąją jūrą bet ir nusiaubė jos visas pakrantes, įskaitant ir šiaurinę.

   Tą patį juodąjį darbą, anot šio epo, padarė ir žemės drebėjimą simbolizavęs Jasonas, kuris buvo pagimdytas Juodosios jūros dabartiniame vakariniame krante įvykusios katastrofos.

   Pagal tai, kuris dievas ar deivė, kurį herojų globojo pasirengimo kelionei bei kelionės metu, galime spręsti  kas kurią gamtos jėgą simbolizavo.

   Epas "Argonautai" yra neįkainuojamas informacinis šaltinis daugelio sričių specialistams!

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/